T ZEEUWSE PLAKKEBORD BKHMOND 'T SPIEGELTJE Is het wel rheumatiek? THOLEN IS CMfE^SDEN OVER HET BOUWVOLUME Duiker gelegd door kanaal door Walcheren Voorj aarstochten voor de Goese jeugd NOTEERT U Schepen varen DE BUS .J Restauratie van toren te Brouwershaven Voor Walcherens weidewatervoorziening Aftakking van transportleiding naar opjaagstation bij de Abeele Jongens zwommen in zee In Februari werd flink gespaard Jloe i ook hoort er bjj!i u°vM V" v DE BEURS NOTEERDE GISTEREN T Donderdag 11 Maart 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 2 Wie wandelt er mee..? De lente is er. Snel en on verwacht. In de natuur begint weer nieuw leven te komen. Nog even en het groen begint uit te botten, nu de wilgenkatjes reeds in bloei staan. De tijd breekt weer aan om er op uit te trekken, om van al het schoons in de vrije natuur te genieten. En hoe kan men dat beter doen dan door te wandelen, fris en vrij. Zo moet ook een commis sie uit Goes er over gedacht hebben en geïnspireerd door het mooie weer heeft men een paar pracht wan deltochten uitgeknobbeld voor de schooljeugd van 10 jaar en ouder. Het ligt in de bedoeling 'n drietal wandeltochten te or ganiseren. Deze tochten zullen wor den gehouden op Zaterdag middag en wel op 20 Maart, 10 April en 8 Mei a.s. De afstanden zullen be dragen: Voor de meisjes en jon gens van 10 en ll'jaar op 20 Maart 10 km., op 10 April 10 km. en op 8 Mei 12 km. Voor meisjes en jongens van 12 en 13 jaar bedragen de afstanden resp. 10, 12 en 15 km. Voor meisjes en jongens van 14 jaar en ouder 15, 18 en 20 km. De deelnemers, welke alle tochten volbrengen ontvan gen na afloop een diploma, terwijl ook voor een school- groep een diploma zal wor den uitgereikt. Een groep moet minstens uit 11 personen met leider bestaan. Een groepsdiploma wordt alleen uitgereikt aan die groepen, waarvan het aantal uitvallers niet meer dan 10 pet. bedraagt. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.25 per persoon per tocht, dus voor de hele serie f 0.75. Liefst ontvingen wij dit in schrijfgeld vóór de aanvang van de eerste tscht, maar ook kan indien dit bezwaar oplevert per keer worden betaald. Inschrijvingen kunnen ge schieden bij de heer J. Goe- dee, Leliestraat 88, Goes. Liefst vóór of op 13 Maart a.s. Bij inschrijving gelieve U de namen der deelnemers vooral duidelijk op te geven in verband met het schrij ven van de diploma's. De start zal plaats hebben op 20 Maart en wel te 2.30 uur n.m. vanaf het Chr. Ly ceum aan de Koninginneweg te Goes. Reeds enkele jaren ligt langs de Beatrixlaan in het Oostelijke stadsgedeelte van Goes terrein braak. Onlangs is daar in gebruik genomen de nieuwe kerk van de Ger. Gemeente. Thans is men bezig met het aanleggen van een nieuwe straat, een twee de rijbaan dus naast de reeds bestaande. Tussen de twee rijbanen, komt 'n keu rig plantsoen en daarmee zal dan de Beatrixlaan een fleurig geheel worden. Ter herinnering aan het werk, dat de Rijkspolitie op Schouwen-Duiveland heeft verricht tijdens en na de ramp wil men op het eiland een „dag van de Rijkspoli tie" organiseren. Met diver se instanties o.a. met de Stichting Nieuw Schouwen- Duiveland wordt onderhan deld over de samenstelling van een programma voor deze dag, waaraan het mu ziekcorps van de Rijkspoli tie medewerking zal ver lenen. Op Zeelands Proeftuin te Wilhelminadorp heeft de fruitkwekersknecht D. Janse zijn zilveren