VUURWERK IN CAIRO Clkefarine 4 DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q Maar ergens in de stad ontplofte een bom MAARSCHALK JUIN GING BUITEN ZIJN BOEKJE Onderwijs in de knel Onbillijk verwijt Brieven van onder weg (I) Mr Reinink cultureel adviseur van de NAVO Hondsdolheid nadert onze grenzen Uiterste waakzaamheid geboden „Vrije mensen in vrije tijd Adenauer wil met Bidault praten 4-voudigeinderdaad ceel betere werking! Openlijke aanval op het Europese leger op een slecht gekozen tijdstip Ploegen mei muziek. Adempauze ZWITSALINE gelee Woensdag 3! Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Ooder je loupe De cijfers die minister Cals aan de Eerste Kamer heeft verstrekt ten aan zien van de geraamde onderwijzers tekorten, tonen duidelijker dan welke fraaie volzinnen ook aan voor welke schrikbarende moeilijkheden deze mi nister en met hem immers het ge hele Nederlandse volk komt te staan. Deze cijfers geven een globale raming van de onderwijzersplaatsen die in de komende jaren onbezet zullen blijven. Voor het jaar 1954 wordt dit aantal geschat op 630, volgend jaar zal het 940 bedragen en het jaar daarop liefst 2415. Voor 1957 wordt dan weer een daling verwacht tot 1990, in 1958 1485 en in het jaar 1959 zijn we weer ongeveer op het punt van nu aange land: een tekort van 680. Dat de minister dit als een probleem ziet, dat met voorrang dient te worden behandeld, is volkomen begrijpelijk en juist. Want wat is de consequentie van deze tekorten? Dat de (nu al te grote) klassen nog groter zullen moeten wor den, omdat nu eenmaal alle kinde ren onderwijs moeten ontvangen. En wat zal hiervan het gevolg zijn? La waaierige, nerveuze kinderen met een slecht ontwikkelingspeil en overspan nen onderwijzers. Waarbij we er maar van afzien de doorwerking te schilde ren voor het voortgezet onderwijs. Is hier iets tegen te doen? Natuur lijk wel: als men maar genoeg onder wijzers heeft en genoeg klasselokalen, dan is dit probleem geen probleem meer. Nu is er wat het laatste betreft reden tot optimismemaar het eerste! Het onderwijzersberoep, vroe ger zo populair bij een bepaald deel der bevolking, heeft sinds het kweke- ling-met-acte dieptepunt, veel van zijn aantrekkingskracht verlorenEn het is niet zo gemakkelijk dat verloren terrein te herwinnen. „Hogere salaris sen", zo raadt men de minister aan, maar deze voelt hier weinig voor. Al lereerst omdat dit vele consequenties zou hebben voor de gehele salarispo- litiek en bovendien: het aantal onder wijzers dat men nodig heeft, vertoont bergen en dalen. Tussen het ene jaar en het volgende jaar liggen grote ver schuren. En nu kan men wel groot- scneepse propaganda voeren onder de jonge mensen voor het vak onderwij zer, maar men moet o zo voorzichtig zijn dat men niet over 10 of 15 jaren weer het kwekeling-met-acte systeem op de proppen moeten brengen. Nu is dat gevaar niet zo groot als het lijkt, want men kan successievelijk het aan tal leerlingen per klas drukken maar dit heeft financiële consequenties en ook daarmee moet een minister re kening houden! Daarom is het goed dat minister Cals eerst de hele zaak eens uit de doekjes gaat doen zonder zich om de financiën te bekommeren. Pas dan heeft men een duidelijk inzicht in deze materie en pas dan kan men be slissen hoe dit probleem met zuinigheid en vlijt is op te lossen. Als men dit alles beziet is het wel wat onbillijk, dat men minister Cals verwijt, dat er zo weinig schot zit in de onderwijsvernieuwing. Op de schou ders van deze bewindsman rust een zware erfenis: de onderwijsnota van zijn voorganger, minister Rutten. Ieder is het er over eens, dat in deze nota gedachten zijn neergelegd, die waard zijn verwezenlijkt te worden maar ongelukkig is de man wiens taak het is die verwezenlijking tot stand te brengen. Neem alleen maar het lager onderwijs, waarover wij hierboven schreven: men kan prachtige richtlij nen opstellen hoe dat onderwijs eigen lijk behoorde te zijn, maar het kost al de grootste moeite om het in zijn hui dige vorm enigszins behoorlijk te laten functionneren. Laat staan dat men in een handomdraai vernieuwingen door voert! En niet anders is het met het mid delbaar onderwijs. Iedereen is het er over eens, dat het worstsysteem van nu: volproppen met kennis, niet deugt maar waar moet de verandering be ginnen? Om ergens jongste bediende te kunnen worden, moet men het eind examen H.B.S.