Nieuws uit de Provincie. Van markt en veiling Prot. Chr. Reclassering in Zeeland verzette veel werk Vlissingen. 1 Goes o.- en w.-SOUBURG rilland-bath Ledental der afdeling moet veel groter worden Matige fruitteelt op Zeeuwse veilingen* KERK DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Dinsdag 30 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 mm IlliillIlL idAki Geslaagd „Vrederust". De afd. Axel van „Vrede- ma Cl slaagde de heer J. L. Kleine- pier en voor het diploma A de heer H. W. M. van Roij. De heren P. H. Geijsels en H. v. d. Brink slaagden voor het examen derde stuurman gro te handelsvaart. Allen zijn leerlingen van de „De Ruyterschool". Vest wordt gedeeltelijk gedempt Gisteren is men begonnen met de demping van een gedeelte van het klei ne vestje tussen Jae. Valckestraat en B. de Wittestraat. De benodigde grond wordt gehaald van het bouwterrein in bouwplan-West, dat men, achter de nieuwe woningen daar, aan het egali seren is. De demping van dit vestge- deelte dient om het verkeer van de Rijksweg betere gelegenheid te geven naar het centrum af te zwenken. Bo vendien komt hier een oversteekplaats voor voetgangers. De jubileumbank zal dan een eindweegs achterwaarts wor den geplaatst. Bouw nieuw wachthuisje begonnen Gisteren is men begonnen met de werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe wachthuisje aan de Koepoort. De heistelling is thans gereed gemaakt. Zoals bekend, zal in dit wachtlokaal een verkeersbureau van de A.M.Z. en V.V.V. gevestigd worden. Veertig jaar bij het gasbedrijf. Vandaag gedenkt de heer A. de Kok de dag waarop hij voor veertig jaar in dienst trad bij het gemeentelijk gas bedrijf. De jubilaris is als smid-fitter begonnen, doorliep verschillende ran gen en werd in 1950 gasmeester. AXEL „Vrederust". Oe afd. Axel van „Vrede rust" belegde een bijeenkomst in de Ge- ref. 'kerk, waar ds F. Dieleman, predikant der Geref. Gemeente te Yerseke, een propagandarede hield. Feestavond Geref. jeugd. Onder leiding van mej. F. Oostdijk kwam de Geref. jeugd bijeen in de Chr. Kleuterschool ter feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan der J.V. „Ora et Labora". Tevens werd het jaarfeest gevierd van de M.V en de MC. „Het Mosterdzaadje". Er werd een uitgebreid en gevarieerd programma afgewerkt, bestaande uit samenspraken, declamaties en samenzang. Ook werd het onderwerp „Kerk en Jeugd" behandeld. Veel belangstelling bestond er voor het spel „Wie doet dat uit de doeken?" De enige nog in leven zijnde oprichter van de J.V., de 84-jarige heer J. de Visser diepte herinneringen op uit de tijd van jaar geleden, toen onder moeilijke om standigheden met vijf jongens werd be gonnen. De heer E. G. Oggel memoreerde de oprichting van de K.V. „Timotheüs' kort daarna. Deze vereniging is thans op non-actief wegens gebrek aan leiders waarom Oostdijk een beroep deed op de heren zich beschikbaar te stellen voor het werk onder de knapen. Ds D. J. Cou- vé eindigde met dankzegging. BRESKENS Vismijn. Aangevoerd 22—27 Maart. 