ZWITSAL WRIGLEY Burgemeester Bosselaar nam afscheid van Aagtekerke Vruchtbare ambtsperiode van bijna 28 jaar werd afgesloten sefómie gfrf genéést S*V*D. en Arnemuiden 2 kampioen Raad van Nissc accoord met electrificatie Het bezoek van minister Witte Nog geen officiële regeling voor de naschade Woningbouwver* te Arnemuiden jubileerde Raad van Wissekerke vergaderde \«&y Opbouwende j|jj ddensfand N18UWS uü de Provincie. Middelburg. Goes £le ÏZadLa foeng.t ont Maandag 29 Maart 1954 ZEEUVSCH DAGBLAD pagina 2 Nooit één vergadering van B. en W. en de raad gemist AAGTEKERKE, 27 Maart. Bijna 28 jaar lang heeft de volgens het alfabet eerste gemeente des lands één en dezelfde burgemeester gehad. Dat was de heer J. Bosselaar, die op 3 Juni 1926 voor het eerst de voorzitters hamer hanteerde en deze nu vanmiddag voorgoed heeft neergelegd. Burge meester Bosselaar zijn de zes (en halve!) kruisjes nog niet aan te zien. Maar de wet zegt nu eenmaal, dat een burgemeester met zijn 65e jaar plaats moet maken voor een jongere kracht. En zo nam dan vanmiddag deze burger vader, die altijd de Walcherse dracht is trouw gebleven, afscheid van zijn gemeentenaren. Het gemeentelijk vergaderlokaal kon geen mens meer ber gen: als één grote familie waren de mannen en de vrouwen naar binnen ge komen en waren zij aangeschoven aan de tafeltjes. Het wit der mutsen en het zwart der boerencostuums domineerde waar komt dat nog zó sterk voor als in dit zuiver agrarisch dorp? De spijt over het vertrek van bur gemeester Bosselaar was er wel en zeker niet in geringe mate. Maar uit de gehouden toespraken en vooral uit de rede van de burgemeester zelf kwam steeds weer naar voren de dank baarheid jegens God, Die iedere dag opnieuw krachten schonk om deze kleine gemeente, waar men nog van een gemeenschap kan spreken, te lei den. Of is het niet een reden tot dank, dat de burgemeester (zoals hij zelf ver telde )in al die 28 jaar nimmer ook maar één vergadering van B. en W. of één raadsvergadering heeft moeten missen? De bezettingstijd was bijzon der moeilijk en het is een wonder van God, aldus de heer Bosselaar, dat alles zó is afgelopen: „Al telden die jaren dubbel, net als Indische jaren, wij zijn die toch teboven gekomen". WAT TOT STAND KWAM. De burgemeester, die in zijn dank woord speciaal de oud-secretaris, de heer J. W. Schuerman, betrok, welke hem 22 jaar met raad en daad terzijde stond, gaf een kort opsomming van de belangrijkste zaken, die tijdens zijn ambtsperiode tot stand kwamen. Het eerste grote werk was de restauratie van de toren en in de loop der jaren volgden aanleg van wegen en straten, electriciteits- en waterleidingvoorzie ning, riolering en zelfs nog een zuive ringsinstallatie. Sedert 1811 heeft Aagtekerke zes burgemeesters gehad. Zij waren allen uit de gemeente afkomstig. Van hen was de heer Bosselaar het langst in functie. PRETTIGE SAMENWERKING. Na de rede van de burgemeester sprak wethouder J. Melse hem toe on der dankzegging voor de prettige sa menwerking. Namens de raad en het gemeentepersoneel bood hij een fraai bord van Delfts blauw aardewerk aan, waarop enkele zinnen zijn aangebracht ter herinnering aan de ambtsperiode van de heer Bosselaar. De heer S. de Visser sprak als oudste raadslid (hij deed dat ook bijna 28 jaar geleden na- Ingezonden Mededeling (Adv.) Zaterdagmiddagvoetbal GOES, 29 Maart. De laatste kampioenen in de Zaterdagmiddag voetbalcompetitie zijn uit de bus ge komen. In de tweede klasse A mag Arnemuiden n z'n titel behouden, en in de tweede klasse B kan S.V.D. (Driewegen Z.B.) zich kampioen noemen. In de eerste klasse eindigde de laatste wedstrijd, NieuwdorpColpL Boys in een 62 overwinning voor de gastheren. In de stand in deze klasse is geen wijziging meer gekomen. Arnemuiden II versloeg Rillandia II in de tweede klasse A met 62. Theo retisch had Nieuwdorp II nog een kans voor de