T ZEEUWSE PLAKKEBORO Laboraoritum van Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland officieel geopend JjMjSgükb Bedrijven in deN.O.P. toegewezen T NOTEERT U Met vele gelukwensen en geschenken Jhr Mr A. F. C. de Casembroot verrichtte de plechtigheid Zeven wedstrijden samengesteld BHAYENS UW OPTICIEN Prov. commissie voor Zeeuwse Manifestatie. De heer C.van Hoek 25 jaar bij de P. E. Z. M. Installatie burgemeester van Kruiningen Burgemeester J* J. v* dMaas nam afscheid van Wissekerke Zaterdag 27 Februari 1954 ZEEUVSCH DAGBLAD pagina 2 34 Zeeuwse boeten onder de gelukkigen jgr is een lijst verschenen met de namen van hen, die een boerderij in de Noord-Oost-Polder hebben toegewezen gekregen. De to tale lijst, zo wordt meege deeld, bevat 141 namen. Daarbij zijn 34 landbouwers uit de herverkavelings- en saneringsgebieden in Zee land. Deze mensen zullen hun bedrijf straks moeten overdragen aan de Herver kavelingscommissie Zeeland, waardoor er grond beschik baar komt om een doelma tige verkaveling mogelijk te maken. Onder de overigen treft men er velen aan, die of door werken van algemeen belang, of door beëindiging van hun pachttermijn het tot heden door hen geëx ploiteerde bedrijf moeten verlaten. Deze 107 landbou wers zijn afkomstig uit alle delen van ons land. Zij zijn de uitverkorenen uit niet minder dan 3400 sollicitan ten, die gevraagd hebben een bedrijf in de N.O.P. te mogen ontvangen. Een aan tal hunner was reeds in de polder woonachtig. Wat de namen der Zeeuw se boeren betreft, die dus Tegen de lamp gelopen. De douane-recherche te Bergen op Zoom heeft een goede slag geslagen. Men hield deze week H. B. uit Halsteren aan, omdat hij in zijn auto een tweetal fusten onversneden spiritus ver voerde, terwijl bovendien de zaak niet door de vereiste papieren gedekt bleek. Het uiterlijk van de fus ten trok de aandacht van de ambtenaren, die vermoed den, dat er misdrijf in het spel was. De recherche van de gemeentepolitie te Ber gen op Zoom werd inge schakeld, die het onderzoek voortzetten. Als resultaat daarvan kwam aan het licht, dat kleinere en grotere hoeveel heden spiritus uit de Zuid- Nederlandse Spiritusfabriek werd ontvreemd en door di verse helers weer was ver handeld. De meeste spiritus bleek betrokken en doorver kocht door H. B. In totaal werden tot op heden reeds zes personen aangehouden, waaronder 'n lid van het fabrieksperso- neel. Vier hunner zijn reeds voorgeleid. Het onderzoek duurt nog voort. binnen niet al te lange tijd naar de N.O.P. zullen ver huizen, is ons desgevraagd meegedeeld, dat de Herver kavelingscommissie Zeeland liever niet ziet, dat zij nu al gepubliceerd worden. Welis waar heeft de directie van de N.O.P. de bedrijven aan de 34 gegadigden toegewe zen, maar dit betekent niet, dat alle 34 ook inderdaad zullen vertrekken. Zij heb ben een overeenkomst ont vangen, die zij zullen moe ten accepteren. Er zijn nog een aantal landbouwers, die nog niet hebben meegedeeld, dat zij op de voorwaarden zullen ingaan, zodat altijd nog de kans bestaat, dat en kele hunner zich zullen te rugtrekken. Daarom werd publicatie van' de lijst met Zeeuwse namen door de Herverkavelingscommissie voorshands nog voorbarig geacht. Is de Nederlandse jeugd baldadig? De Brugsche Courant be klaagt zich over de balda digheid van de Belgische jeugd, die antennemastjes van auto's afrukte. Het blad schrijft o.m.: „Wij hebben vroeger altijd gedacht, dat onze jeugd weinig verniel zuchtig was, vergeleken bij voorbeeld met de jeugd in de grote Hollandse steden, voor wie letterlijk niets vei lig is Het is wel typisch, dat de heer Visser, sprekende voor de Vereniging Nederland in den Vreemde, op de laatste algemene vergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer de aandacht vestigde op een record, dat Nederland op zijn naam heeft: Het record van de straatschenderij. Nergens is de jeugd zo baldadig als hier. Dat is het, waar de vreemdeling over valt, al dus de heer Visser. TT.ij komen nog even terug op de busdienst Sluiskil-Bceda, yv fa zo langzamerhand 'n slepende kwestie aan 't worden is. Als Zeeland geen eilandenprovincie was zou er weer een onderwerp minder zijn om zich druk over te maken Maar aangezien er nog altijd geen vaste verbindingen be staan over de Scheldestromen zal er nog heel wat geschre ven en gesproken worden over de achteruitzettingvan be paalde delen der provincie. Het vervelende daarbij is, dat het éne deel van Zeeland tegengestelde belangen heeft aan het andere deel. Men kent de voorgeschiedenis van de om streden busdienst. Voor de bevolking van Zeeuwsch-Vlaan deren betekent die een uitkomst. En niemand misgunt haar de bus. Maar hoe zal het gaan, als er vanaf 1 Mei a.s. weer tussen Perkpolder en Kruiningen gevaren kan worden? De Spoorwegen vrezen, dat er eéh niet onbelangrijke teruggang in het vervoer zal ontstaan en dan dreigt het gevaar, dat er minder treinen gaan rijden. Het is voor een buitenstaander wél uitermate moeilijk hierin een uitspraak te doen. Men zou om te beginnen de beschikking moeten hebben over de cij fers van het vervoer uit Zeeuwsch-Vlaanderen van en naar Kruiningen en daartegenover zou men dienen te stellen het vervoer per bus tussen Sluiskil en Breda. Zoals wij het nu zien zijn wij geneigd aan de argumenten van Midden Zeeland" de meeste waarde toe te kennen. Wij hoorden b.v., dat de Zeelandlijn van de N.S. pas ren dabel wordt mét het personenvervoer van en naar Kruinin gen. Bovendien mag men er voor de toekomst van uitgaan, dat de aansluitingen van trein, bus en boot en omgekeerd bij Kruiningen na het gereedkomen van de nieuwe aanlegplaat sen in de Veerhaven aanmerkelijk beter zullen worden dan zij voorheen waren. K.. Bergen op Zoom: Vrijdag avond 12 Maart 8 uur „Tha lia": N.C.R.V.-Steravond. Nieuw en St. Joosland: Maandagavond half 8 Raadsvergadering. Benoe ming hoofd kleuterschool. Sint Annaland: Vrijdag avond 7 uur Cat. lokaal: C. J.M. V. Vrijdagavond 7 uur Zaal Rijnberg: Boerenleen bank. Maandagavond 8 uur Zaal Moerland: Bijenver eniging. Dinsdagavond half 8 Zaal Rijnberg: Propagan- da-avond blindenzorg. Schoondijke: Woensdag middag 3 uur: N.C.V.B. afd. W.Z.-Vlaanderen. Zaterdag middag 6 Maart: afscheid zuster Grondijs in Geref. Jeugdgebouw. Vandaag beginnen wij in Rilland. Wij feliciteren het echtpaar G. Traas-Maas met zijn gouden bruiloft, die Donderdag werd gevierd. Dinsdag a.s. hoopt het echt paar A. Hubregtse-van de Sande te Driewegen (Vlaan deren) zijn 55-jarige echt vereniging te herdenken. Dan naar Kruiningen. De Bond van Plattelandsvrou wen hield daar een bijeen komst in „De Uitkijk". De middag werd verzorgd door mevrouw Hoenderop-Jaars- ma en de heer B. v. d. Post van de Peulvruchtencombi natie in Wageningen. De da mes konden heel wat opste ken en... smullen. De jour naliste en schrijfster Caty Verbeek heeft in Zierikzee in het „Huis van Nassau" voor de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plat- relandsvrouwën allerlei in teressante dingen verteld over de journalistiek en over haar vele reizen in het buitenland. In Anna Jacoba Polder vergaderde de afde ling van de N.C.V.B. onder leiding van mej. J. van Strien. De dames luisterden naar een lezing van de heer De Boer uit Middelburg over „Mens tegenover mens". In 's-Gravenpolder werd de ouderavond van de Zondagsschool gehouden on der leiding van ds Kluiver. Mej. van Strien, trainster