DE GROTE MASKERADE Pri,K£S DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q f Ds H. VELD Enorme vraag naar IVOROL - tandpasta D v Eén winstpunt. Jaarbeurs breidt zich in snel tempo uit* Benelux-gemeente- dagen te Gent. Philips mede aan de spits met cU televisie-apparatuur* Grote overstromingen in Italië en Z. Slavië Dat doet de Goede kwaliteit. C.R. MAAGTABLETTEN „Jubo II" wordt goed* Evenhuis uitgewezen uit Indonesië. Zaterdag 20 Februari 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 3 EEN maskerade kan een aardig kijkspel zijn, en een vrolijk tijdverdrijf. Iedereen stelt iemand anders voor. De een fun geert als Prins Willem van Oranje, een tweede heeft zich gehuld in het gewaad van een Middeleeuwse rid der, eeiT-'tlerde is vermomd als een gangster, en zolang de maskers niet afgelegd zijn, weet men feitelijk niet met wie men precies te doen heeft, Bedenkelijk wordt het als dit geen spel meer is, maar iedereen gemaskerd door het leven gaat. Men krijgt soms de indruk dat onze moderne wereld daarmee bezig is. Van hoog tot laag. Of er nu een conferentie van de „grote vier" te Berlijn gehouden wordt, of dat er gewoon een aantal mensen in een autobus zit, telkens weer en overal krijgt men het gevoel, dat de ene mens iets voor de ander te ver bergen heeft, dat die ander niet met z'n eigen stem spreekt, maar met die van een vreemde. Onze moderne wereld is de wereld van de gordijnen. Er zijn ijzeren gor dijnen, en rookgordijnen, en ze hebben alle c-eze eigenschap, dat je er niet doorheen kunt kijken. We krijgen de werkelijkheid niet te zien, omdat ie dereen permanent op de vlucht is voor de werkelijkheid, of althans z'n best doet die werkelijkheid voor z'n omge ving te camoufleren. Daarvoor behoeft men niet een kijk je te gaan nemen in de kring der di plomaten, want hetzelfde gebeurt ook in het gezin, het omgangsleven en het zakenleven. De goede uitzonderingen daargelaten, beijvert ieder zich een vreemde voor z'n naaste te blijven tot in het huwelijk en het intieme huisbe zoek toe. Zo wordt het leven tot een groot maskeradespel gemaakt, en dit spel wordt zolang voortgezet, dat ie dereen denkt dat het eigenlijk geen spel meer is. 'ï5" Toegepast op de „angst van de mo derne mens", betekent dit dat er grootse ondernemingen op touw gezet worden, om de angst te verbergen. Als ik een lachmasker opzet, kan niemand zien dat mijn ogen droevig staan, en ik eigenlijk wel zou willen schreien. Zo'n masker is de vlucht in de mas sa. De moderne mens voelt zich wel al leen en verlaten, een ontredderd schip, een drijvend stuk wrakhout, een kind alleen in het donker. Maar hij wil niet alleen zijn en i. dat ook niet. Een kind in het donker is nio^-ai bang, en dan gaat het kind om vader of om moeder roepen, want het durft niet langer alleen zijn. Die weg is voor de moderne mens afgesloten. Hij kan niet öm vader roepen, want hij heeft geen „vader in de hemelen" meer. De gróte ruimte om hem heen is het grote „Niets" of ze is gevuld met allerlei duistere en vijandige machten, maar er is in elk geval geen vader. Om moeder roepen kan hij ook niet, want de band met wie „moeder" zou kunnen zijn, de kerk heeft hij radicaal doorgesneden. Er blijft dus niets anders over dan de vlucht in de massa. Nooit meer dan in de tegenwoordige tijd is de mens massa-mens geworden. Die massa is geen gemeenschap, al leen maar een opeenhoping van indi viduen, maar dit massale geeft hem toch in elk geval een gevoel van vei ligheid. Hij is niet meer alleen, want zodra hij alleen is bekruipt hem weer de angst. Hij gaat dus uit. Met z'n vieren of zessen op de bridge-partij, of met een paar hohderd tegelijk in het restaurant, maar liefst met enige duizenden in het stadion. Men zou verkeerd doen deze „uit huizigheid" en deze hordenvorming in massale bijeenkomsten alleen te ver klaren uit een zekere lichtzinnigheid of sportliefhebber!]