Kabouters KeAÈ en fending,. dam kei! Nieuws uit de Provincie. aagtekerke axel gapinge haamstede kamperland lewedore o.- en w.-souburg oosterland rilland-ba th scherpenisse DE BEURS NOTEERDE GibIEREN tw Ernstig ongeluk te Biezelinge Uit ZeeCcuidó iPteden. Vlissingen 7 holen alleenstaande vrouw flink persoon een flinke knecht net meisje Flink meisje HOOFD G. H. van Bergen Dinsdag 2 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 mini Oranjevereniging. Onder voorzitter schap van de heer A. Bosselaar vergader de de Oranjeverenignig. Na een overzicht van het werk over het afgelopen jaar volgde bestuursverkiezing. De heer F. -Kodde werd herkozen. De heer J. Moens stelde zich niet herkiesbaar. Nieuwe be stuursleden werden de heren A. Maljeis en P. Dekker. De heer Kodde zal optre den als secretaris. Het bestuur zal de plannen voor dit jaar nader uitwerken. Uitvoering. Onder grote belangstelling gaf de Chr. Gymnastiekvereniging „Voor waarts" haar jaarlijkse uitvoering in „Het La.ii.rum". De waarnemend voorzitter, de heer K. Kruisifix opende met gebed, waar na de vele nummers van het omvangrij ke programma op zeer bevredigende wijze werden afgewerkt, zodat - mede door een goede voorafgaande training - op een geslaagde avond kan worden te ruggezien. Vergadering Z.L.M. Onder presidium van de heer W. Koster Jz. hield de afd. Axel der Z.L.M. een goed bezochte alge mene vergadering in „Het Centrum". Na een openingswoord van de voorzit ter, waarin deze een uitvoerig overzicht gaf van het werk der afdeling over 1953, meldde de secretaris -penningmeester, de heer Iz. de Feyter Wz. een batig kassaldo. De afdelingscontributie over 1954 werd verhoogd van f 2—f 4. De heren W. Kos ter Jz. en Iz. de Feyter Wz., werden her kozen ais bestuursleden. Tot afgevaar digden naar de Z.L.M.-vergaderingen werden benoemd de heren A. Scheele, P. B. van Hoeve en W. L. den Hamer. Ver volgens werd door ir M. A. Geuze, alg. voorzitter der Z.L.M.. een lezing met lichtbeelden gehouden over: „Plattelands- indrukken uit Spanje". Vergadering Vee- en Varkenshandeia- ren. De vee- en varkenshandelaren uit de omgeving belegden met hun dames een zeer druk bezochte vergadering in „De Veehandel" te Axel. Na een pittig openingswoord van de voorzitter, de heer H. J. Colsen uit Sluis kil, werd het woord gevoerd door de heer J. Lok uit Bodegraven, landelijk voorzit ter van deze organisatie. De heer P. Krommenhoek uit Rijswijk, waarnemend voorzitter van de Bond van Veehande laren, bepleitte deelname aan een cur sus voor vakbekwaamheid als veehande laar, inhoudend volledige opleiding voor de handel en meer algemene ontwikke ling. Ongeveer 10 jongere handelaren meldden zich voor deelname aan deze cursus. Tenslotte deelde de heer Colsen mede, zich wegens zijn leeftijd uit de vee handel terug te trekken. Zijn vrouw had meer recht op de hem verleende Kon. Onderscheiding dan hij zelf, zo meende hij. De vergadering gaf op spontane wijze blijk de activiteit van deze nestor in de veehandel niet te willen missen. BORSSELE Uitvoering. De Korfbalvereniging gaf Zaterdagavond een geslaagde uitvoering van „Bennie als Huisknecht" en „Waar is mijn dochter?" Kon. Onderscheiding. Aan Tobias van Westen is door burgemeester Dominicus uitgereikt de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, wegens 50-jarige trouwe dienst op het landbouwbedrijf van de familie Over' beeke. B^lSKENS Verkiezingen. Als diaken zijn herkozen de heren T. van Exter en D. H. Meeuw' sen. Als