DEZE WERELD Chefarine 4 Westduitse autonomie GENEVE LEEFT NU REEDS IN SPANNING. 4 doen méér dan één! I Stat-oetening le legercorps* Uitlevering van oorlogsmisdadiger Polak lang niet zeker* H» C/s in Duitsland zijn het niet eens. Zuid-Korea nog niet naar Geneve. Wereldbank staakt werk in Turkije Opa Schram (met baard) wandelt naar Rome* VAD ÖAQ tOt ÖAQ Historische hamer. =J Weg met Benelux- landbouwprotocol Het incident tussen Israël en Jordanië» Turks-Uuitse sa men w er King* Geallieerden geven geen toestemming SDe ïiadia Vreemd I Woensdag 24 Maart i9oi ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Aziatische conferentie in zicht Communistische delegaties zijn veeleisend. OiSNèVE, 23 Maart. Deze stad van nog geen 200.000 inwoners, verwacht met enige ongerustheid een invasie van ongeveer 3000 personen voor de Azia tische conferentie, die hier op 26 April begint. Alle hotels zijn nu ai tot de laatste kamer besproken en er wordt over gedacht zelfs in Lausanne en Mon- treux deelnemers van deze conferentie onder te .brengen. Het hoofd van de cantonnale regering van Genève, Charle Duboule, bekende dat het een hele opluchting voor hem en zijn medewerkers was toen verleden week het bericht kwam dat de Russische en de Chinese regering accoord gin gen met het gebruiken van het gebouw der Verenigde Naties als plaats van de conferentie. Indien de Grote Vier het over het gebruiken van dat gebouw niet eens hadden kunnen worden, zou Genève voor een schier onoplosbaar probleem zijn geplaatst. Ingezonden Mededeling (Adv.) Yè« Sir..gentlemen prefer Men is in Genève van mening, üat de keus van deze stad voor het houden van de conferentie nog te vroeg bekend gemaakt is, n.l. voordat de Geneefse autoriteiten de nodige maatregelen hadden kunnen treffen op het gebied van de huisvesting. Sommige delega ties hadden reeds hele hotels afge huurd »toen die autoriteiten zich met de zaak konden gaan bemoeien, zodat hun taak daardoor nog extra werd verzwaard. De enige delegatie die hun het leven in dit opzicht heeft verzoet is de Franse, want die gaat haar hoofd kwartier opslaan in het Franse bad plaatsje Divonne, vlak over de grens ten Noorden van Genève, zodat zij geen beroep hoeft te doen op de hotel ruimte in c<e stad. ue Lommurnstiscne aeiegaues d.w.z. die van de Sowj et-Unie, China en Noord-Korea die het langst hebben gewacht met zich aan te melden, stellen nu eisen die moeilijk te vervullen zijn maar toch vervuld moeten worden. Elk van die delega ties wenst een afzonderlijk hotel ge heel voor zich te hebben en boven dien een villa waarin het hoofd van de delegatie gehuisvest zal kunnen worden. Maar niet alleen aan hotels, maar ook aan villa's bestaat er nu al een nijpend tekort, zodat de regering vandaag een beroep op de pers deed om door het geven van bekendheid aan dat tekort villa-eigenaars op te sporen, die alsnog bereid zijn hun bezit voor enige tijd te verhuren. Tot overmaat van ramp is de Azia tische conferentie niet de enige inter, nationale conferentie die dit voorjaar in Genève zal worden gehouden. Op 20 April begint de Europese conferentie over de Oost-West handel en daarna volgen successievelijk een conferentie van de Wereld Gezondheidsorganisatie, waaraan een 60-tal delegaties zal deel nemen, een internationale arbeidscon- ferentie en een conferentie over de Europese migratie. En als de Aziati sche conferentie lang genoeg duurt, zal zijn ook nog kunnen samenvallen mei de 18e zitting van de economische en sociale raad van de Verenigde Naties, die op 29 Juni wordt geopend. Hoewel laatstgenoemde datum ver af schijnt, zjjn de leidende functionnarlssen van de Verenigde Naties er in het geheel niet zeker van, dat de Aziatische con ferentie dan zal zjjn afgelopen. „De con ferentie kan even goed een maand als 2 of 3 maanden duren", verklaarde één hunner vandaag, „en wjj kunnen wat de tijdsduur betreft dus geen enkele defi nitieve regeling treffen". Ingezonden Mededeling (Adv De werking van 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd is krachtiger en weldadiger dan van elk middel Wonderlijk. Chefarine „4" helpt ook b.j hevige pijn en griep, wanneer