T ZEEUWSE PLAKKEBORD Nieuws uit de Provincie. Zwitsaletten NOG GROTERE KEUS! 'T SPIEGELTJE Domburg krijgt twee nieuwe scholen en begraafplaats Nieuwe weg Stavenisse-Sint Annaland, BE BUS Vlissingen. J+ J* Laroes uit Middelburg won opnieuw de wisselbeken KOORTSIG, RILLERIG Goes 7 holen Zierikzee. Komt er een badhuis in Westkapelle? Dinsdag 23 Maart 1954 ZEEUY'SCH DAGBLAD pagina 2 ln September a.s. gereëd? Tussen Stavenisse en Sint Hier Annaland heerst al 8 uur, zaal Verburg: Ver- wervingsavond luchtmacht. Colijnsplaat. Woensdag avond half 8 consistorie Ge- ref. kerk: Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging. is de breedte maar 2% meter en er moet dus enkele maanden een grote nog heel wat bijlromen. bedrijvigheid. Met man en De aanvoer van steen en Autodiefstal.- macht wordt gewerkt aan de zand geschiedt vanuit Sint aanleg van de nieuwe weg. Annaland door middel van Het karwei had op 2 Febru- een zandzuiger in de Haven ari 1953 in DUW-verband en vier vrachtwagens, ter meeten beginnen, maar dat wijl het materiaal vanuit kon ui.e.^..i niet doorgaan, Stavenisse wordt aange- zodat het meer dan een half voerd door een zandzuiger Goes "had geparkeerd, ver Jaar later werd, voordat het met een capaciteit van onge- dwenen was. De Goese poli- werk als vrij werk kon be- veer 500 kubieke meter per tie werd hiervan in kennis ginnen.'En nu is het dan zo- dag. De gehele dag door rij- gesteld, doch een direct in- ver, dat waarschijnlijk in den van hieraf 12 zware gesteld onderzoek liep op September de weg in ge- vrachtwagens. Dertig arbei- njets uit. Na samenwerking ders zijn bij het werk be trokken. Zaterdag een week gele den kwam de heer P. uit Yerseke tot de onaangename ontdekking, dat zijn auto, die hij op het Kerkplein te bruik zal kunnen worden genomen. Dan zullen de moeilijkheden, die nu een maal elk werk van een om vang als dit medebrengt, achter de rug zijn. Op 17 Augustus 1953 be gon een bulldozer de Oude- landsedijk „aan te vegen", spice*.. »uui »mc uae. ----- ----- Op deze dijk is nu omstreeks Gemeente. Donderdagavond *e s- ult Amsterdam de auto 1800 meter van klinkers 7 uur, zaal Moerland: Jaar- daar gebracht had. Ook NOTEERT U St. Annaland. Donderdag- GRABBELTON Vandaag beginnen we met een bericht uit Brouwersha ven. De historische Ned. Herv. kerk moet daar nodig worden gerestaureerd. Nu heeft de gemeente Amster dam voor dit doel een be drag van 2.000,uit het adoptiefonds beschikbaar gesteld. In Veere bestaat al enige tijd een Dilletanten- groep. Die bracht reeds een aantal geslaagde voorstellin gen van het blijspel „De waarheid en Femina". De groep, die onder leiding staat van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, zal op 31 Maart haar laatste uitvoering van dit seizoen geven in Domburg. De totale voorzien. Dat is ook het ge- vergadering „Accelerando", volg met ongeveer 400 meter Vrijdagavond 7 uur, School Dorpsweg in St. Annaland, met de Bijbel: Jaarvergade- waar de weg 6 meter breed ring Chr. Kleuterschool, is. Wat de breedte van het allergrootste deel van de 8 uur> Concertzaal: N.C.R. weg betreft: men vraagt zich v.-Steravond. met de Amsterdamse politie slaagde men er echter toch in de vermiste auto op te - 1 gc V C11 Ui JL/UiUUUlC. JL/C l»VI»Ux%* sporen. De wagen bleek in opbrengst van alle toneel- een garage te staan in de voorsteningen wordt gestort u,.. hoofdstad met de bedoeling jn <je jras van de afdeling avond half 7, gebouw Noor- deze eelL ander kleurtje te Veere-Gapinge van het del. Achterweg: ds Mallan geven. Een verder onder- Qroene Kruis. Er is nu al spreekt voor Vrije Geref. zoek wees mt,^dat jeen^zeke- ongeveer 575,— binnen. Het derde lustrum van de afdeling Oudelande-Baar- land van de C.B.T.B. is in 't Verenigingsgebouw