BP T ZEEUWSE PLAKKEBORD 'T SPIEGELTJE Zeeuwse boeren gaan een nieuwe toekomst opbouwen BAAYENS UW OPTICIEN Vreemdelingen-legioen van de modder vecht door .J NOTEERT U Oudste Chr. School van Zeeland staat in Goes Chr+ Nationale School in feesttooi en lichtjes Eeuwfeest wordt met honderden oud-leerlingen gevierd Prof. Rasker over oorlog en vrede Handtekeningen zijn nu gezet Door vertrek naar N.O.P. kan sanering voortgang vinden Expositie van meubelen te Middelburg Iedere zeven uur een dode door verkeersongeval Jubileum W* Metzelaar Zij vertrekken naar de N.O.P. Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pag*a Zij spreken één taalt aanpakken 1 Van het appelfront Eede in feesttooi WIE Schouwen-Duiveland bezoekt ziet hen aan 't werk; ze dragen smerige overalls en bemodderde laar- ■en, en soms een wat uit heems petje op het hoofd or een oude hoed. En ze zeggen niet veel. Ze werken maar. Ze sloven en ploeteren. Het zjjn de mannen en vrouwen, de jongens en meisjes van de C.C.H., het „Coordination Committee Holland", die, ge wapend met allerlei schoon- maak-gereedschap de strijd hebben aangebonden tegen de chaos. De chaos, die het water hier met zijn verme iende kracht heeft aange richt. In de vroege ochtend, al3 de zon nog als een rode bol boven de kim opduikt gaan ze al op pad, zwijgend. In Kerkwerve en Sirjansland, in Nleuwerkerk en Ouwerkerk komt men hen tegen. Ce moet goed Uw talen spreken want het C.C.H. korps ls een bonte mengeling van men sen van de meest uiteenlo pende nationaliteiten. Het ls het vreemdelingenlegioen van de modder. Wie spreekt er Italiaans op Sir Jansland en wie kan zich In Nleuwer kerk met de werkers uit Turkjje onderhouden? En toch zjjn er geen taal moeilijkheden. Want de C.C. H-ers kennen maar één taal; „Aanpakken. Weg met aie ellendige slijmerige modder laag!" Kijk, dat verstaat Iedere eilandbewoner. Samen Wat denkt U van zo'n bruggetje? Er bestaat tussen onze lezers en de redactie een prettige wisselwerking. Vaak krijgen wij aardige tips, soms zelfs heel belangrijke, die aardige berichten opleve ren. Dat is buitengewoon prettig en we zouden tot al le abonnees willen zeggen; „Volg dit voorbeeld" Zo schrijft vandaag één on zer abonnees: „Als de ge meente Goes nu toch aan 't Beatrixplein bezig is, zou 't dan niet te overwegen zijn om over de Oostvest een rustiek bruggetje te slaan? Het zou voor het wandelend publiek uit Goes-Oost een heel wat prettiger verbinding vormen dan door de over drukke Voorstad, waar men, In het bijzonder op de spits uren, ais voetganger zijn le ven niet zeker is" werken zij aan het herstel tot het laatste werk ls ge daan. Dan zullen zij terug keren, naar Turkije en naar Zuid-Amerika, naar Zweden en naar Italië, naar Frank rijk, Duitsland en Engeland. Naar hun eigen thuis waar heen ze nu nog "3 avonds, voor zjj doodmoe in bed rol len, een brief schrijven. Een brief waarin verteld wordt van loodzware laarzen die 'n paar damesschoentjes ver vingen en van een oud vies petje dat dierbaarder werd dan het meest modieuze hoedje De fruithandel op de Zeeuwse veilingen verloopt de laatste weken zeer kaïm en met grote belangstelling wacht men dan ook op het bericht dat Frankrijk de in voer van appels uit Neder land toestaat. Nog ongeveer 1000 ton zal ons land, vol gens het handelsverdrag kunnen verzenden. In Goes worden wekelijks nog aardige partijen goudrei- nette geveild waarvoor ruim 50 ct per kg wordt betaald. De Jonathan ligt rond de 60 ct. Nu er een gering aanbod is van groente, doen ae moesappels het nog goea en