T ZEEUWSE PLAKKEBORD lërhorsK 59.- T SPIEGELTJE Drie maanden geëist tegen burgemeester van Hulst ST. ANNALAND KAMPT MET WONINGNOOD Mantelcostuums Hartelijk afscheid op paleis „Het Loo" Voorschotten op later te maken winsten DE BUS Dames! V ©oral na „Het Nederlandse Trekpaard' vergaderde HOUTMAN Plan tot waterbeheersing in W. Z.-Vlaanderen. 60 jaar Christelijke school te Grijpskerke Been van vrouw afgekoeld door staaldraad, Adviescommissie van het Rampenfonds, Vrouwen werden onwel door uitstromend gas erdag 20 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 ■N» Weer terug in eigen omgeving TERWIJL grote sneeuwvlokken de perken en plant soenen rond paleis „Het Loo" onder een dikke Vacht bedekken, zijn de achttien ouden van dagen uit Zierikzee huiswaarts gekeerd. Zij waren de laatsten van een groep van 86 Zeeuwse evacuees, die na de ramp liefderijk in het Koninklijk paleis zijn opgenomen en meer dan een jaar zijn zij te gast geweest van onze landsvrouwe. Van tekenstift en voorzittershamer. Donderdag 25 Februari viert een, we mogen wel Stavenisse zal binnenkort een alarmsysteem voor drei- zeggen, bijzonder man zijn gende stormvloeden gaan In de gang stonden de joffers en pakken gereed Om in de speciale autobus te tvorden geladen. In een reis tas zagen we het tere groen Van een plantje, dat door Oen van de oudjes met grote lorg was opgekweekt. In de voormalige wapen zaal werd voor de laatste fnaal het ontbijt genuttigd èn hier zijn nog vele harte lijke woorden gesproken. De intendant van het paleis en domein „Het Loo", Jhr D. J. A. A. van Lawick van Pabst herinnerde hier aan de pret tige sfeer en bracht dank ten de plaatselijke Rode Kruisafdeüng, die zo enorm Veel werk voor de oudjes heeft verricht. De heer P. C. Wiessner, verbonden aan het paleis, las een hartelijk afscheidstelegram voor van de Prinses, die thans in Den Haag verblijft en waarin de Prinses allen een afscheids groet met de beste wensen voor de reis meegaf. Ds J. F. Berkel, de hof prediker, heeft tenslotte een gebed uitgesproken en de öudjes erop gewezen, dat zij een diep gevoel van dank baarheid in hun hart moeten meedragen, nu zy naar Zee land terugkeren. Van het gezelschap gaan twee personen, de heer en Mevr. Bijdevaate terug naar Nieuwerkerk, de overigen naar Ons Huis" te Zierik- zee. Dit tehuis is lange tijd in gebruik geweest voor de mannen die in Zierikzee aan 25-jarig jubileum. Het is de heer C. van Hoek, tekenaar le klas bij de P.Z.E.M. Een merkwaardig man tevens, want niet alleen kan hij vaardig de tekenstift hante ren doch ook op zeer vaar dige wijze een voorzitters hamer hanteren. Hetgeen bewezen is in de personeels vereniging van deze electri- citeits-maatschappij die on- proberen. Het personeel dat daarvoor is opgeleid zal worden opgeroepen en ver scheidene onderdelen van 't systeem zullen op waarde worden beproefd. Ook voor eventuele interne evacuatie zijn uitgebreide voorzorgs maatregelen opgesteld die meteen zullen worden be proefd. In bepaalde gebou wen zijn reeds diverse arti- het dijkherstel werkten, der zijn leiding groeide tot kelen opgeslagen zoals ver- doch het is nu weer opge knapt en vrij gegeven. De directrice van het tehuis, mej. Wartena, die ook die tijd in „Het Loo" te gast is geweest, was al vooruit ge reisd om haar „kinderen" welkom te kunnen heten. een grote levenskrachtige lichtingsartikelen, bedden, vereniging. Het is ook be- levensmiddelen enz. wezen in de P.Z.E.M.