van Baarland op feestelijke wij wel eens af, waarom het niet 5% inplaats van 4% meter ic geworden. Straks zal het heel wat moeilijkheden bij 't passeren geven. De finan ciën hebben wel de doorslag gegeven bij de vaststelling van de breedte: voor deze 7 kilometer is al ruim 5 ton nodig. Een meter erbij (in de breedte dan!) zou enkele tienduizenden meer kosten. En heel wat grotere hoeveel heden zand dan de 35.000 kubieke meter, die nu ge bruikt moet worden. In het tracé van de weg is nogal verandering geko men tengevolge van de her verkaveling. De bochten bij het Diepe Gat b.v. moesten geheel verdwijnen, terwijl daar 400 meter dijk opzij moest worden geschoven om een rechte aansluiting op de Annavosdijk te verkrijgen. De dijk loopt nu tot de „Zoutenham" en komt door het land van de heer C. M. Geluk recht op de Zoetwa- terseweg uit. Het Zouten- damweggetje gaat verdwij nen. Na de bestrating van Dorps- en Zoetwaterseweg zal de overgang naar de An- na-vosdijk wel op hoogte zijn voor de afwerking. Daarna moet het laatste stuk Annavosdijk-Diepe Gat in orde worden gemaakt. bleek er nog een tweede man in het complot te zit ten, n.l. een zekere v. d. B., v,—. die liftende uit België, zon- der een cent op zak, zich de ze herdacht onder" leiding Zierikzee. Woensdagavond ^^eid had veroorloofd om van de heer L. Bosselaar. Er met de auto naar Amster- werd een telegram van dank dam te rijden. In Amster dam besloot hij de auto te laten verven en van de hand te doen. S. en v. d. B. zijn ter be schikking gesteld van de Wissekerke. Vrijdagmid dag 2 uur: Raadsvergadering Krabbendijke. Vanavond kwart voor 8 consistorie Ned. Herv. kerk: Jaarverga dering NCVB. Vrijdagavond Justitie te Middelburg. ln Üud-Vossemeer heeft de Zeeuwse Collecte 489,12 opgebracht. De Commissie tot Herstel van de Gemeente Krui ningen gaat haar werkzaamheden beëindigen. In nauw overleg met burgemeester en wethouders is besloten de gemeenteraad te verzoeken de Commissie per 1 April a.s. op te heffen en de leden ontslag uit hun functie als zodanig te verlenen. De Commissie deelde ons mede, dat de werkzaamheden in het ver volg door andere instanties kunnen worden verricht. De bijzondere omstandigheden, welke destijds tot in stelling der Commissie noopten, hebben zich zodanig gewijzigd, dat een langer voortbestaan minder doel matig is geworden, aldus eenjofficiële verklaring. En daarmede zal een einde komen aan een uiterst moei lijke periode in de geschiedenis van Kruiningen. Deze afsluiting betekent niet, dat er geen moeilijkheden meer zijn. Integendeel. Maar wel, dat andere instel lingen zich met het werk van herstel en wederopbouw in de breedste zin van het woord belasten. Toen Kruiningen midden in de chaos zat, was er een adres nodig, waartoe ieder zich kon wenden. Coördinatie was dringend noodzakelijk. Langs elkaar heen werken was het laatste, dat men in Kruiningen kon hebben. Er is door de actieve commissieleden in de afgelopen periode enorm veel werk verzet en er kon door een gezamenlijke krachtsinspanning veel worden bereikt, dank zij ook de medewerking en de steun, die velen de Commissie verleenden. Nu er een zekere consoli datie is bereikt en de geëigende organen het werk aankunnen, is de tijd gekomen de Commissie op te heffen. Dat is een verstandig besluit. Maar de mensen, die hun tijd en hun kracht gaven voor het welzijn van Kruiningen en zich niet lieten ontmoedigen, ook al leken de moeilijkheden vaak onoverkomelijk, ver dienen ieders welgemeende dank! .J verzonden aan de heer Chr. v. d. Heuvel als voorzitter der Watersnoodcommissie voor het vele werk, dat voor de gedupeerden werd ver zet. Verschillende afgevaar digden boden gelukwensen aan en de heer M. Hoeve sprak over zijn reis naar