. Het is een onder deel van het maskeradespel. Het is een uitlaatklep van de angst. Het is een bonte Dinsdagavondtrein der vreesachtigen. Het reisbureau X voor -'e vereenzaamden Wij komen op een tweede masker In zijn boek „Der Nihilismus" zegt Thielicke ergens: „Die herrenlos ge- wordenen Dinge suchen alle ihren neuen Herrn". Dit geldt niet alleen voor de „din gen", maar ook en vooral voor de mensen, en het betekent vrij vertaald „De mens die God heeft afgezworen zoekt een afgod!" Want het „eigen heer en meester zijn" kan ook de meest verstokte atheïst niet volhouden. Het paradoxale verschijnsel doet zich voor, dat de mens, ieder mens die zegt. „Laat ons Zijn banden verscheuren en Zijn touwen van ons werpen", aan stonds op zoek gaat naar nieuwe ban den, waarmee hij nu zichzelf bindt. De heiden die God niet kent, zoekt een surrogaat in z'n afgod. Hij moet voor z'n angst toch ergens bescherming zoeken. Hij voelt zich geen moment veilig omdat hij zich omringd voelt door allerlei daemonen en boze gees ten, die z'n geluk bedreigen, z'n oogst willen vernielen of z'n vrouw of kin deren op de hielen zitten. Vandaar, dat hij beschutting zoekt bij z'n afgod. Volkomen rust geeft dat hem wel niet, want die afgod is ook een grillig heer schap, waarvan hij nooit weet wat hij er precies aan heeft. De heiden ver trouwt z'n god nooit, en hij is er al leen maar bang voor. Maar het is in elk geval te proberen, deze godheid op allerlei manieren zo gunstig moge lijk te stemmen, en zo heeft het altaar hem althans een schijn van veiligheid gegeven. Veel heeft hij er niet bij ge wonnen, maar in elk geval dit, dat de angst is gecamoufleerd. We zijn hierbij dus weer heel dicht in de buurt van het masker. De moderne mens is in vele opzich ten een moderne heiden. Hij draagt z'n gedrochtelijke goden beelden niet in processies rond, maar hij heeft in gemoderniseerde vorm toch wel iets dergelijks. Hij heeft z'n magie, z'n kaartleggers, z'n mascottes en z'n séances. Het bijgeloof heeft norme afmetingen aangenomen, om DOOR dat de moderne mens toch z'n afweer geschut en schuilkelders nodig heeft niet alleen ter bescherming tegen bom men, maar ook tegen al die geheim zinnige bedreigingen die geen naam hebben, en waartegen hij zich wapenen moet. Alleen maar om de angst! U ziet daar niets van. U merkt er niet zoveel van. Wat u om u heen ziet is koude za kelijkheid. Handel en verkeer. Kan toren en schoorstenen. Cultuur en ver nuft. Beton en helicopters. Maar ach ter dit masker der moderne zakelijk heid grijnst de afgod, bij wiens altaar de moderne metjs z'n angst probeert kwijt te raken. Een van de taaiste vormen van bij geloof is het geloof aan de goedheid van de mens. Dit is ook wel een pret tig bijgeloof, en doet althans een nieuw middel aan de hand, om z'n angst te elimineren, want wij kunnen dan ten minste de mooie droom gaan dromen, dat de ene mens de andere geen kwaaa meer zal doen, en dan is een van de belangrijkste angstaanjagers van het toneel verdwenen: de oorlog! We zeiden, dat dit bijgeloof taai was. Telkens weer, en met name in de oor log, is de waarheid van het woord be wezen: homo homini lupus, d.w.z. ie der mens is een wild beest voor z'n medemens. Maar niet zodra zijn de wilde beesten achter de tralies der vredesverdragen gezet, of de „goede mens" verschijnt ineens weer op het toneel. Beter, de wolf met het mas ker van het fatsoen, de beschaving, of hoe men het verder maar noemen wil. Wij willen in dit verband de veel- bestreden leer der „gemene gratie waardoor de doorwerking der zonde beteugeld zou worden, maar niet ten tonele voeren. We herinneren alleen maar aan een kernachtig gezegde van de reeds eer der genoemde Thielicke. Wat ik be doel komt ongeveer hierop neer, dat Thielicke zegt: „Het is belangrijk dat iemand een paar gezonde en sterke benen heeft, maar veel belangrijker is of