CHR. MIDDENSTANDSBOND EN DE MIDDENSTANDSNOTA Duitse oorlogsmisdadigers worden milder behandeld PROEF MET WATERSTOFBOM WORDT UITGESTELD r Bestaande organisaties dienen in het overleg te worden betrokken PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND ZATERDAG27 MAART 1954 Brief aan de Tweede Kamer PRINS ALBERT OP SCHIPHOL Voorjaarsbeurs de grootste, ooit in ons land gehouden Egyptisch kabinet afgetreden Nederland kan geleide projectielen maken Vooral de Britten blijken gekant tegen nieuwe gevaarlijke proeven Bagdad ernstig bedreigd Radio-actieve stof erger dan atoombom. Nog dif jaar leidingwater voor Noord-Beveland Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2743 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT R. Zuidema, Goes. vragen wij Uw aandacht voor een uitstervend beroep: Da klompenmaker. Een onzer redac teuren heeft zich in O. Zeeuwsch Vlaanderen, waar dit beroep nog wordt uitgeoefend op de hoogte gesteld van het wel en wee in de klompenmakerswereld. Zijn bevindingen vindt U op pag. 3. (Van onze §-redacteur) DEN HAAG, 26 Maart. De Chr. Middenstandsbond heeft de Midden standsnota door een speciale commissie grondig laten bestuderen. Het be stuur heeft nu zijn visie op dit stuk neergelegd in een uitvoerig document, dat aan de leden van de Tweede Kamer toegezonden werd. Op een pers conferentie heeft het bestuur dit schrijven van een mondelinge toelichting voorzien. Het bestuur wijst er op, dat het de middenstandsproblemen vanuit de eigen structuur van de middenstandsonderneming wil bezien om daaruit de nodige conclusies voor het beleid te trekken onafhankelijk van de in andere-sectoren van het bedrijfsleven te voeren politiek. Ingestemd wordt dus met de gedachte, dat b.v. de beschermende maatregelen in de landbouw niet als voorbeeld voor het middenstandsbeleid der regering mogen worden aangehaald. Iets wat door individuele middenstanders nogal eens graag wordt gedaan. Naast de twee peilers, waarop de overheid in het verleden reeds haar middenstandsbeleid grondde, n.l. het vestigingsbeleid en het credietbeleid, wordt door de C.M.B. met nadruk ge steld, dat het mededinginsbeleid als derde peiler even onmisbaar is. Op deze drie peilers kan een gezonde mid denstand worden gevestigd. Speciale maatregelen op sociaal en fiscaal ge bied zullen dan niet nodig zijn; de maatregelen op deze terreinen moeten glleen worden aangepast aan het mid- denstandsbedrijf, opdat ze daar geen a ider effect hebben dan in andere be drijfstakken. Genoemde „peilers van K-leid" worden dan achtereenvolgens bekeken. Wat het vestigingsbeleid betreft, wordt opgemerkt, dat de deskundig- beid van de ondernemer daarbij cen traal gesteld moet worden. Vooral in de detailhandel is de animo voor het b" halen van vakdiploma's echter da Jende, daar veel te gemakkelijk een vestigingsvergunning wordt verleend op grond van een zgn. „ministeriële verklaring". Steeds meer van deze verklaringen worden uitgereikt, in 1951 b.v. niet minder dan 7122. Gevraagd wordt om een modern opgezet handelsexamen en om bestrijding van de beunhazerij bij de opleidingscursussen door b.v. de er kende opleidingen het recht te geven zich ook openlijk als „offieiëel erkend met medewerking van het ministerie van Economische Zaken" te noemen. CREDIETBELEID Het bestuur verklaart zich in het al gemeen te kunnen verenigen met de geschapen mogelijkheden tot verrui ming van de credietverlening aan de middenstand. Het is echter van oor deel, dat bij de beoordeling van de aanvragen om crediet te eenzijdig aan dacht wordt geschonken aan de econo mische zijde van de zaak. Het bepleit een ruimere plaats voor het persoon lijke element bij de beoordeling. Men kan hier meer risico's aanvaarden, dan elders gebruikelijk is, mede gezien de uiterst geringe verliespercentages (0,65 procent) MEDEDINGING Bijna in