UIT ZEELAND'* STEDEN Nieuws uit de Provincie. Plattelandsvrouwen weten hoe goed Bi natuurzuivere voeding is. Daarom nemen zij Planta Hervormd rusthuis te Goes komend jaar in gebruik Geen misbruik van Goesc slechthorenden stichten eigen afdeling Fraai ontwerp van ir P. 't Hooft KERK Middelburg. VAN MARKT Woensdag 24 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina '4 natuurzuivere Planta gewone margarine. Stichting kan gaan bouwen GOES, 23 Maart. De „Stichting Hervormd Rusthuis" te Goes kan gaan bouwen. In de loop van het volgend jaar hoopt men de bejaarden te kunnen huisvesten in dit gebouw, dat, zoals bekend, zal verrijzen aan de Heernisse- weg tegenover de C. de Graaffstraat. Het wordt een zeer modern gebouw, dat zal bestaan uit drie vleugels en in totaal een capaciteit heeft van zestig bedden. Er bestaat, zo vertelde ons de heer K. T. Bakker, voorzitter van de stichting, grote belangstelling bij de bejaarden in Goes en omstreken voor deze bouw en het valt te verwachten, dat het gebouw spoedig te klein zal zijn. Samen met architect ir P. J. 't Hooft ten liggen dan heeft men nog altijd de rusthuis een begrafenisstoet niet voor de deur langs behoeven te zien trek ken. Dit huisje kan tevens als aula dienst doen. De bouw kost in totaal 3'/2 a 4 ton. Men heeft een rusfhuisfonds waaruit geld tegen lage rente geleend wordt. Doch er zullen nog geldmiddelen aan getrokken moeten worden. Nog twee ton heeft men nodig. Wij zijn er echter van overtuigd, dat dit geld er zal ko men. Immers aan een goede huisves ting van onze bejaarden is alles ge legen. heeft de heer Bakker ons iets verteld over de voorgeschiedenis van deze bouw. Jaren geleden heeft men al ge probeerd in classicaal verband een te huis te bouwen. Het mocht niet geluk ken. Het plan, dat toen heel wat goed koper was, bevatte 100 bedden. Trou wens het was heel wat moderner van allure. Men had ondermeer niet min der dan 20 complete kleine woninkjes ontworpen rond het hoofdgebouw, die ieder een of twee slaapkamertjes had den. Men dacht toen ook aan een so ciaal werkster, enfin, het was een plan zoals men het eigenlijk nu ook nog graag zou willen hebben. Maar toen dit en ook andere plannen niet mochten gelukken en men het ten slotte met de diaconie van Kloetinge eens werd dat was ongeveer twee jaar geleden was alles duurder en waren de geldmiddelen ook niet zo ruim te verwachten, zodat men de zaak op eenvoudiger leest moest gaan schoeien. Desalniettemin is de heer Hooft erin geslaagd een plan te ont werpen, dat de moeite van het aankij ken en het bf^ronen zeker waard HUN eigen leventje Wij hebben al eens meer geschreven over de verzorging van Ouden van Dagen en het verheugde ons zeer in dit plan een soort pension-tehuis te vin den, waar de bejaarden hun eigen le ventje zullen kunnen blijven leven. Zij eten, om een voorbeeld te noemen, niet gemeenschappelijk doch worden afzon' derlij k op hun kamers bediend. Het gebouw, wij schreven het reeds is zeer practisch ingedeeld. Het staat op een terrein van 1 ha en heeft drie vleugels, lang 25, 35 en 20 mi De diep' te van iedere vleugel is 7 meter. Het krijgt drie woonlagen, dus begane grond en twee verdiepingen. De gangen zijn, zoals moderne bouw dit eist, eenzijdig bebouwd hetgeen het voordeel heeft, dat de kamers zoveel mogelijk aan de zonzijde liggen, d.w.z. aan de Zuid- en Westzijde. De dienst vertrekken komen aan de Noord-Oost- kant van het gebouw. de indeling De verdeling der kamers is als volgt zes eenpersoonskamers van 10 vierk. m; zes 2-persoonskamers, bestaande uit een woonhoek van 13 vierk. m. en een slaapnis van 6 vierk. m. en 18 één of twee persoons zitslaapkamers van on geveer 15 