T ZEEUWSE PLAKKEBORD T SPIEGELTJE KRABBENDIJKE-ARNEMUIDEN De Protestantse jeugddag te Gent Programma thans vastgesteld DE BUS RAMMELDE GRABBELTON NOTEERT U Er op of er onder I Rillandia en Kloetinge moeten winnen Parfumerie VAM B1EMEN Wielerronde in Heinkenszand Installatie burgemeester W. H. van der Heide Dr Ir Z* IJ* van der Meer bezocht Schouwen en Duiveland Besprekingen met colleges van B. en W. in Zierikzee Onze houding in deze moderne tijd GRIEPPOEDER Het pensioen voor de oude dag KERK Mevrouw Mansholt opende meubeltentoonstelling te Zierikzee Het water weg, nu kopen met overleg De autobusdiensten op Tholen Dc raad van Oud-Vossemccr vergaderde Vrijdag 12 Maart 1954 i DAGBLAD pagina Na vele voorbereidende be sprekingen is thans voor de Bondsdag van het C.J.M.V. en de C.J.V.F. op Tweede Paasdag te Gent, waarover wij enige tijd geleden reeds schreven, een programma opgesteld, dat de deelnemers een prettige en goede dag belooft. Men verwacht op deze bondsdag ongeveer 1000 deelnemers, die vanuit Bres- keus en Terneuzen met bus sen naar het Casino in Gent zullen worden vervoerd, waar men de vergaderingen samen met alle Protestantse f'oeperingen van de Herv. erken in België zal hou den. Van 's morgens 10 uur tot 's avonds 7 uur zal men in Gent kunnen blijven en kennis kunnen maken met deze oude, historische stad aan de samenvloeiing van Leie en Schelde. Men zal ge legenheid hebben het oude Belfort te beklimmen, men zal het oude Gravensteen kunnen bezoeken waar het verleden ons aanspreekt en men zal de oude St. Nïklaas- kerk en St. Baafskerk kun nen bezichtigen. Het Stad huis en de Botanische tuin, het schitterend aangelegde park bij het Casino en het Feestpaleis: al deze monu menten en werken zullen de deelnemers kunnen bezich tigen. De dag in Gent begint met een wijdingsdienst om 10 uur, die geleid zal wor den door de Gentse en Brus- predikant resp. Ds -lipriacn-i.ujscius en Ds Ivf jr de stichting „Het Homeland" te Kloetinge f 97,en te Borssele f 46,64. Ook het fonds „Draagt El kanders Lasten" kreeg een mooi bedrag en wel uit Goes waar tijdens de feestelijke bijeenkomst van de Chr. Be sturenbond 164,werd in gezameld. Pichal, waarna de deelne mers in verschillende groe pen excursies gaan maken o. 1. v. Gentenaren. In de mid dagvergadering zal de Bondsrede worden uitge sproken door de vroegere Zeeuwse Districtssecr. de heer J. C. Gordeau uit En schede, onderwerp: „Chris tus, de Hoop der wereld", dat ook aan de orde is op de grote vergadering van de Wereldraad van Kerken in de V.S. van Amerika. Ver der is er samenzang o.l.v. een Belg, een vlaggenpara- de door C.J.V.F. en C.J.M.V., volksdansen en opvoering van een toneelstuk door de „Jonge Katelijners" te Brus sel. De vergadering zal ge opend worden door de voor zitter van de Vlaamse Bond en gesloten door de Zeeuwse Districtssecretaresse van de GJ.VJF„ wüa de Vlieger. *t Slot van deze dag zal be staan uit een mars door de stad met een openluchtsa menkomst op de Vrijdag markt. Opnieuw méldt men ons een Lentebode. Aan deKerk- weg te Waarde zag en hoor de men gisteren een Koe koek, die het eens zo groe ne en thans zo boomloze dorp toch niet had vergeten. En nu de lente zo duide lijk in aantocht is gaan de wandelsportliefhebbers zich weer de mooie wandeltoch ten van weleer herinneren. Goes kende vroeger ook een bloeiende wandelsportvereni- club die echter verliep als D mensen in de steden vinden het heel gewoon, dat zij de kraan maar hebben open te