de loupe Abbé Pierre werkt door ook nu de winter voorbij is DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q Dulles dient resolutie tegen communisme in v nood dient gelenigd, de weer terugkeren in het normale maatschappelijke leven Niet alleen de materiele de mensen moeten ook Plannenmakers de slacn toners ...en de instanties Parijs en en zijn daklozen Ook de pers blijft actief Aspirin Eenzijdige benadeling van Duitse Kijnvloot Geref* Sociologisch instituut tc Amsterdam opgericht Werkloosheidcijfer in Februari gedaald Om samenzwering van het internationale- communisme aan de kaak te stellen Graantekort in communistisch China ,Wie goed doet goed ontmoet"! Britse Comets in ere hersteld Antillen aanvaardt ontwerp-statuut Woensdag 10 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Onder Tjjdens het gesprek, dat gehouden is tussen Ged. en Provinciale Staten enerzijds en de vertegenwoordigers van de bevolking van Sehouwen-Dui- veland anderzijds, is door een der meest verbitterden, de heer C. A. Boo- gerd uit Noordwelle, de figuur van Ollie B. Bommel, een der hoofdfiguren uit de Tom Poes verhalen in herinne ring gebracht. Deze Ollie B. Bommel heeft nogal eens de gewoonte om, als er moeilijkheden zijn, zijn trawanten toe te roepen: „Doe eens wat!" „Wel nu zo zei de heer Boogerd als ik het Reconstructierapport bezie, dan krijg ik de indruk, dat die kreet „Doe eens wat", ditmaal is uitgegaan tot een stoel plannenmakers. En zij hebben wat gedaanmaar de plannen die zü gemaakt, hebben, zijn het papier niet waard, waarop ze gedrukt zijn!" Niemand zal ontkennen, dat deze voorstelling van zaken sterk overdre ven is de heer Boogerd waarschijn lijk zelf ook niet. Want het is niet zo, dat men zo maar een stel „plannenma kers" bij elkaar heeft gezocht om „eens wat te doen". Integendeel, men heeft met de grootste zorg een aantal men sen uitgekozen, die, gegeven de con crete situatie waarin Schouwen-Duive- land verkeerde, met concrete plannen voor herstel en opbouw moesten ko men. En die zich met grote voortva rendheid van die taak gekweten heb ben Wanneer wij nu willen trachten in een serie artikelen voor en tegen van het Reconstructieplan Schouwen-Dui- veland onder de loupe te nemen waarvoor het nu wel de meest ge schikte tijd is, omdat ieder zich nt heeft kunnen uitspreken, terwijl de Provinciale Staten zich nog moeten be zinnen alvorens het rapport te gaan behandelen willen wij allereerst iets zeggen ten gunste van die plannenma kers. Misschien dat daardoor enig mis verstand kan worden weggenomen. Wie zijn die plannenmakers? Stuks voor stuk zeer deskundige mensen, die hun sporen verdiend hebben op hun speciale terrein. Zij komen vrijwel al len uit de ambtelijke en de bestuur lijke sfeer: directeuren van bepaalde takken van dienst, burgemeesters, wet houders, leidinggevende figuren uit polders en waterschappen, enz. Na tuurlijk de leden van Ged. Staten en dan hier en daar een vertegenwoordi ger van de bevolking zelf. Was 't verkeerd die Reconstructie commissie aldus samen te stellen? Zeer zeker niet. De situatie eiste snel han delen, eiste concrete plannen en daarvoor waren deskundigen nodig. Zij hebben snel gehandeld en dat verdient alle waardering! Nog voordat de hun toegewezen tijd verstreken was, lag 't plan keurig gedrukt op tafel. Wat is nu van deze wijze van han delen het gevolg? Dat men op Schou- wen-Duiveland ach en wee roept over dit plan en er heel lelijke woorden over zegt. De commissie die zo snel gewerkt heeft, krijgt wat men platweg noemt „stank voor dank". Men kijkt er de plannenmakers op aan, roept beel den in de herinnering uit de bezet tingstijd en gebruikt het woord „sadis me"! Dit is enkel en alleen hieraan te wijten, dat men de naam van het fraaie boekske van de Reconstructie commissie is gaan veranderen. „Rap port" staat op dit boekje gedrukt maar de mensen zijn het „plan" gaan noemen. Daar zit een groot verschil