ouderlingen zijn .gekozen de he ren J. A. Kant en Joh. de Winde en her kozen de heer J. Boidin. Vismijn. Aangevoerd 2227 Febr. 1804 kg Export garnalen f 2.151.92; 78 kg Schar 0.52—0.47; 131 kg Bot 0.17; 9 kg Schol 0.16; 6 kg Tong 1.38—1.35; 14 kg Kabeljuow 0.54; 92.000 kg Haring 0.22— 0.17; 33 kg Wijting 0.290.25. BRU1N1SSE Weer een mosselvaartuig. Opnieuw kwam een beurtschip in de haven, om straks dienst te doen als mosselkwekers- vaartuig. Dit keer was het de beurtmotor van de Gebrs Landegent uit Burgsluis, die is aangekocht door de Gebrs van den Berge Jzs. Als Bru 17 zal het straks naar en van de Waddenzee varen, of op de Zeeuwse Stromen zijn vracht vissen, die op de tafels der Belgen en Fransen zo wordt gewaardeerd. Benoeming. De groepscommandant der Rijkspolitie opperwachtmeester A. Schipper is met ingang van 1 Maart be noemd als groepscommandant te Papen- drecht. Grondmonsters. In de polder Bruinisse is men momenteel druk bezig met het nemen van grondmonsters, om daaruit het zout-cijfer te bepalen. Van deze zout cijfers hangt het immers af, wat (naar het oordeel van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst) kan worden ingezaaid. Aardappelen, die slechts een zoutcijfer van 2 kunnen verdragen, kunnen nog niet worden verbouwd, terwijl de teelt van uien riskant is. C.B.T.B. vergaderde. Onder leiding van de heer W. Louwerse hield de afdeling van de C.B.T.B. haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de afdeling een goed jaar achter de rug heeft en meer leden kreeg. De heren D. Kasse en P. Ton werden candidaat gesteld voor de afdeling Walcheren. Tenslotte werd een film vertoond over de maïsteelt met toe lichting van de heer Lindenberg. GRIJPSKERKE Gouden jubileum. Donderdag 4 Maart hoopt de heer J. van den Broeke zijn gouden jubileum als schoenmaker te vie ren. Luchtwachtdienst. In „Het wapen van Burgh" werd een druk bezochte propa- ganda-avond gehouden, onder leiding van burgemeester Jhr R. Roëll. De heer P. de Kam, prov. secretaris „Steun Wettig Ge zag" wees er op, dat ook in Westelijk Schouwen de organisatie van de Lucht wachtdienst ter hand diende te worden genomen. Nadat de film „Wij leven vrij" gedraaid was, hield kapitein Van Ban ning, commandant 3e groep Luchtwacht dienst, een rede, waarin hij doel en wer king van de dienst uiteenzette. Een 30-tal jongemannen gaf zich op voor de in de duinen gestationneerde luchtwachtpost. Propaganda-avond V.U. In de Geref. Kerk te Kamperland werd een propagan da- en filmavond voor de Vrije Universi teit belegd, in verband met het 75-jarige bestaan in 1955 en de opbouw der me dische faculteit. De bijeenkomst werd ge opend door ds Radder. Prof. dr G. Kui per, hoogleraar aan de V.U. hield een uitvoerige rede waarin hij ondermeer de oprichting van de V.U. memoreerde. Me vrouw G. Rienks-Hoogendoorn uit Schoondijke declameerde een 4-tal schet sen. Het slotwoord werd gesproken door ds W. J. Meister uit Middelburg. De Chr. muziekvereniging „Musica" en de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" ver leenden medewerking. Uitvoering V.V. „Bevelander". De voet- balverengiing de Bevelanders hield Vrij dag- en Zaterdagavond een uitvoering in „Ons Dorpshuis". Opgevoerd werd het to neelstuk „De Vluchtelinge". A'C (dekerke Vergadering A.R. Kiesvereniging. Vrij dagavond hield de A.R. Kiesvereniging haar vergadering onder voorzitterschap van de heer P. Aarnoutse. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarver slag uit. Het ledental bleef gelijk, maar het bezoek aan de vergaderingen liep te rug. De penningmeester boekte een voor delig saldo. De voorzitter stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer K. van Sparrentak, thans reeds enkele jaren lid van de gemeenteraad. Na de pauze hield de heer A. Schout een politieke beschouwing. Chr. Schoolvereniging. Onder voorzit terschap van de heer K. Fraanje verga derde de Chr. Schoolvereniging. Jaarver slagen werden uitgebracht door secretaris en penningmeester. Uit het verslag van het hoofd der school bleek, dat het leer lingental 104 bedraagt. Kenmerkend wa ren de overbevolking door de evacuatie van omliggende dorpen en belemmering van het onderwijs door tekort aan per soneel, welk tekort ondanks alle aange wende pogingen niet kon worden opge heven. De bestuursleden W. van de Guch te en J. A. Braam werden herkozen. Baden. In 1953, zo deelt ht bestuur der Zweminrichting „Luetor et Emergo" me de, zijn 14.904 baden door de kinderen van alle lagere scholen genomen en 47.674 baden door de leden. Het aantal douche- baden in het Badhuis bedroeg 25.100. Er werden 68 schooldiploma's uitgereikt en 106 KNZB-diploma's. Chr. Schoolvereniging vergaderde. het gebouw der Oud Geref. kerk hield d Chr. Schoolvereniging haar jaarvergade ring, onder leiding van de heer M. bij de Vaate. Het aantal leden meef ge lijk: 4 kwamen om bij de ramp en 4 per sonen werden lid; De aftredende be stuursleden, de heren M. Boogert en KI. van Dijke, werden herkozen. Het hoofd der school, de heer P. van Dijk, releveer de de belangrijkste gebeurtenissen der school in de afgelopen jaren en kon me dedelen, dat dit jaar het schoolgebouw grondig zal worden gerestaureerd, zodat in September in een vernieuwde schooi kan worden begonnen. oVEZANDL t Overplaatsing. Binnenkort zal de wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. Kopperlhol, worden overgeplaatst naar Colijnsplaat. Zijn plaats zal worden in§e nomen doör de wachtmeester Casetta, thans als zodanig te Zoutelande werk zaam is. School met den Bijbel. De jaarvergad. ring van de School met den Bijbel werd gehouden onder leiding van de voorzitter de heer H. Verschuure. De jaarverslagen van secretaris, peningmeester en hoofd der school waren gunstig. Het leerlingen aantal bewoog zich in stijgende lijn. Het. onderwijzend personeel gaf toelichting over en met de nieuwe leermiddelen. Daarna werd het werk der leerlingen bezichtigd. De heer C. Klap, hoofd der school, sloot de avond met dankgebed. Rode Kruis film. Vrijdag werd in de zaal van de heer Colpaart een filmavond gehouden door de afd. Beveland Oost van het Rode Kruis. Na een komische film volgde een film over de rampdagen. Daarna werd nog een film vertoond over het leven van dr Erlich. „KAN NAAR BUITEN!" Statig, langzaam naderde het schip de kade. Alle mu ziekkorpsen zetten ieder een andere mars in en de duizendkoppige menigte begon uit volle borst te jui chen. Pieter, die nog steeds met prikkende ogen uit de patrijspoort hing sloeg de hele vertoning met steeds stijgende verbazing gade. „Dat heeft, meneer de kapi tein drommels handig in elkaar gezet!" riep hij uit. „Goeie morgen, de mensen moesten eens weten dat hij me haast overboord had gegooid!" De tros werd vast gemaakt, de loopplank uitgelegd. Het publiek begon te roepen: „Wij willen de kapitein zien!" en maakten daarna grote spandoeken met de woorden „Kom naar buiten!", er op. Maar.wat er ook kwam, géén kapitein. De mensen