«„0.98 1. 45 DE KLERKeZH T ZEEUWSE PLAKKEBORD 'T SPIEGELTJE - Eeuwfeest van de Chr. kleuterschool te Wissekerke „Reconstructierapport te wetenschappelijk en te technisch" J Zeemansvrouwen handwerken voor Ouwerkerk NOTEERT U GRABBELTON BE BUS IELDB BAAYENS UW OPTICIEN 1854-1954 Dankdienst KERK Prov. Staten gaven hun beschouwingen Uitgebreide critiek op tal van onderdelen NU Drama te Groenendijk Veere en Kats in de running ROTTERDAM VAN MARKT en veiling ïaterdag 20 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Ook wordt een gobelin vervaardigd Enkele vrouwen van zee varenden van de Kon. Rotterdamsche Lloyd heb ben het initiatief genomen tot een handwerk-actie van Lloyd-vrouwen ten behoeve van Ouwerkerk De bedoeling 'van deze ac tie is, dat straks, wanneer de vernielde huizen van Ouwerkerk zullen zijn opge bouwd en de beschadigde hersteld, zodat de oorspron kelijke bewoners uit de ver strooiing naar hun haardste den kunnen terugkeren, in ieder gezin namens de Lloyd-vrouwen een verras sing, in de vorm van een eigengemaakt handwerk of iets dergelijks zal worden gebracht. Dit initiatief, waarover in middels contact werd opge nomen met de burgemeester van Ouwerkerk, die zich zeer verheugd erover toonde en gaarne alle medewerking beloofde, vond intussen reeds veel weerklank, zodat van alle kanten uit de grote Lloyd-familie toezeggingen voor theemutsen, dressoir lopers, sierkussens, allerhan de kleden en kleedjes, enz. enz. binnenkwamen. Vrou wen van gepensionneerde zeevarenden en ook van kantoor- en kadepersoneel vroegen eveneens mee te mogen doen. Zelfs de Lloyd- vrouwen in Indonesië, van wie velen in de oorlogsja ren ook alles kwijt raakten, lieten zich niet onbetuigd, want reeds op 31 Maart a.s. komt met de „Willem Ruys" een kist met handwerk-pro- ducten van Lloyd-vrouwen in Djakarta, Soerabaia, Me- dan en Makassar in Rotter dam aan. De Lloyd-kist voor Ouwerkerk, waarvan de in houd straks onder de gezin nen van dit dorp zal worden verloot, komt dan ook stellig wel vol. De zeemans-vrouwen van het initiatief-comité zullen bovendien een gobelin wandtapijt maken, waarop een symbolische voorstelling van de ramp en van het dichten der dijken te zien zal zijn. Het gemeentebestuur van Ouwerkerk zal daaraan t.z.t. een bestemming geven. De geheel in kleuren uitgezette werktekening die meer dan honderd arbeidsuren vraagt en enige honderden gulden zou moeten kosten, wordt geheel belangeloos gemaakt door de chef van de teken afdeling van de Kon. Ver enigde Tapijtfabrieken te Moordrecht, de heer Koe voet. Omdat het borduren van dit „tapijtje" naar ruwe schattin gongeveer 1300 ar beidsuren van de dames zal vragen, zodat met het gehele werk wel een jaar gemoeid is, zal straks, bij het aan bieden van de handwerk- kist, voorlopig alleen de te kening ervan worden over handigd; de later volgende aanbieding van het tapijt zelf zal vergezeld gaan van een oorkonde. Burgemeester in toga De gemeenteraad van Wolfaartsdijk heeft onlangs besloten over te gaan tot het aanschaffen van een toga, die bij de sluiting van huwelijken wordt gedragen door de ambtenaar van de Burgelijke Stand. De toga is thans gearriveerd en bur gemeester van Oeveren heeft hem persoonlijk inge wijd, toen er deze week een paartje door hem in de echt werd verbonden. 