UIT ZEELAHDS STEDEN Hel wcrlecüeaa keert •veer Middelburg. Vlissingen. Goes 7 holen Zierikzee. Nieuws uit de Provincie. Buijze's brood is toch beter Vrij bewerkt door J. Har wood DE BEURS NOTEERDE GISTEREN pagina 5 Ouderavond Ned. Herv. school De school der Ned. Herv. gemeente aan de Zuidsingel heeft gisteren in de grote schouwburgzaal haar jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitter, ds J. van Woerden, sprak zijn ope ningswoord n.a.v. Ps. 119 116. Het nrogramma dat hierna grotendeels fioor leerlingen werd opgevoerd bleek goed verzorgd te zijn. Na zang door de meisjes van klasse 3 en 4 brachten de meisjes van de hoogste klassen enkele volksdansen en een vlot nummertje rhythmische gymnastiek. Drie „decla- matrices" en een wel zeer jeugdige „declamator" oogstten veel succes. De „kaarsendans" door twee Ambonese tneisjes met zang van een derde meis je bleek artistiek verantwoord en in alle opzichten geslaagd. De onderwij zer, J. van Bragt, toonde zich een vaardig en niet van humor gespeende sneltekenaar. Tenslotte voerde een groep leerlingen het sprookje „Prin sesje Eigenwijs" op. Na afloop begaven de ouders, die in grote getale waren opgekomen, zich naar het schoolgebouw, waar zij het werk der leerlingen konden bezichti gen en waar eveneens een handen- arheid-tentoonstelling was ingericht. „Middelburgse Gewicht Actie" werd toegelicht In de Sociëteit „De Vergenoeging' organiseerde de Middelburgse Midden standscentrale gisteravond een samen komst, waartoe alle neringdoenden waren uitgenodigd, om te spreken over de op handen zijnde „Gewicht Actie". Na een openingswoord van de heer L. J. uil 't Westende heeft jie heer J. Allewijn een uitvoerige toe lichting gegeven op de plannen. In de na de pauze volgende discussie werd over de diverse détails van gedachten gewisseld. De indruk is, dat het ver eiste aantal winkeliers gemakkelijk zal worden gehaald. Gemeenterekening over 1951 gereed gemeenterekening over 1951 sluit met een voordelig dienstsaldo van f 12.417,66. Het oorspronkelijke nadelige rekeningssaldo van f 24.624,28 moest wor den verhoogd met een bedrag van t 450.890,77 wegens nog te betalen be dragen en de uitkomst diende te worden afgetrokken van het totaal der nog te verhalen bedragen, n.l. f 487.932,71. De rekening over 1951 van de Burgerlijke Instelling voor de Maatschappelijke Zorg is in evenwicht door het opvoeren van een subsidie tot 'n bedrag van f 293.814,61 De rekening 1951 van de Godshuizen sluit met een nadelig saldo van f 34.531,93 B. en W. stellen de raad voor de rekenin gen voorlopig vast te stellen. Jubileum-uitvoering „Wilhelmina' De Middelburgse Turnvereniging „Wilhelmina" gaf Woensdagavond In het kader van de viering van haar ze vende lustrum haar eerste van de twee uitvoeringen in de grote zaal van het „Schuttershof, In zijh openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer R. van Roo in het bijzonder wethouder L. J. van Westende, de afgevaardigden van de Zeeuwsch-Brabantse Turnkring en die der diverse zusterverenigingen. Het programma, dat hierna door de leden-gymnasten werd afgewerkt, be- «at naast enige zwakke punten ook goede momenten. De knotsoefeningen door de Meisjes van klas IV waren beslist origineel; de hoepeloefening door de A-Dames yormde wel één van de sterkste pun ten. De meisjes van klas III hebben het er op de evenwichtsbalk niet slecht afgebracht, evenals de klas IV jongens in het nummer klassikaal ringen. De hoogbrug-oefeningen door de da mes en heren stonden op goed peil. Ook het elfendansje door de meisjes van klas I