de loupe AANTAL BEDRIJFSONGEVALLEN SCHRIKBAREND GROOT. O r DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q v Onder Deltaplan en Reconstructierapport Het eerste plan Het ongevallencijfev blijft maar stijgen. Bedrijfs- en verkeersveiligheid moet nodig opgevoerd worden. SOCIALE WETGEVING Prins vloog Douglas Globemaster* Koningin brengt werkbezoek aan Z.-Holland Via trommelslager tot onderofficier. In het E* De G*-leger van zeventig jaar geleden* Ook Denemarken protesteert nuwe amt». Het slot op de huisdeur Mr R* Pos van Para maribo na£r Caracas. SXe Radio- faenqJb ons Donderdag 18 Maart 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 3 Nu het advies van de Deltacommis sie is verschenen en daarmee het ai- sluiten van de zeegaten een grote stap dichterbij is gekomen (want het klem mende betoog van dit advies zal toch wel niemand kunnen weerleggen!), nu dient men zich ook te realiseren, dat het Reconstructierapport Schouwen- Duiveland op een ander niveau is ko men te liggen en dat tal van plannen, die hierin worden voorgesteld, door 'n andere bril dienen te worden be schouwd. Men zal zich herinneren uit onze vo rige artikelen, dat wij noch voor het uitgangspunt van de Reconstructie commissie, noch voor het ideële doel dat wij er in meenden te onderken nen, veel waardering konden opbren gen. Het uitgangspunt: op dit eiland woonde tot dusver een bevolking zon der ruggegraat, achtten wj onjuist en het uiteindelijke ideële doel: niet slechts de omstandigheden saneren maar ook de bevolking „geestelijk sa neren" achtten wij in dit rapport mis plaatst. De gevaren die in het rapport gesignaleerd werden ten aanzien van de geestelijke volksgezondheid (evacu atie en de aanwezigheid van het dijk- leger) achtten wij niet van dien aard, dat zij de bevolking van Schouwen (uitzonderingen daargelaten) inder daad „geestelijk ongezond" zouden ma ken. In dit verband spraken wij van „spoken". En wij pleitten er voor het niet zover te drijven, dat men de typi sche „eilanders-mentaliteit" zou aan tasten, omdat een eilandbevolking nu eenmaal een eigen leven leeft dat ver schilt van de ontwikkeling die het le ven in een grotere gemeenschap on dergaat. Nu is er dan het Deltaplan. En dat betekent, dat ook Schouw-Duiveland geen eiland meer zal zijn met al de grote voordelen en al de kleine nade len van dien. Van die voordelen kan men op alle terreinen des levens de vruchten plukken, niet slechts mate rieel maar ook geestelijk en cultureel maar met die nadelen zal men ook te maken krijgen en hoe onvoorzich tiger men te werk gaat, hoe groter die nadelen zullen zijn. Zeer voorzichtig merkt de Deltacommissie hierover op in haar advies: „Welke reacties het ge volg zullen zijn van de verbeterde ver bindingen is met groter zekerheid aan te geven dan de mate waarin deze ver anderingen zich zullen voltrekken en de tijd welke daarmee gemoeid zal zijn." Men had er de waarschuwing bij kunnen, voegen: „Wie deze ontwikke ling probeert te forceren, maakt on herroepelijk stukken!" Hoe vreemd het ook moge klinken na de fundamentele critiek die wij op het Reconstructierapport hebben uitge oefend, voor vele van de plannen heb ben wij niet anders dan grote waar dering. En die waardering stijgt nog, nu we het Deltaplan als achtergrond van deze plannen mogen zien. Het eerste plan betreft dan de land bouw. Op overtuigende wijze wordt aangetoond, dat een grootscheepse her verkaveling dringende eis is, omdat bij de thans bestaande kavels een effi ciënte bedrijfsvoering niet meer moge lijk is. Daartegen is weinig bezwaa» gerezen en als er al bezwaren waren, dan zullen die nu wel geheel verdwij nen. Schouwen komt aan de rand te liggen van de „randstad Holland" en krijgt op deze wijze een afzetgebied om jaloers op te zijn. Daarvan te pro fiteren is voor deze landbouwstreek toch wel gebiedende eis. Daarnaast vindt men in