DEZE WERELD Voor 60 jaar startte de Chr* sociale organisatie V&n Ö&Cj tot ÖAQ Het wordt benauwd voor Will van Zoelen* Slechts 20 pet der beambten is georganiseerd Neemt Indonesië maatregelen? De taak van het Landbouwschap. Dc Europeanisering van het Saarland. Dollarreserves stijgen in Europa. Chr* Korfbalbond moet nodig een bondsbureau hebben* Bezinning op 't werk. Wilno handhaaft zich. Middelburg II wint (voorlopig) van Vlissingen* Kampioen Oostburg lijdt eerste nederlaag. I _A_ NA BERLIJN CARACAS G* D*C* uit Goes kampioen van Zeeland Aris de Heer kampioen eerste klasse SDte Radio- Animo-dames en -heren doen het uitstekend. Cijfers over deze winter 'Dinsdag 2 Maart 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina '4 Jubileum van de N. C. B. B. (Van onze §-redacteur.) AMSTERDAM, 1 Maart. Zoals wij reeds berichtten, hoopt de Ned. Chr. Beambtenbond dit jaar te gedenken, dat zestig jaar geleden de Chr. beamb ten zich in een landelijk verband organiseerden. Op 20 November 1894 werd te Amsterdam de Ned. Vereniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden opgericht, waarvan de N.C.B.B. de voorzetting is. De toen opgerichte bond was de eerste landelijke organisatie van kantoorbedienden in Nederland en tevens de eerste Chr. vakbeweging op landelijk niveau. Met haar geboorte begon dan ook eigenlijk de Chr. sociale organisatie in ons land, zoals wij die thans in het C.N.V. en de daarbij aangesloten vakbonden kennen. Het bestuur van de N.C.B.B. heeft ter gelegenheid van het gouden jubi leum een grote ledenwerf-actie ontke tend, die het geheele jaar zal duren. De eerste resultaten zijn verblijdend, want in Januari konden 482 nieuwe leden worden ingeschreven en in Fe bruari 384. In de loop van Maart zal naar het zich laat aanzien, de N.C.B.B. dan ook het 15000ste lid kunnen in schrijven. De bondsvoorzitter, de heer H. J. Vermeulen, die ons dit vertelde, voeg de daar echter onmiddellijk bij, dat zyn organisatie eigenlijk minstens 30.000 leden moest tellen. De beambten, en met name het verkopend, het adminis tratief en het magazijnpersoneel, heb ben echter nog steeds veel te weinig organisatorisch besef. Terwijl van de handarbeiders in ons land ongeveer 42 is aangesloten bit een vakorganisa tie bedraagt dit percentage bij de be- amtengroep slechts 20. Nu hard wordt gewerkt aan de instel ling van Ondernemingsraden is dit een grote handicap, want hierbij komt steeds het ledental in het geding. Nog sterker speelt dit bij de voorbereiding van de bedrjjfsseliappen. Steeds wordt daarby de vraag gesteld, of de organi saties wel representatief genoeg zijn om daarop een bedrijfsorgaan te gronden. De heer Vermeulen beklemtoonde, dat de Chr. beambte, die de organisatie voorbij loopt, thans op twee punten- in gebreke is. Hij helpt niet mee om het Christelijk element in bovengenoemde gezonden Mededeling (adv.) Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw heel? Een of twee henmes blussen die pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ken nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en j ze zijn nog smakelijk ook Verkorting van verblijfsver gunningen voor Nederlanders. DJAKARTA, 27 Febr. Het Indo nesische dagblad „Merdeka" verneemt uit officiële bronnen, dat de Indonesi sche regering overweegt de verblijfs vergunningen van Nederlanders in In donesië te verkorten naar aanleiding van maatregelen van de Nederlandse regering ten aanzien van de verblijfs vergunningen van Indonesiërs in Ne derland, zulks overeenkomstig sugges ties van vooraanstaande politici in Djakarta. De regering zou tevens de mening gevraagd hebben van sommige parle mentaire kringen, die