jubileum ge vierd. Namens het bestuur van de proeftuin werd hij toegesproken door de heer J. Kakebeeke te Wolf aarts dijk, ir J. J. van Hennik sprak als directeur van de proeftuin, ir Buteyn sprak namens het personeel en de chef de heer G. Toorenaar, sloot zich daarbij aan. De jubilaris mocht een ge schenk in ontvangst nemen en zijn echtgenote kreeg bloemen. Een jubileum vierde ook de Herv. Vrouwenvereni ging te Schoondijke, die in tegenwoordigheid van vele genodigden het 15-jarig be staan feestelijk herdacht. Mevr. v. d. Graaf uit Nieuw- vliet sprak de jubilerende vereniging toe. Nisse: 12 Maart, Consisto rie Herv. Kerk, 7.30 uur: Gemeente-avond met kleu renfilm van de Bijbelkiosk- vereniging. St. Laurens: 12 Maart Consistorie Geref. Kerk 7.30 uur: Jaarvergadering School met de Bijbel. Wegenmisère in Waterlandkerkje, Reeds tien jaar zit Wa terlandkerkje in de wegen misère. Tijdens de oorlog en in de bevrijdingsdagen is de grindweg naar Oostburg zo stukgereden, en de toe stand van de weg zo slecht, dat men wel aa'n het ver beteren kon blijven. Reeds voor de oorlog bestaande plannen om de weg te ver anderen in een zgn. „ter tiaire" weg werden in 1952 uitgevoerd en daarna be gon men aan de weg naar IJzendijke. Dit alles ging gepaard met moeilijkheden van wegomlegging waar door o.m. enige tijd de bus diensten der Z.V.T.M. uit moesten vallen. De weg naar IJzendijke is tot he den nog niet gereed en een deel van de weg naar Oost burg n.l. van de kom der gemeente tot aan de nieu we weg, een stuk van 700 m. wacht eveneens nog op verbetering. De inwoners van „kerkje" wachten maar af. Misschien komt men»dit jaar gereed; het zal een feest zijn. In de maand Februari 1954 passeer den er door het kanaal van Zuid-Be veland 2228 schepen, welke een inhoud hadden van 939.989 ton. Daarvan wa ren 1562 schepen van 785.889 ton ge laden en 666 schepen van 154.100 ton waren ledig. Bij deze schepen waren o.a. 1246 geladen motorschepen van 468.456 ton en 463 ledig van 93.795 ton en 309 geladen sleepschepen van 314.855 ton en 54 ledige van 33.936 ton. Verder waren er nog bij 339 sleepboten en 10 coasters van welke laatste er 4 geladen waren en 6 ledig. Tot de Rijn vaart behoorden er 123 geladen sleep schepen van 145.891 ton en geen ledige en 204 geladen motorschepen van 100.918 ton en 12 ledige van 9.736 ton naar België en 57 geladen sleepschepen van 20.943 ton en ledig van 1605 ton en 140 g eladen motorschepen van .245 ton en 27 ledige van 12.719 ton van België. In totaal passeerden er naar België 579 geladen motorschepen van 227.723 ton en 217 ledige van 39.671 ton en 188 geladen sleepschepen van 206.722 ton en 23 ledige van 17.563 ton en van België 667 geladen motorschepen van 240.733 ton en 246 ledige van 54.124 ton en 121 geladen sleepschepen van 108.133 ton en 31 ledige van 36.373 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 1478 Nederlandse, 472 Bel gische, 91 Franse, 84 Zwitserse, 1 En- Ingezonden Mededeling (adv.) Donderdag 25 Maart a.s. belooft voor de Zeeuwse landbouw een niet onbelangrijke dag te worden. Dan zal n.l. in Goes de Provinciale Landbouw Voor lichtingsraad worden geïnstalleerd. De stichting van deze Raad (de derde in ons land, na Limburg en Drente) kan worden gezien als een onderdeel van de zich steeds meer doorzettende ontwikkeling, die de inschakeling van het agrarische bedrijfsleven beoogt. Dit is een ontwikkeling, die