ZEEUWSCH DAGBLAD (Cv&nödAqJ NAGUIB WEER PRESIDENT VAN EGYPTE AMERIKAANS SQUADRON KOMT IN SEPTEMBER ATASSI VOLGT SJISJAKLY OP ver Candidaten voor Prov. Staten Demonstraties in Cairo met doden en gewonden Demonstraties in Djakarta Pleven over Indo-China Bouwvolume is verdeeld over de Zeeuwse gemeenten PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Onder druk van leger en bevolking Nasser blijft premier V.S. bereid vijf Nederlandse divisies op te bouwen Tehuis voor ouden van dagen in Vlissingen. Goes en Kapelle Nieuwe ontwikkeling in Syrië Tegenstellingen bij de opstandelingen juist op tijd overbrugd Oude wapenmakkers te Goes bijeen DE BILT ZEGTt Koud weer. Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes 9e JAARGANG No. 2720 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 1 MAART 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Blezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuidema, Goes. brengen de Provinciale Staten een bezoek aan Schouwen- Duiveland om zich van de toe stand aldaar op de hoogte te stellen alvorens het reconstruc tie-rapport te bespreken. Na afloop is er een bijeenkomst, waarin de bevolking van Schou wen wensen en bezwaren ken baar kan maken. DJAKARTA, 28 Febr. Bij de grootste demonstratie die ooit te Dja karta werd gehouden (men spreekt van 300.000 deelnemers) zijn Zondag morgen een kapitein van het leger ge dood en een scholier licht gewond door woedende demonstranten. Twee kan toren van militaire instanties werden vernield en de inboedel in brand ge stoken. Deze honderdduizenden Islamieten, waaronder tienduizenden vrouwen, namen deel aan een demonstratie, als protest tegen beledigingen, aan het adres van de Islam en de profeet door „proletarische partijen" die onder communistische invloed staan. De de monstratie was georganiseerd door het „contactlichaam voor Islamietische or ganisaties" te Djakarta. De Nahdatul Ulama en de P.S.I.I. (regeringspar tijen) namen niet aan de demonstratie deel. ten gunste van generaal Naguib en tegen de revolutionnaire raad. Veertien demonstranten werden ge wond. Onder de betogers waren veel leden van de Mohammedaanse Broe derschap, die kort geleden door de revolutionnaire raad is verboden. Ook aan de zijde van de politie vielen gewonden. Een luitenant is later aan zijn verwondingen bezweken. Tientallen studenten en arbeiders hebben Zondagochtend ook te Alexan- drië gedemonstreerd voor generaal Naguib en majoor Chaled Moheiddin, CAIRO, 28 Februari. Generaal Mohammed Naguib, die Donder dag j.l. aftrad als president en premier van Egypte, is Zaterdag in zijn waardigheid van president hersteld. Luitenant-kolonel Abdel Nasser, die na het aftreden van Naguib premier werd, zal deze post behouden en hoofd van de revolutionnaire raad zijn. In een communiqué, dat Zondagochtend vroeg door de revolution naire raad werd uitgegeven, is medegedeeld, dat generaal Naguib er mee ingestemd heeft „het ambt van president der Egyptische parle mentaire republiek weer op zich te nemen". Een woordvoerder van de revolutionnaire raad verklaarde, dat Naguib staatshoofd zal zijn, met een congres van de revolutionnaire raad en de raad van ministers als besturend lichaam tot het herstel van het normale (constitutionele) politieke leven. President Naguib gaf een verkla ring uit, waarin hij zegt „uit eigen vrije wil" te zijn afgetreden, daar hij er van overtuigd was, dat „de revo lutionnaire raad een orgaan is, waar in onze hoogste belangen geconcen treerd zijn". De raad had tevens, al dus Naguib, de-verheven doelen van de revolutie