alle branches worden goedwillende en deskundige onder nemers in een dwangpositie ge plaatst door vormen van oneerlijke concurrentie. Nogmaals wordt ge vraagd om een wettelijke maatregel tegen de uitwassen van het cadeau stelsel, die in de gehele detailhandel voorkomen. Er zijn ook echter misstanden, die specifiek in een bepaalde branche op treden. In de privaatrechtelijke sfeer kunnen deze bestreden worden door middel van kartelovereenkomsten. De Het republikeinse lid van de com- C.M.B. vraagt zich in dit verband af, missie Hinshaw zeide, dat volgens het of het optreden van de overheid tegen voorlopige program voor de proefne- sommige van deze kartels niet ook de mingen in 1954 eigenlijk al een tweede dat de confessionele organisaties zich in het bijzonder de behartiging van de godsdienstige ep zedelijke belangen van him leden ten doel stellen. De C.M.B. merkt op, dat dit een verkeerde taakomschrijving is, althans voor de Prot. Chr. organisaties. Deze bedoelen niet anders dan de behartiging van de sociaal-economische belangen hunner leden met als uitgangspunt en basis de Chr. levens- en wereldbeschouwing, die op Gods Woord is gegrond. De cijfers over de organisatie-dicht heid worden door het bestuur niet be trouwbaar geacht. Ook wordt gesteld, dat de nota, als over „georganiseerd zijn" gesproken wordt, niet voldoende onderscheid maakt tussen commerciële organisaties en vrije vakorganisaties. De opstellers vragen tenslotte, of het onvoldoende georganiseerd zijn van de middenstand niet te verbeteren zou zijn door een erkennen van de be staande organisaties door de overheid, wat blijken moet uit een voortdurend plegen van overleg over allerlei aan gelegenbeden. Een erkennen ook door organisaties van andere bevolkings groepen, door in allerlei organen een behoorlijke vertegenwoordiging van de middenstand toe te laten. DE CONSULENTEN De C.M.B. noemt de aangekondigde instelling van het instituut der mid denstandsconsulenten het meest spec taculaire punt uit de nota. Het vraagt echter om de nodige voorzichtigheid hierbij, opdat deze consulenten zich niet op het typisch eigen terrein van de vakorganisaties zullen begeven. Ook wordt gevraagd naar de verhouding van deze consulenten tot de reeds be staande Rij ksnij verheidsconsulenten. Tenslotte wordt dringend verzocht om overleg met de centrale middenstands organisaties, voor in deze aangelegen heid verdere stappen worden gedaan. Wat het fiscale beleid betreft wijst het schrijven er op, dat hierbij te wei nig rekening wordt gehouden met de structuur van het middenstandsbedrijf. RANDBEDRIJF Wat het randbedrijf betreft, wordt het criterium uit de nota (inkomen be neden 3000) volkomen irrelevant ge noemd. De verhoudingen zouden radi caal veranderen, als men 4000 als grens nam. Het cijfermateriaal inzake het rendement van middenstandson dernemingen en de inkomsten van middenstanders berusten op een te smalle basis om een zo veelomvattende conclusie als door deze onderscheiding wordt gesuggereerd te rechtvaardigen. Bij de beoordeling, of een onderneming gezond is, moet niet allereerst worden gekeken naar het inkomen dat zij op levert. De vraag is: vervult zij een noodzakelijke economische functie? Hoe is de verhouding tussen omzet en kosten? Zijn er geen grotere inkom sten, omdat de mogelijkheid het debiet uit te breiden afwezig is? Grote deelname uit binnen- en buitenland Schiet de regering tekort bij het bevorderen van de export? (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 26 Maart. Ook de 62ste Jaarbeurs, die Dinsdag a.s. haar poorten zonder officiële plechtigheden zal openen, werd weer voorafgegaan door de traditionele bijeenkomst met de pers. Mr H. A. R. Schuit, die voor het eerst als directeur deze conferentie toesprak, wees er op dat we staan aan de vooravond van de grootste beurs, die ooit in Utrecht