titel. Krabbendijke II scha kelde Nieuwdorp II echter volkomen uit door een prachtige 72 overwin ning. Onze hartelijke gelukwensen reserve-spelers van Arnemuiden! S.V.D. I heeft het in Veere zwaar te verduren gehad. Uiteindelijk zijn de Driewegenaars toch met de zege gaan strijken, wat hun dan ook de titel bezorgde (proficiat!). Het heeft er behoorlijk gespannen in Veere. Bij de rust had de thuisclub nog de lei ding met 32. Na de thee kreeg S.V.D. maar liefst twee penalty's toegewezen, zodat toen de strijd vlug beslist was. Kats plaatste zich op de tweede plaats door een 51 overwinning op Se- rooskerke en de Bevelanders klopten Cortgene met 32. De standen in de tweede klasse A en B zijn: 16 12 11 10 8 mens de raad!). Er was steeds een goede verstandhouding, ondanks het feit, dat er wel eens verschil van me ning bestond. Nadat de gemeente secretaris, de heer K. Dekker, de bur gemeester had dank gebracht voor zijn medeleven en eerlijk en openhartig op treden, werd de raadsvergadering met dankgebed gesloten. ELF SPREKERS. Daarna is nog door vele sprekers het woord gevoerd. Burgemeester J. L. Dregmans deed dit namens de Vereni ging van B. en S. Hij dankte zijn schei dende collega voor alle belangstelling en vriendschap en vertelde, dat er thans uit de tijd van voor de oorlog nog slechts twee burgemeesters op Walcheren in functie zijn. Vervolgens spraken majoor W. H. v. Ballegooyen de Jong namens de Rijks politie, de heer L. C. Bostelaar namens de Centrale Dienst Bouw- en Woning toezicht, de heer M. de Vijver als com mandant van de vrijwillige brandweer, de dierenarts L. J. J. Geldof uit Oost- kapelle als hoofd van de Vleeskeu ringsdienst, de heer J. W. Schuerman als oud-secretaris, de heer J. Birza (mede namens zijn collega Bouwman) als hoofd der Herv. Diaconieschool, de Herv. predikant ds L. W. Theunissen, de heer A. de Visser namens de kerke- raad der Geref. Kerk van Domburg, wethouder J. Melse namens de Geref. Gemeente en de school dezer Gemeen te, en tenslotte burgemeester A. J. Huijsman van Meliskerke, mede na mens de aanwezige collega's van Grijpskerke, Oostkapelle en Domburg. De heer Bosselaar dankte allen voor hun woorden. KAROLUS KRIJGT ZIJN ZIN De lelijke kapitein had met Pieter geen halve maatregelen genomen. De arme jongen dreef, opge sloten in de ton, ergens in de haven rond. Maar de ruwe man was er nog niet! Hij had namelijk buiten Karolus gerekend. Het dier was compleet zichzelf niet meer. „Wat heb je met Pie ter gedaan!durf je wel maar MIJ lap je dat nietschetterde het beest. „Zwijgzwart mormel!" snauwde de kapitein. „Nooit!" snibde de vogel terug. „Ik zal je krijgen, flinkerd Karolus, die van woede over zijn hele zwarte lijf trilde, vloog met onpeilbare snelheid op de kapitein af en boorde zijn scherpe snavel zó diep in diens broek dat de man haast tegen de vloer klapte en een rauwe ki;eet gaf. Met zijn grote handen sloeg hij naar de razende vogel maar het beest was al weer weg, vloog in een grote bocht rond en stortte zich voor de tweede maal op de vluchtende kapitein. „Schiet op.... Auhoepel opsnert-ding!" brulde de man. Karolus joeg de man het hele schip over. Steeds weer dook hij als een straaljager naar zijn prooi en pikte en beet waar hij maar kon. Hij gunde de man geen rust en kreeg eindelijk zijn zin toen de kapitein ten einde raad over de reling sprong. Ook de raad van Nisse heeft eervol ontslag verleend aan de gemeente-ont vanger, de heer J. van Oosten. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer J. de Roo. Ook werd eervol ontslag verleend als ambtenaar der Burg. Stand aan de heer P. Harthoorn. Besloten werd de Woonruimtewet 1947 voorlopig te handhaven. Voor medewerking aan de electrifi catie van de Zuidweg werd een bedrag van f618 gevoteerd. De gemeenschap pelijke regeling' voor de Vee- en Vlees keuringsdienst werd goedgekeurd. Vervolgens ging de raad accoord met het ontwerp-gemeentevlag. De vlag krijgt drie liggende banen met van bo ven naar onderen de kleuren geel, groen en rood. Art. 1 der Woningwet werd gewij zigd, waardoor het voortaan verboden is voor het opvangen van afvalstoffen gebruik te maken van andere voorwer pen dan een gegalvaniseerde emmer of een eigen privaatton, gepaatst in een met hout of steen afgeschoten ruimte. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Guehte om een wachthuisje voor de buspassagiers in het dorp. Ook wilde hij een lantaarn geplaatst zien bij de Drieweg. De voorzitter zegde toe, dit te zullen bekijken. Ingezonden Mededeling (adv.) Vervolg van pag. 1). Duidelijk is, dat het algemeen belang vaak een concentratie van de kernen zal eisen (cultureel leven, scholen, sport, voorzieningen), maar een twee de stelregel moet zijn, dat de ramp slachtoffers niet méér verdriet wordt aangedaan. Dat zou erg zijn. De oplossing van het probleem zou dan kunnen zijn, dat met ieder slacht offer, die met de zg. bevriezing heeft te maken, persoonlijk gepraat wordt. Dat is heel goed mogelijk, want het aantal gevallen, waar het bij de bevriezing om gaat, is betrekkelijk beperkt. „Het probleem", aldus de Commissa ris der Koningin, mr A. F. C. de Ca- sembroot, die o.a. de minister op zijn tocht vergezelde, „is niet zo verstrek kend als dikwijls wordt gedacht". Voor de naschade, zo werd verder ueegedeeld, is nog geen officiële rege ling getroffen. Met vrij veel succes worden thans proeven genomen met een bepaalde methode, waardoor de Arnemuiden II 17 Nieuwdorp II 16 V.C.K. II 17 Wemeld. II 18 Krabbend. II 17 Kloetinge II 15 Colpl. Boys II 16 Kapelle II 15 Wolf.dijk II 18 Rillandia II 17 S.V.D. I Kats I Veere I 's-H. H. K. Seroosk. I Goes V Yerseke IU Bevelanders 's-H. Arendsk. 20 Cortgene I 14 Wissekerke I 18 4 2 2 3 16 14 12 8 8 7 7 7 4 3 2 0 0 2 0 4 1 2 0 0 3 1 0 2 4 3 3 2 1 2 0 0 In 1 4 4 8 5 5 10 13 16 11 100—20 60—45 58—27 66—53 61—39 58—41 36—44 26—80 24—97 43—86 98—28 72—29 79—39 47—31 53—48 35-M4 53—55 50—48 49—104 39—49 30—129 Yerseke is Vriendschappelijk. Zaterdag j.l. het nieuwe sportterrein in gebruik genomen met een wedstrijd tussen de thuisclub en de Kaaise Boys (Feynaard). De Yersekenaren behaalden een 4—3 overwinning. Koninklijke onderscheiding voor oprichter ARNEMUIDEN, 27 Maart. Onder zeer grote belangstelling heeft de wo ningbouwvereniging „Woningverbete ring" te Arnemuiden het 40-jarig be staan gevierd. In deze bijeenkomst, die in het verenigingsgebouw gehouden werd, heeft burgemeester van der Hei de de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt aan de heer J. J. C. van der Graaff, die vanaf de oprichting secre taris-penningmeester is. De voorzitter, de heer Jac van Bel- zen, opende de bijeenkomst en memo reerde het ontstaan der vereniging. Hij bracht dank aan de heer v. d. Graaff, dank zij wiens noeste arbeid en door zettingsvermogen de vereniging is uit gegroeid tot wat ze nu. is. Namens de inwoners van de woningen bood bij de heer v. d. Graaff een fraaie fauteuil j aan; mevr. v. d. Graaff ontving een prachtig bloemstuk. De heer J. Wijk- uijs, die sinds de oprichting bestuurslid is bood hij een enveloppe met inhoud aan, diens vrouw kreeg eveneens bloe men. Nadat de heer v. d. Graaff een over zicht van het wel en wee der vereni ging had gegeven sprak burgemeester v. d. Heide, die namens de gemeente de vereniging en speciaal de heer v. d. Graaff dank bracht voor het werk in het belang van de volkshuisvesting ge daan. Hij spelde hierna de jubilaris het ere-metaal op. Zichtbaar ontroerd dankte de heer v. d. Graaff voor deze onderscheiding. Tal van gelukwensen volgden; namens de nationale woning raad sprak de heer v. d. Velde, die twee boekwerken aanbood. Ds Veld huizen, de Geref. predikant, de heer J. J. Huyze, een vriend en de heer J. Kramer voegden hun gelukwensen