ontworpen. De president verklaart voorts, dat hij het presidentschap weer heeft aanvaard „om de nationale eenheid te bewaren". Hij deed een beroep op alle patriot ten uit het volk en het leger, dat een onafscheidelijk deel van het volk uit maakt, zich niet te laten beïnvloeden door propaganda van „vijanden van het land" en zijn (Naguibs) naam en aftreden niet te misbruiken. Nog een verklaring. De revolutionnaire raad verklaarde, dat hij generaal Naguib had verzocht het presidentschap weer te aanvaar den „teneinde het volk te-verenigen en tegemoet te komen aan zijn wen sen". In de verklaring, waarin Naguibs aanvaarding bekend wordt gemaakt, zegt de raad: „Het volk heeft zijn gevoelens geopenbaard, moge wat ook de omstandigheden van de jongste ontwikkelingen zijn, vergevensgezind heid alle harten vervullen en alles vergeten worden, behalve dit ene, dat het land verheven nationale belangen heeft en op de kortst mogelijke ma nier een gezond democratisch leven moet hebben". Demonstraties. Egyptische troepen en politie heb ben Zondag te Cairo het vuur ge opend op studenten, die betoogden de leider van de revolte van Zater dag van 14 officieren, die er toe heeft bijgedragen, dat Naguib teruggeroe pen is. Premier Abdel Nasser heeft Zon dag een spoedvergadering van het kabinet voorgezeten. De universiteiten en middelbare scholen te Cairo zijn op last van de regering gesloten naar aanleiding van de demonstraties. Alle demonstraties zijn verboden. President Naguib en premier Nasser hebben de gewonden van de demonstratie te Cairo in de zieken huizen bezocht. Rhee dreigt opnieuw naar het Noorden op te rukken. SEOEL, 28 Febr. De Zuidkoreaan- se president, Syngman Rhee, heeft op een massabijeenkomst te Poesan op nieuw gedreigd, dat Zuid-Korea, des noods alleen, naar het Noorden zal op rukken om Korea te herenigen. Ter gelegenheid van de 38ste ver jaardag van de Koreaanse onafhanke lijkheidsbeweging zeide hij: „Het be stand van Panmoendjon was een schandelijke overgave en er zal in bloed een prijs voor moeten worden betaald, evenals dat voor München is geschied. Wij hopen, dat ohze bondgenoten met ons meemarcheren. Indien zij zich niet bij ons aanslui ten, zullen wij alleen oprukken". Vertrouwen in militaire leiding SAIGON, 28 Februari -De Franse minister van Defensie, René Pleven, heeft Zondag zijn volledig vertrouwen in de Franse opper bevelhebber in Indo-China, gene raal Henri Navarre, uitgesproken. Hij deed dit aan het eind van een tocht van twintig dagen door het oorlogsgebied van Indo-China. Hij zei, dat wat ook de uitslag van de internationale conferentie over In do-China en Korea te Genève zou zijn, Frankrijk zich noch zou overgeven on der de druk van geweld, noch zijn vrienden in Indo-China In de steek zou laten. Men gelooft, dat Pleven belangrijke nieuwe plannen heeft uitgewerkt, wel ke beogen de opstandelingen te ver slaan. Hij zal Dinsdag onmiddellijk verslag uitbrengen aan zijn regering. Militaire waarnemers geloven, dat het plan-Pleven speciaal bedoelt zo veel mogelijk gebruik te maken van de Amerikaanse economische en militaire hulp, welke thans Indo-China begint binnen te stromen met een gemiddelde waarde van een milliard dollar per jaar. Minister Staf terug uit Amerika SCHIPHOL, 28 Februari. „Het Amerikaanse „squadron", dat dit jaar naar Nederland komt, zal waarschijnlijk omstreeks September op Soesterberg, de kern der Nederlandse luchtverdediging, worden ge» stationneerd. Het komt met Amerikaans personeel, zal volkomen paraat georganiseerd zijn en geregeld met het maximum