'A Voor de tweede maal deze week gaan wij iets schrijven over de wegen. Vandaag gaat het over de wegen in de Nieuwe Braakmanpolder. Het antwoord, dat Ged. Staten hebben gegeven op de beschouwingen van de Statenleden, komt in feite hierop neer, dat zij ook nog niet weten of zij op financiële steun voor de aanleg van de kant van het Rijk kunnen rekenen. Zij veronderstellen (en met reden), dat dit wel goed zit, maar wat er pre cies uit de bus zal komen is nog niet bekend. Uit het antwoord blijkt ook, dat er nog geen bespre kingen zijn gevoerd met de verschillende belang hebbenden over de aansluitende verbindingen. Eerlijk gezegd begrijpen wij dat ook niet goed. De vraag, of de Middenweg dan wel de Noordweg de secun daire verbinding zou yiorden, speelt al bijna een paar jaar. Met de vertegenwoordigers uit de streek zijn besprekingen gevoerd. Toen die eenmaal achter de rug waren, moest het Rijk worden gepolst, omdat een uitbreiding van het provinciaal wegenplan nu eenmaal ook financiële consequenties voor de Staat meebrengt. Maar vanaf het begin stond wel vast, dat er twee Oost-West lopende wegen zouden komen en dat er dus aansluitingen op het bestaande wegen net nodig zouden zijn. Onderhandelingen daarom trent konden o.i. worden gevoerd zonder dat de Staten zich nog hadden uitgesproken over de vraag, of de Middenweg de voornaamste verbinding zou worden. Wanneer de beide wegen gereed zijn kan geen mens zeggen. Er is enige reden om te vrezen, dat de Braakman al volledig in cultuur zal zijn gebracht, voordat die wegen klaar zijn. Straks begint de bouw van boerderijen. Voor de aanvoer van het materiaal zijn goede verbindingen een eerste eis. V. Zeeuwen naar de „Aitnstelflora". De Zeeuwse Bloemisten- patroonsvereniging „Luctor et Emergo" zal dit jaar weer deelnemen aan de in ternationale bloementen toonstelling „Amstelflora" die van 25 Maart tot en met 4 April in het R.A.I.-ge- t)Ouw te Amsterdam wordt gehouden. De Zeeuwse bloemisten zullen een oppervlakte ter beschikking hebben van 30 vierkante meter. Er zal 'n stand worden ingericht, waarin aandacht wordt be steed aan de door de storm ramp aangerichte verwoes tingen en de opbouw in de getroffen gebieden. Hier mee zal tevens een Zeeuws aelang worden gediend, want het tentoonstellings- bestuur wil de boomplant- actie op Schouwen en Dui vefand steunen. Bij de Zeeuwse stand zullen daar toe certificaten Worden ver kocht. De Zeeuwse bloemis ten zullen laten zien, dat zij in hun werk zeker niet achter staan bij overig Ne derland. Middelburg. 24 Maart Ho tel Nieuwe Doelen 8 u. jaarvergadering V.V.V. 24 Maart Bogardzaal 8 u. ring Walcheren Herv. Man- nenorganisatie en Jonge Kerk. Spreker de heer K. J. Junius Ingerman te Haarlem over: „Mijn omzwervingen in donker Afrika en mijn ontmoetingen met Albert Schweitzer". 7 April: Ned. Koffiehuis 8 u. Openb. bijeenkomst Com missie voor huishoudelij ke en gezins voor lichting Kapelle. 24 Maart 7.30 u. ouderavond Chr. Kleuter school. Nieuwland. 22 Maart 8 uur gemeenteraad. Bespre king tijdelijke verkeers maatregelen en plan voor de bouw 'van een gymnastiek lokaal. St. Laurens. 23 Maart 2 u. Gemeenteraad Behandeling subsidievoorstellen, aanleg sportterrein en benoeming 2 leden Burgerlijk Armbe stuur. Vandaag eerst de duiven sport. De P.V „De Reisduif" te St. Philipsland heeft van sportvrienden uit Utrecht een'geschenk ontvangen in de vorm van enkele duiven- verzendmanden. In het gemeentelijk zie kenhuis te Den Haag slaag de voor de aantekening Kraamverpleging zr C. C. Meeuwse vroeger te Katten- dijke. Te Ouwerkerk heeft deze week de laatste verstrekking plaats gehad van goederen, die opgeslagen lagen op de schoolzolder. Nog een bericht uit Ouwerkerk. Daar is n.l. deze week de barak van het D.U.W.-kamp verdwenen. Men zal er weer even aan moeten wennen, aan het „ledige beeld". Te Utrecht slaagde voor het diploma kunstnijverheid mej. J. S. Mesu te Gapinge, Het gaat slecht met de ui. De voorspellingen betref fende de uienmarkt hebben weer eens gefaald en de verwachtingen dat tenge volge van de strenge kou de de export flink zou toe nemen, is niet bewaarheid. Kon men bij strenge vorst meestal in de maand Fe bruari op een export reke nen van 20 millioen kg of meer, dit jaar bleef men zelfs beneden de 15 milli oen kg. Bovendien zakte de door de vorst opgelopen prijs wegens het overvloedi ge aanbod tot 