EERSTE KAMER ACHTER VIJF-DIVISIE-PLAN Nieuwe kerngemeente in Midden-Schouwen? ver r mdia niet naar Genève Proces tegen Nederlandse chauffeur begonnen Straaljager neergestort PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND WOENSDAG24MAART 1954 Prof. Molenaar (V.V.D.) maakte geen beste beurt De heer Algra (A.R.) kant zich tegen de brief van het Moderamen der Herv. Synode Ongeluk op de Wiedbachbrug in Duitsland wordt berecht E.V.G. in Mei in Frans parlement? Felle brand in Rotterdam Naguib geen candidaat voor presidentschap Prov. Staten behandelden Reconstructierapport Verwijt van te weinig contact met de bevolking afgewezen Wederom dodelijk ongeluk te Kapelle Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2740 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. i=vdnödd.Q=^ zal in een bijeenkomst, die van avond om zeven uur begint de Ned. Herv. Kerk van Kortgene weer in gebruik worden geno men. Zoals bekend liep het kerk gebouw tijdens de ramp zware schade op. Men heeft de gelegen heid aangegrepen voor een gron dige restauratie, waarmee men thans gereed gekomen is. (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 24 Maart. Minister Staf zal vandaag met een gerust geweten naar de Eerste Kamer gaan, want felle critiek, die destijds in de Tweede Kamer is opgelaaid tegen het vijf-divisie-plan en die in verschillende dagbladen nog extra is aangewakkerd heeft op onze senatoren niet veel indruk gemaakt. Het is duidelijk dat de reis van de minister naar de V.S. succesvol is geweest en dat het bezoek van de leden der defensiecommissie aan het N.A.V.O.-hoofdkwartier in Parijs het vertrouwen in de bewindsman heeft versterkt. motieven een rol hebben gespeeld, zo als blijkt uit Ouds' congresrede. „We moeten ons niet blind staren op fouten, die zijn gemaakt, maar de blik richten op het vele, dat tot stand gekomen is. In ieder geval moeten we niet als ezels gaan dansen op zwak ijs", zo zei hij. VELE VRAGEN Minister Staf kreeg ook steun van de heer Algra (A.R.), die het vijf-divisie- plan logisch en efficient noemde. Met kracht verzette hij zich tegen het Moderamen van de Generale Sy node der Herv. Kerk, dat een schrijven heeft gericht aan de minister over de voorlichting voor het leger. Het Huma nistisch Verbond is de Herv. Kerk Het moeilijkste was het voor de V.V.D. om haar oordeel over deze mi nister te geven, daar prof. Oud in zijn congresredevoéring verleden week had verklaard weinig vertrouwen in deze minister te hebben. De heer Wendelaar (V.V.D.) echter, schaarde zich achter het vijf-divisie-plan, hoewel hij zich af vroeg of er wel voldoende beroepska der is. Maar deze vraag werd door alle andere sprekers ook gesteld. „We zul len wel over onze bezwaren tegen de plannen van de minister heen moeten stappen", zo zei de heer Wendelaar, die dit zelf een eigenaardig geluid noemde, omdat er in zijn fractie heel wat re serve tegen de nieuwe legeropbouw- plannen bestaat. Daarvan gaf zijn frac tievoorzitter, prof. Molenaar, blijk. De heer Wendelaar heeft nu eenmaal ver trouwen in minister Staf, omdat hij in de defensiecommissie zit, maar de an dere Kamerleden moeten het doen met de gewone Kamerstukken. En die zijn volgens hem niet bijster overtuigend. Het was geen sterk verhaal, dat prof. Molenaar opdiste, vooral niet, omdat hij zei niet gehoord te hebben dat prof. Oud critiek had geleverd op minister Staf. STEUN Krachtige steun ondervond de be windsman van de heer Ruys de Beren- brouck (K.V.P.) die het betreurde dat het Nederlandse volk door de critiek is opgeschrikt. Hij noemde minister Staf een bekwaam bewindsman, bij wie het beleid in goede handen is. De de fensieplannen mogen niet aan het wan kelen gebracht worden. De verontrus ting moet worden weggenomen, terwijl men ook moet bedenken, dat minister Staf door het gehele