DUITSLAND VOORLOPIG NOG VERDEELD ver C=VAnÖMQ=D Franse marine verbetert het diepterecord Felle strijd in de omgeving van Loeang Prabang AMERIKAANSE LUCHTMACHT KOMT IN NEDERLAND PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Delegaties maken zich gereed voor vertrek Enige toenadering over Aziatische conferentie Weer een tram uit Amsterdam „gegijzeld" Zuivering van Deense ministers Amerikaans geld voor Arbeidsinspectie en Huishoudraad Tsjiang stelt zich niet verkiesbaar k SNIPPER NIEUWS Prof. Piccard onttroond Zeewater werd groen, donkerblauw en toen zwart Zonsverduistering en de vogels Zware verliezen Hoofdmacht nog in het oerwoud Bewijs van vertrouwen Min. Staf naar V.S. om inlichtingen over nieuwe defensiepolitiek ffl 'JJ/p Ds M* G, Gerritsen met emeritaat* Ds J* G. Franck f Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2709 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 16 FEBR. 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. viert de Prot. Chr. Bond van Goederenvervoerders haar vijf jarig bestaan. Dit mag wel even op deze plaats genoemd worden, niet omdat wij vijf jaar zo lang vinden, maar omdat wij het gro te belang erkennen van de chris telijke organisatie in welke sec tor ook van het maatschappelijk leven. BERLIJN, 15 Februari De vier ministers van Buitenlandse Zaken zijn vandaag tijdens hun geheime zitting, waarin werd gesproken over een conferentie met communistisch China, iets tot elkander gekomen. In de vergadering van Woensdag zal definitief besloten worden of een dergelijke conferentie gehouden zal worden en zo ja, in welke vorm. Overigens hebben de besprekingen niets opgeleverd. Er is uitvoerig ge redeneerd over de Europese veiligheid, maar zonder resultaat. Eden en Bidault vroegen Molotof een duidelijke uitspraak over de vraag of naar zijn mening een voortbestaan van de N.A.V.O. in overeenstemming zou zijn met zijn Euro pees Veiligheidspact. Molotof ontweek handig een duidelijk antwoord en toen hij tenslotte door zijn Westelijke tegenstanders tot een „ja" of „nee" gedwon gen werd zei hij laconiek: „Ik stel voor dat wij de zitting opheffen". De ministers zijn toen uiteen gegaan zonder te weten waar zij Dinsdag over zullen spreken. Als Figl instructies van zijn regering heeft gekregen zal het debat over Oostenrijk worden voortgezet. Anders zal men weer eens spreken over de Europese veiligheid. Inmiddels maken de ministers en hun delegaties zich gereed om Berlijn zo snel mogelijk te verlaten. John Foster Dulles zal zo snel mogelijk naar Keulen vliegen. Hij wil een kort on derhoud met Bondskanselier Adenauer. Eden zal van Berlijn rechtstreeks naar Engeland vliegen. West Duitsland zelf bereidt zich reeds voor op de consequenties, die de voortzetting van de verdeling van het land voor onbepaalde tijd zou kunnen hebben. Adenauer denkt een bezoek te brengen aan Berlijn en zal voor de radio de Oostduitse bevol king toespreken en vragen te blijven vertrouwen op een toekomstige her eniging. Minister Jakob Kaiser is al naar Berlijn gekomen om een mogelijke nieuwe vluchtelingenstroom op te vangen en om op de hoogte te blij ven van de nieuwe politieke ontwik keling in Oost Duitsland. AMSTERDAM, 15 Februari Voor de vijfde keer is in nog geen vier we ken tijds is een tram door de Amster damse politie in beslag genomen voor onderzoek. Vanmiddag is op de vlucht heuvel Koninginneweg-Emmastraat 'n 86-jarige vrouw onder het voorbalcon van een motorwagen van lijn 2 geko men. De dame stond op het punt van de vluchtheuvel en wilde voor de uit de stad komende tram oversteken. De bestuurder belde en remde, doch de wagen gleed tot voorbij de kop van de vluchtheuvel door. Om de dame te be vrijden moest de tram worden opge vijzeld. Het slachtoffer is naar het zie kenhuis overgebracht. Van de vijf in beslag genomen wa gens zijn er drie na onderzoek weer vrij gegeven. Zeelieden en oud-zeelieden wenden zich tot de minister. 