Nieuws uit de Provincie. 3 ■et VELPOM zie je er geen barst van! Het goudland gevonden De heer W* H* van der Heide nam afscheid van Meliskerke IiiIiJIIiiILi kerk Qa-va-Seu! liiHii Z- Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw keel? Middelburg. Vlissingen DE BEURS NOTEERDE GISTEREN. 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Goes FEUILLETON door K. JONKHEID Krijgt Heinkenszand een zwembad? VAN MARKT en veiling Donderdag 18 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Van secretaris-ontvanger tot burgemeester MELISKERKE, 17 Maart - De waardering voor het werk van de heer W. H. van der Heide, de gemeente-secretaris-ontvanger, die Meliskerke gaat ver laten, omdat hij benoemd is tot burgemeester van Arnemuiden, is vanmiddag wel heel duidelijk naar voren gekomen in de zeer vele toespraken, die tot hem werden gericht tijdens een samenkomst in „Ons Huis". Eerst werd een bijzondere raadsvergadering gehouden onder leiding van burgemeester A. J. Huijsman. Daarin werd de heer Van der Heide op dewieest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris-ontvanger der gemeente ter overbrugging van de periode tot aan de benoeming van zijn opvolger. In deze raadsvergadering heeft de raad, het secretarie-personeel en de heer Van der Heide eerst een terugblik geworpen op de ruim 6 jaren, die hij in Meliskerke doorbracht. Hij roemde de aangename samenwerking en de prettige sfeer met en in het college van B. en W. alsmede de raad, terwijl hij ook alle lof had voor de verhoudingen onder het secretariepersoneel. Er kon zeer veel gebeuren in het belang der gemeente en nimmer zal hij het ver blijf in Meliskerke vergeten. Burgemeester Huijsman, mede spre kend namens de wethouders, dankte de heer Van der Heide hartelijk voor alle ijver en vriendschap en drukte zijn spijt uit over zijn vertrek. De vriend schapsbanden zullen echter niet wor den verbroken. Hij wenste hem Gods zegen toe als burgemeester van Arne muiden. Namens de raadsleden sprak de heer W. de Buck, oudste raadslid. Ook hij dankte de scheidende secreta ris voor al hetgeen hij in het belang van Meliskerke verrichtte en wees er op, dat er nooit moeilijkheden zijn ge weest met één der drie raadsfracties. VELE SPREKERS. In de daarop volgende samenkomst heeft de burgemeester eerst namens de !rIIllll|t' lllllll|||rn«ii||] ■■•aillfl in ml IJlllllll 11111)1 ■niikiil ndincj Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ooster Nijkerk, J. v. d. Heide, cand. te Gaast; te Rotterdam- Delfshaven, J. J. Siezen te Peize; te Wateringen (toez.), G. Jukema te Mid- delstum. Bedankt voor Hillegom, G. W. Kwant te 's-Gravenzande; voor Wad- dinxveen. H. G. Abma te Delfshaven. Geref. Kerken Beroepen te Wateringen, H. J. van Duinen, cand. te Wassenaar; te Zeven huizen (Z.-H.), J. Eleveld, cand. te Smilde. Classis Goes der Ned. Herv. Kerk vergaderde DE DOOP BESPROKEN GOES, 17 Maart In de vergade ring van de Classis Goes der Ned. Herv. Kerk, die vandaag in „De Prins van Oranje" is gehouden is dr J. M, van Daal gekozen tot primus afgevaar digde ouderling naar de Generale Sy node. Secundus werd de heer B. Nieu- wenhüyze te Heinkenszand en tertius de heer Glas te Kapelle. Als primus- Suderling kerkvisitator werd benoemd e heer A. C. Lankester te Kloetinge, Vervolgens is gesproken over de dooppractijk, een onderwerp dat werd ingeleid door ouderling Louwerse van Wissekerke en toegelicht door Ds Reyenga te Yerseke. Aan de hand van enkele discussievragen werd hierover in discussiegroepen doorgesproken. Het centrale punt waarover gediscussieerd werd was de vraag of een ruime doop practijk moet worden voorgestaan. Het merendeel van de