UN LIGHT het uitknippen! gratis één pakje PROCO met bon LU ct Kerkwerve niet te spreken over reconstructie-rapport echte SUNLIGHT de veilige shampoo Chr. Emigratie Centrale Plannen voor waterkering op de kade hebben nog geen vaste vorm I 1 enkele monteurs „Dank je! Ik neem voortaan ook 'n stuk in voorraad, en - natuurlijk - Openbare Aanbesteding pR TIJDELIJK Prijs voor 2 pakjes normaal 50 ct Tijdelijk WAT MOET U DOEN Beroepsgoederenvervoerders, Grote Voorlichtingsvergadering Aanbesteding Breedvoerige bespreking in de raad Kleine havens moeten in stand blijven Raadsvergadering Veere Donderdag 11 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 eden over1 :ed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde Va der, Behuwd- en Groot vader MARINUS MEULBROEK, op de leeftijd van 71 jaar. Zijn heengaan was vrede. 's-Heer Arendskerke: J. M. MEULBROEK D. P. MEULBROEK- WEZEPOEL en Kinderen. Wolfaartsdijk: C. A. WAGENAAR- MEULBROEK. C. WAGENAAR en Kinderen. 's-Heer Arendskerke: W. M. MEULBROEK C. MEULBROEK- PROOS en Kinderen. Middelburg: A. HOOGESTEGER- MEULBROEK M. HOOGESTEGER en Kinderen. 's-Heer Arendskerke, 10 Februari 1954. De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 13 Februari a.s. te 12 uur J 'V Voor de vele blijken van belangstelling, betoond ge durende de ziekte en na het overlijden van onze gelief de Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante DINA BUSTRAAN, Weduwe van J. C. Clarijs, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie: Wed. P. BREEL- BUSTRAAN. St.-Laurens, 10 Februari 1954. Het huwelijk van CORNELIS BLANKENBURGH en ELIZABETH KOOMAN is tot nader te bepalen datum uitgesteld. Voor directe indiensttre ding gevraagd Motor- en Revisiebedrijf WESTSTRATE Krabbendijke - Tel. 45. i§8 Echte zuivere zeep, die een sóp geeft... over- vet met een machtig schuim. Daarom is het zo goed en zo prettig werken met Sunlight. Alles wordt in-schoon en helder glanzend en krijgt die bekende frisse Sunlight-geur. En dat Sunlight zuiver is, vertellen Uw handen U. Want al werkt U nog zo vaak met 'n Sunlight-sopje, Uw handen blyven net zo zacht als ze waren. Vroeger, nu ot later: Sunlight is en blijft de beste huishoudzeep. Wanneer U huis houdzeep koopt, vraag dan om Sunlight. Dan bent tl er zeker van dat U de beste, de zuiverste krjjgt. Van Sunlight's kwali teit kunt U opaan - jaar in, jaar uit. Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Dom burg zijn voornemens op Donderdag 25 Februari 1954 des voormiddags om 11 uur, in het gemeentehuis te Domburg, in het openbaar aan te besteden: Het aanleggen van nieu we straten met parkeer terrein, tot een gezamen lijke oppervlakte van 3860 m- klinkerbestrating en 285 m2 tegelbestra ting, alsmede het leggen van een 375 m lange rio lering van betonbuizen 0 30 cm. Bestek en voorwaarden met 1 tekening zijn, zolang de voorraad strekt, vanaf he den tegen betaling van 5 verkrijgbaar ten kantore van de centrale dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren", Parklaan 1 te Oost- en West-Souburg, alwaar elke werkdag van 8.30 uur tot 12 uur inlich tingen zijn te verkrijgen. Restitutie voor inlevering van ongeschonden exem plaren van bestek en teke ning, alleen op de dag van aanbesteding ƒ2.50. De Directeur van de cen trale dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren": J. D. P. DE SMIT. op uoon» HAAM*. XÜRES: PLAATS", -"^"^ener. pROCO^ 25 Profiteer van deze bijzondere aanbieding en was Uw haar met de veilige PROCO shampoo. Extra schuimwerking en heerlijk fris van geur. Tijdelijk 2 pakjes voor 1 kwartje I 1 Knip de waardebon uit. Vul met blokletters Uw naam en adres duidelijk in, alsmede de naam en adres van Uw winkelier. Alleen volledig ingevulde bons zijn geldig. 