van de N.Z.V., sprak over „Ouders en Zondagsschool", waarna een filmstrook over het Zondagsschoolwerk in andere landen werd ver toond. De Goesenaren moe ten Dinsdag a.s. hun porte- monnaie maar flink vullen, als zij de straat op gaan. Er zal n.l. een vriendelijk be- roep op hen worden gedaan voor het kinderhuis „Prinses Beatrix", een van de acht tehuizen der Ned. Ver. Cen trale voor Practische Hulp aan alleenstaanden van iedere leeftijd en gezindte te Groesbeek, kortweg ge noemd: de Centrale P.H. Het gaat om kinderen, die de moederzorg missen. Een bericht uit Arnemuiden.f Met enige trots wordt ge- j meld, dat de openbare la- gere school aldaar en ook die in Kleverskerke van nieuw meubilair zijn voor zien. En dat is een reuze verbetering. Tenslotte Öe mededeling, dat de heer o» Weiling uit Vlissingen aan de Sportschool Felix Jans- sens te Bergen op Zoom ge slaagd is voor de Gele Band Judo. Nog een geslaagde, mej. T. Engelse te Seroos- kerke (W.) behaalde in i Utrecht het diploma lerares- coupeuse. 1 Knaapje aangereden te Y erseke Yerseke, 26 Febr. Gistermiddag om vijf uur is het achtjarig zoontje van de heer Goeman onder een passerende autobus van de A.M.Z. terechtgekomen. Het knaapje werd met enkele verwon dingen onder dokters behandeling ge steld. Ingezonden Mededeling <adv.) Zaterdagmiddagvoetbal GOES, 27 Febr. Als de terreinen het toelaten zal vandaag weer gevoet bald worden, zij het dan op bescheiden schaal. Het programma vermeldt slechts acht wedstrijden. Hiervan gaat niet door de wedstrijd Goes VBevelanders I, terwijl de wedstrijd Kloetinge IKrab- bendjjke I op het terrein van de ver eniging Krabbendijke gespeeld zal wor den. Onze verwachtingen zijn: Kloetinge IKrabbendijke I 2 2e klasse A. Kapelle HKrabbendijke H Nieuwdorp IIV.CK. HI 2e klagse B. Serooskerke IVeere I S.V.D. IWissekerke I Cortgene I's-H. H.Kinderen I Yerseke IIIKats I Ingezonden Mededeling (Adv LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES IEL. 2159 MIDDELBURG, 26 Febr. Voor de Zeeuwse Manifestatie op 25 Juni a.s. is een provinciale commissie gevormd, be staande uit vertegenwoordigers der be volking in de diverse streken. De samen stelling is als volgt Walcheren. P. Brasser, Kleverskerke; A. W. Cevaal, Grüpskerke; A. de Kam, burgemeester van Vrouwenpolder. Schouwen-Duiveland. P. van Beveren, Zierikzee; mr P. Heering, Zierikzee. Sint Philipsland. Burgemeester L. J. de Jonge van Sint Philipsland. Tholen: Burgemeester D. C. Bouwense van Sint Maartensdijk en Scherpenisse. Noord-Beveland. J. L. J. Bruijnzeel, arts te Wissekerke; C. Warren, Wissekerke. Zuid-Beveland. F. J. Andriessen, bur gemeester van Ovezande; D. W. Linden bergh, 's-Heer Arendskerxe; G. Houte kamer, Goes; mevr. L. N. Huysman-Griep, Rilland-Bath; mr J. F. G. Schlingemann, Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen. Mevr. E. J. v. d. Broecke-de Man, Aardenburg; Jonkvr. S. Collot d' Escury, Kloosterzande; J. C. Cornells, IJzendijke; mevr. N. Koster- Scheele, Zaamslag; J. M. Paridaen, Aar denburg. Bovendien is een werkcommissie inge steld. Samenstelling: mr J. F. Hornstra, directeur Stichting Zeeland; P. H Blaauw, F. B. den Boer en P. A. Bou wense, Middelburg. In de werkcommissie voor Walcheren hebben zitting: J. de Bree, Oostkapelle; A. Imanse, Middel burg; mevr. G. A. de Muynck—Quist, Middelburg; G. W. Oskamp, Middelburg; mr J. C. van Schagen, Domburg; drs Th. Westerhout, Middelburg. te doen houden. Voorzitter „O. 6 O," gehuldigd. Artistieke gaven in dienst van de personeelsvereniging. MIDDELBURG, 26 Februari. In de recreatiezaal van het P.Z.E.M.