vergadering was van oordeel, dat de kerkeraad vrij is uit stel of zelfs weigering van de doop in bepaalde gevallen te overwegen. T- ;n'T--n Mededeling (Adv.) Een of twee Renn.es blussen die pijn dadelijk! Een.kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ren- nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zijn nog smakelijk ook Waar zijn gemeente-werkman de heer Van der Heide een fraai polshorloge aangebo den. Daarna volgde een lange rij van sprekers, die allen op hun manier waarderende woorden richtten tot de scheidende secretaris. Achtereenvolgens voerden het woord de heren M. de Groot, namens het secretarie-personeel, de gemeente werkman J. van Keulen, J. de Korte namens het Burgerlijk Armbestuur (waarvan de heer Van der Heide secretaris-penningmeester was), die een plant aanbood, de oud-secretaris, de heer L. Jakobsen, burgemeester J. L. Dregmans als voorzitter der Ver. van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren (die met enige voldoening vaststelde, dat het verzorgingspeil der Walcherse plattelandsgemeenten niet achterligt bij dat der steden, maar op sommige punten zelfs hoger ligt), G. Beukelman, hoofd van de School met de Bijbel, P. Murre, hoofd van de School der Geref. Gemeente (onder aanbieding van een aktetas), ds C. van Nes, Geref. predikant, J. D. P. de Smit, directeur Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht (die een tafelaan steker overhandigde), wachtmeester le klasse J. Stroo namens Steunt Wettig Gezag, opperwachtmeester J. Buscop, commandant van de Groep Westkapel- le der Rijkspolitie, wet houder B. J. la Soe, loco-burgemeester van Arnemui den, A. Provoost namen* de kerkeraad der Geref. Gemeente, J. Wisse, de brandweercommandant, en tenslotte de heer P. Sturm namens de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. De heer Van der Heide heeft daarna alle sprekers dank gebracht voor hun woorden en geschenken en de verze kering gegeven, dat het voor hem en zijn gezin een bijzonder fijne tijd in Meliskerke is geweest. ZAALHANDBAL. Zeeuwse kampioenschappen te Middelburg GOES, 17 Maart. De in korte tijd in Zeeland zo populair geworden sport zaalhandbal zal Zaterdag a.s. reeds één van haar hoogtepunten bereiken in de Veilinghallen te Middelburg. Voor het eerst zullen daar de Zeeuwse kampi oenschappen worden gespeeld. Hier aan nemen in totaal zes heren- en acht damesteams deel van de volgende ver enigingen: Marathon, Hellas, Tonido, E.M.M., de Zeeuwen, Olympus, Vol harding en Luctor. In totaal zullen 20 wedstrijden worden gespeeld, verdeeld over twee heren- en twee damespou les. De winnaars van elke poul zullen de strijd aanbinden voor het kampioen schap. Men verwacht Zaterdagmiddag een grote belangstelling voor deze handbal-primeur. RANGGGGGG De twee agenten lieten zich snel van het trapje afzakken. „Hoor je wel!!'* sprak de eerste. „Daar ach ter die deur klinken ge luiden. Kom mee, collega, we laten ons niet kennen. We zijn uiteindelijk van de politie!" Maar hoe het tweetal ook aan de deur rukte, er was geen bewe ging in te krijgen. „Juist!" sprak de tweede. „Deze deur is op slot. Er achter klinken vreemde geluiden. Dat is derhalve verdacht. In het reglement staat dat de politie te allen tijde bevoegd is, desnoods met geweld, toegang te verschaffen tot verdachte plaatsen. Ik stel voor de deur te forceren!" „Afgesproken!" vond de eerste. „Ik heb daarin een speciale cursus gevolgd. Let op, ik neem, een aanloop!" De aanloop was werkelijk enorm. De man ontwikkelde een snelheid om van te watertanden en liet zich daarna met zijn volle gewicht tegen de deur ploffen. „Ranggggging het. De deur kraakte in alle voegen, maar.bleef