4 5 ct. per kg. Ten slotte bleek de hoop, dat Duitsland in Maart flink wat uien zou afnemen, .tot nu toe ij del. In Engeland krijgt men last van uit Egypte en Syrië in gevoerde uien. Over enkele weken zal het seizoen voor de Hollandse uien afgelo pen zijn en men moet al een heel grote optimist zijn, wil men nu nog op een her stel van de prijzen kunnen rekenen. De totale export in het seizoen 1953/54 steeg tot bijna 91 millioen kg. En geland met bijna 8 millioen ;n Duitsland met ongeveer millioen kg. nemen het leeuwendeel af. In Wolfaartsdijk werd ge collecteerd voor „Zonne straal"; opbrengst f 110,37. Ook in 's-GravenpoIder is voor dit doel gecollecteerd met als resultaat f 60,64. Ingezonden Mededeling (adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 WISSEKERKE, 19 Maart Vandaag heeft de Christelijke kleuterschool te Wissekerke haar honderdjarig bestaan gevierd. In de middag trokken de fees telijk geklede kinderen in optocht door het dorp. In het gymnastieklokaal ge noten zij later van een voorstelling van Jan Klaassen en Katrijn en enkele te kenfilmpjes. De tractaties ontbraken natuurlijk niet. De kinderen dankten het bestuur der school met, het zingen van een lied, terwijl aan de dames bestuursleden bij monde van Joke en Mioke Tange eveneens met een toepas selijk liedje bloemen werden aangebo den. Vanavond werd in de Ned. Hervorm de Kerk te Wissekerke een herden kingsdienst gehouden, welke onder lei ding stond van de voorzitter van de Christelijke kleuterschool, ds Boonstra, Ned Herv. predikant te Wissekerke. Onder de aanwezigen bevonden de heer A. Schout, lid van Ged. Sta ten van Zeeland, die namens de Commissaris der Koningin in de pro vincie gelukwensen overbracht; mej. Glas, inspectrice van het kleuteron derwijs, mevrouw Rossier, afgevaar digde van de Bond van Verenigingen voor Christelijk Kleuteronderwijs en de waarnemend burgemeester van Wissekerke, de heer van Halst. Al len boden het bestuur der school hun gelukwensen aan. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. In West-Zuid-Beveland wordt de dienst waargenomen door: Van Zaterdagmiddag 20 Maart 12 uur - ju* tot Maandagmorgen 22 Maart 9 uur: Joh. De heer J. van der Maas, het oudste I Klaassen, dierenarts, Heinkenszand, tel. bestuurslid van de school, gaf in een k 1106—288 en M. Gaakeer, dierenarts, historisch overzicht een schets van het J Ovezande, tel. K 1195—288. wel en wee der school. Onder de vele aanwezige oud-leerlingen bevond zich ook de 85-jarige heer E. G. van der Maas. De N.C.R.V. heeft vanavond een re portage van de jubilerende kleuter school uitgezonden. ARTSENDIENST. De practijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg; W. Feike- raa, Dam 16, tel. 2993; Vlisslngen: G. J. M. de Greef, Koudekerkseweg 13, tel, 2121; Goes: H. Doeleman, Oostsingel 118, tel. 2391; 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: Dr Vos, Wolfaartsdijk, tel. K 1106—231; tel. K 1106—231; Bors- sele, Driewegen, 's Heerenhoek, Lewe- dorp en Nieuwdorp: A. Folmer, Drie wegen, tel. K 1195275; J. J. Gelder blom, Nieuwodpr, tel. K 1196327; Oost- kapelle, Serooskerke en Veere: A. Reyn- ders-Schilt, Serooskerke, tel. K 1189212; Kondekerke, Westkapelle en Zoutelande: H. Rrima, Zoutelande, tel. K 1186282. Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet: L. D. A. Looysen, tel. 49 en R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19. APOTHEKEN De volgende apotheken zijn 's avonds en 's nachts voor spoedrecepten geopend: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: Engering. Goes: Laport. ending Ned^ Herv. Kerk Bedankt voor Nieuw Stadskanaal, A. de Leeuw te Boskoop; voor Amster dam (Muiderkerkgemeente), J. de Groot te Apeldoorn. Géref. Herken Beroepen te Koudum, J. van Dijk te Nieuwleusen; te Schermerhorn, J. Dijkstra te Ellekom. MIDDELBURG, 19 