2755 kg Exportgarnalen f 1.781.26; 30 Handelsgarnalen 1.511.49; 5 kg Bot 0.16" 171 kg Schar 0.41—0.29; 140 kg Schol 0.22 0.16; 26 kg Schardijn 0.21; 5 kg Tong 1.70—1.23. HE1NKENSZAND Benoemingen. De heer J. van Wingen te Renesse is benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan de openbare lagere school alhier. De heer J. L. G. v. d. Broeeke, le ambtenaar ter secretarie, is per 1 Juni a.s. benoemd tot commies ter secretarie van Midden-Beemster. Chr. Kleuterschool. Onder leiding van dr Staverman hield de Chr. Kleuterschool haar algemene vergadering. Uit de jaar verslagen bleek, dat er in 1953 een batig Saldo was van f 26.De begroting voor 1954 gaf een belangrijk tekort te zien. De aftredende bestuursleden D. v. Dam meGeschiere en J. J. Meulendijk wer den herkozen. Tijdens de rondvraag werd besloten een bazar te houden op 28 en 29 Mei a.s. KAMPERlANÜ Jaarfeest C.J.M.V. Vrijdag en Zater dag j.l. heeft de C.J.M.V. „Eben Haë aar" in het verenigingsgebouw onder leiding van de heer G. de Moor het jaarfeest gehouden. Ongevoerd werd de klucht „Potjesdam in opschudding" •n na de pauze het toneelstuk „Naar de nieuwe wereld". Het slotwoord sprak ds A. Postma. KAPELLE N.C.V.B. De afdeling Kapeile-Biezelinge van de N.C.V.B. hield haar jaarvergade ring onder leiding van mevr, Zegers— Kielen. Uit het jaarverslag van de secre taresse bleek, dat er* een opgewekt ver enigingsleven is. Er Zijn 64 leden. Verslag Werd uitgebracht van de gewestelijke vergadering. In de vacature mevrouw Van der Leek werd tot bestuurslid ge kozen mevr. De Regt—Rottier. Er was zeer veel aandacht voor de declamatie in Zeeuws dialect door mevr. Van Kamer uit Middelburg. KLÜDi tNGE C. H, Kiesvereniging. In de vergadering der C. H. Kiesvereniging onder leiding van de heer M. Reijnhoudt heeft, na af doening der huishoudelijke zaken, de heer Freijen uit Goes gesproken over het on derwerp: „De C. H. en de vrouw". Tij dens de rondvraag werd een motie aan genomen, waarin de vergadering zich uit sprak tegen de plannen om Kloetinge op te heffen. Alle middelen dienen te wor den aangewend om de zelfstandigheid der gemeente te handhaven. KRABBENDIJKE Een verzoek. Verschillende abonnees hebben ons verzocht onderstaand op te nemen: Op het ogenblU wordt Krabben- dijke onveilig gemaakt door een noncha lante motorrijder, die er plezier in heeft verschillende kunsten uit te halen. Daar bij komt nog, dat de snelheden, die dit individu ontwikkelt tamelijk aan de hoge kant liggen STKAPELLE Jaarvergadering „Vrederust". In de jaarvergadering van de afdeling „Vre derust", die onder leiding stond van ds Richard, werden de bestuursleden ds Richard en de heer M. Kwekkebooni herkozen. Het ledental is uitgeoreid tot 240 en in 1953 kon aan de stichting een bedrag van f282,75 worden overge maakt. Na de behandeling van de huis houdelijke zaken heeft dokter Bom een ïleiding gehouden over „Hypnose", Goed werk. Zaterdagavond heeft het evangelisatie-zangkoor uit Souburg een bezeok gebracht aan de zieken in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen en daar enkele liederen ten gehore gebracht onder leiding van de heer A. Joosse. Dat dit goed bij de patiënten in de smaak viel behoeft nauwelijks enig betoog. Gemeenteraad. Vanavond komt de raad bijeen, o.m. ter benoeming van een amb tenaar van de burgelijke stand en admi nistrateur der woningwetwoningen. Voorts zijn er voorstellen tot verkoop van grond voor woningbouw aan parti culieren en tot vernieuwing en uitbrei ding der straatverlichting. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagden voor het diploma machine-schrijven M. Meulenberg, C. de Meester, G. v. d. Griek en M. Weststrate. RITTHEM Feestavond Oranjevereniging. De Oranjevereniging „Oranje Boven" heeft dezer dagen haar feestavond ge- houd. De zaai was in tegenstelling met vorig jaar geheel gevuld toen de heer Joh. de Visser een openingswoord sprak. Onder leiding van de heer A. M. Dellebeke en mej. C. F. de Visser werd opgevoerd „Revue Sterrenregen". De dorpskapel verleende medewerking. De conference