-gebouw aan Poelendaele te Middelburg heerste gistermorgen een gezellige drukte. Hoe kon het anders, wanneer een ambtenaar als de heer C. van Hoek, die niet alleen in zijn functie van tekenaar uitstekende capaciteiten aan de dag legt maar daarnaast veel vrije uren opoffert aan het culturele leven van het P.Z.EM.-personeel, 25 jaar aan het bedrijf verbonden is. In zijn functie van voorzitter van de personeelsvereniging „Ontwikkeling en Ontspanning", kortweg „O O", is hij het, die tezamen met nog enige andere „kopstukken" de jaarlijkse ontspannings avond, welke door geheel Zeeland een zekere faam geniet, „in elkaar draait". Bij dit werk „achter de schermen" laat de heer van Hoek het niet: ook voor de schermen, beter gezegd op de planken, is hij een veel en graag geziene figuur. Het was de directeur der Provinciale Zeeuwse Electriciteltsmaatschappij ir T. Michielsen dan ook een groot genoegen de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud te kunnen overhandigen. De heer Michielsen schetste de heer van Hoek als een ijverig en bekwaam ambte naar en sprak zijn grote waardering uit voor hetgeen de heer van Hoek op het gebied van de ontspanning en de ont wikkeling voor en van zijn collega's pres teert. Ook de andere sprekers hadden hun re devoeringen in deze trant opgebouwd. Namens de technische dienst sprak ir R. Froijen en de heer A. W. Strubbe voerde als afdelingschef het woord. Laatste spr. bood de jubilaris namens het gehele per- Streek Zuid-Beveland der L.J.G. bijeen. GOES, 26 Febr. Onder voorzitter schap van de heer A. Bink werd de laatste werkvergadering gehouden van de discussiegroep der L.J.G. op Zuid- Beveland over landbouw-coöperatie. De heer Joh. Mol, streekvoorzitter, sprak enige woorden van waardering tot de heer Hof, secretaris van het Landbouw-Coöperatie-Centrum voor Zuid-West-Nederland, de initiatiefne mer van deze discussiegroep en bood hem een boekwerk aan als blijk van waardering. De heer Hof sprak tot slot nog enige woorden en stelde voor om het vol gend winterseizoen een vervolgcursus soneel een fraaie staande schemerlamp aan. De heer J. Huser, die in O O-ver band zeer nauw met de heer van Hoek samenwerkt sprak de jubilerende voor zitter op zijn eigen, humoristische, maar desalniettemin waarderende wijze toe. Juist door deze intieme samenwerking was het de heer Huser hekend, hoezeer de heer van Hoek aan het hengelen ver knocht was. Het was de secretaris van de personeelsvereniging dan ook een bij zonder voorrecht het „feestvarken" een werphengel en een paar rubber laarzen aan. te bieden. Hierna was het woord aan de heer B. de Jonge, die de heer van Hoek als collega-bestuurslid toesprak en namens de personeelsvereniging een acte- tas overhandigde. Tenslotte voerden de heren H. Voorhans en P. Verhage, resp. het personeel uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Vlissingen vertegenwoordigende, het woord. Dë heer van Hoek dankte mede namens zijn echtgenote in vlotte bewoor dingen alle sprekers voor hun geuite waardering, de „stoffelijke blijken" en de eveneens aangeboden bloemstukken. KRUININGEN, 26 Febr. Zoals bekend zal Maandag de heer A. C. Schipper geïnstalleerd worden als bur gemeester van Kruiningen. Om kwart over één zal de nieuwe burgemeester aan de Zanddijk bij de lindeboom aan komen. Daar zal hij worden afgehaald, waarna de stoet om twee uur bjj het gemeentehuis zal aankomen. Na de raadsvergadering is er om vijf uur een receptie in het gemeentehuis te Krui ningen, gevolgd door een receptie van 6 tot 7 uur in het café van de Wed. den Boer te Hansweert. In -verband met de ramp worden geen. feestelijkheden georganiseerd. j Wanneer U vijftien tot twintig gulden voor een overhemd kunt uitgeven, dan is deze aanbieding voor U niet interessant. Maar