Maart De Prov. Staten hebben critiek op de diverse onderdelen van het Reconstructierapport Schouwen-Duiveland niet voor zich gehouden^ In uitvoerige beschouwingen tijdens het onderzoek in de afdalin gen namen zij het rapport onder de loupe. Vele opmerkingen werden on middellijk door Ged. Staten beantwoord, terwijl op andere onderwerpen pas later schriftelijk werd ingegaan. Wat nu de critiek betreft: deze heeft betrek king op de algemene opzet van het rapport en op de verschillende hoofd stukken. Algemeen bleek de klacht te zijn, dat dit rapport (hoewel vaktech nisch bekwaam gesteld) te wetenschappelijk en te technisch is opgesteld, terwijl met het sociale element en met de geestelijke vrijheid te weinig rekening wordt gehouden. Als het betrekking had op nieuw gewonnen land, zou het rapport zeer geschikt zijn. Maar voor een historisch gegroeid eiland als Schouwen-Duiveland gaat het te ver. Heeft hier niet de planoloog „in de studeerkamer" gesproken en niet „de man van de praktijk" Het is natuurlijk uitgesloten alle cri- tische opmerkingen, weer te geven. Zij richtten zich allereerst tegen de sa menstelling der Reconstructiecommis sie: diverse instanties zijn niet gehoord en maar 10 leden zijn geboren en ge togen „eilanders". Ged. Staten vinden, dat zij deze critiek niet hebben ver diend: zij waakten er*b.v. voor van de commissie een burgemeesterscomité te maken. De geestelijkheid kreeg het volle pond. Het schrijven van de C.J. M.V. werd betreurd: ds Kuin had als jeugdig predikant zitting in de com missie. En de Z L.M. deelde mede met de samenstelling speciaal wat de agra riërs betreft accoord te gaan! Er is niet voldoende overleg ge pleegd met de gemeentebesturen, zei den de Staten. De studietijd was zó kort, dat het rapport in de vergadering dezer colleges „en bagatelle" werd be handeld. Niet waar! aldus Ged. Staten. Er was niet te weinig overleg. In een vergadering met de gemeentebesturen werden de diverse onderwerpen punt voor punt besproken, maar er kwamen geen bezwaren. TIJDNOOD. Vergeet ook niet, zo zeiden Ged. Staten, dat het niet de taak der com missie was te rapporteren over het godsdienstig leven op het eiland. En dan die planoloog: hij was slechts die naar der commissie en heeft alleen de besluiten geformuleerd. Het bleek niet mogelijk (tijdnood!) de bevolking ge legenheid te geven haar zienswijze kenbaar te maken. Maar alle zaken kwamen in de zitting der commissie en waar mogelijk werd contact met al le instanties opgenomen. Behoorde het ook niet tot de taak der commissie leden het publiek mede te delen, dat zij zitting hadden Bijzonder veel aandacht hadden de Staten voor de „kernenkwestie". Hun critiek: het is fout levende gemeen schappen als b.v. Noordwelle te be vriezen. Als de verspreide bebouwing moet worden opgeheven, dan moet er een financiële schadeloosstelling tegen over staan. Waar staat in het rapport het woord „bevriezing" zo wilden Ged. Staten graag weten! Zij vonden het ook vreemd, dat gezegd werd, dat in de praktijk al met het rapport reke ning wordt gehouden. Alleen de Her- verkavelingscommissiê heeft het als werkbasis aanvaard. BEZWAAR TEGEN BEDRIJFSGROOTTE. De hoofdstukgewijze behandeüng lokte ook heel wat commentaar uit. De genoemde minimum-bedrijfsgrootte der landbouwbedrijven van 7 en 9 ha ont moette nogal wat bezwaar. Voor de ontwikkeling der visserij zagen som migen een provinciale taak liggen. (Wij willen wél stimuleren, zeiden Ged. Staten). Velen pleitten voor handhaving van enige havens. Welke er zullen verdwijnen is nog niet be kend. Als het Dijkwater bij Dreischor wordt ingepolderd, verdwijnen met een vier haventjes van de kaart. Er kan dan één grotere haven komen, die ook veerhaven voor Goeree- Overflakkee kan worden. Een ander onderwerp: de electrici- teitsvoorziening. Volgens sommigen was verhoging der P .Z.E.M.