werd op geestige wijze verzorgd door de heer Abr. de Pagter. De Oranjevereniging, die thans 114 le den telt, mag op een geslaagde en ge zellige avond terugzien. ST. ANNALAND Uitbreiding Chr. school. Tengevolge van het zich 'uitbreidende leerlingental der School met den Bijbel is een tekort aan ruimte ontstaan. Er zijn 6 leerkrach ten en 5 lokalen. Er kan nu per 1 April een zesde lokaal worden betrokken in de openbare lagere school. Dit lokaal werd gebruikt voor cursussen en bibliotheek. Ongeval. De meubelmaker A. Kurvink Th.zn had het ongeluk met een beitel in zijn linkerpols te steken. Dokter Van Es verleende eerste hulp. Chr. Kleuterschool. In dé onder leiding van de,heer G. J. Breas gehouden jaar vergadering 'van de Chr. Kleuterschool heeft de secretaris, de heer Chr. Kalle, het jaarverslag uitgebracht. Uit Zweden kwam een geschenkzending en, dank zij de medewerking der Herv. Kerkvoogdij, kon een deel van het terrein achter de kerk voor speelplaats worden bestemd. Er zijn momenteel 73 leerlingen. Voor de nieuwe cursus zijn 26 kinderen opgege ven. De penningmeester, de heer J. van Luijk, meldde een batig saldo van f 64.35 en een exploitatietekort van f 70.91. De heer M. van Dijke werd herkozen tot be stuurslid. Besloten werd de schoolgeld regeling ongewijzigd te handhaven. Voorstelling. Uitgaande van de Z.V.U. had Vrijdagavond in Zaal Rijnberg een solo-toneelvoorstelling plaats door Rob Geraërds van de Camera Obscuta. Bur gemeester Van den Bos sprak een ope nings- én slotwoord. Opbrengst collecte. De voorjaarszen dingscollecte voor de Geref. Zendings- bond heèft f 214,05 opgebracht. Leljjke val. De bromfietsrijder Jb L. Gunst had Zaterdagmiddag 't ongeluk in de bocht bij het veilinggebouw de macht over het stuur kwijt te raken, zodat hij met de muur van dat gebouw! in aanraking kwam. Hij kwam te vallen en werd in bewusteloze toestand naar z'n woning vervoerd, waar een zware hersenschudding werd geconstateerd. WAART ENSDI jK Verkeersexamen. Zeven en veertig leerlingen van de o.b.l.-school alhier hebben het verkeersexamen afgelegd. Vier en veertig leerlingen deden dit met goed gevolg en zijn nu in het bezit gekomen van het mooie verkeersdiplo- ma. ST. LAURENS N.C.V.B.-vergadering. In de vergadering v. d. N.C.V.B., die onder leiding stond plaatselijke predikant ds C. Boon ge sproken over 't bijbelboek „Het Hoog lied". Een lb-tal leden gaf zich op om de Bondsdag in Rotterdam te bezoe ken. Vijf nieuwe leden traden toe. ST. PHILIPSLAND •Jaarvergadering Chr, Jeugdvereni ging. Onderleiding van ds de Lint hebben de chr. jongens- en meisjes verenigingen in het jeugdgebouw hun jaarvergadering gehouden. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter de bij de ramp omgekomen leden C. Suur- land en L. Vroegop. De avond werd voorts geheel gevuld met declamatie, zang en voordracht. GOED ZO!! De kapitein viel meters naar omlaag. Hij sloot zijn mond en zijn ogen ai in afwachting van het mo ment dat hij in het water zou plonzen. Maar plotse ling werd zijn val geremd. „Krak", zei het. De scherpe punt van het anker haakte precies in zijn broek en daar hing de man, hulpe loos, tussen hemel en aarde Goed zo!!" juichte Karolus die nog maar een paar keer langs hem vloog. „Hier hang je voorlopig veilig, kapiteintje. Wacht maar, ik ga de politie halen!!" De vogel ging direct op zoek naar de twee agenten. Hij vloog kris-kras over het haventer rein en ging vervolgens de straatjes van de stad door tot dat hij de beide mannen ontdekte terwijl ze teleurgesteld de afloop van