andere middelen (alen. DEN HAAG, 23 Maart. De staf van het le legerkorps zal binnenkort, zoals ieder jaar gebeurt, medewerken aan een staf-oefening in Duitsland on der leiding van de bevelhebber der landstrijdkrachten van centraal-Euro- pa. De oefening genaamd „New Al liance" zal worden gehouden in de omgeving van Munster in Westfalen. Aan de oefening zullen ongeveer twee duizend militairen deelnemen, beho rende tot de staf en verschillende hulp organen. Van 1 April af zullen de on derdelen geleidelijk naar Duitsland worden verplaatst om van Vrijdag 9 tot en met Maandag 12 April deel te nemen aan de oefening. Op Dinsdag 13 April volgt de terugkeer naar Ne derland. Aan de militairen, die deelnemen aan de oefening New Alliance kunnen verzonden worden: brieven tot en met 20 gram, briefkaarten, drukwerken (ook nieuwsbladen tot 3000 gram). Deze stukken moeten volgens het in Nederland geldende tarief worden ge frankeerd en op de normale wijze worden gepost. Het adres moet de volgende gegevens bevatten: rang, naam en voorletters, legernummer, onderdeel, Napo 201, Postkantoor En schede. Om een decreet van Hitier BONN, 23 Maart. De rechtbank logsmisdadigers niet mogelijk zijn, De MILDE Amerikaan 7B in oellophaan I Wet van Celle zal, naar verwacht wordt*, over ongeveer drie weken de vraag behandelen of W. A. Polak, een der zes Bredase oorlogsmisdadigers, die nog in de Bondsrepubliek vertoeven, al dan niet van Duitse afkomst is. De ze uitspraak is nodig geworden, nadat het Westduitse Federale Gerechtshof de uitspraak heeft gedaan, dat buiten landers van Duitse afkomst, die vrij willig tot de S.S. zijn toegetreden, daardoor de Duitse nationaliteit heb ben verkregen. Het gerechtshof ba seerde deze uitspraak op een decreet van Hitler van 19 Mei 1943. Het Ge rechtshof beschouwde Hitiers decreet nog altijd als geldend recht, tenminste voor zover het vrijwilligers der S.S. betreft. Wanneer de rechtbank te Celles tot de overtuiging komt, dat Polak afstamt van tof „de Duitse stam" behorende voorouders, dan zal, volgens het besluit van het Federale Hof, de door Neder land gevraagde uitlevering van de oor Wanneer het Hof de Duitse afkomst van Polak niet bewezen zou achten, dan zou daarmee echter nog niet defi nitief de weg zijn vrijgemaakt voor 'n uitlevering van de man. In dat geval zal namelijk ook nog moeten worden uitgemaakt of Polak op grond van de Grondwet der Bondsrepubliek aan spraak kan maken op asylrecht als po litiek vluchteling. r Tocht van 3000 km BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT De gewijzigde Grondwet* BONN, -23 Maart. De drie Wes telijke Hoge Commissarissen zijn gis teren in Bonn bijeengeweest ter be spreking van de aanvulling op de W. Duitse grondwet, verleden week door de Bondsraad goedgekeurd, waarin wordt verklaard dat het E.V.G.-ver- drag en de conventie van Bonn niet in strijd zijn met de Grondwet en waarbij de federale regering gemach tigd wordt een leger op de been te brengen. De Hoge Commissarissen zijn er niet in geslaagd overeenstemming te berei ken over een gezamenlijk standpunt ten aanzien van deze aanvulling, die door hen moet worden goedgekeurd en die voorts nog door president Heuss moet worden ondertekend. In diplomatieke kringen gelooft men, dat er goede kansen bestaan voor overeenstemming over een for mule, waarbij de Geallieerden de aanvulling goedkeuren onder voor behoud, dat de aanvulling pas van kracht wordt als Frankrijk, dat vrees t voor Duitse herbewapening buiten het Europese leger, het E.V. G.-verdrag zal hebben goedgekeurd. Aardbevingen in India en Pakistan. PARIJS, 23 Maart. Radio-Karatsji heeft bekend gemaakt, dat zich gister morgen een aardbeving heeft voorge daan te Dacca in Oost-Pakistan. Er zijn geen mensen om het leven gekomen. De beving duurde drie minuten. Op verscheidene andere plaatsen werd op hetzelfde ogenblik eveneens een beving waargenomen, die enige schade heeft aangericht. Verder heb ben zich aardbevingen voorgedaan in Assam, Bihar, Orissa, in West-Benga len en in Djaipoer, alle gebieden in India. SEOEL, 23 Maart. De president van Zuid-Korea, Syngman Rhee, heeft gisteren gezegd dat de