ook de stoofperen zijn flink in prijs gestegen. Het dorpje heeft zich op gemaakt om vanmorgen Ko ningin Juliana feestelijk te ontvangen, wanneer zij liet monument aan de grens zal onthullen. Een aantal inwo ners is dezer dagen de grens overgetrokken en heeft daar in de bossen rondom het plaatsje Maldeghem 'n groot aantal dennen gerooid. Die zijn nu in de straten neer gezet, welke de Koningin zal passeren. De mensen van Eede verheugen zich bijzon der op dit eerste bezoek, aat onze landsvrouwe zal bren gen. T7andaag zal Koningin Juliana weer temidden van de Zeeuwen zijn. Zij zal enige tijd verblijven op een stukje historische grond, waar haar moeder op die blijde 13 Maart 1945 terugkeerde tot haar volk. Het monument, dat onze Vorstin daar zal onthullen, mag zonder enige restrictie een nationaal monument wor den genoemd. Precies zoals de gedenknaald op de boulevard in Scheveningen een nationaal monument is. De geschiedenis heeft zich herhaald al waren de omstandigheden anders. Nadat Koning Willem 1 in het jaar 1813 na de Franse overheersing voor het eerst voet aan wal zette in Scheveningen na zijn bal lingschap in Engeland, heeft ons volk begrepen, dat dit feit door het nageslacht nimmer mocht worden vergeten. Er werd een gedenknaald opgericht op de plaats, tuaar een Vorst zich verbond met zijn volk. Meer dan een eeuw later werd ons land opnieuw onder de voet gelopen. Zijn Vorstin moest buiten de grenzen haar strijd voor de bevrijding van het volk voortzetten. Maar toen kwam de dag, waarop het licht der bevrijding weer ging schijnen. En de Vorstin keerde terug, gelouterd als haar volk. Wij, die nu leven, zullen dat nooit vergeten. Maar hoe zal het over een eeuw zijn,-als onze kinderen en kindskinde ren dit land, deze provincie bewonen? Het leed slijt, vooral wanneer men het niet zelf heeft ondervon denDaarom is het goed, dat het monument in Eede zal staan als een blijvende herinnering aan leed en onderdrukking, maar ook als een symbool van ver knochtheid aan het Oranjehuis, dat door God aan Nederland in Zijn wonderlijke leiding werd geschon ken, als een teken niet minder van de diepe vreugde van Vorstin en volk over de hereniging na bange jaren. Schoondijke. Hedenavond Herv. kerk 8 uur. Zanguit voering onder leiding van de heer A. J. de Klerok. Mede werking van kinderkoor en van de heer P. v. d. Walle (clarinet). 's H. Arendskerke. Woens dagmiddag half drie: Raads vergadering. O.m. benoeming secr.-penningmeester maat schappelijke zorg (voor dracht: M. v. Oosten en M. M. Altewijn). Souburg. Dinsdag-, Woens dag en Donderdagavond 8 u. Ned. Herv. kerk: Maranatha- conferentie. Sprekers: ds J. Servaas, Gent; ds I J. Vas- seuh, Kampen en ds G. Bracks, Arnhem. Yerseke. Maandagavond kwart voor 8 N.C.V.B. Spreekster; zr. Kuijk te Noordwijk. Oudelande. 19 Maart, 2 u. eindles lagere landbouw school. Om de varende schipper meer te laten weten van de Grote Schipper is uit de Herv. Kerk te Hansiweert 'n commissie opgericht, die enkele dagen geleden ln de kerk een gemeenteavond ge houden heeft waar ds v. d. Most, schlpperspredikant te Rotterdam, een interessante causerie heeft gehouden over hetgeen er. onder de schippers leeft. Een causerie die zeker heeft bijgedragen tot méér begrip. Want dat hebben on ze schippers nodig! Vandaag gaan onze geluk wensen naar het echtpaar (V. Kempeneers- Wagemaker te St. Philipsland, die het veertigjarig huwelijksfeest viert. Te Kapelle woonden wij de ouderavond van de Chr. school bij. Voorzitter P. Scheele de Putter kon een groot aantal belangstellen