hun opdracht bespraken. „Kom mee!" joelde Karolus. „Ik heb de kapitein aan het anker geprikt!! Jullie kunnen hem zo naar binnen hijsen". „Meen je dat!!" zei de dunne, „Dan word ik tóch nog bevorderd tot sergeant!!" „Hoe bestaat het!" riep de tweede, „Nu krijg ik tóch mijn lintje." En toen snelde het tweetal terug naar het schip. VROUWENPOLDER N.C.V.B. vergaderde. De afd. Vrouwen polder van de N.C.V.B. hield haar ver gadering O.I.V. mevr. Jager. Spreekstér voor deze avond was Freule van Lijnden met het onderwerp „Hernhutter zending in Suriname". Op boeiende wijze vertel de zij van haar 20-jarige arbeid onder de Bosnegers van Suriname. Het was een leerzame avond. WAARDE N.C.R.V.-comité. De afdeling Waarde van de N.C.R.V. telt thans niet minder dan 91 leden. Op de dezer dagen gehou den comité-vergadering werd dit cijfer genoemd. Op Tweede Pinksterdag, zo be sloot men, zal men per autobus de Jubo II te Arnhem bezoeken, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der N.C.R.V. De heer C. Kole werd benoemd tot reisleider. WESTKAPELLE Toneelavond. In het Herv. jeugdge bouw heeft Zaterdag de toneelgroep „Onder Ons" uit Oostkapelle onder re gie van de heer A. J. den Broekert op gevoerd liet toneelstuk „Wie zonder zonde is". W1SSENKERKE Behagelijk. Zondag werd in de Ned. Herv. kerk de verwarmingsinstallatie in gebruik genomen. Voor de aanvang van de dienst heeft de predikant, ds Boonstra, de kerkvoogdij en de inge zetenen dank gebracht voor de moeite en de geldelijke steun. WOLPHAARTSDI]K 50 jaar A.R. De A.R. Kiesvereniging zal Donderdagavond in de Geref. kerk haar 50-jarig bestaan herdenken. Drs O. Jager te Vrouwenpolder zal spreken over het onderwerp: „De ernst en de humor van de christelijke politiek". YERSEKE Boerenleenbank. Vrijdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank in Zaal Nolet haar 48e jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Schipper. De kassier deel de mede, dat de werkzaamheden zich vorig jaar hadden uitgebreid, dat het aan tal cliënten toenam, dat de omzet ver dubbelde pn dat de spaargelden stagen tot boven de millioen gulden. De netto winst bedroeg f 4549,69, welk bedrag San de reservés zal worden toegevoegd. De heer Schipper werd herkozen tot be stuurslid en de heer W. Poleij tot lid raad van toezicht. Plaatsvervangend bestuurs leden werden de heren P. de Koeijer en Joz. de Koeijer Mzn. Waar zijn .SjSlonze schepen*^ GROTE VAART. ARNEDIJK 27 te Havanna. GAASTERLAND 29 v. Hamburg. LEKKERKERK 29 n. Genua. ORANJE 29 n. Belawan. WILLEM RUYS 21 Hoek van Holl. verw. ARKELDIJK 28 n. New Orleans. DUIVENDIJK 28 v.Las Palmas. LINDEKERK 29 te Muscat. NOORDAM 28 n. Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 28 n. Las Palmas. SIBAJAK 28 n. Aden. SOMMELSDIJK 28 n. Alexandria WILLEM BARENDSZ 29 te Kaapstad, ZUIDERKRUIS 28 n. Las Palmas. ABBEKERK 29 te Sdyney. AMERSKERK 28 Kp Vincent. AXELDIJK 28 n. Rotterdam. BLOEMFONTEIN 27 n. Kaapstad. MEERKERK 28 te Zanzibar. SIBAJAK 27 n. Aden. Er werden vorig jaar 167 voorlichtingsrapporten uitgebracht MIDDELBURG, 26 Maart. De afdeling Zeeland van de Prot. Chr. Reclas- seringsvereniging heeft in het jaar 1953 weer veel werk verzet in het beiang van hen, die in hun leven een misstap begingen. Het jaarverslag, dat de se cretaris, de heer J. Lorler, heeft uitgebracht, maakt daarvan uitvoerig mel ding. Er wordt gewag gemaakt van een goede samenwerking met de rechter lijke macht en de Voogdijraad. De kerkelijke instantiees in Zeeland verstrek ken dikwijls inlichtingen en zijn behulpzaam