-re- I" St. Kruis heeft oud- vue's waarvan de heer Van burgemeester Dhont zijn 75e Hoek een der geestelijke va- verjaardag gevierd. Hij was ders is. De belangstelling voor zijn zilveren jubileum zal ongetwijfeld groot zijn. NOTEERT U Goes: 24 Febr. Hotel Cen traal: Receptie zilveren ju bileum (3.305 u.) mej. M. de Vries, hoofd huishouding ln het gasthuis. Kloetinge: Woensdag 24 Februari a.s. gemeenteraads vergadering. O. en W. Souburg: Maan dag a.s., 5 uur, Rehoboth, filmavond Chr. Metaalbe- werkersbond. Westkapelle: Donderdag Mooi nieuws komt er uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder Clinge is een oud havenhuis kortgeleden ingericht als directiegebouw, van waaruit de voor bereidingen tot een uiteindelijke herindijking van het Verdronken Land van Saef tinge zullen worden geleid. Binnenkort wordt al begonnen met metingen en bo ringen. Min of meer geruisloos is zodoende het vraag stuk van deze herindijking in een meer concreet stadium van plannenmaken overgegaan en.... ieder kan daarover alleen maar blij zijn. Het zal natuurlijk nog wel enkele jaartjes duren, voordat dit oude, eer tijds vruchtbare land aan het water zal zijn ontrukt. Maar als wij 1960 schrijven, zal naar alle waarschijn lijkheid toch wel 2500 ha aan de Zeeuwse cultuur grond zijn toegevoegd. Een paar jaar daarvoor zal, zo mag worden gehoopt, reeds eenzelfde oppervlakte tussen Walcheren en de Bevelanden van het water zijn afgesloten. Een flink aantal boeren zal dan aan een bedrijf geholpen kunnen worden. Het is wel opvallend, dat de kwestie der inpoldering nog nooit zo vaak in het middelpunt der belangstelling heeft gestaan als het laatste jaar. Voor de ramp werd er ook wel over gesproken en leefden er evengoed wen sen, maar verder kwam het niet (met uitzondering dan van het Zuid-Sloe). Nu heeft ook het Rijk veel meer aandacht voor deze voor Zeeland zo uiterst be langrijke zaak. Dat zal ook wel hiermee samenhangen, dat er meer geld beschikbaar kan worden gesteld, nu de moeilijkste jaren voor onze Nederlandse volks huishouding achter de rug zijn. Hoe het zij: voor velen uit onze provincie komen er straks nieuwe mo gelijkheden en wie zou zich daarover niet verheugen1- Zij bleven samen. Vergadermoeheid. vanaf 16 October 1929 tot aan de samenvoeging der ge meenten Aardenburg en St. Kruis en Eede in 1941 bur gemeester. De tegenwoordi- aannemer M. (met wie hij bevriend was) een afspraak hebben gemaakt, dat hij diens administratie in orde zou houden voor f 300.per maand. Van Mei 1946 tot in 1949 zou dit bedrag steeds zijn uitbetaald. De verdachte be twijfelde echter, of hij regelmatig hel geld had ontvangen. Bovendien moest het worden be- ge burgemeester, de heer M. .schouwd als een soort van voorschot In Aardenburg verblijven nog vele Schouwse evacuees, die allen, hoe goed ze het ook mogen hebben, met spanning de dag verbeiden, dat zij weer naar hun eigen omgeving kunnen terugke- ren. Maar de heer J. Zorge en mej. E. de Mey uit Se- a.s., 7.30 uur, ouderavond in, roo^g^e zullen in Aarden de „School met de Bijbel burg blijven. Dezer dagen Westkapelle: Vrijdag a.s., zijn zij in het huwelijk ge- 7.30 uur, Herv. Jeugdge- treden en wethouder Cats- bouw, jaarvergadering Chr. man hield als ambtenaar der Zangvereniging „Looft den burgerlijke stand daarom Heere", Westkapelle: Zaterdag 27 febr. a.s., 8 uur, filmavond ln het Herv. Jeugdgebouw. een bijzondere toespraak. Dat er vele Schouwse ge- evacueerden de tribune be volkten valt te begrijpen. De lust tot vergaderen schijnt ook in Westkapelle niet bijster groot te zijn. Woensdagavond j.l. zou hier een vergadering worden ge houden van de vereniging Ziekenhuisverpleging „Westkapelle". Hiervoor be stond echter zo wéinig be langstelling, dat men ge noodzaakt was de vergade ring veertien dagen uit te stellen. Overigens wel een beetje sneu voor de secreta ris-penningmeester, de heer J. Stoel, die juist vijftien jaar in dienst was. A. C. van Dongen en secre taris Paridaen kwamen hem gelukwensen en vele inwo ners bewezen eveneens hun oud-burgervader niet te zijn vergeten. De Stichting „Het Vierde Prinsenkind", die in totaal 28. 