DEZE WERELD Scheepsramp op de Nieuwe Waterweg» 40.000 kg over besneeuwde wegen Nederlandse erevelden in Indonesië. D Reacties op Schouwen, Griekse kinderen terug uit Hongarije. Minister Kernkamp dementeert eigen „uitspraak"* Geen wettelijke regeling van cadeaustelsel* Gigantisch transport trok door land van Maas en Waal McCarthy ontmaskert spion. Gedenkteken in Semarang* V&n Ö&Cj tot ÖóiQ Wat nü, na Berlijn? (De Atoombom) v Dinsdag 23 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Na de verschijning van het Rap port der Reconstructie-Com missie Schouwen-Duiveland was het aanvankelijk erg stil. Opmerkelijk stil zelfs. Had men te weinig tijd om het lijvi ge boekdeel met zijn uitgebreid cijfer materiaal en talloos vele gegevens goed te bestuderen? Of was men „beduusd" van de uit spraken en conclusies, waartoe de Re constructie-Commissie in haar Rap port kwam? In elk geval, hoe het ook zij, de aan vankelijke, opmerkelijke stilte is thans verbroken en van alle zijden komen nu de reacties los. In vergaderingen van gemeentera den, in krantenartikelen en ingezon den stukken, in rapporten en versla gen. Het college van Ged. Staten en ook de leden der Prov. Staten worden van vele zijden met deze reacties op de hoogte gesteld. Als uitingen van wat onder de be volking op Schouwen-Duiveland leeft, verdienen ze zeer zeker de volle aan dacht, al moeten sommige er van wel met een korreltje zout genomen wor den. Overigens is dat korreltje zout ook weer niet zo heel erg, het maakt de spijs wat pittiger en pikanter. Terug uit de West. Is de R. T. C. misschien niet meer nodig SCHIPHOL, 22 Februari. Na een verblijf van zes weken in de West, waar hjj voorzitter is geweest van de Nederlandse delegatie in de „Kleine Commissie", is de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr W. J. A. Kern kamp gisteren per K.L.M.-vliegtuig uit New York op Schiphol teruggekeerd. „Nu we het in de „Kleine Commissie" eens zijn geworden znllen wij ons met de voltallige delegaties beraden", zo zeide de minister, die vervolgde „Inderdaad is het theoretisch mogelijk, dat een grotere R.T.C. dan niet meer nodig zal zijn. Dat zon kunnen, indien de voltallige delegaties van Nederland, Suriname en de Antillen alle drie accoord zouden gaan met wat wij thans in de West hebben besproken. In dat geval zouden we dus kunnen zeggen, dat de voltallige R.T.C. het statuut goedkeurt, maar we znllen dit moeten al- wachten. Het zal nog moeten blijken". Om dan nu nader met de reacties aan te vangen in een vergadering van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Schouwen en Duive land is het Reconstructie-rapport gron dig besproken en werden bezwaren ge opperd tegen de vorming en samen stelling der Reconstructie-Commissie. Immers, „de Commissie is gevormd zonder het plegen van overleg met en zonder vertegenwoordiging van de ge meentebesturen". Voorts werd als bezwaar naar voren gebracht „dat, behoudens wellicht een enkele uitzondering, de gemeenten bij het trekken van conclusies niet zijn gehoord". En protest werd aangetekend tegen de conclusie in het Rapport dat de ver tegenwoordigers van de dagelijkse be- studen der gemeenten zich met de in houd er van zouden verenigd hebben. „Over ons en zonder ons", dit is in feite dus de klacht der magistraten van Schouwen. Een klacht, welke eveneens werd geuit door de Ring Schouwen-Duive land van het Christelijk Jonge Mannen Verbond. En ten aanzien van de opmerking dat het jeugdwerk op Schouwen-Dui veland een kwijnend bestaan leidt, ge looft het Dagelijks Bestuur van deze Ring, dat de rapporteurs ongetwijfeld tot een andere conclusie gekomen wa ren, wanneer zij met