i Arnemuiden begroette zijn nieuwe Burgervader 8 wffi® SPORT «t SPEL. Drie it vangsten en een raadsvergadering Nieuwe burgemeester van Aagtekerke ||g§^ Zonnemaire heeft fraai gerestaureerd gemeentehuis Geboortehuis van Hoe gebruikt men melkproducten l Prof. Zeeman X Voor wie licht te licht en zwaar te zwaar rs DOUWE Veere en Kats roemloos ten onder Prof. v. d. Molen sprak voor de N. C. V. B. te Middelburg 's-Heer Abtskerke tegen grenswijziging Riet Rheumatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. Uit Zee£cuidö ifteden. Middelburg. Vlissingen Goes Maafi'dag 12 Maart 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 1 Een lange file sprekers ARNEMUIDEN, 20 Maart. Vrolijk wapperende vlaggen, mooi versierde paarden, zingende kinderen met feestmutsen en feesttoeters, vissers in hun beste plunje: dat was het beeld, dat Arnemuiden vandaag bood. De gehele bevolking had zich opgemaakt om haar nieuwe burgemeester, de heer W. H. v. d. Heide, welkom te heten. Vanmorgen waren er zowel in Arnemuiden als in Kleverskerke blijde ontvangsten en vanmiddag werd de burgemeester in de eivolle raadszaal plechtig geïnstalleerd. Wanneer alle goede wensen van de 27 sprekers in vervulling gaan, dan wacht de nieuwe burgervader een voorspoedige ambtsperiode! Overigens werd hij vanmiddag reeds onmiddellijk geconfronteerd met de vele problemen in deze nijvere vissersgemeente: een groot woningtekort, het uitbreidingsplan, de nog altijd veel te wensen over latende sociale positie der deelvissers en straks de vraagstukken tengevolge van de realisering van het Drie-eilandenplan. Maar de verhoudingen tussen gemeencebestuur en burgerij liggen in deze gemeente goed en dat is al een bijzonder belangrijk ding'. Eigenlijk waren er vanmorgen drie ontvangsten. De eerste vond plaats om half elf bij de Arnebrug, waar het ge meentebestuur, de feestcommissie en de erewacht gereed stonden om de heer Van der Heide en zijn gezin welkom te heten op Arnemuidens grondgebied. Koosje Schroevers, die er keurig uitzag in de Arnemuidense dracht, mocht bloemen aanbieden en de voorzitter der feestcommissie, de heer J. J. Huijssen, hield een toespraak. KLEVERSKERKE Een half uur later haalde de bevol king van Kleverskerke de nieuwe bur gemeester in. Daar was het Koos Mar- teijn, die bloemen overhandigde en daar heeft de heer P. Brasser als voor zitter van de feestcommissie een be groetingstoespraak op rijm gehouden. De kinderen van de openbare lagere school brachten een zanghulde en Koos Onderdijk mocht de burgemeester de tekst van het welkomstlied aanbieden. Om kwart voor twaalf stond „Arne's Genoegen" aan de Burgemeester Lantej- heerweg klaar om de heer Van der Meide een muzikale ontvangst te be reiden. De heer Huijssen sprak hier in zijn kwaliteit van voorzitter der mu ziekvereniging. Een kwartier lang luidden de klokken, tot op het mo ment, dat de stoet op de Markt was ge arriveerd. Hier brachten de kinderen van de bijzondere en openbare school een treffende zanghulde, waarbij „Arne's Genoegen" medewerking ver leende. DE INSTALLATIE In een buitengewone raadsvergade ring heeft wethouder B. J. la Soe des middags de heer Van der Heide geïn stalleerd. Hij zei o.m., dat de bevolking de nieuwe burgemeester vol vertrou wen tegemoet treedt en wees er op, dat Arnemuiden een uitgesproken visserij karakter draagt, hetgeen zijn speci fieke vraagstukken meebrengt. Door het nieuwe bouwvolume van 20 woningen wordt de woningnood niet in het minst opgelost. Het uitbreidings plan, dat door ir. De Ranitz wordt op gemaakt, kan binnenkort ter inzage worden gelegd. Het plan is hard nodig, omdat