draaien om zoveel water te krijgen als zij willen hebben. Wie staat er nog wel eens bij stil, dat dit toch eigenlijk een grote zegen is? En wie denkt aan de mensen van het platteland, die het nog altijd met regenbakken en met bronnen moeten doen? Dat gaat goed, zolang er geen droge zomer komt. De plattelanders op de afgelegen boerderijen weten niet beter en de mensen van Noord-Beveland hebben nog nooit anders dan regen- en welwater gezien! Maar als de moei lijkheden komen, dan blijkt deze wijze van water voorziening allesbehalve bedrijfszeker te zijn. Denk aan Walcheren na de inundatie, denk ook aan Schou wen en Duivelend. De regenbakken zijn onbruikbaar en de bronnen zijn waarschijnlijk voorgoed verzitt. De koeieputten zijn kleine zoutmeertjes geworden en het vee moet op een andere manier aan drinken wor den geholpen. Daarom is zo'n zinker door het kanaal door Walcheren, waarover wij gisteren schreven, zo belangrijk. Tot voor kort kon men geen boer spreken, of hij klaagde over de enorme moeilijkheden, die een goede voorziening der weiden met water meebracht. Slechts een korte periode na de inundatie kreeg hij een vergoeding voor de aankoop en het vervoer van leidingwater, maar al vlug moest hij er zelf voor opdraaien. Het kostte velen om te beginnen al een tankwagen. Uren waren de veehouders alleen met deze watervoorziening kwijt. Dat gaat nu veranderen. In enkele agrarische streken van Walcheren kan de kraan al worden opengedraaid. Vèr van de woon- centra verwijderde boerderijen krijgen binnen niet al te lange tijd waterleiding. Er is heel wat over te doen geweest, voordat het zover was. Maar Walcheren zij nu op dit punt een voorbeeld voor de nieuwe herver- kavelingsgebieden, met name Schouwen-Duiveland en Tholen V. - - een onnutte handelszaak. Er komt nu echter weer meer belangstelling en derhalve hebben de heren M. C. van Strien, A. C. Veenis en J. Koets, ware wandelvetera nen, de hoofden bij elkaar gestoken om opnieuw te trachten een wandelsport vereniging op te richten. Op Dinsdag 16 Maart zal nu m „De Landbouw" te Goes des avonds om acht uur een ver gadering worden belegd waar men vele belangstellenden verwacht. Veertig jaar geleden trad de heer Jac. Kempeneers als landarbeider in dienst bij de fam. Nieuwenhuizen te St. Phiüpsland. Dit jubileum werd dezer dagen gevierd, waarbij hem een horloge werd aangeboden. De haven van St. Anna- land heeft weer eens een op knappertje nodig. Dezer da gen is een begin gemaakt met het uitbaggeren, een werkje dat wordt uitgevoerd door schipper J. A. Tkeunis. se van het m.s. „Wuta". De Bijjbel kioskvereniging heeft gisteravond te Borssele een filmavond gehouden. Vertoond werd o.m. de film „verborgen schatten". Het doel van de bijeenkomst werd bereikt: verscheidene perso nen gaven zich als lid op, St. Laurens. Consistorie Geref. Kerk, 7.30 uur, jaar vergadering School met de Bijbel. Westkapelle. 13 Maart, Verenigingsgebouw, „West kapelle Herrijst", 8 uur film avond. 20 Maart, Herv. Jeugage- böuw, 8 uur. Film Prot. Ge zondheidszorg „Vechten en dienen". Goes, 13 Maart, C.J.M.V.- gebouw Wijngaardstr., Wlka J. A. Hes spreekt over „Hoe moeten wij een film beoorce- len Middelburg, 13 Maart, „Schuttershof", Ned. Ver. voor Suikerzieken. Sprekers dr L. J. H. Brongers en ae heer N. Bloemendaal. Op 13 Maart Streekverband „Ar- jps": Spreker H. C. v. Donk, Goes „De achtergrond van Hardegarrjp". Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie GOES, 12 Maart. De spanning in de Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie zal morgenmiddag zijn hoogtepunt bereiken, als de elftallen van Arnemuiden en Krabbendijke op het veld van deze laatste club zullen aantreden om hun laatste wedstrijd in deze competitie te spelen. De laatste wedstrijd, maar tevens voor beide clubs de beslissende wedstrijd. Evenals voor beide teams deze wedstrijd een zware opgave is, is het voor ons erg moeilijk cm een voorspelling te doen. De elftallen zijn in het veld tegen elkaar opgewassen en volgens onze beseheiden mening zal hier het elftal met de beste teamgeest en het grootste doorzettingsvermogen gaan winnen. Rillandia, dat bij V.C.K. op bezoek gaat, zal bij een overwinning van een der partijen zijn laatste kans in rook zien opgaan. Blaast scheidsrechter Mos echter het eindsignaal en de wedstrijd is onbeslist, dan heeft Rillandia evenveel kansen voor het kampioenschap als beide clubs morgenmiddag bij de aanvang van de wed strijd in Krabbendijke hebben. Rillandia zal dus alles in het werk stellen om van V.C.K. te winnen. En bij deze zege zal het eerste elftal van Kloe tinge zeer gebaat zijn, want wint dit elftal zr|n laatste wedstrijd in Colijns- piaat, dan eindigen V.C.K. en Kloetinge inet een gelijk aantal wedstrijdpunten op de onderste plaats, zodat hier dus nog een beslissingswedstrijd in het ver- echiet ligt. De overige wedstrijd, Wol- faartsdijkNieuwdorp, die waarschijn lijk in 'n overwinning zal eindigen voor de eerste club, is van weinig belang meer. 2e klasse A. Voor de wedstrijd KrabbendijkeAr nemuiden, die begint om 4.30 uur zal worden gespeeld, zullen eerst de belde reserve-elftallen van deze clubs ln het veld treden. Wie hier gaat winnen, hoe ven we nauwelijks te zeggen. De belang rijkste wedstrijd in deze klasse is de ont moeting Kapelle HWolf aartsdijk H. Gezien de prestaties van. Wolfaartsdijk van de laatste week, kon deze club wel eens gaan winnen In Kapelle. V.C.K. H moet weinig moeite hebben met Rillan dia IL 'ie klasse B. Koploper S.V_D. zal morgen tegen Cortgene wel geen steek laten vallen. Wissekerke zal de laatste wedstrijden (vier) goed van huis moeten komen, om nog van de onderste plaats af te ko men. Voorlopig ziet het er in ieder ge val niet naar uit, dat de Wissekerkena- ren van de Bevelanders zullen gaan win nen. 's Heer Hendrikskinderen zal wel iswaar alle zeilen moeten bijzetten tegen Badminton Vlissingen-Tilburg Badminton wordt in Zeeland nog maar weiryg gespeeld. Toch is de belangstelling de laatste tyd groei ende en met name in Vlissingen wordt door een clubje regelmatig ge speeld. Tot nu toe bepaalde men zich vrijwel tot onderlinge wedstrijden, maar thans is men zo ver gevorderd, dat men zijn krachten met andere clubs wil jneten. Zaterdagavond komt Tilburg naar Vlissingen om met de Scheldestad- bewoners de strijd aan te binden. De wedstrijden worden gehouden in de gymnastiekzaal van de R.H.B.S. Elke club komt uit met vier dames en vier heren, zodat in totaal 16 partijen wor den gespeeld: 4 dames-enkel! 4 heren enkel; 2 dames-dubbel; 2 heren-dub bel en 4 gemengd-dubbel. de Yersekse schippers, maar kan toch wel met een overwinning uit de strijd komen. 