DEZE WERELD Chefarine .4 Geschiedenis van het Britse imperium. Atoomstation in Engeland» Les in journalistiek En nu dc feiten tenfoonstelling-personenautomobielen j en onderdelen Zuid-Slavië wenst normale be trekkingen met Rusland» 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet De fijne kneepjes Nieuwe regering in Tunesië Nog geen overeenstemming over Terneuzen. van Lonöinium tot Lonöon. Spoedig te veel bommen Vaak ongerechtvaardigde vrees voor kanker» V&n Ö&Q tOt bikq N WESPENNEST 1**1111 iBtfc Radio. faiengt oni Woensdag 3 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Onder gfg |oUp@ Een mens is nooit te oud om te leren. En zo hebben wij ons in deemoed ge zet aan de voeten van de hoofdredac teur van de Provinciale Zeeuwse Cou rant die, puttend uit zijn veeljarige er varing, gisteren in zijn „Kantlijn" les in journalistiek heeft gegeven. Wat is het geval? Enkele dagen geleden kon digden wij vol trots aan, dat wij in staat waren bijzonderheden van het Drie-eilandenplan te publiceren. Wij besteedden er een pagina aan, eergis teren weer een pagina en in de ko mende dagen volgt er nog het een en ander. En in onze inleiding schreven wij, dat wij temeer trots waren, omdat uit tal van publicaties was gebleken, dat andere kranten in deze de kous op de kop hadden gekregen En nu komt dan de P.Z.C. en schrijft: „Letterlijk alles wat het blad (het Zeeuwsch Dagblad) aan feiten meldt had reeds op.Maandag 22 Fe bruari in de P.Z.C. gestaan." En de hoofdredacteur beveelt dan ons, zijn „olijke collega's", aan om deze journa listieke les van hem te leren, dat niets belangrijker is voor een journalist dan opletten wat zijn concurrenten preste ren. „Want zo schrijft hij van zich zelf sedert wij die les meekregen van onze leermeester hadden wij nooit meer een rustige dag als wij niet wis ten wat onze concurrenten hadden ge presteerd" (dit laatste is alleen nieuws voor de lezers het was ons, de olijke collega's, reeds lang bekend!) Kom, laten we deze les eens gaan toepassen en tonen, dat we het begre pen hebben. Dan beginnen we mis schien wel verkeerd, want we begin nen bij onszelf het zij ons vergeven Op 5 December n.l. publiceerde een onzer redacteuren deze grote primeur in ons blad, dat de uitvoering van het Drie-eilandenplan serieus werd over wogen. Als voornaamste punten wist hij toen te melden: 1. Het Drie-eilandenplan wordt los gemaakt uit de andere plannen van de Delta-commissie en beschouwd als een op zichzelf stand project. 2. Als het plan doorgaat betekent dit landwinst van 2000 tot 2500 ha. In dit artikel werd meegedeeld, dat nog niets bekend was over de plaats waar de dam bij Veere zou komen, terwijl ook de kwestie van het plaat sen van sluizen in het midden werd gelaten. Deze primeur werd ook door de P. Z. C. erkend: een paar dagen later werd het verhaal overgenomen met 't Zeeuwsch Dagblad als bronvermelding, naar goed journalistiek gebruik dus. Dat men het er niet bij liet zitten, spreekt echter wel vanzelf! Als goede journalisten (en die heeft de P.Z.C. ongetwijfeld!) is men gaan proberen ook zelf nieuws over het plan te ver zamelen. Dat kwam op Donderdag 25 Februari in de „Kantlijn". Allereerst beklaagde de schrijver zich, dat er zo weinig nieuws los kwam over het Drie-eilandenplan en dat een „voor aanstaand deskundige in den lande aan wie wij om een onderhoud vroegen, had meegedeeld dat hij niets over het plan wenste los te laten". De kous op de kop dus Toch kwamen er in deze „Kantlijn" nog onthullingen: verteld werd dat het Drie-eilandenplan werd losgemaakt van het Deltaplan (dat stond al in het Zeeuwsch Dagblad van 10 December 1953!) en dat er in de dammen bij Veere en