Sleeswijk-Holstein in 1953. Zeer verdienstelijk voerde de Chr. Reciteerclub uit Nieuwdorp het spel „Een schip vaart uit" op. In Yer seke hebben de Geref. jeugdverenigingen jubilea gevierd. De J.V. „Eben Ha- ezer bestond 70, de M.V. „Dorcas" 65, de jongensclub „Timotheus" 45 en de meis jesclub „Bidt en Werkt" 25 jaar. In de zaal Nolet sprak ds Booy een openingswoord, waarna een rijk gevarieerd programma voor een stamp volle zaal werd afgewerkt, muziek, zang, samenspraak, mastklimmen en niet te ver geten enige inleidingen. De heer Joh. Steketee had de leiding. In IJzendijke heeft zich een lelijk ongeluk voor gedaan. Het paard van de landbouwer van Hijfte schrok van een passerende vrachtauto en sloeg op hol, een zaaimachine achter zich aansleurend. De landbouwer viel en liep lelijke verwon dingen op aan hoofd en ar men. Hij werd ergens bin nengebracht, waar de ontbo den arts een hersenschud ding constateerde. Aan de Gem. Universiteit van Am sterdam slaagde vöor het doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer W. J. Uitvoering „Oranje-Nassau". In het Concertgebouw te Vlissingen heeft de Christelijke Gymnastiekver. „Oranje-Nassau" haar jaarlijkse uit voeringen gegeven. Ook dit jaar waren er twee avonden nodig om alle belang stellenden tevreden te kunnen stellen. Na de opmars en het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, sprak de presidente, 'mevr. J. Kemeling-Van Ooorde, het openingswoord, waarbij zij de ere-voorzitter en de voorzitter van de Kring Zeeland, de heren Dees en Kuijvenhove, de heer Van Lummel van het N.C.G.V., de heer Borge van het Gewest Holland en vertegenwoordigers van de zusterverenigingen verwelkom de. Zij deed verder de mededeling, dat in het afgelopen jaar het ledenaantal van „Oranje-Nassau" zeer sterk was toegenomen. Na het zingen van het Bondslied werd onder leiding van de directeur, de heer P. van Lindberg, het programma, bestaande uit 30 nummers, afgewerkt. Als eerste kwamen de kleu ters, die in een vrije les hun ouders lie ten zien hoe prettig het op de trainings uren kan toegaan. Van de verdere num mers voor de pauze kunnen zeker ge noemd worden het matsprlngen voor heren en jongens, de laagbrugoefenin- gen en evenwichtsbalk voor meisjes en de baloefeningen voor de dames seni ores. Na de pauze was het vooral de hoogbrug voor heren en jongens, die bewondering afdwongen. Hier waren verschillende mooie standen te zien. Verder was er o.m. laagbrug voor da mes, vrije oefeningen voor jongens en rhythmische oefeningen voor dames. Het was echter niet alleen gymna stiek, die op deze avonden werd gege ven. Er was een sprookje voor de kleu ters, een Spaanse dans uitgevoerd door de dames en een Chinese dans door de heren en jongens. Een grootse finale was het sluituk van deze zeer gelaagde avonden. Aan he lot werd door de presidente dank gebracht aan de medewerkenden en aan de directeur, de heer v. Lind berg. Een fraai bouquet bloemen en het applaus der aanwezigen onder streepte deze dank. Solisten-concours te Kapelle besloten. Er werd beter gemusiceerd dan vorige week. KAPELLE, 22 Maart. Onder grote belangstelling la Zaterdag in hotel „De Zwaan" te Kapelle het laatste gedeelte afgewerkt van het door de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen georganiseerde solistenconcours. De or ganisatie had weer een vlot verloop. Het gehalte van de muziek lag dit keer hoger dan de vorige week Zaterdag. De wisselbeker ging ook dit jaar weer naar de heer J. Laroes te Middelburg, die het hoogste aantal punten behaalde, n.L 80. Tevens werd hem ter hand gesteld een door de Commissaris der Ko ningin ln Zeeland, Jhr mr A. F. C. de Casembroot, beschikbaar gestelde me daille, alsmede een fruitmand, geschonken door de muziekvereniging „Ons Genoegen". Aan het slot van de avond sprak de heer P. van Mever, Jurylid, nog een dankwoord tot alle deelnemende muzikanten, alsmede tot burgemees ter H. G. van Suylekom, die bjjna de gehele dag het sollstenconcours met een bezoek had vereerd. De verder uitslagen zjjn: Derde afdeling solisten! Iz. de Wee, grote fluit, „Mozart", Yer seke, 64 pnt. Ie pr. H. Snoep, trom bone, „Ons Genoegen", Kapelle. 