de jeugdorgani saties op het eiland zelf contact had den opgenomen. Zonder aan de waarde dezer opmer kingen iets af te doen, komt bij een buitenstaander echter toch wel de vraag op: Hadden de vertegenwoordi gers der kerken in de Reconstructie- Commissie dan daar niet voor betere voorlichting zorg kunnen dragen? En wat de bezwaren der Schouwse magistraten aangaat, in een vergade ring van de Reconstructie-Commissie met hen hebben ze, als ik tenminste goed ben ingelicht, zich niet tegen de diverse conclusies van het Rapport verzet. En ja, wie zwijgt stemt toe! Al ben ik het weer met hen eens, dat de tijd, beschikbaar voor grondige studie van het Reconstructie-Rapport, te kort was. Doch ook hiertegenover staat weer dat vlug werken, in het belang van Schouwen-Duiveland, dubbel werken Waren de reacties tot zover alge mene, van de bijzondere reacties noem ik allereerst de protesten tegen de door de Reconstructie-Commissie voor gestelde concentratie van havens. Wat wil n.l. deze Commissie? Haar advies is de vele bestaande kleine havens op te ruimen en deze te vervangen door enkele goed geoutil leerde havens. In een vergadering van de Vereni ging van Burgemeesters en Secretaris sen op Schouwen en Duiveland werd echter door verschillende sprekers be toogd, dat opheffing van de kleine ha vens niet in het belang van het eiland zou zijn. Grote voorzichtigheid is hier inder daad geboden, want te vaak wordt helaas in de tegenwoordige tijd ge dacht, dat concentratie van havens, van polders en van gemeenten „je van het" is. Tegen de voorgestelde concentratie of samenvoeging van gemeenten ko men, begrijpelijkerwijze, niet minder vele en felle reacties. Practisch alle gemeenten op het eiland verklaren zich tegen de „wens dromen" van de Reconstructie-Com missie. En terecht schrijft Ds F. A. v. Liere te Noordwelle in zijn „Critische op merkingen over het Reconstructieplan Schouwen-Duiveland": „De zelfstan digheid der gemeente mag niet wor-, den aangetast, tenzij gebleken is, dat] De minister zei gedurende zijn ver- blijf in de West weinig dagbladen ge lezen te hebben. Eenmaal was hij ver keerd geciteerd. Hem was gevraagd, wat het buitenland van het ontwerp statuut zou zeggen. „Gepubliceerd is toen, dat ik zou hebben geantwoord: Nu wij het nieuwe statuut hebben, staan wij zuiver tegenover het buiten land". Hiertegen nam de minister stel ling. „Wij maken het niet voor het buitenland, maar omdat het volgens onze Grondwet dient te geschieden. Ik heb alleen gezegd: Overigens staan wij zuiver tegenover het bui tenland. Deze zaak is immers een zuivere zaak". Aruba Ter oplossing van de kwestie Aruba, zo deelde de minister mede, is thans een commissie ingesteld in de Antillen. „Ik ben niet naar de V.S. gegaan om de Amerikanen iets over de conferen tie in de West vertellen", zei de mi nister verdeT. In Washington heeft hij de Nederlandse ambassadeur dr J. H. van Royen en de heer von Balluseck, voorzitter van de Nederlandse dele gatie bij de Verenigde Naties, inge licht over de achtergronden der con ferentie. Met bijzonder grote waardering sprak de minister over het grote in polderingsproject op Suriname „Wa- geningen" (in de nabijheid van Nicke- rie). „De Surinaamse bevolking, die er eerst niet bijzonder mee was inge nomen, is nu helemaal bijgedraaid. Men is er erg blij mee". In technisch opzicht noemde hij wat hier wordt volbracht perfect. Leden van de com missie voor technische bijstand der Verenigde Naties hadden met verba zing en verwondering gezegd: „Wij behoeven u hier niets te leren, we kunnen eerder iets van u leren". Verbond van Werkgevers: DEN HAAG, 22 Febr. Het Ver bond van Nederlandse