Lvaitömq^ NIEUWE MOEILI|KHEDEN IN HET FRANSE KABINET ver Raad voor Landbouwvoorlichting geïnstalleerd Nieuwe spanningen in Egypte Aanvulling der Duitse grondwet goedgekeurd Mijnramp in Polen Gezonken rijnschiD gelicht PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND V. 9,.-v.eJidh.aq, WiiilkdMxJc, u-aal £anie£ Schuman meent een tussenoplossing te hebben gevonden Bezettingsregiem wordt opgeheven Dienstplicht echter pas na goedgekeuring van het E.V.G.-verdrag Overstromingen Irak m M: Minister Suurhoff stond z n mannetje Conferentie over Oost-Europese veiligheid Amerikaanse spionnen in Rusland? Geen kievitsei voor de Koningin Een gewichtig college met een breed omschreven taak Dodelijk ongeluk te Kloetinge Goese raad koos olieverwarming Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lam mensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan.& Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2742 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nnrnmers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 26 MAART 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; 1. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goe% kunnen de sportliefhebbers hun hart op halen. Met ingang van heden zullen ze op Vrijdag en Dinsdag in ons blad hun „Sport- plakkebord" kunnen vinden, waarin allerlei nieuwtjes op sportgebied binnen onze provin cie op smakelijke wijze worden opgedist. We willen hiermee sportminnend Zeeland een nieu we dienst bewijzen. PARIJS, 25 Maart. -Naar men verwacht zullen binnen veertien dagen in het Franse kabinet ernstige moeilijkheden rijzen over de be krachtiging ugn het Europese Legerverdrag. De Gaullistische ministers hebben gezegd, dat zij zullen aftreden, indien een overhaast besluit mocht worden genomen. De pro E.V.G.-vleugel in het kabinet meent, dat de regering de toe stand eerlijk onder ogen moet zien en het parlement voorstellen om het debat midden-Mei te beginnen. Politieke krigen sluiten de mogelijkheid niet uit, dat de regering van Laniel over deze kwestie ten val zal komen. Belangrijke aanhangers van de E.V.G. in de regering zijn van plan er op aan te dringen om nog voor Pasen aan het parlement een datum voor het begin van dit reeds lang uitgestelde debat voor te stellen. De actie zou uit gaan van de vice-premiers Paul Rey- naud en Pierre Henri Teitgen. Gebeurt dit, dan is een botsing van de Gaullis tische ministers onvermijdelijk en vreest men het ergste voor het behoud van Laniels' kabinet. LANIELS' MENING Premier Laniel huldigt het stand punt, dat de regering geen stappen in deze kwestie moet doen, voordat aan reeds eerder gestelde voorwaarden is voldaan. Deze voorwaarden zijn, dat eerst de Saarkwestie met Duitsland dient te worden geregeld, dat Amerika en Engeland aan 'rankrijk de ge vraagde garanties '"oeten geven. Op dit standpunt staan ook de Gaullisti sche ministers. TUSSENWEG? In diplomatieke kringen wordt steeds meer aandacht besteed aan een voor stel van oud-minister Schuman om het debat over de E.V.G. te beginnen, voor dat de Saarkwestie is geregeld. Volgens Schuman zou het verdrag dan pas van kracht worden, als dit vraagstuk is op gelost. Een dergelijke procedure zou ook de vrees van Westduitse kant weg nemen, dat Frankrijk, na eventuele Russische maatregel in Oost-Duitsland BERLIJN, 25 Maart. De Sowjet- Unie heeft de beëindiging van het be zettingsregiem in Oost-Duitsland aan gekondigd en de zóne tot een souve reine staat met vrijheid van handelen op binnen- en buitenlands gebied ver klaard. De Sowjet-troepen zullen „tij delijk" in Oost-Duitsland