hieraan toe. Nadat een korte pauze was gehouden werd een film over Arne muiden gedraaid. naschade aan de huizen zo veel moge lijk wordt beperkt. Op Schouwen-Duiveland is veel ge klaagd, dat de verleende marge voor' de extra kosten voor het aantrekken van vreemde bouwarbeiders te laag is. In de practijk is gebleken, dat men dit ie somber heeft ingezien. De ervarin gen met het herstel van de woningen hebben geleerd, dat deze norm niet te laag is. De grote vraag thans is hoe de prij zen voor de nieuwbouw zullen liggen. Met belangstelling wordt dan ook uit gekeken naar de aanbesteding van 40 woningwetwoningen, die Donderdag a.s. in Oosterland wordt gehouden en de aanbesteding van 6 keer 10 nieuwe boerderijen op het eiland, die de vol gende maand plaats zal hebben. Hierna zal de gestelde norm opnieuw bekeken worden. Tempo De minister beloofde, dat het tempo van het herstel en de herbouw op het eiland zeer hoog zal zijn. En de minis ter kon garanties leveren voor deze belofte door er op te wijzen, dat het herstel en de herbouw in het overige rampgebied bijzonder vlot is gegaan. In tal van streken worden reeds meer woningen gebouwd dan er verwoest waren. Door het aanbesteden van grote complexen kan er zo efficient mogelijk gewerkt worden en kunnen de kosten zoveel mogelijk gedrukt worden. Bij het volgen van deze methode is men zich degelijk bewust van het gevaar, dat de bouw te eenzijdig zal worden, dat er clichédorpen zullen ontstaan, clichédorpen, die dan tevens rampdör- pen zijn. Bouw premiewoningen aan besteed. De raad te Wissekerke heeft op het verzoek van de Heer Janspolder, om de behandeling met teer van de Oost- havendijk tot de woning van J. I. de Kam te Kamperland voor rekening der gemeente te nemen gunstig beschikt, met vrijheid van handelen in verband met het drie-eilanden-plan. De begro ting voor de gemeentelijke bijdrage is f 4447. Een jaarlijkse subsidie van f 45 werd toegekend aan de C.J.M.V. voor haar bibliotheek. Een bijdrage van f 40 zal worden verleend voor een op Kort- gene te houden voordrachtmiddag voor de leerlingen van alle scholen op Noord- Beveland. Vastgesteld werd vervolgens een gewijzigde winkelsluitingsverorde ning. Van 1 April tot en met Septem ber mogen de winkels op werkdagen geopend zijn tot 19 uur; van October tot en met Maart tot 18 uur. Premie voor krotopruiming werd verleend aan een inwoner van Geersdijk. Het voor stel om de Julianastraat te verlengen en met klinkers te betegelen en uitvoe ring der bestratingen te Kamperland (alles in eigen beheer) werd goedge keurd, evenals de aankoop van een stukje grond tot verbetering van de inrit der Molenweg te Kamperland. O ververharding van de Nieuwe Achter weg te Kamperland zal in een volgen de raadsvergadering gesproken worden. Daar het verzorgen van begrafenissen met paardentractie veel bezwaren op levert, zal met de heer M. D. van Halst onderhandeld worden om de begrafenis sen met een lijkauto te mogen verzor gen. Hij vraagt hiervoor f 1000 per jaar. Een dergelijk verzoek was eveneens binnengekomen van de Gebr. van der Weele te Colijnsplaat. Besloten wordt ook in Kamperland straatbelasting te heffen. De gemeentelijke subsidie aan het Kon. Wilhelminafonds wordt ver hoogd tot 1 cent per inwoner. Herkozen werd de heer J. de Kam te Geersdijk als lid van het Burg. Arm bestuur. De gemeente trad toe als do nateur der CShr. Ver. voor Vallende Ziekten te Meer en Bosch voor f 25 per jaar. De bouw in combinatie van een pre miewoning te Geersdijk en drie te Kam perland werd onderhands aanbesteed aan de aannemer C. Priem te Lewe- dorp. De heer Dingemanse zou het presen tiegeld voor leden van de stembureaux even hoog willen stellen als het presen tiegeld van de raadsvergaderingen. De voorzitter zal dit in B. en W. bespre ken. De heer Bustraan zou graag wat stoelen zien geplaatst in het gymna stieklokaal te