2 Geef de bon aan Uw winkelier. 3 U ontvangt dan twee pakjes PROCO shampoo ter waarde van 50 cent, tijde lijk met bon voor 25 oent. Waardebons inwisselen voor 20 Februari 1954. Na deze daium zijn ze ongeldig. leder gezin mag slechts 2 bonnen inleveren. EEN P ROD E NT PRODUCT, DUS PRIMA! die tonnage tekort komen, en zij, die tonnage over hebben, wordt dringend verzocht zich Vrijdag a.s., tussen 10 en 17 uur persoonlijk te vervoegen ten kantore van de N.O.B.-Wegtransport, Dam 14 te Middelburg, Getracht zal worden te helpen. (Door in werking treden van de W.A.G. dreigt slapende tonnage te vervallen, tenzij deze tonnage uiterlijk Vrijdag contractueel wordt overgedragen en/of benut.) AFDELING ZEELAND. te houden op Zaterdag 13 Februari a.s., in zaal Krijger te Goes, 's middags om 14.30 uur. Spreker: de heer T. CNOSSEN, Directeur der Chr. Emigratie Centrale te 's-Gravenhage. Onderwerp: „Hedendaagse emigratie mogelijkheden". Enkele films zullen worden vertoond. Alle leden en belangstellenden zijn welkom. Het bestuur der Vereniging tot Verbetering van dè Volkshuisvesting in de Ge meente Kruiningen, zal op Woensdag 24 Februari 1954, des voormiddags 11 uur, ten Gemeentehuize te Krui ningen trachten aan te besteden: Het bouwen van 30 Wo ningwetwoningen te Krui ningen en Hansweert. Bestek met tekening a 10 verkrijgbaar bij de archi tect M. J. LE CLERCQ, Rijksweg 13 te Kruiningen, Tel. 13. Restitutie op de dag van aanbesteding 5. De Architecten, M. J. LE CLERCQ. P. WONDERGEM. De gezamenlijke Besturen van de Polders Nieuw en St.-Joosland, Oud-St.- Joosland en Mortierepol der delen hierbij mede, dat de wegen voor het zwaar verkeer GESLOTEN ZIJN wegens opdooi. Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad". In de raadsvergadering van Kerkwerve sprak de voorzitter, burgemeester Francke, een rede uit, waarin hij in het bijzonder de inwoners, die tengevolge van de overstroming omkwamen, herdacht. De voorzitter wees op de grote materiële schade in de gemeente. 120 woningen werden geheel verwoest, waarvan 64 particuliere, 31 woningen bij een boerderij behorend en 25 land arbeidersdienstwoningen. Bovendien gingen 35 landbouwschuren geheel ver loren. Spreker maakte gewag van de omvangrijke hulp, welke aan de in woners door diverse instanties werd geboden. Hij stelde vast, dat tal van problemen tot een oplossing zullen moeten worden gebracht en hij sprak het vertrouwen uit, dat de bevolking de geestkracht zal bezitten om de gemeente tot nieuwe bloei te brengen. Spreker bracht dank aan de leden van de raad, de wethouders en het personeel der gemeente voor de pret tige wijze, waarop in het jaar dat voorbij ging mocht worden samengewerkt. De toespraak van de voorzitter werd beantwoord door M. M. Hanse en wet houder van der Wekken. Het rapport van de reconstructie commissie gaf aanleiding tot breedvoe rige bespreking. Door B. en W. was een uitvoerig advies uitgebracht, waarin gewezen werd op de wenselijk heid om de kleine havens in stand te houden. De heer Hanse merkte naar aanleiding van het gestelde over de haven op, dat indertijd door het Pro vinciaal Bestuur aanmerking werd ge maakt op de tarieven, omdat met de haven winst werd gemaakt. Het mo tief, dat de