blijven. Gezegd wordt, dat Rusland slechts de functies zou blijven uitoefenen die verband houden met het verzekeren van de veiligheid en voortvloeend uit de besluiten, die in 1945 te Potsdam zijn genomen. De Oostduitse regering heeft met dit alles ingestemd. Politieke kringen in Bonn toonden zich geenszins verrast door deze Rus sische besluiten. Reeds kort na het einde van de Berlijnse conferentie werd een dergelrke stap verwacht. Men ziet in deze Russische geste een nieuw bewijs, dat de Sowjet-Unie op het ogenblik geen echte belangstelling heeft voor een herstel van de Duitse eenheid. Men neemt verder aan, dat er prac- tisch weinig verandering zal komen in de bestaande toestand, ondanks de ophef, die de communisten over deze opheffing van het bezettingsstatuut maken. Alleen de toenadering tussen West en Oost wordt er maar moeilijker door, zo was het commentaar in Bonn. Westduitse concessies over Saarland, toch nog het E.V.G.-verdrag zou ver werpen. In bepaalde politieke kringen is men zelfs van mening, dat, als het begin van het E.V.G.-debat blijft af hangen van het regelen van de Saar kwestie, de nationale vergadering wellicht niet voor de herfst het ver drag in behandeling zal nemen. Revolutionnaire Raad wordt ontbonden CAIRO, 25 Maart. Generaal Na- guib heeft bekend gemaakt, dat de Egyptische legerleiders zich uit de po litiek zullen terugtrekken en dat alle politieke partijen binnenkort in het le ven teruggeroepen zullen worden. Het land zal een president kiezen door middel van een grondwetgevende vergadering en de Revolutionnaire Raad zal, vermoedelijk op 23 Juli a.s, zichzelf ontbinden. President Naguib maakte een en an der bekend na twee „critieke" verga deringen van het kabinet. Geallieerde Hoge Commissie stemt toe BONN, 25 Maart. Door de principiële toestemming van de geallieerde Hoge Commissie voor de militaire aanvulling van de Westduitse grondwet is in Bonn een politiek stormpje tot bedaren gekomen. De geallieerden heb ben de eigenlijke militaire aanvulling van de grondwet voorwaardelijk goed gekeurd, namelijk onder het beding dat de dienstplicht eerst zal kunnen worden afgekondigd, nadat de E.V.G. van kracht zal zijn geworden. Maatregelen op het gebied van de verdediging zullen door de Hoge Com missie niet worden toegestaan, zolang de E.V.G. niet van kracht is geworden. De eigenlijke „militaire aanvulling" der grondwet zal eerst van kracht wor den tegelijk met de verdragen van Bonn en Parijs. Hoge Commissarissen hebben on voorwaardelijk hun goedkeuring ge hecht aan het artikel, waarin ver klaard wordt, dat de Europese verdra gen niet in strijd zijn met de West duitse grondwet. Daarmee is het dezer dagen gerezen conflict over de gewij zigde grondwet in feite bijgelegd. Voor de Duitse regering is de weg geopend óm de wet aan de bondspresident voor te leggen ter ondertekening en ter af kondiging, waardoor voor Duitsland de procedure der ratificatie kan worden afgesloten, en voor Frankrijk is de ze kerheid verkregen, dat de militaire aanvulling niet voor oprichting van een Duits nationaal leger kan worden aangewend, indien de E.V.G. niet tot stand zou komen. 