Werkgevers ziet de noodzaak van een wettelijke rege ling voor het cadeaustelsel niet in. In een nota schrijft het, dat het met te leurstelling kennis heeft genomen van het feit dat de minister een wetsont werp betreffende deze materie heeft ingediend. Regeling door de wet stuit bij het Verbond op principiële bezwaren. Men meent dat een regeling gevonden kan worden in het raam van de onder nemingsovereenkomsten, waarbij alle belanghebbende groepen kunnen wor den betrokken. De regeling is een uitgesproken taak voor het be drijfsleven zelf, gezien uit het oogpunt van de ondernemingsvrijheid. Ook wil men een regeling door pu bliekrechtelijke organen niet uitslui ten. Ook wordt nog gewezen op de mogelijkheid, die het burgerlijk wet boek opent om zodanige uitwassen, die kennelijk in strijd zouden zijn met de door de rechter erkende opvattingen van fatsoen te kwalificeren als on rechtmatige daad, zodat een civiele actie kan worden gevoerd. Echter zul len dergelijke uitwassen, aldus het Verbond, zich ongetwijfeld slechts zel den voordoen en indien zij al mochten voorkomen, in de meeste gevallen zichzelf straffen en elimineren. BRUCK (Oostenrijk), 22 Febr. - Meer dan 1200 Grieken, die vijf jaar lang in Hongarije zijn vastge houden als gijzelaars, zijn op weg naar huis te Bruck in Oostenrijk aangekomen. Zij zijn naar Hongarije gezonden door communistische guerillastrij- ders ten tijde van de burgeroorlog in Griekenland. Hun terugkeer is geregeld door het Internationale Rode Kruis. De gijzelaars, onder wie zich 271 kinderen bevinden, hebben ge woond in een dorp op 50 km. van Boedapest. Faroek neemt het niet CANNES, 21 Febr. Ex-koning Fa roek van Egypte heeft besloten in rechte op te treden tegen de kopers van zijn bezittingen, die thans te Cairo publiek worden verkocht. Faroek heeft drie advocaten daartoe instructie gegeven, een te Parijs, een te Londen en een te Beiroet. De ex-koning, die op het ogenblik aan de Franse Rivièra verblijft, heeft verklaard, dat hij nooit van enig recht in Egypte afstand heeft gedaan. De Nederlandse kustvaarder „Leuvehaven", die Zondagoch tend wegens mist op de Nieuwe Waterweg voor anker gegaan was, werd overvaren door het ruim 7200 ton metende Japanse motorschip „Kamogawa" en zonk binnen enkele minuten. Op de plaats van de aanvaring: van de „Leuvehaven" steken nog slechts de masten boven water uit. Links het Japanse motorschip „Kamo gawa Maru", rechts een bergings vaartuig, dat te hulp was gesneld Ingezonden Mededeling (adv.) HET GENEEST VLUGGER EN BETER wanneer GIJ er Akker s Kloosterbalsem op doet. Deze heerlijke, zuiverende wondbaisem reinigt en geneesi wonden van allerlei aard, (speciaal ook brand wonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrijfmiddel bij rheumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akker's Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden: „Geen goud zo goed" 't Leek wel een atoomkanon ALBANY (New York), V.S.), 22 Febr. De 44-jarige Amerikaanse fo tograaf Felix Inslerman heeft tegen over senator Joseph McCarthy toege geven tussen 1934 en 1938 stukken van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken te hebben gefotogra feerd en deze ;n handen te hebben ge speeld van Whittaker Chambers, des tijds een spion der communisten in de Verenigde Staten. Whittaker Chambers kreeg later be rouw van zijn spionnagebedrijvigheid. Hij hielp de Amerikaanse autoriteiten bij het opsporen van communistische spionnen in Amerika, waarvan de voormalige ambtenaar van het „State Department" Alger Hiss een der voor naamste was. Negen leden van de Meroe-stam, aanhangers van de Mau Mau, zijn te Nairobi opgehangen