het bestaande plan bijna geheel is verwezenlijkt. Het zal plaats bieden voor 360 huizen. Urgente vraagstukken zijn ook het voltooien der riolering, de bouw van een zuiveringsinstallatie en het dem pen van de spoorsloot. Er is een hogere uitkering uit het gemeentefonds ge vraagd. Bij het vele werk, dat wacht, zijn toewijding, eensgezindheid en een drachtigheid zeer noodzakelijk, maar bovenal Gods zegen en gunst De heer La Soe wenste de heer Van der Heide toe, dat God hem wijsheid, lust en kracht zal schenken om de belangen der gemeente goed te kunnen beharti gen. Hij dankte o.m. zijn collega, wet houder Joosse, en de secretaris, de heer Geluk, voor hun grote steun tijdens de burgemeesterloze periode, waarna hij de burgemeester de ambtsketen om hing. ALLE KRACHTEN Daarna sprak de burgemeester. Hü dankte zijn voorganger, burgemeester J. v. d. Bos van St. Annaland, voor het vele werk, dat deze in korte tijd tot stand bracht en zei, dat het moeilijk zal zijn hem op te volgen. Dank werd gebracht aan wethouder La Soe en de hoop werd uitgesproken op een pret tige samenwerking met de wethouders, de raad en het gemeentepersoneel. De heer Van Heide zal alles doen om in de kortst mogelijke tijd de woning nood op te heffen. De visserijproble men zullen zijn volle aandacht hebben en aan het uitbreidingsplan, de beplan ting der wegen enz. zal hij alle belang stelling schenken. Het Drieeilanden- plan kan, naast nadelen, Arnemuiden ook voordelen bieden. Er liggen goede mogelijkheden' tot industrievestiging, De heer Van der Heide eindigde zijn toespraak met het citeren van het der de vers van Morgenzang. Nadat de heer Joosse als wethouder, de heer J. Siereveld als oudste raadslid en de heer Geluk als gemeentesecretaris de burgemeester alle steun en medewer king hadden toegezegd, werd deze raadszitting met dankgebed gesloten VELE TOESPRAKEN In de dbarna volgende samenkomst voerden 27 sprekers het woord. Het waren: ds P. M. Veldhuizen, Ger. pre dikant; J. L. Joosse namens de Ger. Gemeente; burgemeester mr F. S. K. J. Graaf van Rand wij ck van Nw en St Joosland; burgemeester J. L. Dregmans namens de Ver. van B. en S. op Wal cheren; burgemeester A. S. Huijsman v..n Meliskerke; burgemeester J. v. d. Bos van St Annaland; majoor W. H. van Ballegooijen de Jong, districts commandant Rijkspolitie; J. D. P. de Smit, directeur Bouw- en Woningtoe zicht; A. A. Leenhouts, inspecteur la ger onderwijs; J. J. Huijssen namens het Groene Kruis en het Centraal Ge nootschap; F. Buijs, voorzitter bestu renbond N.V.V.; J. v. d. Ketterij, be stuurslid besturenbond C.N.V L. J. A. Huijbrecht, voorzitter Vissérsvereni- ging „Draagt Elkanders Lasten"; J. P. de Jonge, hoofd bijzondere school; J. J. Boone, secretaris Ver. voor Bijz. l.o. op Ger. grondslag; J. J. van Doeselaar, secretaris Chr. Bewaar-, Naai -en Brei- school; J. van Belzen, voorzitter wo ningbouwvereniging; L. K. J. de Pree, commandant brandweer (die de burge meester het erevoorzitterschap aan bood); J Polderdijk, oud-wethouder en vertegenwoordiger Z.L.M.; C. A. Polderdijk, voorzitter Boerenleenbank; J. de Hamer, voorzitter Verenigingsge bouw „De Arne"; C. Mulder, bestuurs lid tbc-fonds „D.E.L."; P. Brasser, voorzitter ringrijdersvereniging Kle verskerke, damvereniging en Rode Kruis; A. Kodde, voorzitter ringrijders vereniging Arnemuiden; Chr. Dekker, bestuurslid C.B.T.B.; G P. F. van der Heide, broer, en ir H. L. Boter, zwager van de burgemeester, die tenslotte alle sprekers heeft geantwoord. Na afloop van de samenkomst kon de bevolking in de raadszaal kennis maken met de heer Van der Heide en zijn vrouw. Daarna