aantal vliegtuigen in de lucht verschijnen. Het halve jaar, dat ons van zijn komst scheidt, hebben wij nodig voor voorbereidingen en verbindingsapparatuur, grondapproach enz." Aan nieuwbouw 622, aan herbouw 754 huizen MIDDELBURG, 27 Febr. Het is een allerminst gemakkelijke opgave voor Ged. Staten geweest om het bouwvolume voor de jaren 1954 tot en met 1956 over de Zeeuwse gemeenten te verdelen. Het zal in menige gemeente teleurstelling wekken te zien welk een gering aantal huizen kan worden gebouwd. Maar waar niet is verliest zelfs de meest actieve burgemeester zijn recht! Tijdens een persgesprek met de Commissaris der Koningin en Gede puteerde mr A. J. van der Weel over de verdeling van het bouwvolume zei de Commissaris nog nooit zo bezorgd te zijn geweest als nu over de geringe toewijzing aan Zeeland. „Wij krijgen prachtige dijken en de rampgebieden worden opgebouwd, maar de ontwikkeling van Zeeland wordt afgeremd op meer dan funeste wijze, doordat wij niet voldoende woningen krijgen. Ged. Staten trachten op alle mogelijke manieren hogere toewijzingen te krijgen. Aan opruiming van krotwoningen kunnen wij nog niets doen", aldus jhr de Casembroot. Men zal zich herinneren, dat voor dit jaar en beide volgende jaren in to taal bouwvolume voor 2400 woningen is toegewezen. Daarvan zijn er 1500 voor de herbouw wegens vernieling door de oorlog. Oorspronkelijk was de totale toewijzing maar 1500 huizen, doch daarin werd later wijziging ge bracht. De bijkomende 900 vallen ech ter volledig in de categorie „herbouw". In totaal zijn nu 1476 woningen toege wezen, n.l. 722 voor nieuw- en 754 DAMASCUS, 1 Maart. De staatsgreep in Syrië, waarbij het staatshoofd kolonel Sjisjakly werd afgezet, is door een nieuwe staatsgreep gevolgd. Dr Koesbarl, voorzitter van het parlement, had de plaats van Sjisjakly over genomen en zon als interim-president optreden. Dit was de opstandelingen niet naar de zin en zij dreigden vanuit Aleppo naar Damascus te zullen op rukken. Ter elfder ure is men tot een overeenkomst geraakt, die er op neer komt, dat de bij de staatsgreep, die Sjisjakly aan de macht bracht, ontslagen president Atassi, weer president is geworden. De regering van Sjisjakly is geheel van het toneel verdwenen, dr Koesbarl incluis en het parlement heeft zichzelf ontbonden. Er heerste Zaterdag en Zondag een salvo's af en vele tientallen slachtof- complete chaos in het land. Niemand J fers schijnen er te zijn gevallen. Hoe- wist meer wat er gebeurde, de leger-1 veel werd niet bekend gemaakt. Wel Dit heeft de minister van Oorlog, ir C. Staf, vandaag medegedeeld, na dat hij tegen én uur in de „Atoom" van de K.L.M. op Schiphol was terug gekeerd voor zijn besprekingen in de Verenigde Staten. „Ik ben niet ontevreden over mijn reis, integendeel, vervolgde de mi nister. Dank zij de afspraken, die ik met mijn Amerikaanse collega schriftelijk heb vastgelegd, weten wij tot aan het nieuwe N.A.V.O.- program in 1956 precies waar wij aan toe zijn. Wij kunnen als eersten gedurende twee jaar rekenen op een opleiding van Nederlandse vliegers in de V.S., niet op een be paalde plaats, maar over de Ame rikaanse opleidingscentra verdeeld. De gevechtsopleiding krijgen deze vliegers in Nederland." „Er is geen sprake van zo ver volgde de minister dat de „New Look", die een naam is voor een evo lutie in de organisatie der Ameri- Minister Staf heeft tijdens zijn bezoek aan de V.S. o.m, gesproken met president Eisen hower. Hij was daarbij verge zeld van dé minister van De fensie, Wilson, en de Neder landse ambassadeur in de V.S., dr