89 pnt, 2e pr. A. Luteyn, bugel, „Ons Genoe gen", Kapelle, 53 pnt. 3e pr. Wlm de Klerk, piston, „Excelsior", Kloetlnge, 61 pnt. 2e pr. Sjaak Reyerse, bugel, „Excelsior", Kloetlnge, 56 pnt. 2e pr. P. Vogel, bariton, „E.M.M.", Seroos- kerke, 64 pnt. Ie pr. J. Radder, alt, „Excelsior", Middelburg, 59 pnt. 2e pr. P. J. Pleyte, piston, „O.K.K.", Borssele, 56 pnt. 2e pr. P. Willeboordse, bugel, „O.K.K.", Westkapelle, 58 pnt. 2e pr. Lou Joosse, bugel, „Excelsior", Kloetin- ge, 65 pnt. Ie pr. C. Joziasse, „Cres cendo", Oostkapelle, 55 pnt. 3e pr. Derde afdeling Kwartetten: L. Slmonse, piston, J. Simonse, J. Hulbregtse, trombone, H. Huibregtse, tuba, „O.K.K.", Westkapelle, 57 pnt 2e pr. M. de Pagter, bugel, A. Ridderbos, bugel, P. Vogel, bariton, G. van Keu len, tuba, „E.M.M.", Serooskerke, 59 pnt. 2e pr. Tweede afdeling solisten: J. Cysouw, alt sax., „O.K.K.", West kapelle, 64 pnt. Ie pr. C. Roose, bes clarinet, „Voorwaarts", Koudekerke, 66 pnt. Ie pr. C. de Klerk, tuba, „Excelsi or", Kloetinge, 67 pnt. Ie pr. P. Wiele- maker, bes bas, „Voorwaarts", Koude kerke, 64 pnt, le pr. Jac. Vogel, sopr. sax., „E.M.M.", Serooskerke, 64 pnt. le pr. W. J. van Boven, piston, „Vljjt en Volharding", Souburg, 65 pnt. le pr. Tweede afdeling duo's: Jopte Louwerse, bugel, C. Hendrikse, tenor sax., „Excelsior", Middelburg, 66 pnt. le pr. B. Rooze, piston, J. Polder man, trombone, „Rillandla", Rilland, 49 pnt. 3e pr. Eerste afdeling solisten: M. Braam, bes bas, „Ons Genoegen", Kapelle, 66 pnt. le pr. P. Minderhout, tenor sax., „O.K.K.", Westkapelle, 55 pnt. 3e pr. J. Vreke, tuba, „Apollo' Domburg, 60 pnt. 2e pr. A. Kaland, ba( riton, „O.KK.", Westkapelle, 65 pnt. le pr. Iz. Catsman, bugel, „Excelsior", te Kloetinge, 63 pnt. 2e pr. C. v. d. Berge, bes bas, „Excelsior", Kloetinge, 64 pnt, le pr. J. Koppejan, sopr. sax., „Rillan dla", Rilland, 64 pnt. le pr. Eerste afdeling duo's: B. Brayl, sopr. sax. en Hans Nijsse, alt sax., „Excelsior", Kloetinge, 67 pnt. le pr. A. Blok, bugel, J. J. Rijnberg, bariton, „Rillandla", Rilland, 65 pnt. le pr. Afdeling uitmuntendheid: solisten: W. Semeyn, trombone, „Excelsior", Middelburg, 53 pnt. 3e pr. A. Melis, tuba, „Voorwaarts", Koudekerke, 60 pnt. 2e pr. J. Net, sopr. sax., „Excels! or", Middelburg, 72 pnt. le pr. met lof. J. Barendrecht, tuba, „Mozart", Yerse ke, 60 pnt. 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Duo's: Jan den Toonder, bugel, L. Zwarte- poorte, tuba, „Excelsior", Kloetinge, 66 pnt. le pr. Ere-afdeling solisten: P. Janse, piston, „Voorwaarts", Kou dekerke, 68 pnt. le pr. M. C. Steketee, piston, „Excelsior", Kloetinge, 65 pnt. le pr. L. Zwartepoorte, tuba, „Excelsi or", Kloetlnge, 72 pnt. le pr. met lof. Jan den Toonder, bugel, „Excelsior", Kloetinge, 69 pnt. le pr. Ingezonden Mededeling (adv.) verjaag dal lome grlepgevoel met: .'n X.W/TSAL preparaat/ Ere-afdeling kwartetten: W. J. van Boven, piston, A. L. van Wallenburg, piston, J. van Splunder, bariton, J. D. van Wallenburg, tuba, „Vlijt en Volharding", Souburg, 72 pnt. le pr. met lof. Hoogste ere-afdeling solisten: J. Christiaanse, trombone, „Voor waarts", Koudekerke, 61 pnt. 2e pr. J. J. Laroes, sopr. sax., „Excelsior", Mid delburg, 80 pnt, le pr. met onderschei ding. Hoogste ere-afdeling Kwintetten: J. J. Laroes, sopr. sax., J. c. Net, sopr. sax., A. Net, alt