(Se loupe Zwitsaletten DEZE WERELD van ö&q tot ö&q Chi\ Emigratie Centrale bereikt nieuwe mijlpaal Eindhoven verwacht half April 150.000ste inwoner I Grote belangstelling voor C*H*-jongerenconferentie De Prins doorbrak geluids-muur Kolen en concurrentie V Verkiezing voor de Prov. Staten Geruststellende woorden over de werkloosheid in Canada Bij de eerste aanwilzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Krusohen nemen. Vietminh-offensief ontbrand Nieuwe wereldburger zal met tal van geschenken overladen worden Delft zoekt naar de letter E' Eisen van Soedanese Unionistische partij KOU, GRIEP, KOORTS Bespreking Saarkwestie in Londen Nog geen uiteindelijke beslissing Prof. dr G. C. van Niftrik sprak over christelijke solidariteit Dinsdag 16 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina I Onder Binnenkort worden de kiezers weer naar de stembus geroepen. Ditmaal voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten. Als regel is daarvoor bij het kiezers volk weinig belangstelling. Er is een tijd geweest, dat men sprak van de verkiezingskoorts, die het volk te pakken had. Alles en een ieder kwam dan in beweging. De de batvergaderingen waren dan aan de orde van de dag. En het kon er fel en scherp toegaan in die vergaderingen. Meermalen kwam het voor, dat het pu bhek zich in het debat mengde en dat men elkaar met vuisten en stoelen te lijf gmg. En als een spreker na een in spannende vergadering wilde vertrek ken, dan kon het voorkomen dat de wielen van het rijtuig onklaar waren gemaakt of dat de strengen van de paarden waren stuk gesneden. Op de dagen dat de stemming plaats had was het een drukte van belang. In de omgeving van de stembureaux stonden vaak de propagandisten opge steld om de kiezers nog een laatste wenk te geven of ze nog een laatste biljet in handen te stoppen. En de rij tuigen, door de verschillende partijen gecharterd, reden af en aan om de zwakke of trage kiezers naar het stem bureau te brengen. Voor één dag was dan de kiezer ko ning. En niet zelden werd van dit ko ningschap een gebruik gemaakt, op 'n wijze, die maar nauwelijks de toets van de critiek kon doorstaan. De een moest juist op die dag op reis en hij kwam alleen stemmen als hem de reis kosten om tijdig terug te keren wer den vergoed. Een ander kon onmoge lijk ergens gemist worden en meende derhalve op schadeloosstelling recht te henben. En waarom zou hij, die zijn gehele leven had gelopen zich voor die éne keer niet eens op eens anders kos ten laten rijden? Maar daarnaast wa ren er ook kiezers die minder konink lijk werden behandeld, als zij n.l. van sommige klanten te horen kregen, dat deze van hun leveranties niet meer ge diend waren. Onder grote spanning werd dan ein delijk de uitslag van de stemming te gemoet gezien, vooral in de z.g. wan kele districten waar één stem oorzaak kon zijn dat een candidaat al dan niet werd gekozen; waar het gemis van één stem niet alleen het gemis van een ze tel, maar de met verlies van de meer derheid in een besturend of vertegen woordigend college kon betekenen. En waren de uitslagen van de stemmin gen bekend, dan volgden niet zelden de demonstraties die soms eindigden met het rinkelen van ruiten hier en daar. Na de invoering van ae evenredige vertegenwoordiging is dat alles anders geworden. De geweldige spanningen van voorheen kennen we niet meer. De opgewonden debatvergaderingen beho ren tot het verleden. De stemmingen verlopen evenals de gehele verkie zingsactie zonder incidenten. Er is nie mand die zich opwindt over de moge lijke uitslag; de kiezers slaan elkaar zelfs niet meer in figuurlijke zin om de oren. En op de avond van de stem dag wordt, behalve misschien in en kele grote steden waar extreme par tijen een groot woord voeren, de uit slag met de grootste kalmte afgewacht. Op de vraag, of de werkelijke belangstelling vroeger dan zoveel gro ter was dan in onze tijd, kan niet zon