volgens „Merde ka" sterke steun aan het voornemen te kennen gaven. Inmiddels wordt gemeld, dat men met de Indonesische wnd. Hoge Com missaris in Den Haag, Susanto Tirto- prodjo (die thans in Indonesië ver toeft) overleg gepleegd heeft omtrent de houding van de Nederlandse rege ring ten aanzien van de Indonesische studenten en de „pesterij", die Indo nesische studenten zouden hebben te verduren. organen zo veel als mogelijk is te ver sterken en hy verzuimt ook in zijn eigen nadeel om het beambtenele- ment voldoende invloed te geven naast de veel beter georganiseerde handar beiders. De heer Vermeulen sprak de wens uit, dat de Jubileum-actie voor vele Chr. beambten de weg naar de N.C.B.B. zal mogen banen. DEN HAAG, 1 Maart. Als eerste Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie is het Staatsblad een bedrijfsschap voor de landbouw, genaamd het landbouwschap, ingesteld. Aan dit landbouwschap is overgelaten de regeling of de nadere regelingen van de volgende onderwerpen: a. De bevordering van de gezondheids toestand, de zuiverheid en de kwaliteit van gewassen en landbouwproducten; b. De voortbrenging van landbouwpro ducten; c. De opslag en de bewerking van land bouwproducten; d. De afzet^van landbouwproducten, voor zover het niet betreft aangelegen heden, verband houdende met het econo misch verkeer tussen verschillende stadia van voortbrenging en afzet; e. De rationalisatie van landbouwonder nemingen; f. De normalisatie van landbouwpro ducten; g. De lonen en de andere arbeidsvoor waarden met uitzondering van die van ambtenaren; h. De aanstelling en het ontslag van werknemers, met uitzondering van amb tenaren; i. De eisen, waaraan werknemers - met uitzondering v. ambtenaren - moeten vol doen om een bepaalde graad van vakbe kwaamheid te bezitten, alsmede de vast stelling van getalsverhoudingen, waarin onderscheidene groepen van werknemers, naar hun graad van vakbekwaamheid ge rekend in landbouwondernemingen aan wezig moeten zijn; j. De registratie van de landbouwonder nemingen en van de in die ondernemin gen werkzame personen; k. Het verstrekken van de voor de ver vulling van de taak van het landbouw schap nodige gegevens en het toezicht op de juistheid van deze; 1. De voor de vervulling van de taak van het landbouwschap nodige bezichti ging en opneming van gewassen, land bouwproducten en bedrijfsmiddelen van ondernemingen; m. De administratie van landbouwon dernemingen, voor zover regeling daar van voor de vervulling van de taak van het landbouwschap nodig is. SAARBRUECKEN, 1 Maart. De onaf hankelijke „Saarbruecker Zeitung" heeft bijzonderheden bekendgemaakt van een plan voor „Europeanisering" van Saar land. Uitgangspunt voor dit plan was het rapport van ror van de Goes van Naters over de Saarkwestie. Het plan houdt in, dat Saarland, zodra de Europese politieke gemeenschap een feit is, tot Europees gebied zal worden gemaakt, welke status door de V.S., Groot-Brittannië, Frankrijk en West- Duitsland zal worden gewaarborgd. Intus sen zal, volgens het plan, een „Europese commissaris" de buitenlandse en defensie aangelegenheden van het gebied beharti gen. Deze zou worden benoemd door het ministerscomité van de Raad van Europa en geen Duitser, Fransman of Saarlander mogen zijn. De commissaris, noch zijn plaatsver vanger die uit Saarland afïomstig zou moeten zijn, zouden van enige natio nale regering instructies mogen aanne men. Internationale verdragen, welke na mens Saarland zouden worden getekend, zouden door het Saarlandse parlement moeten worden bekrachtigd. GENEVE, 1 Maart. Het secretariaat van de Economische Commissie voor Europa der Verenigde Naties acht het