°iargann Blue Band smaakt nu totaal anders dan margarine tot nog toe ...en Oosterbaan te Goes druilt het! Waar ZIJ van leven, moet U van leven... Dr A. J. Rasker hoogleraar te Leiden. I A.N.W.B. Hij, U... iedereen gaat profiteren van grootse ontwikkeling op margarine-gebied Op 't brood, in de pan... Blue Band natuurlijk! PROPAGANDA-AVOND op Donderdag 4 Maart „RIDDERS VAN DE WEG" Psychiatrische Inrichting „Vrederust" Bergen op Zoom Geroutineerde Typiste Nieuwe bereidingswijze maakt deze vervolmaking mogelijk Gebrs de Jongh - Goes Nooit geurde het zo verrukkelijk in Uw keuken Generale Synode de Herv» Kerk op Woutschoten bijeen» Billy Graham naar Nederland Jubileum van prof. Den Hartogh. Raad voor zending Ned. Herv. Kerk ZEEUWSCH DAGBLAD pagina S Kon. Ned. Toéristenbond De A.N.W.B. nodigt U uit tot bijwoning van de jn Hotel ..Walcheren" te KOUDEKERKE CAUSERIE over het werk van de A.N.W.B., vertoning van de Wegenwacht kleurenfilm en enige interessante reis- en verkeersfilms. Toegang vrij Aanvang 7.30 uur. Personen tot 18 jaar uitsluitend onder geleide. Op het kantoor kan geplaatst worden een schoolopleiding M.U.L.O. of H.B.S. A. Niet jonger dan 18 jaar. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. 'V Bescherm Uw oogst en stel Uw inkomen veilig. Spuit tijdig met: "SHELL" W-H 101 voor afdoende winter- bestrijding van bladluis, wintervlinder en andere voor DNC gevoelige inseccen; "SHELL" Anti-Spintolie voor radicale spintbestrijding. Tel. no's 2180 en 2189 (K 1100), POSTBUS 35 „SHELL"-Bestrijdingsmiddelen zijn o.a. verkrijgbaar bij: Joh. v. d. Ende 6 Zn, Borssele, Tel. 261 (K 1105) Gebr. den Herder, Serooskerke (W.), Tel. 358 (K 1189) I. Hnbregtse 6 Co, 's-Gravenpolder, Tel. 398 (K 1103) J. van Oosten, Krabbendijke, Tel. 109 D. de Regt, Veerweg B 139a, Kamperland, A. Rijnberg, St. Annaland, Tel. 91 1 è6.iOU4fl.2<«a*H« Misschien is her goed U even te vertellen, dat deze nieuwe smaak het resultaat is van een volkomen nieuwe bereidingswijze. Deze werd in Nederland ontdekt, door Neder landse onderzoekers, werkzaam bij de Blue Band fabrieken. De nieuwe bereidingswijze is hoe kan her ook anders - het alleen-bezit van dit bedrijf. Alléén Blue Band kan U deze uitzonderlijke smaak en deze heerlijke geur verschaffen! Er is nog méér: gezondheid door een rijkdom aan zonneschijn-vitamine Vitamine D - zontieschijn-vitamine is onmisbaar voor U, Uto man, Uw kinderen, voor iedereen. Ukunt er zeker van zijn, dat Blue Band U die geeft, volop, het hele jaar door. Dat is een grote geruststelling voor iedere huisvrouw en moeder. Want zonneschijn-vita mine geeft meer weerstand en zorgt voor een normale groei voor Uw kinderen, geeft hun een sterke constitutie. Nog een reden om Blue Band te nemenmorgen en altijd. Zoveel goeds voor zo weinig geld Grote voedingswaarde, hoog vitamine-gehalte èn een smaak die totaal anders is dan die van margarine tot nu toe. deze 3 voortreffelijkheden samen kosten U 46 cent. Zo ook hier: U wilt het met Uw eigen tong proeven. Want dat is nii eenmaal de beste manier om de kwaliteit van een margarine te constateren. U hoeft geen seconde daarmee te wachten. U kunt de fteuwe Blue Band terstond kopen, bij Uw eigen leverancier. U kunt ze proeven, ermee bakken, en Uw oordeel uit spreken. Uw oordeel zal gunstig zijnja, wellicht zegt U straks zelfs: ,,Hoe is het mogelijk, dat margarine zo heerlijk kan smaken en geuren Dan zult U zeker weten, dat Blue Band een enorme sprong voorwaarts gedaan heeft, en dat U daarvan voortaan, Uw leven lang, zult kunnen profiteren. Alleen Blue Band heeft de nieuive smaak Laat U maar een klontje in de pan smelten. Wacht even, tot de Blue Band bruin is, glanzend goudbruin.De geur, die zich dan verspreidt heerlijk! Nimmer eerder heeft een margarine U dat geschonken. Alleen de nieuwe Blue Band is thans daartoe in