vierk. m. Vooral laatstge noemde kamers bieden aardige moge lijkheden omdat ze gecombineerd kun nen worden. De meeste kamers hebben een balcon en die op de begane grond een overdekt terfasje. Wat de inrichting van de kamers be treft heeft men gedacht aan een zekere uniformiteit en wel door in alle ka mers eenzelfde soort bedden te plaat sen. Deze bedden met schuimrubber watrassen behoren dus bij het tehuis. Het zijn divanbedden, die in de twee persoonskamers door het bekende „on derschuifsysteem" in elkaar geschoven kunnen worden. Dit heeft nl. het voor deel, dat de bewoners verder hun eigen meubeltjes, die zij mogen meebrengen zó kunnen plaatsen, dat zij bij het sla pen gaan niet behoeven te sjouwen, zo als dat vaak met opklapbedden ge beurt. Vooral op de indeling van de kamers heeft men lang gestudeerd want men wil, dat de bejaarden zich zoveel mogelijk zullen thuisvoelen. Het gebouw krijgt geen afzonderlijke ziekenvleugel. De verpleging zal op de kamers kunnen geschieden en zijn er werkelijk gevallen, die geïsoleerd moe beschikking over een reserve-vertrek, dat eigenlijk als logeerkamer is dacht. De ingang van het gebouw bevindt zich aan de Oostzijde. Rechts van de hoofdingang bevindt zich de keuken en links de kamer van de directrice. Ach ter de hal ligt een soort lounehe waai de bejaarden bezoekers kunnen ojp- wachten. Dit is een vrij grote ruimte, waarin ook de trap uitkomt en de lift. Ook op de eerste en tweede ver dieping bevindt zich een dergelijke ruimte. Die op de eerste verdieping is een recreatieruimte waar de be jaarden gezellig naar de radio kun nen luisteren, waar ze een klein bil jart kunnen „bespelen", waar het dus wat „roezemoezig" mag zijn. Dit in tegenstelling tot de recreatie ruimte op de tweede verdieping, waar men meer rustig „vermaak' kan zoeken met een boek of een krantje. Men ziet, er is aan alles ge dacht. Naast het hoofdgebouw is nog een apart gebouwtje geprojecteerd. Het is een werkplaatsje van zes bij acht me ter, waar de oudjes gezellig wat zullen kunnen knutselen. Een buitengewoon aardig idee. Men heeft voorts een apart lijken huisje in het plan ontworpen, dat zo gelegen is dat de bewoners van het Ingezonden Mededeling (adv.) Laxeermiddelen, maar als U een laxans nodig heeft, neem dan Mijnhardt's L axeertabletten. Veroorzaken geen gewenning en werken zacht en zeker. Doos 65 ct. Ziekenhuisverpleging Tholen en St. Philipsland. SINT ANNALAND, 23 Maart. In de al gemene jaarvergadering van de Vereni ging van Ziekenhuisverpleging eiland Tholen en St Philipsland, gehouden in de zaal F. Rijnberg te St Annaland, onder leiding van dokter P. J. Duinker te Tho len, bleek, dat de vereniging over 1953 met een verlies heeft te kampen. De in komsten bedroegen n.l. f 13.684,28 en de uitgaven f 13.313,53. Het nadelig saldo bedraagt dus f 159,69. De vereniging heeft echter nog een reserve, daar het bezit eind 1953 f 5870,59 bedroeg. Het aantal le den bedraagt momenteel 1762. Tengevolge van de ramp verloren 22 leden het leven. Over 1953 waren er 94 patiënten met een totaal van 893 verpleegdagen. ending Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Groningen, A. H. Weenink te Drogeham. Bedankt voor Amsterdam (wijkgem. Oude kerk), H. M. Cnossen te Gouda; voor Bleskensgraaf, toez., C. v. d. Bosch te Bruchem. Geref. Kerk Beroepen te Amsterdam-W., vac. F. Guillaume, C. Brouwer te Barneveld; te Lioessens, J. A. v. d. Peppel te Hey- kum (D.); te Eist, W. A. J. Dalmayer, te Waardhuizen (N.-B.). Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Bedankt voor Middelburg, J. J. Ar nold te IJmuiden. Oud Geref. gemeente Tweetal te St Philipsland, M. Mieras te Krimpen a.d. IJssel en T. de Jong te Kralingscheveer. Evang. Luth. kerk Beroepen te Purmerend, D. Solingen, zendingspredikant te Oosterbierum. VISMIJN VEERE, 23 Maart. 