het rapport een beschouwing over de mogelijkheid het fruitteeltareaal te vergroten. Ir J. J. van Hennik heeft hieraan enkele voorwaarden verbonden «n het ix typerend dat die voorwaarden zoda nig zijn, dat ze bij een eventueel uit voeren van het Deltaplan geheel zijn vervuld. Het beschikbaar komen van zoetwaterreservoirs achter de dammen en de directe Nöord-Zuid-verbinding nemen de beletsels weg, die de ont wikkeling van deze teelt remden. Dat door dit alles een aantal boeren gedwongen zal zijn elders een bestaan op te bouwen het is niet anders en men heeft er op Schouwen-Duiveland ook begrip voor. Bij de lijst van namen van diegenen die een contract gete kend hebben voor een bedrijf in de Noordoostpolder heeft men er ook ver schillende aangetroffen van mensen die altijd op dit eiland gewoond heb ben. Zij gaan omdat zij een betere toe komst voor zich. zien en zij gaan ook omdat er dusdoende voor de achter blijvers een betere toekomst mogelijk is. Herverkaveling is een vorm van sa nering die wel eens pijn doet maar men verdraagt die pijn terwille van de welvaart van kinderen en kindskinde ren. Men ziet in dat die ervan zullen profiteren. En op dat persoonlek in zicht komt het aan. ntstellend groot is de on veiligheid in onze samen leving. Schrikbarend is het aantal ongevallen in bedrijf en op de weg. Het aantal ongevallen met dodelijken afloop stijgt maar steeds. Het jaarcijfer daarvan begint al heel dicht het aantal slachtoffers van de Februari-ramp 1953 te naderen. De minister van Waterstaat heeft hier zeer terecht korte tijd geleden nog op gewezen in een vergadering van mannen die het wegvervoer uitoefe nen. Moet hier in worden berust? Neen en nogmaals neen. Er moeten veiligheidsacties wor den ontketend tegen de gevaren van het bedrijf en de weg. De Contactgroep Opvoering Pro ductiviteit is in samenwerking met anderen reeds begonnen. Er is een campagneboek voor bedrijfsveiligheid verschenen dat er zijn mag. Sugges tief is de glanzende omslag, waarop in een wit veld in rood staat aangege ven 200.000.000 „dode" guldens. In dit boek gaat het in feite om de guldens. Het is goed om op te merken, dat ie dere veiligheidsactie ook moet gaan om behoud van menselijk geluk. Het is wel erg, zoals het in.dit boek staat, dat er jaarlijks meer dan twee honderd nüllioen guldens „sterven", maar oi. is het nog erger dat er één man of één vrouw sterft door een ongeval dat voorkomen had kunnen worden. Behoudens deze opmerking, niets dan lof voor het uitnemend geschrift. Het streven om mee te doen aan deze veiligheidsactie verdient aller steun. Het voorkomen van ongevallen is ook het voorkomen van menselijk leed en van materiële schade. De schade die per jaar door bedrijfsongevallen in Nederland wordt veroorzaakt, komt op het reeds genoemde cijfer van 200 mil- lioen gulden. Er gaan 10 millio.en werkdagen per jaar mee verloren, en elk jaar komt dat verlies terug. Verminderen: hoe? Hoe kan het ongevalsrisico worden verminderd? Door een groot aantal van deze ongevallen te voorkomen. Want duizenden en nog eens duizenden onge vallen hadden beslist voorkomen kunnen worden. In dit „veiligheidsboek" staat het zwart op wit! 80 van alle ongevallen wordt veroorzaakt door menselijke schuld. Onoplettendheid, onvoorzichtig heid, waaghalzerij, gevaarlijk leven, on bekwaamheid; veroorzaken in het be drijf en op de weg het steeds maar stjj gende ongevallencgfer. Het is hard en hard nodig het vei ligheidsbesef aan te kweken. Dit kan o.a. geschieden door veiligheidsacties, zoals deze nader worden omschreven. Deze acties kunnen niet alleen met mooie woorden en platen worden ge voerd, maar dienen door technische voorzieningen en vaak ingrijpende be veiligingsvoorschriften gepaard te gaan. Instructieve maatregelen moeten De afgelopen week zijn 145 leden van de Mau P/iau gedood. In die zelfde perio de zijn 14 leden