verdient een aparte ver melding. De heer J. den Hollander vr —lp de pianobegeleiding. j. 1 Aquarium-Vereniging De Middelburgse Aquarium-Vereni- ting „Barbus Conchonius" gaf Woens- ag in zaal „Wöhler" een filmavond yoor haar leden en belangstellenden. Na een welkomstwoord door de voor zitter, de heer P. Dingemanse, werden een vijftal geluids- en kleurenfilms vertoond van de „United States Infor mation Service", handelend over bio logische, bacteriologische en geografi- logigche, bacteriologische en geogra- fisch-economische onderwerpen. Wijkavond Ned, Herv. Gemeente Door wijk III van de Ned. Herv. Gemeente werd een gemeente-avond gehouden in de Bogardzaal. De op komst was bijzonder groot. De wijk- predikant, ds J. van Woerden, bij wie tie leiding van deze avond berustte, Sprak over de betekenis van het pas toraat en het apostolaat. Door Mej. N. Baars werd op tref fende wijze de actie van het „Open Deur werk" belicht, waaruit duidelijk het vereiste doorzettingsvermogen naar voren kwam doch bovenal het geloof in de liefde van Christus. Vervolgens werd een tweetal films vertoond die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. „Omgang met dieren" Als een dier een mens aanvalt ge beurt dit niet omdat het dier vals is van nature, maar omdat de mens ver keerd handelt. Dit vertelde dr A. F. J. Portielje tijdens zijn causerie die hij gehouden heeft op een bijeenkomst van de Ned. Reisvereniging en de Z.V.U. in „Concordia" en waar hij heeft gesproken over „Omgang met dieren". In zijn voordracht wees deze dieronkenner-bij-uitstek op het wan begrip, dat er nog t.o.v. dieren bestaat. Slechts het onbevooroordeeld waarne men en zich in de toestand van het dier indenken is het juiste om de die ren in hun gedragingen te kunnen be grijpen. Dr Portielje verduidelijkte het besprokene met een serie prachtige lichtbeelden. De voorzitter van de Z. V.U. dankte hem aan het slot van de avond voor zijn leerzaam betoog. Een duur vechtpartijtje Twee jongens, die in de Schelde- straat aan het vechten waren, vielen in de hitte van de strijd door een grote etalageruit. De ouders zullen de schade moeten vergoeden. Het tafeltennis-tournooi Zoals bekend wordt Zaterdag alhier een tafeltennistournooi gehouden. De volgende spelers zijn aangewezen om hieraan deel te nemen: R. Hofman, J. Kolijn en K. Tilroe (Will van Zoelen); S. Haweylkiewiez en R. Groch (Wil- no); H. Poppe en D. Grootjans (Be Fair) en W. Smallegange (Goes). Oudermiddag R.L.W. school ■Dinsdag en Woensdag j.l. werd een Oudermiddag gehouden aan de Rijks- landbouwwinterschool te Goes. De Directeur der school, ir J. Versteeg, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spreker behandelde verschillende on derwerpen met betrekking tot het onder wijs aan de school, waarop een breedvoe rige discussie volgde. In de pauze bestond gelegenheid met de leraren der school de vorderingen der leerlingen te bespreken. Na de pauze hield op Dinsdagmiddag de heer ir J. D. Dorst te Goes en op Woensdagmiddag de heer dr G. "Wagenaar te Goes een causerie over reisindrukken uit Spanje, toegelicht met lantaarnplaat jes, welke met grote aandacht werd ge volgd. Met een kort slotwoord van de Direc teur der school werden deze zeer geslaag de Oudermiddagen beëindigd. T uinbouwvakonderwijzers vergaderden In Hotel Centraal heeft de vereniging van tuinbouwvakonderwijzers in Zeeland en West-Brabant een lezing beluisterd van ir G. S. Roosje over Schurfbestrij- ding. Spr. behandelde op onderhoudende en leerzame wijze het ontstaan en de be strijding van schurft en wees op de