tussen. Een. rapport is bedoeld voor de opdrachtgever, in dit geval het college van Ged. Staten van Zeeland. Die op drachtgever heeft daarin de mening van zijn deskundigen ontvangen en kan aan de hand van die meningen 'n „plan" gaan opstellen. Of men de richtlijnen, die in het rapport staan aangegeven, al dan niet wil volgen staat enkel en alleen ter beoordeling van de „bevoegde instanties". Nu is de volksmond dit rapport ech ter een „plan" gaan noemen, liever nog „HET plan". Men heeft er zich mees ter van gemaakt en het aan alle kan ten afgekraakt, alsof dit rapport reeds het laatste woord zou zijn van de be treffende instanties. Dat is jammer en het heeft naar ons gevoelen de be sprekingen wel wat vertroebeld. Welke zijn nu de instanties die over dit alles een beslissing hebben te ne men? Als men deze vraag stelt blijkt ineens welk een overdreven waarde men aan dit rapport heeft toegekend. Denk eens aan het grote struikelblok: de gemeentelijke indeling. Een beslis sing hierover ligt niet bij de Recon structiecommissie, niet bij Provinciale Staten, zelfs niet bij Ged. Staten, maar bij de landsregering. Ged. Staten kun nen slechts een voorstel indienen bij de minister van Binnenlandse Zaken en deze kan niet beslissen alvorens de volksvertegenwoordiging gehoord te hebben. Zo is het ook met de plannen voor herverkaveling en zo voort. Heus, het is nog een heel lange weg van rap port tot realiteit! (Van onze Parijse correspondent.) PARIJS Abbé Pierre, de een voudige Parijse priester, is plotse ling een der grootsten geworden. De gehele wereld spreekt over hem met grote waardering. En intussen vraagt men zich in heel Frankrijk en ook daarbuiten af, waarom het eerst vijftien graden moest vriezen, waarom men zuigelingen dood in hun wiegen moest vinden, waarom men eerst op de Boulevard de Sebastopol een vrouw doodgevro ren op het trottoir moest ontdekken en waarom Abbé Pierre zo lang aan de bel moest trekken, voordat het Franse volk en de autoriteiten wak ker geschud waren. Edoch, het kwik is weer gestegen en de instanties, die tijdens de vorst hun poorten openden, hebben nu de deu ren weer dicht gesmeten. Het is ge daan met het warme stro, de dikke de kens en de warme maaltijden. De „Pa lais de la Mutalité", waar 500 personen onderdak vonden, heeft de patiënten de straat opgestuurd. La belle étoille kan haar rechten hernemen: een paar duizend ongelukkigen moeten weer buiten slapen, onder de bruggen en langs de kaden.... De priester, die er teer en zwak uit ziet, wiens ogen nog holler staren, om dat zijn bleke gelaat door een donkere baard wordt omgeven, werkt rustig door. Naarmate de cijfers duidelijker worden verhoogt hij zijn activiteit. Hij is overal tegelijk en niemand begrijpt waar deze man de energie vandaan haalt. Abbé Pierre is ontzettend dankbaar voor hetgeen de bevolking voor de on gelukkigen heeft gedaan. Maar nu de temperatuur weer stijgt is het net of hij weer in de steek gelaten wordt en alleen kan hij het niet aan. „Jullie hebben mij en de ongeluk kigen geholpen in deze koude da gen. Jullie hebben allemaal zo ge weldig geholpen, dat ik er tranen van in de ogen kreeg. Maar laat me nu niet in de steek. Alleen ben ik zo klein en zo zwak en mijn mid delen zijn zo zielig gering in verge lijking tot de enorme nood...." Deze alarmkreet vergezelde de dooi. De westenwind voerde zijn woorden door de Parijse straten. Ze. vlogen de trappen op en gierden door de spleten, onder de deuren en tussen de vensters. De armen verstonden de boodschap, ■vroor }n rijke huizen giert en tocht niet. Deuren en vensters zijn goed gesloten. Er liggen dikke tapijten en er brandt centrale verwarming. Vaak hebben we hen tijdens de kou de horen zeggen: „Prachtig, prachtig, wat heeft die Abbé Pierre keurig ge werkt. Maar hij moet niet overdrijven. Het is nu mooi geweest. Parijs zonder clochards zou geen Franse hoofdstad zijn. Maak die mensen bovendien