er een bodem is waarop deze benen kunnen staan!" Dat zal iedereen wel toestemmen. Zonder beeldspraak betekent dit, dat er heel wat goede en beste mensen, vriendelijke en hulpvaardige mensen kunnen rondlopen, mensen met een edel karakter enzovoort, maar als de religie, het fundament (de bodem waarop de benen moeten staan) gaal wankelen, dan wankelt al het andere mee, en moet het tenslotte op de chaos uitlopen. Het Nazisme heeft ons geleerd, dat de mens die overigens geen kip kwaad zou doen, de gevaarlijkste sadist kan worden, zodra de bodem der religie hem ontzonken is, en deze religie is ingeruild voor de ideologie van de staat, het vaderland of iets van dien aard. Het is niet voldoende een „recht schapen" mens te zijn, om rechter te wezen; niet voldoende philantropische aanleg te hebben om dokter te wezen; niet voldoende over inzicht te beschik ken om politicus te zijn, want al deze „goede eigenschappen" kunnen een volgend ogenblik dienstbaar gesteld worden aan andere machten, die tot pogroms, gaskamers en justitionele moord voeren. Wie staat op het fundament van het christelijk geloof kan zeggen: „Hier sta ik, ik kan niet anders!" Maar wie o it fundament mist kan altijd anders ondanks alle rechtschapenheid en phi- lantropie. Het wordt zelfs zó, dat als de mens gaat begrijpen, dat ook het humanisme geen waarborgen meer biedt voor z'n veiligheid, en dat ook hierdoor z'n angst wèl gemaskerd werd, doch niet verdween, deze angst zal omslaan in haat, speciaal in haat tegen het chris tendom, dat hem steeds zo onver bloemd de waarheid heeft gezegd. Dan wordt het woord bewaarheid gij zult gehaat worden van olie volken. Het volk van de dollar zo goed als het volk achter het ijzeren gordijn. Hetgeen nu natuurlijk nog niemand gelooft. Ingez. Mededeling (advertentie) Ruwe en» gesprongen handenKALODERMA Gelee Een nieuwe hal verrijst. Bernhardhal krijgt kleinere broer; houten gebouwen gaan verdwijnen. (Van onze §-redacteur.) UTRECHT, 18 Februari. De Utrechtse Jaarbeurs gaat zich in een snel tempo verder uitbreiden. Op het Croeselaan-terrein is reeds begonnen met de bouw van een nieuwe hal, die een oppervlakte zal hebben van 7000 vier kante meter en die f 2.000.000 kost. Tijdens de komende najaarsbeurs zal deze hal, die ongeveer half zo groot is als de kolossale Bernhardhal, al in gebruik zijn. Bij de uitvoering van dit plan zullen tevens de eerste stappen worden gezet in de richting van een nieuwe ordening op het Croeselaanterrein, dat thans vde bezoekers wel heel erg onoverzichtelijk is. De nieuwe hal zal rechts van de hoofdingang aan de Graadt van Ro-g- genweg verrijzen. In een volgende pha se zal dan een middenpartij worden ge bouwd van een wat spectaculair karak ter. In de hoek by de ingang verrijst een groot restaurant, dat bulten de Jaarbeursperiode ook voor andere doel einden kan worden gebruikt. De nieuwe hal, die waarschijnlijk ook naar een lid van het Koninklijk Huls zal worden genoemd, wordt gebouwd door het Nleuwbouwbureau van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V, !n een staalconstructie, opgevuld met oranjekleurige Friese steen. Binnen twee of hoogstens drie jaar zal het ge hele Croeselaan-terrein nu zijn defini tieve vorm hebben. Men zal hier dan beschikken over een netto expositie nte van 4000 vlerkante meter, waar- 'e helft overdekt zal zijn en ae »pen ruimte. de rommelige houten gebouwen op het Vredenburg, die voor 't Utrecht se gemeentebestuur al lang een steen des aanstoots vormden, gaan verdwij nen. Thans is definitief besloten tot de bouw van een nieuw secretarlaatsge- bouw, dat het huidige al heel weinig representatieve houten bouwsel zal ver vangen. Ook het houten Landenpavlljoen en het Vreden-burgpaviljoen zullen op kor te termijn verdwijnen. Men raakt hier door 2000 vlerkante meter expositie ruimte kwijt en deze zal op de een of andere manier vervangen