2e klasse E. S.V.D. H zal het heel moeilijk hebben tegen Beren. De reserves van het Zuld- Bevelandse Driewegen zullen het niet ver schoppen tegen de Baarlanders. Onze verwachtingen: le klasse. Krabbendijke IArnemuiden I Colpl. Boys IKloetinge 9 1 Wolfaartsdijk INieuwdorp I 1 V.C.K. I—Rillandia I 0 2e klasse A. Krabbendijke nArnemuiden H 2 Kloetinge IIColpl. Boys n 1 Kapelle IIWolfaartsdijk H 2 Rillandia H—V.C.K. n 2 2e klasse B. Bevelanders IWissekerke I 1 's H. H. Kinderen IYerseke m 1 Cortgene I—S.V.D. I 2 2e klasse E. S.V.D. II— Beren I 1 (1 - winst thuisclub; 2 winst be zoekende club en 0 gelijkspel). Ingezonden Mededeling (Adv.) Voor YARDLEY POTTER EN MOORE of LOHSE LAVENDEL KLOKSTRAAT 4, Tel. 2935, GOES Gestrand Italiaanse schip vlotgesleept. VLISSINGEN, 11 Maart. Het Italiaanse stoomschip „Minfiore", dat gisteravond bij Ritthem ter hoogte van „De schone waardin" aan de grond is gelopen, is van morgen door de Nederlandse sleepboten „Goeree" en „Schelde", de Belgische sleepboot „Walvis" en het Nederlandse bergingsvaartuig „Dolfijn" vlotgetrokken. Ver. tot Verbetering van het geitenras. GOES, 11 Maart. Vrijdag 26 Maart ver gadert te Goes in „De Prins van Oranje" de Vereniging ter verbetering van het geitenras in Zeeland. Aan de orde komt ondermeer een voorstel tot verkoop van het fokstation te Serooskerke aan de heer J. Boone aldaar. Het bestuur heeft een voorlopige overeenkomst gesloten met de heer Boone welke echter nog bekrachtigd moet worden. De begroting 1954 sluit op een totaalbedrag van f 4980. Jeugdschaakkampioenschap. In de Walcherse voorronde' van het Zeeuwse jeugdschaakkampioenschap werd de laatste wedstrijd gespeeld, G. Snip uit Middelburg won van zijn plaatsgenoot Gabe Woudstra en plaat ste zich hierdoor eveneens in, de fi nale. De eindstand is: Gabe Woudstra 4% uit 6; G. Snip 4 uit 6; P. Bikker Jr 3% uit 6; C. Cemeska 0 uit 6. In Zeeuwsch-Vlaanderen moeten nog drie partijen gespeeld worden. De beste papieren hebben hier L. A. Kopmels en J. Lensen, maar ook J. de Koeyer heeft nog een kansje. HEINKENSZAND, 11 Maart. Onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Derckx is in Heinkenszand een comité gevormd, dat een internationale wieler- course voor amateurs zal organiseren tij dens de zgn. „Heinkenszandse markt" op 10 Juli a.s. Start en finish is op het Clara's Pad vanwaar de ronde zal lopen via Kraaiendijk, Doelstraat en Dorpsstraat De baten zullen worden gestort in het uniformfonds voor „Euterpe". ARNEMUIDEN, 11 Maart. Naar wij ver nemen zal de nieuwe burgemeester van Arnemuiden. de heer W. H. van der Hel de geïnstalleerd worden op Zaterdag 20 Maart as. des namiddags om twee uur in een officiële openbare raadsvergadering. De feestelijke intocht vindt des morgens om half elf plaats bij de Arnebrug. Problemen rond de wederopbouw MIDDELBURG, 16 Maart. De Directeur-Generaal van Wederopbouw en Volkshuisvesting, dr ir Z. IJ. van der Meer, heeft vandaag een bezoek gebracht aan Schouwen en Duiveland om de stand der herstelwerkzaam heden op te nemen en om besprekingen te voeren met de colleges van B. en W. der diverse gemeenten. De heer Van der Meer was vergezeld van enige hoofdambtenaren uit Den Haag, alsmede van de heer M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting in Zeeland, en de heer D. Stam, hoofd van het bureau voor Schouwen en Duiveland. Namens het Prov. Bestuur maakten de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en de Gedeputeerden mr A. J. van der Weel en A. Schout, de tocht mee. Eerst werd naar Oosterland, Nieu- werkerk en Ouwerkerk gereden, waar in het kort het wederopbouwplan met het gemeentbestuur werd besproken. In Hotel Van Noppen te Zierikzee vond daarna een bespreking plaats met de colleges van B. en W. der eiland