-papiertje op zak heb ben, want met minder neemt het be drijfsleven van nu geen genoegen. En dan klaagt men toch dat „die jongens zo weinig pienter zijn, zo weinig ge schikt voor het maatschappelijk leven"! Logisch: ze hebben al hun tijd nodig gehad om de kennis te vergaren, die hun toekomstige werkgever als mini- mi nnorm wilde aanleggen tijd om te „experimenteren met het leven" waardoor de maatschappelijke handig heid verkrege: wordt, is er niet ge weest. Dat is ae schuld van de school, best! Maar zolang het bedrijfsleven die dwaze kennis-eis blijft stellen en zelf niet in staat is aan te geven wat het nu eigenlijk precies verlangt, zo lang is het voor een minister wel heel moeilijk de gedachte van 'n onderwijs vernieuwing in reële banen te leiden. Minister Cals heeft de zaak met zijn opmerking over de brochure „Middel bare schoolrapporten" weer wat op de lange baan geschoven hem dat kwa lijk te nemen is wel wat onbillijk! (Van onze correspondent Alfed van Sprang) CAIRO, Maart Het is feest in Cairo. Koning Saoed Ibn El Saoed van Saoedi-Arabië (plus negentien prinsen) brengt een bezoek van acht dagen aan de Egyptische hoofdstad. De hele stad verkeert daardoor een beetje in een feeststemming. Er staan imposante erepoorten van Oosterse tapijten dwars over de straten. Groene Egyptische en Arabi sche vlaggetjes hangen in slingers van lantaarnpaal tot lantaarnpaal. En 's avonds brandt de feestverlichting. Het herinnert eigenlijk allemaal sterk aan die vervlogen dagen toen Egypte zelf nog een koning had. Dat komt ook omdat alles uit die tijd nog in gebruik is. Het monumentale Abdin Paleis bij voorbeeld, dat nu Republikeins Paleis heet. En de Koninklijke Lijfwacht, die in Republikeinse Garde omgedoopt is. En de vloot van glimmende Cadillacs waarmee de gasten zich door de stad verplaatsen en waarvan alleen het kroontje verwijderd is. Koning Saoed zelf rijdt in een zwarte Rolls Royce (vorige eigenaar: koning Fa- roek). Op de treeplank aan weerskanten staat een Arabische lijfwacht in een witte burnoes en met een lang. Oosters zwaard in een gouden schede. En schietklaar over de schouder een modern, Amerikaans machinegeweer. Bommen, Het is overal feest. De vertegenwoordi gers van de Oostduitse Republiek (die hier al wekenlang een geweldige ten toonstelling houden om de zegeningen van het communisme te adverteren) heb ben een fantastisch vuurwerk op de oever van de Nijl afgestoken. Er waren zoveel mensen komen kijken, dat het ver keer urenlang in de knoop heeft gezeten. En toen iedereen met open mond van bewondering naar een kleurig lichtportret van generaal Naguib stond te kijken, klonk er elders in de stad een knal, die niet op het programma stond; een tijd bom in een Egyptische club. De ochtendbladen schreven uitbundig over het prachtige vuurwerk. Er stond echter geen woord over die bomontplof fing in de krant. En ook niet, dat er op vijf andere plaatsen (onder andere in het Koebbeh-paleis waar de eigendom men van ex-koning Faroek geveild wor den) onontplofte bommen ontdekt waren. Maar er zitten wel ineens weer overal in de stad politie-agenten met helmen op en stokken en geweren op de schoot. Er zijn ook weer versperringen in de buurt Ingezonden Mededeling (adv.) van Cairo's broeinest van agitatie opge richt: de universiteit. De militaire wacht voor het telegraaf kantoor snuffelt ook weer voorzichtig in de tassen en pakjes van degenen, die het telegraafkantoor binnen willen. En de be waking van het hoofdkwartier van