nood zakelijke bestrijding van meeldauw. Hij lichtte het gesprokene toe met kleuren- projectie. Voordien had de vergadering besloten om op 18 Maart a.s. een excur sie te maken naar enkele Thoolse fruit- bedrtjven. Voor de cursus in kennis van ziektebestrijdingsmiddelen gaven zich on geveer 20 deelnemers op. DAT WORDT GOED „Luister" commandeerde de kapitein. „Ik zal je eens vertellen hoe of ik je heb gered. Kijk, je kwam van de maan af hè? Juist, nou, ik zag je natuurlijk al in de lucht bengelen, toen er van jou nog maar een stip je zichtbaar was. Ik be greep direct: Hier moet ge holpen worden, daar hangt een mens in nood!! Ik moet die mens redden. Je weet, ik heb een pracht karakter. „Stoppen" commandeerde ik de machinist. Jij zakte lager en lager. Ik omklemde met vaste hand de spreek buis naar de machinekamer en gal, uiterlijk kalm maar inwendig vol spanning, mijn commando's door. „Iets vooruit.... meer naar rechts.... achteruit.... een ietsje naar linksZo bracht ik het grote schip precies op de plaats waar jij hulpeloos naar beneden zakte. Een voorbeeldig staaltje van stuurmanskunst, niet waarde machine trilde, het zweet stolid op mijn voorhoofdKan je me volgen?'" „Ja" zei Pieter, „Het is erg spannend!" „Goed" vervolgde de kapitein, „Ik vergat nog te zeggen dat het natuurlijk stormde en bliksemde, dat de golven hui zenhoog bover boord sloegen en dat de masten krakend heen en weer zwiepten. Best, maar juist op het moment dat ik doodmoe uitroep: De redding is voltooid!! komt er een rukwind die je .met parachute, kraai en al in de pijp blaastIk stuif naar de machinekamer en duik zonder vrees of schrik in de stoomketel. Ik kreeg geen sikkepit lucht, maar dat kan me niet schelen. Met mijn sterke armen haal ik je uit de ketel. Jij en je kraai zijn bewusteloos. Ik leg je in mijn eigen hut, ver zorg je als mijn zoon enen...." „Ja-ja" vond Pieter „Ha-haaü" voegde de ka pitein er juichend aan toe: „Ik word op deze wijze wereld-beroemd!! Ik zie me zelf ai staan tussen de bloemstukken en de geldzakken, minzaam glimlachend tegen een uitgelaten menigteAlle overgehaalde garnalen in een wasmachine, dat wordt goedü" de medewerkers(sters). Ook de dames kregen bloemen en hij huldigde ten slotte de zeven keurturners van de ZEBRA en leider de heer Mijnsbergen te Goes. Deze allen ontvingen als aan denken een ramptegel. Driejarenplan van de kleuters De kleuterschool te Zierikzee schenkt 125 bomen (voor iedere leerling één) aan de Stichting Nieuw Schouwen; Duiveland voor de boomplantactïe. Over drie jaar zullen deze bomen wor den geleverd. De eerste stek zal door de jongste leerling van de school, Leen de Graaf, worden gepoot. Leen viert deze week zijn derde verjaardag. Jubileumuitvoering „Olympia" In de concertzaal heeft de gymnas tiekvereniging „Olympia" ter gelegen heid van haar dertigjarig bestaan een uitstekende jubileum-uitvoering ge geven. De heer J. L, Legemaate sprak een openingswoord en herinnerde de toehoorders eraan, hoe de vereniging in 1924 uit de vereniging „Rust Roest" is voortgekomen. Een speciaal wel komstwoord richtte hij tot de groep keurturners van de Zebra, die spon taan hun medewerking aan deze avond had toegezegd. Een gelukwens richtte hij tot mej. A. M. Verton en de heren A. H. Hage en J. M. Kloote, die van de oprichting af reeds lid zijn. De lei ding van de oefeningen berustte bij de heren J. Vane uit Dreischor en J. de Bie. Het programma was rijk ge varieerd en vooral het rythmisch wer ken van dé dames oogstte luid applaus. Aardig was ook de staafoefening in het donker met