bij het zoeken naar toezichthou ders. Dank zij de medewerking van de diaconieën en kerkvoogdijen van diverse kerken, behoefde vorig jaar geen beroep te worden gedaan op het hoofdbestuur voor het beschikbaar stellen van een bijdrage. Steun van Provincie of van gemeenten werd niet genoten. Pogingen om het aantal leden dat 16 be draagt op te voeren; hadden geen resultaat. KAPELLE, 29 Maart De fruit- afzet op de Zeeuwse veilingen was in de afgelopen week slechts zeer matig. Nog flinke hoeveelheden zijn er in de koelhuizen opgeslagen, maar de prij zen zijn zodanig, dat vele kwekers nog geen haast maken. Goudreinette wordt enkel nog aangevoerd in Goes en de prijs lag vorige week ca 10 ct per kg lager dan in de voorgaande weken, toen ongeveer 50 et werd betaald. De grote maat bleef 5055 ct per kg. goed op peil. Deze werden speciaal voor Franse rekening gekocht. Verder werd deze appel ook voor West-Duitsland verladen, terwijl Oost-Duitsland spe ciaal voor de keukenkwaliteit aan de markt was. Het overgrote deel van de thans nog aanwezige fruitvoorraad is Jonathan. De prijs hiervan bleef stabiel, n.l. 60 65 cent per kg voor de grote maat en 5560 ct voor de kleine maat. Deze appels werden gekocht voor Engelse, Westduitse, Franse en Belgische reke ning. België had verder belangstelling voor gekleurde Golden Delicious, even als de binnenlandse handel. De prijs voor de beste kwaliteit lag rond 80 ct per kg. De kwaliteit van het koelhuis- fruit is over het algemeen zeer goed, hoewel voor de Goudreinette de tijd gaat naderen, dat deze geruimd, moet zijn. Stoofperen blijven goed gevraagd tegen prijzen rond 40 ct per kg vooï de St Remy. Hst aanbod van deze pe ren is zeer gering geworden en be draagt slechts enkele honderden kilo's per veilingdag. GOES, 29 Maart. Andijvie 6872; Kro ten 1.50—2; Peen 5—6i Prei 22—23. Ro dekool 7; Spinazie 7685; Witlof A I 66. A H 53—57; B I 47—49, Stek 29 VEEMARKT. ROTTERDAM, 29 Maart Aanvoer in totaal 1764. Vette koeien en ossen 1035; Varkens 729. Vette koeien 280 302; 262—282; 232—260. Varkens (lev. gew.) 193; 191; 187. GRAANBEURS ROTTERDAM, 29 Maart Binnen landse granen (officieuzg noteringen per 100 kg franco Roterdam). Tarwe - Witte - prima kwaliteit voor de vlakmolenaars tot 28.35; Rode op vochtconditie tot 28. Voedergranen - kalm. Zomergerst - goed prijshoudend - maalkwaliteit 20.7521.75. Overigens 2223.75. Gro ve geschoonde iets daarboven. Haver - goed prijshoudend - 2324.50; Extra blanke daarboven. Rogge - lusteloos - 20.2521; Peulvruchten - Groene erw ten - prijshoudend 4059; Schokkers - vast - 6090; Bruine bonen - zeer moeilijk te plaatsen - 80 ca 105. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 29 Maart Klei- aardappelen 35 mm opwaats. Eigenheimers 18.5020; Bintjes 17 17.50; Alpha's 13—14; Bevelanders 15.75—16; Lees 15.75—16; Furore 16— 17. Zandaardappelen: Noordeeling li; Eigenheimers 9.50. Vowaardappelen 4.505; prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waaraea vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of aufbk VEERU £9 Maart. Vismijn. 