de Revolutionnaire Raad is extra op zijn quivive. Commando's. Maar het leven gaat verder. Het is nu zomer hier. De mensen dragen weer dunne gallabia's en ze zitten weer buiten voor de koffiehuizen te praten. Over papa Naguib, over de komende raadselachtige verkiezingen, over de honger-stakende vrouwen, die zoiets ongehoords als vrou wenkiesrecht eisen en natuurlijk over die stijfhoofdige Engelsen, die nog steeds van alles wat er in Egypte verkeerd gaat de schuld krijgen. En degenen, die iets meer willen dan alleen maar op de Engelsen schelden zwoegen in khaki overalls gestoken door de woestijn om zich als commando's voor te bereiden op het verdrijven van die tachtigduizend Britse militairen, als ze niet uit zichzelf die strook Egyptisch grondgebied willen verlaten. Maar zo ver is het nog niet. DEN HAAG, 30 Maart. De secre taris-generaal van de Noord-Atlanti sche Verdrags Organisatie, Lord Ismay, heeft te Parijs bekendgemaakt, dat mr H. J. Reinink, secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, tijdelijk is benoemd tot adviseur voor culturele betrekkin gen van de Noord Atlantische Raad. Mr Reinink, die op het gebied van internationale culturele betrekkingen over ruime ervaring beschikt, is door de Nederlandse regering gemachtigd om voor de NAVO een diepgaand des kundig onderzoek in te stellen naar de bestaande culturele contacten tussen ledenstaten, waarbij bijzondere na druk dient te worden gelegd op de trans-Atlantische banden. De benoeming van een adviseur voor culturele betrekkingen werd de Nrd.- Atlantische Raad aanbevolen door het comité voor voorlichting en culturele betrekkingen. Dit is een van de NAVO comité's, dat zich bezighoudt met de niet-militaire samenwerking tussen de leden van de Verdragsorganisatie, zo als voorzien is in artikel II van het Noord-Atlantisch Verdrag. DEN HAAG, 29 Maart. Grote waakzaamheid tegen hondsdolheid is geboden, nu deze gevreesde ziekte tot in het Duitse grensgebied is doorge drongen. Op vossen, die de ziekte ver spreiden, dient ook scherp te worden gelet. Op iedere gedode volwassen vos is een premie van tien gulden gesteld en op ieder vos van minder dan twee maanden oud een premie van vijf gul den. Sedert 1923 kwam in Nederland geen hondsdolheid voor. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening meldt, dat de hondsdolheid in West-Duitsland aanleiding geeft tot de grootst mogelijke waakzaamheid, omdat in de afgelopen weken deze ziekte op 20 kilometer van onze Oos telijke grenzen is geconstateerd. Daar de ziekte meestal wordt ver spreid door in het wild levende dieren, zijn maatregelen getroffen om de mo gelijkheid te kunnen beperken, dat cte hondsdolheid op die manier in ons land zal kur nen doordringen. De invoer van honden uit West- Duitsland is alleen mogelijk, indien bewijs kan worden overgelegd, dat de dieren kort geleden tegen hondsdolheid zijn ingeënt. Alle warmbloedige dieren en even eens de mens zijn gevoelig voor het ziekteverwekkende virus. Overbren ging geschiedt hoofdzakelijk door de beet van een geïnfecteerd dier. De eer ste symptomen bij honden en andere dieren uit zich in een afwijkend ge drag, zoals veranderde eetlust, rond dolen, drang tot bijten en verandering van stem. In een later stadium treedt verlamming van slikorganen op, ge paard met een krachtige speekselont- wikkeling, en gevolgd door verlam ming van de achterste ledematen. Hondsdolheid bij dieren eindigt in de meeste gevallen met dodelijke afloop. Bij de mens leidt deze ziekte, mits een tijdige behandeling is ingesteld, zelden tot de dood. Hondsdolheid is sedert 1923 niet meer in Nederland waargeno men. Ingezonden Mededeling (adv.) AM „De Gouden Schakel" eldorado voor knutselaars (Van onze redacteur). ROTTERDAM, 30 Maart. In de Rotter damse Ahoy-hallen zal van 25 Mei t.e.m. 7 Juni de tentoonstelling „De Gouden Schakel" worden gehouden. Hier wordt het werk geëxposeerd van amateurs op het gebied van