alleen maar kan worden toegejuicht. Al jaren is het zo, dat de voorlichting op agrarisch terrein volledig in handen is van de ver schillende Rijksconsulentschappen. Daarover zal geen enkele landbouwer klachten hebben, wqnt de assis tenten stonden iedere dag gereed om de boeren met raad en daad bij te staan. Dat blijft zo. Er is nu echter een vorm gevonden, waarbij ook de georgani seerde landbouw officieel een woord kan meespreken. Door gemeenschappelijk overleg van overheid en be drijfsleven zullen wegen worden gezocht, waarlangs de voorlichting zo effectief en doeltreffend mogelijk kan worden gegeven. Wij kunnen alleen maar de hoop uitspreken, dat beide partijen nimmer spijt mo gen hebben tan de nieuwe opzet. Wij twijfelen daar geen ogenblik aan. Uiteindelijk gaat het om de vraag, hoe de belangen van de agrariër het beste worden gediend. En gelukkig ligt de tijd al ver achter ons, dat de boer geen vreemde meneren op zijn grond wilde zien, die hem kwamen vertellen hoe hij moest doen! Hij weet nu, dat ze hem nooit de les komen lezen, maar hem komen helpen om de moeilijkheden, die er zijn, te overwinnen! ..-..en blijft rammelen voor de Zeeuwse collecte. De resultaten over 63 ge meenten zijn thans bekend en ondanks het zeer slechte weer gedurende deze collec te-periode valt er weinig of geen verschil te bemerken tussen de opbrengsten van deze inzameling en die van October 1952. De rampge meenten blijven meedoen en zelfs in Duivendijke, waar nog maar enkele gezinnen zijn teruggekeerd, heeft de collecte plaats gevonden. De particuliere giften blijven helaas nog steeds achter bij de inkomsten uit deze bron in 1952. En dit zijn dan weer de opbrengsten in enkele ge meenten: Noordgouwe f73.31; Nisse f64.50; IJzen dijke f44.48; St. Laurens f31.83; Wemeldinge f280. 's-H. Abtskerke f 111.50; St, Annaland f 38.10; Wolfaarts- dijk f 54.72;. Arnemuiden f44.45; Duivendijke f 13.— Souburg f 116.84; Aagteker ke f 56.25; Hoedekenskerke (nagekomen) f 10.25; West- dorpe f 139.35; Krabbendijke f195.Driewegen f86.60 Ellewoutsdijk f 85.10; Aar denburg f 243.39. Er is thans van 63 gemeenten de op brengst bekend, een op brengst, die samen met' de particuliere giften in totaal bedraagt f 12.483.57. G£M£ENTt,ivni^v 10 woningen in 6 jaar De gemeenteraad van TUolen, die Maandag in vergadering bijeen kwam, heeft zich zeer ontevreden betoond over het toegewezen bouwvolume van tien woningen. Deze toewijzing kwam hier op neer, zo zei de voorzitter, dat in feite tien woningen zijn toegewezen in de tijd van zes jaar, aangezien de vorige peri oden geen toewijzing werd verleend. Na enige discussie besloot de raad twee woningen aan particulieren toe te wijzen en vier premiewoningen door de ge meente te laten bouwen, waarvoor een bedrag van f 50.000,werd gevoteerd. Ook over de Zeeuwse Muziekschool wisselden de raadsleden enkele woor den. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. van mening waren aan deze school hun medewerking te verlenen. Een ander besluit was om het voor malige distributie-kringgebouw te ver bouwen, waarvoor een bedrag van f 6000,beschikbaar werd gesteld, riet gebouw wordt thans gebruikt voor enkele rijksdiensten en verenigingen, om bijeenkomsten te houden. Gewenst was om het gebouw meer voor dit doel geschikt te maken. De heer Bal wenst aangetekend te hebben, dat hij tegen had gestemd. Hij was voorstander van een meer