432 oorlogsweesjes, wees jes en slachtoffertjes van de watersnood onder haar hoe de heeft, zal omstreeks half Juli weer een drietal kam pen organiseren. Een van deze kampen komt in West kapelle. Een welgemeend „Bravo" naar de Amsterdamse schooljeugd, die meer dan twintigduizend boeken ver zamelde voor openbare en schoolbibliotheken in de 18 gemeenten van Schouwen! In Tholen ging „Een zee man uit passagieren" en wel voor het departement Tho len van de Mij tot Nut van 't Algemeen, die niet minder dan 120 jaar bestond. De secretaris, de heer I. v. d. Stel, sprak een openings woord en betuigde zyn spijt, dat er voor een culturele avond zo weinig belangstel ling wordt getoond. Deze avond waren er echter vele leden aanwezig en werden zelfs enkele nieuwe leden ingeschreven. Men genoot ten zeerste van het blijspel over de passagierende zee man. Bijna 10 mille inkomsten voor belasting verzwegen MIDDELBURG, 19 Februari. „Dit is een Pijnlijke zaak. Het gaat om fraude in de vorm van een ernstige belastingontduiking, gepleegd door de burgemeester van één der voornaamste steden in dit arrondissement. Ik weet, dat een veroordeling consequenties kan hebben, maar het Openbaar Ministerie heeft gemeend daarvoor niet uit de weg te mogen gaan. Er is hier sprake van een misdrijf. Een burgemeester moet iemand zyn, in wie iedereen onvoorwaar delijk vertrouwen kan stellen. Om er persoonlijk rijker van te worden heeft verdachte zijn inkomsten voor de belasting verzwegen. Dat betekent, dat hij in de tijd van vier jaar f 3200.aan belasting te weinig heeft betaald. Ik heb de eer te requireren, dat hij zal worden veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor de tjjd van drie maanden". Dit was het slot van het re quisitoir van de Officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, in de zaak tegen B. A. Th. M. T., burgemeester van Hulst, die vanmorgen terechtstond op be schuldiging opzettelijk onjuist aangifte te hebben gedaan van door hem ge noten inkomsten. Volgens de dagvaarding had hij over 1946 een bedrag van f 2400 verzwegen en over de jaren 1947 en 1948 steeds een bedrag van f 3600. Kort na de bevrijding zou T. met de te Westkapelle vobr het Rode Kruis. De opbrengst was zeer groot, n.l. 237.- De opbrengst van de col lecte voor de Zeeuwse jeugd gehouden te Kamperland en Wilhelminadorp bedroeg resp. ƒ21.51 en ƒ46.74. In Serooskerke op Walcheren .haalde men voor dit doel 248.40 op. 'Ingezonden Mededeling (adv.) Hamea-Gelei voor Uw handen GOES, 19 Februari In de heden niddag in „De Prins van Oranje" ge- touden vergadering van de afdeling Üeeland van de Kon. Vereniging „Het tfederlandsche Trekpaard" hebben de afgevaardigden een voorstel van de kring Walcheren om een representa tieve figuur als voorzitter van het hoofdbestuur te benoemen met 17 te gen 11 stemmen verworpen. De vergadering heeft er met nadruk op gewezen, dat Zeeland het recht toe komt om in de landelijke jury verte genwoordigd te zijn. Op een rond schrijven van de verenigingen naar al le afdelingen was een adhaesie betui ging binnengekomen, van de afdeling Zuid-Beveland, waarin de plaatsing van de heer. Joh .de Feijter als nummer 1 op de nominatie ten zeerste werd toe gejuicht. Het hoofdbestuur zal verzocht wor den een datum voor 1 April vast te stellen voor de herkeuring van heng sten, die niet voor de keuring in aan merking kwamen. Een afgevaardigde van de kring Oost Zeeuwsch-Vlaanderen maakte be zwaar tegen twee keuringen per dag te Axel. Hij zou voor deze plaats een volle dag uit willen trekken en de aan vangstijd op 11 uur willen stellen. Hieraan werd een voorstel gekoppeld om een centrale keuring in Den Bosch te houden. De meningen hierover lie pen zeer uiteen. Gezien de keurings techniek bleek men wel iets voor dit voorstel te voelen. Uit het oogpunt van