gemeenten. Daar is om. uitvoerig aan de orde gekomen het probleem van de herbouw op andere plaatsen in de ge meenten, in het nieuwe wederopbouw plan. De zaak is n_L deze, dat er heel wat mensen zijn, die hun huis door het water zagen verdwijnen en nu niet op dezelfde plaats kunnen herbouwen, ■omdat de grond, waarop dat huis stond, in het herverkavelingsblok is gelegen. De Herverkaveling vergoedt deze grond slechts naar de (mindere) agra rische waarde en de gedupeerden krij gen in het herbouwplan een plaats voor hun nieuwe huis aangewezen. Aangezien deze grond bouwrijp moet worden gemaakt liggen de kosten vaak 4 tot 5 gulden hoger. De vraag is nu, wie dit meerdere moet betalen. De Wet op de Waters- noodschade biedt wel een mogelijkheid tot vergoeding door het Rijk, maar naar welke normen deze wordt bere kend, schijnt onzeker te zijn. WEDEROPBOUWPLANNEN. Tijdens deze bespreking heeft dr ir Van der Meer aangedrongen Op een zo spoedig mogelijk vaststellen der we- deropbouwplannen. Het is de bedoe ling, dat enkele mensen van Wederop bouw en van het Prov. Bestuur ter plaatse de situatie in ogenschouw zul len gaan nemen. Zoals men weet moet een plan, dat door de raad is goedge keurd, nog door het Prov. Bestuur worden bekeken en door Den Haag. Deze procedure zal worden versneld, opdat zo spoedig mogelijk met de reali sering der plannen begonnen kan wor den. NASCHADE. Besprekingen werden ook gewijd aan de verdeling der geschenkwonin gen. Het bleek, dat diverse gemeenten een onderlinge ruil hebben toegepast Jaarvergadering C.B.T.B. Oostkapelle. De afdeling Oostkapelle van de C.B. TB, kwam o.l.v. de heer A. Haandrikman in jaarvergadering bijeen. De secretaris en penningmeester brachten hun jaarver slag uit. De afd. telt nu 30 leden, terwijl de kas sloot met een klein batig saldo. De heer T. Stol, leraar aan de Chr. Landboüwwinterschool te Middelburg sprak daarna over: „Onze houding in deze moderne tijd." Spreker gaat na welke geesterstromingen haar bepalen en grijpt terug in de grijze oudheid. Uitvoerig toont hij aan hoe steeds weer getracht werd een brug te slaan tussen Reformatie en Renaissance. Christendom en Humanisme bepalen heden ten dage de bedding van deze stromingen. Spr. wijst op de ken merken van deze moderne tijd. Intellec tualisme en Rationalisme, hetwelk ons een materialisme heeft gebracht aan wel ker invloed zich niemand onttrekt. Wij maken hoger torens dan die van Babel. Spr. wijst op de machtige ontwikkeling v. d. Staat en Staatsidee, op de neutrali teit en haar valse éénheidsleuze. Gods dienst moet teruggedrongen worden in de binnenkamer. Onze taak is de herkerste ning van de wereld. Christelijke infiltra tie tegen de macht van de Staat en de neutraliteit. Principiële vorming moet op treden naar buiten voorafgaan. De span ning die allerwege optreedt moeten wij aanvaarden. De ware eenheid en de waar lijk vrije gemeenschap vinden we in Gods Woord, op het fundament van Jezus Christus. Van de gelegenheid met spre ker van gedachten te wisselen werd dankbaar gebruik gemaakt. De aftreden de penningmeester de heer K. de Kam stelde zich niet herkiesbaar. Daar nog een vacature in het bestuur was, werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de he ren J. Coppoolse en A. Maljaars Jac.zn. Ingezonden Mededeling (adv.) 8 cent per poeder (Vervolg van pag. 1) gelden voor hen, die een aantal jaren door verblijf in het buitenland niet verzekeringsplichtig zijn geweest. 