als U merkover- Wemden wilt kopen van dezelfde kwaliteit en min der dan de helft van de normale prijs wilt betalen, dan is dit een aanbieding voor U. Want de Valentino overhemdenfabriek, die af Ie veringsmoeilijkheden ondervond met een export order, verkocht ons een hele partij voor een ab normale prijs. De nieuwste Valentino Weekendoverhemden voor dit seizoen met een pasvorm, kenmerkend voor deze durg hemden, een soepelvallend boord, dat zowel open als gesloten gedragen kan worden, op gestikte borstzak en spor tieve Amerikaanse man chetten. Maar het voornaamste is, dat elk overhemd stuk voor stuk gemaakt is van gemerceriseerde (dus blij vend glanzende) panama en popeline, gesanfori- seerd, dus gegarandeerd krimpvrij, waardoor het een overhemd is, waarin U zich iedere dag op z'n Zohdags voelt. Onze postorderklanten kunnen zo'n kwaliteits overhemd, dat, al zou U het iedere dag dragen 't toch nog jaren meegaat, bestellen in de maten 36 - 37 (small), 38-39 (medium) en 40-42 (large). Panama in de kleuren: wit, bleu, beige en grijs. Popeline in de kleuren: staalblauw, donker en licht groen, donker en lichtbruin, bordeau, beige, apricot, voor Wl] zoeken er graag voor U een passende moderne geruite zeHbinder bij uH die U nu koopt q p- van ^3^5" voor I Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. ÏIINKELCEHTRUM BINNENWEG ELEFOOH K 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND GOES, 26 Februari. De stichting „Provinciale Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland" heeft vandaag het nieuwe Laborato rium aan de Evertsenstraat te Goes officieel in gebruik genomen. Na een feestelijke bijeenkomst in „De Prins van Oranje" waar tientallen sprekers hun gelukwensen hebben uitgebracht, heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, voor het nieuwe gebouw de driekleur gehesen en het daarmede in gebruik gesteld. Vele gelukwensen heeft de Gezondheidsdienst in ontvangst moeten nemen, niet het minst omdat men kans heeft gezien in twee jaar vóór de streefdatum de provincie practisch T.B.C.-vrij te maken. De voorzitter, de heer Jac. P. Lin- dr Wagenaar namens het personeel een denbergh, heeft na zijn welkomstwoor den, hierop met trots gewezen. Hij schetste in het kort het lief en leed der stichting en herinnerde de toe hoorders aan de pogingen, die de over heid in de jaren 1905 tot 1910 heeft aangewend om de t.b.c.-bestrijding on der het vee aan te pakken. Het werk moest echter worden gestaakt en pas in 1918 konden uit Friesland berichten het land in worden gestuurd, dat men provinciaal het probleem ging aanpak ken. De rest van het land volgde in de loop der jaren; Zeeland pas in 1937. Het eerste jaar werden 13.850 dieren van 1166 veehouders onderzocht, waar bij een T.B.C.-vrij percentage van 40 uit de bus kwam. Het reactiepercen tage bedroeg 17,4 Die eerste jaren leverden slechts een overzicht van de toestand op de onderzochte bedrijven. Veel moeilijkheden bleven, want Zee land stond immers open voor de in voer van besmet vee. Na de bezetting, doch waarin men organisatorisch niet stil zat, volgde de oprichting van de stichting op 1 Maart 1946 met als leuze: „door en voor de boer". De heer Lindenbergh herinnerde aan de vrijmaking van Walcheren. Op 1 Augustus 1948 werd in het gehele land de t.b.c.-bestrijding verplicht ge steld, waarbij bleek, dat in Zeeland reeds 65 van de veehouders vrij willig tot onderzoek waren overge gaan. In het seizoen 19481949 werden reeds 58.000 dieren onderzocht, toebe horend aan 6500 veehouders. Er waren 6100 reageerders en het reactiepercen tage bleek reeds gedaald tot 10,6. In die jaren begon colr 7<. I. baan te breken. Nu is Zeeland t.b.c.