van de inheemse politie en 17 inheemse burgers gedood. t aandringen op „veilig werken". Dit moet geleerd worden en daarom die nen de ambachtsscholen en leerscholen daarmee te beginnen: „Jong geleerd is oud gedaan". Het moet zó worden dat men uit macht der gewoonte „veilig werkt". Voor veilig verkeer zou men premies kunnen uitloven en groeps- premies voor veilig verkeer zouden voor in teamverband werkende perso nen een grote onderlinge opvoedende waarde hebben. Vele mannen en va ders willen immers gaarne veilig wer ken. Zij zouden er met meer klem bij hun mede-arbeiders op kunnen wijzen, als deze geslaagde veiligheidsactie ook hun materieel voordeel bracht. V eiligheidsprogramma. Het veiligheidsboek geeft een veilig heidsprogramma voor het' jaar 1954. Sprekende veiligheidsplaten, voor ie dere maand één, dringen aan op het veilig werken en wijzen op de grote gevaren van het veronachtzamen der beschuttings-, beschermings- en be veiligingsmiddelen. De Contactgroep Opvoering Produc tiviteit, het Veiligheidsinstituut en het Nederlands Instituut voor Efficiency hebben in onderlinge samenwerking het vraagstuk der bedrijfsveiligheid behoorlijk onderzocht en het resultaat daarvan vastgelegd in het meerge noemde Campagneboek. De ervarin gen van bekwame deskundigen zijn hierin verwerkt. Het zal er nu om gaan deze grote verzameling nuttige wenken in practijk te brengen. Want indien ergens van toepassing, dan toch ze ker op dit terrein het allermeest! „Voorkomen is beter dan genezen". LOS ANGELES, 17 Maart. Gis teren heeft Prins Bernhard, een Dou glas Globemaster, een vliegtuig dat 200 personen kan verv.oeren, ruim een uur bestuurd. Een invlieger van de Douglasfabriek vloog met de Prins mee. Hij was vol lof over de prestatie van Prins Bernhard. Z.K.H. besloot Dinsdag een bezoek van vijf dagen aan vliegtuigfabrieken in het Zuiden van Californië. Volgens de Nederlandse consul te Los Angeles heeft de Prins besloten op het ogenblik geen bezoek te bren gen aan Mexico zoals aanvankelijk de bedoeling was. Vandaag vertrekt Prins Bernhard naar El Paso in Texas. Ingezonden Mededeling (Adv.) 's-GRAVENHAGE, 16 Maart. Naar wü vernemen, ligt het in het voorne men van H. M. de Koningin in de loop van de maand Mei waarschijnlijk op 21 en 22 Mei a.s. een werkbezoek in de provincie Zuid-Holland te bren gen. De keuze is ditmaal gevallen op de Rijnstreek en het merengebied; ook zal de gemeente Leiden hierin worden betrokken. Er is reden om aan te nemen, dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden te gelijkertijd van zijn belangstelling voor dit deel der provincie zal willen doen blijken, die dan in het bijzonder ge richt zal zijn op de industriële bete kenis van deze streek. Ingezonden Mededeling (adv.) (Van een medewerker De kranten staan tegenwoordig ooi over de Europese Defensie-gemeenschap en over de noodzakelijkheid van een Europees leger, waarin soldaten van verschillende nationali teiten samen optrekken. Weinigen zullen ech ter weten, dat er zeventig jaar geleden al een soort E.D.G.-regiment in het klein bestond. Toch was dit zo en de schrijver van deze re gelen was recruut in dat regiment. Later bracht hij het via*trommelslager tot onder officier. balie-chasseur gespeeld terwijl ook aan zwem men, gymnastiek en wintersport werd ge daan. Een gymnastiek lokaal was er niet, dus werden de vrije oefe ningen en het turnen aan toestellen ook bui ten beoefend, wat op gure dagen wel eens een gevaar opleverde voor de gezondheid van de minder sterke jongens. Wandelsport zoals we die heden hebben was nog weinig bekend. Zo kwam het in deze kost school tot oprichting van een schoolregi- ment, waarin het mar cheren als onderdeel van de gymnastiek werd beoefend. Dit regiment was uiteraard interna tionaal. Engelse, Zwit serse, Franse en Duitse jongens marcheerden er naast elkaar en er waren ook officieren