H. van Royen. De foto werd genomen toen zij gedrie- en het Witte Huis verlieten. kaanse strijdkrachten, een verande ring zou inhouden van het Ameri kaanse standpunt ten opzichte van de verdediging van Europa. HELICOPTERS. Op de vraag of het gebruik van helicopters een punt van bespreking had uitgemaakt, antwoordde minister Staf, dat deze toestellen in de toe komst ook voor Nederland bruikbaar zullen zijn. In Amerika was hem hun nut gebleken voor de verplaatsing van een generaal binnen zijn divisie of voor het op een bepaalde plaats neer laten van materiaal, zwaar materiaal inbegrepen. „Een probleem van de gehele N.A.V.O. is nog de all-weather-figh- ter, aldus zeide minister Staf verder. De moeilijkheid is nu te moeten be slissen over iets, dat na een paar jaar verouderd kan zijn. Ik heb een keuze in overleg voorgesteld en een zo spoe dig mogelijk begin met de productie". (Zie ook pag. 3.) leiding was het onderling niet eens over de uitwerking van hun opstand en de regeringsfunctionarissen, die meenden, dat de lucht was opgeklaard, Tf vwaroen bedrogen uit en konden ook inpakken. Het waren vooral de strijd groepen in het Noorden van Syrië, die ontevreden waren en van hen ging het initiatief voor oprukken naar Damas cus, indien hun eisen niet werden in gewilligd, uit. Toen de troepen op 30 km. van de hoofdstad stonden en het scheen of een treffen zou plaats grij pen, kwam men tot een vergelijk. In Damascus kwam het gisteravond tot felle betogingen, waarhij de troe pen moesten ingrijpen. Tanks vuurden Jubileum-actie V.U. GOES, 1 Maart. De ring Goes van de Vrije Universiteit hield Zaterdag een vergadering, die in hoofdzaak ge wijd was aan de jubileum-actie. Daar bij bleek, dat overal de zaak in volle gang is, en dat de resultaten bevredi gend kunnen worden genoemd. In twee gemeenten waar het werk reeds afgelopen is, Haamstede en Vrou wenpolder, werd de raming overschre den. De secretaris van het P.C. de heer J. Pouwer, deed enkele mededelingen over de landelijke actie; o.a. dat in 28 plaatsen die samen f 7000.zouden moeten opbrengen het dubbele van dit bedrag werd bijeengebracht. Het ligt in de bedoeling, dat op 3 Mei voor de radio over de V.U.-actie zal worden gesproken, terwijl binnenkort direc teuren voor dit doel een conferentie zullen beleggen voor de Nederlandse pers. werd gezegd,dat de communisten had den geprobeerd opnieuw de orde te verstoren, doch dat het leger waak zaam is. GOES, 27 Februari. Ongeveer 200 leden van het befaamde Zeeuwse ba taljon kwamen vanmiddag te Goes voor de vfjfde maal broederlijk bijeen om in een gezellig samenzijn oude her inneringen op te halen en de vriend schapsbanden te verstevigen. Nadat het duo Jac de Lange en Piet Geldof het bataljonslied had ingezet en op de luit begeleid, heeft de wnd. commandant, majoor Appel, een pittig welkomstwoord gesproken tot zijn mannen en een ogenblik stilte ge vraagd om de nagedachtenis van 18 gevallen kameraden te eren. Het ver heugde hem, dat zovele oud-strijders van buiten Zeeland waren opgekomen en hij bracht de heer Van Unnik dank voor de moeite, die hij zich heeft ge troost om deze reünie te organiseren. Daar het vorige jaar de gehele kas in het Rampenfonds was gestort moest hij een beroep doen op de aanwezigen dit hiaat weer aan te vullen. Het werd een genoegelijke middag en dank zij het reeds genoemde duo bleef de stem ming er goed in. Aan het slot van de middag bracht een Amerikaanse ver koop van gratis beschikbaar gestelde electrische scheerapparaten f 885.in kas voor enkele zieke makkers. In enkele regels