werden steeds ongeduldiger, zodat de politie de grootste moeite had ze van de loopplank vandaan Ie houden. Waar bleef de beroemde kapitein dan ook?? Nou, die beroemde man had genoeg met zichzelf te doen. Hij was nog steeds in zijn hut en probeerde met allerlei middeltjes de tranenstroom te stuiten. Hoe meer het gejuich op de kade tot hem doordrong hoe zenuwachtiger hij werd. Zijn ogen waren rood en dik. Hij probeerde het met koud-water, heet-water, boor-water, regen-water en zee-water, maar het werd steeds erger. „Wel alle overgehaalde garnalen in een tuba!" riep hij tenslotte geheel overstuur. „Zó kan een beroemd man zich toch niet vertonen!!" Hoofd der school nam afscheid. Vrijdag middag namen de kinderen, oudercom missie en gemeentebesteur afscheid van het hoofd der o.l. school, de heer C. A. A. Kouman, weegns zijn vertrek naar Zwijn- drecht. Onderwijzer Duinhouwer gaf een kort overzicht van de 14 jaar, dat de heer Kouman, wegens zijn vertrek naar Zwijn den was. Betsy Noom en Elly Deurloo, de oudste en de jongste leerlinge boden een schilderij en bloemen aan. Twee leer lingen, die apart les ontvingen, gaven een boek, terwijl de meisjes der hoogste klas sen een danklied zongen. Hierna werden de kinderen getracteerd. Namens het per soneel richtte de heer Duinhouwer een woord van dank tot de heer Kouman. Burgeme'ester Bouwense dankte hem voor de wijze, waarop hij steeds de belangen der school behartigde en de heer van Doorn, voorzitter der oudercommissie, prees de onderwijsmethode van het scheidende hoofd. Hij bood een boek aan, waarna mevr. van Dalen, mevrouw Kou man een bloemstuk offreerde. De heer Kouman sprak tenslotte een dankwoord. Met het zingen van de zegenbede uit Ps. 134 werd deze samenkomst gesloten. 31ANN ALAND Kolenbond. Tot voorzitter van de Coöp. Kolenvereniging „Ons Belang" is be noemd de heer Andr. P. Bil, zulks we gens bedanken van de heer W. A. Boo gaard. De heer D.. Dormaar nam van de nieuwgekozen voorzitter het secre tariaat over. School met de Bijbel. Onder leiding van de heer P. Quist hield de Ver. Scho len met de Bijbei Vrijdagavond haar al gemene jaarvergadering. De voorzitter nerdacht het overleden lid Abr. Boon, die tot de oprichters heeft behoord, en de heer W. Snoep. Uit het jaarverslag van de secretaris J. B. van Dijke bleek, dat de vereniging 233 leden telt en dat bde school door 188 leerlingen bezocht 'wordt. De penningmeester C. K. Slager meldde, dat de school er financieel niet slecht voorstaat. Het bestuurslid J. B. van Dijke werd herkozen, terwijl in de plaats van de heer L. I. Goedegebuure gekozen werd als lid van de commissie van schooltoezicht de heer J. Kaashoek. Besloten werd de contributie minimaal te brengen van f 1.op f 2.Met de ze vrijwillige verhoging gingen de 55 aanwezige leden accoord. In de plaats van de heer C. Hartog is benoemd als onderwijzer de heer J. Zandee uit Scher- penisse. „De Concurrent", Vrijdag hielden de aandeelhouders van de Weegbrug „De Concurrent" hun algemene jaarverga dering. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter J. Gunst er van, dat de financiële toestand over 1953 niet on gunstig was, ondanks het feit, dat er niet zoveel landbouwproducten gewogen zijn. De aanvoer van verschillende an dere artikelen was echter van dien aard, dat de uitslag alleszins bevredigend ge noemd kan worden. Voornamelijk de grote .aanvoer van gips en het verhoog de weegloon hebben hiertoe bijgedra-. gen. Het periodiek aftredende bestuurs lid A(h'. Corns. Geluk werd herkozen, terwijl tie heer i^.. Dorst zijn functie als weger.aannam. In totaal werd in 1953' gewogen het respectabele bedrag, van. 8.295.670 kg aan goederen en 160 stuks stukgoed voor een totaal bedrag aan weegloon van f 2112,83. Benoeming. Met ingang van 20 Fe bruari j.l. is benoemd tot hoofdagent van de Coöp. Suikerfabriek „Putters- hoek" de heer E. van der Male Jzn, in de plaats van de heer N. M. Hage. Deze benoeming geldt voor de gemeenten St. Annaland, Stavenjsse en Oud-Vosse- meer. Nieuwe duiker. De werkzaamheden aan de nieuwe weg naar Stavenisse zijn in volle gang. Aan het einde van de zgn. „Zoetwaterseweg" is men bezig bij de kruising met de Breedenvlietsedijk een nieuwe duiker aan te leggen. WEMELDINGE Geitenhouders vergaderden. De Gei tenhoudersvereniging vergaderde in het Evan. Zondagschoollokaal onder leiding van de heer J. v. Oosten Jzn. Jaarverslagen werden uitgebracht, waaruit een batig saldo van 194,35 bleek. De vergoeding voor de bokhou- der werd vastgesteld op 200, het dèk- geld op 2,50 per geit voor leden en 5,50 voor niet-leden. De heer C. Ha melink krijgt een bodeloon van 9. Er zal een jonge bok worden aange-1 schaft en er zal ook een plaatselijke keuring worden georganiseerd. Herv. Kerkkoor 15 jaar. Onder grote belangstelling herdacht 't Herv. Kerk koor in het Jeugdgebouw zijn 15-jarig bestaan. Na de opening door de heer J. Veerhoek sprak ds A. de Bruijn uit Werkendam (oprichter van het koor), die gevolgd werd door ds Van Ieperen en burgemeester C. N. F. van Sas. De heer M, Glas te Maassluis voerde het woord als erelid van 't koor. De avond werd verder gevuld met zang, voor dracht, toneel enz. VESÏKAPELLE SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld döor de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. ft l derland 1953 ft ederland 1947 Dollarlening 1947 invest. Certif. Ned. 1962/64 Grootboek 1946 100% 98% 94 99% 99% 97% Cult. H. Ind. Bk 78% Nat. Handelsbank 131 ,Ned. Handel Mij 179 A.K.U. 186% Bergh's Jurg. 274 Berkel's Patent 134% Calvé Delft 137% Fokker 140 Gelder Zonen 199% Kon. Hoogovens 177% "Ned. Ford 266 fNed. Kabelfabr. 231% Philips' Gloeil. 231% po 6 cum. pref. wd. 173% Jnilever 242% Vilton-Fijenoord 194 liliton I rubr. 334B Hliton II rubr. 272% >ordtsche Petr. 358% )ito, pref. 363 Kon. Olie 385% 100% 98% 94% 99% 99% 97% 77% 128% 178% 187% 271 136% 137% 141% 199% 177% 267% 232 232% 174 244% 193 275 365% 369% 389% Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi poll. Am. lijn K. J.Ch. Paketvrt Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Scha Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amstcrd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank 384 388 Tweutsch Bank 181B 181% 620 625 Overzeese Gas 104 103 139% 1415% Borneo Sumatra 118% 117 126 126% Internatio 167% 167% Am. Radiator 14% 14% 70 69 Ain. Smelting 28% 29% 38% 39 Anaconda Copper 32% 32% 136 137% Bethl. Steel 54% 55% 48 51 Chrysler 60% 60% 149 Ford Canada 80% 81%B 120% 121 General Motors 62% 63% 9% 130% 129% Hudson Motor 9% 131% 131% Intern. Nickel 37% 37% 69% 134% 134% Kennecott 68% 137% 137% Nash Kelvinator 15% 14% 167% 168 Rep. Steel 48% 49 144 144 Stand. Brands 40 29% 128 125% U.S. Steel 20% 21 62% Cities Service 83% 84% 80 22 Cont. Oil 58% 58% 21% Midcont. Oil 68% 69% 119% Philips Oil 57% 58%' 88% 118% Shell Union 87% 100% 97% -Tide Water 20% 183% 183% 190% Baltimore 19% 4% 190 Miss. K.Texas 4% 72% 72% New York Centr. 