en onderofficieren uit alle nationaliteiten.We hadden ook al een in- internationale regi- mentsvlag, maar bij de jaarlijkse herfstmars en op de „manoeuvre middag" kreeg iedere ajdelin g de nationale vlag van een land, waarvan jongens aan- Sedert een eeuw is een van de kleinere plaatsen in het Schwarzwald bekend door zijn kostscholen met internaten. Thans zijn er nog verscheidene kindertehuizen en een schoolsanatorium bij gekomen. Die scholen kregen al spoedig be kendheid in het buiten land, vooral in Zwit serland, Frankrijk en Engeland. De jongens en meisjes bleven meestal twee tot drie jaar en beëindigden dan hun schooloplei ding in het eigen land. Ook de kinderen uit het dorp ontvingen toen onderwijs aan de kostschool, pas later kwam er een lagere school voor de dorps jeugd. Sommige van de En gelse jongens waren 16, 17 of 18 jaar oud, als ze op onze kost school kwamen en na tuurlijk hadden ze thuis al veel aan sport gedaan. Zo werd op onze school in een tijd, toen op het vasteland van Europa in de scho len nog vrywel geen sport of gymnastiek werd bedreven al voet bal, hockey, cricket en wezig waren. Er was ook een band, trommel slagers en fluitisten onder leiding van een tambour-majoor, die tijdens de marsen de daarvoor geschikte volksliederen e.d. speel de. Nog ben ik de „Schweizermarsch" niet vergeten, die dikwijls gespeeld werd. Bij bij zondere gelegenheden, b.v. het bezoek van een oude schooldirecteur, was er zelfs parade. We hadden natuur lijk geen militair uni form, maar droegen voor deze oefeningen Russische blouses van wit en blauw geruit linnen met een leren ceintuur en een Franse képi als hoofdbedlek- king. Was het een soort semi-militaire oplei ding? Ik denk, dat de padvinderij van onze dagen hetzelfde beoogt als ons internationale regiment toenkame raadschap aankweken. Het fijnste was, dat er nooit sprake was van ruzie in ons regiment wegens de nationalitei ten. Wat dat betreft zou ons jongensleger een voor beeld kunnen zijn voor het „echte" Europese leger straks. Wij jongens leerden daar iedere nationaliteit te begrijpen en te res pecteren zonder de liefde tot het eigen uoik op te geven. Dat is de schrijver zijn hele leven bijgebleven en hij hoopt hetzelfde van de vele Europese mannen, die in die 7 jaar zijn schoolmakkers waren. De Westduitse invoer van eieren* BONN, 17 Maart. Het Nederland se protest tegen de voorgenomen in voering van een glijdend invoertarief voor eieren is thans door een protest der Deense regering gevolgd. Neder land en Denemarken zijn de voor naamste leveranciers van eieren voof de bondsrepubliek. Van de 1.95 milliard eieren, die in 1953 iri West-Duitsland werden inge voerd, kwamen 68 procent uit Neder land en 15 procent uit Denemarken. Het nieuwe tarief, dat het ministerie van landbouw wenst ingevoerd te zien, beoogt de Duitse producenten een mi nimale eierprijs te garanderen. Niet al leen in de uitvoerende landen, doch ook in de bondsrepubliek zelf zijn ve le protesten tegen het glijdende tarief opgegaan, daar dit de eierprijzen ook in tijden van royaal aanbod hoog zal houden. De verbruikers verwachten een aanzienlijke stijging van de prij zen en de eierhandel neemt aan, dat daardoor het verbruik ook aanzienlijk zal teruglopen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Het algemeen bestuur van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap heeft in zijn laatste bestuursvergade ring prof. ir J. Th. Thijsse van het waterloopkundig laboratorium te Delft tot erelid van het genootschap be noemd. ohn Foster Dulles, de Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken, is geen man die van schip peren houdt. Als hij iets zegt ver telt hij niet de halve waarheid maar de heie. En als hij iets doet zijn het geen halve maatregelen. Omstreeks de jaarwisseling zijn de hoogste Amerikaanse regeringsleiders het eens geworden over