vrijVel ze ker, dat de verbetering van de dollarpo sitie van Europa zal aanhouden en dat de dollarreserves van een aantal Europese landen zullen blijven stijgen. In een over zicht van de economische situatie in Eu ropa deelt het secretariaat mede, dat de Amerikaanse dollarbetalingen voor off shore aankopen aanzienlijk zullen stijgen en een van de voornaamste bronnen van dollarinkomsten voor Europa zullen wor den. Verwacht wordt, dat de betalingen der Amerikaanse regering voor aankopen van oorlogsmaterieel van Europese indu strieën, die van 80 millioen dollar in 1952 zfjn gestegen tot 500 millioen dollar in 1953, dit jaar circa 2 milliard zullen be dragen. Het ijs wijkt. De bootverbinding Mar ken-Monnikendam is hersteld en Zater dag passeerde het eerste schip de Oranje sluizen, dank zij de medewerking van een ijsbreker. Het beurtschip „Waddenzee echter, dat een lading levensmiddelen naar Ameland zou brengen, is vastgelo pen op de Wadden. Zaterdagmorgen is bij Boxtel een scho Her op een onbewaakte overweg gegre pen. Hij was op slag dood. Bij het vliegveld Ypenburg is Zater dagavond een personenauto tegen een vrachtauto met aanhangwagen gebotst. Twee van de vier inzittenden werden ge dood. Ledenvergadering te Utrecht, (Van onze S-redacteur). UTRECHT, 1 Maart. De Chr. Korfbal- bond, die thans ruim 150 verenigings leden en meer dan 6000 individuele leden telt, kwam vandaag te Utrecht in een goed bezochte algemene vergadering bij een. De voorzitter, de heer J. Kuilman te Hengelo, vermeldde dit ledental met trots, maar hij plaatste de afgevaardigden on middellijk ook voor de consequenties van deze groei: De functionarissen raken overbelast - de penningmeester was we gens overspanning afwezig - en voor een goede gang van zaken is het hoog nodig, dat er een bondsbureau komt. De heer Kuilman besprak in zijn ope ningswoord echter niet alleen de uit bouw van het bondswerk, maar ook de bezinning op dit werk. Deze tijd van vervlakking vraagt steeds sterker prik kels en op het terrein van de sport leidt dit tot waanzinnigheden als motor voetbal en „catch can". Hier tegenover staat de C.K.B. met haar ideaal: Chris tus is Heer, ook op het terrein van de sport. Daarom drukt er een grote ver antwoordelijkheid op de leidende perso nen in de bond. De C.K.B. wil meer, dan twee uur HchameUjke oefening per week geven, hij pretendeert de jonge Christenmens te vormen. VOLLEYBAL. In de eerste klasse van de Waleherse volleybalcompetitie veroverde EWC de tweede plaats door UOC een stevige 0-3 nederlaag te bezorgen. Wllno handhaafde zich echter op de eerste plaats, want de Zuidwesters moesten met een 13 neder laag naar Souburg terug. De stand is nu: Wilno 10 6 3 1 15 24—13 EWC 11 5 4 2 14 24—16 MVC 10 6 1 3 13 23—14 UOC II 5 3 3 13 23—13 Zuidwesters 9 4 2 3 10 1714 MTS 10 4 2 4 10 17—18 M. de Ruyter 10 1 3 6 5 11—25 Marathon 11 0 2 - 9 2 10—31 In de tweede klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. EWC II behield haar goede kansen door UOC 111 met 13 te kloppen. DECENTRALISATIE. De verschillende jaarverslagen werden onveranderd goedgekeurd en de aftre dende bestuursleden behielden hun zetel. Ook de redacteur van „Lichamelijke Op voeding" werd herkozen. Verleden jaar werd als voorbereiding voor een decen tralisatie van het bondswerk besloten, dat Friesland en Z. Holland-Zuid gedurende één proefjaar de status van gewestelijke afdeling zouden krijgen. Op voorstel van het bestuur werd besloten de proef met een jaar te verlengen. Op de volgende alg. vergadering zal het bestuur dan ko men met een voorstel tot reglementswij ziging. In een nieuw artikel zullen de voorwaarden worden vastgelegd, waaraan