verlichte staven. De heren hadden ditmaal een bescheiden aandeel in dit programma, doch wat vertoond werd was goed. De keurtur ners gaven aan paard, hoogrek en hoogbrug een blijk van prachtige tech niek en lichaamsbeheersing. De ere-voorzitter, de heer C. O. J. Hendrikse. bood een mooie wisselbeker aan, welke ieder jaar dient te worden uitgereikt aan het werkend lid, dat de beste prestaties levert aan rek en brug. De voorzitter dankte de verschillen- Kind overreden Gistermiddag had een ernstig onge luk plaats aan de Vosmeersepoort. Het ongeveer 5-jarig zoontje van de fami lie MosselmanJeroense is terecht ge komen onder de wielen van een zwaar geladen uienauto. Het kind werd zwaar gewond aan beide beentjes en is op doktersadvies per auto naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom vervoerd. Probeert U het ook eens. Het is verkrijgbaar: te Kamperland, Westhavendijk 83; te. Kloetinge, Lewestraat 61; komt ook in Goes; të Zonnemaire, Ring 41—42, Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de gele band judo de heer P. Zwartepoorte te Middelburg en mevr. Keiler en de, heer A. Dagelinckx te Vlissingen. De politie in Medan heeft, - in op dracht uit Djakarta, gearresteerd de 31-jarige Nederlander J. Kolk, werk zaam bij de gouvernements land bouwbedrijven, en de 27-jarige Neder lander R. Wittebol, zonder beroep. Het personeel van de weerkundige dienst op Franse vliegvelden heeft Woensdag besloten het werk te hervat ten. De meeste weerkundigen zullen een loonsve'rhoging van 3.000 tot 8.000 francs krijgen. AXEL Een afscheid. In de speelzaal van de Chr. kleuterschool is op feestelijke wijze afscheid genomen van de lerares mej. Van Driel, die na negen jaar de school te hebben gediend, thans in 't huwelijk zal treden. De kinderen zongen haar en haar a.s. echtgenoot toe en boden ver volgens met stralende snuitjes een pracht van een theewagen aan; van de leer krachten kreeg zij een schemerlamp. De voorzitter van het schoolbestuur de heer W. A. den Boggende sprak haar toe en bood haar een fraaie reproductie aan van een schilderij van Vincent van Gogh. Mej. Van Driel heeft tenslotte een har telijk dankwoord gesproken. COLl JNSPLAA1 Jaarverg. Geref. Vrouwenvereniging. In de consistorie der Geref. kerk hield de Geref. Vrouwenvereniging „Geloof en Werken" haar jaarvergadering. Mevr. Siemons hield een inleiding oyer „Iets over het karakter". Verder waren ér nog enkele bijdragen. Het bestuur werd uit gebreid met een algemeen adjuncte. 'In deze functie werd gekozen mevr. Sie mons. Camera Obscura. Woensdagavond gaf de heer Rob Geraerds in hotel „Zeelan- dia" onder auspiciën van de Z.V.U. en in samenwerking met het Nutsdepartement „N. Beveland" 'n voorstelling van diverse rollen uit Hildebrand's „Camera Obscura". D( 'MBURG Jaarvergadering Oranjevereniging. In de jaarvergadering van de Oranjevereni ging, gehouden in „Tramzicht" onder lei ding van de heer P. de Kam, werd be sloten op 30 April ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin, kinder feesten te organiseren en bij gunstig weer des avonds een openluchtfilm te verto nen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Na afloop van de vergadering heeft de heer G. Ballintijn een praatje gehouden over zijn reis naar Zuid-Afrika EUEWOUTSD1JK Rode-Kruis-film. In het M. J. van Hat- tumhuis werd Woensdagavond^een Rode- Kruis*-filmavond gehouden. Na vertoning van een film over het werk van het Rode Kruis en over hetgeen tiidens de watersnood werd gedaan, heeft de heer H. Pilaar te Goes de aanwezigen opge wekt deze mooie