eenvoudige verbouwing. Het rusthuis voor ouden van dagen leverde eveneens weer stof tot discus sie op. De stand van zaken is nu zo, dat de gemeente Scherpenisse zich niet garant wil verklaren voor een geld lening, maar de Hervormde Diaconie wel. Besloten werd voor de f 5900, waarvoor in feite de Hervormde dia conie in Scherpenisse garant is, zelf garant te zijn, daar de Bank van Ne derlandse Gemeenten alleen garanties van gemeenten kan accepteren. De heer Nobels uit Goes werd nog benoemd tot tijdelijk hoofd van de openbare lagere school. POORTVLIET Muziektent wordt opgeknapt. De gemeenteraad van Poortvliet heeft besloten de subsidie aan de mu ziekvereniging met f200,te verho gen, zodat de muziektent opgeknapt kan worden. Bovendien wordt jaarlijks een extra bedrag van f75.verleend voor het onderhoud van de muziek tent. De Alg. Christ. Kleuterschool wordt een subsidie van f 25,per leer ling toegekend. De Raad is van mening, dat de woonruimtewet voor Poortvliet nog niet overbodig is. In deze geest zal Ged. Staten geantwoord worden. Medegedeeld werd nog, dat de op dracht voor het maken van een plan voor een nieuwe brandweergarage verstrekt. De nieuwe brandspuit zal binnenkort klaar zijn. Het bouwvolume Raad van Ellewoutsdijk sprak over vleeskeuringsdienst. De raad van Ellewoutsdijk heeft met teleurstelling kennis genomen van de opheffing bij Koninklijk Besluit van de Vleeskeuringsdienst, kring Ovezan- de. Als centrumgemeente is thans aan gewezen de gemeente Goes. Een verzoek van de Stichting Pro testants Christelijk Maatschappelijk Werk en van de Stichting R.K. Maat schappelijk werk om een subsidie van 10 cent per inwoner werd toegekend, mits alle groeperingen in de Stichtin gen zijn vertegenwoordigd. In de vacature van der Hage als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd J. A. Smallegange Mzn. In verband met de Provinciale Zeeuwse Manifestatie 1954 te Mddel- burg zal worden nagegaan welke ver enigingen aldaar vertegenwoordigd kunnen zijn. Voorts zal het ontwerpen van een gemeentevlag worden beke ken. Op een verzoek van J. D. Vlag om premie voor woningverbetering werd gunstig beschikt. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht uit te zien naar een andere gelegenheid om de kleuterschool onder te brengen, daar deze bezwaarlijk in het Van Hattumhus kan blijven. Te vens werd besproken de beauefte aan een wachthokje bij de bushalte. Dit zal nader worden bekeken. Bevorderingen bij de Prov. Stoombootdiensten. MIDDELBURG, 10 Maart. Gede puteerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Maart 1954 bevor derd bij de Provinciale Stoombootdien sten stuurman J. Ver ijzer tot kapitein; stuurman/aflosser J. de Vroe tot stuur man; stuurman/aflosser P. A. de Klerk tot stuurman; matroos C. W. L. Bom tot stuurman/aflosser; matroos C. de Kruijter tot stuurman/aflosser; matroos L. Oppeneer tot stuurman/aflosser; matroos D. Klaassen tot stuurman/af losser; pontonknecht J. Looij tot goe derenklerk. Ingezonden Mededeling (adv.) Onrustig, gejaagd? Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. Actiecomité gevormd, BROUWERSHAVEN, 9 Maart. Te Brou wershaven is een comité gevormd om de restauratie van het Ned. Herv. kerkge bouw energiek te gaan aanpakken. In dit comité hebben zitting de heren burgem. J. L. v. Leeuwen (voorzitter), ds J. Kei zer, pred. bij de Geref. kerk onderh. art. 31 K.O., I. C. J. Catsman, ouderling der Geref. Kerk en H. J. Gast. Onder het motto „Aan ons de taak te onderhouden wat onze vaad'ren vroeger bouwden" is een fraai uitgevoerde folder verschenen, waarin de bedoeling wordt uiteengezet en een-beroep wordt gedaan op de burgerzin en offervaardigheid der inwoners van Brouwershaven. Van 1 Februari10 Sep tember 1953 stond het gebouw in het zee water. Al het mogelijke werd gedaan om de kerk te behouden, doch nu wil men zo gauw mogelijk komen tot definitieve restauratie. In de folder wordt o.a. een spaarplan uiteengezet. Volgens dit plan zouden de inwoners in 1954 iedere maand een vast bedrag voor de restauratie be schikbaar dienen te stellen. Het aldus verkregen bedrag zal de Rijkscommissie voor Monumentenzorg vertienvoudigen. Zo wordt een jaarlijkse bijdrage van f 30 feitelijk een bijdrage van f 300. Behalve bijdragen van de inwoners van Brou wershaven zijn bijdragen en giften van eilandbewoners en anderen vanzelfspre kend hartelijk welkom. Iedere pijn of zwelling, die optreedt in een spier, zenuw of gewricht noemt de leek ten onrechte „rheumatiek". Het is van belang, dat men onderscheid maakt tussen aandoeningen van gewrichten en die van spieren» Gewrichtsrheumatiek, die men kent als plotseling optredende vorm en nis langzaam, meer sluipend beginnende en verlopende vorm, is een ernstige ziekte, waarvoor men direct de hulp van een dokter moet inroepen. Zelf-dokteren betekent hier een groot risico voor onherstelbare schade. Voor „spier"-rheumatiek ligt de zaak anders. Iemand, die bij vochtig weer steeds.pijn in bepaalde spieren krijgt (b.v. van schouder, arm, rug of been) en die ondervonden heeft, dat dit ver dwijnt als het weder verbetert, moet ervoor zorgen, dat hij zich goed kleedt. Dat wil niet zeggen, dat hij altijd ge bukt moet gaan onder de last van borstrokken, dassen .en jassen; het be tekent wel, dat hij zich naar de weers gesteldheid moet kleden en dat hij zich wat meer in acht neemt voor tocht en voor nat-regenen dan een ander, Door het toevoeren van warmte kan hij proberen deze narigheid te voorko men resp. behandelen. Weinig resultaat heeft het toevoeren van warmte door middel van kruiken, warme doeken of straalkachels, doordat deze vorm van warmte slecht doordringt in het weef sel. Veel beter, gemakkelijker en pretti ger is het gebruik te maken van de Philips „Infraphil" (prijs f 37.50), waar van de infrarode stralen van bepaalde golflengten kunnen doordringen tot in het onderhuidse weefsel. Daar liggen zenuwlichaampjes, die de bloedsom loop regelen en die bij verwarming aanleiding geven tot een betere bloed- doorstroming, waardoor bouwstoffen in grotere hoeveelheid worden aange voerd en afbraakproducten sneller worden afgevoerd. Bij storingen van de bloedsomloop (wintervoeten, slecht he lende wonden en „dode" vingers) is di'; uiterst belangrijk, maar ook wor den etterige ontstekingsprocessen (steenpuisten, e.d.) hierdoor gunstig beïnvloed. Een zeer belangrijke gunstige wer king heeft bestraling met Philips „In fraphil" bij „rheumatisehe" processen, niet alleen omdat het proces erdoor geneest (spier-rheumatiek) maar ook omdat de pijn wordt verminderd of verdwijnt (spier-rheumatiek). Vraag voor de behandelng van gewrichts rheumatiek advies aan Uw dokter. MIDDELBURG, 10 Maart. Vanmiddag is er honderden keren op een toeter geblazen onder de Abeele. Op een schuit in het kanaal stond een man, die