een afdeling moet voldoen om de status van „regionale afdeling" te verkrijgen. Met 113 tegen 30 stemmen werd het be stuursvoorstel om een verplichte medi sche sportkeuring in te voeren opnieuw aanvaard. Een soortgelijk voorstel werd reeds eerder aangenomen, maar wegens de vele principiële en andere bezwaren van aangesloten verenigingen en leden niet uitgevoerd. Het bestuur zal zich thans beraden over de vorm, waarin het hernieuwde besluit kan worden uitge voerd. De Bondsdag 1954 zal op de Tweede Pinksterdag worden gehouden in het ge meente-sportpark te Arnhem. MVC II Zuidwesters II EWC II UOC II Marathon II VCU UOC III M .de Ruyter II EWC III 23- 22—16 19—11 16—12 16—17 14—16 13—16 11—15 4—26 Minister Suurhoff opent sanatorium voor oogtuberculosen. UTRECHT, 1 Maart. Zaterdagmiddag heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de heer J. G. Suurhoff het Nederlands sanatorium voor ooglij ders „Beerschoten" te de Bilt geopend. Minister Suurhoff noemde de opening van dit sanatorium daarom zo belangrijk omdat de behandeling van deze soort pa tiënten een verzorging vereist, waaraan in deze inrichting kan worden voldaan. De mogelijkheid van een onderzoek in rustige sfeer zal de genezing ten goede komen. Voor oogpatiënten met een T.B.C. aandoening is dit erkende sanatorium een nationaal centrum. Minister Suurhoff ver klaarde het sanatorium voor geopend met de wens, dat vele patiënten van hier weer genezen naar huis zullen kunnen gaan. Zeeuwse Schaakcompetitie In de eerste klasse van de Zeeuwse pen. Koudekerke en Vlissingen II delen schaakcompetitie kwamen Middelburg II nu de eerste plaats, waarbij Koudekerke en Vlissingen nog niet tot een beslissing, want er moesten drie partijen worden af gebroken. Voorlopig hebben de hoofdste delingen met 43 de leiding. De uitslagen waren: S. SanderseJ. Jansen 10; G. WoudstraE. C. van Noppen 16; W. FüssebaaljeA. M. Willemse J. A. VerdonkJ. H. Wessels afg.; K. van BelzenA. Boer 01; P. SandersC. J. Mommaas 10; D. FaaseG. M. Stein- hauser L. J. Woudstra—C. J. Rot- mans afg.; K. HolsterH. Reynhout afg.; H. VermeuleS. W. Kelder 0—1. De stand is nu: Terneuzen 3—6; VUK 22; Goes 22; VHssingen 32; Middelburg II 20. In de tweede klasse A werden enkele afgebroken partijen uitgespeeld of gear- bitreerd. Het waren van de ontmoeting KoudekerkeVHssingen II: S. v. d. Hey- denC. Rotmans 1414; A. Marinusse A. J. Melse 1—0. De einduitslag werd hierdoor 614314 voor Koudekerke. De afgebroken partij uit de ontmoeting VHs singen IIMiddelburg III tussen J. Wij nen (VHssingen) en mevrouw Woudstra Rodenburg werd door Wijnen gewonnen en dat was precies genoeg om de Schelde - stadbewoners aan de overwinning te hei- slechts een half bordpuntje meer heeft. De beide laatste wedstrijden moeten hier zowel voor de eerste als de laatste plaats de beslissing brengen. De stand is: ■Koudekerke Vlissingen II Middelburg III Souburg 2814 28 22 2014 In de tweede klasse C werden de laat ste afgebroken partijen uitgespeeld of ge arbitreerd. Bij Landau IBreskens waren de uitslagen: MatteléPriester 1414; de RidderStuy 10; De einduitslag werd hierdoor 55. Bij OostburgZuidzande restten er nog drie partijen: Risseeuw Vermet 1414; SchakelVerheijen 01; van Mechelen—de Groot 1414. Het were, de enige nederlaag voor Oostburg (46) De eindstand is: Oostburg Zuidzande Breskens Landau I Terneuzen VSV Landau II 35 37% 3514 34% 29% 21 17 V oor jaarsconferentie C.H.-jongeren. GOES, 1 Maart. Op 13 en 14 Maart a.s. zal in het conferentiecentrum ,,'t Trefpunt" te Ermelo de voorjaars conferentie van de ChristeHjk Histori sche jongeren worden gehouden. Het thema voor deze conferentie is de weg, welke de C.H.