T ZEEUWSE PLAKKEBORD •T SPIEGELTJE Christelijke Besturenbond Middelburg gaat 40-jarig bestaan vieren Voor welke Toiletartikelen dan ook Parfumerie YAH BIEMEH Gorssel blijft Bruinisse helpen NOTEERT U GRABBELTON Zaterdag zal Aroemuiden zijn burgemeester inhalen BE BUS IMELOE Chr lagere landbouwschool Middelburg leverde 24 geslaagden af Aantal nieuwe aangiften groter dan aantal plaatsen Rechtskundig Bureau verstrekte 86 adviezen RoTMVL accoord met vervanging* De busdienst Sluiskil-Breda* CONCESSIE IS NOODZAKELIJK» Abonneert U nü op VfZeeuwsch Dagblad" BON Opa Kip 103 jaar KERK iVrijdag 19 Maart 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 2 Plannen voor herbeplanting der gemeente De banden, die na de ramp zijn gelegd tussen Bruinisse en Gorssel, zullen voorlopig nog niet verbro ken worden. Een deputatie uit de adoptiegemeente kwam Woensdag naar de Duivelandse gemeente om te ■preken over de mogelijk heden voor nieuwe hulp. De herbeplanting staat daarbij voorop. Het is niet uitgeslo ten, dat tussen het geboom te, dat door de hulp van Gorssel zal worden aange plant, als blijvende herinne ring aan de adoptie een bank zal worden neergezet. Dat er over en weer vele vriendelijke woorden wer den gesproken spreekt •igenlqk wel vanzelf. Burgemeester Michaëlis dankte in zijn welkomst woord voor alle steun, ook voor het beschikbaar stellen van een administratieve kracht, die de gemeente-ont vanger goede diensten heeft bewezen. Burgemeester mr Tate van Gorssel feliciteerde Bruinisse met het herstel en drukte er zijn verbazing over uit, dat in zo korte tjjd zoveel ten goede is veran derd. Hij overhandigde een bedrag van f 836.50 voor de te stichten kleuterschool, waarna uitvoerig van ge dachten werd gewisseld over de herbeplanting, die Gorssel wil verzorgen. Er zal een deskundige tuinar chitect worden aangetrok ken, die ook adviezen geeft voor de boomplantactie der Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland". De deputatie uit Gorssel was de Middenstandsvereni ging van Bruinisse zeer dankbaar voor de honderd gulden, die geschonken was voor het verbrande kerkje op de Stichting Ned. Met- tray. Een voorstel van de heer Van Gilst om in Brui nisse te collecteren voor de ze Stichting werd door de aanwezige raadsleden spon taan aangenomen. Daarna besprak de heer Krepel na mens de landbouworganisa ties het plan om de land- bouwjongeren, die een jaar geleden in Bruinisse hielpen bij het bergen der land bouwmachines, nog eens te laten overkomen. Er werd Goes. Woensdag a.s. 2 uur „Prins van Oranje": Jaarver gadering Chr. Plattelands vrouwenbond, afd. Zuid- en Noord-Beveland. Kapelle. Zaterdagmiddag 2 uur Hotel „De Zwaan": Jaarvergadering Bond van Frultpachters. Westkapelle. Hedenavond 7 uur kleuterschool: Samen komst met de ouders. Heden avond 8 uur consist. Geref. kerk: Jaarvergadering A. R. Kiesvereniging. Souburg: 21 Maart, Geref. Jeugdgebouw 7.30 u. Begun stigersavond Geref. J.V. veel voor deze gedachte ge voeld. De beide hoofden der scholen ontvingen van Gors sel het aanbod om ook deze zomer weer een aantal kin deren hun vacantie daar te laten doorbrengen. Ten slotte viel het besluit, dat op 24 en 25 Juni a.s. het ge meentebestuur en het adop tiecomité een bezoek aan Gorssel zullen brengen. Een kwarteeuw schoolhoofd. Vijf en twintig jaar gele den kwam de heer H. A. Mosselman naar Koudeker- ke als hoofd van de open bare school. Dinsdag is hij in het gemeentehuis hartelijk B. en W. Hij stelde de grote verdiensten van de jubilaris in het licht. Verdiensten niet alleen