en dus in Nederland werd gehouden. Een beurs met een oppervlakte van 52.833 vierkante meter, met 3653 deelnemers uit 24 landen, waaronder 1470 Neder landse exposanten. Na in gedachten een rondwandeling over dit complex te hebben gemaakt, wees mr Schuit nog op enkele belangrijke gebeurtenissen. Zo heeft een commissie uit de deelnemers de wens te kennen gegeven op Woensdag 31 Maart offieiëel afscheid te nemen van de afgetreden Jaarbeurs directeur, mr J. Millius. Voorts heeft de Jaarbeurs het plan opgevat de arbeider in de fabriek meer voor de beurs te interesseren, opdat hij zijn eigen product met dat van een ander kan vergelijken. Op 3 April zullen de werknemers van alle deelnemers daarom voor halve prijs tot de beurs worden oegelaten. CAIRO, 26 Maart. Alle Egyptische ministers, zowel militaire als burger lijke hebben hun ontslag ingediend bij president Naguib, zo wordt uit Cairo vernomen. Zij werden verzocht in functie te blijven tot Naguib er vermoedelijk gedurende het weekeinde in zal zijn geslaagd een „neutraal" zakenkabinet, dat geheel uit burgers zal bestaan, te vormen. Prins Albert van België arriveerde gistermorgen op doorreis naar Cu racao op Schiphol. De Prins zal zich naar Zuid-Amerika begeven en zich voegen bij het gezelschap van ex-ko- ning Leopold, die momenteel een be zoek brengt aan dit werelddeel. Er bestaat een nauw verband tussen a Jaarbeurs en onze export. Over eze export tberd hier gesproken door ar H. Albarda, voorzitter van de Ex port Commissie van het Centr. Orgaan voor de Economische Betrekkingen met het Buitenland. Hij stelde, dat handhaving of verhoging van ons hui dige welvaartsniveau alleen mogelijk is, als onze producten in toenemende mate in het buitenland en vooral op overzeese markten kunnen worden af gezet. Russen stemmen toe in conferentie BONN, 26 Maart. De Russische Hoge Commissaris in Duitsland, Semjonof, heeft ingestemd met een geallieerd voorstel om deskundigen van de grote vier besprekingen te laten voeren over verzachting van het gevangenisregièm voor de zeven voornaamste Duitse oorlogsmis dadigers, die verblijven in de gevangenis van Spandau in Berlijn, aldus is Vrijdag te Bonn uit Westelijke bron vernomen. positieve waarde van deze overeen komsten in gevaar brengt. Waar mogelijk zal in de toekomst het scheppen van voorwaarden voor een gezonde mededinging, wat iets anders is dan vrije concurrentie, aan de or ganen van de P.B.O. moeten worden toevertrouwd. Deze moeten de mid denstander de gelegenheid schenken zijn ondernemerschap in een rechts sfeer uit te oefenen. ORGANISATIE In het gedeelte van de nota, dat over de organisatie handelt, wordt gezegd, Minster Staf: GRONINGEN, 26 Maart In een bijeenkomst van het departement Gro ningen van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft de minister van Oorlog, ir C. Staf, meegedeeld dat de productie van geleide projec tielen in Nederland grote moeilijkhe den met zich mee zal brengen. An dere landen zijn ons hiermee reeds voor geweest en aan de productie moet reel studie en researchwerk vooraf gaan. Deze projectielen hebben nu een actie-radius van 600 tot 27000 meter. •We houden ons op de hoogte, aldus minister Staf, die wel een mogelijk heid zag deze projectielen in Neder land in licentie te gaan bouwen. Onze Nederlandse electronische industrie zal hierbij een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Minister Staf twijfelde er niet aan dat de bondgenoten Nederland de be schikking zullen geven over geleide projectielen. Gevolgen blijken niet te overzien NEW YORK, 26 Maart. Amerikaanse geleerden hebben een tweede proefneming met de waterstofbom uitgesteld ten einde maat regelen te treffen om de eilanden en de mensen, die zich in het Stille- Oceaangebied bevinden, te beschermen tegen de onverwachte kracht van de ontploffing, die bij de explosie van 