-richting wijst voor het maatschappelijk terrein. Prof. Dr. G. C. van Niftrik zal spreken over „Chris telijke Solidariteit" en de heer H. Kik kert, lid van de Tweede Kamer, over „Christelijke solidariteit toegepast in het maatschappelijk leven". n de buitenwijken van Caracas, I minister van Buitenlandse Zaken, Fos de hoofdstad van Venezuela, lig- ter Dulles, een vergelijking getrokken - Y mpt Ho nnriTovoritio tran Hovlnn TV/Tio-r" Geheimzinnige moorden in New York. NEW YORK, 1 Maart. Op drie verschil lende plaatsen zijn te New York mannen aangetroffen, die onder gelijksoortige om standigheden en op dezelfde wijze werden vermoord. In alle drie de gevallen bevonden de slachtoffers zich in een auto, voorover gebogen over het stuur. Allen waren in het hoofd geschoten, waarbij een der ver moorden drie schoten in het hoofd en een in de rug had gekregen. Een der slachtoffers was aan handen en voeten gebonden. Men vermoedt, dat het hier wraakne mingen betreft van benden, waarmede de vermoorden in verbinding hebben ge staan. Van een of twee hunner is reeds bekend, dat zij oude bekenden van de politie waren. Rebellen worden boeren. KOEALA LOEMPOER, 1 Maart. 200 ge vangen communistische opstandelingen in Malakka zullen opgeleid worden tot boe ren en later geholpen worden aan een eigen boerderij. De opstandelingen zullen samen een collectieve boerderij opzetten en exploiteren. Zij zullen wapens krijgen en verantwoordelijk worden gesteld voor eigen verdediging tegen de wraak van rebellen. Na twee jaar zullen zij met een klein kapitaal eigen boerderijen mogen opzetten. Het plan is geïnspireerd door het succes van een speciale eenheid voor malige rebellen, die vrijwillig naar het oerwoud zijn teruggekeerd om hun vroe gere makkers te bestrijden. gen de moderne lichtgekleurde universiteitsgebouwen. Links en rechts van de hoogoprijzende ge. bouwen verheffen zich de glooiende heuvels, blakerend in het felle zon licht. Twaalf verdiepingen is de bi bliotheek van deze universiteit hoog en het is dit gebouw, dat het cen trum zal zijn van de tiende Pan Amerikaanse conferentie, die giste ren is begonnen, een conferentie waar gesproken zal worden over het wel en wee van het andere deel van de wereld, het grote Noord- en Zuid-Amerika omvattende conti nent. Van alle kanten zijn gisteren de meer dan 500 deelnemers in de hoofd stad van Venezuela samengestroomd om de eerste zitting in de aula magna, de grote gehoorzaal met 3000 zitplaat sen bij te wonen. Veertig tolken ston den gereed om hetgeen er gesproken wordt in het Spaans, Engels, Frans of Portugees weer te geven, niet alleen voor de Amerikaanse afgevaardigden, maar ook voor de vele Europese waar nemers, die vermoedelijk het aantal officiële afgevaardigden zullen over treffen. Tijd noch moeite zijn gespaard om deze conferentie zo goed mogelijk te doen slagen. De kosten worden geschat op 3.000.000 dollar. Morgen beginnen de officiële be sprekingen. Er staan belangrijke pun ten op de agenda. Het Amerikaanse deel van de wereld bezint zich op de belangrijke problemen, problemen die dikwijls parallel lopen met de vraag stukken van de rest van de wereld. Niet voor niets heeft de Amerikaanse met de conferentie van Berlijn. „Maar zo zei hij, „de spanning zal minder zijn dan in Berlijn. Ik ben van mening, dat ook deze tiende interarnerikaanse conferentie een nieuw, van opbouwen, de geest getuigend hoofdstuk zal toe voegen aan de geschiedenis van onze betrekkingen". Dat is mooi gezegd, maar of het' doel van de besprekingen, n.l. het bepalen van het optreden en de algemene po litiek van de Amerikaanse republieken, geheel bereikt zal