op het gebied van het onderwijs, maar ook voor vreemdelingenverkeer en 't Groene Kruis, van welke beide verenigingen de heer Mosselman bestuurslid is. gehuldigd in tegenwoordig- Namens het gemeentebe- heid van vele genodigden. Burgemeester J. L. Dreg- mans sprak hem toe namens de raad en het college van Minister Algera heeft in zyn antwoord aan de Eerste Kamer omtrent de positie der polders en waterschappen niet veel nieuws gezegd. Hij onder streepte nog eens wat ieder alvkon weten: handhaving van de autonomie der waterschappen is geheel in overeenstemming met de Nederlandse traditie. Ons volk moet doordrongen blijven van de gevaren, die een groot deel van ons land door zijn lage ligging bedreigen en daarom is het noodzakelijk, dat ver dedigingswerken tot stand worden gebracht, die het gevaar tot een minimum verkleinen. De Raad van de Waterstaat is nu bezig met de voorbereidingen van een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de bestaande waterstaatswetgeving. Minister Algera ver telde ook iets over de organisaties, die met de alar mering in geval van nood zijn belast. Belangrijk was de mededeling van de minister, dat er een wetsont werp gereed ligt, dat de strekking heeft mogelijk te maken, dat ook gemeenten omslagplichtig kunnen word\n. Momenteel is het nog altijd zo, dat er on zekerheid bestaat over de vraag, of ook de gemeen ten waterschapslasten moeten betalen anders dan voor haar eigen onroerend goed. Juristen en kenners 'van het waterschapsrecht waren het over deze kwes tie onderling niet eens, maar volgens de minister is het nu zover, dat de meerderheid van de Staats commissie voor de waterstaatswetgeving van oordeel is, dat de bestaande wetgeving zich in beginsel niet hiertegen verzet. In de wterschapsreglementen mag hiermede dan ook reeds nu rekening worden ge houden. Vandaag komt het eerste nieuws uit 's-Heer Arends- kerke. Daar is de heer M. van Oosten benoemd tot se cretaris-penningmeester van de Instelling voor Maatschap pelijke Zorg. Enige tijd Is de teerde, mede namens de af delingen ln de omgeving. In Nieuwdorp hebben de ambts dragers van de Ned. Herv. Kerk uit de Ring Borssele, onder leiding van ds Zunne- berg uit Eilwoutsdijk verga derd. Zij luisterden naar een causerie van ds A. P. v. d. Made uit Nieuwdorp over zijn ervaringen in de militaire heer Van Oosten voor de C. dienst. Leden der vrouwen- H.U. lid van de raad. Door zfln benoeming moet hij als raadslid nu aftreden. Op de candldatenlijst komt als zijn opvolger voor de heer W. J. v. d. Berge te 's-Heer Hen drikskinderen. In Grjjpskerke heeft de afdeling, van de N.C. V.B. haar eerste lustrum ge vierd. Mej. C. P. Hondius had de leiding en mevr. T. de Wolf-Louwerse hield een in leiding over „Hanna". Er waren die avond voordrach ten, spei en zang, almede 'n welkom- en afscheid-tableau uitgevoerd door de leden van Buttinge. Enkele dames ga ven het spel: „Het leven van een christenvrouw" ten bes te, waarin de kleine Marian ne van Horssen haar rol ont roerend speelde. Mevr. Boo- gaard-Broerse bood het be stuur een attentie aan en mevr. de Jong-Bikker, ge westelijk presidente, fellcl- vereniging zorgden voor een tractatie. In de haven van Bruinisse is het momenteel stil. Er zijn maar een paar mosselvaartuigeif overgeble ven. De meeste schepen zijn naar de Waddenzee vertrok ken om orde op zaken te stellen. Zij vissen de percelen schoon met het oog op de komende bezaaiing, de nieu we bebakening enz. Nog steeds bestaat de mogelijk heid voor hen, die over lever bare mosselen beschikken, deze