kabinet wordt ge steund. Met een keur van argumenten verdedigde hij het vijf-divisieplan. OOK VAN DE P.v.d.A. De heer De Dreu (Arb.) meende, dat het uit staatsrechtelijke overwegingen niet juist is, dat de Eerste Kamer haar oordeel over dit plan uitspreekt. Eerst moet haar „jongere zusje" er maar eens over praten. De grote vraag is hoe ons land het best verdedigd kan worden. We zijn teruggeschakeld van 5 op 3 divisies, om meer kracht te kun nen ontplooien. Wordt de gevechts kracht groter als wij 5 divisies maken? De heer De Dreu stelde deze vraag, maar liet het antwoord over aan de Tweede Kamer. EN DE C.H. Het vertrouwen van de heer Vixe- boxe (C.H.) in het beleid van de mi nister is ongeschokt. Naar zijn mening heeft de Tweede Kamer niet altijd de grenzen voldoende in acht genomen. De plannen worden nu eenmaal in N.A.T.O.-verband gemaakt. De C.H.- afgevaardigde kon zich niet aan de in druk onttrekken, dat hier politieke NIEUW DELHI, 23 Maart. De In dische premier Nehroe heeft aangekon digd, dat India de a.s. conferentie te Genève over Korea en Indo-China niet zal bijwonen. Hij sprak de hoop uit, dat de besprekingen zullen leiden tot ont spanning, zowel in Europa als in het Verre Oosten. „Alleen als wij van gevoelen zijn, dat we werkelijk iets goeds kunnen doen, willen wij een taak op ons ne men", aldus Nehroe. Hij achtte de kans op een nieuwe wereldoorlog geringer dan een jaar of twee geleden. Er waren evenwel nog vele onzekere factoren. hierin bijgevallen. In dit schrijven wordt gezegd, dat men de vraag ter zijde laat of het al of niet geoorloofd is op moderne wijze oorlog te voeren. Mag men in deze tijd wel oorlog voe ren, zoals in de dagen van Napoleon? Dat kwam de heer Algra wel wat vreemd voor. De Synode heeft de be slissende vraag of men oorlog kan voe ren in het midden gelaten. Op dit punt geeft zij geen voorlichting. Het Moderamen heeft krasse be schuldigingen geuit en daarom stelde de heer Algra een aantal zeer per tinente vragen. Heeft het Modera men voor het zijn standpunt bekend maakte met minister Staf gesproken? Heeft het hem verweten, dat hij me thodes toepast, thuishorend in een totalitaire staat? Zijn er voorbeelden genoemd? Heeft het Humanistisch dit gedaan? Is het de minister be kend, dat bij de voorlichting van de jeugd geestdrift wordt gewekt voor vernietigingsmateriaal? En wil hij het totnogtoe gevoerde beleid voort zetten? Deze laatste vraag was no dig, omdat de K.V.P.-fractie zich op het standpunt had gesteld, dat de kosten van de voorlichting niet tegen het nut opwegen. Maar tegen deze argumentatie kantte de heer Algra zich, met zekere felheid. Deskundigen en „deskundigen" BONN, 23 Maart. In Neustadt aan de Wied, niet ver van Bonn, is de rechtbank van Koblenz vandaag begonnen met de behandeling van het ongeluk op de autobaanbrug over de Wied, dat op 24 October j.l. zes doden en zeven gewonden eiste, Beklaagde is de Nederlandse chauffeur Dirk de Baat uit Streefkerk, die de zware vrachtauto bestuurde, waarmee het ongeluk werd veroorzaakt. Door het weigeren van de remmen was De Baat bij de steile afdaling naar de brug de macht over het stuur kwijt geraakt, met het gevolg, dat hij op de 40 m. boven het rivierdal hangende brug een aantal wagens ramde De grote strafkamer van de recht bank had voor deze gelegenheid haar intrek genomen in een cafézaal in het kleine stadje Neustadt, teneinde in de gelegenheid te zijn zo nodig een deel van het getuigenverhoor op de plaats van het ongeluk af te nemen. CORRECTIE De Baat heeft bij zijn verhoor een belangrijke correctie gegeven van de door hem bij het vooronderzoek ge geven verklaringen. Hij heeft thans meegedeeld eerder te hebben ge tracht de remmen in werking te stel len en op de gebruikelijke wijze over te schakelen, dan eerst was aan genomen. Toen hij bemerkte