Kats aan beide zijden een sluis zou worden gebouwd verkeer de voorlichting, want de lezers van ons blad weten nu, dat er bij Veere geen sluis komt. En daarop kwam de bewuste krant van Maandag 22 Februari. De kop van het artikel luidde: „Het Drie-eilanden plan binnen tien jaar verwezenlijkt?" Dat vraagteken doet al geen goed en erger is dat die suggestie van tien jaar zo maar een slag in de lucht is. Onze inlichtingen (nog niet rijp voor publicatie!) wijzen anders uit. Dan volgt een vette inleiding, waarin ver teld wordtdat het zo prettig is, dat het Drie-eilandenplan los wordt gezien van het Deltaplan. Dat wisten we al! Het volgend stukje begint met „vermoedelijk" en we zullen hieraan maar voorbijgaan, want dan volgt weer een vet stuk, waarin verteld wordt hoe de afsluiting misschien zal plaats heb ben, Als we bedenken hoe vaak de plannen voor de afsluiting van de rampgaten veranderd moesten worden (denk aan Ouwetkerk!) dan is ook dit stuk niet iets om „Hoera!" over te roe pen. Tot slot komt dan de mededeling, dat de landwinst 2000 ha. zal bedragen (zie het Zeeuwsch Dagblad van 5 De cember 1953!) en nogmaals het verhaal van de sluizen. Dat is dan de zake lijke inhoud, de poëzie van het „gloênd aaneengesmeed zijn" hebben we maar buiten beschouwing gelaten. De con fusie kan zijn, dat de P.Z.C. op 22 Fe- uari 1954 met hetzelfde verhaal I Weerdienst op dc Atlantische Oceaan. BRUSSEL, 2 Maart. Te Brussel is een internationale overeenkomst getekend voor het stationneren van negen perma nente drijvende weerstations op de Noordatlantische Oceaan. De weerdienst, waarvoor dertien lan den technisch en financieel zullen bijdra gen, zal gebruik maken van 21 schepen. De deelnemende landen zijn Engeland, de Verenigde Staten, Canada, Frankrijk, Denemarken, Zweden, Ierland, Nederland, Italië, België, Israël en Zwitserland. ÈAI Ingezonden Mededeling (adv.) RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart Tito optimistisch over de wereldsituatie. Berlijnse conferentie heeft resultaten gehad. BELGRADO, 2 Maart De Zuidslavische president, Tito, heelt voor de buitenlandse persvereniging te Belgrado verklaard, dat hij be trekkelijk optimistisch is over de toestand in de wereld en de mogelijk heid tot verbetering van de betrekkingen tussen Zuid-Slavië en Italië. De buitenlandse persvereniging had ter ere van Tito een diner gegeven. Volgens Tito heeft de Berlijnse conferentie zekere resultaten gehad. De koude oorlog heeft plaats gemaakt voor de phase van diplomatieke onderhandelingen tussen Oost en West. ■lllliltli! Tito toonde zich tot op zekere hoog te optimistisch over de samenstelling van de nieuwe Italiaanse regering van Scelba. Hij geloofde, dat Scelba wer kelijkheidszin heeft. Het was de moei te waard de Zuidslavisch-Italiaanse problemen op te lossen, niet alleen de kleine, zoals het heropenen van de grensposten tussen de zones in Triest, maar ook de grote, Tito vond het jam mer, dat Italië en Zuid-Slavië, die zich economisch zo goed bij elkaar zouden kunnen aanpassen, onbetekende eco nomische betrekkingen onderhouden. De deelneming van communistisch China aan de conferentie te Genève is in overeenstemming met het Zuid Slavische standpunt, dat de regering te Peking in staat dient te worden ge- seld haar rol in de internationale po litiek te spelen. Zuid-Slavië is niet van plan communistisch China voor te stellen diplomatieke vertegenwoordi gers uit te wisselen. Zuid-Slavië heeft dit al eens gedaan, maar het ontving toen geen antwoord. Tito verklaarde verder, dat Zuid- Slavië normale betrekkingen met de Sowjet-Unie en haar bondgenoten wenst. Dit gaat echter zeer langzaam en op economisch terrein is