gedencentraliseerde keuring en de handelswaarde besloot men echter de zaken te laten, zoals ze zijn, maar dan de centrale hengstenkeurtngen voor Kerstdag te doen plaats vinden. Bij de bespreking van de agenda van de binnenkort te houden algemene vergadering werd de 15 Procent pre mieheffing bij de invoer van Belgische hengsten van drie jaar en ouder ver worpen. De vergadering was voorstan der van invoer zonder premieheffing. Ingezonden Mededeling (adv.) Singel 114-116 SCHIEDAM Sedert jaren vertrouwd adres PIANO'S ORGELS Plannen tot verbetering besproken ST. ANNALAND, 19 Febr. In de raadsvergadering van St. Annaland heeft burgemeester v. d. Bos met en kele gevoelvolle woorden de nage dachtenis geëerd van het overleden raadslid de heer Snoep. Er werden énkele ogenblikken stilte in acht ge nomen. Vervolgens sprak de burge meester over de woningnood. De ge meente telt zestig ontoelaatbare sa menwoningen waarvan dertig wel zeer urgente gevallen. Het aantal wonin gen, dat verbeterd of aangevuld moet worden bedraagt zeker 100. Bovendien is er een lijst waarop nog eens veer tig gegadigden voor een woning staan. Het uitbreidingsplan is dan ook de enige mogelijkheid tot verbetering. Daarnaast zijn er de plannen tot ver betering van de riolering, de bestra ting, de verlichting en tot beplanting, om maar niet te spreken over de bouw van een wijkgebouw voor het Groene Kruis, badhuis en verenigingslokaal. De raad besloot dan ook zonder hoof delijke stemming tot aankoop van grond en het bouwrijp maken in de Cureelanden, Hoenderweg en Nieuw- straat. Gesproken werd voorts over de verouderde leermiddelen waar o.m. de bijzondere school mee moet werken. De hoofden der scholen zullen opgave doen van wat er nodig is. Voorts be raadde men zich over de bouw van 'n ambtswoning voor de burgemeester. Een besluit is er nog niet gevallen. De raad besloot alsnog medewerking te verlenen in de garantiestelling voor de „Stichting Tehuis voor Ouden van Dagen", aangezien ook Scherpenisse besloten heeft mee te dopn.,Na uitvoe rige discussie werd besloten het cre- diet voor de brandspuit tot f 20.000 te verhogen. De heer Stols wees in de rondvraag op de moeilijkheden inzake de uitbetaling van de kolen- en huur- toeslag volgens de W.W. Het lijkt hem gewenst deze uitbetaling wekelijks te doen. Toegezegd werd een betere rege ling te treffen. De heer Ridderhof drong aan op bestrating van de Vijf Zinnen en wethouder Goedegébuure meende dat ook andere straatjes in aanmerking dienen te komen. op de winst, die een op te richten deel genootschap in de toekomst zou gaan maken. Het was zijn bedoelinng ge weest één en ander dan pas te ver rekenen. TEGENGESTELDE VERKLARINGEN. Diametraal tegenover elkaar stonden de verklaringen van de verdachte en de aannemer M. Volgens de laatste zou de burgemeester hebben gezegd, dat M. niets moest boeken en opgeven, omdat hy er geen belasting over wilde betalen, De aannemer wilde dit wél doen. De verdachte zou juist tegen M-. hebben 'gezegd, flat hij het Wel wilde opgeven, maar de aannemer had daar niets voor gevoeld. Uit de stukken bleek, dat de boekhouder van M. wist, dat T. iedere maand f 300.ontving. Hij moest dit boeken zonder vermelding van naam of als privé. Mr. P. van Empel, de president, wees op de grote gevaren van zijn handelwijze en merkte op, dat zijn houding toch wel een erg vreemde in druk maakte. T. verklaarde, dat de oorlog hem veel geld had gekost en hij kon niet inzien, waarom zijn verklaringen min der zouden zijn dan die van zijn tegen stander. „Uw tegenstander zit hier. Dat is de Officier van Justitie. U ziet nu zelf, hoe u de zaak verdraait!", al dus repliceerde mr Van Empel, die eraan toevoegde: „Het is alles even klein en vervelend. U moest zich als burgemeester toch eigenlijk scha men: deelgenoot