's-GRAVENHAGE, 15 Febr. Zeven en veertig zeelieden en oud-zeelieden heb ben zich met een adres tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend, waarin zij hun teleurstelling uitspreken over het feit, dat zij van 1 Februari af krachtens de noodwet ouderdomsvoor ziening zullen worden betaald. Dit betekent naar zij mededelen een in komstenverlaging van ongeveer f 10. per week. Zij hebben de minister er aan herin' nerd dat zij de gehele oorlog hebben ge streden voor de bevrijding van het vader land. Zij krijgen nu de zware lasten te dragen van een zorgvolle oude dag. Verplichte aangifte van goud en zilver in Oost-Duitsland. BERLIJN, 15 Febr. Alle goud en zilvervoorraden en alle gouden en zilveren voorwerpen van de industrie en van de handel in sieraden in de Sowjet-Russische zóne van Duitsland zullen uiterlijk heden bij de bestuurs- autoriteiten moeten worden aangege ven. Het ministerie van Financiën van de volksdemocratische republiek, dat deze aangifte heeft voorgeschreven, noemde daarvoor geen redenen. KOPENHAGEN, 15 Februari. In April zal het Deense parlement, het „Folketing", een verslag bespreken van een parlementscommissie over het gedrag van kabinetsministers en poli tici onmiddellijk voor en gedurende de Duitse bezetting van Denemarken. Dit debat is niet eerder gehouden omdat de commissie verschillende Duitse documenten over de bezetting van Denemarken wilde publiceren en de toestemming van geallieerde zijde tot publicatie daarvan op zich deed wachten. Na het debat, waarbij alle politieke partijen uitgebreid aan het woord zul len komen, zal een commissie van 16 personen worden gekozen om de pro blemen te beschouwen en eventuele aanklachten in te dienen. Waarschijn lijk echter zullen aanklachten uitblij ven. De Westduitse politie heeft Maandag meegedeeld, dat de Oostduitse Volks- politie gebruik maakt van aantrekke lijke meisjes om achter inlichtingen te komen van Westelijke journalisten, die ter gelegenheid van de vier-mogend- hedenconferentie in Berlijn zijn. De meisjes moeten proberen er achter te komen hoe de journalisten over de conferentie denken en andere inlich tingen verzamelen. DEN HAAG, 15 Februari Het re latief grote aantal bedrijfsongevallen, dat naast menselijk leed het verlies van vele arbeidsdagen ten gevolge heeft, veroorzaakt jaarlijks een schade van naar schatting rond 250 millioen gulden. Dit heeft het Veiligheidsinsti tuut te Amsterdam aanleiding gegeven een campagne te voeren voor het be reiken van een grotere veiligheid in de industrie. Voor de financiering van de ze campagne zal 75.000 uit de tegen waarderekening aan deze instelling ter beschikking worden gesteld. De arbeidsinspectie van het minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid zal de beschikking krijgen over 85.000 voor de aankoop van ap paratuur ten dienste van de bestrijding van ongevallen in bedrijven. De Nederlandse huishoudraad te 's-Gravenhage zal een bedrag van 45.000 ontvangen, in hoofdzaak voor het verzamelen van materiaal op basis waarvan zgn. normbudgetten zullen worden samengesteld. Deze normbud getten hebben o.m. ten doel een juiste besteding van het gezinsinkomen te bevorderen. Voorts zal de Nederlandse Huis