nog in het geheel geen voortgang geboekt. Zuid-Slavië zal niet toetreden tot de N.A.V.O. De Zuidslavische president be treurde, dat er een achterstand is in de levering van Westelijke militaire uitrusting, in het bijzonder vlieg tuigen, artillerie en tanks. Verder zeide hij, dat een van de be langrijkste problemen waarmede Zuid- Slavië dit jaar te kampen heeft, het in evenwicht brengen van de beta lingsbalans is. Het Libanese kabinet onder Abdallah el Yafi is Zaterdag afgetreden, na minder dan 24 uur in functie te zijn geweest .Het aftreden werd veroorzaakt door menings verschillen onder de tien ministers over de verdeling der portefeuilles. tonclen Mededeling (Adv.) Chefarine „4" beval 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. jm TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT kwam als het Zeeuwsch Dagblad op 5 December 1953, zij het dan dat men er wat eigen fantasie in heeft verwerkt! Nu gebiedt de eerlijkheid ons de hand in eigen boezem te steken: zijn wjj met onze uiteenzettingen over het Drie-eilandenplan bezig nieuws te ge ven? Wü menen van wel, maar laten de beoordeling graag aan de lezers over. Natuurlijk komt men ook nu weer bekende feiten tegen, want onze reeks bouwt ook voort op het bewuste artikel van 5 December. Hoe zou het anders kunnen? Maar wel kunnen we verzekeren, dat datgene dat in deze pagina's is en wordt meegedeeld, re sultaat is van vele besprekingen en dat wij nooit „de kous op de kop" gekre gen hebben. En een ander facet: de uitvoerigheid waarmee we dit alles pu bliceren dient heus niet om de P.Z.C, de ogen uit te steken of wat dan ook! Er steekt ook een stuk propaganda naar buiten in voor dit voor Zeeland zo belangrijke plan. Want wij weten uit ervaring dat ook in Den Haag het Zeeuwsch Dagblad met nauwkeurig heid wordt gelezen! Maar dit zijn fijne kneepjes van het vak we geven toe, dat het stimuleren van de belangstel ling voor Zeeland en het naar vermo gen helpen bevorderen van de wel vaart van deze provincie heel wat min der belangrijk zijn dan de vraag of een andere krant ons soms een primeur heeft afgesnoept. Althans volgens de leermeester van de hoofdredacteur van de P.Z.C.! En ten slotte, opdat de Kantlij n- schrijver weet waaraan hij toe is: wij zijn niet bevangen door zijn onrust voor de concurrentie. Wij zijn blij als we een primeur hebben en wü kijken geen van onze redacteuren boos aan, als we eens een primeur hebben ge mist. Dit is nu eenmaal het onderlinge krantenspel! Maar naast het publice ren van nieuws hebben wij een ander doel: door ons blad God èn ons Zeeuwse volk te dienen. Dat houden we doelbewust voor ogen en zelfs de P.Z.C. kan ons niet uit die koers drin gen! TUNIS, 2 Maart. In Tunesië is een nieuwe regering gevormd, waarin gematigd-nationalistische elementen zijn opgenomen. De nieuwe premier is Mohammed Salah Mzali, vroeger mi nister van handel en industrie. De Franse regering heeft met de vorming van een nieuwe regering in gestemd als deel van haar hervor mingsplan om het protectoraat een grotere mate van zelfbestuur te geven. Premier van de oude regering was Salah Eddine Baccouche, die in April 1952 is geïnstalleerd nadat de Franse de nationalistische regering van pre mier moh. Tsjenik aan de kant hadden g"zet. Twee ministers in de huidige rege ring, moh. Saadallah (Mohammedaan se instellingen) en Ben Salem (Volks gezondheid) hebben tot de regering Tsjenik behoord. Het Belgisch-Nederlands overleg. BRUSSEL, 2 Maart. Naar „Het Laatste Nieuws" bericht zouden tijdens de bespre kingen tussen de heren Frans van Cau- welaert en Steenberghe in Den Haag over het vraagstuk der waterwegen, goe de vorderingen zijn gemaakt. Er