in het slot. Onze vrienden binnen dachten dat de wereld verging toen ze de deur als een rietje zagen ombuigen en een hevige slag weerklonk. „Wat hangt ons.nu weer boven ons hoofd!" riep Pieter kwaad: „Er zijn twee mogelijkheden, óf de kapitein is zijn sleutel kwijt en probeert zó binnen te komen, óf het zijn onze redders!" Ingezonden Mededeling (adv.) VRAAG DE JUISTE SOORT „Robin Hood". De legendarische figuur van Robin Hood is voor Walt Disney aanleiding geweest tot het maken van een film, die de toeschouwer meevoert naar het Engeland uit een grijs verleden. Het werd een filmwerk, dat op gepopulai- riseerde manier de historie weergeeft, maar waarin de nadruk toch wel op ontspanning valt. Disney heeft (wie kent hem anders?) zijn fantasie niet aan banden gelegd en laat de held van het Engelse volk van vele kanten zien. Met spanning leeft men mee met de hachelijke situaties; verkwikkend is de kostelijke humor, waarmede het ver haal wordt opgediend. „Robin Hood" werd Dinsdag- en Woensdagavond voor de C.F.A. in de Schouwburg ver toond. Vergadering „Pro Rege". "Voor het eerst sinds het bestaan van de afdeling Vlissingen van de Neder landse Militaire Bond „Pro Rege" is er Dinsdagavond in het C.J.M.V.-ge- Ingezonden Mededeling (adv.) -SCHOENCRÈME - WRIJEWA'S KOPERPOETS SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Ne. .rland 1953 102 102% Dito, noderaand. 421% 425 Nederland 1947 97% 97% Moeara Enim 674 675 Dollarlening 1947 93% 93% A'dam Rubber 124% 125% Invest. Certif. 99% 99% Bandar Rubber 116% 116% 99% Deli Bat. Rubber - - 96% Kendeng Lemboe 64 63% .67% Oost Java Rubber* 40 39% 125 126% De Oostkust 117% 180 180 Serbadjadi 47% 46 Holl. Am. lijn 150% 150% 281 280 Kon. J. Ch. Pktvrt 125 126 137 Kon. Boot 138% 139% 151 155 Kon. Paketvaart 126% 128 149 147 Kon. Rott. Lloyd 136 136% Ned. Sch. Unie 136% 138% Ommeren's Sch.vrt 182 182 JLLonxa schepen") GROTE VAART. AAGTEKERK 17 Cebu/Dagao. ABBEKERK 19 te Cairns verw., ANDIJK 15 New Orleans/Mobile. BOSCHFONTEIN 16 Southampton/Antw. INDRAPOERA 16 Tj. Priok/Cheribon. LAAGKERK 16 Bombzy/Tuticorin. LEUVEKERK 17 te Calcutta. ORANJEFONTEIN 16 te Antwerpen. RIDDERKERK 16 te Antwerpen. SIBAJAK 17 n. Soerabaja. WATERMAN 16 Landsend/Rotterdam. ZUIDERKRUIS 16 Walvisbaai/Kaapatad. AALSDIJK 16 te Baltimore. ARKELDIJK 17 Vlissingen/New Orleans. ARNEDIJK 16 Lissabon/Vera Cruz. LUTTERKERK 17 Vlissingen/Rotterdam. AXELDIJK 17 te Rotterdam. LEOPOLDSKERK 16 Londen/Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 17 te Cristobal. ïn?e"onden Mededeling (Adv.) personen lukte het; u kunt het ook! En Drink tn de loop van elke dag enkele el« zen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter s Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de aifdere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden In laxeemflddelene" acht «.werken, zonder Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel ïit? temP° van uw Ingewanden tudeluk vertragén, neem dan tlideltlk Carter's Lever- pilletpes om u weer op gane te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwüt en vervalt u Cartel l\XmretJeiie,en"geW00nte- Vraa* 102 97% 93% -99% Nederl. 1962/64 cum 99% Grootboek 1946 96% Cult. H. Ind. Bk 68% Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Fokker Calvé Delft Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6% cum. pref. wd. Unilever Wilton-Feijenoord Biliton I rubr. Bilitón U rubr. Dordtsche Peiir. Dito, pref. Kon. Olie 209% 210 179% 179% 272% 275 244 243 253% 257% 261% 259% 198% 200 - 323 271 272% 397% 400 400% 403 423% 425% St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli- Mij Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bonk 145 146% 120% 120% 55% 55% 75% 75 21 21 110% 111% 91 90% 181% 181 485% 185% 62 62 174% 174% Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 187% 187 97 96% 108% 110% 157% 157% 16% 15% 31 30% 33% 33% 62 61% 62 61% 85B 85 63% 63%exd 9% 71 14% 49% 30% 21% 37% 70% 14% 50 30%' 41% 21% 57%exd 70% 70 59 90% 22% 19% 4% 23% 58% m 22 m 4% -23 i bouw in de Noordstraat een ledenver- I gadering gehouden. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer Joh. P. Ventevogel, er op, dat 1953 een goed jaar voor de af deling was geweest. Dankbaar was het bestuur voor het vele werk dat ds J. S. Hartjes voor de afdeling had gedaan. Bij zijn vertrek uit Vlissingen was hem een herinneringscadeau aangeboden. Een woord van hulde werd gebracht aan het echtpaar Van Damme, de ou ders van het militair tehuis „De Meer paal", die bjj de Februari-ramp met uitzondering van een volgelopen kel der het tehuis voor verdere schade hebben behoed. In het jaarverslag werd de hoop uitgesproken dat in 1954 met medewerking van het hoofdbe stuur een permanent podium in de zaal van het tehuis zal worden ver kregen en dat de gevel zal kunnen worden verfraaid. De cijfers van de penningmeester gaven over 1953 een batig saldo van f 385,75 te zien. De be groting voor 1954 vtas rïTet zo gunstig. Er werd een nadelig saldo van f 375. geraamd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. P. Ventevogel herkozen. In de vacature van ds P. v. d. Schraaf, die zich wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar stelde werd de heer C. J. H. v. d. Kam benoemd. In de vacature van ds J. S. Hartjes werd mevrouw van Rooij.en gekozen. Chr. Besturenbond vergaderde In „De Landbouw" vergaderde gis teravond de Chr. Besturenbond Goes e.o. onder voorzitterschap van de heer A. de Lange. C.N.V.-bestuurder Tjeerdsma uit Utrecht sprak op deze bijeenkomst over het Rapport Bestu renbonden. Na de pauze sprak hij over taak en werkwijze van het T.B.C.- fonds „Draagt Elkanders Lasten". Hij deelde ondermeer mede, dat in 1954 D.E.L. samen zal collecteren met I.P.S.; de samenwerking met deze stichting is goed. Sprekend over het werk van de plaatselijke commissie werk -dat meestal op de schouders van één man komt te rusten was de heer Tjeerds ma van mening dat er een moderamen benoemd dient te worden bestaande uit voorzitter, secretaris en penning meester. Er ligt in ieder geval nog veel terrein braak voor de plaatselijke com missie. Hij noemde het werven van donateurs, het* plaatsen van busjes en dergelijke. Er volgde een geanimeerde bespreking. COL/JNSPLAAT Arjos. Onder voorzitterschap van de heer J. M. Contant hield de Arjos haar jaarvergadering in de consistorie der Ge ref. kerk. De heer L. Kloote hield een in leiding over „Dr H. Colijn". De avond werd verder gevuld met hersengymna stiek, zang en voordrachten. 's-H.-ARENDSKERKE Ongeval. Dinsdagmiddag had het 7-jarig zoontje van de heer J.P. door onvoorzich tig rijden het ongeluk met zijn fiets onder een span paarden van de heer M.S. te recht te komen. De duo-passagier, zijn vriendje W.K., kwam eveneens tussen de paardenpoten te liggen. Wonder boven wonder kwamen beide bengels met de schrik, wat kleerscheuren en schaafwon den vrij. MELISKERKE A.R. kiesvereniging. De A.R. kiesver eniging hield onder leiding van de heer W. de Buck een vergadering. Spreker was de heer A. Schout, die wees op de grote belangen die bij de Staten-verkie- zingen in het spel zijn. Nadat nog ver schillende vragen door de spreker waren beantwoord, sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. OOSTERLAND Causerie. De chef-Vlieger van de K.L. M., de heer W. v. Veenendaal, heeft