worden in een zaak en voorstellen om een n.v. op te richten". REQUISITOIR. Mr. Andreae stelde vast, dat de ver zwijging opzettelijk en welbewust is geschied. De verklaring van de aan nemer acht hij aannemelijk. Niet hij maar T. had belang bij niet-opgeven, De mededeling, van de burgemeester tegenover de rechter-Commissaris, dat de aannemer op die manier zijn zwarte ilonen kon wegwerken, was' onlogisch. Dan zou er in de boeken gestaan moe ten hebben, dat T. een vergoeding had ontvangen, zonder dat dit het geval Was. '- „De verdachte veronderstelt wel veel naïeviteit bij de rechtbank, dat deze z(jn verklaring straks tot verrekening te zullen overgaan zal accepteren. Geen mens betaalt graag belasting en pro- beert het bedrag zo laag mogelijk te houden. Als dit geschiedt met oirbare middelen, die binnen de perken van het toelaatbare blijven, zal niemand daarop aanmerking maken. Maar hier heeft T. zich op oneerlijke wyze ten koste der gemeenschap verrijkt. Dit was geknoei en aantasting van het openba Hij wist drommels goed, wat hy deed. Het is alles wel heel merkwaardig werken voor een ingezetene, in diens auto rijden en geld declareren, maar dit niet doorbetalen en bovendipn nog werk ingezonden Mededeling (adv.) OOSTBURG, 19 Februari. De hoofdin gelanden van het waterschap „Het Vrije van Sluis" hebben ter bestudering ont vangen een door een Ingenieursbureau opgemaakt schema voor een plan tot wa terbeheersing voor W. Z. Vlaanderen. Voor de uitvoering van dit plan, dat vele millioenen kosten zal, hoopt men de steun te verkrijgen van Rijkswaterstaat en Cul tuurtechnische dienst. Bij het geven van de opdracht tot het opmaken van dit schema is uitgegaan van de gedachte om de landbouw in W. Z. Vlaanderen de toppositie niet alleen te doen behouden maar nog op te voeren. Landbouwdeskundigen achten het mo gelijk door de waterbeheersing dé pro ductie nog op te voeren. Wanneer de algemene vergadering van het waterschap t.z.t.' tot uitvoering zal kunnen besluiten zal daarmede een der hoofddoelstellingen van het waterschap worden bereikt. GRIJPSKERKE, 19 Febr. Gister avond is in de Geref. kerk te Grijps kerke het 60-jarig bestaan van de Chr. school gevierd. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Wolf, herinnerde vooral aan de moeilijke tijd, die men tijdens de bezetting door moest maken en aan de strijd voor het Chr. onderwijs. Bij de Ingekomen felicitaties was een telegram van de oud-leerlingen, die nu in de Noord Oost Poldér wonen en een cadeau toezegden. De heer Groot Nibbelink gaf vervol gens een overzioht van hetgeen er om en in de school gebeurd is de afgelopen 60 jaar en waarover wij deze week al uitvoerig schreven. Hy memoreerde ook het overlijden van enkele oud-leerlingen tijdens de bevrij ding van Walcheren. Bovendien wees hij er op, dat een aantal oud-leerlingen zich thans een plaats heeft veroverd ln diverse emlgratiegebieden. De heer S. Douma, oud-hoofd der school, herinnerde aan de gevoerde schoolstrijd en wees er op, dat deze strijd nog altijd gevierd dient te wor den. Burgemeester H. U. Bouwman sprak vervolgens namens het gemeentebestuur gelukwensen uit; de heer A. Geschiere J.Hzn sprak namens de Geref. kerke- raad en ds Wisse namens de Herv. ker- keraad. Onder aanbieding van een klok feliciteerde de heer Z. Poppa namens de oud-leerlingen van de laatste 20 Jaar. Namens het onderwijzend personeel sprak mej. Hondlus, die een voorzitters hamer met inscriptie aan de heer Wolf overdroeg. Vervolgens sprak namens de oucb leerlingen uit de jaren 18941984 der heer A. Schout, lid van G. S. De plaatselijke zangvereniging luis terde de avond op met het zingen van Bij P.B.N.A. te Arnhem is geslaagd enkele liederen De heer Douma sloot voor' chauffeur-monteur, de heer J. Roe- geslaagde bijeenkomst met dankge- tert