staat. Waarlijk, U leest het daar zwart op wit: Blue Band is nog beter geworden; Blue Band smaakt van heden af oneindig veel beter dan margarine tot nu toe. In ons eigen land is de nieuwe bèreidings- wijze gevonden, die dit mogelijk maakt. U gaat daardoor als eerste ter wereld kennis maken met een margarine, die eigenlijk geen margarine meer moest hetende nieuwe Blue Band. U gelooft dit niet zomaar? Begrijpelijk. Toen Edison dcelectrischegloeilamp uitvond, geloofde m'epdit even min direct. Men wilde het eerst met eigen ogen zien. Bezwaren tegen propaganda door het Leger. Kerkewerk en kerkegeld. DEN HAAG, 2 Maart. De gisteren op Woudschoten gehouden vergadering van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk stond onder leiding van het oudste lid, dr B. ter Haar. Tot leden van het moderamen werden gekozen; ds H. J. F. Wesseldijk, praeses; dr A. J. Rasker, as sessor; ds P. J. van Leeuwen, sec. asses sor; ds L. Kievit, tert. assessor. De zittenden en herkiesbare leden van het breed moderamen werden herkozen Nieuwe leden zijn de ouderlingen C, Kleijweg en mr G. Ph. Helders. Even eens werden de leden van de commissie voor het opzicht benoemd. Dr A. J. Bronkhorst, benoemd hoogleraar aan de Prot. Theologische faculteit en directeur van het theologisch centrum te Brussel, werd beroepen tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden. Deze beroe ping zal geëffectueerd worden zodra dr Bronkhorst zijn benoeming heeft aan vaard. Tot leden van de Raad voor Kerk en Ziekenzorg werden benoemd zr E. En- gelberts, Rotterdam en ds C. B. Burger, Utrecht. De voorzitter van de gen. financiële raad, dr H. A. A. de Vos lichtte het plan van de Raad tot het instellen van het grootboek der Ned. Herv. Kerk toe. De bedoeling is gelden van kerkelijke colle ges en particulieren aan te trekken tegen een rente van 3Yt en aankoop en af lossing a pari, ter financiering van kerk bouw. Het blijkt dat dit voor de Synode een aanvaardbare weg is om op een voor de kerk voordelige wijze met eigen mid delen de zo noodzakelijke kerkbouw mo gelijk te maken, onder het gezichtspunt kerkewerk door kerkegeld te doen ge schieden. De ifiiddag en een gedeelte van de avondvergadering werd gebruikt voor de bespreking van de benoeming van een kerkelijk hoogleraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden (vac. prof. dr G. Seven- ster). De synode benoemde dr A. J. Ras ker, Haarlem. 'Zie elders deze pagina). Uit de mededelingen van ds Henkei bleek, dat er van verscheidene schoolin- stanties vragen waren gekomen om in de Raad stappen te overwegen. Er was veel verontrusting over de wijze, waarop het Onderwijs bij de propaganda voor het leger werd ingeschakeld. De Raad kwam nu grondige studie tot het eenstemmige oordeel dat de Kerk hier moest spreken. Een stem uit de vergadering pleitte voor inschakeling van de Oecumenische Raad in gevallen als deze. Andere sprekers meenden, dat de Synode in haar geheel gekend had dienen te worden bij derge lijke getuigenissen. Dan zouden de be zvvaren, die tegen deze brief bij enkele leden van de Synode leven, hebben kun nen meetellen. Na de discussie bleek de Synode ver trouwen te willen stellen in de wijze, waarop het moderamen deze zaak behan deld heeft. Prof. dr W. C. van Unnik bracht ver slag uit van zijn reis naar Finland na mens de Herv. Kerk en van zijn coptacten met de Finse Kerk. DEN HAAG, 2 Maart - De Ge nerale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk heeft in haar te Woudschoten gehouden vergade ring tot hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de theologi sche faculteit van de Rijksuniversi teit te Leiden als opvolger van prof, dr J. Sevenster benoemd dr A. J. Rasker, predikant te Haarlem. Dr Rasker werd geboren te Zwolle op 10 Februari 1906. Hij volgde het gymnasi um te Groningen en studeerde