646 exp. garn 134—162. 26 schar 25—36. 118 bot 18— 27. 5 tong 89161. 5 vis 2549. 34 rog 36—51. GOES, 23 Maart. De slechthoren- horenden, voor wier moeilijkheden nog den, leden van de Vereniging tot Be- maar weinigen begrip tonen. De ver vordering der Belangen van Slechtho- eniging nu komt voor hun belangen op renden, en wonend te Goes en omge- en geeft ondermeer medische en onbe- ving, hebben thans een eigen afdeling, vooroordeelde deskundige voorlichting In een vanavond in „De Prins van bij het aanschaffen van een gehoortoe Graphische industrieën op het witte doek. In de bakkerskamer van het Schut tershof werd door Bührmans papier groothandel een filmvoorstelling gege ven voor belangstellenden uit de gra fische bedrijven. Vertoond werden „Paper Chain", welke rolprent een indruk geeft van de papierfabricage; „T Amour d'un Métier", een typisch staaltje van Fran se filmkunst over de boek- en diep druk en „Trees to Tribune", een impo sante weergave van het Amerikaanse krantenbedrijf Chicago Tribune. Voor deze avond bestond grote be langstelling. behalve enkele geestelijke liederen ook negro spirituals ten gehore bracht. Ds R. A. Flinterman, Gereformeerd predi kant leidde de liturgie in met schrift lezing en gebed. Ds J. Karelse, voor ganger van de Vrije Evangelische Ge meente sprak een opwekkend woord naar aanleiding van „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". Deze avond is nog iets verteld over het werk van de Bijbelkioskvereniging. Een ideaal van de vereniging is om in elk niet-kerkelijk gezin een kinderbij bel te brengen. Daarvoor is veel geld nodig. Het gironummer van de vereni ging is 230703. Jammer was, dat hoog stens 60 mensen deze mooie avond be zochten. Lousiana Story. Oranje" gehouden bijeenkomst is een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit Mej. Kamp, presidente, Mevr. San ders, vice-presidente, Mej. Meeuwse en de heer Witte, leden. Des middags heeft de heer Th. W. Polet uit Amsterdam, administrateur dezer vereniging, in een door de Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, afd. Zuid en Noord Be veland belegde vergadering, een lezing gehouden, die vooral ging om de vraag wat de goedhorende voor de slechtho rende doen kan. En dat is heel veel, zo bleek duidelijk. De slechthorende is een eenzame, die ook in de maatschap pij zeer-gehandicapt wordt. Nederland telt meer dan honderdduizend slecht- stel. Ze geeft cursussen in liplezen, ter wijl slechthorende kinderen op speci ale scholen onderwijs krijgen. Ook be vordert men de vakopleiding en, wat eveneens zo belangrijk is, het gebruik van kerk- en zaaltelefoons. Op deze bijeenkomst, die onder lei ding stond van Mevr. Pilaar-Gaarlandt en waar aanwezig was Mevr. Ten Kate, de echtgenote van de burgemeester, heeft voorts Mej. E. Roder ,adj. se cretaresse van de Voogdijraad het woord gevoerd over Adoptie. Dit wets ontwerp, dat spoedig in behandeling zal worden genomen, heeft als voor naamste doel het geluk van het kind en zal zeer vele vragen regelen, die nu nog tot grote moeilijkheden leiden. Lousiana Story, dat is de titel van de film, die de Vereniging voor Alge mene Wetenschappelijke Belangen Maandagavond haar leden in het Grand Theater presenteerde. Op in drukwekkende wijze wordt in deze film door de camera de tegenstelling weergegeven van de grootste natuur en de imposante techniek. Aardig zijn vooral de opnamen van dat jongetje, het natuurkind, dat zich onbevreesd in de wildernis begeeft met een zakje zout om zich de gevaarlijke krokodil len van he{ lijf te houden en