houdraad voor deze bijdrage in staat worden gesteld lezingen te organiseren ter bevordering van de efficiëncy in de huishouding door een betere wo ningindeling en een doelmatige inrich ting en meubilering van woningen. Verdere onderhandelingen over Duitsland? BERLIJN, 16 Februari Naar van Russische zijde te Berlijn wordt ge zegd, is de Sowjet-l'nie geïnteresseerd in de voortzetting van besprekingen over het Duitse vraagstuk. Men zou mogen verwachten, dat de Russen zul len voorstellen het probleem verder te behandelen in speciale besprekingen. De voorbereiding van dergelijke con tacten zou van Russische zijde reeds als een resultaat van de vier-mogend- hedenconferentie te Berlijn worden beschouwd. TAIPEH, 15 Februari Generaal Tsjiang Kai Sjek heeft vandaag het be stuur van zijn Kwomintangpartij mee gedeeld, dat hij niet herkozen wil wor den als president van nationalistisch China. Hij zou er de voorkeur aange ven, als dr Hoe Sjih zou worden aan gewezen als niet-partij-candidaat voor het presidentschap. Wel was de gene raal bereid de functie van premier of opperbevelhebber te vervullen. Generaal Tsjiang Kai Sjek, die 66 jaar is, werd in 1928 president en pre mier. In 1945 deed hij afstand van het premierschap, doch hij bleef volledige militaire bevoegdheid bezitten. Het centrale bestuur van de Kwo- mingtang heeft eenstemmig beslo ten Tsjian Kai Sjek te vragen het presidentschap te blijven bekleden, ondanks het feit, dat deze te kennen had gegeven niet herkozen te willen worden. r In Wooster (Ohio) heeft zich een tragische autobotsing voorgedaan. Een vader was in zijn auto op weg naar zijn zoon. Deze laatste echter was op zijn beurt pei^ auto op weg naar zijn vader. De twee auto's kwamen in vol le vaart met elkaar in botsing, waar door vader en zoon het leven verloren. Het zoeken naar atoomwapenen op schepen en in de bagage van reizigers uit communistische landen vormt thans een onderdeel van de normale taak van de Amerikaanse douanedien sten. Vijf politiemannen en een ver slaggever zijn Zondagavond te Chicago bij een prptestbetoging gewond. Dui zend mensen protesteerden tegen het feit, dat negers een woning hadden ge kregen in een bepaalde wijk. Er zijn stenen door de ruiten van een der wo ningen gegooid. De Italiaanse politie heeft dertien personen, o.w. een aantal dokters, aangehouden in verband met een onlangs in Napels ontdekte han del in verdovende middelen. DAKAR, 15 Februari De Fran se Marine heeft vandaag met een diepzeeduiktoestel ter hoogte van Dakar een diepte van 4.050 meter bereikt en daarmee een wereld diepterecord gevestigd. Het record stond op naam van de bekende prof. Piccard, die vorig jaar in de Middellandse Zee 3.150 meter dook. De beide inzittenden, de marine officier Houot en Willm, zetten het duiktoestel op de bodem van de At lantische Oceaan. Zij vertelden, dat al naar gelang zij dieper afdaalden, het zeewater eerst groen, toen donker blauw en tenslotte zwart was. Door middel van twee schijnwerpers konden zij op grote diepte vreemde levende wezens waarnemen. Zij vertelden oranje garnalen te hebben gezien, die er uitzagen alsof ze al gekookt waren, Op nog grotere diepte hadden bei de officieren griezelige poliepen met doorzichtige tentakels waargenomen. Toen het duiktoestel op de bodem stond, stond het onder een druk van 405 kilogram per vierkante centime ter. .Het duiktoestel bestaat uit een si- Evenhuis wordt naar Djakarta overgebracht. DJAKARTA, 15 Febr. De hoofd redacteur van „De Vrije Pers", de heer Evenhuis, die op 21 Januari in Sura- baja werd gearresteerd en