45 arbeiders om het leven gekomen LONDEN, 25 Maart. Bij een mijnramp te Chorzow in Polen zijn 45 mijnwerkers om het leven ge komen, aldus heeft radio-Warschau vanavond bekend gemaakt. De brand, die in de mijn uitbrak, is, aldus de radio, te wijten aan af- gewekenen en saboteurs. De slachtoffers zijn vandaag be graven en er is niet bekend ge maakt wanneer het ongeluk is ge beurd. Van de zij de der bondsregering kunnen uiteraard geen bezwaren te-> gen de gestelde voorwaarde worden ingebracht, aangezien zij herhaalde lijk verklaard hebben, dat de aan vulling der grondwet uitsluitend be doeld is als middel om de E.V.G. te kunnen verwezenlijken. CAIRO, 25 Maart. De Iraakse re gering heeft vandaag de noodtoestand afgekondigd nadat door het buiten de oever treden van de .Tigris en door zware regenval de provincie Koeweit, bij Bagdad, was overstroomd. Drie mensen zijn verdronken, 50 huizen ingestort en 500 mensen dak loos geworden. In het Noorden zijn een aantal ste den geïsoleerd. Met man en macht wordt gewerkt aan de versterking van waterkeringen. Communistische interpellatie (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 25 Maart. De communist Gortzak heeft zich vandaag in de Tweede Kamer weer eens willen voordoen als de vader der ouden van dagen. Hij interpelleerde minister Suurhoff over het SER-advies inzake de ouderdomsvoorziening. Het was zijn bedoeling om de Noodwet Ouderdoms voorziening te wijzigen, zodat alle gun stige voordelen, die in het advies wor den aanbevolen over de nadelen repte de communist niet! reeds in gevoerd zouden worden. Zo moest na tuurlijk de maximum-uitkering ge bracht worden op 1260,hetgeen de SER heeft geadviseerd. Minister Suur hoff staat z'n mannetje in het debat. Vooral als het tegen communisten gaat. Hij aarzelde niet om Gortzak's plannen volstrekt ireeël te noemen en verweet hem, dat hij mogelijkheden aan ouden van dagen voorspiegelde, die volstrekt onjuist zijn. Zes zware argumenten had de minis ter tegen de gedachte van de heer Gortzak. De voornaamsten waren wel, dat het mogelijk is om elementen, die in de verzekeringsgedachte passen te enten 'op de Noodwet Ouderdomsvoor ziening, die van de verzorgingsgedach te uitgaat. Het voldoen aan de com munistische eisen zou 50 a 100 min kosten, zonder dat dit gedekt wordt, Bovendien zou de tot standkoming van de wet aanmerkelijk vertraagd worden. De nieuwe wet zal als één geheel be handeld moeten worden. Tenslotte zouden de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank de nieuwe be rekeningen administratief niet voor 1 Januari 1955 kunnen verwerken. Na tuurlijk moest -deze interpellatie uit lopen op een motie, die echter alleen de communistische stemmen vermocht te krijgen. BERLIJN, 25 Maart. Volgens de te West-Berlijn gevestigde anti-commu nistische voorlichtingsdienst „West" treft Polen voorbereidingen voor een Europese conferentie, waarop vraag stukken betreffende collectieve beveili ging van .alle Europese staten aan de 3-rde zullen komen. Oost-Duitsland zou ais gelijkgerechtigde partij worden uit genodigd. Een datum voor de bijeen komst was nog niet vastgesteld. Uitgangspunt zou zijn de voorstellen, die minister Molotof over dit onder werp te Berlijn heeft gedaan en welke door het Westen zijn verworpen. Vol gens genoemde voorlichtingendienst zal Molotof op de conferentie over Aziatische zaken, welke op 26 April te Genève moet beginnen, de Weste lijke mogendheden op de hoogte bren gen van de voorgenomen conferentie in Polen. MOSKOU, 25 Maart. Een Rus sisch blad heeft vier leden van de Amerikaanse ambassade te Moskou spionnen genoemd. Zij worden beschuldigd van verdach te belangstelling voor vliegvelden, sta tions, benzineopslagplaatsen, radiosta tions e.d. toen zij een reis maakten van Moskou naar Chabarofsk. Het blad be weert, dat documenten in de trein zijn gevonden. De Amerikanen zouden heb ben vergeten ze mee te nemen. De reis vond in September 1953 plaats. MEPPEL, 25 Maart. De stand van de weidevogels in de omgeving van Meppel is uitvoerig besproken tijdens