onvermoeibaar bijna twee uur achtereen de toeter „bespeelde". Dat moge op het eerste gezicht allemaal wat vreemd lijken, het was in feite doodge- woon:dle man gaf met zijn toeter het tempo aan, waarmede de zinker voor de waterleiding op en in de bodem van het kanaal door Walcheren moest zakken. De operatie verliep best. Om drie uur klonk de eerste „toet". Lang zaam maar zeker kwam de zinker, die door sterke staaldraden werd vastge houden, naar beneden. Die zinker was opgehangen aan metershoge stellin gen, die langs en in het kanaal waren geslagen. Vandaag werd de zinker nog flink met zand geballast. En binnenkort zal het water voor de weide- voorziening van het Walcherse platteland erdoor stromen. Die weidewatervoorziening is het eerste doel van deze karwei. De N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland" heeft er,een project voor ge maakt, dat in totaal 90 km omvat. In de Zuidwatering ligt al ongeveer 7 km leiding en in de Schellach met de St. Laurense hoek rijen de buizen zich over een afstand van rond 25 km aan een. Nu is er een plan voor eveneens rond 25 km voor de omgeving van Hoogelande in behandeling. De weide- voorziening, één der grote voordelen in het kader der herverkaveling, wordt (tot aan Aagtekerke) op moderne leest geschoeid enhet geld, dat ermee is gemoeid, zal zijn rente straks dubbel en dwars opbrengen. WAAROM ZINKEN NODIG WAS Nu het platteland van Walcheren veel meer water gaat afnemen, kan op den duur niet alles via Vlissingens wa tertoren worden geleverd. Er werd een goede oplossing gevonden, die hierin bestond, dat vanaf de Oude Vlissingse- weg een aftakking is gemaakt van de transportleiding, die vorig jaar vanaf de Sloedam naar de watertoren van Souburg werd aangelegd. Die nieuwe zijtak loopt onder de spoorbaan door naar het kanaal en komt uit bij het op jaagstation onder de Abeele aan de Nieuwe Vlissingseweg. En daarvoor was die zinker (60 tot 70 meter lang) onder water nodig. On der de Nieuwe Vlissingseweg ligt de leiding er al. Zodra de zinker zich vol doende heeft „gezet", wordt in de ka naaldijk een gleuf gegraven voor het aansluitende deel der leiding. BEDRIJVIGHEID. Het was een grote bedrijvigheid van middag, daar bij en op het kanaal. Een grote bak met zand lag klaar om de lading te lossen, zodra de zinker in de kanaalbodem (waarin een sleuf van ruim 2Yz meter diep was gegraven) zou zijn aangeland. Aan de andere kant lag een grote bok voor anker, die de zinker met een zware ketting in het midden vasthield. Even voor drie uur klommen tien mannen de stellingen op, vijf aan iede re kant, en even later begonnen zij aan de lieren te draaien: één slag bij iedere „toet". De zinker, met een ge wicht van rond een ton en een diame ter van 200 millimeter, hing rustig in zijn takels heen en weer te schomme len. Voordat deze middag sprake kon zijn van het leggen van de zinker, waren al heel wat voorbereidingen achter de rug. In drie lange stukken waren de stalen buizen aangevoerd en op het terrein gelast. Vanmorgen waren de delen op de stellingen gezet en waren de laatste lassen gemaakt. Een dubbele laag van speciaal geprepareerd asfalt moet het staal tegen de invloeden van de buitenwereld beschermen. Tal van röntgenfoto's werden genomen om na te gaan, of de buizen en de lassen in orde waren. Aan het eind van de mor gen kwam het bericht, dat ook de laat ste lassen goed waren en dus stond