der meer een toestemmend antwoord worden gegeven. Het was niet alles heilig vuur dat er brandde. Het was niet altijd de strijd om de beginselen die de hartstochten tot het uiterste prikkelde. Bovendien spreekt het huidige kies recht minder tot de verbeelding van de massa dan het vroegere districtenstel sel, waarbij de uitslag in één van de toen honderd districten soms van be slissende betekenis was voor het ge hele land. Ook spraken de vraagstukken waar over toen de strijd liep, meer tot het hart van de kiezers. Het ging voor ve len om de erkenning van hun rechten en vrijheden. Zij waren door het toen heersende liberalisme gedeukt en ver drukt op het gebied van het onderwijs, op het terrein van de arbeid. Het was een strijd om vrijheid en recht. Daartegenover stelde de liberalen zich scherp, om ten koste van alles hun machtspositie te handhaven. En dan waren er de socialisten met hun leer van de klassenstrijd en revolutie. Aan de arbeiders en hoe ontzaglijk groot waren toen de sociale misstanden werd het beloofde land van het socia lisme in uitzicht gesteld, maar een land dat alleen te bereiken was, door de '"■Ie zee van de revolutie. De omstandigheden zijn, nu verschil lende van de vroegere strijdleuzen hun scherpte hebben verloren, veranderd. Inderdaad. En de verminderde belang stelling is daaruit ongetwijfeld voor 'n deel te verklaren. Voor een deel. Maar toch ook Jaarvergadering te Utrecht (Van onze §-redacteur.) UTRECHT, 13 Maart. „Met deze vergadering is weer een mijl paal bereikt in de geschiedenis van de Chr. Emigratie Centrale. Het Emigratiebestuur heeft ons erkend als niet-openbaar aanmeldingsor gaan. De overheidsbijdragen aan ons werk maken uitbouw mogelijk. Een periode van zwoegen en en zweten en van geldgebrek is definitief voorbij." Met deze opgewekte woorden leidde de voorzitter van de C. E. C., de heer A. Warnaar, zijn openingsrede in op de heden te Utrecht gehouden algemene vergadering van deze centrale. In de begroting, die u thans wordt voorgelegd, is gerekend met de vesti ging van goed uitgeruste bijkantoren in Leeuwarden, Zwolle, Arnhem, Am sterdam en Rotterdam, aldus de voor zitter. Weliswaar is er een begrotings tekort van f 50.000, maar gezien onze kapitaalpositie en de verwachting van een gunstiger subsidie-regeling voor 1955 meenden we de noodzakelijke uit bouw niet langer te mogen uitstellen. Spr wees er op, dat de nieuwe situ atie noopt tot grote dankbaarheid, maar dat er ook gevaren dreigen. Men moet niet gaan boUwen op bureaux en deskundigen, want aan Gods zegen blijft alles gelegen. Voorts maakte de uitbouw van de centrale een zekere centralisatie noodzakelijk, zodat de bij kantoren nu b.v. niet langer ressorte ren onder de provinciale besturen, maar onder het hoofdbureau. Dit mag echter geen verslapping van de belang stelling en activiteit in gemeenten en privincies tot gevolg hebben, want dan is het werk tot mislukken gedoemd. NAAR CANADA? De voorlichting moet objectief en eerlijk zijn, daarom wilde de heer War naar ook niet zwijgen over de werk loosheid in Canada, die thans ernstiger is dan in de voorafgaande jaren. De vraag of emigratie? naar dit land nu moet worden beperkt of geheet ontra den werd door hem echter ontkennend beantwoord. De Canadese regering zelf nam geen beperkende maatregelen en zij vertrouwt, dat met de komst van het voorjaar de huidige moeilijkheden weldra kleinere proporties zullen aan nemen. De kansen in dit land blijven gunstig en een stopzetting van de aan meldingen zal de emlgrantenstroom voor lange tijd stuiten. D~ -mat dan ook gewoon dc- Het jaarverslag ur-se- cretarïs, de heer T. Cnossen, toonde aan, dat de emigratie in 1953 is terug gelopen. Er kwamen 60.545 aanmeldin gen binnen en er vertrokken 38.048 „ge vallen". Beide cijfers zijn ongeveer 10.000 lager dan in 1953. Het aantal door de C.E.C. bemiddelde gevallen steeg echter van 3036 in het vooraf gaande