de jaarvergadering van de afdeling Meppel en omstreken van de Vereni ging voor Dierenbescherming. Door het vele eierenzoeken gaat het aantal wei devogels steeds meer achteruit. De afgevaardigde naar de algemene vergadering van Dierenbescherming zal daar het aanbieden van het eerste kievitsei aan H.M. de Koningin ter sprake brengen. Men was nl. van oor deel, dat vele vogels door de wedloop om dit eerste ei in het broeden worden gestoord. Daarom werd het wenselijk geacht, dat H.M. op grond hiervan wordt verzocht het eerstfe kievitsei niet meer te accepteren. De Eerste Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming de be groting van maatschappelijk werk aan vaard. We komen hierop nog terug. Een belangrijke gebeurtenis voor Zeeland GOES, 25 Maart. Vanmiddag heeft de directeur-generaal van de Landbouw ir A. W. van de Plassche, in de „Korenbeurs" te Goes de Zeeuwse Raad voor de Landbouwvoorlichting geïnstalleerd. De taak van deze Raad is, zo zei ir van de Plassche in zijn installatierede, het geven van advies op het gebied van de landbouwvoorlichting, het geven van leiding in de verdere ontwikkeling van de landbouw en het innemen van een standpunt ten opzichte van belangrijke kwesties en vraag stukken, die zich kunnen voordoen. Ir van de Plassche noemde de in stallatie van de Raad een belangrijke gebeurtenis voor landbouwend Zee land. Een gewichtige taak zal de Raad in de toekomst wachten. Im mers, de behoefte aan voorlichting zai zich steeds meer doen gevoelen. De technische ontwikkeling schrijdt steeds verder, het wetenschappelijk onderzoek neemt steeds hoger vlucht en past zich steeds meer aan de prac- tyk aan. Ook het landbouwonderwijs, aldus ir van de Plassche, ontwikkelde zich snel na de oorlog. Onder de landbouwende bevolking viel een zucht naar kennis te constateren. Op de bedrijven zullen steeds meer mensen komen, die ont vankelijk zijn voor de voorlichting en de gegeven adviezen zullen hegrijpen. Een andere ontwikkeling is geweest, dat het werk van de consulentschappen zich verder uitbreidde. Er moest meer efficient gewerkt worden en de arbeid kreeg een gespecialiseerder karakter. Er kwamen meer specialisten en op een bedrijf zijn meer personen nodig voor een gedegen technische voorlich ting. Hierin schuilt een gevaar. Zij, die de leiding hebben van de consulentschappen moeten een breed inzicht hebben in de technische, maar ook sociaal economische vraagstukken en een tegenwicht vormen tegen de verder gaande specialisatie. Een gelukkig verschijnsel was, dat eveneens na de oorlog een streven^ vooral van de georganiseerde land bouw, viel te constateren, om zoveel mogelijk alles zelf te doen. Een com missie werd ingesteld om deze gang van zaken te bestuderen en als con clusie kwam uit de bus de wenselijk heid om Raden van Voorlichting te stichten. Na deze ontwikkeling op het gebied van de landbouw te hebben geschetst verklaarde ir van de Plassche, dat alle aandacht besteed moet worden aan de adviezen, die de Voorlichtingsraad uit bracht, en dat deze adviezen zoveel als mogelijk uitgevoerd moesten worden. Ir van de Plassche wilde aan de Ra den een grote mate van autonomie toe schrijven. Nodig is dan ook dat de le den een goed begrip hebben van hun taak. De samenstelling van de college's heeft dan ook wel enige moeilijkheden gegeven, ook in Zeeland. Dit is dan ook Vier doden in een week tijds GOES, 25 Maart. Hedenavond is op de hoek van de Molenweg te Kloe tinge de 72 jarige P. G. Fortuin, wo nende aan de 's-Gravenpolderse straat weg door een auto aangereden en op slag gedood. De heer F., die op de fiets