aan het Aan- en Ver koopkantoor te leveren. In Frankrijk bestaat er nog steeds goede vraag naar mosselen. Nog een bericht uit Bruinisse. De gemeente raad besloot Woensdag tij dens een spoedeisende verga dering garantie te verlenen voor een door het ziekenhuis te Noordgauwe te sluiten geldlening van een ton. stuur bood de buïgemeester een aktentas aan. Mevrouw Mosselman ontving bloe men. De heer N. I. Mesker sprak namens de oudercom missie. De woorden van dank gingen vergezeld van een fraaie bureaulamp en 'n reisklokje, met bloemen voor mevr. Mosselman. De heer Van Duij ven voorde bood gelukwensen aan na mens de afdeling Walcheren van de N.O.V. en de heet Baarspul deed dat als colle ga van de bijzondere school, Daarna kwamen nog aan 't woord mej. Van Kesselen, onderwijzeres, de heren Touw, Flipse, W. P. Roose (die als voorzitter van de Volksbibliotheek een fraai boekwerk aanbood) en de voorzitter der Oranjevereni ging, de heer L. A. van Splunder. Bewogen dankte de jubilaris allen voor hun woorden en geschenken. Goede oudermiddag. In de Chr. Landbouwwin terschool te Middelburg is onder leiding van de direc teur, ir H. Steur, een goed geslaagde oudermiddag ge houden. De directeur ver telde iets over het onderwijs en pleitte o.m. voor een goe de vooropleiding der leerlin- kunnen zij de uitgebreide stof op de landbouwschool veel gemakkelijker verwer ken. Ir Steur wekte de ouders ook op in het zomer halfjaar (de periode tussen de eerste en de tweede klas) hun zoons in de gelegenheid te stellen het geleerde op school in de praktijk te brengen. Dat kan b.v. ge beuren door met hen de gang van zaken op de be drijven te bespreken. Het is zeker ook nuttig, als de jon gens eens kennis nemen van andere bedrijven. Na deze causerie konden de ouders vragen stellen. Het ging o.m. over het voorbereidend on derwijs, het geven van een cursus Engels, het bedrijfs- boek, de wijziging der leen jaren, de uitwisseling van leerlingen enz. De heer T. Stol, leraar aan de school, eindigde mét dankzegging, nadat ir Stem- had medegedeeld, dat de ouders der leerlingen van de tweede klasse op 12 April a.s. worden verwacht voor de eindles. ARNEMUIDEN, 18 Maart. Het officiële programma .voor de installatie van burgemeester W:' H. van der Heide is thans vastgesteld. Om kwart over 9 Zaterdagmorgen zal de erewacht zich reeds opstellen bij de openbare lagere school in de kom der gemeente. Na de inspectie door de feestcommissie zullen de prijzen voor de vier mooist versierde paarden worden 'oagewezen Om 10 uur vertrekt de stoet naar de Arnebrug, waar de nieuwe burge meester om half 11 zal worden ont vangen. De heer J. J. Huijssen zal hem daar toespreken als voorzitter der feestcommissie en een meisje in Ar- nemuidense dracht zal bloemen aan bieden. Om 11 uur is er een ontvangst in Kleverskerke. Daar zal de heer P Brasser'als voorzitter der feestcommis sie de honneurs waarnemen. Een leer linge van de o.l. school van Klevers kerke zal weer bloemen aanbieden en de schoolkinderen zullen zingen Kwart voor 12 wordt de heer Van der Heide aan de Burgemeester Lantsheer weg door „Arne's Genoegen" inge haald. De voorzitter der muziekver eniging zal hem toespreken en dan be gint ook het klokluiden. Dit duurt tot de aankomst op de Markt. Na deze aankomst om 12 uur zullen de school kinderen der bijzondere en o.l. school een zanghulde brengen, met medewer king der muziekvereniging. Om 2 uur vindt de officiële installatieplechtig heid plaats in de raadszaal. Om kwart voor 6 kan de bevolking kennis komen maken met de burgemeester