525 kg exp. garnalen1.47—1.54, 34 kg schar 38—42, 111 kg bot 25—33, 18 kg tong 89i;t>9, 61 kg rog 3666, 9 kg kabeljauw 50—76, 7 kg schol 35. Het aantal uitgebrachte voorlich tingsrapporten aan de strafrechter liep in het arrondissement Middelburg enigszins terug en wel van 169 tot 141. Tengevolge van de ramp werden voor wat betreft Schouwen en Duiveland practisoh geen rapporten opgemaakt. De afdeling ontving 29 maal een ver zoek van de Secretaris van de Reclas- seringsraad een voorlichtingsrapport uit te brengen. In 1953 kwamen er daarvan 26 gereed. De aard der mis drijven was als volgt: diefstal 11, ver duistering 5, valsheid in geschrifte 2, zedendelicten 3 en dronkenschap 5. NOG GEEN AMBTENAAR. Het vertrek van de heer W. van der Zwaan als predikant naar de Geref. Kerk van Emmer-Compascuum ver zwaarde de taak van de secretaris, die nu in zijn vrije tijd 23 voorlichtingsrap porten moest uitbrengen. De aanstel ling van een ambtenaar ter verzorging van de rapportage voor het Genoot schap tot Reclassering en de P.C.R.V. bleef nog steeds achterwege, hetgeen het werk niet ten goede komt. Er werd dankbaar gebruik gemaakt van de contactpunten, die in verschillende ge meenten bestaan. De afdeling heeft behalve het voor- lichtingswerk de zorg voor de gezin nen van de gedetineerden. Doordat het hoofd van het gezin wordt ingesloten, doen zich vele vragen voor, die om een oplossing vragen. Dat kost dikwijls veel tjjd, maar gelukkig kan ook vaak de helpende hand worden geboden. De practische uitvoering van de Be ginselenwet is een feit geworden. De vraag hoe het contact met het gezin bewaard blijft is besproken in de ver gadering van de Reclasserlngsraad. De overheid dient richtlijnen vast te stel len omtrent het bezoek van de naaste familie aan de gedetineerden. ONDER TOEZICHT. Op 31 December 1952 stonden 58 per sonen onder toezicht der afdeling. In 1953 kwamen er 22 bij. Afgevoerd wer den 21 personen vanwege het feit, dat het toezicht ten einde was en 2 perso- ^ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Grijpskerk (G.), G. J. J. Rensink te Dalen (Dr.); te Kam pen, vac. S. P. Nijdam, toez., A. H. Nijkamp te Ballum op Ameland; te Naarden en aangenomen naar Naar- den, vac. G. W. van Tricht, voor bijz. werkzaamheden, H. Snoep, vic. te Den Haag; te Nijverdal, toez., J. Juckema te Middelstum; te Surhui- zen, toez,, J. W. v. d. Heide, cand. te Gaast. Bedankt voor Veenendaal, vac. J. Bakker, J. T. Doornenbal, te Oene; voor Huizen, C. J. v. d. Broek te Meteren-Est en J. den Besten te Ba- byloniënbroek; voor Harderwijk, W. L. Tukker te Delft; voor Houten (U.), G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen naar Leiden, B. van der Lelie (vic.). Benoemd tot hulppred. te Jisp, N. H. Baudet, a.s. em. pred. te Benning- broek; te Utrecht, wijkgemeente Jaf fa, K. de Bel, em. pred. te Hollandse Rading. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw-Loosdfecht, J. van Dalen te Den Andel (G.). Bedankt voor Brussel, 2e pred. pl., B. G. Mees ten Oever te Kamerik; voor 's-Gravenhage-West, vac. H. van Andel, J. Kremer te Utrecht. Examen. De classis Kollum heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer G. F. Ch. Goslinger te Buitenpost, cand. aan de V.U. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Rotterdam-Centrum, op den Velde te Murmerwoude. Geref. Gemeente. Bedankt voor Kalamazoo (U.S.A.), W. Kersten te Genemuiden. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Purmerend, D. Solinger, zendingspred., woonachtig te Oosterbierum. nen vanwege de omstandigheid, dat het toezicht werd ingetrokken. Zodoende stonden op 31 December 1953 nog 57 mensen onder toezicht. Er zijn momen teel 47 toezichthouders. In twee geval len moest een z.g. overtredingsrapport worden ingezonden en de voorwaarde lijke straf ten uitvoer worden gelegd. Betreurd wordt, dat het nog steeds ontbreekt aan het nodige contact tus sen toezichthouders, reclassenten en toezichthoudende vereniging. Hierin zal verandering gebracht moeten