worden is nog een v open vraag! Speciaal zal men spreken over het binnensijpelen van het com munisme, over de algemene economi sche overzichten, over de koloniën en andere Amerikaanse gebieden, die on der het gezag van de Europese staten vallen en over de toepassing van het asylrecht op bannelingen en om poli tieke redenen uitgedrevenen. De Zuidamerikaanse staten zijn." vooral gebrand op de besprekingen over de algemene economische voor uitzichten. Evenals in Europa heeft men in Zuid-Amerika bezwaren tegen de importpolitiek van de Verenigde Staten en het Hgt voor de hand, dat een hartig woordje gesproken zal worden over de invoerrechten. Het is niet onmogelijk, dat er ook nog iets nuttigs 'voor Europa uit de bus zal ko men. De afgevaardigden van de Verenigde, Staten voelen echter minder voor dit onderwerp, dat voor hen min of meer pijnlijk is en vinden fiet vraagstuk van de bestrijding van het communisme veel belangrijker. Dit onderwerp nu is weer minder prettig voor de Zuid amerikaanse staten. Immers veel van deze staten worden dictatoriaal gere geerd en het communisme heeft in me nig land stevig wortel geschoten. Voordat de conferentie is begonnen, is er reeds een conflict ontstaan. Cos tarica heeft geweigerd zich te laten vertegenwoordigen, omdat de confe rentie belegd is in Venezuela, het land dat dictatoriaal wordt geregeerd. Het is echter een publiek geheim dat de werkeHjke reden van het verstek la ten gaan is, dat Costarica vermijden wil stelling te nemen tegen Guatema la, dat een uiterst linkse regering heeft en dat thans de voornaamste haard is voor een eventuele communistische besmetting van Amerika. De Guatemalaanse delegatie zal het de congressisten danig lastig maken. Het zal hard tegen hard gaan, wanneer de Amerikaanse delegatie een resolutie met betrekking tot de strijd tegen het communisme zal indienen. Algemeen verwacht men, dat Guatemala deze re solutie zal uitleggen als een poging van de Ver. Staten om zich te bemoeien met de binnenlandse aangelegenheden van het land. En dit zal het algemene beginsel van de onderlinge samenwer king van de Amerikaanse republieken aantasten. Dit is slechts één van de moeilijk heden die zich zullen voordoen op deze conferentie waar de democratische Ver. Staten zullen staan tegenover de veelal dictatoriale ingestelde, dikwijls communistisch beïnvloede, Zuidameri kaanse staten. Dulles' vergelijking met de Berlijnse conferentie is niet gek. En zijn uit spraak, dat de spanning minder zal zijn dan in Berlijn, is volkomen waar. Maar daarmee is voorlopig ook alles gezegd. GOES, 1 Maart De Goese dam club G.D.C. is kampioen geworden van de hoofdklasse. De eindstand is: G.D.C. Goes 6 6 0 0 12 81—39 M.D.C. Middelburg 6 4 0 2 8 72—48 D.I.D.I Vlissingen 6 4 0 2 8 6951 D.I.D. Goes 6 2 2 2 6 24—66 A.D.C. Aagtekerke 6 2 1 3 5 57—63 D.O.S. B. o. Z. 6 1 0 5 2 44—76 D.I.D. II Vlissingen 6 0 1 5 1 43—77 D.I.D. II Vlissingen moet degradatie wedstrijd spelen tegen Aris de Heer te Souburg. EERSTE KLASSE. Door met 119 van Kapelle te win nen is Aris de Heer uit Souburg kam pioen geworden in de eerste klasse. De ze club zal dus een promotiewedstrijd spelen tegen D.I.D. II uit Vlissingen. Voor de bezetting van de onderste plaats moet in deze klasse nog een wedstrijd gespeeld worden. De eind stand is: Aris de Heer Souburg 5 Kapelle I Kapelle 5 St Laurens I 5 M.D.C. II Middelb. 5 's-Gravenpolder I 5 G.D.C. 'II Goes 5 10 71—29 8 60—40 5 49—51 3 40—60 2 42—58 2 38—62 TWEEDE KLASSE. „De Arne schijf" werd kampioen van de afdeling „Walcheren" door voorlopig met 95 van Kleverskerke bïengt anó WOENSDAG 3 MAART 1954. HILVERSUM I. (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (Om 9.30 Waterst.) VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstel- lingsagenda. 