theologie aan de-Rijksuniversiteit aldaar en aan die te Zuerich. Van Juli 1931 tot December 1938 is hfj predikant van de Herv. ge meente van Nieuw Buinen geweest. In deze periode was hij leraar Hebreeuws aan het Willem Lodewijk Gymnasium te Groningen en bestuurslid van de Chr. H.B.S. te Stadskanaal. Inmiddels was hij in October 1935 cum laude gepromoveerd aan de Groningse universiteit op een proefschrift, getiteld „De ethiek en het probleem van het boze". Van Februari 1939 tot September 1949 was dr Rasker iredikant van de Protestantse Kerk in lederlands-Indië en als zodanig ter be schikking gesteld aan de hogere theolo gische hogeschool waarvan hij gedurende deze jaren rector was. Hij maakte tijdens zijn Indische jaren studiereizen door de Molukken en leidde tot 12 Mei 1942 de hogere theologische school te Djakarta. Van April 1946 tot Juni 1948 nam hij op nieuw de leiding en de wederopbouw van de hogere theologische school te Djakarta ter hand, nadat hij van October 1945 tot April 1946 als evacue in Australië o.m. be last was geweest met de geestelijke ver zorging van evacue's in Melbourne en omgeving. In Juli 1948 repatrieerde dr Rasker met een studie-opdracht naar Ne derland, onder meer voor het bijwonen van de Eerste Assemblee van de Wereld raad van Kerken te Amsterdam. Op 18 September 1949 deed hij zijn intrede als predikant te Haarlem en als spoedig was hij weer in allerlei arbeid betrokken. Hij is thans onder meer lid van de Raad van de Zending, lid van de Raad voor Kerk en Overheid, lid van de Generale Synode en sinds Mei 1953 assessor van het mode ramen der Generale Synode. Van de hand van dr Rasker verschenen tal van publi caties op theologisch en wetenschappelijk gebied. Ds H. L, Both 70 jaar. Dezer dagen vierde Ds H. L. Both, emeritus predikant der Gereformeerde Kerk van Arnhem, zijn 70ste verjaar dag. Hij werd 28 April 1907 als pre dikant bevestigd in zijn eerste gemeen te Andel en diende verder dl volgende gemeenten: Eindhoven (19101916), Spijk (19161921) en Arnhem van 4 September 1921—1947. Op 8 Mei 1947 werd hem eervol emeritaat verleend. AMSTERDAM, 1 Maart De Evan gelist Billy Graham, die vandaag zijn campagne van acht weken door Enge land te Londen is begonnen, zal op Zaterdagavond 3 en Zondag 4 Juli landelijke evangelisatiebijeenkomsten leiden in de Apollohal te Amsterdam. Voor de organisatie dezer interkerke lijke bijeenkomsten is een comité van voorbereiding in het leven geroepen, waarvan het presidium berust bij de predikanten J. J. Buskes, Amsterdam (Ned. Herv.), P. Lugtigheid, Den 'Haag (Ned. Herv.) en P. J. Mietes, Amster dam (Vrij Evang. Gemeente). Ds H. Buitink, Evangelisatiepredi kant der Gereformeerde Kerk van Amsterdam, vervult het secretariaat binnenland en ds T. B. v. Houten, Ge- ref. predikant te Aalsmeer, het secre tariaat buitenland. Na zijn tocht door Engeland zal Billy Graham, die in Amerika soms vele tienduizenden toehoorders trok op één bijeenkomst en de naam „Hot-Gospe- ler" verwierf, een aantal grote steden in West-Europa bezoeken, onder meer Kopenhagen, Berlijn, Dortmund, Ge nève, Wenen, Barcelona, Parijs ij ook Amsterdam. Zaterdag j.l. is in de Engelse Kerk te Amsterdam de eerste van een vijftal interkerkelijke bidstonden gehouden ter voorbereiding van de evangelisatie campagne in Nederland. In deze dienst ging voor ds W. P. Spruyt, Ned. Herv. predikant te Amsterdam. De leiding lerustte bij ds H. Bakker, Baptisten predikant. De volgende bidstonden zullen worden gehouden op 27 Maart, 24 April, 29 Mei en 26 Juni. Het ligt in de bedoeling van het or ganisatiecomité, waarvan talrijke pre dikanten en functionarissen van aller lei kerken en genootschappen zitting hebben, Zaterdagmiddag 3 Juli een besloten samenkomst voor predikanten en arbeiders in de Evangelisatie met de Amerikaan te houden. Een eigen