12. De financiering van de verzeke ring geschiedt volgens het omslagstel sel. 13. De premie zal ongeveer 5,5 pet van hét premieplichtig inkomen bedra gen. Gedurende 5 jaar zal een over gangsregeling van kracht zijn met een premiepercentage van ongeveer 4,2 procent 14. De loontrekkenden zullen voor de te betalen premies een compense rende loonsverhoging ontvangen. Deze loonsverhoging wordt opgevangen door een afschaffing van de verevenings- heffing (4 pet van de loonsom) bij de invoering van de verzekering. 15. De inning van de premies ge schiedt door de belastingdienst, die im mers de meeste inkomens van de ver zekerden kent. Voor de verzekerden moet het echter duidelijk zijn dat een groot verschil bestaat tussen de verze keringspremie en de belasting. Minderheidsnota, In de minderheidsnota zeggen de drie leden van de S.E.R. dat zij zich niet kunnen verenigen met een ver plichte verzekering voor de gehele be volking. Zij zijn meer voor een ver plichte verzekering voor alleen loon trekkenden, waarbij nog valt te over wegen of ook een loongrens moet wor den gesteld. Zij vragen zich af of voor deze verzekering b.v. geen loongrens van f6000.kan worden gesteld met dien verstande dat een overschrijding van deze grens niet zonder meer be ëindiging van de verzekering met zich mee brengt. De drie leden achten de motivering van het overheidsingrijpen gegeven in het advies geheel onvoldoende en wij zen deze principieel af. en dat in het algemeen de samenwer king tussen de gemeentebesturen niet onbevredigend is. Er werd ook gevraagd bij de schat ting der schade rekening te houden met de uasehade tengevolge van de inwerking van het zeewater. De ge dachte om voor deze schade een be paald percentage op de vergoeding te leggen, werd door de heer Van der Meer afgewezen, omdat niemand kan zeggen of dit verantwoord is en boven dien nog niemand een afdoende oplos sing voor het probleem heeft gevon den. jenelin% Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Spannum (toez.) G. F. A. Carstens te Ferwerd (Fr.); Appel scha, voor bijz. werkzaamheden (sana torium „Beatrix-oord") J. W. Fase te Appelscha. Candidaat P. Kloosterman, KLOETINGE, 11 Maart. Candi daat P. Kloosterman te Schiedam, die het door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Kloetinge uitge brachte beroep heeft aangenomen werd in 1913 in Friesland geboren. In 1947 werd hij benoemd als hoofd van een school met 7 leerkrachten te Schie dam. Tijdens de oorlog studeerde de heer Kloosterman voor de acte-godsdienst- onderwijzer en was gedurende ander half jaar werkzaam als godsdienston derwijzer. Einde 1945 werd hij door de Kerkeraad van Schiedam benoemd tot geestelijk verzorger van een jeugd kamp in Engeland. In 1949 slaagde de heer Kloosterman voor het staatsexa men en werd hij ingeschreven bij de Theologische faculteit van de R.U. te Utrecht. In September 1953 slaagde hü voor het kerkelijk examen. De heer Kloosterman is gehuwd en heeft drie kinderen. welslagen van deze tentoonstelling. Na de pauze verkreeg mevr. Mans- holt het woord. Zij legde de nadruk op het motto van deze tentoonstelling „Het water weg, koop met overleg". Een jaar geleden stond alles op dit eiland nog onder water, het water weg heeft dan ook een zware strijd gekost, die verbeten gevoerd is. Deze tentoon stelling wil zij zien als een blijk van medeleven van het gehele Nederland-, se volk. In het bijzonder van de plat telandsbevolking. Gelijk een verbeten strijd is ge voerd om de dijken te dichten en water