worden, omdat er vaak moeilijkheden zijn op te lossen gedurende de proeftijd. BEZOEK HUIS VAN BEWARING. Het reclasseringsbezoek had regelma tig plaats. De bezetting van het Huis van Bewaring was in 1953 niet zo groot als andere jaren. Dit kwam door de verbouwing, welke nu bijna is vol tooid. Van de zijde van hét Huis van Bewaring werd alle medewerking on dervonden om het bezoek rustig te doen verlopen. Slechts in enkele gevallen werd aan de afdeling een z.g. nazorgrapport ge vraagd. Met het Arbeidsbureau werd steeds contact onderhouden. Het vinden van een geschikte betrekking voor hen, die een administratieve werkkring ver vullen, wordt steeds moeilijker, zo zegt het verslag. De heer J. Hormes te Vlissingen met pensioen. VLISSINGEN, 29 Maart De heer J. Hormes, assistent van 's Rijks Be lastingen, gaat de dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hij werd door col lega's en superieuren gehuldigd. De dienstgeleider van de post Vlissingen, de heer P. Zuydweg, roemde de sa menwerking met de scheidende functionaris en bood namens collega's, personeel ontvangkantoor D.B. en oud collega's een enveloppe met inhoud aan. De heer G. v. d. Heide, de ont vanger, dankte de heer Hormes voor de wijze, waarop deze steeds zijn werk verrichtte. De heer Quist sprak als oud-dienstgeleider en de heer Van de Molen zegde dank voor de medewer king gedurende de periode, dat hij waarnemend ontvanger was. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer J. van Keulen als collega, die dank op rijm uitte. De heer Hormes heeft in een gloedvolle speech allen bedankt voor hun woorden en geschenk. Hij vestigde de aandacht op de uitsteken de geest, die op de post Vissingen heerst, een geest, die hij op de vele standplaatsen tijdens zijn ambtelijke loopbaan nergens aantrof. Scherpenisse Chr. Kleuterschool mag barak plaatsen. In de raadsvergadering van Scherpe nisse werd aan de Chr. Kleuterschool toestemming verleend om tijdelijk een barak te plaatsen op een stuk grond aan de Wilhelminastraat. Op voorstel van B. en W. werd be sloten de vijf toegewezen woningen als volgt te verdelen: één voor .ie hoofd onderwijzer aan de O. L. school, éon voor de hoofdonderwijzer van de Bijz. school, twee woningwetwoningen ea één vóór* particuliere bouw, welke zal worden toegekend aan de heer J. van Houdt. De heer Bijnagte was het niet met deze verdeling eens en ook de heer IJzerman had bezwaren. Deze laatste wenste drie woningwetwoningen, daar dan ook de minder gesitueerden een kans zouden krijgen, 't Voorstel werd in stemming gebracht. Vijf ledm spra ken zich uit voor een verdeling als hierboven en twee leden stemden tegen. ST. PHILIPSLAND Groene Kruisgebouw met zusterwoning. In de raadsvergadering van Sint Philipsland kwam de bouw van een Groene Kruisgebouw en zusterwoning ter sprake. Ih zijn toelichting zei wet houder Nieuwenhuize, dat de vereni ging hieryoor een bedrag van 25.000 uit Zweden zal ontvangen. Daar dit echter niet voldoende is, besluit de raad het tekort voor rekening van de gemeente te laten komen. Ook stelt de gemeente zich garant voor de tekorten in de bouw van 10 daarbij te bouwer» douchecellen tot een bedrag van 10.000. Op een vraag van de heer Vaders deelt de voorzitter mee, dat de riole- rings- en bestratingswerkzaamheden ongeveer vijf maanden zal duren. Ook werd gevraagd, waarom de begroting 1954 nog niet. in behandeling kan wor den genomen. Burgemeester L. J. de Johge antwoordt hierop, dat deze door de drukke werkzaamheden nog niet gereed gekomen is. HIER en over de