de laatste weken verblijf hield in het kantoor van de immigratiedienst te Surabaja zal, naar P.I. Aneta verneemt, per vliegtuig naar Djakarta worden over gebracht. Ook de echtgenote en de dochter van de heer Evenhuis zullen met hetzelfde vliegtuig naar Djpkarta reizen. gaarvormige benzinetank en een stalen bol voor de onderzoekers. Om het toe stel te doen stijgen, schakelt men de electromagneten die de ballast vast houden uit, waarna het toestel door het lage soortelijke gewicht van ben zine gaat stijgen. Een paar uur eerder dan men ver wachtte, kwam het duiktoestel van daag weer aan de oppervlakte. Eerder had men dit Franse apparaat onbemand tot ruim 4.000 meter laten duiken. De Koreaanse gevangenen SEOEL, 15 Februari Het Zuid- koreaanse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt, dat ruim 4.000 voormalige Noordkoreaanse krijgsge vangenen, die niet gerepatrieerd wil den worden en die ook geen dienst willen nemen in het Zuidkoreaanse le ger, op 7 Maart uit Zuidkoreaanse kampen zullen worden ontslagen. Zij behoorden tot de groep van 7.500 Noordkoreanen, die op 10 Januari door de neutrale repatriëringscommissie zijn overgedragen aan de Ver. Naties. Uitwerking wordt bestudeerd. LONDEN, 15 Febr. Honderden vogelwaarnemers op ten minste drie continenten zullen gedurende de totale zonsverduistering van 30 Juni a.s. deel nemen aan de eerste wetenschappelijk opgezette observatie van vogels en hun waarnemingen zenden naar het „World Bird Research Station" te Grlanton (Northumberland)Het onderzoek wordt voorbereid door de ornitholoog Noble Rollin onder wiens leiding dit instituut staat. Het is de bedoeling, aldus Noble Rollin, in het gebied waar de zons verduistering optreedt, te ontdekken wat er precies gebeurt wanneer de „ochtend"- en „avond"-schemering op een onverwacht tijdstip optreden. Amateurs en beroepswaarnemers zul len het gezang der vogels bij de zons verduistering vergelijken met hun ge zang tijdens de werkelijke zonsop- en ondergang. De komende totale zonsverduistering zal optreden langs een smalle lijn die loopt van de binnenlanden van Noord- Amerika over het Noorden van de At lantische Oceaan naar Scandinavië en vandaar naar India. Canadees materiaal voor Europa OTTAWA, 15 Februari Dit jaar zal de Canadese luchtmacht op grond van het program voor wederzijdse steunverlening, oorlogsmaterieel voor een waarde van meer dan 10 millioen dollar naar vijf Navo-landen zenden. Deze landen zijn Italië, België, Ne derland, Frankrijk en Groot-Brittan- nië. SAIGON, 15 Februari Van daag zijn hevige gevechten gevoerd in de omgeving van de hoofdstad van Laos, Loeang Prabang. Franse mobiele kolonnes raakten slaags met communistische eenheden, die proef- aanvallen op de stad ondernamen. De hoofdmacht van de opstandelin gen houdt zich nog steeds schuil in het oerwoud. Aan de Westelijke oever van de Me kong ging het eveneens heet toe. Beide partijen leden grote verliezen, toen de Franse troepen een actie inzetten te gen de naar schatting 1000 man Viet- minh troepen. Aan de Oostelijke oever zetten de Fransen, na de verovering van Mahaxay, een opmars in Oostelij DEN HAAG, 15 Februari Juist voor zijn vertrek naar Amerika heeft minister Staf verteld, dat er plannen bestaan om onderdelen van de Amerikaanse luchtmacht in Nederland te stationneren. Deze onder delen zullen in het najaar aankomen en waarschijnlijk een plaats vinden op het vliegveld bij Venray, dat in aanbouw is. De Amerikaanse een heden zullen bestemd zijn om de gaten in ons luchtverdedigingssysteem op te vullen en worden niet