wegens moord op een Meroe-vrouw, een Christin, die geweigerd had de eed van trouw aan de Mau Mau af te leggen. hieruit wezenlijke voordelen ontsprin gen bij een minimum aan geestelijke schade". V Geestelijke schade ontdekt deze predikant niet minder bij de voorge stelde concentratie van dorpskernen, waarop ik in een apart artikel nog nader terug kom. Schade menen meerderen te moeten verwachten van tal van andere con clusies der Reconstructie-Commissie. En sommigen doen daarbij zelfs of het vonnis over de zaak, waarvoor zij vechten, reeds vrijwel voltrokken is. Ze vergeten dan echter dat het Re constructieplan tenslotte niet meer en niet anders is dan een plan, een ad vies, waarover nog vele instanties moeten spreken en waarvan dan ook nog niets vast staat. Van al te grote ongerustheid behoeft dan ook momenteel nog geen sprake te zijn. Al blijft het, dat stem ik de critici toe, in meerdere opzichten: Oppassen en uitkijken! N. J. Hs. AMSTERDAM, 20 Febr Over de bepekelde hoofd wegen in het besneeuwde land van Maas en Waal, de Bommeler- en Tieler- waard is een op het ver voer van een „atoomka non" gelijkend transport van Beek bij Nijmegen naar het plaatsje Vuren aan de Waal getrokken. Het onder escorte van de Rijkspolitie vervoerde ge vaarte was een 25 meter lange grote stalen ketel met een doorsnee van 2 meter - een verhardings oven voor een nieuw soort bouwplaten voor de woningbouw. De grijs-groene „kanon loop", die 24 ton weegt en een inhoud van 60.000 li ter heeft, was opgehan gen in twee grote beugels, welke gemonteerd waren op een truck met aan hangwagen, tezamen 15 ton wegend. Het voorste deel van de aanhanger met dubbele voorwielen was draaibaar en de beu gel waarin de buis hing stond op een draaischijf. Zodoende was het moge lijk de talrijke bochten, hellingen en moeilijke passages in de bebouwde kom zonder vertraging en overlast voor het andere verkeer „te nemen". Volgens de deskundi gen zouden de laatste vijf kilometer de ware span ning in deze rally bren gen. Van de hoofdweg moest over een smal land weggetje via een vrij schuine helling met een scherpe bocht naar rechts de "wakerdük langs de Waal worden opgereden. De eerste hindernis werd zonder moeite genomen. Toen kwam het moment: langzaam trok de chauf feur zijn wagen de hel ling op, haalde boven aan de dijk scherp naar links uit, gaf meer gas, en de aanhangwagen passeerde op enkele centimeters een reeds door een ander om ver gereden bermpaaltje aan de rechter bovenrand van het talud. Vol span ning had een ieder toege keken hoe de chauffeur dit kunststukje zou vol brengen. Weldra stond de ketel, gemaakt door een fabreik in Hannover, op het terrein van een kalk zandsteenfabriek aan de Waal. Onder beheer van Oorlogsgravenstichting. DEN HAAG, 22 Febr. De presi dente van de Oorlogsgravenstichting, mevrouw H. G. van Anrooy-de Kem- penaer, zal op 4 Mei op het ereveld Kali Bantei.g (het vrouwenereveld) te Semarang een monument onthullen, dat bedoeld is als een posthume hulde aan de vrouwen in Indonesië, die zo grote moed, geestkracht en standvas tigheid hebben getoond, en aan wier houding het te danken is geweest dat de mannen het verzet zo krachtig heb ben kunnen volhouden. Het 3 meter hoge beeld is vervaardigd door de Voorburgse beeldhouwster Marian Go- E conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en Rusland is beëindigd. Daar in de hoofdstad van het vroegere Duitsland is een stukje geschiedenis gemaakt. Im mers, de leiders van de grote mo gendheden hebben over niet minder dan de toekomst van de wereld ge sproken. Oost en West hebben el kaar in een gesprek ontmoet. En de resultaten? Op het eerste