13.18 Lichte muz. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kin deren. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.45 Jeugdconc. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen overzee: Jeugduitz. Cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws en comm. 18.20 „Recht van spreken", caus. 18.30 Act. 18.35 Gevar. muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „Een heid van belijden is geen waarborg voor eenheid van politiek inzicht", caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Promenade ork. 20.45 „Uit het leven van een vervalser", hoorsp. 21.50 Cabaret. 22.15 „Kunstmatige reuzen", caus. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws in Esperanto. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.33 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „De boerin van Stavenisse", hoorsp. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 „Met PIT op pad", caus. 13.20 In- str. septet. 13.38 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.15 Cello en orgel. 18.30 „Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven", caus. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Concertgebouw-ork. en sol. 21.00 „Het lectuurwerk van de Protestant se kerken in Indonesië", caus. 21.20 Zang. 21.40 Gram. 22.00 „Wat wordt het Interna tionale Damspel?", caus. 22.15 Volksmuz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S. O.S.-ber. 23.15—24.00 Kamerork. en sol. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Voor dracht. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Fluit en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.00 Verzoek progr. 21.05 Oude muz. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Idem. 22.55— 23.00 Nws. te winnen. Vlissingen III won met 119 van D.O.S. II en zal als kam pioen van de afdeling „Beveland" de strijd moeten aanbinden tegen „De Arne schijf" om het kampioenschap van de tweede klasse. Persoonlijke wedstrijden. Om het kampioenschap van Zeeland werden onderstaande partijen gespeeld waarvan de uitslagen luidden: Hoofdklasse: L. AndersonR. Rijkse 11; H. de VliegerN. Corstanje 02; Iz. PorreijM.C. Deurloo 11; N. CorstanjeD. Davidse 02; W. HeydraR. Rijkse 02. Eerste klasse: O. ScherpJ. Schot 2—0; H. Overtveld—C. J. Hollstelle 02; J. C. NijssenJoh. v. d. Berge 11; L. AdriaanseL. Davidse 02; J. BrasserP. Thenu 02. Jeugd-kampioenschap: Marietje Kas- seG. Blom 11. T afeltenniscompetitie. In de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie zag Wilno I kans om naar de tweede plaats op te klimmen I 11 door overwinningen op de eigen reser- I (5- zakten zij in de tweede helft wat af, want zij wonnen slechts van Gold Lion B (9— en deelden eerlijk met Gold Lion A -5). Zij moesten echter haar meerdere ves (64) en op Be Fair (73). De stand erkennen in Reflex (37) en Small is nu: - WiU van Zoelen 7 5 2 0 12 5119 Wilno I 8 6 0 2 12 54—26 Sorry 7 4 1 2 9 32—38 Be Fair 8 3 2 3 8 41—1 Wiino II 7 1 1 5 3 34—36 Spirit 7 0 0 7 0 8—62 In de tweede klasse en de derde klasse A werden aHe wedstrijden uitgesteld, maar in de derde klasse B kwam Spirit II weer wat steviger op de onderste plaats, want het kreeg van Sorry III in eigen huis een 1—9 nederlaag te slikken. Thans heeft ook het tweede team van 't Zandt zich uit de competitie teruggetrokken. Hierdoor komen alle tegen dit team ge- speelde wedstrijden te vervallen en on derging de ranglijst nog al wat wijziging Deze ziet er nu als voigt uit: Goes III 4 4 0 0 8 33— Wilno III 5 2 1 2 5 28—22 VSV II 5 2 1 2 5 