heeft hij de bur gerij op de Markt nog toegesproken. Tenslotte werd een muzikale rondgang door het stadje gemaakt. Dc heer J. Geuze te Wissekerke MIDDELBURG, 20 Maart. Bij Kon. Besluit van 19 Maart is met in gang van 1 April a.s. b- ïoemd tot burgemeester der gemeente Aagte kerke, de heer Geuze te Wissekerke, oud-burgemeester van die gemeente. De nieuwe burgemeester van Aagte kerke (opvolger van de heer J. Bos- selaar) is ontvanger-griffier van niet minder dan 9 polders op Noord-Beve land. In zijn woonplaats bekleedt hij tal van functies in het organisatie leven. Tot 1952 was hij president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente en sedert 1940 is hij onafgebroken voorzitter en ere-voorzitter van de Noordbevelandse Rijvereniging. De heer Geuze, die voor zijn be noeming tot burgemeester van Wisse kerke ambtenaar ter secretarie van de gemeenten Scherpenisse en Nieuw- Vosmeer was, heeft geruime tijd zit ting gehad in de Prov. Staten voorde A.R. Partij. Thans is 1-j C.H. georiën teerd, doch niet aangesloten. De nieu we burgemeester behoort tot de Geref. P ad in de Ned. Herv. Kerk en is gehuwd, maar heeft geen kinderen. De heer Geuze, die geboren werd op 4 Mei 1896 in Scheri enisse, ont ving na de bevrijding e„vol ontslag als burgemeester met toekenning van wachtgeld. Zijn ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand werd in Februari 1953 door de Kroon ver nietigd. De heer Geuze verklaarde ons zeer ingenomen te zijn met deze voor hem nog wat onverwacht komende benoe ming. Aagtekerke kent hij enigszins, mede doordat hij met oud-burgomees- ter Bosselaar goed bevriend is. Hij sprak de hoop uit, dat men er op Noc 1-Beveland in zal slagen voor de polders en waterschappen een ge schikte opvolger voor hem te vinden Ingezonden Mededeling (adv.) m°et qiondfg' bunnen m stand houdt, grond gcto verteren. Dat alet oa elke - - gez°nd® met maagpiin. ma dmkkend gevoel, oprispen, 9enoXchtln hebben cachets dobbel voordeel smaakloos, snel, zeker Commissaris der Koningin verrichtte opening Gratis proeven. V oorlichtingsbijeenkomsten te Middelburg. MIDDELBURG, 22 Maart. Mor genmiddag en -avond zullen er in het Schuttershof te Middelburg twee alge mene voorlichtingsbijeenkomsten wor den gehouden over het gebruik van melkproducten. Een en ander wordt georganiseerd door het Nederlandsch Zuivelbureau en de Zeeuwse Melkfe- deratie in samenwerking met de In dustrie- en Huishoudschool en de Chr. Landbouwhuishoudschool te Middel burg. De belangstelling hiervoor van de zijde der huisvrouwen is bijzonder groot. In Vlissingen werden reeds 3680 toegangskaarten aangevraagd, in Mid delburg al meer dan 2500. Er zal op de bijeenkomsten een cau serie worden gehouden over het on derwerp: „Een goede gezondheid vraagt een volledige voeding", waarna de geluids-kleurenfiim „Land en melk" wordt vertoond. Vervolgens wordt een praatje gehou den over: „Hoe voed ik mijn gezin goed en goedkoop?" Tenslotte stelt 't vragenforum der huisvrouwen vragen aan de sprekers over de behandelde onderwerpen. De nieuwste melkdran- ken, -spijzen en zuivelhapjes zulleni gratis worden geserveerd. ZONNEMAIRE, 20 Maart. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, heeft hedenmiddag in Zonnemaire het ge heel gerestaureerde gemeentehuis officieel geopend. Op het bordes werd de Commissaris toegesproken door de burgemeester, de heer H J. Roelvink, die onder mier de har de strijd memoreerde, die de be woners van Zonnemaire moesten voeren teneinde het dorp na de ramp te behoeden voor het indrin gende water. De Commissaris zei voor hij het lint, dat de toegang versperde, door knipte dat hij grote waardering had voor het besluit van de gemeen ter aal, om geen feestelijkheden te houden in verbt ad met een ernstig ongeluk, dat nog slechts enkele dagen geleden in het dorp gebeurde en waarbij een dertienjarig inwoonster- tj het leven verloor. De Commissa ris noemde dit een bewijs van bur gerzin en gemeenscl. pszin, die in een kleine gemeente als Zonnemaire be staat. Dezelfde burgerzin, die het dorp voor het water behoedde. ZEER VERFRAAID. Het gemeentehuis, dat dateert uit 1650, is de voormalige woning, waarin de grote natuurkundige, prof. Zeeman, werd geboren. Zijn borstbeeld, destijds door de ge meente Amsterdam geschonken, siert nu de raadzaal, waarbij even als in de andere vertrekken het moderne interieur opvalt achter de oude gevel. Schouwse Geref. jongeren bijeen. ZIERÏKZEE, 20 Maart. Vrijdag avond was er te Zierikzee de eerste grote samenkomst van Geref. jongeren uit alle delen van het eiland na de ramp in 1953. Uit deze vergadering bleek duidelijk, dat het Geref. jeugd werk op dit eiland weer op volle to' ren draait en op iedere plaats wordt een gezonde activiteit ontplooit. Ds Kuitert van Scharendijke sprak over het onderwerp „Gewoon Gerefor meerd". De presidente en de voorzitter van de Prov. afdeling van de Meisjes- en Jongelingsbond spraken de jongelui toe. Een en ander werd afgewisseld met muziek en zang. Deze zeer goed geslaagde bijeen komst, waar ruim twee honderd jon geren bijeen waren, stond onder lei ding van de heef M. Timmerman te Zierikzee. In de hal van het gemeentehuis staat een in Slavonisch eiken uitge voerde bank, die werd geschonken door de drie ambachtsheren van de onder Zonnemaire vallende ambachts heerlijkheden. De restauratie van het r: ::dhuis was reeds enige tijd klaar en het was ook al in gebruik geno men. Met de officiële opening is ech ter gewacht, tot burgemeester Roel vink van zijn ziekte zou zijn hersteld, Ingez. Mededeling (advertentie) i t I, i lM%iSVSa$SaKff% I «S3 Zaterdagmiddagvoetbal GOES, 22 Maart. Tegen de ver wachtingen in is het Zaterdag een dag vol van verrassingen geworden, voor al in de tweede klasse B. Zowel Veere als Kats moest een gevoelige neder laag lijden. Deze clubs zijn nu prac- tisch uitgeschakeld voor het kam pioenschap, want S.V.D., dat nu maar één wedstrijd meer moet winnen, kan zich rustig op het fluweel wanen. Kapelle II heeft het in de tweede klasse A niet kunnen bolwerken tegen Colpl. Boys II (23). Nieuwdorp, dat een prachtige kans heeft om op de tweede plaats te eindigen, klopte We- meldinge II (30), terwijl V.C.K. II met dezelfde cijfers Wolfaartsdijk II versloeg. Kloetinge II moest voor de zoveelste maal een wedstrijd aflassen, zodat de reserves van Arnemuiden vrijaf hadden. In de tweede klasse B regende het verrassingen. Serooskerke bracht Veere een 40 nederlaag toe, Yerseke III klopte Kats met nfet minder dan 83, terwijl Wissekerke, dat het nog niet verder had gebracht dan één ge wonnen partij, 's-Heer Arendskerke II met 82! versloeg. Meeuwen en V.C.K. hebben hun laatste wedstrijd gespeeld in de twee de klasse C. V.C.K. III moest met 07 het onderspit delven. Ook Zaamslag en Spui (tweede klasse D) hebben hun laatste wed strijd gespeeld. Ze hebben de punten eerlijk gedeeld (33), wat we eer der als een prestatie van Spui kunnen beschouwen dan van de gastheren. JUNIORENUITSLAGEN. Vlissingen A IMiddelburg A I 90; Nieuwland A IZeelandia I 40; R.C.S. B IBreskens B I 02; Oostburg B IVlissingen B I 24; Middelburg B I—'t Vrije B I 3—2; Zeelandia B IMiddelburg B 2 60; Middelburg E 3Zeeuwen B 2 01; VI: "ringen B 3Walcheren B I 011. KORFBAL Zeeuwse