niet ongelukkig door hen op te sluiten in een kamertje. Ze hebben veel liever hun onbeperkte vrijheid onder de bruggen en langs de kaden Een sprookje Maar Abbé Pierre weet beter. Hier moet ingegrepen worden. Het sprook je, dat de Parijse daklozen lieden zijn, die schuw zijn voor de politie of uit primitieve vrijheidsdrang het buiten slapen verkiezen boven menselijk com fort heeft te lang geleefd. Onder de daklozen zijn inderdaad vrijwillige daklozen, de zgn. clochards, maar de grote meerderheid hunkert naar een kamertje, hoe eenvoudig ook, een ledi kant en een stoel. De velen, die dagelijks gehuisvest werden in de betalingshall van de Se curité Sociale zitten echter in een vi cieuze cirkel: geen huisvesting, geen werk en dus geen uitkering. Het is geen wonder, dat men in Parijs de vrees koestert, dat deze mensen slechts één mogelijkheid meer zullen gaan zien: misdaad. De operatie van nu, be gonnen als operatie-clochards, is ge worden een operatie-daklozen en dreigt straks te zullen worden een ope ratie-misdaad. Ingezonden Mededeling (Adv.) De bekende weldoener van de armen in Parijs, Abbé Pierre, kijkt naar de bankbiljetten, die milde klanten met punaises op de muren van een model voor een „prefab." huis hebben geprikt in een van de grote Parijse waren huizen, waar het model op een tentoonstelling staat opgesteld. De Katholieke priester, die door het gehele land een actie op touw zette tot hulp aan de daklozen, ontving van de directie van het warenhuis een cheque ter waarde van 1.500.000 Franse francs. Het geld werd bijeen gebracht door het geza menlijke personeel. De liberalisatie van de Rijnscheepvaart: DUISBURG, 8 Maart. Liberalisa tie van de Rijnscheepvaart zou eenzij dige benadeling van de Duitse Rijn- vloot betekenen en niet kunnen leiden tot de vorming van een vrije gemeen schappelijke markt, zo heet het in een memorandum, opgesteld door een rap porteur van de commissie voor de Duitse binnen-scheepvaart, Schmitt. Volgens de rapporteur zou liberali satie van de Rijnscheepvaart op Duits grondgebied geen vrije concurrentie en ook geen gelijkheid van behande ling van de verschillende nationale Rijnvloten tot resultaat hebben. De Duitse vloot zou door een dergelijke maatregel zijn markt verliezen. Voor al de Nederlandse Rijnvloot zou voor deel trekken van een vrijmaking van de Rijnscheepvaart. Volgens de rap porteur zijn de concurrentievoorwaar den voor de Duitse Rijnschippers bui tengewoon ongunstig. Voor alles moe ten daarom naar zijn mening de con currentievoorwaarden worden genor maliseerd wil men op de duur komen tot een vrije concurrentie. Kerkelijke arbeid in de breedste zin des woords Prof, dr R, v. Dijk, hoogleraar-directeur AMSTERDAM, 9 Maart. „We zijn blij, dat het nodige geld om te beginnen aanwezig is en dat ook mensen ter benoeming klaar staan. Groter echter is nog onze vreugde over het feit, dat in zo ruime kring belang stelling gebleken is voor een goed opgezet sociologisch instituut van Gere formeerde zijde". Deze woorden sprak prof. dr R. Schippers in de vergadering van de stichtingsraad van het Geref. Sociologisch Instituut. Het instituut hoopt zijn arbeid op 1 April aan te vangen en zal gevestigd zijn .te Amsterdam. Prof. dr R. van Dijk, die aan de Vrije Universiteit doceert, zal optreden als hoog leraar-directeur. De stichting heeft ten doel het bevorderen van de bestu dering van de sociologische vraagstukken. In het bijzonder die, welke verband houden met de kerkelijke arbeid in de breedste zin des woords. In het bestuur hebben zitting de heren Prof. Dr. R. Schippers, Hoog leraar aan de Vrij Universiteit, voor zitter; A. Hofman, Directeur van het Centraal Bureau van de Diaconieën buiten te slapen. Al die mensen moe ten een kamer krijgen met een bed erin. Ze' moeten ook weer in het pro ductieproces opgenomen worden. Ge leidelijk aan zullen het dan weer vol waardige leden der samenleving wor den...." Deze