waarop hij een zak aardappelen vervoerde, vanuit de Molenweg de Rijksweg over stak, heeft de auto waarschijnlijk te laat zien naderen. De autobestuurder, de heer L. uit Goes, trachtte nog door krachtig remmen een botsing te voor komen doch dit mocht helaas niet ge lukken. De automobilist treft geen schuld. Dit ongeval met dodelijke afloop is het derde in een week tijds op de Rijks weg, waarbij vier mensen om het leven kwamen. In enkele regels melden wij nog Op 8 MaartJl. zonk het Duitse rijnschip „Raab Karcher 34" bij de ingang jan de Walhaven te Rotterdam na een aanvaring met het Duitse schip .Hugo BoettgeF. Het Nederlandse bergingsbedrijf Johs van den Akker te Botterdam belastte zich met de berging van het schip en haar lading (1400 ton ijzererts). Donderdagmorgen is men erin geslaagd het schip de lading ivas al binnen met behulp van vijf drijvende bokken te lichten. DAT ir van Tengbergen van de „Rubber Stichting" te Delft voor leden en ge nodigden van de Ver. van Leerling-Scheepswerktuig- kundigen der Middelburgse Machinistenschool „Na Stu die Ontwikkeling" het een en ander heeft verteld over de bereiding van ruwe rub ber, toegelicht met een film. DAT de nummering der candidatenlijsten voor de verkiezingen der. Prov. Sta ten van Zeeland op 21 April a.s. als volgt Is geschied: 1. P. v. d. A., 2. K.V.P., 3. C.H.U., 4. A.R., 5. V.V.D., 6. C.P.N., 7. S.G.P., 8. G.P.V. en 9. Kath. Arbeidsparty. DAT gisteren in Middel burg al heel wat voorbodes van de zomer zijn gesigna leerd. Als men zo de paar honderd Belgen mag noe men, die in bussen al een trip naar Walcheren maak ten, de Middelburgse markt bezochten en.... niet ver zuimden hun inkopen te doen. DAT gistermorgen in te genwoordigheid van het col lege van B. en W. te Middel burg de eerste paal is ge heid voor het zwembad, dat wordt aangelegd aan het be gin van het jaagpad naar Vlissingen. Er zullen nog ruim 250 palen moeten vol gen, zodat dit" werk nog wel enkele weken zal vergen. Als er geen tegenslagen meer voordoen, hoopt men half het seizoen het nieuwe zwembad in gebruik te ne men. De zwemmers zullen het dus nog even zonder zwembad moeten stellen, maar er wordt aan gewerkt en dat is toch al een prettig vooruitzicht. DAT de Middelburgse sportmensen van 2028 Au gustus a.s. weer naar de En gelse plaats Folkestone zul len trekken om daar met de sportverenigingen van deze plaats een sportieve strijd aan te binden. De Engelsen treffen nu reeds voorberei dingen voor de ontvangst van de Middelburgse sport mensen en er komt meer te kening in de plannen voor deze reeds tot een traditie geworden sportuitwisseling. DAT Serooskerke (W.) op een perceel grond ten Noor den van de Dorpsstraat een nieuw Voetbalveld zal krij gen, dat zal worden aange legd door de Ned. Heide Mij. Dit werd in de raad mede gedeeld. DAT het vervoer van au to's met de veerdienst Zijpe- Anna Jacoba Polder met in gang van vandaag weer nor maal zal geschieden. de reden, waarom er nog slechts maar drie raden in Nederland zijn ingesteld. TAAK De voorzitter van de Raad, de heer J. Kakebeeke uit Wolfaartsdijk gaf in zijn antwoordrede een globaal over zicht van de eventuele werkzaamheden van de Raad. In de eerste plaats zou den de bedrijfs-economisehe vraag stukken de volle aandacht hebben. Ook zou men zijn gedachten laten gaan over de opleiding van de. landarbei ders. Verder noemde de heer Kakebee ke nog het stimuleren van de veeteelt, de tuinbouw, het bijeenbrengen van alle laboratoria in Zeeland in een groot gebouw en de voorlichting in da her- verkavelingsgebieden. Namens de landbouwstandsorganisa- ties' sprak