jaar tot 3431 thans (ongeveer 9000 personen). Van het aantal aan meldingen voor emigratie behoorde in 1953 40 pet. (35000 personen) tot de Ned. Hervormde of Gereformeerde Kerk. Slechts 36 pet. van deze groep vond echter de weg naar de C.E.C. De belangstelling voor Canada bleef het grootst, maar de animo voor emi gratie naar Zuid-Afrika is groeiende. De oprichting van een GerefImmigra- sieverenigtng te Pretoria is dan ook verheugend, aldus het verslag, dat ver der melding maakt van de aanstelling van mr J. C. Rietkerk tot assistent van de heer Cnossen en van de heer P. van Pijpen tot administrateur van de C.E.C. ONDERBOUW. De aftredende leden van het mode- ramen werden herkozen. Medegedeeld werd, dat de heer K. de Boer als afge vaardigde van het C.N.V. in het hoofd bestuur was vervangen door de heer P. Tjeerdsma, terwijl de heer Joh. de Jong zitting nam voor de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Organisatie. Mr ir B. W. Haveman, de Commissa ris voor de Emigratie, gaf aan de hand van enkele kleurenfilms reisindrukken over Zuid-Afrika en Rhodesia. Tevoren riep hij de leden van de C.E.C. op, om onder de zware top van kantoren en deskundige voormannen de basis te leg gen van een enthousiaste groep mede werkers in het gehele land. Anders zal uw werk mislukken, al worden al uw wensen inzake overheidssubsidie ver vuld, zo zei de mr Haveman. Ingezonden Merle- 'vJvJ I c zes m zouten die Kru- schen bevat sporen lever, nieren en ingewanden aan tot actievere wer king, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen ge smoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen? HANOI, 14 Maart. Onder trompet geschal en geschreeuw hebben duizen den soldaten van de Vietmïnh een felle aanval ondernomen op het bolwerk van de Franse Unietroepen in Indo-China, Dien Bien Phoe. De aanval begon gis teren om vjjf 's middags en nam gedu rende de nacht en vanmorgen nog steeds in hevigheid toe. Volgens het Franse hoofdkwartier heeft de Vietminh bij de eerste aanval duizend man aan doden en gewonden verloren. De aanvallers kwamen de heuvels af rondom het plateau van Dien Bien Phoe, dat met prikkeldraadversperrin gen en veel artillerie in een ware ves ting is herschapen. De Fransen bedienden zich van tanks, mobiele artillerie en zware ma chinegeweren.. Ook zij leden aanzien lijke verliezen. Het leger van de Vietminh rondom Dien Bien Phoe wordt op 36.000 tot 46.000 man geschat en is vier maal zo groot als dat der Franse verdedigers, die tot nu toe nog slechts twee buiten posten hebben moeten prijsgeven. In 1920 nog geen 50.000 ingezetenen DELFT, 25 Maart. Rondom het standbeeld van Hugo de Groot op de- Markt te Delft bevindt zich in de straatstenen het randschrift „Elck wandel in Godts weghen". Althans het bevond er zich sinds vele jaren, want nu is iemand tot de ontdekking gekomen dat de eerste „e" is ver dwenen. Enige jaren geleden, toen de ten toonstelling ,J?leur en Interieur" in Delft werd gehouden, was de straat rondom het standbeeld opgebroken om er een tijdelijk plantsoentje te maken. Ha de tentoonstelling heeft men vermoedelijk de „e" vergeten te herplaatsen. Boze tongen in Delft beweren dat de „e" het laatst in de stad werd ge zien op de dag voor het Europese re ferendum, dat vanwege de Europese beweging in Delft en Bolsward werd gehouden EINDHOVEN, 15 Maart. - Eindhoven bereidt zich voor op de ontvangst van de 150.000ste inwo ner, die half April verwacht wordt. Indien de statistiek waarin het aan tal nieuwe wereldburgers, dat in Eindhoven het levenslicht ziet, ver werkt wordt, het voor het zeggen had, dan was de geboorte van de 150.000ste nu reeds wellicht aan de orde. Doch 't inwoneraantal wordt mede bepaald door vestiging en vertrek. De vertrekfactor doet zich in Eindhoven nogal gelden, speci aal door dat hier de animo voor emigratie groot is. Uiteraard wordt het een en ander op stapel gezet om de 150.000ste