ensemble van Graham zal voor de op luistering van de bijeenkomsten in de Apollohal zorgdragen. Tot dit gezel schap behoort ook de bekende bas- bariton George Beverley Hsea, die geestelijke liederen zal zingen. DEN HAAG, 1 Maart. De oudste van de dienstdoende hoogleraren van de Theol. Hogeschool der Gereformeerde Kerken, gevestigd te Kampen, prof. dr G. M. den Hartogh, herdenkt Woensdag 3 Maart a.s. de dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. Gerrit Marinus den Hartogh werd 19 April 1899 te Heerjansdam, waar zijn vader predikant was, geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Apeldoorn, deed staatsexa men en studeerde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, rechten. In 1919 deed hij zijn candidaatsexamen en in 1922 zijn doctoraal examen. Hij was werkzaam ter gemeentesecretarie te Apeldoorn en aan de dr A. Kuyperstichting te 's-Graven- hage speciaal voor historisch onderzoeK. Prof. den Hartogh studeerde aan de V.U. theologie en werd in Dec. 1928 can- didaat, om op 3 Maart 1929 te Hazers- woude in het predikambt te worden be vestigd. In zijn eerste gemeente ontving prof den Hartogh tal van beroepen, o.a. naar 's-Gravenhage. In 1933 benoemde de Generale Synode van Middelburg hem in de vac. van wijlen prof. dr H. Bouwman tot hoogleraar te Kampen om kerkrecht en kerkhistorie te doceren. 15 December van dat jaar promoveerde hij bij wijlen prof. mr P. A. Diepenhorst tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift over: „Groen van Prinsterer en de verkiezingen van 1871". 17 Januari 1934 aanvaardde dr den Hartogh zijn hoogleraarsambt met een rede over: „De grondslag van het kerkrecht". Het schisma in de Geref. Kerken, dat in 1944 leidde tot de vrijmaking, was aan leiding, dat de jubilaris voor de Synode tal van rapporten en verschillende ge schriften het licht deed zien. Daarnaast is prof. den Hartogh redacteur van het Geref. Theologisch Tijdschrift en van het Geref. Ouderlingblad en medewerker aan het Geref. Weekblad en het weekblad De Bazuin". Naast zijn publicaties heeft prof. den Hartogh zich op verschillend gebied be wogen. Als hoogleraar in het kerkrecht heeft hij gedurende zijn professoraat aan de kerken honderden adviezen uitge bracht. Vijftien jaar was hij adviseur van de Bond van Meisjesverenigingen op Ge ref. Grondslag. Hij is o.m. voorzitter van het Geref. tractaatgenootschap „Filippus" en van het college van regenten van de van Gelderstiehting te Kampen. DEN HAAG, 1 Maart. Onder voorzitterschap van dr J. H. Stelma heeft de Raad voor de Zending van de Ned. Herv. Kerk in het Zendingshuis te Oegstgeest vergaderd. Uitvoerig werd de situatie op Malmaheira be sproken, waar door geschillen tussen de godsdienstige groepen op dit eiland ds W. van der Hoek, die vóór zijn ver lof aldaar werkte en die thans in Ma kassar is, niet kan terugkeren. De raad besloot met twee jonge predikanten, die zich bereid verklaar den om uit te gaan, contact op te ne men, om hun uitzending naar Oost- Java voor te bereiden. Na een uitvoerige discussie, waaraan ook de districtssecretarissen, die als gasten de vergadering bijwoonden, deelnamen, stelde de Raad een in structie vast voor deze binnenlandse werkers. Een nota van dr Dake, de secretaris voor medische zaken, waarin deze vraagt om een kracht om de belangen van het medische zendingswerk in de kerk te bepleiten en een nota van me juffrouw Gunning, betreffende haar vervanging als secretaresse van de commissies vrouwenwerk, werden om praeadvies gesteld in handen van de efficiency-commissie. De raad benoemde mej. Zr. A. E. C. W. Engelberts 'tot lid van de medische commissie, mevrouw J. A. Hildering Punt tot lid van de commissie vrou wenwerk en mr S. C. Graaf van Rand- wijck tot lid van de candidatencom- missie.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4