Geersdijk. De heer Ho- veijn stelde voor de klapstoelen uit de raadszaal te plaatsen in de lokalen te Wissekerke en Geersdijk. Wethouder Leendertse wil dit in de vólgende ver gadering bekijken, waartoe besloten Toren van Serooskerke (W.) in restauratie. De gemeenteraad van Serooskerke (W.) heeft besloten de restauratie van de toren op te dragen aan de Middel burgse aannemers S. A. Versluijs en J. Geschiere. Als gemachtigde zal de heer Versluijs optreden. Het werk zal in regie worden uitgevoerd en voor 9 De beide plaatselijke aannemers hadden bericht, dat zij niet zouden inschrijven. De raad aanvaardde verder het voorstel van B. en W. om een subsi die van 25,toe te kennen aan de Ver. voor Veilig Verkeer te Middel burg en om het subsidie aan het Ko ningin Wilhelminafonds te verhogen tot 1 cent per inwoner. Aangehouden werd de beslissing op het punt: aan vullende verzekering der gemeente gebouwen tegen schade, aangericht door militaire vliegtuigen. Wél zal de verzekering van de brandweerauto worden verhoogd in verband met het feit, dat deze ook voor de B.B. zal worden gebruikt. Ingez. Mededeling (advertentie) Zet Uw zorgen aan de kant kikkert U helemaal op. Heerlijk verfrissend, zuivert mond en keel en Is goed ■I£?r Uw tonden. iGtgxi Bos' Kledingmagazijn te Goes gemoderniseerd Het kopende publiek stelt steeds groter eisen aan een winkelpand en we mogen constateren, dat de zaken lieden aan dit verlangen ook gaan voldoen. Nadat vorige week, zoals be kend, het Beva-huis aan de Lange Vorststraat was geopend heeft thans ook Bos' Kledingmagazijn zijn geheel gemoderniseerde en vergrote heren kledingmagazijn in dezelfde straat heropend. Nog meer dan vroeger is de winkelruimte aan de eisen aange past en heeft daarmee een grondige wijziging ondergaan. De ruimte is niet alleen groter geworden doch door een speciale verlichting en betimmering ook nog gezelliger. De aannemer J. de Kok uit Goes, verzorgde het ruwe werk, de winkelbetimmering is van W. S., de verlichting van M. J. v. d. Berge en het schilderwerk werd ver zorgd door de heer G. Nijsse. VISMIJN VEERE, 26 Maart. 178 exp. garn. 263; 19 schar; 17; 15 bot 16; 4 tong 133. Uitvoeringen Achilles. De uitvoeringen van de Middelburg se gymnastiekvereniging „Achilles" in de grote zaal van het Schuttershof zijn een succes geworden. Zowel Vrijdag- als Zaterdagavond trad de signaalafdeling op met een pittig programma, dat goed voorbereid bleek te zijn. De meisjes en jongens, die hierna Vrijdagavond optraden, lie ten aantrekkelijke en soms frappante staaltjes van hun kunnen zien. Onder leiding van de heer J. M. Jellema trad een gezelschap op, dat niet alleen de kinderen maar ook de ouderen aangenaam wist bezig te houden. De uitvoering van de leden was eveneens bijzonder geslaagd. De be zoekers werden vergast op keurig af gewerkte oefeningen, waarbij vooral het werk aan brug en ringen opviel. Heel aardig was de komische oefening op muziek van de esperantomars, een originele vondst, die bij het publiek zeer in de smaak viel. Beide avonden toonden wel zeer duidelijk de grote activiteit van deze vereniging. De heer K. de Vries richtte zich in een dankwoord o.m. tot de secretaris van „Achilles", de heer J. A. Bal, voor het vele werk door hem voor de vereniging verricht. „Bock cn Jeugd". „Jeugdherinneringen" zou men ook de tentoonstelling in zaal „Krijger" kunnen noemen, die burgemeester mr W. C. ten Kate Zaterdagmiddag open de. Want wie langs de aantrekkelijke stalletjes wandelt, wordt steeds weer getroffen door echte oude bekenden als de boeken „Daantje", „Dik Trom" de vertrouwde sprookjesboeken, om vooral de kinderbijbel van W. G. van de Hulst niet te vergeten. Het is erg verleidelijk om deze boeken ter hand te nemen en even of soms ook wel langer het heden te vergeten. Maar toch is dit niet in de eerste plaats de bedoeling van deze tentoonstelling. „De