Zuidkoreaanse regering de diplomatieke betrekkingen met Japan niet zal hervatten voordat de Japanse regering alle zich in haar land bevindende communistisch gezin de Koreanen heeft gearresteerd en naar Zuid-Korea teruggezonden. Onderhandelingen tussen beide lan den over hangende geschillen zijn in October j.l. afgebroken. Verzoek van regering LONDEN, 22 Maart. De missie van de Wereldbank in Turkije zal op verzoek van de Turkse regering haar werkzaamheden beëindigen. Aangeno men wordt, dat het verzoek van de Turkse regering de gehele missie van de Wereldbank als zodanig betreft en niet gericht is tegen het hoofd van de missie der Wereldbank in Turkfle, de vroegere Nederlandse minister van fi nanciën, prof. P. Lieftinck. Laatstge noemde heeft de afgelopen zes weken in Syrië vertoefd, hetgeen eveneens in opdracht van de Wereldbank geschied de. Het is mogelijk, dat prof. Lieftinck onlangs een bezoek heeft gebracht aan Ankara en zijn daaropvolgend vertrek uit de Turkse hoofdstad is wellicht sa mengevallen met het besluit van de Wereldbank, de werkzaamheden van haar missie in Turkije te beëindigen. Zijn vrouw krijgt elke dag een prentbriefkaart. DRIEBERGEN, 22 Maart. Opa Schram, die reeds twaalf keer de vier daagse heeft uitgelopen en in de krin gen van de wandelsport-liefhebbers een zeer bekende figuur is, zal morgen om negen uur vertrekken voor een ,monstertocht" van meer dan 3000 ki lometer naar Rome en terug. Hij ver trekt van voor het gemeentehuis in Driebergen. Te elfder ure heeft hij nog een reisgenoot gekregen: de heer J. Wilmsen uit Ast (N.-Br.), die met zijn 71 jaar de nu 67-jarige Opa Sehiam dus nog in leeftijd overtreft. De heer Wilmsen is geen geoefende wandelaar zoals Opa Schram. Opa Schram wil het, om zijn reisgenoot wat te laten wennen, nu de eerste dagen maar kalm aan doen en daarom mor gen beginnen met een wandelingetje tot Wageningen, zoals hij het noemt. In dit tempo voortwandelend zal het tweetal er vijf a zes dagen voor nodig hebben om Keulen te bereiken. Van daar gaat de tocht langs de Rijn tot Bazel, waarna de wandelaars via Zwit serland Italië hopen te bereiken. Het plan om zijn baard af te scheren voor zijn vertrek heeft Opa Schram bij nader inzien laten varen: voor de wandelsportvrienden in binnen- en buitenland behoren Opa Schram en zijn grote witte baard nu eenmaal on afscheidelijk bij elkaar. „Ze zouden me niet herkennen zon der dat struikgewas aan mijn kin", zegt de altijd opgewekte oude baas lachend. Hij vindt het jammer dat zijn vrouw niet mee kan. Zij is niet zo kras meer. Maar ik zal haar zowat elke dag een prentbriefkaart sturen, dan blijft ze toch goed op de hoogte van onze tocht", verzekert Opa Schram. En zijn dochter zal tijdens zijn afwezigheid zorgen, dat het haar moeder aan niets ontbreekt. Zo zal hij dan op zijn oude dag langs de kust van de Middellandse Zee kun nen wandelen, die hij vroeger als ver lofganger van de boot af zag eer tijds was Opa Schram controleur van de P.T.T. in Indonesië maar nog nooit had kunnen betreden. Conferentie van Afrikaanse en Aziatische landen in Djakarta? DJAKARTA, 19 Maart. Het blad „Mer- deka" meldt heden, dat men verwacht, dat president Soekarno de Afrikaanse en Aziatische landen zal uitnodigen tot het houden van een conferentie in Djakarta. Deze conferentie zou worden gehouden na de conferentie van de 5 Aziatische landen, welke binnenkort in Colombo zal worden gehouden. De Sowjet-TJnie heeft bij Griekenland geprotesteerd tegen het geven van mi litaire bases aan de Verenigde Staten. Ingezonden Mededeling (Adv.) HET is een wat vreemd geval met West-Duitsland. Onze buurstaat heeft in feite een eigen Regering met alle bevoegd heden, die voor een goed beleid nodig zijn, maar als het er op aan komt, wordt deze Regering aan handen en voeten gebonden en kan ze niets beginnen. Dat is een onge wenste toestand, waarvoor een op lossing gevonden moet worden. Het volgende merkwaardige heeft zich voorgedaan. De Duitse Staten- Generaal (in Nederlandse termen de Eerste en Tweede Kamer) hebben met de vereiste meerderheid van stemmen een belangrijke wijziging van de Duit se Grondwet goedgekeurd. Of