modelbouw, miniatuur- techniek, radio, film, boetseren, tapijten- knopen, enz. enz. In algemene stands zal de grote betekenis van de hobby voor de vrijetijdsbesteding en de vorming van de jeugd worden duidelijk gemaakt. Een koninklijk woord uit de troonrede van 1951 inspireerde tot de oprichting van de stichting „De Gouden Schakel' Een woord, waarin gewezen werd op de noodzakelijkheid van de bevordering der handvaardigheid. De stichting wil door het stimuleren van de hobby de jeugd helpen zich te bevrijden van de verveling, die tot bandeloosheid leidt. Zij wil steeds meer jongeren hun vrije tijd laten be leven als een feest, omdat zij in de hobby hun scheppingsdrang kunnen uitleven. Zij wil hun leren, dat de hobby de meest aangename ontspanning is na een dag van soms geestdodende arbeid. Z.K.H. Prins Bernhard is beschermheer van de tentoonstelling, acht ministers w.o. ook minister Algera namen zitting in het ere-comité. Talloze grote instellingen en organisaties verlenen hun medewerking. Ook zullen op de tentoonstelling de be kroonde werkstukken worden geëxpo seerd van de wedstrijd, die verleden jaar door de stichting in samenwerking met Philips, N.V. Van Ommeren en De Mui- derkring werd uitgeschreven. De Herv. Jeugdraad zal een stand heb ben in de jeugdsector, het C.N.V. zal in zijn expositie tot uitdrukking brengen, dat een creatieve vrijetijdsbesteding een van de beste verdedigingsmiddelen is te gen de massaficatie. Het ministerie van Oorlog en Marine toont werkstukken van militairen en de P.T.T. laat zien, wat zijn personeelsleden maakten. Justitie komt met een inzending van werkstukken van delinquenten. Uit dit laatste blijkt al, dat de stichting zich niet alleen tot de jeugd richt, Ook de vrijetijdsbesteding van de volwassenen, van patiënten en met name van ouden van dagen heeft haar belang stelling. Naast de werkstukken van knut selaars zullen ook de volkstuinen, de muziekbeoefening door amateurs e.d. hun plaats krijgen op „De Gouden Schakel". Prins Bernhard generaal en vice-admiraal. 's-GRAVENHAGE, 29 Maart. Prins Bernhard, inspecteur-generaal van de drie strijdmachtonderdelen is bij Kon. Besluit van 2D Maart 1954, met ingang van 30 Maart, benoemd en aangesteld tot luitenant-admiraal bij de Kon. Marine, tot generaal bij de Kon. Landmacht en tot generaal-vlieger bij de Kon. Lucht macht. Generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale staf is bij Kon. Besluit van 20 Maart benoemd en aangesteld tot generaal, waarmede de Kon. Landmacht thans drie generaals telt, n.l. de Prins der Nederlanden, mr H. J. Kruis en de huidi ge chef van de generale staf. De Prins is thans de enige generaal- vlieger en de enige luitenant-admiraal in actieve dienst. Nog voor Pasen bijeenkomst? BONN, 29 Maart. In gezagheb bende kringen te Bonn is bevestigd, dat bondskanselier Adenauer er voor stander van is om voor Pasen met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, besprekingen te voe ren over de Saarkwestie. Tijdens zijn verblijf in Griekenland en Turkije heeft de bondskanselier in een persoonlijk schrijven aan Bidault al om hervatting van de besprekin gen gevraagd. In Bonn verwacht men, dat binnen enkele dagen een besluit over een datum zal worden genomen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Doordal in één tablet Chefarine „4", vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen (alen. m n TL BEROEMDS GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET i FEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT Laniel is boos PARIJS, 29 Maart. Parijse politieke waarnemers zijn van mening, dat premier Laniel maarschalk Juin, „Frankrijks eerste soldaat", zal berispen vanwege de open lijke aanval op het voorgestelde Europese leger. Juin heeft zich n.l. Zaterdag in een rede tegen zulk een leger verklaard. HU is opperbevelhebber van alle gealli eerde strijdkrachten in Midden-Europa en zou met een West-Europees leger nauw verbonden