te vedrijven, zo zal nu op dit kale eiland ook een verbeten strijd moeten worden gevoerd voor de her opbouw. Ook voor de woning en de woning inrichting, ter voorlichting waarvan deze tentoonstelling dient. Hierna verklaarde zij de tentoonstel ling voor geopend, waarna allen zich naar de nieuwe Graanbeurs begaven en mevrouw Mansholt een gordijn opentrok, dat de toegang tot de ten toonstelling afsloot. Als aandenken ontving zij een ets van Zierikzee. ZIERIKZEE, 11 Maart. Onder grote belangstelling heeft vanmiddag mevr. H. J. MansholtPostel in de nieuwe Graanbeurs van het Huis van Nassau de zesde tevens laatste ten toonstelling geopend, georganiseerd door de gezamenlijke Plattelandsvrou wen, welke tentoonstelling ten doel heeft de huisvrouw in het rampgebied voorlichting te geven bij de wederin- richting van haar woning en de aan schaf van huisraad. Alvorens de eigenlijke opening plaats vond verzamelden alle genodig den zich in de grote bovenzaal van het Huis van Nassau, waar mevrouw L. N. HuismanGriep uit Rilland-Bath allen welkom heette. Hierna verkreeg me vrouw prof. Willinge Prins het woord. Zij hoopte dat deze tentoonstelling een steen mocht bijdragen tot het grote doel nl. de bevordering van het wel zijn van het platteland. Als blijk van erkentelijkheid bood mevrouw Huis man mevrouw WillingePrins een bakje met anemonen aan. De heer Rooyackers, secr. van de coördinatie commissie van de Stichting van de Landbouw complimenteerde de samenwerkende organisaties met het welslagen der vijf vorige tentoonstel lingen en sprak zijn beste wensen uit voor deze laatste tentoonstelling. De presidente van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, mevrouw Elema Bakkers uit Groningen gaf uiting aan haar bewondering voor de prestaties van de leden van de Bonden en hun dochters, waardoor zij het Nederlandse plattelandsgezin op uitstekende wijze dienen. Mr J. G. F. Schlingemann uit Goes sprak namens de georganiseerde Landbouw in Zeeland. Notaris P. Hee- ring, voorzitter van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland memo reerde dat een der punten van het werkprogram ma van de Stichting is voorlichting op allerlei gebied, dus ook op dat van huishoudelijke inrichting. Hij was echter blij, dat dit nu aan de vrouwen zelf kan worden overgelaten en uitte ook zijn beste wensen voor het Geruchten tegengesproken. GOES, 11 Maart. De op Tholen circule rende geruchten, dat de bussen op het eiland naar de B.B.A. zouden overgaan, worden door de B.B.A. zelf en ook door de Fa Krijger te Goes ontkend. Er is, zo deelde men ons mede, slechts een over eenkomst gesloten tussen de B.B.A., de fa Krijger en de busondememer Van der Klundert te Oud-Vossemeer, om samen de diensten te gaan exploiteren hetgeen overigens slechts betekent, dat alles blijft zoals het was. Alleen de bus die de ver binding vormt tussen Bergen op Zoom en Tholen zal nu de kleuren krijgen van de TA.D. Rijtijden blijven hetzelfde. Minister Beel naar Eede. MIDDELBURG, 11 Maart. Naar wij vernemen zal de onthulling van het monument te Eede door Koningin Juliana op Zaterdag a.s. namens het Nederlandse Kabinet worden bijge woond door de minister van Binnen landse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel. De heer Van de Berg te Bruinisse overleden. Op 88-jarige leeftijd overleed te Bruinisse de heer J. van de Berg Jumelet in zijn tijd een zeer bekende figuur in de oester en mosselteelt- wereld en bekend exporteur. Hij was 55 jaar