niets meer het leggen van de zinker in de weg. Om ook het geringste risico te vermijden waren de buizen centimeter voor centimeter electrisch afgetast. Met een soort van bezem werd nage gaan, of er nog slechte plekken waren. Dat was vlug genoeg te horen, want dan begon het te knetteren. Ook dit werk verliep naar wens. Is deze zinker in de eerste plaats voor de weidewatervoorziening van nis. Bij het opjaagstation wordt n.l. een verbinding gemaakt met het buizennet naar Vlissingen. Op deze manier zal het mogelijk zijn de stad van twee kanten van water te voorzien. Ingeval van nood is er dus altijd een „veilig heidsklep". Sportieve prestatie MIDDELBURG, 10 Maart. Nauwelijks zijn de schaatsen in het vet gezet en opgeborgen, of de zwempakken zijn uit de motte- ballen gehaald. Niet om ze zo maar eens te bekijken, maar om ze écht te gebruiken. Het zijn er nog maar twee voorzover wij we ten, maar er is vandaag dan toch gezwommen! Wim van de Hofstede en Wil liam Rothuizen, twee Middelburg se jongens en leerlingen van het Chr. Lyceum in Goes, hebben als eersten dit jaar de zee opgezocht en zich van de kalender niets aangetrokken. Vanmiddag zijn zij naar Dishoek getogen en hebben een kwartier in het water gele gen. Zomaar een duik nemen ging niet. Dan zou de afkoeling te groot zijn geweest. Zij deden het geleidelijk aan en zij hielden vol! 'tWas wel koud, vooral aan je hoofd, als je een poosje kopje onder was geweest", vonden de jongens, „en het duurde wel een half uur, voordat je weer normaal op temperatuur was gekomen". Of de eerste zwempartij toch be vallen was? „Best! Zodra we weer een vrije middag hebben, gaan we weer zwemmen!" Hoed hf voor deze sportieve jongelui! Wij spraken óók een man, die met het mooie weer van de laatste da gen er ernstig over dacht, z'n vest maar eens uit te laten MIDDELBURG, 6 Maart. De maandoverzichten van de Nutsspaar- banken in Middelburg en Vlissingen wijzen weer uit, dat er behoorlijk gespaard wordt. In de maand Februari werd in Middelburg f226.205,68 meer ingelegd dan terugbetaald en in Vlis singen was dat f280.059,21. De spaar ders lieten in Middelburg op hun boek ingezonden Mededeling (Adv 4 V *JSrS%W-rtAA van 1 u *--u C Ï,6 oo*** 47 v T,G 7= Si»» t ....„ut»'" f iVirh V tk *39i vi ■ffm V# a J-SV t\ A! \iol m\nf0 /•Vc* r»'h 141-* *1 .S3": - - v. ni .U-, SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1953 Nederland 1947 Dolarlening 1947 Invest. Certif Grootboek 1946 Cult. H. I. Bk Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij, A.K.U. Bergh's Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon, Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gloeil, Do 6 cum. pref. Wilton - Fij e noord Unilever wd. Biliton I rubr. Biliton H rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. Olie 100% 100% 98% 98% 93% 94 99% 99% 96% 96% 70% 68% 124% 124% 177% 179 191% 191% 271% 273 136% 137% 144% 145 155 158 200 201% 176 176 265 268 228% 230 238% 233% 194% 198% 253% 256% 173% 170 261 265 371% 373% 376% - 398% 397% 396% 395% 648% 632 127% 126 118 118 Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Oost Java Rubber. 