de heer C. de Putter uit Axel de geïnstalleerde Raad toe. Hij wees Op de grote verantwoordelijkheid van dit college en onderstreepte daar bij de verantwoordelijkheid van da land- en tuinbouwer zelf, de verant woordelijkheid in dienst van het Hoger Wezen, Die alles beschikt en bestuurt. Verder spraken nog ir W. Kakebee ke, namens de veeteelt, de heer C. J. van Langeraad, namens de Verenigin gen van Bedrijfsvoorlichting en ten slotte ir van Dijk, namens het land- bouwonderwij s. Als leden van de Raad zijn aange wezen de heer J. Kakebeeke, voor zitter, dr ir C. W. C. van Beekom, secretaris, de heer G. M. F. Bom, ir W. L. Harmsen, ir J. J. van Hennik, de heer A. Lorier, de heer J. L. Lu- kaart en de heer A. van de Voorde. Agenda werd vlot afgewerkt GOES, 25 Maart. De gemeente raad van Goes heeft vanavond kort en bondig een agenda van zestien punten afgewerkt. Slechts twee voorstellen na men wat tijd. Dat was allereerst het voorstel tot aankoop van woningen in de Voorstad. De heer P. de Munck (P. v.d.A.) wilde nl. weten of, indien een der woningen achteruit geplaatst wordt, dezelfde woning weer opge bouwd zal worden. Hij ziet nl. graag en wie ziet dat niet een mooi entree van Goes en vroeg nu daarmee rekening te houden. B. en W. beloof den het hem plechtig. Ook het voorstel tot aanleg van centrale verwarming (oliestookinrichting) in het stadhuis lokte discussie uit. Niemand was er te gen maar men wilde toch wel graag weten wat of duurder is, olie of kolen. De heer M. J. Bakker (K.V.P.) zei „olie" en kwam ook met cijfers aan dragen. Hij meende dit te kunnen con stateren aan de hand van een rapport van een deskundig bureau, maar wet houder Van Melle vertelde, dat óók B. en W. niet over een nacht „olie" zijn heengegaan en bij een eveneens des kundig bureau in Amsterdam geïnfor meerd hadden. De prijs liep niet ver uiteen en olie is altijd zindelijker wer ken. Hetgeen de heer R. Zuidema be aamde. Het blijft dus olie. De andere voorstellen, tot aankoop van grond, en onbewoonbaar verkla ring van woningen, en tot aankoop van woningen aan Oostwal, Korte Nieuw- straat en Bocht van Guinea werden even vlot doorgedraaid als slechte ap pels op een veiling. De heer E.C.N. van Riessen werd eervol ontslag verleend als voorzitter van het Gasthuisbestuur en de verpleegtarieven van het gast huis zullen worden verhoogd. In de rondvraag bleek, dat de heer Haverhoek (Arb.) het bouwvolume van 90 woningen liever in één jaar dan in drie jaar wou „consumeren". Dat mag echter niet. Hij pleitte ook voor de bouw van woningwetwoningen, opdat de minder draagkrachtigen ook eens aan bod komen en voorts de' bouw van grotere arbeiderswoningen. B. en W. beloofden ook hier volle aandacht aan te schenken. De heer Zuidema (A.R.) bracht in herinnering dat de raad B. en W. des tijds volmachten heeft gegeven op voorwaarde, dat B. en W. de raad af en toe eens zouden vertellen wat men alzo had gedaan. Dat is nog steeds niet gebeurd. Ook dit werd toegezegd. ">E BILT ZEGT: Aanvankelijk regen DE BILT, 25 Maart. Aanvankelijk zwaar bewolkt met af en toe regen, later van het Westen uit opklaringen. Matige tot vrij krachtige wind, aan vankelijk veranderlijk later tussen West en Noord. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 6.28 u., onder 19.05 u. Maan op 2.53 u., onder 5.14 u. Hoogwater Zaterdag 27 Maart 1954: Vlissingen: 6.31 u. 1.51 m., 19.04 u. 1.28 m.; Terneuzen: 6.55 u. 1.72 m., 19.32 u. 1.50 m.; Wemeldinge: 8.04 u. 1.38 m., 20.36 u. 1.22 m.; Zierikzee: 7.45 u. 1.17 m., 20.16 u. 1.02 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1