-vnj, twee en een half jaar eerder dan het nationaa plan, dat immers op 1956 is gebaseerd. De registratie van het vee is tot in de perfectie doorgevoerd. Nog vele onderzoekingen op ander gebied wachten, aldus de heer Linden bergh, en hij noemde naast de K. I., het onderzoek van veulen- en worm ziekte, het onderzoek van kippen op vogél-t.b.c., het mond- en klauwzeer en de runderhorzelbestrijding. Hij be sloot m^t de wens, dat de „kliniek voor het vge" nog lang in dienst van de boer en ook van de Zeeuwse be volking zal mogen werken. REDE Jhr Mr A. F. C. DE CASEMBROOT. De Commissaris der Koningin, die vergezeld was van zijn echtgenote, en die vervolgens het woord voerde, wees in zijn toespraak op het buitengewoon belang van een gezonde Nederlandse veestapel. Prins Bernhard heeft daar, na zijn bezoek aan het buitenland, eveneens op gewezen. Het is van het grootste belang voor de export doch ook voor de afzet in het binnenland. Hij wenste de dienst geluk met de snelle vrijmaking van het Reeuwse vee. Dat dit kon geschieden ondanks de ramp, die 7500 dieren verloren deed gaan, achtte hij voor de dienst een compliment te meer. Hij wenste de stichting ook namens het college van G.S., hier vertegenwoordigd door de heer C. Philipse, geluk met de bereikte resultaten. Burgemeester mr W. C. ten Kate van Goes verheugde zich over het nieuwe tehuis van de stichting, in welks bouw hij opnieuw een bewijs zag van het be lang van Goes als agrarisch centrum en hij overhandigde namens het ge meentebestuur een zeer fraaie kleuren ets. Een rij van sprekers volgde. De heer I. van Cruyningen te Zuidzande bood namens alle bestuursleden en oud-be stuursleden een fraaie smeedijzeren lantaarn aan. De heer A. Cappon, de hoofd-administrateur bracht hulde aan de directeur, dr Wagenaar, de onder directeur dr Grootenhuis en het be stuur. Hun durf leidde tot het succes, fraai Delftsblauw wandbord aan met een afbeelding van het nieuwe gebouw. Mej. P. Wiskerke, de steno-typiste, die straks naar Canada zal emigreren, overhandigde dit wandbord. Een al bum met foto's van de groei van deze dienst, door de heer Cappon „stiekum" verzameld vormde een tweede verras sing voor de dokter. Hierna heeft de heer Lindenbergh de timmerlieden Westrate en Van Lie- re en de heer Bolle een klein geschenk overhandigd en werd ook de oud-con- cierge, de heer Rejack voor het forum geroepen om naast vele waarderende woorden een enveloppe met inhoud in ontvangst te nemen. Dr Groothuis overhandigde hem eveneens een ge schenk. Vervolgens voerden het woord de heer J. A. Stols, namens de Kon. Ver eniging „Het Nederlandsche Trek paard", de heer Hoedemaker namens de veeartsenij kundige dienst, de heer C. de Putter, namens de Stichting voor de Landbouw, dr Van Daal namens de Prov. Zeeuwse Vereniging tot bestrij ding der tuberculose en de heer De Vries namens de Gezondheidscommis sie voor Dieren van de Stichting v. d. Landbouw en namens het college van directeuren van gezondheidsdiensten. De heer J. H. Geschiere, JHzn, ere voorzitter wiens echtgenote Zaterdag 70 wordt en die door de voorzitter met een boemenhulde werd verrast, sprak vervolgens een gelukwens. Dr W. L. de Groof sprak tenslotte namens de afde ling Zeeland van de Mij voor Dierge neeskunde, wijzend op het belang van researchwerk dat nu in het nieuwe la boratorium zeker nog efficiënter ver richt k"n worden. TEAMGEEST „ei -s ue teamgeest, die het moet doen, zei dr Wagenaar, dankend voor de vele geschenken en de tot hem ge richte woorden. Als het personeel niet samenwerkt, kan er nimmer een goed resultaat worden bereikt. En die sa menwerking is -.er. In het bijzonder richtte hij zich nog tot Prof. v. d. Kaay in wiens