-bijdrage in de onrendabele aansluitingen ge wenst. Bij het punt bejaardenzorg werd gewaarschuwd voor een te groot aantal rusthuizen Vestiging van een Volkscredietbank-'voor het hele eiland werd zeer gewenst geacht. OPLEIDING VAN ONDERWIJZERS. Bij de onderwijsparagraaf werd op- Ingezonden Mededeling (adv.) MORGEN 9 UUR verkoop van een fabriekspartij een partij van bijna 2000 meter marqui sette voor glasgordijnen in 2 kwaliteiten vèr beneden normale verkoopprijs. Prima Egyptisch katoenen MARQUISETTE 90 breed, van 1.25 p. m. Extra zware kwaliteit Egyp tisch katoenen MARQUISETTE 90 breed, van 1.85 p. m. gemerkt, dat de gemeenteclassiïicatie moet worden opgeheven. Op het eiland wordt het als eén ernstig gemis ge voeld, dat er geen onderwijzersoplei ding bestaat. Kan er geen dépendance van één of van beide Middelburgse kwéekscholen worden gesticht? - De woningtoestand werd erbarmelijk genoemd en in dat verband werd ge vraagd naar de mogelijkheid om ook de zwaar beschadigde huizen, die nét nog geen krotten zijn, op te ruimen met teruggave van nieuwe woningen als een onderdeel der schaderegeling. Interessant waren enkele beschou wingen .over nieuwe dorpskernen. In het algemeen was men het ër over eens, dat Serooskerke geen hoofdge meente moet worden. Deze plaats is n.l. niet in trek. Dan een geheel nieu we dorpskern in Midden-Schouwen, gelegen op een terp? Ged. Staten ant woordden, dat er volgens, de Rijkswa terstaat niet voldoende geld voor is. Om het doel zo dicht mogelijk te be naderen is Serooskerke genoiilen. De bevolking is overigens volkomen vrij te wonen waar zij wil! VASTE OEVERVERBINDING Zoals bekend is vanuit Schouwen- Duiveland bij de Deltacommissie aan gedrongen op een vaste oeververbin ding met Flakkee, b.v. ter hoogte van Rechtbank behandelde MIDDELBURG, 19 Maart. In de zake lijke, officiële sfeer van een rechtbank zitting heeft "zich in gedachten vanmor gen opnieuw het verschrikkelijke en diep tragische drama afgespeeld van de Juni zondag vorig jaar in Groenendijk. Een drama, dat het leven heeft gekost aan een 15-jarig meisje en dat een 18-jarige bakkersknecht, in dienst bij zijn vader, voor zijn gehele leven zal tekenen. Het was, nu de trieste geschiedenis werd ge reconstrueerd, zo droevig, zo medelijden wekkend. Hier stond 'n jongen, een kind nog, geestelijk onvolgroeid, die in een afschuwelijke conflictssituatie een leven had genomen, omdat hij zijn driften niet meer kon beheersen en nergens meer een uitweg zag. Van zijn ouders ontving hij geen enkele steun. De geestelijkheid be- invloedde hem, het meisje, van wie hij hield, maar met wie hij niet mocht trou wen, klaagde,'dat hij haar in de steek wilde laten. Op die verschrikkelijke dag was hij naar haar toe gegaan. Hij was al naar Antwerpen geweest en samen hadden zij vage plannen gesmeed om, nu er een kind zou komen, weg te gaan uit de omgeving, waar ieder hen kende. Zij praatten over de noodtoestand, waarin zij door eigen schuld waren terechtgekomen, maar de kinderen konden het niet met elkaar eens worden. Een harde klap, een val in het water, dat was het einde. De détails zijn niet belangrijk. Negen maanden lang is de jongen op gesloten geweest. De Officier v. Justitie, mr Andreae, zei, dat het negen maanden waren van een eindeloze confrontatie met het gebeurde en dat het hard tijd werd, dat er een eind aan komt. Van de juridisch en van de menselijke kant be handelde hij deze droevige zaak. Hij vroeg een jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Een bijzondere voorwaarde was, dat de- jongen zich laat opnemen in de psychiatrische inrichting van de Stich ting „St. Willibrord" te Heiloo. Mr Wa- beke, de raadsman, was het daarmee eens. Prof. dr Baan, die hem in de Rijks- observatiekliniek te Utrecht uitvoerig had onderzocht, verklaarde in een rapport, dat de