en zijn vrouw in de raadszaal. Om kwart over 6 hoopt de heer Van der Heide op het Marktplein zijn gemeentenaren toe te spreken en om half 7 is er nog een muzikale rondgang. Ingezonden Mededeling (Adv.) In Nieuwdorp heeft- de collecte voor „Het Hooge- land" f 93.opgebracht. Ingezonden Mededeling (adv.) yiMfeAlfti .ffli ,ig fiefrte. €ccjt tliü" isznfL ite4~ Onthaal Uw gezin op OXO VERMICELLI SOEP geurig en krachtig en.... slechts 35 ct. per pakje Eindles en diploma-uitreiking MIDDELBURG, 18 Maart Vier en twintig jongelui hebben vanmorgen met het diploma op zak de Christelijke Lagere Landbouwschool van de Z.LJM. verlaten. Geen der leerlingen behoef de afgewezen te worden. De samenkomst in het schoolgebouw stond onder leiding van burgemeester D. Kodde van Zoutelande, voorzitter der commissie van toezicht, die in zijn openingswoord wees op de grote bete kenis van Middelburg als agrarisch centrum. Het hoofd der school, de heer J. K. Voogd, alsmede de leraar, de heer A. Nieuwenhuijze, en ir J. Versteeg te Goes, de Rijksconsulent, die belast is met het toezicht op het landbouwon derwijs, hebben de leerlingen aan een laatste proef onderworpen. De vragen werden vlot beantwoord, zodat ieder zijn diploma in ontvangst kon nemen. De uitreiking geschiedde door ir Ver steeg. Namens het dagelijks bestuur der Z.L.M. heeft de heer P. Scheele-de Putter uit Kapelle vervolgens de ge slaagden gelukgewenst. De heer Schee- Ie was van oordeel, dat Walcheren de laatste jaren niet alleen op agrarisch terrein een vooraanstaande positie in neemt, maar ook op het gebied van het landbouwonderwijs. Namens de Z.L.M. overhandigde hij de beste leerling, de heer W. Louwerse uit Grijpskerke, een boekwerk. De heer W. de Buck te Meliskerke bood namens de Kring Walcheren de op één na beste leerling, de heer C. de Witte uit Zoutelande, een boek aan. Jhr mr T. A. J. W. Schorer sprak als wethouder van Middelburg en burge meester J. L. Dregmans van Koude- kerke (die vergezeld was van zijn col lega's van Serooskerke en Nieuw- en St Joosland) voerde het woord als voorzitter der Ver. van Burgemeesters en Secretarissen. Namens de Coöp. Ver. „Eiland Wal cheren" sprak de heer H. J. Ikkink. Daarna heeft de heer L. Verhage uit Biggekerke namens de leerlingen woorden van dank gesproken voor het ontvangen onderwijs. Voor de heer Voogd en Nieuwenhuijze waren er fraaie cadeaux. Nadat burgemeester Kodde nog het woord had gevoerd, sprak de heer Voogd een slotwoord. Hij dankte voor de prettige verhoudingen op de school en deelde mede, dat er momenteel 111 leerlingen zijn. Per 1 April komen er nog 2 bij en er zijn 41 aangiften voor nieuwe leerlingen gedaan. Er is echter maar plaats voor 30. De namen der geslaagden (in volg orde der bereikte resultaten) zijn: W. Louwerse, Grijpskerke; C. de Witte Zoutelande; L. Verhage, Biggekerke; J. Reijnierse, Biggekerke; C. J. Kluijf- hout, Biggekerke; H. Dekker, Koude- kerkie; C. Dekker, Vlissingen; P. de Visser, Zoutelande; A. Dingemanse, Meliskerke; L. Polderdijk, Arnemui- den; P. Kleinepier, Biggekerke; J. J. Kodde, Koudekerke; W. Louwerse, Vrouwenpolder; A. Schout, Biggeker ke; L. Melse, Meliskerke; G. de Visser; Meliskerke; M. Janse, Souburg; H. A. Vos, Souburg; I. J. Hendrikse, Wisse- kerke; P. v. d. Bosse, Middelburg; J. Koole, Souburg; J. de Visser, Seroos kerke; C. Baaijens, Arnemuiden; J. C. Lauer, Middelburg. KLOKSTRAAT 4. Tel. 2935, GOES Stelt U niet teleur Ledental steeg in 1953 MIDDELBURG, 18 Maart. De Christelijke Besturenbond heeft gister avond onder voorzitterschap van de heer P. Meliefste in het C.J.M.V.