instelling te steunen door lid te worden. Ellewoutsdijk telde slechts vier leden. Op deze avond gaven zich echter niet minder dan 39 aanwezi gen als lid op. Een verloting in de pauze bracht f 37.op. Na de pauze werd een 75. Een ontzaggelijke deining in de zaal. En ongekende span ning. Zelfs Ernst, die steeds vóór zich uitstaarde, als ging de hele zaak hem niets aan, keek Sturge en de président aan. Arthur werd in-bleek en zei iets tot mevrouw Hes- selton, die naast hem zat. „Nu ja, het was een ondergeschoven kind. Het was in Canada gestolen en. we lieten het doorgaan voor de zoon van dommee Peyton Kreten van afgrijzen.Stilte"! „Dat laatste is maar al te goed gelukt", beet de president Sturge toe, om dan te vervolden: „We komen nu weer tot de eigenlijke zaak. Wat hebt u nog meer te vertellen?" Sturge, ietwat van zijn stuk gebracht, herhaalde, dat hij de moord niet aangegeven had, omdat hij bang was voor zijn eigen hachje. „Bovendien, mijn kleren zaten.vol bloed en dan leek het er op, dat ik de schuldige was. Verder dacht ik: wie zal mij geloven tegenover de predikant van Wynsdale." „Hm. U hebt zoeven verteld, dat u de beurs met geld van het lijk van uw vrouw wegnam en in de zak stak. Wat hebt u daarmee gedaan?" „Het geld heb ik uit de beurs genomen en de wissel, waarmee ik toch niets beginnen kon, mét de beurs in de vijver in het bos geworpen." „We spreken daar straks nader over. Nu deze vraag, die opheldering behoeft. Hoe komt u er, na zoveel jaren, bij, deze zaak toch aan te geven. Uit uw, natuurlijk geheel verkeerd en strafbaar gezichtspunt gezien, had toch veel beter kunnen zwijgen?" „De dreigementen van de beschuldigde hebben mij daar toe gebracht. Hij is enkele malen bij mij geweest in Stone- dean, heeft ook de jongen van mij weggehaald. En toen heeft hij eens gezegd, dat hij mij voor de moordenaar hield. Toen heb ik mij gewroken. Hij ontnam mij de jongen, die hij voor zijn zoon hield; wij hebben zijn dochtertje ont voerd. In lange, lange tijd hoorde ik niets van hem en zag hem ook niet, maar enkele dagen geleden kwam hij weer en herhaalde zijn beschuldiging. Wij begrepen, dat hij van plan was, ons aan te geven, daarom hebben wij hem vóór willen zijn. Mijn vrouw zegt: Die mooie dominee is de grootste huichelaar, die er op aarde rondloopt. Ik geloof dat ook." „Dergelijke kwalificaties kunt u voor u houden in de rechtszaal. En zeker, als ze uitgesproken worden door iemand, die zelf niet brandschoon is", beet de president hem weer toe. Ieder in de zaal voelde de geweldige spanning. Dit alles kon wel eens in het voordeel van de dominee pleiten! Was het de bedoeling van de scherpzinnige president, het in die richting te sturen? Mevrouw Hesselton dacht daaraan niet. Sinds zij Sturge had horen spreken ovèr een in Canada gestolen kind, was zij onrustig geworden en hield geen oog van Arthur af... HOOFDSTUK XXX. Nu evenwel kwam Ernst weer in het middelpunt té staan. Het bleek weldra, dat de president volkomen objectief was. „U kunt gaat zitten", zei hij tot Sturge. Een ambtenaar, van politie, in uniform, kwam voor de balie. „U hebt, op Jast van de rechter-commissaris, hst onder zoek in de vijver van het bos geleid?" „Ja, mijnheer de president." „En wat hebt u gevonden?" „Na lang dreggen en baggeren deze portemonnaie, edel achtbare. Bij het openmaken vond ik er steentjes in en dit stukje papier." „Steentjes?" „Ja, edelachtbare." „Sturge, kom eens even vóór. Zo. Juist. U hoort het; er waren steentjes in de portemonnaie." „Dat klopt, mijnheer. Die heb ik er in gedaan, om.... om ze zwaarder te