worden. Juin oefende critiek op de E.V.G. om dat Frankrijk hierin geen overheersende positie zal innemen en omdat de waar borgen die het land krijgt tegen een te grote Duitse invloed, onduidelijk en on voldoende zouden zijn. VERKEERD MOMENT. In Franse politieke kringen acht men het door Juin hiervoor gekozen tijdstip al bijzonder slecht, omdat de menings r De landbouwer P. G. Goelema te Lutten rijdt tegenwoordig voor zijn genoegen op zijn tractor. Als eerste in Nederland kan hij tij dens het ploegen, eggen en andere werkzaamheden luisteren naar muziek, weerberichten en wat er verder van zijn gading in de aether is. Zijn Diesel-tractor is daartoe uitgerust met een Philips auto radio-ontvangtoestel dat in een metalen kastje achter zijn zit plaats is aangebracht. Het toestel speelt op een normale accu en het geluidsvolume overtreft verre het gebrom van de motor. Op 200 meter afstand is de muziek nog goed te horen. Bij regenachtig weer kan de voor zijde van het kastje waarin zowel ontvangapparaat als luidspreker een plaats hebben gevonden en dat bovendien nog als klankkast werkt, door middel van een plas tickapje worden afgeschermd. De heer Goelema vindt op zijn mo dern bedrijf tijdens het vaak geestdodende werk op het land een radio onmisbaar. -J De felle strijd om de vesting Dien Bien Phoe in Indo-China is geluwd. Er is een adem pauze ingetreden, maar in feite is het gevaar steeds groter geworden. Want de vijand, de communisten, zit geen ogenblik stil. In het geheim graven zij tunnels en gangen om steeds dichter bij de vesting te ko men, zodat het bolwerk tenslotte door de in massa oprukkende in- Fanterie kan worden aangevallen. Er heerst een dreigende stilte in deze sector van het front. Ook in de vrije wereld schijnt het thans, alsof er een adempauze is ge komen in de koude oorlog. Hef lijkt er op, dat het gevaar voor de derde wereldoorlog is verminderd. Het lijkt er soms op, maar nog steeds is er geen reden om aan te nemen, dat het gevaar geweken is. Integendeel. Het Kremlin heelt nog geen enkel overtuigend be wijs geleverd, dat zij voorvechters zijn van een blijvende vrede; dat het zich niet meer koestert in veroverings- dromen. Nee, zij graven tunnels en gangen om dichter bij het bolwerk van de vrije wereld te komen en straks toe te slaan, ongenadig. Deze vergelijking is vas de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Van tijd tot tijd, wanneer een stilte is ingetreden in de koude oorlog, wan neer het er op lijkt, dat de koude oor log niet meer bestaat, zijn het de Ame rikaanse politici, die de puntjes op de „i" zetten en het geheugen van velen weer opfrissen. Het is soms noodzakelijk om risico's te nemen om de vrede te bewaren, evenals het in de oorlog noodzakelijk is gewaagde dingen te doen om hem te winnen. De kansen op het handha ven van de vrede worden gewoonlijk pauze in de wereld is geladen spanning. met beter, wanneer men een mogelijke aanvaller van te voren laat weten, waartoe agressie zou kunnen leiden", zo zei Dulles. Het is duidelijk, waar deze woorden op slaan. Zodra de communisten ook maar even tot agressie overgaan, zul len de Amerikanen de strengste ver geldingsmaatregelen nemen met de modernste wapenen. Risico's om de vrede te bewaren. Angstig fel en duidelijk is de Ame rikaanse buitenlandse politiekuit breiding van het communisme in Azië, ook in Indo-China door middel van Chinese interventie, betekent uitbrei ding van de oorlog in zijn ergste vorm; stappen van de communisten, waar ook ter wereld, betekenen oorlog. Ang stig fel en duidelijk is dat. De adem- Wat zal dat worden? Streven de Amerikanen welbewust naar een vre selijke wereldbrand? Kunnen zij dan in deze nood geen mildere houding aannemen? Is dit de methode om de vrede te bewaren? Kan dat niet an ders? Bestaat er geen andere uitweg? Het zijn vragen, die gesteld mogen worden, vragen echter, die verstom men als men weet, dat evenals bij Dien Bien Phoe de