grote illusie koestert de Pa rijse priester. En de regering? Goed, men kan Laniel en de zijnen niet verantwoordelijk stellen. Het boek van de misère heeft vele auteurs. Maar de reactie van de kleine man is duidelijk: „Schande, dat het weer de armen zijn, die de armsten moe ten helpen. Schande, dat de regering heeft toegezien zonder te reageren." Ten dele heeft de massa gelijk, ten dele ongelijk. Ze vergeet, dat het ook schande is, dat wij, de massa, zolang hebben toegezien en opzettelijk onze ogen dichtknepen voor het leed van anderen. Plannen krijgen gestalte. Maar Abbé Pierre zit niet stil. Als het moet werkt hij dag en nacht door, al was het alleen maar om deze men sen uit het gevang te houden. Hij heeft een lege fabriek gekocht, waarin hij slaapplaats wil scheppen voor 500 dak lozen. De 60.000 gulden kon hij direct contant betalen, want Parijs had ge offerd. In de buurt hoopt hij nog een fabriekje aan te kopen omwerk gelegenheid te scheppen. Persoonlijk schrijft hij brieven aan werkgevers om onmiddellijk plaatsing te verzoeken voor de noodgevallen uit zijn noodge vallen. Klopt bij ministers aan, kortom staat nergens voor. Voorzichtig gaat hij tevens proberen om daklozen, die al verder zijn afge dwaald, terug te voeren naar het nor male beschaafde leven. Welwillend staat de Parijse pers hem plaatsruimte af. Hij signaleert in deze kranten de ergste gevallen, waarvoor onmiddellijk een oplossing moet worden gezocht. Dagelijks vervult hij spreekbeurten. Iedere zaal is tot barstens toe gevuld. Tijdens zijn maaltijden cijfert en re kent hij en langzaam krijgt zijn nood- stad gestalte. „Ook als het straks smoorheet is en de bewoners van de huizen jaloers zijn op de mensen, die onder bruggen sla pen, zal ik doorgaan. Het moet niet kunnen, dat in Parijs of elders in Frankrijk iemand genoodzaakt wordt 's-GRAVENHAGE, 8 Maart De brutkelijke daling van het werkloos heidscijfer ln Februari, welke ca. 5000 bedraagt, werd dit jaar niet bereikt tengevolge van de strenge vorst, waar door de werkzaamheden in de land bouw stagneerden en o.a. de aanvang van verscheidene nieuwe bouwóbjecten werd opgeschort. Het aantal werkloze mannen daalde in Februari dan ook sleohts van 101.064 tot 100.725. In Zeeland bedroeg het aantal werk lozen eind Januari 2358; eind Februari 2337. Het werkloosheidscijfer bedroeg vorig jaar eind Februari 1488. De Inter-Amerikaanse conferentie CARACAS, 9 Maart. Dc Ver enigde Staten hebben op de inter- Amerikaanse conferentie een reso lutie tegen het communisme inge diend. Minister John Foster Dulles zei: „Als het communisme de poli tieke instellingen van een Ameri kaanse staat beheerst, betekent dit een gevaar voor de souvereiniteit en de politieke onafhankelijkheid van alle andere". Dulles, die tot de juridisch-politieke commissie sprak, zei dat de V.S. in de motie de openbaarmaking en uitwisse ling van alle gegevens eisen om de „samenzwering van het internationale communisme" aan de kaak te stellen en te verzwakken. Brazilië, Paraquay, Honduras en de Dominicaanse republiek steunden de Amerikaanse ontwerpresolutie. Guatemala, waartegen de resolutie indirect gericht is, vroeg een definitie van „internationaal communisme". Uruguay meende dat het belangrij ker was eerst een definitie van „de mocratie" te geven. AMENDEMENT VAN MEXICO. Mexico diende een amendement op ae Amerikaanse resolutie in. Het wil de term „internationaal communisme vervangen door „agenten van het in. ternationaal communisme" of „buiten- continentale communistische landen' Ook stelde Mexico voor de resolutie uit te breiden tot „agenten van andere totalitaire staten". Het officiële Russische persbureau Tass heeft Maandag gemeld, dat de af gevaardigde van Guatemala op de con ferentie te Caracas, Guillermo Toriella, de Verenigde Staten er van heeft be schuldigd plannen te beramen tot in grijpen in de binnenlandse aangelegen heden van Guatenala onder het voor