een nieuwe po litieke koers, die daarna aangeduid is als de „New Look". En het was Foster Dulles die in een rede voor de Commissie voor Buitenlandse Betrekkingen, deze „politiek eens grondig uit de doekjes heeft gedaan. Niet ieder schijnt echter begrepen te hebben, wat onder die New Look moet worden verstaan en zo zijn er vragen gerezen betreffende Amerika's houding, als de commu nisten of hun bondgenoten ergens tot de aanval zouden overgaan. Weer was het Foster Dulles die een onomwonden antwoord gaf: „Op grond van onze politieke verplich tingen zullen wij terugslaan en hard ookl En daarvoor behoeft Eisen hower niet eerst het Congres te raadplegen!" Wil men de kern van dit alles be grijpen, dan moet men het voorbeeld kennen, waarmee Dulles in zijn eerste rede de nieuwe politiek verduidelijkte. „Ieder mens heeft een slot op zijn huisdeur", zo legde hij uit, „maar nie mand piekert er over ook nog een paar gewapende mannen rond zijn huis te laten patrouilleren, ook al weet men dat dat slot in het geheel geen afdoend middel is tegen inbrekers. Waarom men dit niet doet? Omdat er een poli tiemacht is die heel goed in. staat is inbrekers op te sporen en hun gerechte straf te doen ondergaan. De weten-1 voor dat ene gebied is er één defensie schap dat de politie terugslaat houdt apparaat, de enkeling van het inbreken af. Dit systeem moet nu ook in de in ternationale politiek zijn intrede doen. Als ieder land afzonderlijk een dusda nige macht op de been zou moeten brengen, dat het de communistische militaire kracht zou kunnen weerstaan, dan zou ieder land er aan te gronde gaan, want die inspanning is te zwaar. Een ander systeem zou kunnen zijn, dat alle landen gezamenlijk ervoor zor gen, dat communistische agressie op ieder punt van de wereld kan worden afgeslagen. Dit is het systeem van Tru man brengt men dit tot het voor beeld terug, dan zou de politiemacht bij ieder huis een paar mensen op post moeten zetten. Ook deze krachtsin spanning is niet vol te houden, aldus meent de Amerikaanse regering. En zo komt men tot de New Look: gezamen lijk dient men een strijdmacht te heb ben die in staat is iedere poging tot agressie gevoelig af te straffen. Dat behoeft niet op de plaats zelve te zijn: de politie arresteert de inbreker ook niet op de plaats zelve. Als bij voor beeld de Russen Turkije zouden bin nenvallen, dan kan het Westerse ant woord heel goed zjjn een aloomaanval op Moskou. En daarvoor behoeft Eisen hower geen toestemming te vragen van het Congres, evenmin als aan het Ne derlandse parlement daarvoor toe stemming behoeft te worden gevraagd. Militair bezien is het grondgebied van alle bondgenoten één grondgebied en In dit licht dient men ook allerlei verklaringen van de laatste tijd te be zien. Verklaringen die heel oorlogzuch tig klinken, maar die logisch voort vloeien uit deze New Look. Toen Eisenhower bekend maakte dat hij troepen uit Korea zou terugtrekken, liet hij tevens de waarschuwing horen, dat bü een eventuele nieuwe aanval van de Noordelijken, de strijd niet be perkt zou blijven tot Korea alleen. En eenzelfde waarschuwing is geuit ten aanzien van Indo-China: als rood- China zich openlijk hiermee zou gaan bemoeien, dan zou het Westen de strijd niet alleen tot Indo-China beperken. Het is duidelijk: dan gaat de Weste lijke „politiemacht" de rustverstoor der in zijn huis opzoeken om hem te straffen voor zijn daad! Leidt deze politiek sneller tot oor log dan de politiek-Truman? Theore tisch beschouwd welmaar op dit ogenblik wijst de practijk meer op het tegendeel. Angst voor vergelding houdt menigeen van misdaad af en zo is het ook in de internationale poli tiek. Rood-China en Rusland zullen zich wel tweemaal bedenken alvorens over de streep te gaan, nu ze weten dat ze onherroepelijk hun trekken thuis krijgen. Let wel: thuis. Niet op een slagveld ergens ver weg maar in hun