sax., C. Hendrik- se, ten. sax., D. Niesthaven, bar. sax., „Excelsior", Middelburg, 68 pnt., le pr. Voor de sanering Met het oog op de noodzakelijke sa nering van het stadsdeel rond Korte Nieuwstraat, Oostwal en Bocht van Guinea heeft de gemeente Goes op een openbare verkoping zes percelen ge kocht voor in totaal f 6182,44. De raad wordt voorgesteld hiermede accoord te gaan. Meer warmte in het stadhuis B. en W. hebben de raad voorgesteld het stadhuis te gaan verwarmen met behulp van een oliestookinstallatie. De bestaande gasverwarming is vrij duur, het brandgevaar is niet denkbeeldig en de afvoer op verschillende plaatsen on voldoende. De kluis kan niet verwarmd worden en de raadszaal levert de vroe de vaderen eveneens vaak koude voe ten op. De aanschaffingskosten wor den ln totaal geraamd op f 21.000. Jaarvergadering Chr. Kleuter school In de jaarvergadering van de Chr. Kleuterschool werden de aftredende be stuursleden herkozen en het schoolgeld vastgesteld op 69 cent per week per kind. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er over 1953 een na delig slot was van f 472,40. De begro ting 1954 werd in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op f 8021, met een nadelig slot van f 954. Ds v. d. Wiel heeft tijdens deze ver gadering afscheid genomen wegens zijn vertrek naar Elburg. Spr. bracht allen dank voor de grote vriendschap, die hij had ondervonden, niet alleen van de mensen uit zijn eigen kerk, maar ook van velen van andere kerkgenootschap pen. De heer Boender was de tolk der ver gadering, toen hij de scheidende voor zitter in hartelijke bewoordingen dank bracht voor het vele, dat deze voor de school heeft gedaan. Wethouder de Heer eindigde met dankgebed. Ouderavond o.l. school. In de zaal „Hof van Holland" werd de ouderavond gehouden van de O. L. school, die onder leiding stond van de voorzitter van de oudercommissie, de heer J. F. J. v. d. Peijl. Deze en de heer J. H. Bal werd als bestuurslid herko zen, terwijl in de vacature van mevr. Reder gekozen werd mevr. Zwagerman. Het waarnemend hoofd der school, de heer Nobels, heeft een kort woord tot de ouders gesproken. H(j verzocht hun medewerking en geen afbrekende, maar juist opbouwende critiek te leveren. De kinderen hadden een werkzaam aandeel aan de avond: zij droegen gedichten voor en zongen enkele liederen. Ook werden nog enkele films vertqpnd. Nederlands Fabrikaat Eind Maart, begin April komt de ver eniging „Nederlads Fabrikaat" met een reizende tentoonstelling in Zierikzee. Een expositie-ruimte is gevonden in de Graan- beurs van het „Huis van Nassau". Over dag worden leerlingen der verschillende scholen in klasseverband rondgeleid door de eigen instructeurs der vereniging, ter wijl volwassenen in de avonduren gele genheid krijgen, de tentoonstelling te be zoeken. Terugkeer geëvacueerden. Vrijdag a.s. hopen de verpleegden van het Herv. Diaconie Verpleeghuis, die nu meer dan een jaar in Amersfoort geëva cueerd zijn geweest, terug te keren. Er wordt momenteel hard gewerkt om het rusthuis te restaureren en te' moderni seren. AXEL Voor de zwemmers. Hoewel het weer nog niet bepaald tot zwemmen lokt heeft de bad- en zwemclub alhier vergaderd over het komende seizoen. De kas heeft een batig slot van f 500.en wanneer het enigszins kan, zal men trachten een springtoren te bouwen. Want dat ont breekt nog aan deze zweminrichting. De heren D. Jansen Dz en G. Spekking wer den als bestuursleden gekozen en voorts werden de abonnementsprijzen vastge steld. „Axel Vooruit". De winkeliersvereni ging „Axel vooruit" heeft tijdens liaar laatste vergadering de bestuursleden P. de Neve, M. J. Markusse en H. J. le Grand herkozen en in de plaats van de heer P. A. Wondergem, die wegens gezondheids redenen heeft bedankt, gekozen de heer M. de Feyter—But. N.C.V.B. feest. In een feestelijke verga dering geeft de afdeling Axel van de N.C. V.B. haar 20-jarig bestaan gevierd. Mevr. van Oosten gaf een schets „Talenten", Mevr. DekkerVermeulen een humoris tische terugblik op rijm, men deed wat hersengymnastiek en genoot van het zang en. declamatienummer „Vrouwen uit ons Vorstenhuis". De afdeling kreeg voorts haar eigen vaandel. ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B. Voor de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. sprak zr van Kuijk van de dr Willem van de Bergstichting, over: ,,'t Gelukkige leven van het zwakzinnige kina". Ingezonden Mededeling (adv.) BRESKENS Vismijn. Aanvoer 15—20 Maart. 1087 kg. Export garnalen 2.971.31; 10 kg Handels garnalen 1.80; 29 kg Bot 0.180.16; 276 kg Schar 0.61—0.24; 38 kg Schol 0.31—0.16; 89 kg Tong 3.41—1.34; 10.375 kg Schardijn 0.32—0.16. 7hans VIER mogelijkheden 1 Zeer zeker zal het voor de talloze vrouwen en meisjes, die dagelijks haar huid met Castella zeep verzorgen, een verrassing zijn te vernemen, dat de Castella-fabrieken thans haar ver maarde serie zeep wederom heeft uit gebreid en wel met de Seringenzeep. Hierdoor is niet alleen de keuze, maar ook de mogelijkheid tot afwisseling voor haar nog groter geworden. Deze Seringenzeep is een zusje van de zo bekende Bloemenzeep met haar fijne rozengeur. Ongetwijfeld zal ook deze jongste spruit van de Castella zeepfamilie de harten van de Neder landse vrouwen en meisjes veroverenl Thans bestaat er immers voor iedere vrouw een Castella Schoonheidszeep naar haar hart: de klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjon- gende oliën (2 stukken 50 cent). Castella Spécial met het wonderbaar lijke schuim 32 cent) Castella Bloemenzeep (rozen of serin gen; 20 cent). Begroting aangenomen De gemeenteraad van Domburg kwam Donderdag bijeen onder leiding van burgemeester W. J. E. Crommelin. De gemeentebegroting 1954 kwam in behandeling, waarby de burgemeester opmerkte, dat hoewel door de loomronde deze erg wordt beïnvloed, hg toch slui tend gemaakt kon worden op een totaal bedrag van f 250523.79 met een post van onvoorzien van f3328.96. De heer L. Dourleyn hield algemene beschouwingen. Hij betreurde het, dat de restauratie van de toren nog moet blijven wachten evenals het aan. brengen van een nieuw uurwerk op de toren. Het raadslid meende dat hier voor nog wel gelden te vinden zouden zijn en drong op spoed aan. Verder hoopte de heer Dourleyn Jat de sala. risverhoging voor de Burgemeester en Wethouders doorgang zal vinden. Bij de behandeling van de begroting brachten de heren Jac. de Visser, J. Warners en Joh. de Visser bezwaren naar voren tegen de post voor een 3e gemeentewerkman. De heren Jac. de Visser en Joh. de Visser verklaarden zich op princi piële gronden tegen de subsidie aan de Golfclub en tegen die aan de Stichting badplaatsbelangen om de zelfde redenen. De heer Dourleyn kreeg de toezeg ging dat indien het wordt goedgekeurd voor de bewoners van de noodwonin gen in de Beatrixstraat een lagere huurverhoging zal worden berekend. Hij kreeg ook de toezegging dat over wogen zal worden of aan de sociëteit van de ouden van dagen een subsidie toegewezen kan worden. Op de begroting zyn verder gelden j uitgetrokken voor verbetering van de hoe!. OoslstraatSehuitvlotstraat; uit breiding van de slijkbedden by de zui veringsinstallatie; aankoop van 1200 m slang voor de Brandweer en aanleg van een nieuwe begr; afplaats. De begroting van de Instelling Soci ale Zorg werd eveneens goedgekeurd en sluit met een bijdrage voor de ge meente van f82G0. De Raad nam een principe-besluit, nu de beide scholen zijn afgekeurd, tot bouw van twee nieuwe scholen, zo mo gelijk te samen met een