den verwelkomen, die met plezier de zang beluisterden van de leerlingen van klasse 3 en 4 en met interesse de inleidingen van mej. Zwiep over het onstaan van de Chr. school en van de heer A. ae Waard over de waarde van Chr. onderwijs volgden. Ds school telt thans 207 leerlin gen, deelde het schoolhoofd, de heer J. C. Keim, mede. De laatste jaren zijn 20 leerlin gen geëmigreerd. Ook ln Coljjnsplaat hield de Chr. school een ouder avond. Het schoolhoofd, ae heer Siemons sprak over „Beroepskeuze" en andere leerkrachten verzorgden een bijdrage die zeer in de smaak viel. Voorts was er zang van een dubbel mannenkwariet en werden er enkele school- films vertoond. Ds Hugo V. Dalen sloot de avond. Een collecte voor een filmappa raat bracht 28,41 op. Ingezonden Mededeling (adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 GOES, 13 Maart. Van 31 Maart tot en met 8 April zal de Chr. Nationale School aan de Westwal te Goes in feesttooi zijn gehuld en zullen des avonds lichtjes verkondigen, dat deze onderwijs-instelling, als de oudste school in Zeeland en een der oudsten in den lande, het eeuwfeest viert. Er is een fraai gedenkboekje uitge geven, dat door de heer J. Laport, oud voorzitter van het schoolbestuur en voorzitter van de feestcommissie is sa mengesteld en is verlucht met tal van interessante foto's. Dit boekje, zal ge stuurd worden naar alle nog .in leven zijnde oud-leerlingen, want men hoopt, dat velen dit blijde feest mee zullen kunnen maken. Van hen heeft men er reeds, zij het na uiterst moeizaam „speurderswerk", zeventienhonderd kunnen opsporen! In een gesprek met de samensteller van het boekje vertelde deze ons, dat oud-leerlingen, die het boekje dat binnen enkele dagen verstuurd zal worden niet ontvangen, dit kunnen aanvragen bij de heer A. Buijze, Wil- helminastraat 5 te Goes. Zij, die over de geschiedenis der school meer willen lezen, verwijzen wij naar pagina 4. HET PROGRAMMA Het honderdjarig bestaan van de „Vereniging tot Bevordering van Chr. Schoolonderwijs" wordt op Woensdag avond 7 April voorafgegaan door een dankstond in de Gereformeerde Kerk te Goes, die aanvangt om 8 uur en waarin zal voorgaan dr G. P. van Itter- zon, Ned. Herv. predikant te 's-Gra- venhage, voorzitter van de Schoolraad en vice-voorzitter van de "Unie „Een school met den Bijbel". Op Donderdag 8 April is er van half tien tot half twaalf des morgens feest voor de schooljeugd, die in de zalen van de heer Krijger ondermeer een blijvende herinnering aan het jubileum zullen ontvangen. Van 15.30 tot 17.00 uur houdt het be stuur der school een receptie in de \ula van het Chr. Lyceum. Des avonds om half acht begint in de zalen van de heer Krijger de feestvergadering die tot half één zal duren en waar samen zang, en koorzang ten gehore zullen worden gebracht en verscheidene spre kers het woord hopen te voeren. Het hoofdstuk van de avond vormt een zangstuk, samengesteld door de heer M. de Borst, hoofd van de school aan de Westwal, waarin de historie der school wordt uitgebeeld. Tenslotte mogen wij nog melden, dat voor de oud-leerlingen, die reeds de leeftijd der zeer sterken hebben be reikt, speciale plaatsen zullen worden gereserveerd. Ingezonden Mededeling (adv.) EEN UITKOMST Y00R MAAGLIJDERS Maag'-'jders kunt weer allés gaan eten. De echte C. R. MAAGTABLETTEN zijn weer in Nederiand verkrijgbaar. C.R. MAAGTABLETTEN geven direct verlichting en zijn pijn stillend. Vooraanstaande doktoren en chirurge", hier te lande, tellen wij onder onze cliënten De ehte Ameri kaanse C. R. MA AC