scheidsrechtsvereniging opgericht GOES, 20 Maart. In een vergade ring van scheidsrechters en clubs aan gesloten bij de Zeeuwse korfbalbond, is Zaterdag besloten een Zeeuwse scheidsrechtersvereniging op te rich ten In het voorlopig bestuur werden gekozen de heren Strubbe, A. van Mo lenbroek te Middelburg, A. Schuit te Wolfaartsdijk en C. A. de Jonge te Zaamslag. Uit het bestuur van de Z.K.B. zal hieraan nog een vijfde lid worden toegevoegd. Ingezonden Mededeling (adv.) O „Wij christenen en de komende wereldorde" MIDDELBURG, 18 Maart. Voor de af deling Middelburg va de N.C.V.B. heeft mevrouw prof. dr G. H. J. van der Mo len een lezing gehouden over het onder werp: „Wij christenen en de komende wereldorde". Prof. Van der Molen schet ste allereerst het geordende Staasleven, dat Nederland kent, en daartegenover het chaotische internationale leven met zijn angst, nood, honger, geweld en onvrijheid. De spreekster stond vervolgens stil bij de saamhorigheid tussen de mensen, een gevolg van de natuurlijke band, die God heeft gelegd, waarna zij wees op de af,., hankelijke positie der volkeren ten op zichte van elkaar, in tegenstelling tot b.v. de Middeleeuwen, toen elk volk zichzelf kon bedruipen en zijn ruimte had. Mevr. Van der Molen oordeelde, dat de tech nische ontwikkeling is voortgegaan, maar dat verzuimd is de juridische structuur verder uit te bouwen en een bevredigen de rechtsorde te ontwikkelen. Dit nu is fataal. Recht is een onmisbaar element, ook internationaal. Indien er geen recht is, is er ook geen vrede. Maar God wil recht en gerechtigheid op aarde. Door de ge schiedenis lopen twee lijnen: één van recht en vrede en één van macht en ge weld. De machtsleer heeft het van de rechtsleer gewonnen en daarmede worste len w(j nog altijd. Prof. Van der Molen zei, dat met drie beginselen ernst moet worden gemaakt: de saamhorigheid van het menselijk ge slacht, de erkenning van het onderworpen zijn der samenleving aan het recht en de verantwoordelijkheid voor elkander. Het is van zeer grote betekenis hoe kleine groepen van mensen over deze dingen denken. Hoe zuiverder en gezon der deze kernen spreken, hoe meer er van een volk uitgaat. Ook de leden van de N.C.V.B dragen een grote verantwoor delijkheid. En het is eveneens van bijzon der belang bij de jongeren internationale interesse te wekken. Prof. Van der Molen noemde het gebed een machtig wapen voormalle nood der wereld. Wij moeten alle machthebbers opdragen tot voor Gods troon en bidden voor allen, die medewerken aan de bouw van een op christelijke grondslag geba seerde wereldorde. Mevr. R. BlaauwMulder, die de bij eenkomst leidde, heeft mevr. Van der Molen uit naam van alle dames harte lijk dank gebracht voor haar leerzame lezing. 's-H. ABTSKERKE, 22 Maart. Woensdagavond om half acht zal de gemeenteraad bijeenkomen. Op de agenda komen onder meer voor ,de ontslagverlening aan J. van Oosten als gemeente-ontvanger en aan P. Harthoorn, als ambtenaar van de Burg. stand. Verder de benoeming van een nieuwe ontvanger en vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor de Keuringsdienst v.oor vee en vlees. Als laatste punt zal de grenswijzi ging tussen Goes, Kapelle en 's -Heer Abtskerke worden behandeld, i.e. de verdeling van Kloetinge. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor een afwijzend standpunt in te nemen indien er enige mogelijk heid bestaat om Kloetinge als dorps gemeenschap te handhaven. Mocht deze mogelijkheid niet aan wezig zijn, zich in principe met het plan accoord te verklaren, behou dens enige punten met betrekking tot het burgerlijk armbestuur van Kloetinge en een geringe grenscor rectie tussen Kapelle en 's-H. Abts kerke. De ene aansteker werkt beter dan de andere. Er zijn nu een maal verschillen... Net als bij shag en precies zo bij vloei I Bij vloei moet U altijd denken aan de 3 verschilpunten van Mascotte, het vloei, dat beter rolt, béter plakt en beter brandt. Kwaliteits- punten die héél wat belangrijker zijn dan de vier, die deze keer Lin de aansteker te vinden zijn.! -V Ingezonden Mededing (adv.) Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen ja ren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen re gelmatig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen, en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebben, ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrij ding van stramheid en pijn. Ds M, v, d. Klis blijft in Zierikzee ZIERIKZEE, 22 Maart. Naar wij vernemen heeft ds M. v. d. Klis, pre dikant der Chr. Geref. Kerk te Zie rikzee, bedankt voor het op hem uit gebrachte beroep der Reformed Church van Hamilton in Ontario (Canada). Prijsuitreiking wedstrijd „Spaar je geld en je leven" MIDDELBURG, 20 Maart. Don derdagmiddag a.s. zal de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, in het Nederlands Koffiehuis de provinciale prijzen uitreiken aan de winnaars in Zeeland van de tekenwedstrijd „Spaar je geld en je leven". Geslaagd Jonge Kerkweekend te Goes GOES, 22 Maart. Ongeveer 50 Jonge Kerkers, afkomstig uit alle delen van de provincie hebben Zater dag en Zondag in Coes samen ge sproken over de aard en opdracht van het Jonge Kerkewerk. Mej. mr L. G. Baud, vice-voorzitster van de Jonge Kerk en dr H. Bartels, algemeen secre taris, hadden de leiding van de ge sprekken, terwijl de alg. .ene leiding in handen was van ds G. van Schup- pen uit Kortgene. Vanaf het begin is men op dit weekend bezig woest met de prak tij':. De deelnemers werd verdeeld in vijf werkgroepen, elk met een eigen opdracht, resp. bestaande uit het op stellen van een programma voor een Jonge Kerkgroep; het bespreken van de voorwaard n waaraan de leiding moet voldoen; eveneens de voorwaar den waaraan een inleiding moet vol doen, terwijl twee groepen opdracht kregen om discussievragen over een Bijbelgedeelte te maken. Dit alles werd p.-actisch toegepast. Zondagmiddag werd door mej. M. E. Moens uit Souburg een inleiding ge houden over „Moeten wij kerken of huizen bouwen". Door dr Bartels werd nog gespro ken over de toogdag die op Hemel vaartsdag zal worden gehouden te Bloemendaal in de Kennemerduinen Verder werd nog medegedeeld, dat ds H. A. Visser dan het voorzitterschap van de Jonge Kerk zal overdragen aan d T":ja uit Sto.apetoren. De organisatie van dit weekend was bij de Goese Jonge Kerk in goede handen. WESTKAPELLE N.C.B Voor de afdeling der Ned Chr. Bouwbedrijfsbond sprak de districtsbe stuurder, de heer H. Koetsveld o.a. over de loonregeling voor de steenzetters en dijkwerkers. De bestuursleden, de heren P. Hengst en J. Minderhoud, werden her kozen. Gekozen werden de heren L. Ver- hage en St. Gabriëlse. Uitvoering „O.N.D.A.". Het Christelijk Muziekgezelschap „Oefening na de Arbeid" gaf Vrijdag avond in de grote zaal van het „Schut tershof" haar uitvoering, welke niet in de laatste plaats door Piet van Damme's toneelspel „Luctor et Emer- go" een succes is geworden. De directeur en voorzitter van „O.N. D.A.", de heer J. C. F. van Kamer, sprak een welkomstwoord, waarin hij de aanwezigen er op iweesl dat in „O. N.D.A." momenteel weer nieuwe muzi kanten en leerlingen kunnen worden opgenomen. Hierna trad het muziekgezelschap voor het voetlicht met een programma, waarin