maken. Het ding moest beneden blijven." „U kunt gaan zitten." En dan: „Leden van de jury, dit is, zoals u verneemt, gevonden. De portemonnaie is zeer verkleurd, maar nog geheel gaaf. Het daarin gevonden papier is half vergaan. Met het blote oog is er niets op te merken. Het is scheikundig onderzocht, nietwaar, adju dant?" „Ja, edelachtbare." „En het resultaat?" „Het is de wissel, door de beschuldigde op de avond van de moord geschreven. Met een sterk vergrootglas is de inhoud te lezen." Deze mededeling maakte op het publiek een ontzaggelijke indruk, veel meer dan het verhaal van Sturge, die mis schien stond te liegen. Maar hij had niet gelogen! Het bewijs van de juistheid van zijn verhaal had de president in zijn hand!-Het was zeer bezwarend voor de verdachte. Mr Gladstone trad naar voren: „Mag ik deze getuige een vraag stellen, mijnheer de president?" „Toegestaan", „Acht u dit zo'n gewichtig bewijsstuk?" vroeg hij min of meer smalend. „Dominee Peyton heeft zelf meegedeeld, het is in de stukken te lezen, dat hij aan Marie Brandon vierhonderd gulden en een wissel van honderd gulden heeft gegeven." „Mijnheer de president", zei de adjudant beleefd, „ik heb er niet over te oordelen of dit een gewichtig bewijs stuk is. Ik heb alleen het resultaat van mijn onderzoek meegedeeld." „Dank u. Dit wilde ik alleen maar van u horen", zei de advocaat droog. Intussen ging het stuk, mét het sterke vergrootglas naar de jury, die het, hoofd voor hoofd, nauwkeurig bekeek. Er was geen twijfel aan: dit was de wissel, gezet op haam van Marie Brandon, terwijl de handtekening van de presi dent aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Sim vertoond over het leven van dr Ehrlich. Tot slot sprak de burgemeester een dankwoord. Wegen vrijgegeven. De wegen die vo rige week Woensdag wegens de opdooi werden afgesloten voor voertuigen met meer dan 1200 kg. asdruk zijn Woensdag nacht vrijgegeven voor alle vervoer. Ook de busdiensten weren met ingang van Donderdagmorgen weer normaal hervat. Havenstraat zonder licht. Door een de fect in de electrische kachel was Woens dagavond de Havenstraat zonder licht en moest menigeen zijn petroleumlampje voor de dag halen. Het personeel van de PZEM slaagde om half 9 erin het defect te herstellen. HANSWEER'l Overgeplaatst. De heer J. van Kooten, sluisknecht te Veere is met ingang van heden als zodanig alhier benoemd. HEINKENSZAND Rode-Kruis-film, Dinsdagmiddag en -avond werd in „Maranatha" een Rode- Kruis-film vertoond. Over het werk van het Rode Kruis sprak mevr. Staverman, die de aanwezigen aanspoorde lid te wor. den van deze mooie instelling. s-H. HENDRIKSKINDEREN IJsclub. De ijsclub „De Poel" heeft in het gebouw „Samuël" de feestavond ge houden voor leden en donateurs. De voor zitter, de heèr S. de Schipper heeft in het begin van de avond de heer M. Ver meulen, die reeds 20 jaar de functie van secretaris der vereniging bekleedt in de bloemetjes -gezet. De avond werd gevuld met zang, voordracht, conference en her sengymnastiek. KATTEND1JKE Rectificatie. In het deze week geplaat ste verslag van de gemeenteraadsverga' dering is een- kleine fout geslopen. De leiding van de vergadering berustte n.l, niet bij wethouder van Waarde, maar bij burgemeester Schipper. KERKWERVE Melk-controlevereniging. De melkcon- trölevereniging „Streven naar beter'' heeft voor het eerst na de ramp weer een vergadering gehouden te Zierikzee. Voor zitter V. C. Boot herdacht in zijn ope ningswoord de heren A. v. d. Hoek en M W. Geelhoed die de vereniging zijn ont vallen. De vereniging, die voor de ramp 61 leden telde met 450 koeien is door de watersnood ernstig getroffen. Het bestuur werd thans uitgebreid met twee leden, de heren A. Hanse uit Haamstede en C. Rin- gelberg uit Brouwershaven. Medegedeeld werd, dat thans 16 leden met plm. 50 koeien weer actief aan het werk zijn Binnenkort zal een deskundige uitgeno digd worden om te komen spreken over de aankoop van vee. v. DEKhbikE Benoemingen. Tot adj .