TABLETTEN zijn die lichtgele tabletten. Alléén verkrijgbaar bij de importeur LOUIS RIETBERGEN Nieuwe Binnenweg 400 - Rotterdam. Vraagt de ratis brochure zonder enige verplichting. GOES, 12 Maart. Prof. dr Rasker heeft vanavond in de „Prins van Oran je" te Goes voor de „Jonge Kerk" en „In dienst der Kerk" een indrukwek kende causerie gehouden over het vraagstuk van oorlog en vrede. Spre kend over de huidige situatie in de wereld, naar aanleiding van het her derlijk schrijven van de Synode van de Ned. Herv. Kerk in 1952, liet dr Rasker zich zeer scherp uit over de tegenwoordige bewapening door West en Oost. Wij geven grote sommen uit voor de bewapening tegen de Aziati sche volkeren, zo stelde dr Rasker het, terwijl wij misschien slechts enkele dubbeltjes uitgeven voor het welzijn van deze volkeren, die dikwijls honger lijden. Wat komt er zo van de gerech tigheid van Christus terecht, de ge rechtigheid van Christus die toch eigenlijk inhoudt een onbaatzuchtige zichzelfgevende liefde tussen mens en mens? In alle ernst stelde dr Rasker deze vraag of het wel juist is zich te laten opheuien tegen Rusland en zich laten bezielen door het Kruistochtidee van „God wil het". Moet de Kerk hier geen ander woord laten horen, het woord van Christus „Bereidt U ten vrede"? Dr Rasker geloofde niet, dat in deze tijd nog een rechtvaardige oorlog mo gelijk is. De inzet kan rechtvaardig zijn, maar door de tegenwoordige mid delen zullen in een oorlog alle gebo den van God tegelijk worden overtre den. Een tegenwoordige oorlog bete kent massamoord. Moeten wij, aldus vroeg de referent zich af, geen offer brengen door minder te bewapenen ten koste van ons gevoel voor veiligheid? Tenslotte aanvaardde dr Rasker een grensgeval van een rechtvaardige oor log. Daarom is toch bewapening nodig, en dat moet ook gebeuren. De bedoeling van het schrijven van de Generale Synode was, aldus dr Ras ker en dat was ook kennelijk de bedoeling van zijn referaat, om in deze militaristische wereld een onrust om zich heen te verspreiden. Wij moeten met deze vragen blijven worstelen. Na de pauze had nog een levendige gedachtenwisseling plaats tussen de spreker en zijn gehoor. De leiding van deze avond had drs A. P. Cornet. ""BK GOES, 12 Maart. Toen in de rampnacht het water Stavenisse verzwolg, zag de landbouwer C. Steendijk zijn hofstede vernielen. Hij trok weg naar Diepenveen en toen hij terugkeeroe was zijn be- "drijf een chaos. Zoals tientallen an deren zou hij opi euw moeten be ginnen. En Steendijk gaat een nieuw leven opbouwen. Als één van de 34 boeren die een bedrijf in de Noord-Ooi-tpolder kregen toegewe zen heeft hij vandaag :i dent een samenkomst in „Hotel de Koren beurs" zijn naam gezet op een stuk papier, een acte waarin hij toestemt afstand te doen van zijn bedrijf en meteen op een andere acte zich bereid verklaard een bedrijf in de N.O.P. te aanvaarden. Het ls een grote stap geweest; wat de voorvaderen in voor- en tegenspoed hebben groot gemaakt moet hij nu verlaten. Hjj kan niet anders want het water dwong hem. Nee, het is niet ge makkelijk gevallen en toen de mensen van de Herverkaveling bij hem zijn ge komen heeft hij lang moeten nadenken. Toch heeft Hij het geaccepteerd en is hij zijn sollicitatiebrief gaan schrijven. „Mijne Heren Nu heeft hij en hebben de andere 33 landbouwers, allen afkomstig uit de herverkavelingsgebieden op Schou- wen-Duiveland, op Tholen, uit Waar de en uit de Zak van Zuid-Beveland, het bewijs, dat zij in de N.O.P. mogen beginnen. Het Is een eervolle vermel ding want van de 141 