wendsel van bestrijding van het com munisme. HONGKONG, 9 Maart. Volgens het te Peking verschijnende „Volksdagblad", het officiële orgaan der Chinese communisti sche partij, hebben ongeveer honderd mil- lioen plattelandsbewoners een tekort aan graan of lijden honger. De regering moet er thans voor zorgen, dat ongeveer tweehonderd millioen Chi nezen, waaronder honderd millioen stads bewoners, tegen redelijke prijzen levens middelen kunnen krijgen. Communistisch China telt, volgens of ficiële communistische schattingen, vijf honderd millioen inwoners. WIJ zullen de zware ver plichtingen, die het lei derschap der wereld op onze schouders legt, blijven nako men zolang de wrede bedreiging van de wereldvrede blijft bestaan!" aldus heeft president Eisenhower verklaard in zijn rapport over de buitenlandse hulpverlening. Het is een uitspraak die sommigen zal doen glimlachen. Zij hebben niet veel vertrouwen jn dat „leider schap" van de Ver. Staten en zij kunnen daarvoor een hele reeks bewijzen op tafel leggen. En boven dien halen ze hun schouders op over die „zware verplichtingen" zolang een arbeider in Amerika nog het dubbele of zelfs het drie voudige verdient van zijn collega's in de wereld, zal het nog wel gaan, zo zegt men dan! Deze koffiehuis-politici zullen waar schijnlijk die paar regels over het hoofd hebben gezien, waarin wordt verteld, dat er een overeenkomst tot wederzijdse beveiliging getekend is tus sen de Ver. Staten en Japan; 'n verdrag waarin de status en de financiering van de Amerikaanse militaire advies groep in Japan is neergelegd. Waarom zouden ze dat ook lezen? Het is im mers zo vanzelfsprekend dat Japan naar de pijpen danst van zijn Ameri kaanse weldoeners. Is dat zo vanzelfsprekend? Toen Ja pan in 1945 na twee atoombommen op de knieën werd gedrukt, heerste er in dat land een chaos en niemand zal toch zo naïef zijn om te veronderstellen, dat het Kremlin niet alles wat maar mogelijk was, heeft gedaan om met die chaos zijn winst te doen. Zoals men kans gezien heeft uit de Chinese chaos munt te slaan en zelfs zeer waarde volle munten! In Japan is dat niet ge lukt en nu mag men wel eens het hoofd schudden over de Amerikaanse politiek in het Verre Oosten (en voor- al wij Nederlanders, die het verlies van Indië betreuren, doen dat graag!) maar dat dit niet gelukt is, is in hoofd zaak te danken aan de v jortreffelijke Amerikaanse politiek in dat land. Mc Arthur heeft in de eerste periode na de oorlog een goodwill voor de Ame rikanen veroverd, die verbazingwek kend is en met grote kennis van zaken heeft hij het land een basis gegeven, waarop het zijn opbouw kon beginnen. John Foster Dulles, voortreffelijk ken ner van het Verre Oosten, heeft daarna in opdracht van Truman, die toen nog president was, een vredesverdrag op gesteld, dat weliswaar de woede van de Russen heeft opgewekt en dat oor zaak is, dat de betrekkingen tussen Rusland en Japan nog steeds „zweven de" zijn, maar dat desondanks Japan voorgoed aan de zjjde van de gealli eerden bracht. En de oorlog in Korea heeft bewezen van welk een onschat bare waarde Japan als bondgenoot is, want zonder dit steunpunt zou deze oorlog mogelijk een geheel ander ver loop hebben gehad! En Amerika gaat door met Japan tot een volwaardig bondgenoot te ma ken. Eigenlijk is het al zo, dat Japan een eigen leger heeft, ook al noemt men dat dan „binnenlandse veilig heidstroepen" en is de bewapening aan beperkingen onderhevig. Maar mocht ooit de nood aan de man komen wat God verhoede! dan zal het de Amerikanen niet moeilijk vallen het Japanse volk volledig in de Westelijke plannen in te schakelen. En dat is in dit Verre Oosten, dat steeds roder dreigt te worden, een niet te onder schatten winstpunt! En nu nog een paar regels over dat ongelovige schouderophalen als het gaat over de „zware verplichtingen", die het leiderschap aan het Ameri kaanse volk oplegt. Want veel woor den willen wij hier