worden door uitbreiding In de hoogte van de vaste gebouwen. Een en ander zal het uiter lijk aanzien van de hartader van de Domstad zeer ten goede komen. De jarige Marijke kreeg in het Paleis te Soestdijk vele geschenken in ontvangst te nemen. Namens de Stich ting „Het Vierde Prinsenkind" werden door twee meisjes bloemen aangeboden en van het Regiment Verbindingstroe pen was er een tafeltje, er was werkelijk té veel om op te noemen. Prinses Marijke met een van haar nieuwe aanwin sten, waarmee ze blijkbaar erg in haar schik is. Op de achter grond Roza en Toosje de Kuyper, die de bloemen aan boden. J' 's-GRAVENHAGE, 18 Febr. Op 9 en 10 April a.s. worden te Gent Benelux ge- meentedagen gehouden door de Ver. van Nederlandse Gemeenten en de Bond der Belgische Steden en Gemeenten. De ge meentebestuurders uit België, Nederland en Luxemburg zijn uitgenodigd. Het onderwerp is „De gemeente en de industrie". Inleidingen worden gehouden door mr H. A. M. T. Klofschoten, burge meester van Eindhoven, dr H. Cravatte, burgemeester van Diekirch en E. An- seele, wethouder van Gent. In 1952 vond een dergelijke conferentie in 's-Hertogenbosch plaats, waaraan toen ruim 300 gemeentebestuurders uit de drie landen deelnamen. De Canadese regering heeft Koningin- moeder Elizabeth van Engeland officieel uitgenodigd, na haar bezoek aan de V.S. in de herfst enige dagen in Canada door te brengen. Vooruitzichten blijven gunstig. In 1953 meer geproduceerd, verkocht en geëxporteerd» EINDHOVEN, 19 Febr. In de traditionele halfjaarlijkse bijeenkomst van de raad van bestuur der N.V. Philips Gloeilampenfabriek met de personeelsraad heeft d* president van de raad van bestuur, ir P. F. S. Otten, medegedeeld, dat de pro ductie in 1953 met 70% is gestegen. De verwachtingen voor 1954 kunnen worden gekenschetst als gegrond optimisme. Het aantal arbeidskrachten in Nederland be draagt thans 44.600, waarvan 27.100 in Eindhoven. Zonder vooruit te lopen op do gegevens, welke in de officiële jaarstukken zullen verschijnen, aldus ir Otten, kan thans worden gezegd, dat 1953 voor het concern een voorspoedig jaar is geweest. De taken, welke de N.V. zich in het begin van dit jaar had gesteld, zijn over het geheel genomen volbracht en deze taken lagen belangrijk boven hetgeen in. 1952 werd gepresteerd. Er is meer geproduceerd, meer verzonden naar het buitenland en meer verkocht aan de afnemers over de gehele wereld dan in enig vooraf gaand jaar. Een jaar geleden heeft een zekere aan- Philips met het vervaardigen van televi- passing van de productie plaats gehad sieapparatuur in de vrije wereld buiten bij de opgelopen voorraden der produc- de V.S. van Amerika aan de spits staat ten. Deze ging gepaard met een beperkte en dat de raad van bestuur vast van plan personeelsvermindering. Na enige maanden van een aarzelende markt in het begin van 1953, maanden, waarin de afzet weinig toenam, ontstond een aanmerkelijke toeneming van de vraag naar de producten der maatschap pij. TELEVISIE. In het bijzonder de nieuwere pro ducten, zoals televisiebuizen, televisie apparaten en scheerapparaten, traden bij de omzetuitbreiding op de voorgrond. Het was toen zaak om het productie- peil weer in overeenstemming te bren gen met de vergrote afzetmogelijkhe den. Een blijvende uitbreiding van de productiecapaciteit in enige belangrijke omvang wordt gevonden door uitbrei ding van ruimte, van machines en van personeel. Van bestuurszijde werd voorts een uiteenzetting gegeven over de stand van zaken ten aanzien van de televisie in het algemeen en met betrekking tot Philips in het bijzonder. Men deelde mede, dat ROME, 18 Februari Zware regens hebben ernstige schade in Zuid-Italië aangericht. Uitgestrekte landerijen staan onder water, talrijke verbindin gen zijn tengevolge van grondverschui vingen verbroken en vele dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden. Hon