de bees ten te bezweren, zoals hij ook later met wat zout de oliebron wil bezweren, die tien dagen achtereen olie had gespo ten. Met het draaien van deze film heeft Wetenschappelijke Belangen een goe de greep gedaan en haar repertoir van dit winterseizoen op waardige wijze besloten. Ook werd deze avond nog een in teressante film gedraaid over de be strijding van de malaria cp het eiland Sardinië. Opwekkingssamenkomst van Bijbelkioskvereniging Gisteravond is in de Gereformeerde Kerk een opwekkingssamenkomst ge houden van de Bijbelkioskvereniging. Aan deze avond werkten mede het Ge reformeerd Evangelisatiekoor Jubilate Deo en de bariton Kees Deenik, die AAGTEKERKE Toneelavond. De leden van C.M.V. en C.J.M.V. hebben een toneelavond gegeven'. Voor de pauze werd een drietal schetsen ten beste gegeven; na de pauze werd op gevoerd het toneelstuk in vier bedrijven ,De Vreemdeling". Ds Theunissen was de tolk van de aanwezigen, toen hij de to nelisten hartelijk dank bracht voor het gebodene. KOULEKERKE Mej. M. de Plaa neemt ontslag. Na een diensttijd van meer dan 20 jaar heeft mej. M. de Plaa wegens haar leeftijd ontslag gevraagd als schoonmaakster van de o.l. school. B. en W. stellen voor dit eervol te verlenen. Een opvolgster is nog niet gevonden. Bestuurslid „Vebena-bos". Door het overlijden van dr W. J. Mazzola is een vacature ontstaan in het bestuur der Stichting „Vebena-bos" wat de categorie exploitanten van een zomerwoning be treft. Aan de raad, die Maandagmiddag half 5 zal vergaderen, is voorgesteld te benoemen de heer P. J. Kambier te Vlis- singen, die ook bestuurslid is der Vlis- singse Strandvereniging en in Koudeker- ke twee zomerwoningen exploiteert. Woonruimtewet. B, en W. zijn van oor deel, dat de Woonruimtewet 1947 volledig van toepassing moet blijven. Kort na de inundatie deden zich weinig moeilijkhe den op het gebied van de huisvesting voor, doordat sommige évacué's niet te rugkeerden en landbouwers naar de N.O. P. vertrokken. Momenteel wordt de situ atie echter nog steeds ongunstiger. Er zijn nu 60 woningzoekenden en het is nood zakelijk, dat voor een goede verdeling der woonruimte de gemeente over Wette lijke bevoegdheden beschikt. Stofzuiger voor Herv. school. De Herv. school heelt een stofzuiger aangevraagd voor het schoonhouden der lokalen. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen, onjdat gebruik van zo'n apparaat uit hy giënisch oogpunt aanbeveling verdient. Er is ongeveer f 175.mee gemoeid. Subsidie Veilig Verkeer. Het bestuur van Veilig Verkeer te Middelburg heeft om een subsidie van f 25.per jaar ver- zocRt, teneinde een intensiever propagan da te kunnen voeren. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Garantie geldlening. De gemeente Sou burg, die besloot rente en aflossing van een door de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren" aan te gane geld lening van 2 ton te garanderen, verzocht de plattelandsgemeenten een deel van het bedrag voor -haar rekening te nemen. B. en W. stellen voor dit te doen. Nieuwe straatlantaarns. Uit een voor stel tot wijziging van de begroting voor 1954 blijkt, dat het de bedoeling is aan de Middelburgsestraat twee lantaarns te plaatsen. Zij kosten f 540.totaal. Een bedrag van f 2490.