dat de remmen weigerden had hij getracht de wagen in een lagere versnelling te krijgen, doch ook dit lukte niet. Ook een poging om in de hossen langs de weg te rijden mislukte. De wagen reed met een snel heid van 40 a 45 km. Volgens de eige naar van de wagen was het voertuig een week voor het ongeluk nog in re paratie geweest. ONGEGROND Een week na het ongeluk waren in Duitse bladen berichten verschenen, waarin werd beweerd, dat De B. onder invloed van sterke drank zou hebben verkeerd. Deze beschuldigingen bleken volkomen ongegrond. De politie heeft ter zitting toegege ven, dat de situatie ter plaatse zeer ge vaarlijk is en na het ongeluk'waren maatregelen genomen. Het openbaar ministerie heeft De B. ten laste gelegd het onvoorzichtig rijden, alsmede het rijden met on voldoende remmen. Het ziet er naar uit, dat de nadruk vooral op het laatste zal komen te liggen. Twee Duitse deskundigen hebben, evenals een Nederlandse garagehouder, Onderstaande telefoto geeft een over zicht van het proces, na de opening: rechts De Baat, links zijn verdediger dr Henrl Ormond. die ook als deskundige werd gehoord, verklaringen afgelegd. De Duitse advo eaten, die als „nevenklagers" voor de civiele partijen optreden, hebben aan stonds gepoogd om deze Nederlandse getuige uit te schakelen, doch het ge recht trok de onpartijdigheid van de garagehouder in het geheel niet in twijfel. De verdediger van De B. kaatste meteen de bal terug door er op te wij zen, dat de beide Duitse deskundigen wel heel ondeskundig te werk zijn ge gaan. Het O.M. moest n.l. twee weken geleden een nieuw onderzoek gelasten. Deze nieuwe Duitse deskundige trad zeer agressief op, waarop de verdedi ger hem voorhield, dat een onderzoek na vijf maanden ook maar zeer weinig waarde meer kan hebben. Vandaag wordt de zaak voortgezet. PARIJS, 23 Maart. Het staat nu zo goed als vast, dat de behandeling en bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag door het Franse parlement tot Met zal worden uitgesteld. Zelfs de vroegere minister van Bui tenlandse Zaken, Schuman, die tot de krachtige voorstanders van het verdrag wordt gerekend, zei dat begin Mei de geschiktste tijd voor het begin van het zo lang uitgestelde debat. VLIEGER OMGEKOMEN Boerderij door tank in vlammen opgegaan EINDHOVEN, 24 Mrt. Een Thun- derjet F 84 straaljager van de vlieg basis Eindhoven is Dinsdagavond om tien minuten voor negenen tijdens, een oefening in het nachtvliegen kort na de start even buiten de vliegbasis Eind hoven neergestort. De vlieger kwam hierbij om het leven. Onmiddellijk na de start is het toe stel omlaag gestort en neergekomen op een, afstand van anderhalve kilometer buiten het vliegveld in ht buurtschap Oerle. Direct nadat het toestel de grond had geraakt is het geëxplodeerd en in brand gevlogen. Vermoedelijk heeft een zogenaamde tiptank, een tank aan het uiteinde van de vleugel, de boer derij van de landbouwer van Roosma len te Oerle geraakt, waardoor de boerderij vlam vatte. De landbouwer en zijn vrouw, alsmede vier kleine kin deren konden zich tijdig in veiligheid brengen. Het vliegtuig is in de onmid dellijke nabijheid van de boerderij neergekomen. De brandweer van het vliegveld vertrok onmiddellijk naar de brandende boerderij en begon direct met het blussingswerk. Zij werd later geassisteerd door de brandweren van Veldhoven en Eindhoven. De boerderij is niettemin practisch geheel uitge brand. Twee kalveren zijn hierbij om gekomen. Het andere vee, alsmede de inboedel kon worden gered. Afdeling van Groothandelsgebouw vernield ROTTERDAM, 23 Maart. Grote dikke rookwolken verduisterden de he mel boven het Groothandelsgebouw te Rotterdam toen vanmiddag in een af deling van dit grote complex brand uitbrak. Vuur was niet te zien, maar de rookontwikkeling was zo geweldig, dat het voor de brandweerlieden