grenzen Nu het water rond Bagdad zakt blijkt, dat voor vele millioenen schade is aangericht. In totaal moesten 250.000 mensen worden geëvacueerd. Het voormalige hoofd van de Westduitse contra-spionnagedienst, ex-kolonel Friedrich ^ilhelm Heinz is aangehou den op beschuldiging van het verduis teren van staatsgelden, die ter beschik king van zijn dienst waren gesteld. Op de grens tussen Israël en Jordanië heeft zich weer een incident voorge daan. Een Jordaniër heeft er een Israë lische wachtsman gedood, toen hij in het dorp Kissalon bij Jeruzalem een muilezel poogde te stelen. De 71- jarige Zuidafrikaanse minister van Fi nanciën, Havenga, heeft tijdens een autobotsing een ernstige shock opge lopen. De op 15 Februari j.l. te Me- dan gearresteerde Nederlander R. Wit te bol is door de Indonesische autori teiten op vrije voeten gesteld, nadat was gebleken, dat papieren, die door Wittebol zouden zijn getekend, van een valse handtekening waren voorzien. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl .1947 Inv. Certif. Grootb. 1946 Ned. 1962/64 C. H.&I. Bk Nat. H.bank Ned. H. Mij A.K.U. Bergh's J. Berkei's Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 205 K. Hoogovens 18454 Ned. Ford 283 Ned. Kabelf. 223 Phil. Gloeil. Unilever Do 6% c. p. w. W. Fijenoord Bilit. I rubr. Bilit. II rubr. Dordt. Petr. 418 Dito, pref. 420 Kon. Olie 44754 Dito, ondera. 44644 10254 97 9314 98 H 9654 c. 9954 6614 13544 179 20514 280 13614 147 156 102 97 93!4 99 27114 20114 199 6614 13614 177 20614 27944 13614 15014 15814 210 188 286 210L 27114 27414 202 20014 28414 42514 43114 45914 458 Moeara Enim 675 A'dam Rubb. 12914 92J4E Band. Rubber 116 11714 Deli Bat. Rubb. O. Java Rubb. 3814 3814B Kend. Lemb. 5714 59 De Oostkust 11114 11144 Serbadjadi 4414 44B H. Am. lijn 151 1501, K. J. C. Pktv 130 135 Kon. Boot 13814 139 K. Paketvrt. 130 12814 K. Rott. Lloyd 134 132 Ned. S. Unie 13744 13614 Om. Sch. vrt 185 184 St.v.Mij. Ned. 14344 140 H.V.A. 12114 12114 Java Cult. 52 54 N.I.S.U. 7244 73Vi Vorstenl. 22 2214 Deli Bat. Mij. Deli Mij. 11044 11214 Senembah 8654 8714 Müller Co. 18214 A. Bank 18714 18744 Esc. Bank 5914 6014 K. Bank 176 17714 Overz. Gas 9214 Born. Sumatr. 10614 Internatio 15014 Am. Radiator 1644 Am. Smelting 30 Anac. Copper 32 Bethl. Steel 54 Chrysler 6354 Ford Canada 83L Gen. Motors 6344 Huds. Motor Int. Nickel Nash. Keivin. Kennecott Rep. Steel Stand. Brands 3014 U.S. Steel* 40 North. A. Co. 2114 Cities Service 8814 10' '3714 1544 7014 4818 Cont. Oil Midc. Oil Phil. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas 6 New York C. 2314 58! 5 6914 59 90 21 1854 Tw. Bank 18811 183exd Pennsylvania 1614 96 10614 15114 1614 3144 3354 5454 845,L 6344 10 3744 1514 7154 4844 2914 4044 2111 89 58)4 6954 6054 2114 654 22^4 1654 OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Albertus A., z.v. A. Vader en K. L. van der Wenden; Andries ,z.v. W. WiHemse en N. de Bree; Gijsbert, z.v. J. Braser en W. Simonse; Johannis J. L., z.v. J. Klooster man en C .Stroo; Johannes J., z.v. J. de Grip en J. C. Stokmans; Prina C., d.v. F. de Nooijer en C. N. Boone; Johannes C„ z.v. S. Boomstra en C. de Smidt. Gehuwd: C. van Hercules, 22 j. en P. J. Kerkhove, 19 j. Overleden; J. J. Polderman ,79 j.; J. E. Gideonse, 81 j., wed. v. J. de Wolf; B. Schier, 69 j.; P. Puijpe, 80 j. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenote JANNETJE JANSE Jd., in de ouderdom van 80 jaar. Haar geliefde Man, P. LOUWERSE. Oostkapelle, 28 Maart 1954.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5