gezicht lijken deze magertjes te zijn. Voor lopig trekken we deze conclusie nog niet. De Berlijnse conferentie is be ëindigd en in een aantal artikeltjes willen we trachten na te gaan wat er feitelijk is bereikt, waarbij we ons eenvoudig deze vraag stellen: „Wat nü, na Berlijn?" Het is misschien gewaagd gezegd, maar de technische toepassing van de atoomenergie op de militaire bewape ning is éénmaal beslissend geweest voor de wereldgeschiedenis. Dat was, toen het Japanse Keizerrijk in één klap door twee atoombommen op de knieën werd gedwongen. Een sidde ring ging door de wereld, toen dit nieuws bekend werd. Toen de spanning tussen Oost en West vermeerderde voelde een ieder reëel de dreiging van de atoombom. De ontwikkeling van de technische toepassing van de atoomenergie in de laatste jaren na de tweede wereld oorlog is fantastisch geweest en het is te danken aan de algemeen menselijke eigenschap, om het erge en nare maar te vergeten, en misschien ook aan het toenemend diplomatiek overleg, dat de vrees voor de atoombom niet erger is geworden. Maar inmiddels was de atoombewapening een belangrijke fac tor geworden, waarmee in het gesprek tussen de landen rekening werd ge houden. V Vorige jaar was de situatie zo, dat na de dood van Stalin, terwijl velen dachten dat het regiem in Moskou kraakte, Malenkof rustig met zijn aan- kondiging van een eventuele wijziging van de Russische buitenlandse politiek, bij wijze van machtsdemonstratie ont hulde dat Rusland vele atoombommen bezat en met succes proeven had ge nomen. Kort daarop is in de Verenigde Na ties het overleg over de ontwapening serieuzer geworden. Het Westen had in de politieke commissie een voorstel gedaan over de ontwapening. Prompt daarop diende de Russische delegatie een van zijn beruste amendementen in, dat deze keer echter een geringe wijziging voorstelde op het Westelijke plan. De partijen vonden elkaar (in de kranten is hieraan weinig aandacht be steed) en het definitieve resultaat is geweest, nadat Eisenhower inmiddels zijn plan voor een wereldatoombank had gelanceerd, dat 28 November 1953 door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een algemene resolu tie betreffende de ontwapening is aan vaard. Op het hoofdthema van deze resolu tie, dat geen enkele staat bevreesd be hoeft te zijn, dat zijn veiligheid in ge vaar wordt gebracht, is in de geheime besprekingen van de Berlijnse confe rentie voortgeborduurd. Molotof stelde een wereldconferentie over de ontwa pening voor. De Westelijken voelden hier niet voor. Maar men werd het eens en op dezelfde dag, dat een Ame rikaanse atoomspecialist onthulde, dat Amerika over een bom beschikt, die een krater kan slaan waarin 140 kapi- toolgebouwen kunnen verdwijnen en verwoestingen aanricht over 'n opper vlakte van 750 vierkante kilometer (8 x Amsterdam), stelden Dulles en Mo lotof gezamenlijk deze verklaring op dat een durende vrede bevoerderd kan worden door een ontwapeningsover eenkomst. „Wat nü, na Berlijn?" Het feit, dat zowel Molotof als Dulles in de geheime zittingen serieus gepraat hebben over Eisenhowers atoombank en zij besloten van gedachten te gaan- wisselen over een aanzienlijke vermindering van de bewapening, leert ons, dat de leiders van Rusland en de Ver. Staten weten, dat de hantering van het vreselijke atoomwapen voor een groot deel zelf vernietiging betekent en dat zij het als een kwestie van lijfsbehoud zagen, om deze afspraak te maken. Dit is een positief resultaat van Ber lijn geweest, dat juist betreffende het teerste en gevaarlijkste vraagstuk, dat de wereld bedreigt, de beide partijen elkaar het meest hebben gevonden, misschien wel uit