39% 39% Kendeng Lemboe 67 66 De Oostkust 118 Serbadjadi 47% 47% Holl. Ara. Lijn 155 148exd K. J. Ch. Paketvrt 121% 121 Kon. Boot 134% 136% Kon. Paketvaart 124% 125 Kon. Rott. Lloyd 132 131% Ned. Sch. Unie 133% 134% Ommeren s Schvrt 175 178 Stv.mij. Nederland 145% 146% H.V.A. Java Cult, N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembach Mtiller Co. Amsterd. Bank Eecompto Bank 121% 76»/ 75 19% 108% 108% 92% 91% jSgf 183% 62% 64% Rotter d. Bank 'Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Shell Union Philips Oil Midcont. Oil Tide Water Baltimore Pennsylvania 172% 173% 183%B 184%B 96 108 152 16% 95 110 155 16 33% 33% 54cxd 54% 62 62%B 63% 64 9% 36% 69% 14% 48% 30% 407% 21 90 60 89% 9% 37 70% 14% 49% 30 40% 21% 90% 59% 90 5l%exd 58 71% 70% 21% 21% 20% 20% 17% 17% ies f 563.035,65 bijschrijven en vroegen groot belanT'oo!™ "voor "de 'voorziening f 336.829,97 terug. Voor Vlissingen wa- van Vlissingen is hij van grote beteke- ^rderstegoed was eind Februari in Middelburg f 10.402.364,76 en in Vlissingen f 10.491.384,21. Er is een aanmerkelijk verschil met de cijfers van eind Fe bruari 1953. Toen was het tegoed bij de bank in Middelburg f 8.769.823,89 en in Vlissingen f8.659.645,49. Beschouwt men de getallen over Januari en Fe bruari 1954, dan blijkt, dat er in Mid delburg netto f488.593,15 is gespaard en in Vlissingen f455.306,31. In Mid delburg waren er eind vorige maand 12.100 lopende rekeningen en in Vlis singen 19.142. Het bijkantoor in Oost burg van de Nutsspaarbank Middel burg boekte eind Februari als spaar derstegoed f 1.553.504,21 of f53.335,95 meer dan een maand daarvoor. Het schoolsparen ging ook best: er kwam in Februari f2.571,87 hij en er werd maar f 626,63 terugbetaald, zodat het eindtotaal f42.233,39 was. In Vlissin gen werd f 2.421,15 ingelegd. Het spaarderstegoed aan het hoofdkantoor te Vlissijigen steeg van f 7.103.536,65 tot f 7.17(0.843,81 eind Februari. Sou burg (bijkantoor) eindigde met f 522.099,44 of f 27.444,98 meer dan be gin Februari. In Goes liep het tegoed op van i1.762.967,60 tot f 1.887.668,04, in Wolphhartsdijk van f 406.278,89 tot Middelburgse sleper werd door lading van zijn wagen geduwd. MIDDELBURG, 10 Maart. De sle per E. F. uit Middelburg is vanmorgen, toen hij op zijn platte sleperswagen een vracht dozen vervoerde in de Brakstraat, door de lading (die tenge volge van de hellende straat aan het schuiven ging) van zijn wagen ge duwd. Hij kwam terecht tussen wagen en paard en werd een paar meter mee gesleurd. Het paard, dat gelukkig niet op hol sloeg, maar toch in de draf ging, kon niet direct tot stilstand worden ge bracht (dit geschiedde later door de vrouw van de sleper) en toen F. los kwam, geraakte hij onder de wagen en bleef tegen de achteras hangen. Op nieuw werd hij enkele meters meege sleurd. Toen hij bleef liggen schoten enkele omstanders toe, die de sleper naar een stal in de Breestraat brach ten. Hij had een hoofdwonde en dokter Van der Slikke, die eerste hulp ver leende, constateerde kneuzingen aan de rechteronderarm en linkerenkel. Op zijn advies werd F. per taxi naar het Gasthuis gebracht. f 418.688,ft4, in Terneuzen van f 268.317,|i7 tot f309.870,78, in Zaam- slag van f64.113,23 tot f68.058,75 en in Axel van' f 59.882,39 tot f61.711,14. Zo wel in Middelburg als in Vlissingen was eind Februari de spaarbankreke ning aan de hoge kant, n.l. resp. n.l. resp. f 850.000,en f 975.000, 4- Nagekomen Advertentiën Heden overleed in de hope des eeuwigetïlevens onze geliefde Oom FOORT BUSTRAAN, in de ouderdom van 87 jaar. Fam. DE SCHIPPER, Fam. OP 'T HOF. Nisse, 10 Maart 1954 Dorpsplein 19.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2