26—24 Sorry III 4 1 2 1 4 22—13 Spirit II 4 0 0 4 0 1—29 In de vierde klasse deelden Sorry IV en V eerlijk (5—5). De stand is hier. MTTC I 7—13; Sorry IV 6—11; ATTC I 6—9; PZEM III 7—9; MTTC 7—7; Sorry IV 9—5; Sorry V 9—5; ATTC II 9—1. Bij de dames verspeelde Wilno TV een kostbaar puntje door een 55 gelijk spel tegen MTTC TV. Hierdoor liep het leiden de Goes III weer een puntje uit. Spirit IV trok ook tegen MTTC V aan het kortste eind (91) en bleef dus zonder een en- kei puntje hekkensluiter. De stand is hier: Goes III Wilno IV Spirit III MTTC III MTTC V MTTC IV Spirit TV 63- 39—31 34—4G 33—27 34—1 32—33 555 Zeeuwsch-Vlaanderen. De dames en heren van de tafeltennis club Animo uit Sas van Gent, die, zoals bekend, in de Belgische competitie uit komen, doen het uitstekend. Vooral de dames komen goed voor de dag. Helaas Wielerwedstrijd in Axel. De Wielersportclub Volharding te Axel hield Zaterdagavond voor een bijna uitverkochte zaal een wielerwed strijd op home-trainers. De uitslagen waren; Nieuwelingen: lste rit: 1. Antheunis, Axel; 2de rit; 1. Antheunis, Axel; finale: 1. Engels, Koewacht; 2. Antheunis, Axel; 3. van Doeselaar, Sluiskil. Amateurs: lste rit: 1. Adriaanse, Hulst; 2de rit: 1. Adriaanse, Hulst; finale; 1. Adriaan se, Hulst; 2. Rien Verhelst, Axel; 3. Saelens, Stekene, België; 4. v. d. Kerckvoorde, Overslag, België. Street (28). Niettemin bezetten zij nog de derde plaats. De stand is: Small Street A, Reflex, Animo, Small Street B, Gold Lion A en Gold Lion B. De heren speelden in de tweede helft van de competitie reeds zes wedstrijden. Twee hiervan wonnen zij, tegen Reseda (64J en Gold Lion B (100), terwijl tegen Fair Play gelijk gespeeld werd (55). Verloren werd van Reflex (1—9), Gold Lion (19) en Small Street B (0— 10J. Zij staan nu op de vijfde plaats. De stand is; Reflex A (Gentbrugge), Small Street B (Gent), Gold Lion A (Melle), Reseda A (Melle), Animo (Sas van Gent), Fair Play (Lokeren), Reflex B, Small Street C, Gold Lion B. VOETBAL. Jeugdleiderscursus. Reeds enkele jaren bestonden er in Zeeland plannen om te komen tot eén voetbaljeugdleidereursus. Thans is men dan zo ver, dat in September met deze cursus kan worden begonnen. Zij bestaat uit 18 lessen, waarvan 12 technische en 6 vormende. In deze cursus wordt de ge hele opvoeding van de jeugdige voetbal ler behandeld. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat het van het grootste belang is, dat de jeugd- leiding van een voetbalvereniging in des kundige handen is. Deze cursus betekent een eerste stap in de goede richting. DE BILT, 1 Maart.-— Het K.N.M.l. deelt mede: De gemiddelde tempera tuur van de drie wintermaanden De cember, Januari en Februari bedraagt te De Bilt 1.8 graden Celsius tegen 2.4 graden normaal. De winter was dus aan de koude kant, maar de winter van het vorige jaar was met een ge middelde temperatuur van 1.7 graden nog iets kouder: dit is te wijten aan het feit dat December ditmaal heeft uitgemunt door zacht weer. In De Bilt waren 49 van de 90 dagen, die de drie wintermaanden tellen, aan de warme kant, maar op de overige 41 dagen kwam vaak strenge vorst voor. Tem peraturen tot omstreeks 15 graden on der nul zijn gemeten. In De Bilt kwam op 44 dagen vorst voor tegen 42 dagen normaal. Het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt ir dit tijdvak van drie maanden ruim 90 waarvan 100 uren werden gemeten'in het vijftien- daagse tijdvak van 23 Januari tot en met 6 Februari. Het normale aanW uren zon bedraagt in de drie winter maanden 171. De hoeveelheid neerslag bedroeg te De Bilt 144 mm tegen om streeks 180 mm normaal.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4