eigen land! Maar dan moet ook aan dit onherroepelijk niets afgedaan worden: de politie moet zo sterk zijn dat ze niets door de vingers behoeft te zien en ook de leiding van de politie moet niet iets door de vingers willen zien op grond van allerlei onzakelijke overwegingen zo moet ook de Wes telijke „politiemacht" sterk genoeg en vastberaden genoeg zijn om op te tre den als dat nodig is. Als men daartoe niet bereid is, dan is deze New Look een grandiose mislukking! met oln cj.e v.'etta a r d e q e n ee.s 'Kracht PARAMARIBO, 17 Maart. Van daag zal mr R, H. Pos, de algemeen vertegenwoordiger van Suriname in Nederland, zich in opdracht van de Su rinaamse landsregering naar Caracas begeven, alwaar thans op de Pan-Ame- rikaansc conferentie het agendapunt „Europese koloniën in het Westelijk halfrond" aan de orde komt. Mr Pos zal te Caracas o.a. overleg naamse delegatie in de „Kleine Com missie" voor voortzetting der ronde tafel-conferentie NederlandSuriname —Ned. Antillen. Mr Pos za te Caracas o.a. overleg plegen met de Nederlandse gezant al daar, de heer Riem ens; er werd te Pa ramaribo niet medegedeeld, over welk onderwerp dit overleg zal gaan. Van Caracas zal mr Pos zich via Curagao naar Nederland begeven. VRIJDAG 19 MAART 1954. HILVERSUM L (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.30 Waterst 9.35 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Kinderen, en mensen". 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Kamerkoor. 10.55 Voordr. 11.15 Gram. 11.30 Orgelsp. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade-ork. 14,00 Kookpraatje. 14.20 Sopr. en piano. 14.50 Voordr. met muz. 15.10 Meisjeskoor. 15.30 Licht muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de kinderen. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 „De Haverkist", hoorsp. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp. m. comm. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Pianorecital. 20.30 Benelux. 20.40 „Hedendaagse arbeidsproblemen", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Amus. muz. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Dans- muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Omr. ork. HILVERSUM H. (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Grant. 7.15 Gym. 7.33' Gewijde ïuz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot-Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Cello en piano. 11.25 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Surinaamse volksmuz. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Nieuw Wiener Bohème ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Pianoreci tal. 16.00 „De Lathyrus als snijbloem", caus. 16.15 Strijkkwartet. 16.45 Gram. 17.15 Kamermuz. 17.45 Fries progr. 18.00 Gram. 18.10 „Een goed woord voor een goede zaak". 18.15 Chr. Harmonie-Vereni ging. 18.35 Gram. 18.45 Muziek voor bla zers. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Rege- ringsuitz.: „Verklaring en toelichting". 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Gram. 20.05 Opening Alg. Vergadering v. d. V. V.D. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gram. 22.25 „Langs wegen van kunst en schoonheid", caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. AVRO TELEVISIE PROGRAMMA. 20J.5—22.15 „Escapade", blijspel. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Ge mengd koor. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelsp. 14.00 Schoolra dio. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Kamer muz. 16.00 ld. 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Koorzang. 18.10 Voordr. 18.20 Omr. ork. 18.25 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40, 19.50 en 20.05 Gram. 20.15 Symph. ork. en pia noduo. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio-Uni versiteit. 22.30 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3