on mogelijk was de vuurhaard te berei ken. In de afdeling waren vooral rub ber-sportartikelen opgeslagen, waar. door de grote rookontwikkeling in de hand werd gewerkt. De Rotterdamse brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, wist binnen enkele uren de brand, die spoe dig gelocaiiseerd was, omdat het ge hele gebouw uit beton is opgetrokken, onder de knie te krijgen. De talrijke andere afdelingen hebben geen ogen blik gevaar gelopen. Desondanks ver spreidde het gerucht van de brand zich snel, waardoor duizenden in de omge ving en in het gebouw de brandweer lieden bij hun moeilijke taak gadesloe gen. 18 Juni verkiezingen in Egypte CAIRO, 23 Maart. President Na guib van Egypte heeft meegedeeld, dat hij niet van plan is candidaat te staan voor het presidentschap bij de verkie zingen, die 18 Juni gehouden moeten worden. Hij verklaarde niet geneigd te zijn tot het partijleven of presidentschap, maar laat het verder aan het volk over. Hij was slechts teruggekeerd als presi dent om de eenheid te bewaren. De grondwetgevende vergadering zal op 23 Juli a.s. gevormd moeten zijn. Voor de verkiezingen zullen alle geïn terneerden worden vrij gelaten. CAIRO, 23 Maart. De Sowjet-Unie heeft Egypte en andere Arabische lan den laten weten, dat zij het sluiten van een militair verdrag voor het Midden- Oosten onder auspiciën van het Wes ten als „een onvriendelijke en zelfs vij andige daad" jegens haar beschouwt. MIDDELBURG, 23 Maart „Dit Reconstructierapport is en blijft een advies aan het Provinciaal Bestuur en aan alle instanties, die met Schouwen- Duiveland te maken hebben. Maar geen enkele instantie js gebonden aan de suggesties, die In het rapport zijn neergelegd. Gedeputeerde Staten hadden het ook als een intern rapport voor zich kunnen houden, maar zij wensten de mening te vernemen van de Provinciale Staten als de vertegenwoordiging van het Zeeuwse volk. De Reconstructiecommissie wenste niet anders dan het heil der bevolking. In het rapport is een weg voor de toekomst uitgestippeld, maar de bedoeling van Gedeputeerde Staten 'Is geen andere dan tot de in stellingen op Schouwen-Duiveland de vraag te richten, of zij het daarmede eens zijn. Zo niet, dan zullen de suggesties niet worden uitgevoerd". Met deze woorden karakteriseerde mr dr A. J. J. M. Mes vanmiddag in de Staten vergadering het doel van het Reconstructierapport, daarmede tegelijk ant woordend op de critiek, die vanmorgen was uitgebracht. Zijn collega, de heer C. Hamelink, die speciaal over het vraagstuk van de bevriezing der dorpskernen sprak, gaf de positieve verzekering, dat Ged. Staten liever hele maal geen sanering wensen, maar dat, indien er geen enkele andere mogelijk heid meer zou bestaan, alle middelen, welke hun ten dienste staan, gebruikt zullen worden om deze sanering tot het uiterste te beperken. Mr Mes ging eerst in op de samen stelling der Reconstructiecommissie. Hij meende, dat, indien eerst aan alle groepen op het eiland zou zijn ge vraagd vertegenwoordigers aan te wij zen, het rapport pas veel later gereed zou zijn gekomen. Daarom is gestreefd naar een samenstelling, die wel alle groepen omvatte, aangevuld met des kundigen, maar met de mededeling, dat nog andere figuren konden worden aangewezen. Dit nu is herhaalde ma len geschied. De op het eiland wonende leden waren in de meerderheid in de com missie zelf, maar nog sterker in de sub-commissies. Inderdaad is ver zuimd, aldus mr Mes, na te gaan, of al deze mensen op Schouwen-Duive land gewonnen en getogen waren NIET TE WEINIG CONTACT Ook het verwijt van te weinig con tact met de bevolking werd afgewezen. Het was volslagen onmogelijk bij elk onderwerp een soort van „hearing" te houden. Dan zou het rapport pas over enkele jaren zijn verschenen. Van de leden mocht men aannemen, dat zij op de hoogte