blijven echter nog een drietal punten te regelen. Hiertoe behoort de wens van Nederland, in geval van een oplossing voor het ka naal GentTerneuzen, het spoorwegver voer van en naar Terneuzen in België tegen dezelfde tarieven te doen geschie den als het vervoer van en naar de Bel gische havens. Van Belgische zijde wordt verlangd, dat vanaf dat ogenblik in Terneuzen ook havengelden geheven zouden worden, Van Nederlandse zijde heeft men verder als voorwaarde voor een Moerdijkkanaal gesteld, dat België zal afzien van be schermende maatregelen voor de Rijn vaart. Verwacht wordt, dat men op korte termijn een oplossing voor deze proble men zal vinden en ook het rapport der commissie op een bijeenkomst, die om streeks 5 Maart te Brussel zal worden ge houden, getekend zal kunnen worden, al dus bericht „Het Laatste Nieuws". IIB'S1 -O O Koning Hendrik II werd opgevolgd door JJ» zijn zoon Richard, die de bijnaam „Leeu wenhart" kreeg. Hij speelde een grote rol in drie kruistochten. Hij verbleef meestal in Frankrijk en sneuvelde er in een duel met een leenman. 91 Richard werd opgevogd door zijn broer, •J John Lackland, een wrede vorst, die poog de te regeren buiten de wetten om, maar met meedogenloze aanwending van marteltuig. Tijdens zijn regiem verloor Engeland Normandië. mini LONDEN, 2 Maart. Engeland zal een nieuw groot station voor de opwekking van atoomenergie voor industriegebruik bouwen in Caithness, in het uiterste Noorden van Schotland, aldus heeft de minister voor Openbare Werken, sir Da vid Eccles verteld. Het zal een soort „broedreactor" heb ben, die meer splijtbaar materiaal pro duceert dan verbruikt en turbines kan aandrijven voor de opwekking van een aanzienlijke hoeveelheid electriciteit. Er zullen ongeveer zes honderd personen werken. Er zal een grote bol ronde stalen beschutting rond om het station worden gebouwd. Sir David verklaarde onder meer, dat de dag waarschijnlijk zal komen, waarop de voorraad atoomwapens zo groot is, dat men er niet meer behoeft te maken. De industriële toepassing zou dan geweldige voordelen kunnen brengen. Binnen tien jaar zouden de kernreactors hun geld opbrengen. Sir David Eccles deed zijn mededelin gen bij de behandeling van een wetsont werp, waarbij de verantwoordelijkheid voor het onderzoek naar de kernenergie en de ontwikkeling er van overgaat op een onafhankelijk lichaam, waarop het ministerie van bevoorrading toezicht zal houden door middel van lord Salisbury. De regering zou tevens volledige controle hebben op onderzoek, gericht op het ma ken van wapens. De minister verdedigde het ontwerp in een verklaring, waarin hij onder meer zei, dat de regering door haar concentra tie op het vervaardigen van wapens min der aandacht zou besteden aan de ontwik keling van de atoomenergie voor indu striegebruik, Daarom was het beter, dat een onafhankelijk lichaam er zich mee zou bezighouden. Centrale registratie zal uitwijzen. Genezingskansen zijn beter dan wordt verondersteld. DEN HAAG, 2 Maart -De Landelijke Organisatie voor de Kanker bestrijding, die in Mei van het vorige jaar door dr Muntendam is opgericht, is enige tijd geleden begonnen met een centrale kanker registratie. Alle mogelijke gegevens van patiënten met kanker, die bekend zijn bij de verschillende grote ziekenhuizen, worden verzameld. dan door het grote publiek nog altijd wordt verondersteld. De vrees voor kanker Over dit onderwerp schrijft dr Baruch dan door het grote in „Het Ziekenfonds". Een van de doeleinden die men met de centrale kankerregistratie hoopt te ver wezenlijken, is het nauwkeurig nagaan van de patiënten, waaronder vooral ver staan moet worden het aandringen bij gewezen of