niet aan verspil len! Laat men bedenken dat Neder land, Europa, ja de halve wereld na de jongstë wereldoorlog er eigenlijk niet veel beter aan toe waren dan Ja pan. En dat het voor een niet onbe langrijk deel aan de Amerikaannse dol lars te danken is, dat wij weer kunnen leven zoals we leven. Wij en velen met ons! Dat het Amerikaanse volk daar van zelf niet slechter geworden is wie zou het hun misgunnen! Wie goed doet goed ontmoet, is een spreekwoord dat gelukkig ook nog wel eens opgaat in de grote politiek. Alle kwaadspreke rij en alle afgunst ten spijt....! van de Gereformeerde Kerken, secre taris- A. L. de Bruyne, Directeur van het Bureau van het Nederlands Insti tuut van Accountants, penningmees ter; Prof. Dr. F. L. van Muiswinkel, Hoogleraar aan de Vrije Universiteit; Prof. W. Kremer, Hoogleraar aan de Theologische School te Apeldoorn; Dr. J. W. Noteboom, Burgemeester van Voorburg. Tot Hoogleraar-Directeur werd benoemd Prof. Dr. R. van Dijk, de socioloog aan de Vrije Universiteit. Het voorlopig adres is Koningslaan 31 te Amsterdam. Het instituut* hoopt 1 April zijn werkzaamheden aan te van gen. RICHTSNOER. De Stichting Gereformeerd Sociolo gisch Instituut kiest als richtsnoer van haar handelingen en besluiten de Hei lige Schrift, gelijk deze wordt verstaan in de Drie Formulieren van Enigheid. Het doel der stichting is het bevorde ren van de bestudering van sociologi sche vraagstukken, in het bijzonder die, welke verband houden met de kerkelijke arbeid in de breedste zin des woords (art. 2 en 3 van de statu ten). Het instituut vertegenwoordigt met name dat deel van het Nederlandse volk, dat prijs stelt op het handhaven van de Gereformeerde belijdenis en op het bewaren en uitbouwen van de Gereformeerde tradities. Het wil als zodanig gaarne samenwerken met het Isonevo, het Kaski en het Sociologisch Instituut van de Nederlands Hervorm de Kerk en wil zich ook ten dienste stellen van overheidsinstellingen ten behoeve van door deze ondernomen sociologische onderzoekingen. „Wij willen met ons Instituut op da meest efficiënte wijze ten dienste en ten zegen zijn voor heel ons volk. Niet het minst voor hen, die de Gerefor meerde belijdenis lief hebben. Wij wil len daarbij geen kerkelijke onder scheidingen laten gelden. En wij wil len ons werk zo opzetten, dat het, ook wat zijn organisatie betreft, dit ver langen kan vervullen", aldus prof. Schippers. LONDEN, 9 Maart. Op de luchtlijn Lon denZuid-Afrika zullen met ingang van 23 Maart a.s. weer Cornets worden ge bruikt. Ook op de andere luchtlijnen der BOAC zullen de „Comet"-passagiersvliegtuigen weer in gebruik worden genomen. Zü werden uit de dienst genomen na het verloren gaan van een dergelijk toe stel nabij Elba, In de Middellandse Zee, waarby alle 35 Inzittenden om het leven kwamen. De zeven „Cornets", die weer in dienst worden genomen, zqn tot in de kleinste bijzonderheden nagegaan. Men heeft ech ter niets gevonden, dat een aanwijzing zou kunnen zijn voor de oorzaak van de ramp. Er zqn ruim vüftig wijzigingen in de toestellen aangebracht. Ook Air France heeft medegedeeld dat liaar drie Cornets medio April weer in dienst zullen worden gesteld. Bijeenkomst van voltallige R.T.C, gewenst. WILLEMSTAD, 9 Maart. - Naar het A.N.P. te Willemstad van welingelichte zijde vernam, heeft de meerderheid van de voltallige Antilliaanse delegatie van de ronde tafel-conferentie NederlandSuri nameNed. Antillen zich uitge sproken voor aanvaarding van het ontwerp-statuut voor het koninkrijk nieuwe stijl. Enkele der Arubaanse, en ook andere delegatieleden heb ben zich hun stem voorbehouden. De delegatie heeft zich voorts uitge sproken voor een voortzetting der be sprekingen in de voltallige rondetafel conferentie, voor overleg over de punten, waarvoor nog een bevredigende oplos sing kon worden verkregen in de bespre kingen door ae „Kleine Commissie".

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3