in de Conferentiekamer verteld over zijn er varingen tijdens zijn diensttijd ais vlie ger. Enige kleurenfilms vielen zeer in de smaak. Burgemeester Laurense sprak èen woord van dank. POORTVLIET Ongeval. In de Molenstraat had een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De personenauto liep geringe schade op. SEROOSKERKE (TA.) Bazar. De sportvereniging hoopt op 2e ei^ 3e Pasen een bazar te organiseren om te komen tot aankoop van toestellen voor haar pas opgerichte afdeling gymnastiek. VV C.MELDINGE Chr. Volksonderwijs. Onder voorzitter schap van ds J. G. van Ieperen werd de jaarvergadering gehouden van de Ver. voor Chr. VolJisonderwijs. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer JBent- schap Knook bleek, dat de school vorig jaar met inbegrip van de evacuees 182 en zonder evacuees 167 leerlingen telde. De heer Okkerse kon toen als tijdelijk leer kracht, nu als vijfde onderwijzer in vaste dienst worden aangesteld. Uit het finan ciële overzicht van de penningmeester, de heer C. de Schipper bleek, dat er een nadelig saldo van f 865,12 was. Na de pauze werd nog een film vertoond. Verkoop woonhuis en schuur. Woensdag werd ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle in het Jeugdgebouw te van de heer E. Wabeke, publiek verkocht: Wemeidinge ten verzoeke van de Erven Een woonhuis met kippenhok met erf en tuin aa nde Chezeeweg 23. Hoogste in schrijver was de heer P. van de Visser f 8010,Koper werd de heer L. Mieras f 9200.Ook werd verkocht een schuur meterf en grond aan de Zuidelijke Ach terweg. Koper was de heer B. Vleugel f 7800.—. ZAAMSLAG Jaarvergadering. De Chr. Geref. Kna- penvereniging „Samuel" hield onder lei ding van de heer W. Faas de eersteejaar vergadering. Ds H. van Leeuwen, ere voorzitter der vereniging, sprak een ope ningswoord. De secretaris memoreerde wat er in het afgelopen jaar was voorge vallen en de penningmeester deelde mee, dat er een batig saldo in kas was van f 85.50. Vervolgens werd een reciteerwed- strijd gehouden, die werd onderbroken voor een referaat van de leider, die sprak over „De voorzeide leer". Ouderling A. Faas sloot de avond met dankgebed. 14 Welke boze voornemens groeien in hun arglistige hoofden? Kort geleden be zocht hij het machtige kasteel van een oud, rijk adellijk geslacht, verarmd door deelname aan de kruistochten en later uitgeput door aanvallen en af persingen van hebzuchtige buren. De zalen waren leeg en kaal, want de burgtheer had zijn kostbaarste meube len en sieraden moeten afgeven aan een Lombard, als onderpand voor het gebeurde geld, dat hij nodig had voor het herstel van zijn verwaarloosde landerijen en het bewoonbaar maken van de vervallen hutten voor zijn ho rigen. Daar steekt gevaar in, veel gro ter gevaar dan in dit jonge onervaren kereltje, dat hij doden moet als 'n ge vaarlijk monster. Joris", zegt de Major, „je leven is in groot gevaar. Eigenlijk mag ik je niet levend van hier laten gaan. Maar ik wil jé niet doden". En hij voegt er de leugen bij: „Ik heb je meegenomen om je te redden". Joris kijkt op, een ogenblik sprake loos. Dan wil hij vragenMaar de Major vervolgt: „Ga weg, zo ver mo gelijk. Loop in gindse richting, dagen iang, tot je in andere landen komt met andere heren en andere taal. Hier, neem dit mee". Hij geeft Joris een bol roggebrood en de twee goudstukken, die hij kreeg van de burgtheer als moordenaarsloon. Joris komt zijn verwondering niet te boven. „Waarom? Wat heb ik gedaan?" stamelt hij doodverschrikt. Maar de Major dringt aan. „Ga nu, red je leven. Praat nooit over Onkel Freerik. Vertel niemand, dat je twee ijaar binnen het kasteel heb gewoond i en dat ik je gered heb. Vraag