kliniek voor de veeverlbs- kunde hij de eerste stappen zette op weg naar een gezondmaking van de Nederlandse veestapel. Een speciaal woord riehte hij tot de heer Cappon. Hij noemde hem, zeer te recht, de „gids voor de opbouw van de Zeeuwse organisaties.'" De heer Cap pon zal over een jaar de dienst verla ten en het dankwoord dat de heer Wagenaar tot hem richtte kreeg daar door een bijzonder cachet. Nadat de heer Lindenbergh, die de sprekers afzonderlijk dank zegde, de bijeenkomst had gesloten, vertrok, men naar het nieuwe gebouw. Nadat jhr de Casembroot door het hijsen van de vlag het gebouw offici eel in gebruik had gesteld ontving hij uit handen van de heer Lindenbergh een fraai Delfts blauw wandbord. Hierna werden de genodigden in de gelegenheid gesteld het laboratorium te bezichtigen. Scherpenisse krijgt een kleuterschool. SCHERPENISSE, 25 Febr. Scherpe nisse is de enige plaats op het eiland Tholen waar nog geen kleuterschool is. Gezien het aantal kinderen dat over straat loopt is hieraan toch wel drin gend behoefte. Dit hebben de kerke raden van Herv. en Geref. gemeente ook begrepen en daarom heeft men de hoofden bij elkaar gestoken om tot op richting van een Chr. kleuterschool te komen. Dit heeft tot resultaat gehad dat hiertoe besloten is en de nodige stappen ter verwezenlijking hiervan zullen gedaan worden. Met medewer king van de ouders, die dit plan toch zeker zullen toejuichen, zal .dus bin- nen afzienbare tijd ook Scherpenisse dat de dienst heeft bereikt. Hi; bood een kleuterschool rijk zijn. Tijdens buitengewone raauszittin WISSEKERKE, 26 Februari. Voor de ondervonden medewerking. Beven de laatste maal heeft burgemeester J. dien dankte hij allen hartelijk voor J. v. d. Maas van Wissekerke vanmid- de blijken van medeleven tijdens zijn dag de voorzittershamer In de gemeen- ziekte. Tenslotte droeg de burgemees- teraad gehanteerd. Hij nam afscheid ter de ambtsketen over aan wethouder nu hem per I Maart a.s. om gezond- J. van Halst. heidsredenen eervol ontslag is ver leend. De burgemeester was voor deze gelegenheid vergezeld van zijn gezin, terwijl in de raadszaal behoudens de gemeenteraad aanwezig waren het vol tallig secretariepersoneel, gemeente werklieden en de leden van de Rijks politie. Nadat de heer v. d. Maas de verga dering met gebed had geopend, sprak hij een rede uit, daarin allereerst her innerend aan zijn intrede op 11 Mei 1946. Hij zei, dat hij na zijn ziekte had gehoopt zijn werkzaamheden weer te kunnen hervatten, doch dit heeft niet zo mogen zijn. Hij bracht dank aan de wethouders de Nooijer, Hoveijn en van Halst, die hem tijdens zijn ziekte ach tereenvolgens hebben vervangen. De raadsleden werd dank gebracht voor de goede samenwerking. Het secreta rie- en ander personeel, alsmede de politie dankte jüg allen hartelijk voor TOESPRAKEN De heer van Halst sprak daarop de burgemeester toe en hoopte, dat hem nog vele jaren te midden van zijn familie geschonken mogen worden. Na mens de raad en gemeentepersoneel bood hij een schilderij aan. Mej. A. B. Clement bood daarop mevr. v. d. Maas bloemen aan. Vervolgens spraken het oudste raadslid, de heer C. J. de Smit, oud-wethouder de heer Hoveijn, als mede de heer de Nooijer. De gemeen tesecretaris de heer N. D. v. d. Heide las het eerste deel voor van een op rijm gesteld memorandum, waarin het gebeurde van de laatste jaren de revue passeerde. Het gemeentepersoneel vul de om beurten dit gedicht aan, waarna de fraaie oorkonde aan de heer v. d. Maas ter hand werd gesteld. De heer Franken sprak tenslotte namens de po litie, waarna wethouder van Halst de vergadering met het Onze Vader sloot.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2