bittere noodzaak. Maar zoals de verhoudingen thans zijn, komt dat er minder op aan. Laten we bly zyn om dit resultaat. bius en symboliseert de lotsverbonden heid van de vrouwen en haar kinde ren gedurende de Japanse bezetting van Indonesië. Op 7 Mei zal mevr. van Anrooy op het Karei Doormanhof op Kembang Goening te Soerabaya, waar 1900 ge vallenen van de koninklijke marina een laatste rustplaats hebben gevon den, drie bronzen plaquettes op het marine monument onthullen. De mid delste plaquette is een portret van de roemruchte bevelhebber van de slag in de Javazee, Karei Doorman, de linker stelt het oude admiraalschip van Mi- chiel le Ruyter voor en de rechter is een reproductie van de oude kruiser de Ruyter, die in de Javazee ten onder ging. De presidente van de Oorlogsgra venstichting zal voorts erevelden op Java, Borneo, Celebes en Sumatra be zoeken. Het beginpunt van de aanleg van da Nederlandse erevelden in Indonesië ligt omstreeks Juni 1946 toen als on derdeel van het Kon. Ned. Indonesisch leger de legergravendienst werd opge- rich* als uitvloeisel van de behoefta van de toenmalige Ned. Ind. regering om de vele in dienst van hun land ge vallenen een waardig" laatste rust plaats te bereiden. Het aantal slachtoffers was zeer groot (65 k 70.000). De gegevens kon den, in de toenmaals chaotische om standigheden, slechts ten koste van langdurige onderzoekingen worden verkregen en de graven lagen over een ontzaggelijk groot territoir ver spreid. Dank zij het onvermoeide werken wordt thans beschikt over een be trouwbaar kaartsysteem van rond 40.000 slachtoffers en zijn rond 30.000 gevallenen geconcentreerd op 22 ver spreid over Indonesië aangelegde ere velden. Al (ie:e Nederlandse erevelden staan thans onder beheer van de Ne derlandse Oorlogsgravenstichting, wel ke zich heeft belast met de afwerking, de verfraaiing en het onderhoud. De erevelden in Indonesië worden regelmatig van Nederland uit geïn specteerd en uit het laatste terzake uitgebrachte rapport kan de conclusie worden getrokken, dat de erevelden in uitnemende staat verkeren en met lief de en zorg worden onderhouden. £te Radio* faenqt oni .- WOENSDAG 24 FERRITARI 1954. HILVERSUM L (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.30 Waterst. 9.33 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonork. 12.30 Land- en tuinb. meet. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Strijkkwartet. 17.15 Gram. 17.30 Instr. kwint. 17.50 Regerings- uitz.: André Jurres: „Nederland en de wereld: Hoe ver reikt de stem van de Nederlandse componist in het buitenland." 18.00 Nws en comm. 18.20 „Het volle pond", caus. 18.35 Orgelspel. 18.55 Sport- praatje. 19.00 Voor de jeugd. 19.05 Sopr. en piano. 19.25 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Parlementair overz. 20.15 Gram. 20.50 „Jephta", hoorsp. 22.20 Ca baret. 22.45 „Kunstmatige reuzen", caus. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws in Es peranto. 23.20 Lichte muz. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.05 Bas-bari ton en piano. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Vocaal Dubbelkwartet. 13.50 „Saul", oratorium (gr.). 15.45 Kamerkoor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.15 Cello en orgel. 18.30 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Vereni gingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Bariton, koor en ork. 21.30 „De Kerkelijke situatie in Indonesië", caus. 21.50 Banjo-ork. 22.30 .Hervormd-Gereformeerd", caus. 22.45 Avondoverdenking .23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.15 Zang en voordr. 23.3524.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3