behandelde kankerpatiënten, op de contrólespreekuren te verschijnen. Kanker als oorzaak van overlijden is statistisch nauwkeurig bekend: 13.000 tot 15.000 personen overlijden jaarlijks in Ne derland door kanker of een ander kwaad aardig gezwel. Gemiddeld kan men zeg gen, dat de kwaadaardige gezwellen de doodsoorzaak vormen van 1 van elke 8 Nederlanders. Omdat echter weinig of nooit geschre ven wordt over het aantal ziektegevallen, wordt ten onrechte de indruk gewekt, dat het lijden aan kanker welhaast automa tisch de dood betekent. Vergelijking van het aantal ziekte- met het aantal stërfgevalllen door kwaadaar dige gezwellen zou evenwel juist doen zien, dat de genezingskansen, ook van de ze op zichzelf ernstige ziekten beter zijn, 2000 personen hebben in de stromende regen Maandag de begrafenis van me vrouw Smuts, weduwe van veldmaar schalk Smuts, bijgewoond. ehroe heeft de Verenigde Sta ten verweten, dat zij zich heb ben schuldig gemaakt aan een ernstige vorm van interventie in de Indisch-Pakistaanse problemen. De ze interventie, zo dreigde de pre mier van India, kan wel eens verder strekkende gevolgen hebben dan vo rige soorten interventies. Wat is er precies gebeurd? Vanwaar deze boze woorden van Pandith Neh- roe? Bepaald schokkende dingen hebben zich niet afgespeeld, maar toch heeft Amerika zich in zijn streven om een militaire ring rond de Zuidgrens van Rusland te trekken lelijk in een wes pennest gestoken. En de wespen zijn opgedwarreld. Amerika wil Rusland in het Zuiden insluiten. De eerste stappen waren om het Turkse leger weer krachtig te maken, waarna het vestigen van mili taire bases in dit land volgde. De ring werd steviger aangehaald, toen het verdrag tussen Turkije en Pakistan werd gesloten. Een hiaat in deze ring was natuurlijk Perzië. De bedoeling van Amerika is nu het leger van Turkije zo sterk mogelijk te maken (onlangs zijn een groot aantal middelzware tanks in dit land aange komen), zodat de Turken eventueel een Russische opmars kunnen opvan gen. Voor deze strategische plannen van Amerika is ook een sterk Pakistan nodig. President Eisenhower bood Pa kistan dus militaire hulp aan. India begon te grommen en dit gegrom ging over in een dreigend geluid, toen Pa kistan deze hulp accepteerde. Eisen hower probeerde de situatie nog te redden door India edelmoedig ook hulp aan te bieden. Maar daar had de grootmoedige neutrale voorstander van de vrede, premier Nehroe, niet van terug. Stel je voor, dat kon een neu traal land niet doen! Amerika trachtte de zaak te sussen door te verzekeren, dat India niet bang behoefde te zijn voor een eventuele agressie. Toen versprak de grote voor- "V vechter van de neutraliteit zich en slingerde Amerika voor de voeten, dat Pakistan zes en een half jaar geleden Kasjmir, het gebied ten Noorden van Pakistan en India, had overweldigd en dat Pakistan nog nooit als agressor was gebrandmerkt. De aap was uit de mouw gekomen, nl. de kwestie Kasj mir. Kasjmir, dat was het wespennest waarin Amerika met de uitvoering van zijn strategische plannen had zitten roeren. Kasjmir is een onontwikkeld land, waar Pakistan noch India veel hebben te vertellen. In het uitgestrekte troos teloze gebied is de bevolking de baas, die het stadium van het stenen tijd perk nauwelijks te boven is. Enkele strategische punten in het land worden door Pakistaanse of Indische politie- troepen bezet. Maar geen patrouille waagt zich te ver het binnenland in. Beide staten laten rechten op het land gelden en nemen deze kwestie hoog op, alsof er niets belangrijkers in de wereld bestaat. Een punt waar de landen natuurlijk voortdurend ruzie over maken is de getalsterkte van de troepen in Kasj