derden mensen moesten wegtrekken, omdat hun woningen op instorten stonden. Calabrie is de zwaarst getroffen streek, doch ook andere delen van Ita lië hebben te lijden van zware regen val en stormen. De hoofdstad van Macedonië, Skopl je, is door sneeuw van de rest van Zuid-Slavië afgesloten. De hoofdspoorweg van Zuid-Slavië naar Griekenland is tussen Titov Veies en Djevdjelija onderbroken. Honderd meter spoor is door een overstroming weggespoeld. Tenslotte is de hoofd spoorweg van Zuid-Slavië naar Bul garije door sneeuw in Oost-Servië ver sperd. Ingezonden Mededeling (adv.) E Berlijnse conferentie is ten einde en het slotcommuni qué, dat U gisteren in ons blad heeft kunnen lezen, is opge steld. Het zijn de Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken, die door het doen van consessies op diverse punten, tenslotte de conferentie voor een algehele mislukking heb ben weten te behoeden. Men kan best overeenstemming met de Rus sen bereiken, dat is gebleken, als men maar veel toegeeft. Van Wes telijke zijde moet men eerst bereid zijn om denkbeelden op te geven en pas daarna gaan de Russen ook nog eens kijken of ze iets van hun stand punt zullen prijs gegeven. Op zich zelf is dat geen wonder, daar er hier twee zo volkomen verschillen de ideologieën tegenover elkaar staan, dat misverstanden ieder ogenblik rijzen en het uiterst moei lijk is elkaar te vinden. Het enige positieve, dat bereikt werd, is, dat men op 26 April over Korea gaat praten in Genève. Maar laat ons weer niet te vroeg juichen. Wat men in Panmoendjon niet voor elkaar heeft gekregen, zullen de ministers nu pro beren te doen. Weet U nog, dat hetzelfde geschiedde met het Duitse en Oostenrijkse pro bleem. Daarover hebben de plaatsver vangende ministers zich destijds het hoofd gebroken, doch men kwam geen stap verder. Welnu, dan zouden de grote vier er in Berlijn over gaan pra ten. En is men nu een stap dichter bü de oplossing? moeilijkheden die men in Panmoen djon niet heeft kunnen overwinnen naar een conferentie der grote vier. Dat de conferentie van Genève mo gelijk is geworden, is zeker niet te danken aan het feit, dat Molotof plot seling weer een tegemoetkomende houding heeft aangenomen. Wij hebben al eerder geschreven, dat Rusland best bereid zou zijn iets te doen in Azië. Maar dan alleen al. de Chinese communisten mogen mee praten. Welnu, de regering van Peking mag naar Genève komen, 't Houdt wel geen erkenning van het rode regiem in, maar dat dit direct zou gebeuren, had Molotof vermoedelijk wel niet verwacht. Het toegeven, vooral van Dulles om, al is het met nog zoveel restricties, met de Chinese communis ten aan de tafel te gaan zitten, bete kent in feite een overwinning voor Molotof. Dit zal voor hem trouwens aanleiding zijn te pogen op de bespre kingen in Genève opnieuw aan te drin gen op erkenning van het communis tische regiem voor China. Men behoeft geen profeet te zijn om te kunnen verklaren, dat als rood- China door de Westelijken als vijfde partner zou worden erkend, de com munisten van hun kant bereid zouden zijn de grote drie hun zin te geven in den, tot het zijn meesters in Moskou en Peking weer gewenst voorkomt, zich te roeren. Zo liggen de papieren na de Ber lijnse conferentie. Inderdaad geven we Dulles toe, dat de kansen op een oor log minder zijn geworden. Zolang er nog gelegenheid is elkaar aan de con ferentietafel de waarheid te zeggen en men ook bereid blijft deze waarheid aan te horen, zal er weinig kans zijn op een oorlog. Maar anderzijds moet het ons toch ook van het hart en het slotcommu niqué geeft daar alle reden toe dat de toekomst van Europa er somber uit ziet. Duitsland blijft verdeeld, Oosten rijk bezet. Rusland bleek tot geen prijs bereid een oplossing te accepteren. O ja, we weten wel, dat de hoge commissarissen zich weer over het Duitse probleem zullen buigen, maar