bore ling mitsgaders diens gelukkige ouders te fêteren. Het Eindhovense gemeente bestuur heeft voor de uitverkorene reeds vijf obligaties van elk honderd gulden van zijn onlangs geplaatste premielening klaargelegd. Daarnaast heeft het gemeentebestuur nog een speciale attentie in petto, waarvan het geheim eerst op de blijde dag zelf ont huld zal worden. Ook de burgerij zal zich niet onbetuigd laten; tal van ne ringdoenden hebben de bereidheid tot het geven van geschenken al kenbaar gemaakt. Ter bereiking van enige sys tematiek in de attenties van de zijde der burgerbevolking tenslotte is één wieg voor de baby voldoende zal de plaatselijke Wï coördinerend op treden. Vierendertig jaar geleden bedroeg het inwoneraantal van Eindhoven nog geen vijftigduizend, in 1920, toen groot-Eindhoven ontstond tengevol- KHARTOEM, 15 Maart. Het be stuur van de Soedanese Unionistische partij, die een unie met Egypte voor staat, heeft de regering van Azjari verzocht: 1) de Oemna-party, voorstandster van de onafhankelijkheid van Soedan te ontbinden, 2) de jeugdorganisatie Ansar te ont binden, 3) de benoeming van de Soedanezen in hoge regeringsfuncties te be spoedigen en al degenen, „ongeacht hun positie", in hechtenis te nemen, die hebben deelgenomen aan de bloedige be togingen van 1 Maart. 4) slechts voor een deel. Niemand zal toch kunnen ontken nen, dat ook in onze tijd de verkiezin gen nog van grote betekenis zijn. Dat het ook nu nog gaat om diepingrijpen de vraagstukken van geestelijke en van stoffelijke aard. En toch is er bij de grote massa be trekkelijk weinig interesse. Er wordt, dank zij de wettelijke opkomstplicht nog wel druk gestemd, maar daarbij blijft het dan ook. De spanning ontbreekt. En dat is met name het geval bij de Statenver kiezingen. Ten onrechte evenwel. Zoals ik in een volgend artikel hoop aan te tonen. Z. G. ge van de annexatie der randge meenten Stratum, Woensel, Strijp, Tongelre en Gestel, kwam de stad op een zielenaantal van 45.624. In December 1921 werd met grote vreugde de 50.000ste inwoner geno teerd. Daarna is de geboorte van de 75.000ste en de 100.000ste met fees telijkheden gevierd. Het stadsontwikkelingsplan is geba seerd op een bevolkingsgroei tot 250.000 a 300.000 zielen. De statistieken spreken van een verwachting van 200.000 inwoners in 1970 en van 250.000 inwoners rond 1990. Ingezonden Mededeling (adv.) zijn snel en afdoend te bestrijden met: 'n Z WITS AL preparaat.' LONDEN, 15 Maart. Naar A.F.P. van welingelichte zijde verneemt, zal Vrijdag 19 Maart te Londen een sub commissie van de raadgevende verga dering van de Raad van Europa bijeen komen om zekere aanvullingen van de heer Van der Goes van Naters op zijn plan ter Europeanisering van het Saar- gebied te bespreken. Deze aanvullingen zouden betrekking hebben op het weer toelaten der Duitsgezinde politieke par tijen in het Saargebied. Z.K.H. Prins Bernhard heeft als eer ste lid van een Koninklijke Familie de geluidsbarrière doorbroken. We zien de Prins hier na de vlucht welke werd gemaakt in een TF86 „Sabre", de nieuwe tweepersoonsstraaltrainer van de Amerikaanse luchtmacht in gesprek met zijn begeleider, testpiloot Joe Lynch. De vlucht werd gemaakt boven de Mojave woestijn, ongeveer 75 km ten Noorden van Los Angeles. De testpiloot toonde zich zeer tevreden over de wijze waarop de Prins het toe stel bestuurde en zeide dat de Prins f,opmerkelijk kalm was tijdens de duik- vlucht". Na deze supersonische vlucht ging de Prins opnieuw de lucht in, nu met een T 28 B trainer, vergezeld van Kolonel A. T. House. Negen kilometer buiten de Zuidkust van Californie sputterde dé motor en sloeg af. De Prins en de Kolonel zetten het toestel toen in glijvlucht en maakten een per fecte noodlanding. De priester-arbeiders» PARIJS, 15 Maart. De vergade ring van Franse kardinalen en bis schoppen, die dezer dagen te Parijs is gehouden, heeft geen uiteindelijke beslissing