gebruikt voor strategische doeleinden. Het belangrijkste van deze stationnering van de Amerikaanse vliegtuigen vond minister Staf, dat men vertrouwen in ons land heeft en dat men verwacht, dat wij op militair gebied ons uiterste best zullen doen. Het doel van minister Stafs bezoek aan Amerika is vooral om na te gaan wat de oorzaak kan zijn van de wijzi ging van de Amerikaanse defensie politiek. Deze wijziging van defensie politiek was voor minister Staf niet nieuw, want Dulles bad destijds in Pa rijs in een besloten ministeriële be spreking op de N.A.T.O.-bijeenkomst deze Amerikaanse politiek reeds uit eengezet. Verder sprekend over de defensie en speciaal over de drie dimensionale ver dediging zei minister Staf, dat hij eigenlijk veel meer omhoog zit met de vierde en vijfde dimensie, de tijd en het geld. Verder verklaarde de minis ter, dat de strategische luchtmacht, als één van de belangrijkste onderdelen van de defensie, voor hem zeker een punt van bespreking zal uitmaken. Een ander belangrijk punt van be spreking in de Ver. Staten is de le vering van militair materiaal aan ons land. „Na het debat in de Tweede Kamer", aldus de minister, „zijn er nog wel en kele punten om besproken te worden. En ik hoop na mijn terugkomst in de Eerste Kamer dan ook meer concrete mededelingen te kunnen doen". Wat Nederland nu ontvangt aan Amerikaanse wapenleveranties is vol doende om door te gaan op basis van 't vijf divisieplan voor het leger, zo zei de minister nog. In zijn woning aan de Prinsegracht is de 57-jarige trambestuurder G. M. door gasverstikking om het leven ge komen. Bij onderzoek is gebleken dat een gasslang was losgeschoten. In enkele regels melden wij nog DAT, in verband met de herverkaveling, binnenkort tot luchtkartering van het eiland Tholen zal worden overgegaan. Daartoe zullen verspreid over het gehele eiland witte schijven in het terrein worden gelegd. Het is van grote betekenis, dat deze schijven blijven liggen op de plaats, die de kadastrale dienst daarvoor met zorg heeft uitgekozen. DAT, eveneens in verband met de herverkaveling, en kele boeren van het eiland Tholen naar de N.O.P. zul len vertrekken. De hierdoor vrijkomende gronden zullen tijdelijk in gebruik worden gegeven aan hen, die door uit te voeren werken wor den gedupeerd. DAT, met ingang van he den, alle provinciale wegen op Schouwen-Duiveland en Tholen gesloten zijn voor het verkeer met een asdruk groter dan 1200 kg. DAT te St Annaland bin nenkort E.H.B.O.-cursussen zullen beginnen. DAT gisteren het echt paar Th. v. d. MaleSchot in St Annaland zijn zilveren bruiloft heeft gevierd, DAT thans dagelijks 10 tot 15 reizen door het veer A. Jacobapolder-Zijpe wor den gemaakt zij het dan al leen nog maar overdag. DAT de Schouwse dijk tussen Zierikzee en Brou wershaven thans zo goed als geheel is verhoogd tot vijf meter plus N.A.P. Er heb ben 685 man aan gewerkt die circa 400.000 kubieke m zand en ongeveer 100.000 kubieke m klei hebben „verzet", met hulp tan tien draglines, vier locomotieven, 85 kipkarren en de nodige bulldozers. De dijk vormt een onderdeel van de bevei liging van een gebied, dat 66Ó0 ha groot is en waar 12.000 mensen wonen. DAT gisteravond te Ter- neuzen in de Concertzaal voor de gezamenlijke perso neelsverenigingen drs P. de Booij uit Amsterdam een le zing heeft gehouden over 'n door hem en nog twee ande re geleerden gemaakte voet reis door het Andes geberg te in Zuid-Amerika en de beklimming van de 6.395 m hoge Nevado Huantsan. Hij vertoonde prachtige projec tieplaatjes en na de pauze 'n schitterende film over een tocht door het oerwoud. In 1960 wil hij de Himalaya gaan verkennen. DAT te Terneuzen gister avond twaalf personen zijn geslaagd voor het E.H.B.O.