gymnastieklo kaal. Besloten werd van mevr. Benlinck Snouck Hurgronje een perceel grond aan te kopen voor de aanleg van een begraafplaats. Tijdens de raadsvergadering te West kapelle, die nog wel niet in de nieuwe raadszaal, dan toch in het nieuwe ge meentehuis werd gehouden, heeft de voorzitter, burgemeester mr M. Tyde- man meegedeeld, dat de te bouwen onder wij zerswoning is gegund aan de fa. van Horp en niet aan de West- kappelse aannemers. Dit is geschied, omdat de firma, zij het later, tot een lager bedrag had ingeschreven. On danks protest van de heren H. en P. K. van Rooijen werd dit besluit niet gewijzigd. Daarop werd de heer J. de Pagter toegelaten als nieuw raadslid. Twee verzoeken om subsidie, t.w. van de Ver. voor Veilig Verkeer en van de Ver. tot Verpleging van lijders aan vallende ziekte, werden afgewezen ■Het verzoek van de heer K. Mindêr- houd om niet over te gaan tot aanleg van de speelweide, daar het plan een belemmering vormt voor de uitoefe ning van zijn landbouwbedrijf werd na enig debat met 5 tegen 2 stemmen (die van weth. Gabriëlse en de heer J. de Pagter) ingewilligd. Besloten werd tot de plaatsing van een urinoir over te gaan op het terrein van de polder Walcheren op de dijk. De raad ging accoord met het ver zoek van de leerlingen uit de gemeen te, die het Chr. Lyceum te Goes en de Chr. H.B.S. te Middelburg bezoeken, een bijdrage te verlenen. Het plan om te komen tot de bouw van een badhuis, waarvoor de bestaan de tentenbergplaats van het Groene Kruisgebouw zou kunnen worden ge bruikt, werd besproken. Inlichtingen zullen worden ingewonnen, waarna 'n voorstel zal worden gedaan. Bij de rondvraag informeerde de heer H. van Rooijen naar de verbete ring van het sportveld; de heer P. K van Rooijen wilde de straatverlichting uitgebreid zien en de heer J. Minder houd wees op enkele gevaarlijke ver keerssituaties. Raad van Bruinisse stelt zich garant voor kasgeldlening In een daartoe belegde spoedeisende vergadering van de Gemeenteraad van Bruinisse werd besloten zich garant te stellen voor het aangaan van een kas- geldlening, aan te gaan door de N.V. Waterleiding Mij Schouwen-Duiveland, groot f 1.500.000 ad 1 pet. zonder pro visie. Burgemeester Miehaelis sprak daarbij zijn teleurstelling uit over de houding van de gemeenteraad te Zie rikzee, die deze vergadering noodzake lijk maakte, omdat men daar weigert, zich voor een groter bedrag garant te stellen, dan zijn deelneming in het aan delenkapitaal. BRUINISSE Bouwen. Er was vrij veel belangstelling voor de uiteenzetting, die de heer M. Kioet heeft gegeven in het gemeentelijk verenigingsgebouw over de werkwijze van de Bouwkas der Noord Nederlandse gemeenten. „Bouw een huis van uw huur" is de slagzin van deze bouwkas en ver scheidene personen hebben zich dan ook opgegeven voor een nadere bespreking. Burgemeester Miehaelis heeft op deze vergadering medegedeeld, dat de gemeen te bereid is adspirant-bouwers een kas geldlening te verstrekken. .juMBURG C.J.M.V.-feestavond. In zaal „Wilhelmi- na" hebben de C.J.V.F., de C.J.M.V. en de jeugdclubs de jaarlijkse feestavond ge houden onder leiding van ds G. H. van Wilensw-aard. Er werd een aantrekkelijk programma ten beste gegeven. De feest avond werd bijgewoond door burgemees ter W. J. E. Crommelin en wethouder mevr. Vaandrager van 't Hoff. s-GRA Vc.N POLDER Lustrum vrouwenvereniging. De vrou wenvereniging der N.H. Kerk „Door lief de dienende", vierde deze week in „Ons dorpsleven" haar 5-jarig bestaan. De vrouwenvereniging van omliggende ge meenten en de Geref. Kerk te 's-Graven- polder waren te gast. Ds. J. v. Oyen uit Nisse vertoonde enkele films over Cana da, terwijl de avond verder werd gevuld met zang en declamatie. Ds J. H. Kluiver opende en sloot de