bedoeling is", zo zei de voorzitter, de heer B. Burger, om de jeugd te bereiken via het boek en daarom heet deze tentoonstelling „Boek en Jeugd", met de klemtoon op 'de jeugd. Wij willen een overzicht geven van goe de, in ons land verschenen jeugd lectuur". Nu, daar zijn de opstellers van de tentoonstelling, o.a. de Stichting Jeugdlectuur, die met deze expositie het land afreist, ten volle geslaagd. De boeken staan keurig verzorgd vol gens de verschillende rubrieken en leeftijden uitgestald. Het is wel eens een probleem om een goed boek voor de kinderen te vinden. Wie met deze vraag zit kan op deze expositie voor gelicht worden. En, om aan deze moeilijkheid tege moet te komen worden er, zoals be kend, plannen gesmeed om te komen tot de oprichting van een jeugdlees zaal. De eerste vergadering hierover is gehouden, vertelde burgemeester mr ten Kate, die in zijn openings woord zijn waardering uitsprak over de organisatie van deze nuttige ten toonstelling, er. de wens uitsprak dat velen in de komende dagen de ten toonstelling mogen bezoeken. ARNEMUIDEN Benoeming. Mej. C. J. Geldhof, ty piste ter secretarie te Arnemuiden, is benoemd in gelijke betrekking ter secretarie te Middelburg. Ouderavond. O.l.v. de voorzitter der schoolvereniging, de heer K. J. Ste- ketee, werd in de bijz. school een drukbezochte ouderavond gehouden. De heer Ch. Dekker uit Kleverskerke hield een opvoedkundige inleiding. Spr. bracht hierin o.m. naar voren het belang en de noodzaak van ehr. onderwijs. Het verslag van het hoofd der school, de heer J. P. de Jonge, getuigde van een goed schooljaar. - Het aantal leer lingen is gestegen van 194 tot 211. Na de pauze, waarin het werk der leerlingen kon worden bezichtigd en waarbij vooral de werkstukken van het handwer konder wijs veel belang stelling trokken, volgde een wedstrijd in hersengymnastiek door 16 leerlin gen o.l.v. het hoofd der school. DINSDAG 30 MAART 19Ó4. HILVERSUM I. (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 ld. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 De groen teman. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Metropole-ork. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. m. muz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Pianospel. 18.00 Nws. 18.15 Mil. klankb. 18.30 Viool recital. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Strijkers, vrouwenkoor en sol. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gev. progr. 21.35 Lichte muz. 21.55 Med. 22.00 Gram. 22.05 Dansmuz. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Franse chansons. 10.30 Amus. muz. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Amus. ork. en solist. 14.00 Kamerork. en solist. 15.00 Musette ork. en solist. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksde len Overzee: Dr L. D. Brongersma: „Nieuw Guinea's dierenwereld". 18.00 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. (Intermezzo: 19.50 „Vader doet de vaat"). 20.20 „Sprekende Cijfers". 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 „Matthaus Pas sion", (le deel). 23.05 Nws. 23.20 Viool en piano. 23.5024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Koorzang. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgelspel. 16.00 Gram. 16.30 Orgelspel. 17.00 Nws. 17.10 Viool en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Verz. progr. 20.15 Voor de vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Mezzo-sopr. en piano. 22.5523.00 Nws. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden werd op het onverwachts van mij weggenomen, mijn ge liefde Echtgenote CHRISTINA PIETERNELLA MURRE, geb. v. d. Stel, in de ouderdom van bijna 53 jaar. J. MURRE. Biezelinge, 27 Maart 1954. Blaaspoort 19. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 30 Maart a.s. Vertrek sterfhuis om 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2