geleden mede oprichter en vele jaren voorzitter van de afdeling Schouwen Duiveland van de Vereni ging Schuttevaer. De Raad van Oud-Vossemeer heeft be sloten het aan het Algemeen Armbestuur over 1953 toegekend subsidie ad f 2500. met f 388,32 te verhogen. Door de plaatse lijke muziekvereniging is verzocht de mu ziektent in eigendom van de gemeente over te nemen. Na enige discussie werd besloten het jaarlijks aan de vereniging toe te kennen subsidie voor 1954 met f 200.te verhogen, waaruit de muziek tent geschilderd kan worden en vervol gens f 75.boven het normale subsidie te verlenen, welk bedrag gereserveerd dient te worden voor genoemd onderhoud. Aan de Alg. Chr. Kleuterschool werd voor 1954 een subsidie toegekend ad f 25 per leerling, welk aantal thans 72 be draagt. Als leden van het Armbestuur werden herkozen de heren M. P. v. d. Stel en C. M. Drogers; in de vacature ontstaan in de commissie tot wering van school verzuim werd voorzien door verkiezing van de heer C. P. de Schipper. Besloten werd f 287,65 te voteren ter financiering van de aanschaffing van een nieuwe taalmethode voor de openbare la- geer school, terwijl nader zal worden be zien wat nodig is om bet totaal der leer middelen van die school op het gewenste peil te brengen. Medegedeeld werd dat opdracht tot het maken van een plan voor de nieuwe brandweergarage is verstrekt, dat de nieuwe brandspuit binnenkort klaar zal zijn, en dat de ontvangen bouwvolume bereids onder particulieren is verdeeld. Op een desbetreffende vraag van de heer v. d. Klooster merkt de voorzitter op dat de provincie tracht het aan Zee land toegewezen quantum verhoogd te krijgen. De beschadigde mossel percelen bij Goeree. Zoals bekend is bij het Dijkherstel op Goeree Overflakkee belangrijke schade aangericht aan de in de Greve- lingen voor de wal van dat eiland lig gende mosselpercelen. Een schattings commissie benoemd door het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, is thans bezig de grootte van deze schade op te nemen. De commissie be staat uit de heren: W. van den Berg Dz., oud-burgemeester van Bruinisse, J. S. Duinkerke, oud-opziener bij het Bestuur der Visserijen en de dienst doende opzieners Steketee en Haeck. Waar zijn onze schepen rj GROTE VAART. AARDIJK Bermudas/Le Havre. ANNENKERK 10 Lissabon/Marseille. AVERDIJK 10 ScÜlys/New York. BOSCHFONTEIN 10 Marseille/South ampton. GAASTERKERK II te Fremantle. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 10 Kp de Gata/Amsterdam. MELISKEKK 11 Fort Swettenham. NIEUW AMSTERDAM 11 te Barbados, v. ORANJEFONTEIN 10 te Las Palmas. ZUIDERKRUIS 10 Monrovia/Kaapstad. ALMDIJK 10 te Havanna. BLOMMERSDIJK 10 te New York. LAAGKERK 11 Karachi/Bombay. LIEVE VROUWEKERK 17 Port Said/ Spezia. LINDEKERK 11 Gibraltar/Port Said. MUIDERKERK 11 Aden/Suez. SOMMELSDIJK 9 te Paulshore. AAGTEKERK 10 Manilla/Siain. INDRAPOERA 10 Singapore/Tj. Priok. MAASDAM 10 Kp Hatteras/New York. RIJNKERK 10 te Yokohama. SIBAJAK 11 te Sydney. WATERMAN 10 te Halifax. WILLEM RUYS 10 Tj. Priok/Singapore. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 10 Maart. RAGNY v. Nij- mashorn; LUCAS BOLS II v. Reguejada; VIVO v. Antwerpen. 11 Maart. DAN- HOLM v. Duinkerken. Vertrokken 10 Maart. ALEGRA n. Port Everglaze; RAGNY n. Sidon. LUCAS BOLS p. Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 10 Maart. ALUDRA v. Bahia; TIMOR v. Wisbech; SURTE v. Hesingborg; BACCHUS v. San Juan.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2