genomen ten aanzien van de priester-arbeiders, die zich nog niet nan de nieuwe maatregel der kerke lijke overheid onderworpen hebben. In Rooms-Katholieke kringen wordt ge zegd, dat het nog niet mogelijk is pre cies te zeggen hoeveel priester-arbei ders zich wel of niet onderworpen heb ben. Zaterdagavond sprak Prof. van Nif- trik, die begon met vast te stellen dat in het lichaam van Christus alle men- n vele winkels, waar men haarden en kachels verkoopt, ziet men op het ogenblik fraaie oliehaarden in de étalages uitgestald en in menig huishouden is men al op deze wijze van verwannen overgestapt. Dat lijkt onbelangrijk en zeker niet ge schikt om te behandelen in een ru briek, waarin de wereldproblemen aan de orde komen en toch is dit een van de facetten van een vraag stuk, waarover men In Luxemburg, de stad van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap, nu al vele dagen vergaderd heeft en waarover men niet tot een beslissing heeft kunnen komen. Zoals men weet staat aan het hoofd van deze K.S.G. de Hoge Autoriteit men zou deze mensen de directeuren kunnen noemen van alle steenkool mijnen en alle staalfabrieken van de zes landen die in de K.S.G. samenwer ken. Als goede directeuren houden zij een wakend oog op afzetmogelijkheden en prijzen. Tot dusverre lag die zaak niet zo moeilijk: na de oorlog had men overal een groot gebrek aan steenkool en wat was logischer dan dat men ma ximumprijzen vaststelde om de belan gen van de consumenten te bescher men tegen de macht van de (niet te gen onderlinge afspraken opziende) grote conserns. Dit systeem heeft be hoorlijk gewerkt, men heeft alles ge daan om de productie zo hoog moge lijk op te voeren en men is er in ge slaagd het totale kwantum kolen, dat men uit Amerika moest betrekken en waarvoor dure dollars moesten worden betaald, zeer te drukken. i Maar de tijden veranderen. De vraag naar kolen is niet zo groot meer als enkele jaren geleden. De voorraden bij vele mijnen groeien aanzienlijk en in sommige mijnen in Duitsland en België heeft men al een verkorte werkweek ingevoerd, omdat men bang is voor' overproductie. Dat gaat natuurlijk de Hoge Autoriteit aan het hart en dus heeft men de mening gevraagd van de leden, zowel van de Raadgevende Ver gadering als van de ministers, over de mogelijkheid om de prijzen maar vrij te laten. Dat zou de concurrentie ver groten en bovendien de gelegenheid geven straffer op te treden tegen die machten, die de prijs kunstmatig trach ten hoog te houden. Of men door een lagere prijs de vraag zou kunnen sti muleren, is natuurlijk een andere kwestie, want voor een deel zit de ko- lenmarkt vast op de meerdere of min dere strengheid van de winters. Maar voor de vraag der industrieën is de prijs uiteraard wel belangrijk, want aardgas en olie zijn opkomende con currenten. V Over dit alles is druk gepraat zon der dat men tot een oplossing is kun nen komen. In het Raadgevend Comité waren de meningen zeer verdeeld: de Duitsers verzetten zich met hand en Iu het buitencentrum „'tl re runt" te Evmelo (Van een onzer verslaggevers). ERMELO, 15 Maart. Zeer groot was de belangstelling voor de voorjaars conferentie die de Christelijk Historische Jongeren Zaterdag en Zondag hebben gehouden in hun eigen buitencentrum 't Trefpunt te Ermelo. Met zeer veel aandacht werden de inleidingen gevolgd van Prof. dr G. C. van Niftrik, die sprak over „Christelijke Solidariteit" en het Tweede Kamer lid de heer H. Kikkert, die als onderwerp had „Christelijke solidariteit toe gepast in het maatschappelijk leven". Dikwijls fel, maar door alles heen gedragen door het verlangen om de C.H.U. iets te laten betekenen voor het Nederlandse volk, waren de discus sies. Men bleek het lang niet eens te zijn met alles wat binnen de O.H.U. gebeurt, maar in de harten van zeer veel jongeren leeft de hunkering naar het heroveren van het profetisch karakter der C.H.U. sen zijn