gezellige bijeenkomst. „AMPERSAND Dorpsfilm. De muziekvereniging „Ons Genoegen" heeft Zaterdag de dorpsfdm met enkele bijfilmpjes vertoond. Er was ook een voorstelling voor de kinderen. De belangstelling was groot. KAPELLE Mannenvereniging. In de vergadering van de Geref. Mannenvereniging heeft de heer W. Boogaards een inleiding gehou den over Dr A. Kuyper. Uitvoerig werd door spr. uiteengezet de tijd van het op permachtig liberalisme en daartegenover de strijd die Kuyper heeft gestreden om die invloed te breken en het Christelijk getuigenis ingang te doen vinden. Vergadering buurtvereniging. De buurt vereniging „De Zuidwesters" te Biezelin- ge hield Vrijdagavond haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer H. Zuidweg. Allereerst werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van het tengevolge van een motor-onge luk om het leven gekomen lid, C. Lansen Jr. Als penningmeester in de vacature C. Lansen Sr werd gekozen de heer Jan Spruit, terwijl als nieuw bestuurslid, de heer P. Tholenaar werd gekozen en tot bode de heer J. Zuidweg Hzn. Besloten werd voor de kinderspelen op 30 April een bedrag uit de kas beschikbaar te stel len. KLOETINGE Uitvoering C.J.M.V. De C.J.M.V. „Im- manuël" te Kloetinge hield Zaterdag avond haar 69e jaarvergadering in het verenigingsgebouw. De hoofdschotel van het programma vormde het opvoeren van het toneelstuk „Familie Kruif houdt va- cantie". Verder werd de avond gevuld met samenzang en voordrachten. De voorzitter van „Immanuël" opende deze goed bezochte avond met een kort woord, terwijl de oud-voorzitter van genoemde vereniging de heer A. C. Lankester de dagsluiting hield. KOUDtKERKE Feestavond C.M.B. De Chr. Metaalbe- werkersbond afd. Koudekerke heeft een feestavond, ter gelegenheid van het 5-ja- rig bestaan gehouden. Ais spreker trad op de heer H. Peters bondsvoorzitter van C.M.B. terwijl de districtsbestuurder de heer J. Lodder een slotwoord sprak. Door een groep Gereformeerde jongeren werd het toneelstuk „Luetor et emergo" in drie bedrijven, op voortreffelijke wijze opge voerd. In de pauze werd een collecte ge houden voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten". Het geheel stond o.l.v. de heer J. Harthoorn. NISSE Filmavond. In de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk heeft de heer A. v. d. Poets-Clement voor ouden van dagen en belangstellenden enkele filmpjes ver toond, o.a. reis ouden van dagen 1953, een schoolreisje en een filmpje over de wa tersnood. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering J.V. op G.G. Zondag avond heeft de J.V. op G.G. „Repos Al- leurs" de jaarvergadering gehouden. Na de jaarverslagen werd een maatschappe- lijke inleiding gehouden en een onder- Werp over Napoleon. Ter afwisseling was er het gezellige mastklimmen. Vrijdag avond hebben de Geref. meisjes- en Jon gensclub het jaarfeest gevierd. Feestavond C.J.M.V. Voor een paar honderd ouden van dagen van Souburg en Ritthem heeft de C.J.M.V. „Weest Getrouw" een feestavond gehouden. Op- gèvoerd werd het toneelstuk „De mens wikt". Dat de oudjes zeer hadden genoten bleek wel uit het dankwoord van de heer van Maris, die tevens de eigenaren van de auto's dank bracht voor het ver voeren van de ouden van dagen. OOSTKAPELLE Gymnastiekuitvoering. De gymnastiek vereniging „Oostkapelle" gaf een zeer ge slaagde uitvoering.^ De voorzitter, de heer P. de Voogt, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Onder leiding van de heer J. de Keijzer werd het programma bestaande uit een 18-tal nummers door de dames en heren, jongens en meisjes keurig uitgevoerd. De vrije nummers der dames in mooie costuums vielen bizonder op en waren uitstekend verzorgd.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2