moeten we dit niet zien als een doekje voor het bloeden? En tenslotte is de leuze van ont wapening weer hoog gehouden. Men zal er in de V.N. opnieuw over gaan praten. Men is er in de ontwapenings commissie van de Volkerenorganisatie al zo lang mee bezig om te trachten tot een vermindering van de spanning te komen door de volkeren te bewegen zich weer niet tot de tanden te bewa penen, doch dit alles binnen de perken te houden. Dus ook hier een afschuifsysteem. Maar ditmaal een juist systeem, omdat de V.N. de enige organisatie is, waar binnen gesproken kan worden over deze dingen. Immers, een ontwapening gaat alle volkeren aan en niet alleen de vier grote mogendheden. De Berlijnse conferentie is afgelo pen; direct vruchteloos zjjn de debat- is op dit gebied deze positie te behouden. Wat kleurentelevisie betreft werd me degedeeld, dat in Europa hieromtrent in de eerstvolgende jaren geen serieuze ver wachtingen mogen worden gekoesterd. Kleurentelevisie verkeert nog in expe rimenteel begin-stadium, ook in Amerika. De techniek van de kleuren-televisie is dermate moeilijk, dat men er de eerste jaren nergens ter wereld veel van kan en mag verwachten. Ook de laboratoria van Philips houden zich er mede bezig. Ingezonden Mededeling (adv.) EEN UITK0HST Y00R MAAGLIJDERS Maag':jders U kunt weer alles gaan eten. De echte C. R. MAAGTABLETTEN zijn weer in Nederland verkrijgbaar. geven direct verlichting en zijn pijn stillend. Vooraanstaande doktoren en chirurgen, hier te lande, tellen wij onder onze cliënten. De whte Ameri kaanse C. R. MAAGTA3LETTEN zijn die lichtgele tabletten. Alléén verkrijgbaar bij de importeur LOUIS RIETBERGEN Nieuwe Binnenweg 400 - Rotterdam. Vraagt de ratis brochure enige verplichting. zonder ARNHEM, 17 Febr. Aan de voorberei dingen voor de „Jubo II", het feest van de NCRV op tweede Pinksterdag - 7 Juni a.s. - wordt hard gewerkt. Voor de turn- demonstratie op de grote Sonsbeekweid* hebben reeds 3180 dames en 917 heren in geschreven en voor de mars door de stad 96 verenigingen uit het gehele land, ter wijl de inschrijving van het aantal mu ziekcorpsen thans 30 bedraagt. Voorts zullen 5.000 zangers en 1000 kinderen zich laten horen in een cantate van Badings. Een openluchtspel zal worden opgevoerd in het zgn.'Larixdal van Sonsbeek, waar een groot toneel komt met als achter grond een kerk. Ook ligt het in de be doeling een carillon te laten komen met 49 klokken. Tot de festiviteiten behoren mede een autopolowedstrijd, een tour- nooi van de landelijke ruiters en tot slot een vuurwerk. Minister Kernkamp enthousiast over zijn bezoek aan Suriname. PARAMARIBO, De Nederlandse minis ter van Overzeese Rijksdelen, prof. Kern kamp, is zeer enthousiast over wat hij tijdens zijn bezoek aan Wageningen en Nickerie gezien heeft. De eerste rijst staat op Wageningen reeds te velde, de rijst- pellerij is gereed en het eerste pompge- maal zal waarschijnlijk op 1 April in werking worden gesteld. Er komt een eerste groep van 13 boerderijen. Het onderzoekingswerk, dat ten doel heeft een rijstsoort te telen met een har de stengel, die geschikt is voor het machi naal maaien, is goed gevorderd. Ook bij het bezoek aan de Prins Bernhardpolder bleek de minister, dat daar verdienstelijk werk verricht wordt. De conferentie in Genève betekent I Korea en Ho Tsji Minh in Indo-China I ten niet geweest, maar de resultaten alleen maar een verplaatsing van del op te dragen zich verder koest te hou-1 zijn povertjes, zonder meer] Reeds op weg naar Nederland DJAKARTA, 19 Febr. De heer Even huis, van „De Vrije Pers" te Surabaja, die wegens het overseinen van berichten over de affaire in het Simpang-hotel te Surabaja in hechtenis was genomen, is thans officieel uitgewezen. Hij is Vrij dagochtend met een vliegtuig van de K.L.M. naar Nederland vertrokken. m

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3