boerderijen, die in de N.O.P. beschikbaar waren zijn er 34 aan de Zeeuwen geschonken. En er waren niet minder dan 3400 gega digden. VELE VRAGEN Samen zjjn de 34 landbouwers naar „De Korenbeurs" gekomen, waar ae Herverkavelingscommissie onder leiding van de voorzitter, mr A. J. v. d. Weel uit Middelburg hen opwachtte ln net licht van de schijnwerpers van Poly goon. Voordat mr v. d. Weel hen toe sprak konden zij vragen stellen. Want er zijn nog vragen. Velen hunner heb ben nog geen bedrijfsgebouwen in de N. O.P. ter beschikking en anderen zouaen de arbeid die zij reeds op het oude De- drijf hebben verricht toch gaarne snel vergoed willen zien. Welnu, hieraan zal worden tegemoet gekomen. REDE Mr v. d. WEEL In zijn toespraak heeft mr v. d. Weel zijn medeleven en bewondering uitge sproken. Zijn medeleven, omdat het ver trek voor allen een volledige verbreking betekent met het oude teven, met ce eigen vertrouwde omgeving. Zijn be wondering, omdat allen het moeilijke be sluit toch hebben genomen en omdat zij zich allen goede landbouwers hebben ge toond. „Door uw vertrek kunnen wij an dere bedrijven saneren en zo meer wei vaart trachten te brengen in het getrof fen gebied. Wij wensen U", zo zeide mr v. d. Weel, „bij de aanvaarding van Uw tocht naar de N.O.P. namens de Herver- kavellngscommissie en ik mag wel zeg gen, namens alle provinclegenoten, een goede toekomst toe" HANDTEKENING Hierna traden de landbouwers naar voren om de contracten te tekenen en sprak ir 3. D. Dorst namens de commis sie van toezicht op de herverkaveling 'n gelukwens. „Wjj zuilen trachten ae I.V.K.-ers op Schouwen zoeken werk. ZIERIKZEE, 12 Maart. Tijdens de jong ste vergadering van het bestuur van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland heeft de voorzitter, notaris P. Heering meegedeeld, dat de I.V.K.-ers weinig meer te doen hebben en naar nieuw werk zoeken. De stichting besloot f 100.aan de helpers te schenken, om hen over de financiële moeilijkheden heen te helpen. MIDDELBURG, 11 Maart. In de Concert- en Gehoorzaal heeft een aan tal Middelburgse winkeliers in het ka der van de Tiendaagse voor de Wo ninginrichting een expositie van meu belen, tapijten en gordijnen georgani seerd. De tentoonstelling was eenvou dig van opzet en bijna allen hadden een huiskamer- of salonameublement neergezet. Enkele winkeliets waren dit keer eens niet met het traditionele ge komen, maar zonden moderne meube len in, die opvielen door hun verant woorde en artistieke vormgeving. Daarmede werd een zeer toe te juichen poging gedaan om de publieke smaak omhoog te voeren en de mensen ervan te doordringen, dat aan een meubel behalve functionele eisen ook eisen van schoonheid moeten worden ge steld. Natuurlijk stonden er ook de befaarride logge bakbeesten van fau teuils met een bekleding, die pijn deed aan de ogen. De balpotenmanie blijkt helaas nog altijd niet over te zijn, evenmin als de slechte gewoonte tafels te maken met dwarsbalken tussen de poten! Wij vragen ons alleen af, wie voor zo'n geval in de huizen van tegen woordig nog ruimte kan vinden. Wat doet daartegenover een eenvoudige ta fel zonder overbodige tierlantijnen prettig aan. En welk een mooie taak ligt hier voor de meubelhandelaar om zijn klanten te adviseren het onechte nu eens niet te nemen, maar een eerlijk meubelstuk te kopen! Dat geldt ook voor de bekleding van het meubilair. Het opvallende op deze expositie was b.v., dat de kleurenharmonie in het moderne genre veel beter was dan in het traditionele. Prov. Bestuur Chr. Hist. Jongerengroepen. GOES, 