- diploma. ke richting in. In midden-Vietnam heroverden de Franse troepen de stelling Pleibon, on geveer 25 km ten Oosten van Pleikoe. In de hoofdstad van Laos wordt koortsachtig gewerkt om de stad in staat van verdediging te brengen. Iedereen werkt mee aan de versterkin gen. Onze foto toont de post Moeong- Sai, een van de sterkste punten in de buurt van Loeang Prabang, waar ijlings versterkingen worden opgewor pen. Franse weerkundigen zetten staking voort PARIJS, 15 Februari Het perso neel van de meteorologisch dienst op de Franse vliegvelden heeft vandaag besloten zijn staking, die reeds een week duurt, voort te zetten, nu de werkgevers hebben meegedeeld, dat zij de looneisen van de weerkundigen niet kunnen inwilligen. Zondag is in de baai van Rio de Janeiro een sloep met veertig mensen omgeslagen. Er zijn vijftien, lijken ge- horgen en een tiental personen wordt nog vermist. De meeste slachtoffers zijn Portugezen. Generaal Weyland, bevelhebber van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, heeft in Tokio meege deeld, dat een eerste zending van 12 Amerikaanse B-26 bommenwerpers naar Indo-China onderweg is. 's-GRAVENHAGE, 15 Febr. De nestor van de Ned. Herv. predikanten te Amers foort, ds M. G. Gerritsen, is voornemens 1 Mei a.s. met emeritaat te gaan, dat hem door de prov. kerkvergadering van Utrecht in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd op eervolle wijze is verleend. Ds Gerritsen is voornemens 25 April a.s. in de St Joriskerk afscheid te nemen van zijn gemeente in wier midden hij woonachtig blijft. Ds Gerritsen werd 14 Oct. 1888 te Doe- tinchem geboren en studeerde aan de R.U. te Utrecht. In 1914 werd hij candidaat in Zuid-Holland en nadat hij enige tijd hulpprediker was geweest te Gaanderen aanvaardde hij 13 Juni 1915 het predik ambt te Purmerland. In 1920 vertrok hij naar Zunderdorp en 18 Juni 1922 ver bond hij zich aan zijn tegenwoordige ge meente. Ds Gerritsen was te Amersfoort eerst werkzaam in het Soester- later in het Leusderkwartier en is sedert 1948 werkzaam als ziekenhuisprediker. 's-GRAVENHAGE, 15 Febr. Te Biltho- ven is in de ouderdom van 64 jaar over leden de nestor van de Ned. Herv. predi kanten ds J. G. Franck. De overledene werd 19 Juni 1890 te Amsterdam geboren en studeerde aan de R.U. te Leiden om 3 Maart 1918 te O. en W. Graftdijk in het predikambt te wor den bevestigd, nadat hij tevoren 1% jaar huil.prediker was geweest te Zuidlaren. Hij diende de gemeenten van t oevorden en Eelde en verbond zich 12 Oct. 1930 aan die van de Bilt. Ds Franck die oorspron kelijk vrijzinnig predikant was, ging later over naar de rechtzmnige richting. Hij maakte deel uit van het classicaal bestuur van Ami-stoort, was curator van het Ly ceum van Bilthoven en had zitting in het hoofdbestuur van de Utrechtse zendings vereniging. DE BILT ZEGT: Temperaturen om het vriespunt DE BILT, 15 Februari Zwaar be wolkt en nevelig met plaatselijk enige motregen. Zwakke tot matige wind, voornamelijk tussen Noordoost en Noord. Temperaturen om het vries punt- Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 7.54 u., onder 17.56 u. Maan op 17.55 u., onder 7.30 Hoogwater Woensdag 17 Februari: Vlissingen: 1.54 u. 1.88 m., 14.15 u. 2.00 m. Terneuzen: 2.24 u. 2.07 m., 14.43 u. 2.19 m. Wemeldinge: 3.41 u. 1.56 m., 15.58 u. 1.72 m. Zierikzee: 3.26 u. 1.30 m., 15.48 u. 1.45 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1