-commies le klas se ter secretarie alhier is benoemd de heer L. de Witte, thans adj .-commies 2e klasse. Tot adj .-commies 2e klasse (op arbeidscontract) zijn benoemd de heren B. J. Groot-Nibbelink en A. G. Geelhoed, thans leerling-ambtenaar. KRABBENDIJKE Jaarvergadering Geref. Mannenvereni- ging. De Geref. mannenvereniging „Schrift en Belijdenis" heeft in het ver gaderlokaal van de Geref. Kerk een in leiding beluisterd van de heer J. H. van Ham, die sprak over de Dordtse Leer regels. Er volgde een drukke bespreking op de inleiding. Een klein zangkoortje o. l.v. C. Dieleman zorgde voor de muzikale omlijsting van deze geslaagde avond ën de heren A. J. de Visser en H. Tramper declameerden. OOSTERLAND Kolenfonds. „Oosterlands kolenfonds heeft voor het eerst na de ramp een ver gadering gehouden. Bij de aanvang heeft men met een minuut stilte de nagedach tenis geëerd van 12 omgekomen leden. Hoewel alle bescheiden verloren zijn ge gaan had de secretaris, de heer P. Ba- rendse toch een verslag opgemaakt. In 1952 boekte de vereniging een winst van f 211,73. Voorzitter Bakker werd m.a.s. herkozen en in de commissie van toe zicht werd gekozen de heer K. van Dijke. badhuis. POORTVL1E1 Afscheid. In verband met haar vertrek naar Haamstede heeft mevr. de Haas af scheid genomen als presidente van de N. H. meisjesvereniging. De leden boden haar een fraai wandkleed aan en een bonboristelletje en zongen haar toe Ps 121 4. Het hoofd der school de heer S. A. de Haas, zal Dinsdag a.s. afscheid ne men tijdens een ouderavond. Sirene loeide. De gemeente heeft een sirene aangekocht, die toen deze werd geprobeerd, de bevolking schrik aan joeg. Voortaan zal deze sirene iedere Zaterdag geprobeerd worden. RILLAND-B AT H Gemeenteavond. In een vergadering van stemgerechtigde lidmaten der N.H. kerk is tot ouderling gekozen de heer J. P. Walrave in de vacature A. J. Dees. Na afloop werd 'n gemeente-avond ge houden waarin de president-Kerkvoogd, de heer J. A. Boot, een uiteenzetting gaf op welke wijze de kerk zal worden ge restaureerd. Verscheidene vragen werden door hem en door ds Den Engelse be antwoord. Si ANN ALAND Schietvereniging-. De schietvereniging „Prinses Juliana" heeft dezer dagen ver gaderd. Aanwezig was o.m, burgemeester Van den Bos. De vereniging telt thans 28 leden en heeft als beschermheer de Com missaris der Koningin in deze provincie, jhr mr A. F. C. de Casembroot. De voor zitter A. A. Goedegebuure werd herko zen terwijl als baancommandant werd be noemd de heer Jb. Vroegop. De contri butie werd vastgesteld op f 7.Besloten werd een wedstrijd in twee klassen te houden. Van het rampschadebureau werd een bedrag van f 227.toegezegd. Rectificatie. In ons verslag over de ko- lenbond is een foüt geslopen. Er was niet zoals vermeld een nadelig slot van f 5600 maar een bedrijfswinst van f 5600. Het bestuur werd gemachtigd de' lopende le ning bij de boerenleenbank té verlengen. ST. LAURENS Overplaatsing. De heer J. F. Meijer, commies-titulair bij de Belastingdienst, standplaats Middelburg, is met ingang van 1 Maart overgeplaatst naar Utrecht 2e afdeling, met bevordering tot Chef de Bureau. MAART EN SDI IK Vergadering „Alg. Belang". De Coöp. brandstoffenvereniging „Algmeen Be lang" had in het afgelopen jaar een be hoorlijke omzet. Er werd voor f 22.513,50 'brandstoffen aangekocht. Het bestuurslid P. B. ds. Viet werd herkozen evenals het lid in de raad van Toezicht, de heer A. P. Bout. WESTKAPELLL- Overplaatsing. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. Bruinooge is overgeplaatst naar Simonshaven. In zijn plaats is benoemd de ads. wacht meester, de heer L. Klapwijk. WISSENKERKE Vijf en dertig jaar N C L B On der vo"brzitterschap van de heer C. de ■Smit heeft Dinsdag J:l. de afdeling Wisse- kerke van de NCLB haar 35-jarig be staan herdacht. Opgevoerd werd het to neelstuk „Bertus is rijp voor de NCLB De plaatselijke predikanten, ds W. Fok- kens en ds H. Boonstra voerden beiden het woord. Een collecte ten bate van het t.b.c.-fonds D.E.L. bracht f 32.35 op. IJZEA DIJKE Brandweergarage en badhuis in ge bruik genomen. Woensdagmiddag is alhier de nieuwe brandweergarage an nex badhuis in gebruik genomen. Bur gemeester von Bönninghausen heeft deze opening verricht en voordien de moeilijkheden geschetst die aan deze bouw vastzaten. Het gebouw heeft een slangentoren van 12 meter hoogte. Het badhuis be schikt over vjjf douche's en het ligt in de bedoeling het samen met de bei de kruisverenigingen te exploiteren. De burgemeester bracht dank aan de ontwerper, de heer Van Santbeek en aan de aannemers, Gebrs Krieckaert. De burgemeester van Avereest, die na de bevrijding IJzendijke heeft geadop teerd, bood een vijftal fraaie baddoe ken aan waarin het gemeentewapen van Avereest is geborduurd. Hierna volgde de bezichtiging van het fraaie SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V.. GOES Nederland 1953 Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif Ned. 1962/64 cum Cult. H. Ind. Bk Grootboek 1946 Ned. Handel Mij Nat. Handelsbank A.K.U. Bergh's Jurg. Calvé Delft Berkel's Patent Gelder Zonen Fokker Kon, Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. Wd Wilton-Fijenoord Unilever Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr, Dito, pref. Kon. Olie 9854 9414 9954 10054 10Q54 98*4 94 99H 99X 9 7>/s - 174J4 174H 13254 13154 187^4 18744 275 276 13654 13654 13354 132 19454 193 14054 140 178 17754 268 266 235J4 235 22254 226J4 169J4 170 191 19154 23754 23754 332 - 275 34254 34554 34554 34854 36954 37254 Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn K. J. Ch. Paketv. Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt H.V.A. St.v. Mij Ned. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Muller Co Escompto Bank' R;0tter<l. Bank Senembah Amsterd. Bank 36754 37054 Twentsche Bank 17854 17854 609 610 Overzeese Gas 11054 109'/, 13954 14254 Borneo Sumatra 121 122 133 133 Internatio 16254 16254 Am. Radiator 1554 1554 72 72 Am. Smelting 30 2954 36 37B Anaconda Copper 3154 3154 13554 Bethl. Steel 5454 5454 5154 50L Chrysler 61B 152H 15244 Ford Canada 7954 80'A 123?4 13854 General Motors 61 61 13754 Hudson Motor 10 10 132J4 13254 Intern. Nickel 3754 38 136 Nash Kelvinator 16 1554 140 13954 Rep. Steel 4854 4854 2954 165 165 Stajid. Brands 2954 130 13354 Kennecott 5954 6954 14554 14554 U.S. Steel 3954 40 65 6554 Cities Service 82 8254 85 85 North Am. Comp, 2054 2054 2354 2354 Cont. Oil Midcont. Oil 6754 6754 12154 123H- Philips Oil 5854 178 179 Miss. K. Texas 854 75 74'/!' Shell Union 86'/» 86 Va 17654 17454 'i-Tidè Water- 1 20)4 21J4 10154 1035s Baltimore 1954 18654 18654 New York Centr. 2354 2354

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5