12 Maart. De Christelijk Historische Jongeren-organisatie heeft thans in Zeeland een definitief bestuur. Voorzitter hiervan is de heer A. J. Wagenaar te Kloetinge, secretaris de heer J. J. van Willegen, Kapelle en penningmeester de heer A. J. Kaland te Middelburg. Leden zijn de heren: Ir. A. B. J. de Koning en A. de Pagter te Middelburg, gronden die door Uw vertrek vrijkomen, zo goed mogelijk te saneren" zei hij on dermeer. De heer J, bjj de Vaate uit Zierikzee dankte namens alle pachters voor deze toespraken. Ook namens C. Steendijk, die nu blij is met de nieuwe kans en ook omdat hij weet, door zjjn vertrek andere Zeeuwen te helpen. Hij hoopt op een goede oogst in 't nieuwe land. Maar zei ons en we waren hier blij om „We mogen nooit vergeten, wat er op het wandbordje staat: Het is de Heer die het wasdom geeft" In veilig Nederland GOES, 13 Maart. Iedere zeven urn sterft er in ons goede vaderlandje een inwoners door een verkeersongeval. En toch vinden blijkbaar weinig mensen een veilig verkeersactie van belang Tenminste voor de gisteravond in „Het Schuttershof" te Goes gehouden voor lichtingsavond van de afd. Bevelanden van het Verbond voor Veilig Verkeer, bestond maar weinig belangstelling. En dat is zeer te betreuren. Er werd on dermeer een hersengymnastiekwed- strijd gehouden tussen een zestal chauffeurs van de A.M.Z. en een zestal leden van auto- en motorclubs, een wedstrijd waarin vele vragen op ver keersgebied werden gesteld door de heer R. Edzes, verkeersdeskundige van het Verbond. Vragen, die Opnieuw be wezen, dat er méér problemen zijn dan „rechts gaat voor" De heer Edzes hield eerst een cau serie met lichtbeelden die zeer leer zaam was en waarin hij de verschillen de verkeersovertredingen besprak on dermeer ook die van de bromfietsers. Na de pauze volgde de wedstrijd die door de A.M.Z.-chauffeurs werd ge wonnen met 98% punt en het slot van de avond vormde de vertoning van 2 verkeersfilms, nl. een Amerikaanse één brok rauwe werkelijkheid en een Nederlandse. Ook in Kruiningen en Krabbendijke zijn deze films ver toond en vandaag krijgen de scholen in Goes nog een beurt met een speciale schoolfilm. Want men moet bij de jeugd beginnen; de ouderene gelóven het blijkbaar wel! Daarom, wordt lid van dat Verbond! Het ongevallencijfer (in 1953 nog 785.000) moet omlaag!... DEN HAAG, 12 Maart. De heer W. Metzelaar, waterstaatkundig hoofd ambtenaar, thans verbonden aan de Dienst Dijkherstel directie Zeeland van de Rijkswaterstaat, viert op Maan dag 15 Maart zijn zilveren waterstaats jubileum. De heer Metzelaar verwierf als technicus en voorlichter veel bekend heid tijdens zijn arbeid bij de dienst droogmaking Walcheren in 1945/46, bij de sluisbouw voor het Amsterdam- Rijnkanaal te Tiel en bij de dienst drpogmaking Schouwen-Duiveland. De Koningin hechtte de heer Met zelaar persoonlijk voor diens verdien stelijke werkzaamheden bij de opening van het Amsterdam-Rijnkanaal de on derscheiding van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de borst. E.H.B.O.-wedstrijden tc Goes. GOES, 12 Maart. Hedenavond werden in de „Prins van Oranje" E.H. B.O.-wedStrijden gehouden, waaraan drie ploegen deelnamen. In de opgave werd verondersteld, dat twee fietsers tegen elkaar waren gebotst. Een der wielrijders had een gecompliceerde onderbeenbreuk opge lopen, de andere een ernstige oorver wonding. De uitslag was als volgt: 1. Afd. Goes met 243 pnt (82 pnt voor de leider). 2. Afd. 's-Gravenpolder met 230 pnt (75 voor de leider). 