1 Maart aan het daglicht is getreden, zo hebben leden van de congres-commissie voor atoom energie meegedeeld. De belangrijkste van de nieuwe voorzorgsmaatregelen is het ver groten van de gevarenzone rondom de Marshall-eiladen tot een ge bied van 775.000 vierkante kilometer. Ook zal meer rekening worden gehouden met de weersomstandigheden, in het bijzonder met de wind richting. Labour-afgevaardigden zullen er weer bij Sir Winston op aandringen pogingen in het werk te stellen om te komen tot een gesprek met president Eisenhower en premier Malenkof. proef met de waterstofbom moest zijn genomen. Hij was van oordeel, dat de weersomstandigheden een belangrijke factor vormden bij het uitstel van de proef. Zijn democratische collega Johnson verklaarde, dat de proef was uitgesteld ten einde nauwkeuriger voorzorgsmaatregelen tegen de gevol gen van de uitstraling te nemen. BEZWAREN WEGGENOMEN Functionarissen te New York en Washington zijn van oordeel, dat door deze nieuwe veiligheidsmaatregelen de bezwaren, welke in de Japanse en de Britse pers tegen de proefnemingen met de waterstofbom te berde zijn ge bracht, zullen wegnemen. De leider der Britse socialisten, Attlee, verklaarde zeer verheugd te zijn over het besluit der Amerikanen om voorlopig van verdere proefnemin gen af te zien. In het Lagerhuis is inmiddels aan premier Sir Winston Churchill ge vraagd president Eisenhower te bewe gen om de proeven stop te zetten, zo lang de Amerikaanse geleerden niet precies weten, welke krachten zij vrij maken. Volgende week zal de premier in het Lagerhuis een belangrijke verklaring over deze kwestie afleggen. Waar schijnlijk zal hij er op wijzen, dat hij de V.S. niet kan vragen de proefne mingen te staken en zo het werk van hun geleerden stop te zetten terwijl Rusland vrij blijft om zijn atoomproeven voort te zetten. In een schrijven van Semjonof, dat Donderdag door de Westelijke gealli eerden is ontvangen, verklaart de Sowjet-Hoge Commissaris zich in be ginsel bereid tot een bespreking.. Ge zegd werd, dat de Russen een deskun dige voor een bijeenkomst zullen aan wijzen. De Westelijke geallieerden werd verzocht hetzelfde te doen. In de gevangenis van Spandau, die onder vier-mogendhedenbeheer staat, verblijven admiraal Raeder, admiraal Doenitz, Rudolf Hess, Baldur von Schi- rach, Albert Speer, Von Neurath en Funk. De geallieerden hadden besprekin gen van de kwestie voorgesteld nadat bondskanselier Adenauer hen had ver zocht het geval ter sprake te brengen op de Berlijnse vier-mogendhedencon- ferentie. O.m. hebben de Westelijken voor- De overstroming in Irak BAGDAD, 26 Maart. Het stijgende peil van de sterk gezwollen Tigris vormt van uur tot uur een grotere be dreiging voor Bagdad. Ten Noorden en ten Zuiden van de stad zijn de dijken vandaag op twee plaatsen doorgestoken om de druk van het water te verminderen. Koortsach tig wordt aan de versterking van de dijken gewerkt. Uit de laagliggende gebieden rond de hoofdstad zijn al 80.000 mensen geëvacueerd. De schade wordt geschat op 20 millioen gulden. Volgens de laatste berichten zou het water op diverse plaatsen de hoofdstad beginnen binnen te dringen. gesteld de gevangenen toe te staan meer brieven en bezoekers te ont vangen, de mogelijkheid te openen van strafvermindering door goed ge drag en verwanten toe te staan over het stoffelijk overschot te beschik ken als een gevangene overlijdt. Voorts werden soepeler voorwaarden voor zieke gevangenen voorgesteld. Men gelooft, dat vooral Neurath en Raeder zwak zijn. STRENG TOEZICHT De gevangenen dragen Duitse ge vangeniskleren. De cellen zijn uiterst sober ingericht. Alle voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen om te voorkomen, dat de ge vangenen trachten de hand aan zich zelf te slaan. Zij ontvangen geen mes sen bij hun maaltijden en de tanden van de vorken zijn zeer stomp. De ge vangenen moeten 's avonds hun brillen inleveren en zij mogen niet zichzelf scheren. Dat geschiedt driemaal in de week door een niet-Duitse kapper. Voorts inspecteren de wachtposten des nachts met geregelde tussenpozen de cellen door luikjes in de deuren. DE BILT ZEGT: Meer zon DE BILT, 26 Maart. Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot ma tige wind uit Westelijke richtingen. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 6.26 u., onder 19.06 u. Maan op 3.32 u., onder 11.16 u. Hoogwater Zondag 28 Maart 1954: Vlissingen: 7.39 u. 1.33 m., 20.19 u., 1.12 m.; Terneuzen: 8.01 u. 1.56 m., 20.45 u. 1.34 m. Wemeldinge: 9.03 u. 1.31 m., 21.45 u. 1.10 m. Zierikzee: 8.45 u. 1.12 m., 21.24 u. 0.92 m. Op deze markten heeft zich echter een concurrentie-strijd ontwikkeld, waarin de buitenlandse exporteurs veel meer dan de Nederlandse de steun van hun regeringen ondervinden. Steun in de vorm van allerlei export-facilitei ten en door het verstrekken van ruims en langlopende credieten aan de be trokken overzeese landen. Dat bete- kent voor onze exporteurs een onge lijke concurrentie-strijd, wat niet ge tolereerd mag worden. Hij wees in dit verband op de Export-nota van 1952, die terecht grote belangstelling wekts en hij betreurde het, dat de huidiga regering tot dusver slechts in sum miere uitspraken haar visie over het exportbeleid weergaf. GEEN DISCRIMINATIE Mr Albarda'noemde het teleurstel lend, dat minister Zijlstra zich op het standpunt heeft gesteld, dat met uit zondering van de restitutie der kost- prijsverhogende belastingen de door zijn voorganger verleende faciliteiten aan exporteurs ongewenst zouden zijn. Dit op grond van de overweging, dat die faciliteiten discriminerend zouden werken ten gunste van de exporteurs. „Dat is niet waar", aldus spr. „Ze moe ten beschouwd worden als een hoog nodige compensatie voor de vele risi co's, die de exporteurs lopen bij hun pogingen om nieuwe afzetgebieden voor hun producten te vinden. De sterk verbeterde monetaire posi tie van ons land maakt het thans ook mogelijk dat andere te doen, nl. een soepele houding aan te nemen t.a.v. credietverlening aan het buitenland. Wel zeer ver ging mr Albarda in zijn stelling, dat de Nederlandse emigran ten meer dan tot dusverre in groeps verbanden zouden moeten worden on dergebracht, opdat de export van Ne derlandse artikelen gemakkelijker de emigrantenstroom zou kunnen volgen. Hierdoor zou dus de vrije woonplaats keuze en de assimilatie van de emi grant aan de exportbevordering van het moederland moeten worden opge offerd Tenslotte pleitte spr. voor een sys tematisch en gecoördineerd onderzoek naar de mogelijkheden van exportbe vordering door overheid en bedrijfs leven gezamenlijk. De in een afzonder lijke nota vast te leggen resultaten van dit onderzoek zouden de grondslag van een plan de campagne voor onze ex port kunnen vormen. Een Mexicaans toestel van de „Aero Navest"-lijn is Vrijdag 25 km ten Noorden van Monterry, Mexico, ver ongelukt. Naar men aanneemt, zijn achttien personen omgekomen. In enkele regels melden wij nog DAT men deze week is begonnen met het opruimen van de nooddijk, die verle den jaar na de ramp rond de gemeente Haamstede is ge legd. Er is een bulldozer aan te pas gekomen, waardoor het werk flink opschiet. DAT de gemeenteraad van Oosterland heeft besloten tot de bouw van een Groene Kruis-gebouw. Tevens komt er een badinrichting, als mede een woning voor de zuster. Meegedeeld werd nog, dat de waterleiding vermoedelijk in Mei weer zal functioneren. DAT gistermiddag de ou den van dagen uit het Dia conierusthuis der Ned. Herv. gemeente te Zierikzee weer zijn teruggekeerd na een verblijf van meer dan een jaar in het Rijksopvoedings gesticht te Amersfoort. Zij werden toegesproken door de voorzitter van het college van diakenen de heer