niets meer. Ga. Ga zo vlug mogelijk". De Major spreekt jachtig en drin gend. Het is hem alsof de ponjaard in zijn zak zit te springen, om eigen machtig de dodelijke steek toe te bren gen. Met gebogen hoofd begint Joris zijn onzekere tocht, verdrietig en bang. Hij zou kunnen schreien van angst. De Major kijkt hem na. Na vier of vijf passen keert Joris zich om en vraagt„Hoe is de naam van onze in koelen bloede vermoorden is een opdracht, die hem zeer bezwaard heeft. Hij begrijpt nu, hoe de burgtheer er tog gekomen is, zulk een taak hem op te dragen. Vroeger was alles anders. Maar nu! Te onzaliger ureen hi, slaat het kruis en prevelt een gebec tot zijn beschermheilige. De burgtheer heeft 't nog benauw der. In zijn angst trekt hij zich terug in een stil vertrek, om alles te over- burgtheer? De volledige naam?" De Major doet een stap in zijn rich ting en antwoordt: „Gaston de Mille- ret". VII. OP WEG. Zelden zijn de mensen zo braaf en edel als ze lijken. En ook niet altijd zo slecht. De Major worstelt op zijn terugweg in een brandende middagion door 'n woestijn van distels, zand en klippen. Hij voelt zich lichter dan vanmorgen. Wel is een mensenleven weinig in tel, vooral de edele heren gaan soms roe keloos te werk met het leven van hun horigen, maar een onschuldige jongen, denken. Het is de liefde tot zijn enige broer, zijn tweelingbroeder Frédéric, die hem zo ver gebracht heeft. En hü klaagt het uit: „Frédéric, Frédéric Wat is het met onswat zijn wij ver afgedwaald. Konden we maar te rug!" Maar hij weet, er is geen terug keer, geen terugroepen mpgelijk van de heerlijke dagen uit hun zorgenloze jeugd. Toen altijd samen, altijd bij el kander. En Frédéric toegevend, in schikkelijk, altijd bereid af te staan wat zijn broer Gaston verlangde. Nooit ruw en hard, als een geboren weelde- kindje, begerig naar alles wat zacht en weelderig, fraai om te zien en lek ker om te eten was. Ze groeiden op tot volwassen jonge mannen. Toen stierf hun vader. Gaston, als eerstge borene van het tweelingpaar, erfde het landgoed. Frédéric bleef wonen in het kasteel, ook toen Gaston trouwde met een jonkvrouw uit een oud, maar ver armd geslacht. Frédéric bleef een weeldekind, zijn vertrekken sierde hij met voorwerpen van kunst en smaak, telkens ging hij enige weken van huis en kwam terug met nieuwe weelde, gaf geschenken aan zijn vrienden en aan de jeugdige burgtvrouwe in onverklaarbare ruimte van geld. Ut ging goed, totdat er iets vrese lijks gebeurde. Met ontzetting vernam de burgtheer, dat zijn tweelingbroer gevangen was en een smadelijke dood sterven zou. Geweldig greep het hem aan. Hij sprong te paard en onderzocht, of hij iets doen kon tot redding. De enige mogelijkheid was het betalen van .een bovenmatig zware losprijs. "Werd deze niet voldaan, dan zou Frédéric als misdadiger worden ter dood gebracht, boetend voor daden van geweld, waar toe zijn zucht naar weelde hem ge dreven had. Gaston's sterke genegenheid kon zulks niet verdragen. Hij offerde een enorme som, overhandigde die aan ontrouwe dienaren der gerechtigheid, die zich lieten omkopen en de gevan gene de weg tot ontvluchten open stelden. Weggescholen in het slaap hokje van een zeevaarder, wiens naam h\j niet weten mocht, was hij heen ge varen en te land g-ekomen aan een vreemd strand in een armoedig hutje, veilig ver weg. Daar moest hij onder houden worden door zijn broer, de burgtheer. (Wordt vervolgd). De gemeenteraad van Heinkenszand heeft besloten voor het verkeer ko mende van de Kerklaan naar de Dorpsstraat een stopverbod in te stel len in verband met de veiligheid van het verkeer. Verder besloot men een bedrag van f 12.335 uit te