eigen lijk mogen we niet spreken, volgens de Duitsers, van een wijziging van de Grondwet, maar van een nieuwe interpretatie. Hoe dit ook zij, de wijziging, of de nieuwe interpretatie houdt in een weer invoering van de Duitse dienstplicht voor jongens vanaf 18 jaar. De autonome Duitse Regering zag haar voorstellen aangenomen en, be halve dat het Gerechtshof te Karlsruh nog een uitspraak moet doen of de Grondwetswijzigingen getoetst moeten worden aan de oude Grondwet (in fei te gaat deze uitspraak over het feit, of voor deze grondwetswijzigingen een tweederde meerderheid van stemmen nodig is) zou volgens goed parlemen tair gebruik de kous af moeten zijn. Maar niets daarvan. De Duitse dienst plicht wordt niet ingevoerd, want het buitenland, in het bijzonder Frankrijk, heeft bezwaren. Deze bezwaren zijn op allerlei inge wikkelde manieren geuit, maar ze ko men hier op neer, dat slechts een klei ne minderheid in Frankrijk een Duitse weermacht duldt en dan nog met de nodige garanties. Frankrijk heeft een stok gevonden om de Westduitse auto- nomie te treffen. Deze stok is het be-1 kader van de E.V.G. Maar die E.V.G. zettingsstatuut, dat van kracht zou zijn, is er nog steeds niet. De derde moge- totdat de Verdragen van Bonn zijn lijkheid is, dat de Duitsers zich slechts aangenomen. En deze verdragen kun nen niet eerder worden aangenomen of de E.D.G. moet een feit zijn. En ge zien de stemming in Frankrijk lijkt 't hier voorlopig niet op. Van het plan van de Duitsers om de Grondwetwijziging direct ter onder tekening aan de Bondspresident voor te leggen, komt dus niets. De Presi dent heeft in deze niets te vertellen en het zijn de Geallieerde Hoge Com- "V missarissen, die hierover aanvankelijk hebben te beslissen. De heren zijn Maandag met hun besprekingen begon nen en zijn het nog steeds niet eens geworden. Zoals te begrijpen was vooral de Fransman afkerig van de Duitse plannen. Er zit weinig muziek in de zaak. De eerste mogelijkheid om uit de impasse te komen zou zijn, dat de Grondwets wijziging wordt uitgesteld tot na de ratificatie van de E.V.G. te Parijs. Deze gang van zaken stuit op het Franse bezwaar, dat in theorie West-Duits land in geval van een Duitse hereni ging uit de E.V.G. zou kunnen treden en zichzelf verder zou kunnen bewa penen. Deze theorie weegt bij de Fransen zwaar. Verder zouden de Duitsers zich uitdrukkelijk kunnen verbinden aan de voorwaarde, dat de bewapening slechts ingevoerd zal worden in het beperken tot een goedkeuring van een nieuwe interpretatie van de Grondwet en dat er geen sprake zou zijn van een wijziging. Het ligt voor de hand dat Frankrijk niet veel voelt voor deze „woordspeling". Zo is de kwestie van de Duitse dienstplicht een onverkwikkelijk, maar vooral een ingewikkelde geschiedenis geworden. Veel verwarring en misver stand is ontstaan en het is moeilijk om de hoofdlijnen in deze vast te houden. Op het eerste gezicht lijkt een oplos sing niet mogelijk. Maar er moet een oplossing komen, want in West-Duits land begint het te rommelen. De West duitse pers en ook de politici begin nen vinnige verwijten aan het adres van Frankrijk te uiten. De onderhan delingen over het Saarland zijn reeds afgebroken en een wederzijdse ver koeling is duidelijk merkbaar. Toch is er een uitweg, die voor de hand ligt en simpel is. Met de gede genheid en eventueel „Gründlichkeit" de Duitsers eigen, moet eindelijk eens gedokterd worden aan de politieke sta tus van West-Duitsland. Duidelijk moet vastgelegd worden, waar Duitsland aan toe is, zodat de vreemde figuur zich niet meer voor kan doen, dat de Re gering een belangrijke beslissing neemt, die als het er op aan komt door de Geallieerde interventie niets om het lijf heeft. Het is waar, aan een volle dige Duitse autonomie zijn risico's ver bonden, maar deze risico's wegen ze ker tegen het voordeel op, dat het militaire vacuum in centraal Europa eindelijk eens wordt opgeheven. En tenslotte, om de rollen om te draaien: Een Duits -leger in wording zou voor Frankrijk een stimulans zijn om de Europese Defensiegemeenschap toch nog te ratificeren. En dan is veel ge wonnen! Uit een acte daterend