naast enige ernstige werkjes ook enkele pittige marsen waren op genomen, welke bij het publiek zeer In de smaak vielen. Na de pauze voerde een gezelschap, dat onder leiding stond van mevr. A. H. van Kamer-van Drlel, het Zeeuwse toneelspel „Luctor et Emergo" van da Middelburger Piet van Damme op, dat een korte episode uit het gezinsleven van een landbouwer behandelt. Wan neer de zoon van de boer verliefd wordt op een vissersdochter, stuit dit bij de familie op grote bezwaren. Een dijk doorbraak doet visser en boeren om het met Van Damme te zeggen „hand in hand" gaan. Ironische dialogen, doorspekt met kernachtige uitspraken uiteraard in sappig dialect zorgen voor een hu moristische noot. - Van de spelers willen we allereerst noemen Nel van Kamer, als Sien, de dienstbode en Jaap Nonnelces, als de verliefde boerenzoon Willem: beiden lieten goed spel zien. Ook de rollen van de grootvader en de boer, resp. ver tolkt door Piet Ton en Jan Wattel, waren in goede handen. Voorts waren er nog Jeannet de Valk als de char mante vissersdochter, Nel Walthuis als de boerin, Corrie Adrlaanse (tante Kee), Netty van Kamer (de verwaan de dochter Janna) en Corrie Geljon (vrouw van Belzen), welke allen voor hun taak berekend waren. Rest nog de drie kinderen, Eef van Kamer, Prlentje van Kamer en Rinus Baan, die to taal ongekunsteld ook een steentje bijdroegen. Alle medewerkenden waren In Zeeuw se klederdracht gestoken, welk feit de opvoering het vereiste cachet gaf. Een spontaan applaus tijdens het door de heer Van Kamer aanbieden van geschenken aan de speelsters en spe lers bewees hoezeer het gebodene door de aanwezigen op prijs was gesteld. Afscheid bij de P.Z.E.M. Om gezondheidsredenen werd da heer A. van Viersen te Vlissingen na een diensttijd van ruim 33 jaar bij de 'N.V. P.Z.E.M. afgekeurd en Vrijdag middag werd afscheid van hem ge nomen. Enkele hartelijke afscheids woorden werden gesproken door de directeur, ir. T. Michielsen, benevens door de chef der afdeling Verbruiks- ontwikkeling, de heer A. Donze, die namens directie en afdeling een aan denken aanbood. Namens de Perso neelsvereniging werd een bloemstuk aangeboden. Tot aan de inundatie van Walcheren heeft de heer van Viersen als bestuur der le klas op de tram Vlissingen— Middelburg gereden; daarna was hij als administratief assistent werkzaam. Jaarvergadering „In Dienst der Kerk". Vrijdagavond werd in de „Prins van Oranje" de jaarvergadering gehouden van „In Dienst der Kerk" onder voorzitter schap van de heer J. Duvekot. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. de Jonge, maakte melding van de diverse activiteiten in het afgelopen jaar. Het ledental is iets achteruit gegaan. Er was een kassaldo van f 365,71. Besloten werd op 8 April a.s. een con tactavond te houden met de verschillende wijkhoofden, waar de grote propaganda- actie voor het te bouwen rusthuis zal worden besproken. Ds H. M. Strating heeft daarop enkele bijzonderheden over het nieuwe rusthuis verteld. Als bestuurs lid werk herkozen de heer I. de Munck, terwijl gekozen wprd de heer L. de Jongh. De heer M. v. d. Slikke bracht verslag uit van de' in Utrecht gehouden landelijke vergadering. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed a een nood lottig ongeval, onze geliefde Man en Vader, de heer PIETER ALEXANDER BUTLER, in de ouderdom van 61 jaar en 6 maanden. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. J. BUTLER-KLOOSTERMAN. P. W. BUTLER. Biezelinge, 20 Maart 1954. Begrafenis op 24 Maart 1954, te 12.00 uur, op de Algemene Be graafplaats te Biezelinge.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2