te Tholen. Ib.ed. Reeds nu ontvingen wij 'n zeer uitgebreide collectie Bergen op Zoom Zware straffen voor meinedigen. MIDDELBURG, 19 Febr. De Ar rondissementsrechtbank heeft vanmor gen de Amsterdamse commissionnair J. A. G. veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 jaar met aftrek voor arrest. M. S., houder van een woning bureau te Middelburg, kreeg 2 jaar met aftrek, alles conform de eis. Zij waren beschuldigd van het plegen van meineed in economische strafzaken, waarvoor zij binnenkort nog afzonder lijk zullen moeten terecht staan. zaamheden aan zijn huis laten verrich ten zonder ervoor te betalen", aldus de Officier. DE VERDEDIGING. Mr G. Tichelman uit Terneuzen trad op als verdediger. In een zeer uitvoe rig pleidooi beantwoordde hij de vraag, of er van opzet sprake was en welke het reclitskarakter van de verrichte betalingen is geweest, hetgeen afhan kelijk is van de visie op de overeen komst of afspraak tussen beide par tijen. Volgens mr Tichelman zweefde hen voor ogen een vormf van zaakuitoefe ning, waarbij voorlopig voorschotten werden uitbetaald. Hij leverde scherpe critiek op de fiscale recherche, die op vreemde wijze gekozen had voor de opvatting van de aannemer, die gesauveerd moest worden. T. had tegen die recherché gezegd het geld te willen verrekenen, maar die had hem daarvan afgebracht. WEMELDINGE, 19 Febr. De vrouw van de schipper L. Fernhout te Rotterdam van het motorschip „Joma" had in de buitenhaven te Wemeldinge het ongeluk in een staaldraad terecht te komen, waar door haar been werd afgeklemd. In aller (jl is het slachtoffer naar het zieken huis „Oostwal" te Gpes overgebracht. Jeugdorganisaties gaan meepraten. GOES, 18 Febr. Naar wij vernemen is thans overeenstemming bereikt over de samenstelling van een adviescommissie in Zeeland voor het Rampenfonds met be trekking tot de gelden, die beschikbaar gesteld zullen worden voor het jeugd werk in het rampgebied. De commissie is als volgt samengesteld: Voorzitter, ds H. M. Strating te Goes als jeugdcommissaris in Zeeland; Secre taris, mr J. F. Hornstra, directeur der Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschappelijk Wetk. Verder hebben zitting J. C. Braber te Noordwelle na mens het C.J.M.V., mej. Wika M. A. de Vlieger te Goes, regionaal secretaresse van het C.J.V-F.; Wika A. J. Klaassen, -vormingsleider der Ned. Herv. Kerk op Schouwen en Duiveland;' de heer Jacq. de Smit te Goes en mej. E. Contant te Co lijnsplaat, namens het Geref. Jeugdcen trum; drs J. J. Knibbe namens de C.J.B. T.B.; ir J. Bos te Goes namens de L.J.G.; L. de Priester te Vlissingen namens de Moderne Jeugdraad; mevr. H. H. du Croo te Zierikzee namens de Padvinderij; de heer A. van. Heerewaarden te Goes na mens de R.K. Jeugdraad in Zeeland in Zeeland en burgemeester L. A: Verburg te Stavenisse namens de Bond van Soci aal Cultureel vormingswerk. Deze com missie zal binnenkort over de datum wordt nog overleg gepleegd door de directeur van het Rampenfonds, generaal Alons, officieel worden geïnstalleerd. SLUISKIL, 18 Febr. Naar eerst heden bekend werd is eën veertiental dames, die Dinsdag j.l. een vergadering van de Ned. 'Herv. vrouwenvereniging te Sluis kil bezochten, door uitstromend gas on wel geworden. De vergadering vond plaats in het jeugdgebouw en het gas kwam uit. een gaskacheltje, dat niet goed functionneerde. Een arts achtte over brenging van twee dames naar het zie kenhüis te Sluiskil noodzakelijk. Douane had goede vangst TERNEUZEN, 19 Februari In „Veldzigt" kon hedenmiddag op een vrachtauto van de vlasser A. C.. uit IJzendijke een hoeveelheid van 1850 kg boter in beslag genomen worden, wegens poging tot frauduleuze uitvoer. De boter was verborgen onder vlas- afval. De vlasser is in hechtenis geno men. Elf officieren te Middelburg beëdigd