waren en voldoende contact met de bevolking hadden. Mr Mes constateerde, dat de Staten met het rapport aceoord gingen, met uitzondering van de z.g. bevriezing, waaromtrent verschil van mening be stond. Men moet echter niet vergeten, zo merkte hij op, dat de R.C. haar ad viezen al moest uitbrengen, toen het eiland nog onder water stond. De heer Hamelink zei o.m., dat een redelijke voorziening van het eiland met arbeidskrachten de R.C. aanleiding was tot de gedachte der hoofdkernen Scharendijke, Serooskerke en Kerk- werve. De afstanden van de grenzen der betrokken gebieden tot de kernen zijn redelijk .Hierbij heeft de R.C. in derdaad met passer en liniaal gewerkt om een zo groot mogelijk economisch rendement te verkrijgen. Zij hield geen KAFELLE, 23 Maart. Wederom heeft zich hedenavond op de Rijksweg nabij Kapelle een ernstige aanrijding voorgedaan, die de dood van een der betrokkenen tot gevolg had. Het on geluk gebeurde hedenavond laat toen de ruim 50 jarige M. E. te Kapelle uit de richting 's-Gravenpolder komend de Rijksweg bij Vierwegen wilde overste ken. Tezelfdertijd kwam uit de rich ting Kruiningen een auto, bestuurd door de heer J. P. v. D. te Groede. De bromfietsrijder M. E. werd aangereden en was vrijwel op slag dood. Ondanks het feit, dat een der banden van de auto sprong, kwam deze echter spoedig tot stilstand. De bromfiets werd totaal vernield. In enkele regels melden wij nog DAT de adoptie-gemeen ten van Ellewoutsdijk (18 in totaal) beplanting beschik baar hebben gesteld voor de begraafplaats en de grond rond de Ned. Herv. kerk. Vandaag zullen twintig vrij willigers beginnen de grond rond de kerk te beplanten. Daarna zal de begraafplaats een beurt krijgen. DAT de buurtvereniging Dorpsstraat te Krabbendijke haar jaarlijkse feestavond hield, waar het gezelscbep Pekaar uit Yerseke verschil lende schetsen opvoerde, af gewisseld met muziek. DAT Dinsdag a.s. te Zie- rikzee de installatie zal plaats vinden van de advies commissie voor woninginde ling en -inrichting voor Schouwen-Duiveland. Het initiatief hiertoe is genomen door de afd. Zeeland van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Ir Gales zal tijdens deze bijeenkomst spreken over „Richtlijnen bij het ont werpen". DAT te Middelburg een bijeenkomst heeft plaats ge had van de Zeeuwse mede werkers der V.P.R.O. Tij dens de vergadering deelde ds L. S. Blom uit Aarden burg mee, dat het aantal abonnementen op Vrije Ge luiden met 27 procent was gestegen, een percentage, dat boven het landelijke ge middelde ligt. Tevens zijn de plannen voor het volgende winterseizoen besproken. DAT op het proefschrift „Bijdrage tot de kennis van de groei der beenderen en de rol daarbij door de en- coche d'ossification van Ran- vier gespeeld" (een historo- logiseh en microscopisch- anatomisch onderzoek) tot doctor in de geneeskunde is gepromoveerd de heer J. P. W. Th. van Wel, geboren te Terneuzen. Promotor was prof. dr H. Berkelbach van der Sprenkel. DAT in de nacht van Maandag op Dinsdag de woonwagenbewoner P. Net te, afkomstig uit Middelburg door een auto bij Krabben dijke is aangereden. De heer N. werd met een schedel- overgebracht. De list bleek te zijn den; de politie voortvluchtige. automibi- doorgere- zoekt de DAT op 24 April a.s. in het Veilinggebouw te Mid delburg de Zeeuwse tafel- tenniskampioenscliappen '54 zullen worden georgani seerd. De inschrijving staat voor ieder open. DAT gisteravond de N.C.