3. Afd. Yerseke met 195 pnt (75 voor de leider). De jury bestond uit de dokters Griep en Entink, alsmede de zusters Bosserd en v. d. Kleij. Provinciaal subsidie voor de kraamzorg. MIDDELBURG, 11 Maart. In de afdelingen hebben de Prov. Staten ge sproken over het voorstel van Ged. Staten tot subsidiëring van de centra voor kraamzorg. Iemand was teleur gesteld over het feit, dat Ged. Staten maar de helft der gevraagde f 0.50 per dag willen geven en de andere helft door de gemeenten willen laten be talen. Hij wilde alles uit de provin ciale kas beschikbaar stellen. Het ant woord luidde, dat de Provincie niet verder kan gaan dan 25 cent, omdat slechts de bedoeling voorzit subsidie te verlenen en het billijk is, dat andere instanties meebetalen. De wens van één der Statenleden om ook de tehui zen voor de ongehuwde moeder en haar kind te subsidiëren werd beant woord met de mededeling, dat dit on derwerp niet aan de orde was. Komt er een verzoek voor dit doel, dan zou dit zeker in overweging worden geno men. Opgemerkt werd, dat er in het voorstel maar van twee Kruisvereni gingen gesproken wordt, terwijl er toch drie zijn. De verklaring was: de Commissie voor de Hygiëne van het Kind diende het verzoek in. En daar was slechts van twee Kruisverenigin gen sprake. GOES, 12 Maart. Dit zijn de landbou wers, die vandaag het nieuwe pachtcon- tract tekenden: C. J. Ampt, Oud-Vossemeer; C. den Boer, Poortvliet; L. den Boer, Terneuzen; C. J. Boot, Renesse; J. G. J. Brouwer, Oos- terland; L. Dorst, Bruinisse; W. Geelhoed, Zonnemaire; A. J. Hanse, Dreischor; C. Hanse, Burgh; W. A. Hanse, Brouwers haven; J. A. Hanse, Wemeldinge; J. M. Hanse, Haamstede; M. C. v. d. Hoek, Nieuwerkerk; W. v. d. Hoeve, Rijsoorc); L. J. Janssens, Scherpenisse; M. P. v. d. Klooster, Brouwershaven; A. Koeman, Driewegen; M. H. Krepel, Dreischor; M. J. Kwant, Haamstede; J. W. Romeijn, Schoondijke; L. Ruissen, Waarde; A. Schiettekatte, Renesse; M. de Schipper, 's- Heer Hendrikskinderen; C. Steendijk, Sta venisse; J. bij de Vaate, Zierikzee; B. J. bij de Vaate, Zierikzee; J. J. Viergever. Bruinisse; W. Vroegop, Poortvliet; L. v, d. Weele, Bruinisse; A. v. d. Wekken, Kerkwerve; C. M. v. d. Wekken, Emme- loord; J. v. d. Wekken, Haamstede; C. J. van Westen, Oosterland; C. v. d. Zande, Eikerzee. Ingezonden Mededeling (adv.) Tienduizenden tassen ver kochten wij het afgelopen jaar aan onze klanten, die ondervonden, dat zij het beste kochten dat er voor hun geld te krijgen was, onder volledige garantie. En juist omdat wij onze tassen niet bij tientallen, maar bij duizenden kun nen inkopen, is het moge lijk voor prijzen te verko pen, die 30 tot 40% lager zijn dan waar ook. Want wilt U een beter bewijs dan deze aanbie ding actetassen, waarbij wij onze postorderklanten duidelijk laten zien, dat een goede kwaliteit en een lage prijs rustig samen kunnen gaan? Dit is een aanbieding waarbij de kwaliteit door schriftelijke garantie voor U geen twijfel overlaat. 500 Actetassen v. 33r50 met twee vakken, twee voorzakken en brede riem. Actetassen van origineel blank glad tuigleer, zó sterk en zó solide, dat er 10 jaar garantie op ge geven wordt. Stelt U eens voor, van dit beste in de kleurgelooide blanke tuigleer, koopt U zo'n ruime dubbele tas (ondanks alle prijsstijgin gen) voor nog geen zes tien gulden. Onze postorderklanten kopen deze dubbele tuig- lederen actetassen met 10 jaar schriftelijke garantie Alle goederen worden onder rembours verzonden (hoven 25 gulden Iranco). Bij retour zending binnen een week qntvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2