besloten. God wil dat alle mensen zalig worden en van hieruit moet de christelijke solidariteit wor den benaderd en verstaan. Prof. van Niftrik vond de gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan één der dui delijkste getuigenissen van christelijke solidariteit. De priester en de Leviet gingen voorbij; niet omdat ze zo on menselijk zijn dat ze niet wilden hel pen, maar omdat hun beginsel (van cultische reinheid) hen weerhield. Dat komt er van als men een program van christelijke solidariteit opstelt, al dus Prof. van Niftrik. Christelijke po litiek mag volgens hem nooit zijn een groepspartij vorming die zich bindt aan bepaalde ideeën. De gedachte mag niet leven in de C.H.U., dat christelijke po litiek een volgen van vaste regels zou zijn. Zo gauw als we vaste normen aan gaan leggen is er grote kans dat we de rol van de Priester en Leviet gaan ver vullen, aldus Prof. van Niftrik. Uitvoerig ging spreker in op de plaats van de kerk. Deze mag nooit zijn een doel in zichzelf. De deuren van de Kerk moeten wijd openstaan. Verder nam spreker sterk stelling tegen het collectivisme. Er is een hele boel planning nodig en ook moet er veel collectief gebeuren, maar spr. had er een specifiek christelijk bezwaar te gen. Christelijke politiek moet solidair zijn. Dat betekent in concrete gevallen duidelijk maken dat je het evangelie hebt verstaan. Het Evangelie dat zegt dat Christus de Heiland der wereld is en uit het privé-bezit der gelovigen, aldus Prof. van Niftrik. Hierop kwam een zeer goede dis cussie, neerkomend opr'éen groot ver langen naar het doen horen van het Christelijk getuigenis in de C.H.U., zo als bedoeld door spreker. Vasthoudend aan de stelling van Prof. van Niftrik, dat Chr. ethiek leert niet aan beginse len vast te houden maar aan persoon lijke mensen. Aan het eind van de vergadering werd een motie aangenomen, waarin men zijn afkeuring uitsprak over de scherpe uitlatingen van de minister president van Rijnland-Westfalen, over de na de oorlog bij Nederland gevoeg de gebieden. De motie werd gericht aan de heer Arnold. Adenauer, de Ne derlandse minister van Buitenlandse Zaken en de Ned. Jongerenraad voor de Europese Beweging. tand tegen vrije prijzen, terwijl ook de Fransen het systeem van maximum prijzen niet wilden loslaten, al voelden zij er wel iets voor om dat maximum lager te stellen. Daarentegen pleitten de drie Beneluxlanden en ook Italië voor vrijheid. Daarop was het de beurt aan de ministers van Economische Zaken, maar ook zij zagen geen kans tot een eensgezinde beslissing te komen. Mi nister Zijlstra trad op als kampioen voor de vrijheid en hij vroeg zijn col lega's of men dan altijd de vrijheid zou willen beperken: „Als men nü de prij zen niet kan vrijlaten, wanneer zal dat dan wel kunnen?" zo informeerde hij. Niet eenvoudig te beantwoorden voor de Duitse professor Erhardt! Hij trachtte zich eruit te redden door voor te stellen de zaak nog een jaar te laten zoals die is en in dat jaar nauwkeurig te bestuderen wat de gevolgen van vrije prijzen kunnen zijn. Dit verweer kosttte hem de scherpe terechtwijzing van Nederlands minister, dat hij met die studie precies een jaar te laat is begonnen! Ten slotte bleek, dat de me ningen drie tegen drie lagen: Duits land, Frankrijk en Luxemburg willen de maximumprijs handhaven, Neder land, België en Italië willen vrije prij zen en vrije concurrentie. De beslissing ligt nu bij de Hoge Autoriteit. Het is niet onwaarschijnlijk, dat men het systeem van prijsbinding nog niet he lemaal overboord zal gooien, maar dat men het maximum zal verlagen. In hoeverre deze beslissing ook op de prij zen in ons land van invloed zal zijn, moet worden afgewacht. Wil men ech ter grote werkloosheid in de mijnin dustrie voorkomen, dan zal er iets moeten gebeuren. En dan is vrijheid van concurrentie toch wel de meest aangewezen weg!

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3