MIDDELBURG, 19 Februari Van morgen zijn op het sportterrein aan de Nadorstweg elf officieren beëdigd door de Inspecteur der Mil. Administratie, brigade-generaal G. J. de Leur. Het waren: G. M. v. d. Weerd en C. Vis ser, le luitenant voor speciale dien sten; M. Prins, B. in 't Veld, G. G. Kroon, R. H. Reijneke, H. J. M. Schwiertz, A. F. L. de Maat, J. C. J. Belderink, P. v. d. Werf en J. P. A. Meijer, allen res. 2e luitenant. De plechtigheid begon met een in spectie door generaal De Leur van de troepen der le C.O.A.K., die onder commando van majoor J. Potteboom stonden opgesteld. Nadat het Ko ninklijk Besluit van hun benoeming was voorgelezen, legden de officieren de eed of de belofte af in handen van de brigade-generaal, die daarna in een toespraak betekenis en inhoud van eed en belofte toelichtte. De Kon. Militaire Kapel speelde vervolgens het Wilhel mus, waarna de troepen afmarcheer den naar het Molenwater, waar z(j voor de generaal defileerden. Te Beekbergen is op 73-jarige leef tijd overleden ds A. Klinkenberg, die tal van jaren predikant in de Ev. Luth. Kerk is geweest. Ernstige bezwaren had de raadsman tegen de aannemer, die Juli 1953 plot seling zijn rekeningen tot een bedrag van f 6500 aan T. deed toekomen. De zaak heeft volgens hem heel wat meer achtergronden. Merkwaardig vond mr Tichelman ook, dat de Inspecteur D. B. niet de wettelijk voorgeschreven verdubbeling der aanslagen had toe gepast. Daaruit concludeerde hy, dat men opzet niet aanwezig achtte. Mag de rechtbank dat dan wel doen? zo Vroeg hij. Mr Tichelman wees tenslotte op de kwetsbare positie van deze bur gemeester en meende, dat, wanneer ook maar één dag hechtenis wordt opgelegd, hij er absoluut uit zal moe ten. Wordt het een grote geldboete, dan zal zijn gezin verpauperen. Daarom werd een dringend beroep gedaan op de rechters toch serieus na te gaan, of T.'s verklaring niet juist is. Geconcludeerd werd tot vrijspraak of in het uiterste geval tot een geld boete, die T. zal kunnen betalen. Na dat mr Andreae nog had medegedeeld, dat de verdubbeling van de aanslag door een ambtelijk verzuim niet was opgelegd, bepaalde de president de uit spraak op 5 Maart a.s. Ingezonden Mededeling (adv.) Kopen per post is een zaak van vertrouwen, na tuurlijk, dat weten wij even goed als U. Maar dit is niet onze eerste adver tentie. Duizenden brieven, waarin onze postklanten ons vertelden dat zij bij elke zending, zelfs op kleine artikelen, guldens goedkoper uit waren dan normaal, zeggen U toch wel iets. Maar bij deze aanbieding gaat U niet enkele, maar tientallen guldens sparen. Wij weten, dat soliditeit en duurzaamheid de voor naamste eisen zijn bij het kopen van een karpet. Maar wij weten ook, dn één soort karpetten aan deze eisen volledig vol doet. Zuiver wollen Hol- tap karpetten van drie draads getwijnde ga rens. Karpetten, juist hier door driemaal zo sterk als welk karpet ook. Holtap karpetten dieU aan twee kanten kunt gebrui ken, (dus tweemaal een nieuw karpet), die wij het vorige jaar nog bij 'hon derden verkochten voor 98 gulden. Deze karpetten nu, ver kopen wij aan onze post orderklanten (maar ook alleen maar aan hen, die hierdoor kunnen laten zien dat zij vertrouwen stellen in onze firma) voor nog geen zestig gulden. Postorderklanten kopen dit Holtap karpet, in een bloemdessin met warme tinten, in de kleuren terra, bruin en wijnrood, in de maat 200 x 280 (3 x 4 el) met originele Holtap label, niet voor 9ër^ maar voor Ook in de extra grote maai 225 X 325 (3'/z x 4Vz el), te leveren. Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvengt U het betaelde geld omgeend terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82680 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN, GEOPEND

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2