-gebouw zijn jaarvergadering gehouden. In deze vergadering zijn enkele mededelin gen gedaan over de viering van het 40-jarig bestaan van de C.B.B. op 14 Mei a.s. met een feestavond en op 15 Mei met een receptie. De feestavond zal worden gehouden in de Concert- en Gehoorzaal (met medewerking van de voordrachtskunstenaar Anna Holtrop en van de organist Jan Rijn) en de receptie vindt plaats in Ilctel „De Burg". mie, waarbij de arbeidsvoorwaarden In zijn openingswoord wees de voor zitter erop, dat het ledental van het C. N. V. 100.000 hoger 'zou kunnen zijn. Hij noemde 1953 een jaar van sociale vooruitgang: er werd hard gewerkt aan de totstandkoming van de P.B.O. en de instelling van ondernemingsra den. Toch is er geen reden tot verheu ging- De ondernemingsraden b.v. laten te lang op zich wachten en in dat ver band moest de heer Meliefste vaststel len, dat er aan werkgeverszijde symp tomen bestaan, die wijzen op een te rugkeer naar de oude liberale econo VAN TRAM NAAR BUS. Mits vergoeding voor tramconcessie. 's-GRAVENHAGE, 18 Maart In zijn Memorie van Antwoord op de begroting van Verkeer en Waterstaat zegt minister Algera, dat er op verzoek van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening onderhandelingen zijn gevoerd met de R.T.M., om de tram op Schouwen en Düiveland op zeer korte termijn te doen vervan gen door wegverkeersmiddelen. Deze onderhandelingen zijn nog niet tot een goed einde gekomen. De R.T.M. heeft echter wel verklaard bereid te zijn de tram op korte ter mijn te vervangen door autotractie, doch zij stelt deze vervanging af hankelijk van een vergoeding, haar te verstrekken voor het prijsgeven van haar eeuwigdurende tramcon cessie op dit gedeelte van haar net en voor de nadelen, welke moge lijk voor haar uit de overschake ling voortvloeien. Vergadering Prov. Comité V.U. GOES, 16 'Maart. Gistermiddag vergaderde te Goes het Prov. Comité van de Vrije Universiteit o.l.v. ds. A. Verschoor van Vlissingen. Verschillen de verheugende mededelingen konden worden gedaan over de Jubileum- Actie. Tal van plaats, o.a. Aardenburg, Vrouwenpolder, Haamstede, Schoon- dijke en Bruinisse kwamen reeds klaar en brachten belangrijk hogere bedra gen binnen dan waarvoor men was aangeslagen. Bijna overal heeft de ac tie een goed verloop. De secretaris, de heer J. Pouwer te Goes, deelde mede dat hij Goes en ook Zeeland mettertijd gaat verlaten vroeg ontslag als lid en secretaris van het comité. De voorzitter bracht hem dank voor het vele werk dat hij met zo grote nauwgezetheid, jarenlang be langeloos verrichtte en hoopte dat spoedig een opvolger gevonden zal zijn. Minister antwoordt op vragen over 's-GRAVENHAGE, 18 Maart. De minister van Verkeer en Waterst?-- lieeft schriftelijk antwoord gegeven op vragen van het Eerste Kamerlid de heer van der Himst, omtrent de bus dienst SluiskilBreda. Het antwoord van de minister luid de: Van het artikel in „De Volkskrant' d.d. 26 Februari j.l. omtrent de bus dienst Sluiskil—Breda werd kennis ge nomen. Bekend is, dat de vertegen woordiger van de Ned. Spoorwegfen op de openbare zitting van de commis sie vergunningen personenvervoer, waarop de aanvraag om vergunning voor de onderhavige busdienst werd behandeld, heeft medegedeeld, dat verlening van de vergunning voor de Ned. Spoorwegen een schade van f 120.000 per jaar zou betekenen. De juistheid van het bedrag der door de Ned. Spoorwegen te lijden schade, als mede de berekening daarvan dienen voor rekening van de Ned. Spoorwe gen te worden gelaten