P. J. v. d. Ploeg, die er op wees, dat van de 50 evacuees er een achttal in den vreem de zijn overleden. Ds J. P. van Roon hield een korte man de predikant zelf ver taalde. Op zijn eigen indrin gende wijze heeft de predi kant zijn toehoorders ver teld over dit bijzondere boek, dat ruim een jaar lang een toespraak n.a.v. Ps. 126. De best-seller in Amerika is ge- bus, waarmee de oudjes te- weest. rugkeerden, werd bestuurd door de bekende Amers- foortse buschauffeur Jan v. Gent, die onlangs in Ame rika is geweest. DAT aan de jaarlijkse al gemene vergadering van aandeelhouders der Bank voor Zeeland N.V. te Goes zal'worden voorgesteld over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren van 9% (vorig jaar 8%). DAT de boekenweek te Goes gisteravond is ingeluid met een lezing in Sturm's boekhandel door ds A. G. Barkey Wolf uit Antwerpen over de Bijbelse roman „De zilveren beker", welke ro- DAT de Vlissingse politie 'n 24-jarige Hagenaar heeft gearresteerd, die in Vlissin gen logeerde. Hij werd we gens autodiefstallen gezocht. DAT hedenmiddag het nieuwe sportterrein te Yer- seke met een voetbalwed strijd tussen Yerseke I en Kaaise Boys I (Feynaard) in gebruik zal worden geno men. DAT zich gistermorgen bij •het heiwerk voor het nieuwe zwembad te Middelburg aan de Poelendaeleweg een ar beidsongeval heeft voorge daan, waarbij de 29 jarige C. K. uit 's-Gravendeel het rechteronderbeen brak. Het ongeval gebeurde toen een heipaal, die naar de heistel ling werd getrokken, tegen K. terecht kwam. Hij werd t>p een andere paal gelegd en is kort daarna hulp ver leend door een agent van politie, die het been spalkte. DAT de wnd burgemees ter van Aagtekerke, de heer Bosselaar, vanmiddag om half drie in een officiële sa menkomst afscheid zal rie men. DAT een vrachtauto, waar van de remmen niet in orde bleken te zijn een aanrijding heeft veroorzaakt in de file auto's ,die stond te wachten bij de boot naar Breskens. DAT te Kamperland in de Geref. Kerk de schilders knecht A. Zwemer van de trap is gevallen. Hij liep een zware hersenschudding op. WENEN, 26 Maart. Professor Hans Thirring van de Weense Univer siteit, één der grootste deskundigen in de wereld op het gebied van kernweten schap, heeft gisteren gezegd, dat als oorlogswapen „het stof des doods", ver kregen door bewerking van fijn zand met radio-actieve stoffen, gevaarlijker zon zijn dan de atoombom zelf. Grote gebieden zouden met een na genoeg onzichtbaar laagje van deze -stof kunnen worden bedekt. Een ver blijf van enige weken in een dergelijk gebied zou als gevolg van straling le vensgevaarlijk zijn. Dusdoende zou het mogelijk zijn de algehele ontruiming van grote industriegebieden te force ren zonder een enkel huis te vernielen of iemand te verwonden, als na de be smetting een waarschuwing en daarna ontruiming van het gebied zou volgen. Dergelijke besmette districten zou den bovendien geen belemmering vormen voor oprukkende troepen, die er slechts door zouden trekken. Commissie voor Drie-eilanden plan op komst WISSEKERKE, 26 Mrt. De rond vraag in de raad van Wissekerke le verde vanmiddag enkele belangrijke nieuwtjes op. Zo kon de wnd. burge meester, de heer J. van Halst op een vraag van de heer Westerweele ant woorden, dat er goede hoop bestaat, dat alle kommen der Noord-Beveland- se gemeente nog dit jaar van water leiding zullen zijn voorzien. De heer Bustraan, stelde de vraag hoe de gemeente een standpunt zal be palen met het oog op de uitvoering van het Drie-eilandenplan. Hierop kon de voorzitter meedelen, dat er binnenkort een Noord-Bevelandse commissie zal worden ingesteld, die de belangen van het eiland zal dienen te behartigen. Het behouden van de havgn van Kam perland zal daarbij de volle aandacht hebben. We komen op deze raadsvergadering nog terug.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1