melden wij nog DAT Zaterdagmiddag in de Langeviele te Middel burg een aanrijding plaats vond tussen een personen auto, bestuurd door N. v. d. L., en een bromfiets, die be reden werd door mej. Th. De auto, die even moest stoppen, raakte bij het weg- mastklimmen. De hoofd bestuurder, de heer Wensen, sprak over het 40-jarig be staan van de Bond. Het to neelstuk „Familie Kruijf" kreeg een aandachtig ge hoor. DAT de Goese P.T.T. faartsdijk voert een toneel stuk op. Voor deze bijzon dere avond zijn ook de leden van de C.J.V.F. uit genodigd. DAT een jonge stier Za terdag in Bergen op Zoom grote opschuding heeft ver van enkele schetsjes. Een klein orkest zorgde voor de vrolijke noot. DAT de korfbalvereni ging „Tjoba" uit 's-H. Hen drikskinderen zich in een zeer grote belangstelling mag verheugen, tenminste rijden de bromfiets. Mej. Sport- en Ontspanningsver- r;; hpt ,,ftiaripn imnr als men de opkomst voor de Th Wsjv, ma weKt. öij nex uuiaaen voor „i„ Th. kwam met een voet tus- eniging haar jaarlijkse feest- sen de autobumper klem te avond heeft gehouden. Het zitten en viel, waarbij zij 'n Middelburgse gezelschap beenwond opliep. Zij moest, ,,'t Overschotje" heeft er na behandeling door dokter voor gezorgd, dat de tal- Peeck naar het gasthuis rijke aanwezigen zich geen worden overgebracht. moment hebben verveeld. Mej. Toos Sinke had met het gemeentelijk slachthuis wist het dier te ontsnappen. Het werd een wilde ren met talrijke achtervolgers dwars door de binnenstad. In de Steenbergsestraat liep het beest tegen de lamp of beter gezegd in een garage. DAT te Wolfaartsdijk op haar Spaanse dans zeer veel Sri Sen de deuren 5-iariee lepftiirf ic a„p„1p' -„„pp*, ^p i'rotnpi gingen ae deuren 95-jarige leeftijd is overle- succes; de decors waren den de heer A. Kaaisteker. eveneens prachtig verzorgd. Hij was de oudste inwoner van deze gemeente. DAT te Kapelle de N.C.L.B. een feestavond heeft gehou den. De secretaris, de heer B. de Koeijer, vertelde in een gedicht iets over vroe ger en nu. De heer S. Meul- polder had de leiding bij het DAT op Zaterdag 6 Maart a.s. in Heinkenszand de 65- ste en tevens laatste ring- vergadering van de ring Goes e.o. van het C.J.M.V. wordt gehouden. Dit omdat dicht. Het vonnis werd vol trokken door een wacht meester van de Kon. Mare chaussee, die zonder aarze len de stier neerschoot. feestavond van Zaterdag als maatstaf mag aanleggen. Zang, muziek en schetsjes wisselden elkaar in 'n bon te rij af. DAT heel Zuid-Beveland Zaterdagavond van 6.45 tot 7.15 u. in het donker heeft gezeten door het uitvallen van de stroom. Spoedig zag men overal in de huis kamers de overgebleven kaarsen branden, doch op straat was het pikdonker. Oorzaak van de dikke duis ternis (waarvan vooral de jongelui zullenhebben ge- voor herbouw. Onder die 722 zitten drie tehuizen voor ouden van dagen, voor de bouw daarvan in totaal volu me voor 100 woningen is toegewezen. Deze 100 dienen dus te worden afge trokken van de 722 om te kunnen zien hoeveel aparte woningen gebouwd kunnen worden. De berekening is, dat per 3 bedden in een bejaardenhuis volume voor 1 woning is vereist. De drie tehuizen zullen komen in Vlissingen (volume voor 69 woningen, capaciteit van het tehuis dus 207 bedden), in Goes (voor 20 huizen, dus 60 bedden) en Kapelle (voor 11 woningen, hetgeen neerkomt op 33 bedden). RESERVES Ged. Staten hebben nog niet alles verdeeld, maar wat in reserve gehou den, o.a. voor acute gevallen en voor een eventuele bijzondere economische ontwikkeling, die zich ergens in de provincie voordoet. Deze