en staan in dit stadium, te weten het stadium van be handeling van de aanvraag door de commissie vergunningen personenver voer, niet ter beoordeling van de mi nister. De beslissing op de onderhavige ai vraag wordt in eerste aanleg zelfstandig door de commissie vergunningen perso nenvervoer genomen, van welke beslis sing beroep op de kroon openstaat. Eerst in de phase van het beroep en dan nog nadat de Raad van State zjjn advies heeft uitgebracht, is er van bemoeiing door de minister met de onderwerpelijke aangelegenheid sprake. eenzijdig worden vastgesteld. De werkgevers in de groot-metaal industrie b.v. zijn niet bereid mede te werken aan de P.B.O. Zij wensen niet verder te gaan dan een soort van con vent of gesprekscentrum. In de naaste toekomst zal de christelijke vakbewe ging een strijd hebben te voeren om de erkenning van de rechtsorde in het maatschappelijke leven. Toch waren er ook verheugende din gen. Als zodanig noemde de voorzitter de inwerkingtreding per 1 Juni a.s. van de wet op het ontslagrecht, de plannen voor een oudedagsvoorziening en de door minister Donker naar vo ren gebrachte gedachten over de vor ming van Raden voor Rechtsbijstand voor minder draagkrachtige personen. Medegedeeld werd, dat op 3 April een kadervergadering zal worden ge houden. JAARVERSLAG. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer A. Maas, bleek o.m., dat het ledental der 19 aangesloten afde lingen in 1953 was gestegen van 1261 tot 1311. Door het Rechtskundig Bu reau (een samenwerking tussen de Be sturenbonden van Middelburg, Vlissin gen en Souburg) werden 20 zittingen gehouden, waarop 86 adviezen werden uitgebracht. De plaatselijke commissie D.E.L." verleende 21 patiënten hulp. Voor extra voeding, reis- en uitzetkos- ten werd f 2.653.10 vergoed. De C.B.B. is vertegenwoordigd in 11 raden en. commissies. De penningmeester, de heer P. Bos dijk, meldde een batig saldo van f 2.21. De aftredende bestuursleden, de heren J. Boone, J. G. de Graaff, A. Maas en C. Onderdijk, werden herkozen. De inpoldering van het Noord-Sloe. 's-GRAVENHAGE, 18 Maart. De minister van Verkeer en Waterstaat deelt in zijn Memorie van Antwoord op de begroting van zijn departement mede, dat er nog geen onderhandelingen zijn geopend met de eigenaren van opper vlakten in het gedeelte van het Sloe benoorden de afsluitdam. Dit komt pas aan de orde, wanneer de plannen voor hetgeen het Rijk hier e.v.t. zal gaan on dernemen, voldoende vaststaan. Aangenomen moet worden, dat dan in elk geval een regeling zal kunnen worden bereikt. Intussen hebbenenke le van deze eigenaren het voornemen te kennen gegeven hier zelf tot gedeelte lijke inpoldering over te willen gaan. Ten aanzien van de daarvoor noodza kelijke concessie-aanvrage zal de nor male procedure dienen te worden ge volgd. Generale Synode der Geref. Kerken bijeen Naar wij vernemen heeft het cura torium van de Theologische Hogeschool te Kampen der Gereformeerde Kerken aan de roepende Kerk te Leeuwarden verzocht de Generale Synode in een buitengewone zitting bijeen te -roepen teneinde een hoogleraar te benoemen aan de Hoge School in de vacature ont staan door het overlijden van prof. de Bondt. De Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk te Leeuwarden heeft in middels besloten dit verzoek in te wil ligen en de Generale Synode 29 Juni te Utrecht bijeen te roepen. De Parti culiere Synoden kunnen in hun Juni- vergaderingen de afgevaardigden nog aanwijzen. Raad van Onderzoek voor spoorwegongevallen. 's-GRAVENHAGE, 18 Maart. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft medegedeeld, dat hjj voorbereidin gen treft tot de instelling van een raad, welke tot taak zou hebben na elk ern stig spoorwegongeval een onderzoek ln te stellen. U ontvangt dan dit blad gratis tot 1 April a.s. Vult onderstaande bon in en zendt deze naar „Zeeuwsch Dagblad" afdeling abonnementen, Lange Vorststraat 90, Goes. Dit uitknippen en opzenden U gelieve mij te noteren als abonné op „Zeeuwsch Dagblad". De tot 1 April a.s. nog te verschijnen nummers ontvang ik dan gratis. Naam Adres Woonplaats Ik wil het abonnementsgeld betalen per week/maand/kwartaal. Doorhalen wat niet gewenst wordt. Dreischor, 18 Maart Opa Kip uit Dreischor, de oudste inwoner van Zeeland is vandaag 103 jaar gewor den. De muziekvereniging uit het dorp „Crescendo" trad aan en bracht in de morgenuren de jarige een hul de. Opa Kip stelde dit natuurlijk wel op prijs maar liever had hij, dat men al die drukte maar uitstelde tot zijn 105e jaar. Dat was tenminste een kroonjaar. Maar Opa Kip moest er aan gelo ven. De kinderen van de kleuter school brachten hem prompt daarna een zanghuffie en het duurde ook niet lang meer of daar kwam burge meester Vermeulen op bezoek, die o.a. een kistje sigaren bij zich had van de adoptiegemeente Aalsmeer. En na de burgemeester waren het twee hoofdverpleegsters aan het zie kenhuis van Dordrecht, waar Opa Kip geëvacueerd was geweest, die hem kwamen feliciteren. Het was dus wel een drukke dag voor Opa Kip. Maar hij kan er nog wel tegen. Dagelijks maakt hij nog zijn wandeling door het dorp om het laatste nieuws te vernemen en zijn kippen zijn nog goed aan zijn zor gen toevertrouwd. indihigr Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wezep, C. van de Bosch te Bruchem. Geref. Kerken Beroepen te Valkenswaard en Wil ms, H. J. van Duinen, cand. te Wasse naar. Examens: De Classis Amsterdam heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. C. Schouten te Amsterdam cand. aan de V.U. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Gouda, L. Floor te Op perdoes. Geref. Gemeenten Bedankt voor H. I. Ambacht, M. Blok te Rotterdam-W. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ANDIJK 16 te Mobile. ANNENKERK 18 Genua/Port Said. BOSCHFONTEIN 18 Vlissingen/A'dam. DIEMERDIJK 17 Portland/Seattle. GROOTE BEER 16 te New York. LEKKERKERK 17 Hamburg/Antwerpen. WATERMAN 19 te Rotterdam verw. AAGTEDIJK 18 te Santos. ARKELDIJK-17 Casquets/New Orleans. BLOEMFONTEIN 18 te Las Palmas. LINDEKERK 18 te Port Said. MAASDAM 17 New York/Rotterdam. MAR1EKERK 17 Suez/Aden. NOORDAM 17 Flores/New York. WESTERDAM 17 Kp Race/Rotterdam. ZUIDERKRUIS 17 te Kaapstad. AARDIJK 19 te Le Havre verw. ABBBEDIJK 17 Middlesbro/Antwerpen. HOOGKERK 20 te Cassablanca verw. LEOPOLDSKERK 17 te Rotterdam. LIEVE VROUWEKERK 17 Genua/ Valencia. LUTTERKERK 17 Vlissingen/Hamburg. SIBAJAK 17 Thursday/Soerabaja. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 17 Maart. THISBE v. Caen 18 Maart WILLY v. Antwerpen. Vertrokken 17 Maart. BYGDOY n. Bur gas; HOPE n. Valentia; MONFIORE n. New York; THISBE n. Embden. Gepasseerd naar Antwerpen 17 Maart. WAAL v. Bremen; DOMINI v. R'dam; 18 Maart. ALTAIR v. R'dam; JONEX I v. Londen. Gepasseerd van Antwerpen 17 Maart. THEODORA n. Gent v. Gothenburg; IJ- SEL n. Le Havre; DIANA V n. Londen. 18 Maart. PRINS PHILIPS WILLEM n. Hamburg; SERVUS n. Galway; OCEAAN n. Humber; GLORY n. Hamburg; PRINS WILLEM VAN ORANJE n. R'dam; KO NINGSHAVEN n. R'dam; SOBAT n. Wor- merveer; BOSCHFONTEIN u. A'dam.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2