— moet op de kapi- taaldienst worden geraamd wegens ver betering van het schoolplein aan de Tramstraat. OVEZANDE Propaganda avond. Vanwege de Bijbel Kiosk Ver. te Amsterdam werd een pro- paganda-avond gehouden in het Vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk, waarbij een tweetal films werd ver toond, n.l. Verborgen Schatten en Wie staat er achter. Deze werden met belang stelling door het zeer talrijke publiek gevolgd. Door het gemengd Chr. Zang koor werd de avond opgeluisterd door en kele nummers ten gehore te brengen, wat het geheel tot een zeer aantrekkelijke avond maakte, waarop met voldoening kan worden teruggezien. Kolenvereniging. De kolenver. E.M.M. heeft in het afgelopen jaar in totaal 1156 hl kolen omgezet voor een bedrag van f 7.225,82, terwijl de winst f 188,28 be droeg. De aftredende bestuursleden J. Oostdijk en W. Rijk werden herkozen, terwijl in de plaats van het overleden bestuurslid werd gekozen W. Korstanje. RILLAND-BATH Kinderuitvoering;. Zaterdagavond heb ben de leerlingen van de o.l. school onder leiding van het hoofd der school, de heer D. Vonder, een zeer geslaagde uitvoering gegeven. De leerlingen brachten een paar eenactertjes en het toneelstuk „Het boek met het gouden slot" voor het voetlicht, „Erato" verzorgde de muzikale omlijsting Aan het slot van de avond spraken bur gemeester Jobse en de voorzitter der ou dercommissie ir W. Kakebeeke. RITTHEM Vergadering C.H-.U. In de vergadering van de C.H.-kiesvereniging deelde de voorzitter mede, dat het bestuur dezer da gen een ledenwerfactie had ingezet. De heren W. Boogaard en W. J. Cevaal wer den als bestuurslid herkozen. Tijdens de rondvraag ontstond er een levendige dis cussie over de annexatie van gemeenten. Het ligt in de bedoeling een spreker uit te nodigen, die dit punt nader zal belich ten. ST. ANNALAND Twee zilveren bruiloften. In Sint-An- naland was het Maandag j.l. op twee plaatsen feest en wel bij het echtpaar Johs RijnbergManteau in de Nieuw straat en bij het echtpaar Jb Johs Mossel manGoedegebuure in de Julianastraat die Zondag j.l. 25 jaar getrouwd waren, ST. LAURENS Jaarvergadering C.H.TJ. In de jaarver gadering van de Chr. Hist. Kiesvereni ging heeft de voorzitter de heer H. van Langevelde, m zijn openingswoord wijlen de heer H. Hillebrand herdacht. De heren W. Davidse en K. Wouterse werden resp. als secretaris en vice-voorzitter herkozen. Verder werd gesproken over de a.s. Sta tenverkiezing. WAARDE Watersnoodschade. In café Kloet werd door de districts-advies-commissie Oost- Zuid-Beveland een vergadering belegd voor gedupeerde land- en tuinbouwers, ter bespreking van de vergoeding van de watersnoodschade. Als spreker trad op de heer M. A. Kostense te Kruiningen, die de verschillende normen meedeelde en nader toelichtte. De plaatselijke bureau houder, de heer Blok te Kruiningen, deed de verheugende mededeling, dat zeer spoedig de eerste uitkeringen zullen vol gen. WESTKAPELLE A.R. Kiesvereniging. In de consistorie der Geref. Kerk werd de jaarvergadering van de A.R. kiesvereniging gehouden on der voorzitterschap van de heer K. Lous. Op de inleiding, die goed verzorgd werd door de heer J. de Witte over artikel 8 van het A.R. program, volgde een geani meerde bespreking. Het voornaamste on derwerp van gesprek was „de verkiezing". en veiling MIDDELBURG, 23 Maart. Aard appelen: Koopmans Blauwe grote 14. - Fruit: Golden Delicious I 5255, II 38 57; Winston K 3436; Appels val 3 17; Goudreinette I 4445, II 38, K 3844. - Groenten: Spruiten 1573; Rode kool 712; Savoye kool 2736; Witte kool 68; Boeren kool 6; Uien 45.; Kroten per kg 48; Koolrapen 1012; Rabarber 62; Waspeen 19; An dijvie 64122; Spinazie 6383; Glas veldsla 84—154; Witlof 41—68; Prei 12 23; Peen per kg 36; Snijsla en dun sel 50153; Kropsla 1427; Bosselde- rie 33—34. Heden werd de eerste rabarber aan gevoerd door Gebr. de Schipper, Kou- dekerke en de eerste kropsla door P. Klein te St. Laurens en Wed. Ton te Serooskerke. GOES, 23 Maart. Exportveiling. Appels: Goudreinette I gr. 5353.20, I 39—41, II 31—32, Jonathan I gr. 58 65, I 49—57, II 37—43. Op monster: Gold. Del. I 