24 24 170 170% Pennsylvania 18 GOES, 1 Maart. Vanochtend om streeks negen uur is op de Rijksweg hij de „smokkelhoek" een volkswagen, bestuurd door de heer J. P. uit Lei den, met nog vier Rotterdammers als medepassagier, tegen een stilstaande vrachtauto gereden. De bestuurder werd gewond evenals twee inzitten den, de heren H. J. W. en W. v. d. D. uit Rotterdam. Beide laatsten zijn in het ziekenhuis te Goes opgenomen. Het ongeval geschiedde tijdens een hevige sneeuwbui. De bestuurder van de volkswagen zag te laat een stil staande vrachtwagen en remmen hielp ook niet meer. Geslaagd Volksdansweekend. GOES, 1 Maart Uitgaande van de volksdanscommissie van de C.J.V.F. en de V.C.J.C. werd een weekend gehou den in het gymnastieklokaal van het Goese Lyceum. Een zeventigtal jonge mensen uit Zeeland en West Brabant hebben met veel enthousiasme de volksdans beoefend o.l.v. de instruc teur Wika D. E. Hiensch uit Goes. Het programma werd afgewisseld met volkszang o.l.v. de secretaris van de V.C.J.C., de heer Th. Thalen uit Ber gen op Zoom. De hoofdleiding berustte bij de regionaal secretaresse van de C.J.V.F., mej. Wika M. A. Vlieger die ook in de morgendienst Zondag voor ging. In haar sluiting wees zij erop dat wé met vreugde kunnen constateren dat er een steeds groter wordende kern jongens en meisjes bezig is zich te trainen in de volksdans. Ook verschil lende C.J.M.V.-ers waren op het week end aanwezig. Het week-end werd besloten met een gezamenlijke kerkgang in de Grote Kerk van Goes waar de jeugddienst werd geleid door Wika Hiensch. Geslaagd. Geslaagd voor 2de stuurman G. K. V., P. J. H. Seijbel; voor 3de stuur man G.K.V., P. F. de Nijs, A. L. T. J. Stumpel, allen leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. J.V, en M.V. hielden jaarfeest De J.V. en M.V. hielden haar jaar feest in zaal Van Boven, onder leiding van de heer J. Jansen Hzn. De diverse jaarverslagen werden uitgebracht. De avond werd gevuld met declamaties, een wedstrijd „Wie, wat, waar", en de opvoering van het toneelspel „Als het koren rijpt", dat goed werd vertolkt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stad aan het Haring vliet, W. van Herpen, cand. te Rotter dam; te Tweede Exloërmond, L. de Wit te Kloosterhaar; te Amsterdam (wijkgem. Muiderpoort), J. de Groot te Apeldoorn; te Nieuw Stadskanaal (toez.), A. de Leeuw te Boskoop; te Katwijk a. d. Rijn (toez.), C. Makken- zé te Tienhoven. Aangenomen naar Uitgeest (toez.), J. van Beek te Oosterland-Den Oever; naar Uithuizermeeden, J. J. van Zorge te Hattem; naar Oldebroek (2e pred. plaats), Joh. Verwelius te Bodegraven, die bedankte voor Dirksland. Bedankt voor Ooster-Nijkerk, R. Dijkmeijer, vic. te Midwolda (Old.); voor Haarlem (vac. W. J. van Helden), dr G. Huls te Gouda; voor Huizen (N.-H.) (4e pred. plaats), C. A. Kore- vaar te Rotterdam; voor Schoonhoven, J. Batelaan, Zendingsdirector te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Wemeldinge (tevens voor de evangelisatiearbeid onder schippers) en te Woubrugge, H. J. v. Duinen, cand. te Wassenaar; te Bue nos Aires (Argentinië), G. K. Geerts, te Gent (België). Aangenomen naar Achlum, G. Rik- kers, cand. te Hillegom; naar Doorn, D. Beukema te IJmuiden; naar Kou dekerk a. d. Rijn, H. R. Zijlstra te Wilnis; naar Elim (Dr.), W. Horlings, cand. tg Nieuwe Pekela, die bedank te voor Hijum-Finkum en voor Ze venhuizen (Z.-H.). Examens. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand.examen theologie, de heren G. Hengeveld en J. Hengeveld, beiden te Aalten. De Classis Doorn heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer N. W. v. d. Flout, cand. te Zwijndrecht. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Middelburg, J. J. Ar nold te IJmuiden, vroeger te Vrou wenpolder. Examen. Aan de Theologische Hogeschool te men de heer G. Mulders te Kampen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Hamilton (Ontario, Canada), Free Reformed Church M. v. d. Klis te Zierikzee. Aangenomen naar 's-Gravenhage(C.) H. Toorman te Deventer. Geref. Gemeenten. Beroepen te Herkingen, J. B. Bel te Krabbendijke. Bedankt voor Elspeet, F. J. Diele- man te Yerseke. Ev. Luth. Kerk. Drietal te Beverwijk-Velsen, A. K. v. d. Meij te 's-Gravenhage, J. A. Ros kam, res. legerpredikant te Harskamp en dr S. v. d. Woude te Amsterdam. Vrij Evang. Gem. Beroepen te Musselkanaal, I. J. Vasseur te Kampen. Predikbeurten Biddag Tholen, THOLEN: H: 10 en 3 ds v. d. Vviel, G: 10 en 5 ds v. Hahema, GG; 10, 2.30 en 6.30 ds Lichtenberg, GV: 10, 2.30 en 6.30 ds v. Leeuwen. SCHERPENISSE: H: 10 en 2.30 ds Brons, GG: 10, 2 en 6 ds de Blois. Predikant weigerde huwelijk in te zegenen. RIJSSEN, 28 Febr. Dr C. Steen blok, predikant van de Geref. Ge meente te Gouda heeft te Rijssen ge weigerd het huwelijk van een bruids paar in te zegenen, omdat het bruids- toilet van de bruid naar zijn oordeel niet in overeenstemming was met de geldende opvattingen van zijn gemeen te. De bruid werd geadviseerd in plaats van de creme bruidsjapon met witte sluier een eenvoudige zwarte jurk aan te trekken of haar crème kleurige toilet met een zwarte mantel van een van de aanwezige dames te omhullen. Zij wenste hieraan niet te voldoen, waarna dr Steenblok weiger de het huwelijk in te zegenen. Het bruidspaar en de meer dan vijftig fa milieleden verlieten daarop het kerk gebouw. Men betreurde het, dat het bruidspaar tevoren niet was verwittigd van de voorschriften en dat de huwe lijksinzegening afhankelijk werd ge steld van het bruidstoilet. Nu de Amerikaanse regering opdracht heeft gegeven over te gaan tot het sluiten van een drietal Poolse consultaten in de V.S., heeft het Poolse ministerie van Bui tenlandse Zaken de sluiting van het Ame rikaanse consultaat te Danzig geëist. Bij de Duitse Waddeneilanden is tijdens een storm in de nacht van Vrijdag op Za terdag een Grieks schip lek geslagen en gezonken. De bemanning is veilig in Hamburg aangekomen. Nagekomen Advertentiën Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vader, Groot- en Overgrootvader, PIETER HOEKMAN, m Weduwnaar van Anthonia Hardenberg, in de ouderdom van 86 jaar en 8 maanden. Zijn diepbedroefde Kinderen, en Kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 1 Maart 1954. Geslaagd jaarfeest. De Chr. Zang vereniging „Looft den Heere", heeft met haar donateurs en genodigden hedenavond een jaarfeest gehouden in het Herv. Jeugdgebouw. Ds Oosthoek opende deze bijeenkomst, waarna de secretaresse mej. D. Gabriëlse het één en ander over het wel en wee der ver eniging vertelde. De zang die het koor onder de bekwame leiding van hun directeur, J. Hekhuis, ten gehore bracht, oogstte aller waardering. Ver der werd hét toneelstuk in vier bedrij ven „Overwonnep" opgevoerd en sloot ds Oosthoek deze geslaagde feestavond. Filmavond. In het Herv. Jeugdge bouw was Zaterdag een filmavond, ge organiseerd door de Herv. Jeugdraad. Eerst werden enkele korte filmpjes over de kinderopvoeding in Amerika