mir. Met veel moeite is men erin ge slaagd om hierover een afspraak te maken. Maar nu het leger van Pakis tan door de hulp van Amerika wordt versterkt, stelt India zich op het stand punt dat het probleem van de getal sterkte opnieuw onder ogen moet wor den gezien. En hiermee is het hek weer van de dam. De neutrale Nehroe krijgt het druk in de toekomst. I, fGILOIT* *'*4, Btvo/klng. 3.074.000 Moaftmt 607.000 Hindota 140.000 Andara, CHINA ram* :Ka$hmlr>s... i die sommige mensen kwelt, kan wel even erg zijn als de ziekte zelf. Deze niet altijd gerecht vaardigde kankervrees zou kunnen ver dwijnen, als het grote publiek door mid del van nauwkeurige cijfers kan duide lijk gemaakt worden, dat het verschil tus sen de aantallen lijders aan kanker en het aantal sterfgevallen door kanker me de toegeschreven moet worden aan de geneeslijke gevallen van deze ziekte. Registratie van alle patiënten lijdende aan kanker zal ons voorts in staat kunnen stellen, de invloeden van beroep, levens- en voedingsgewoonten nauwkeuriger te leren kennen. Hieruit zijn wellicht be langrijke conclusies te trekken over het voorkomen van kanker, misschien door het wijzigen van bepaalde voedings- of le vensgewoonten, zoals het kettingroken en dergelijke. Ds Baruch wijst er in dit ver band op, dat bij onderzoekingen in het Antoni van Leeuwenhoekhuis is geble ken, dat kasteleins en kellners, die door de aard van him beroep nogal wat alco hol verwerken, gemiddeld zeven keer zo vaak slokdarmkanker hebben als mannen die andere beroepen* uitoefenen. Dr Baruch besluit zijn artikel met de woorden: ,,'t Grote pessimisme dat bij velen bestaat waar 't de strijd tegen de kwaadaardige gezwellen betreft, is niet altijd gerechtvaardigd. De centrale kan kerregistratie kan dit pessimisme niet in een lichtzinnig optimisme doen ver anderen. Maar wel zal door middel van deze centrale kankerregistratie toch de strijd tegen een der oude en ergste vij and van de mens, de kanker, beter ge voerd kunnen worden dan voorheen'*. DONDERDAG 4 MAART 1954. HILVERSUM 1. (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterst. 9.35 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.05 Gevar. muz. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.30 Amus. muz. 14.00 „De Oude Piano", hoorsp. 14.35 Vi ool en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Omr. ork. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuiz.: Rijks delen overzee: Verlofgangers uit Nieuw- Guinea vertellen. 18.00 Nws. 18.15 Sporl- problemen. 18.25 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuz. 19.40 Rondetafel- parlement. 20.00 Nws. 20.05 „Die lustige Witwe", operette (gr.). 21.30 „Tussen Lon den en Clayborough", hoorsp. 22.20 Gevar. muz. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.1524.00 Winnaars Jazz Competitie. HILVERSUM H. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30—12.33 Land- en tuinb. med. 12.33—12.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Katho liek nws. 13.20 Viool en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.10 Sopr. en orgel. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Sopr., bas, piano en voordr. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Fluit, viola da gamba en clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.35 Voordr. 17.55 Pianokwintet. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heils ork. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 Discussie. 22.00 Amus. muz. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engel se les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 en 15.00 Gram. 16.00 Operamuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3