75.2080. Peren: St. Remy I gr. 4043, I 40 —42, II 40. Gewone veiling. Appels: Goudrei nette K 28—41, F. 25—32, Jonathan K 41—56, F 22—40, Gold. Del. K 49— 61, F 2340, Zure Bellefleur K 19— 27, F 8—19. EIERMARKT. Handelsprijs eieren. GOES, 23 Maart. Kipeieren 8, Poeleieren 7, Eendeieren 8, Kalkoen eieren 15 en Ganzeneieren 20 ct. Prijs voor verse kipeieren f 1.53 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder u''betaald. ST. ANNALAND, 23 Mcvrt. Uien, middel 3.69—3.90, gewone 3.59, Drie lingen 4.30, Picklers 8.51 per 100 kg. Aanvoer 24 ton. SCHERPENISSE, 23 Maart. Uien, middel 3.70, grove 3.61, drielingen 4.30, picklers 8.51 per 100 kg. Aan voer 17 ton. VEEMARKT. ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 5638. Vette koeien en ossen 600, Ge- bruiksvee 1312, Vette Kalveren 85, Graskalveren 230, Nuchtere Kalveren 2703, Varkens 158, Biggen 243, Paar den 147, Veulens 9, Schapen of Lam meren 90, Weide/zuiglammeren 23, Bokken of Geiten 38. Pry'zen per kg: Vette Koeien 2.88 3.02, 2.62—2.82, 2.30—2.70, Vette Kal veren 2.30—2.40, 2.20—2.30, 1.90—2.10, Slachtpaarden 2.00, 1.90, 1.75, Schapen 1.50, 1.25, 1.00, Lammeren 1.15, 1.05, 0.95. Prijs in per stuk: Graskalveren 440, 350, 240, Nuchtere Kalveren 43, 40, 35, Biggen 68, 52, 40, Kalf koeien 1125, 940, 780, Melkkoeien 1125, 940, 780, Vare koeien 775, 675, 600, Vaarzen 870, 700, 575, Pinken 575, 475, 375. KRABBENDIJKE, 23 Maart. Ge wone veiling: Golden Delicious los 5 67; Golden Delicious verp. 4972; Win ston 1254; Jonathan 344; St Remy 3138; Comtesse de Paris 8—28. litURS medegedeeld door de AMSIERDAMSCHE BANK N.V. L INCASSO-BANK N V.. GOES. Ned. 1953 102 Ned. 1947 9754 Dollarlen. 1947 93)4 Inv. Certif. 98)4 Ned. 1962/64 c. 9954 Grootb. 1946 9614 Cult. H.&I.Bk, 6654 Nat. H.bank 13554 Ned. H. Mij. 182 A.K.U. 21554 Bergh's Ju. 28054 Be;....I's Pat. 139 C.. ;elft 14754 Fe. 15554 Ge.uei' Zonen 2095^ Kon. Hoogov. 190 Ned. Ford 284 Ned. Kabelf. 232 Phil. Gloeil. 27254 Do 6% c.p.wd. 20354 Unilever 267 W. Feijnoord 20454 Bilxt. I rubr Bilit. II rubr. 296 Dordt. Petr. 42554 Dito, prei'. 42854 Kon. Olie 45154 Dito, ondera. 44954 Moeara Enim 690 A'dam Rubb. 12454 Band. Rubb. 116 Deli. Bat. Rub. Kend. Lemboe 62B O. Java Rubb. 30 De Oostkust 113 Serbadjadi 4754 H. Am. lijn 153 K. J. Ch. Pv. 135 Kon. Boot 14054 Kon. Paketv. 130)4 Kon. R. Lloyd 138 N. Sch. Unie 140 Om. Sch. vrt 191)4 St.v.Mij. Ned. 147)4 H.V.A. 12254 Java Cult. N.I.S.U Vorstenland. 22 Deli Bat. Mij. 203 Deli Mij. 109 Senembah 9054 Müller Co. Amst. Bank 189 Escompto B. 6114 Rott. Bank 17754 Twent. Bank 18854 Overz. Gas 9154 Born. Sumat. 109)4 Internatio 157 Am. Radiator 1654 Am. Smelting 32 Anac. Copper 3354 102 9754 95)4 9854 99 96)4 69)4 13354 180 211)4 27954 137 148 20954 195 290 23254 268)4 202 270 20354 335L 285L 41654 419 446 443 680 12154 11754 55 38 11054 46 15554 131 14054 12954 13554 13954 187 146)4 121 5254 7354 22 107 X 89)4 184)4 190 60 177)4 18954 9154 10654 15754 16)4 3154 33)4 wÊÊmmm 3 e Zij roepen over de smaak van Planta! Luister maar naar Mevr. D. Bothof-de Jong, Capelscheweg 546, Capelle aan de IJssel: „Steeds weer probeerde ik margarine... steeds weer beviel de smaak me niet. Tot een goede kennis, ook van 't platteland, mij enthousiast Planta aanraadde. Ik heb direct een pakje Planta gehaald. Natuurzuivere plantenmargarine stond erop. Dat beloofde al veel goedsgezon de natuurvoedingl'Dat kan niet beter. Ikheb toende Planta 2-happenproef ge nomen eetst een hapje van een boter ham met gewone margarine, toen-van eentje met Planta erop. En jawel hoor, een teuze verschil. Veel zuiverder, dié pure Planta-smaak. Mijn smaak!"

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4