vertoond, hierop aansluitend volgde toen de hoofdfilm van de avond „Kin deren voor de rechter", die een uit stekend beeld geeft van de problemen der grote stadsjeugd. ij ZEN Dl 1KB Ouderavond. De oudercommissie van de o.l. school hield in een der lokalen van dë school haar ouderavond. De ouders wareri in grote getale opgeko men. Nadat het werk der leerlingen was bezichtigd, was er gelegenheid voor de'ouders om contact op te nemen tal sehoolfihrrê Vertoond, met de leraren. Ook werd een drie- S Op 4 Maart hoopt vader JAN 5 VAN DEN BROEKE fde dag te herdenken dat hij zich 50 jaar ge- a leden vestigde als js schoen- en zadelmaker y te Grijpskerke. \Sj Zijn dankbare kin- y deren. |j Grijpskerke, 2 Maart '54 <a#®><as5s>< Heden nam de Here van ons weg onze Ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader ADRIAAN VOLKERS in de ouderdom van 78 jaar. Sterke de Here ons in deze weg van beproe ving. Grijpskerke: J. M. VOLKERS— LOUWERSE. Middelburg: A. VOLKERS. W. C. VOLKERS- DOBBELAAR, en Kinderen. Emmeloord: T. v. MALDEGEM VOLKERS. A. VAN MALDEGEM. en Kinderen. Goes: L. VOLKERS. A. J. VOLKERS— HUYSMAN en Kinderen. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Don derdag 4 Maart te 12 u. te Grijpskerke. Grijpskerke, 28 Febru ari 1954. Jacob Catsweg 13. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer JOOST JAN POLDERMAN in de ouderdom van ruim 79 jaar. M. C. POLDERMAN- VAN HEKKEN. D. POLDERMAN. M. POLDERMAN- BOOGAARD. C. COPPOOLSE— POLDERMAN. H. COPPOOLSE. P. DE PAGTER— POLDERMAN. J. DE PAGTER. P. POLDERMAN. J. POLDERMAN- DE VISSER, en Kleinkinderen. Oost- en West-Souburg, 1 Maart 1954. Ritthemsestraat 104. NIEUW- EN ST JOOSLAND Chr. School Aanmelden van nieuwe leer lingen. Leerlingen, die vóór 1 April de leeftijd van 6 jaar be reikt hebben, kunnen a.s. Zaterdagavond 6 Maart tus sen 8 en 9 uur opgegeven worden in de school. Trouw boekje meenemen s.v.p. De school leidt op voor U.O. en heeft een Franse cursus. HET BESTUUR. Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Mejuffrouw MARIA HUIJZEN in de ouderdom van ruim 66 jaar. Namens de familie: J. J. TRAAS— HUIJZEN. Kloetinge, 28 Febr. '54. Voor direct gevraagd Wed. te Terneuzen een bij leeftijd liefst 5065 jaar te gen kost en inwoning -f vergoeding. Dagelijks hulp voor ruw werk aanwezig. Brieven zenden onder No. 99 aan Littooy's Boek handel te Terneuzen. Levensmiddelenbedrijf N.V. VAN DER HARST Nieuwe Burg 19, Middelburg vraagt voor magazijn- en expeditie- werk. Limonadefabriek D k o vraagt voor het fabriceren van limonade. Gaarne enige kennis van machines Langeviele 26, Tel. 2712 MIDDELBURG Gevraagd voor dag of dó Langeviele 26, g en nacht. Middelburg gevraagd van 8 tot 3 uur. Vlissingse- singel 36 MIDDELBURG Bij inschrijving te koop: een woon- en winkelpand met zaak in glas- en aar dewerk en kruideniers waren, staande Dorps straat A 41 te Wolfaarts- dijk. Behoudens goedkeuring bevoegde instantie zeer spoe dig te aanvaarden. Bezichtiging Zaterdag 6 Maart a.s. van 34 uur. Inschrijving tot en met 12 Maart 1954 aan J. Scherp, Makelaar, Wolfaartsdijk, Telefoon 01198232. Kleuterschool WILHELMINADORP Aan de Openbare Kleuter school te Wilhelminadorp (1 klasse) wordt een gevraagd. Salaris behoudens hogere goedkeuring 1.746 per jaar Vereiste bevoegdheid A, stu derend voor B. Sollicitaties vóór 8 Maart '54 aan de Burgemeester van Kattend ij ke. TANDARTS, MIDDELBURG, Woensdag 3 Maart AFWEZIG

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5