jongen ten tijde van het gebeurde zo danig leed aan een ziekelijke stoornis van zijn geestvermogens, dat het feit hem slechts in sterk verminderde mate kon worden toegerekend. BELLAMY .PARK VLISSINGEN Kapelle II heeft nog een kans... GOES, 19 Maart. De Zaterdagmiddag competitie loopt ten einde, tenminste voor die afdelingen, waar de kampioen bekend is. In de tweede klasse B. is dit nog niet het geval. En het ziot er naar uit, dat de kampioen zich hier nog wel oven op zteh zal laten wachten. De strQd gaat hier tos sen de clubs S.V.D., Veere en Kats, ver liest Driewegen geen enkele wedstrijd meer, dan valt er voor Veere en Kats weinig meer aan de einduitslag te veran deren. Beide clubs kunnen vandaal nen van hun resp. gastheren Serooskerke en Yerseke. Dit zijn dan ook de belai strijden, die vandaag gespee] len. Daarnaast zouden we nog kunnen noemen de ontmoeting Kapelle IICo- Ijnsplaatse Boys II. Twee zwakke broe ders, waarvan de eerste zal moeten win nen om uit de gevaarlijke zóne te gera ken. Zowel in de tweede klasse C. als in de tweede klasse D. worden de laatste wedstrijden gespeeld. Onze verwachtingen; 2e klasse A..: Kapelle IIColpl. Boys II 1 Kloetinge IIArnemuiden II 2 Nieuwdorp nWemeldinge II -1 Wolfaartsdijk IIV.C.K. II2 2e klasse B.: Goes VBevelanders I 1 Qortgene I—'s-Heer Hendrikskinderen I 2 Serooskerke I—Veere I 1 Yerseke IIIKats I 2 Wissekerke I—'s-H. Arendskerke II 2 2e klasse C.: V.C.K. Ill—E.M.M. IV2 2e klasse D.: Zaamslag ISpui I 1 2e klasse E.; Zaamslag IIBeren I 2 Sir Jansland naar Herkingen. Iemand wist te vertellen, dat de Deltacommis sie had medegedeeld, dat aan deze ver binding voorrang zou kunnen worden verleend. Het dijkbeheer was één der laatste onderwerpen. Sommige Statenleden hadden de indruk, dat er bij de polder besturen meer bereidheid bestaat tot concentratie dan bij de hogere be stuursorganen Ged. Staten repliceer den, dat zij dit ook willen, maar dat er eerst het fundament voor gelegd dient te worden. Aan het verslag is toegevoegd een uitvoerig rapport van het E T.I. over de kwestie tram of bus. Conclusie: een autobus-bedrijf is het meest geëigend. De berekende kilometerprijs is 0,41. Ingezonden Mededeling (adv.) Dit zijn geen aanbiedingen voor mensen, die voor gor dijnen overal elk bedrag kun nen betalen dat gevraagd wordt. Neen, dit zijn aanbie dingen voor onze vasie post orderklanten, die dit voorjaar evengoed nieuwe gordijnen voor de ramen willen hebben, maar meer met dubbeltjes dan met guldens te maken hebben. Evengoed kunnen er voor hun ramen glasgordijnen han gen met een extra brede entredeux, die normaal in glasgordijnen van vijl tot zes gulden verwerkt wordt. Want voor hen reserveerden wij een hoeveelheid van deze luxe gordijnen als bewijs, dat zij niet voor niets de moeite nemen om per post te be stellen. Deze glasgordijnen gemaakt van 100 c/o Twents katoenen vitrage met dubbele onder- zoom en extra brede entre deux, kunt U per post be stellen in de maat 90 x 160 cm. en U betaalt nu geen vijf of zes - gulden per wM J?i? stuk, maar Te leveren in ecru of wit. Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82680 IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND VISMIJN. VEERE, 18 Maart 213 kg Export garnalen 159167; 13 kg Bot 18—20; 15 kg Schar 30. MIDDELBURG, 19 Maart Aard appelen: Koopmans Blauwe, grote 14; Fruit: Golden Delicious I 6074; K 52 53; St Remy I 4344; II 42; Goudrei- nette I 42; K 36—45; Jonathan I 54 55; Appels, val 1418. Groenten: Prei 1226; SaVoye kool 2237; Boeren kool 325; Gele kool 27; Spruiten 18 67; Waspeen 10—11; Bosselderie 33 40; Pieterselie 27; Rode kool 711; Witlof 4070; Snijsla en dunsel 50 158; Kasandijvie 6396; Uien 45; Kasspinazie 7398; Peen per kg 35; Glasveldsla 49168; Kroten per kg 4 10; Koolrapen 16.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2