reserve om vat 88 huizen. Bovendien is er een z.g. dubieuze reserve van 90 woningen. Eind vorig jaar bleek n.l., dat tenge volge van allerlei omstandigheden in verschillende gemeente een 90-tal wo ningen van het vorige driejaarlijkse contingent nog niet was gerealiseerd. De betrokken gemeenten hadden reeds de toezegging ontvangen, dat zij op deze huizen konden rekenen. Dit aan tal dient echter uit het volume voor deze periode te worden achtergehou den, omdat het niet zeker is, dat Den Haag accoord gaat met het voorstel de 90 nog uit het oude contingent te put ten. De berekening wordt dan als volgt: 900 huizen nieuwbouw voor het opvan gen van de bevolkingsaanwas en op heffing van het bestaande tekort. Daarvan gaan de twee reserves (88 en 90) af, zodat overblijven 722 woningen, te verminderen met 100 voor de be jaardentehuizen. In het algemeen zijn geen huizen toegewezen aan de ge meenten in de rampgebieden, omdat daar de bouwnijverheid toch al aan het plafond zit. DE HERBOUW Van het contingent van 1500 wonin gen voor de herbouw zijn er in eerste instantie 754 rechtstreeks toegewezen. De rest, 746 stuks, is voorlopig cen traal gereserveerd, zodat in feite niet meer dan 50 in de verdeling begre pen is. Deze centrale reserve, waar over Ged. Staten de beschikking hou den, is noodzakelijk, omdat van tevo ren niet kan worden bepaald in welka mate en wanneer in de betrokken ge meenten de herbouw kan plaatsvinden. Voor de nauwkeurige verdeling over de Zeeuwse gemeenten verwijzen wij naar pagina 2. DAT de Kloetingse buurt- vereniging „Ons Genoegen" - - de samenstelling van de een feestavond hield, waar proïiteerd) was het uitval- ring door splitsing zal wor- de leden hun beste krach- len van een der machines den gewijzigd. De afd. Wol- ten gaven bjj de opvoering in de centrale te Vlissingen. UJES, 1 Maart. Zaterdag verga derde het Prov. Comité van Antirevo lutionaire Kiesverenigingen. De candidatenlijsten voor de komen de verkiezingen voor de Prov. Staten werden definitief als volgt vastgesteld: Nummers 1 tot en met 7 de heren: 1. A. Schout, Vlissingen; 2. J. Hommes, Nieuwdorp; 3. A. A. v. Eeten, Nieu- werkerk; 4. A. I. Catsman, Aarden burg; 5. P. Meliefste, Middelburg; 6. P. Boudeling, St. Philipsland; 7. C. A. de Putter, Axel. Op de nrs 8 tot en met 10 werden geplaatst: Voor de kieskring Vlissingen resp. de heren J. L. Dregmans, Koudekerke; W. Poppe, Vlissingen en M. A. v. d. Putte, Souburg. Voor de Kieskring Middelburg resp. de heren P. Ton, Grijpskerke; A. de Kam, Grijpskerke en Ir H. Steur, Middelburg. Voor de kieskring Goes, resp. de heren J, Bal kenende, Kapelle, J. Laport Goes en drs J. J. Knibbe, Goes. Voor de kies kring Hulst, resp. de heren E. de Koeijer, Zaamslag, J. den Hamer, Ter- neuzen en P. Scheele, Hoek. Voor de kieskring Sluis, resp. de heren D. Geu ze, Oostburg; Joh. de Feyter, Schoon- dijke en F. Dekker, Zuidzande. Voor de kieskring Tholen, resp. de heren J. J. v. d. Slikke, Stavenisse; J. v. d. Bos, St. Annaland en H. Jansen, Tholen. Voor de kieskring Zierikzee resp. de heren J. W. v. d. Doel, Zierikzee; S. Francke, Zierikzee en J. C. Spaans, Zierikzee. De jaarvergadering zal worden ge houden op Zaterdag 15 Mei te Goes. De morgenvergadering is bestemd vror afgevaardigden; de middagvergadc die voor een ieder toegankelijk is, in overleg met de A.R.J.O.S. wort. n geregeld. DE BILT, 28 Febr. Veranderlijke bewolking met nu en dan een regen-, sneeuw- of hagelbui. Matige wind in hoofdzaak tussen West en Noordwest. Koud weer.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1