trekken voor de uitgaven voor een geoutilleerde brandweer. Dit bedrag zal besteed wor den voor de aankoop van slangen, ge reedschappen en de verbouw van een brandweergarage. Op voorstel van de htcr C. Nijsse Gz. werd tevens besloten een stopver bod in te stellen op de kruising Julia- nastraatDorpsstraat. Op een vraag van de heer Mol deelde burgemeester Derckx mee dat een com missie bezig is met de plannen voor de aanleg van streekzwembaden. Hein kenszand komt in aanmerking voor een streekzwembad. Tenslotte werd nog meegedeeld dat er plannen bestaan voor de verbete ring van het gymnastieklokaal van de openbare lagere school. Verder zijn er plannen in voorbereiding om de Cit- terstraat door te trekken. KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 17 Maart 1954 Exportveiling: Goudreinetten I grof 57.10; I fjjn 47.50; Fabriek 30.15 31.30; Jonathan I grof 62.30; I fijn 57.1058.10. Gewone veiling: Golden Delicious 2665; Jonathan 2947; Keuleman 1424; Saint Remy 3441; Kleipeer 43; Zoete Ermgaard 2047; Brederode 3041; Zoete Hollaert 11 26; Court Pendu 1821; Pomme 'd Oranje 1841; Comtesse de Paris 2529; Winston 2236; Francisca Bor gia 3539; Zure Bellefleur 26. Groen ten: Uien 2%4'A; Prei 1234; Spruit- kool 1747; Rode kool 8'A12; Aard appelen 1213; Kroten 9%; Knolselde rij 514; Witlof 74; Breekpeen 15 'A; Witte kool 14. BERGEN OP ZOOM, 17 Maart 1954 Waspeen 1315; Prei 2638; Kro ten 512; Savoye kool 2339; Rode kool 7—14; Witte kool 12—15; Witlof 51—84; Spruiten 6575; Peren: Saint Remy 3642. TERNEUZEN, 17 Maart Wijnpeen 37; Prei 1730; Knolselderij 1348 per stuk 30; Spruiten afw. 25; Uien 2 —6; Witlof A 2 61—65; B 2 20—41; Fruit: Appelen: Golden Delicious fabr. 26; Goudreinette K 3137; Fabr. 27 31; Zoete Ermgaard 35; Winston K 38 43; Fabr. 11; Overige soorten appe len 324; Peren: St Remy 2536. GOES, 16 Maart. Exportveiling: Appels: Goud Reinette 1 grof 57.10 60.23, I 47.1055, II 33; Jonathan 1 gr. 56.30—59.50, I 56.90, II 38; Gold. Deli cious 1 grof 59.81, I 48.67, II 4142; Zure Bellefleur I 36; Peren: St. Remy 1 grof 4041, I 4041. Gewone veiling Appels: Goud Reinette K 3739, F 29 33, stek 1119; Jonathan K 4153, F 3440; Gold. Delicious K 3753, F 3040, stek 1527; Zure Bellefleur K 2526, F 924; Zoete Ermgaard K 38, F 29; Winston K 28—49, F 11—31. GOES, 17 Maart. Spruiten 2856; Uien 23; Peen 45; Rodekool 1314; Andij vie 95UI; Prei 26—28; Spinazie 87; Knolselderij 2.50 ST. ANNALAND, 16 Maart. Uien: middel 3.813.50, bonken 3.50, drielin gen 4.99, picklers 12.01, per 100 kg. Aanvoer 160 ton. SCHERPENISSE, 16 Maart. Uien: middel 3.51, drielingen 4.57, picklers 11.75, per 100 kg. Aanvoer 25 ton. SINT MAARTENSDIJK, 16 Maart. Uien' gew. 3.543.50; drielingen 4.86; picklers 12.10. Aanvoer 50 ton. Alles per 100 kg. EIERMIJN. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 19 Maart a.s. als volgt vast gesteld. Prijsklasse 10 15%; prijsklasse 110 14%; prijsklasse III0 13%; prijs klasse IVO 12%. EIERMARKT. GOES, 16 Maart. Handelarenprijs: Kipeieren 9, Poelje-eieren 8, Eendeie ren 8, Kalkoeneieren 15, Ganseieren 20. Alles per stuk in centen. Prijs voor verse kippeneieren f 1.73 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uit betaald. VISMIJN. VEERE, 17 Maart 291 kg Export garnalen 2.43; 12 kg Schar 0.41; 43 kg Bot 0.16; 16 kg Rog 0.74; 4 kg Kabel jauw 1.00. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling over lijden na een ongeval van onze vriend en mede-arbeider J. REMIJN. Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons blijven voortleven. Personeel LINDEK Willem Anna Polder (Kapelle) 's-Gravenpolder, 16 Maart 1954.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5