communisten tunnels en gangen graven om het bolwerk van de vrijheid te ondermijnen. Men durft de ze vragen haast niet te stellen, als men weet, dat berusting en minder waak zaamheid de ondergang kan betekenen. Hoe dan? Ook hier heeft Dulles een antwoord op: „Wij zullen naar Genève gaan om weer te praten, om nogmaals te trach ten de communisten te overtuigen van het gevaar om de hand te leggen op Zuid-Oost-Azië en andere gebieden, Misschien zullen zij er van aflaten", houding aan, maar daarnaast wil hij onderhandelen om de communisten te derhandelen om de communisten te overtuigen van de rechtvaardige zaak van de vrije wereld om hen desnoods te dwingen, door zo sterk mogelijk te staan, in deze rechtvaardige zaak te geloven. Daartoe heeft hij een sterk leger, een snelle luchtmacht en ver schrikkelijke atoomwapens nodig; om dit te bereiken is ook een gezonde po litiek nodig en vooral grote moed. Ook dat laatste, want zijn verantwoorde lijkheid "is groot. verschillen in Frankrijk over het - in eerste aanleg door Frankrijk zelf voor- gestelde - Europese leger steeds scher per vormen dreigen aan te nemen. Ook menen zij, dat Juins rede een open lijke schending betekent van de Vrijdag door minister Flevèn gegeven verzeke ring, dat niet zal worden toegestaan, dat in het Franse leger propaganda voor of tegen de E.V.G. zal worden gemaakt. Parijse waarnemers hebben echter op gemerkt, dat Juin ook de nadruk heeft gelegd op de noodzaak van het deelne men van Duitse divisies aan de verdedi ging van West-Europa. Zij vragen zich af of Juin dezelfde mening is toegedaan als de Amerikaanse Hoge Commissaris in West-Duitsland, dr Conant, die Zater dag in Frankfort verklaarde, dat indien Frankrijk de E.V.G. niet zou bekrachtigen de Westerse mogendheden een andere weg zouden moeten volgen om West- Duitsland tot een souvereine staat te maken. Ingezonden Mededeling (Adv De „Van Kinsbergen" te Hobart HOBART, 30 Maart. Het Neder landse fregat „Van Kinsbergen" is te Hobart (Australië) aangekomen voor deelneming aan de feesten ter herden king van het feit, dat 150 jaar geleden de Britten zich in Tasmanië vestigden. ïladia fci&nqt om „ONDERDAG 1 APRIL 1954. HILVERSUM 1. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Ange lus. 12.05 Lunchconc. (12.30—12.33 Land en tuinb. med. 12.33—12.40 Wij van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Pianovoordr. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 „Patrouille-vlucht Nieuw Guinea'", hoorsp. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Gram. 18.15 Pianoduo. 18.35 Raadhuis praat. 18.45 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 Ik denk er zo overen U? 22.00 Amus. muz. 22.20 De Protestantse Orgelkunst. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM U. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Puzzle-Parade. 12.00 Orgelsp. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade ork. 14.00 Cabaret. 14.40 Gram. 14.45 Sopr. en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Spaanse muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: J. J. v. d. Laan: „Voorlichtingsmateriaal over de Rijksdelen Overzee". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Rep. of gram. 18.45 Gram. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Lon den. 19.10 Jazz-Sociëteit. 19.40 Rondetafel- parlement. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.05 „De Mantel", hoorsp. 22.25 Gevar. muz. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Jazz-competitie. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 En gelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Volksmuz. 15.15 Gram.-16.00 Opera- muz. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Kinderliederen. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Kinderkoren. 20.00 Verz. progr. 21.15 Ethnologische muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.50 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3