van 1833 en dezer dagen opgespoorl door de heer Schultink, archivaris van Purmerend, is gebleken dat de houten hamer, die een half jaar geleden in een vergeelde doos er gens op zolder van het Purme- render raadhuis werd gevonden, afkomstig is van de kanonneer boot waarmee commandant Jan Josephus van Speijk op 5 Febru ari 1830 in de haven van Antwer pen de lucht in vloog, en wel ver moedelijk van de stuurkast. De acte luidt: „Op heden den Sen Juni 1833 compareerde voor de ondergetekende, burgemeester der stad Purmerend, den heer Hendrik Bos, kapitein voerende op het fregatschip „De Diligence" van Amsterdam, dewelke voor de zuivere waarheid heeft verklaard, dat hij zich tijdens het springen van z.m. kanonneerboot no. II, gecommandeerd door den groten van Speijk op den vijfden Febru ary 1800 en dertig te Antwerpen bevond, en aldaar een gedeelte van die boot heeft opgevischt en aan ons een klein stukje hout van dit boot heeft ter hand gesteld, waarvan wij deze acte hebben op gemaakt ten einde het voornoem de stukje hout te waarmerken en heeft den heer Comparant met ons na gedane voorlezing gete kend". DULLES NOGMAALS OVER DEFENSIE POLITIEK WASHINGTON, 23 Maart. De Amerikaanse minister van buitenland se zaken, John Foster Dulles, heeft vandaag verklaard dat het zeker niet de bedoeling van de V.S. as om „iedere plaatselijke oorlog tot een algemene oorlog te maken". Er is de laatste tijd heel wat gesproken over de „New Look" in de Amerikaanse defensiepoli tiek en Dulles verklaarde opnieuw ditmaal voor de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen dat een aanval op een bondgenoot van de V.S. zal worden beschouwd als een aanval op de V.S. zelf. Dit staat, volgens Dul les, trouwens ook in het Noord-Atlan tisch Verdrag. De president is daarom bevoegd dezelfde maatregelen te ne men bij een aanval op Europa als wa re het een aanval op Amerika zelf. Nederlandse tuinbouwt DEN HAAG, 22 Maart. In leiden de kringen van de Nederlandse tuin bouw wordt opnieuw de eis gesteld tot opheffing van het Benelux-land- bouwprotocol. Alleen België, zo zegt men, put voordelen uit deze Benelux- afspraken, waarbij de bepalingen zo danig worden toegepast, dat deze, zo niet naar de letter, dan toch naar de geest, in flagrante strijd met de Eco nomische Unie moet worden geacht. Men lanceert deze aanval op het protocol, na zeven jaar teleurstellende ervaringen, naar aanleiding van het wederom instellen van minimumprij zen voor de uitvoer 'van tuinbouw producten naar België voor het tweede kwartaal van 1954. Fel wordt gepro testeerd tegen het geheim houden de zer prijzen. Even principieel verwerpelijk als deze geheimhouding vindt men het stelselmatige en tot elke prijs weren van het bedrijfsleven bij de Neder lands-Belgische onderhandelingen. Een Beneluxpolitiek, welke er op gericht is het bedrijfsleven overal buiten te houden, wordt bij voorbaat ten dode gedoemd geacht. De minimum-invoerprijzen zijn meestal zo buiten proporties, dat de binnenlandse prijzen er ver onder zit ten. Men remt de Nederlandse invoer dus zo sterk mogelijk af, terwijl slechts de bedoeling van de minimumprijzen is, dat de Belgische markt niet ver' stoord mag worden. Bestandscommissie bijeen. JERUZALEM, 23 Maart. De ge mengde Israëlisch-Jordaanse bestands commissie heeft gisteren op een spoed vergadering te Jeruzalem de aanval van Woensdag j.l. op een Israëlische autobus, waarbij elf passagiers om het leven kwamen, besproken. De Israëlische afgevaardigde stelde de Jordaanse regering aansprakelijk voor de aanval. Verder heeft de gemengde bestands commissie de namen gegeven van de Jordaniërs, die volgens Israël de over val op de autobus organiseerden. ANKARA. 