- V.B. te Krabbendijke in jaarvergadering bijeen kwam onder leiding van mevr. de Pagter. Het programma werd geheel door de leden zelf verzorgd en bestond uit zang, voordracht e.d. Voorts rekening met de psychologische argu menten. Dit is een zaak van Ged. Staten. Dit college staat op het standpunt (zonder concreet zijn standpunt al vastgesteld te hebben), dat, wanneer er niet één grotere kern kan komen, er meer kernen moeten worden toegela ten. Ged. Staten willen echter de idee van één grotere dorpskern overwegen. De steun, die de kleinere kernen no dig hebben, zal het best vanuit één ge meentelijk administratief centrum'ge geven kunnen worden. Beter dan van uit zes centra. Daarom voelen Ged. Staten voor samenvoeging. Grotere gemeenten hebben ook een breder eco nomisch draagvlak en kunnen meer service bieden. Wat het vervoer aan gaat was de heer Hamelink van oor deel, dat de ontwikkeling van het ei land zelf zal uitwijzen welke havens moeten verdwijnen. DE REPLIEKEN Nadat Gedeputeerde C. Philipse en kele agrarische aangelegenheden had behandeld, volgden de replieken. De heer L. P. van Oorschot (Arb.) ver klaarde, dat ook hem beknotting der persoonlijke vrijheid allerminst lag. (Hij was bereid de gedachte van de heer Van Eeten (stichting van een centrumgemeente voor het platte van Schouwen) te steunen en vond iets aantrekkelijks in de idee de herhouw elders toe te laten, mits hier met grote voorzichtigheid wordt gehandeld. Een goede voorlichting der betrokkenen is absoluut nodig en bovendien is het ge wenst, dat eerst in bestuurlijk opzicht deze nieuwe kerngemeente tot stand komt. Het rapport was volgens hem geen axioma: er zal pijn gedaan moeten worden, maar dat is overal waar het persoonlijk belang voor het algemeen belang moet wijken. Het gaat er nu om de pijn te stillen en die zo kort moge lijk te doen zijn door er iets beters voor in de plaats te stellen. OP HELLEND VLAK? De heer P. V. M. Vercauteren (KVP) pleitte voor één gemeentekern, maar met behoud van kleinere nevenkernen, en de heer D. Kodde (S.G.P.) meende, dat men zich met de stichting van een nieuw dorp op een hellend vlak be geeft. De heer A. H. S. Stemerding (C.H.) was enigszins bevreesd, dat het ge meentebestuur van de nieuwe plaats toch de saneringsplannen voor de di verse kleinere kernen zal gaan uitvoe ren zodat door een achterdeur toch de bevriezing een feit wordt. Hij wilde een enquête instellen en voorlichtings vergaderingen met de enkele honder den betrokkenen beleggen. Dat moet zeer snel gebeuren. Voorkomen moet worden, dat de mensen trekken in ei genlijk niet meer te herstellen huizen, die onder water hebben gestaan en voor onafzienbare tijd de ellende van de naschade meemaken. De heer Van Eeten meende, dat vor ming in bestuurlijk opzicht van een kerngemeente erg lang zal duren, ter wijl de mensen niet kunnen wachten. Hij was voor een enquête, maar niet dan na een zeer deugdelijke voorlich ting. Gedeputeerde Hamelink was het met diverse sprekers eens, dat het ei genlijk nationaal-economisch gezien niet verantwoord is nog oude bescha digde woningen te gaan herstellen. De Provincie heeft daarover echter niets te zeggen. Wederopbouw is in alle toonaarden reeds op deze kwestie ge wezen. Na de duplieken werd de vergade ring geschorst tot Woensdagmorgen. Dan begint de hoofdstuksgewijze be handeling. Naar het zich vanmiddag liet aanzien is het niet onmogelijk, dat er met betrekking tot de bevriezing der kernen en de stichting van een cen trumgemeente een motie uit de bus zal komen. basisfractuur naar het fcie- werd gesproken over de reis kenhuis St Joanna te Goes naar de Bondsdag. DE BILT ZEGT: Weinig wind DE BILT, 23 Maart. Verander lijke bewolking en op de meeste plaat sen droog weer. Zwakke veranderlijke wind. Op de meeste plaatsen minder zacht. Op-, en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zen op 6.33 u., onder 19.01 u. Maan op 1.02 u., onder 8.21 u. Hoogwater Donderdag 25 Maart 1954: Vlissingen: 5.05 u. 1.79 m. 17.30 u. 1.64 m. Terneuzen: 5.33 u. 1.97 m. 1757 u. 1.83 m. Wemeldinge: 6.47 u. 1.52 m. 19.11, u. .1.43 m. Zierikzee: 6.29 u. 1.27 m. 18.52 u. 1.20 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1