22 Maart. Turkije en West-Duitsland hebben gisteren be- kènd gemaaxt, dat zij het eens zijn over de nooazaak van de Europese Verdedigingsgemeenschap ter verzeke ring van de Westelijke defensie. In een gemeenschappelijk communi qué zeggen de Westduitse bondskanse lier, dr. K. Adenauer en de Turkse premier A. Menderes, dat zij eenparig het er over eens zijn, dat met het oog op het voortdurende ernstige gevaar voor de bedreiging van hun bestaan, de vredelievende landen sterker, meer verenigd en waakzamer dan ooit moe ten zijn. „Met betrekking tot Europa", zo luidt het communiqué verder, „is de hoofdvoorwaarde voor het verschaffen van de kracht en doeltreffendheid aan de organisatie van de Europese verde diging, de zo spoedig mogelijke opne ming van West-Duitsland in de E.V. G.". West-Duitslannd heeft in beginsel er in toegestemd, de aankoop van Turkse producten te vergroten om de handels balans te herstellen, Turkije in staat te stellen de betaling van verrichte Duitse leveranties voort te zetten en Duitse ondernemingen in de gelegen heid te stellen verder bij te dragen in Turkse beleggingsplannen. De Duitse grondwetswijziging. BONN, 23 Maart. De geallieerden hebben de bondsregering doen weten, dat zij zich de uitdrukkelijke toestem ming tot de grondwetswijziging voorbe houden. De geallieerden stellen zich, zoals te verwachten was, op het standpunt, dat de wijziging der Duitse grondwet niet van kracht Kan worden, voordat de ge allieerde toestemming gegeven is. De geallieerden hebben in hun nota aan de Duitse regering nog geen ter mijn voor hun beslissing genoemd, maar aangenomen wordt, aat deze toe stemming eerst zal worden gegeven, nadat in Parijs over de Europese ver dragen beslist zal zijn. oni BRUSSEL, 23 Maart. De heer Georges Mahieu uit Westende is in het bezit van zijn eigen overlijdens- acte. Het document werd hem in zijn huis overhandigd en hij moest zelfs voor de ontvangst tekenen. Tijdens de oorlog werd de heer Mahieu als krijgsgevangene wegge voerd naar Duitsland. In 1945 werd hij bij een bombardement zwaar ge wond. Door een samenloop van om standigheden raakten al zijn papie ren verloren en werd na de bevrij ding een overlijdensacte opgesteld, die aan het gemeentebestuur van Westende werd toegezonden. De heer Mahieu doet thans alle moeite om weer van deze overlijdensacte af te komen. Hij kan anders namelijk geen aanspraak meer doen gelden op zijn huidige invaliditeitsuitkering. DONDERDAG 25 MAART 1954. HILVERSUM I. (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening, AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.25 V. d. huisvrouw. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevar. muz. 11.40 Modepraatje op technisch gebied. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionne tje". 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 13.58 „De Ring van de Profeet", hoorsp. 14.45 Sopraan en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf'. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: Drs F. J. A. 'ferwisscha van Schel- tinga: „De Escafé-conferentie te Colom bo". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Rep. of gram. '18.45 Zigeunermuz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Rep. 19,15 Gesproken brief uit Londen. 19.20 Mil. ork. 19.45 „Zes weken Austra lië", caus. 20.00 Nws. 20.05 Radio Philh. ork. m.m.v. soliste. 21.10 Fiimmuz. 22.00 Cabaret. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. HILVERSUM II. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige Hoogmis. 9.45 Gram. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio .12.00 Ange lus. 12.03 Lunchconc. (12.30 Land- en tuinb. med. 12.3312.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Zang en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Omr. ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Zang en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Alt, hobo en orgel. 17.00 Hoorsp. voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Politiekapel. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heilskwar- tier. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 „Ilc denk er zo overen U?" 22.00 Amus. muz. 22.20 „De Protestantse orgelkunst". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Zang en piano. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Ork. conc. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Voordr. 20.00 Gram. 20.10 Klankb. 20.40 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.30 Electronische en concrete muz. 22.45 Gram. 23.00—23.05 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3