kleine havens onrendabel zijn, gaat dan ook niet op. Uitvoerig gingen burgemeester en wethouders in op de kwestie van de verspreiding van de bewoning. Met name achten zij het noodzakelijk, dat bij Moriaanshoofd herbouw c.q. nieuw bouw dient te worden toegelaten. De argumenten- van de reconstructie commissie worden door burgemeester en wethouders in hun advies weerlegd. Zij wijzen erop, dat degenen die te Moriaanshoofd wonen er graag willen terugkeren. Het bezwaar van kostbare openbare voorzieningen kan voor Mo riaanshoofd niet gelden, omdat deze er zijn en blijven. Het probleem van agrariërs en niet-agrariërs doet zich niet voor, want het zijn agrariërs of zij gevoelen als agrariërs. De praktijk heeft bewezen, dat Moriaanshoofd een functie vervult in het economisch le ven van de streek en burgemeester en wethouders zijn ervan overtuigd, dat het dat zal blijven doen. Zij wijzen op de noodzaak om ter plaatse een smid te hebben en om ook voor de dijkwer kers woongelegenheid te scheppen. Burgemeester en wethouders brengen voorts de moeilijke positie van de bij zondere lagere school onder de aan dacht en zij stellen de raad dan ook voor aan het College van Gedeputeerde Staten mede te delen, dat het nood zakelijk is, dat herbouw c.q. nieuw bouw bij Moriaanshoofd wordt toege staan. De heer A. G. Kloet wees ook op de noodzaak om bij de haven Flaau- wers arbeidskrachten te hebben. Deze werden in het verleden altijd van Mo riaanshoofd betrokken. Overigens is spreker van mening, dat het door de voorstellen van de reconstructie-com missie voor de mindere man vrijwel onmogelijk wordt om zich door noeste arbeid tot landbouwer op te werken. De heer den Boer wil ook ten aanzien van Nieuwerkerk de vrijheid laten om daar te bouwen. Na bespreking bleek, dat zijn voor stel niet werd ondersteund, zodat het niet in stemming komt. Burgemeester en Wethouders hebben met instem ming kennis genomen van het oordeel der reconstructie-commissie, dat de weg aan de Zuidkust van Schouwen, welke grotendeels over de zeedijk liep, dient te worden hersteld. Ten aanzien van de wens van de reconstructie-commissie om een door een stelsel van binnendijken een extra beveiliging tegen rampen te scheppen, geven B. en W. als hun mening te ken nen, dat de daarvoor te maken kosten beter kunnen worden besteed voor 'n extra versterking van de buitendijken. De raad kan zich met het advies van het college van burgemeester en wet houders verenigen en besluit het ver handelde ter kennis te brengen van Ged. Staten. GEEN WAARDERING. Het schrijven van G. S. betreffende de indeling van het gemeentelijk ge bied vond in het geheel geen waarde ring. Ged. Staten komen met een ge heel ander plan dan in 1951. B. en W. zijn van mening, dat de wijze van be handelen doet denken aan een spel, een legpuzzle, de eerste oplossing past niet meer, dus moet een andere oplos sing gevonden worden. Dat opheffing van de gemeentelijke zelfstandigheid een absolute noodzaak is wordt in het geheel niet aangetoond. Nu door een concentratie van de bewoning de mo gelijkheid geopend wordt 't dorp gro ter te herbouwen dan voor de ramp zijn er naar het oordeel van B. en W te meer termen aanwezig om de ge meentelijke zelfstandigheid onaange tast te laten. Zij wijzen er voorts op, dat Serooskerke haar hun mening nimmer werkelijk centrumplaats zal worden, omdat de bevolking in het geheel niet op deze plaats is georiën teerd. Alle leden van de raad kunnen zich met het advies van B. en W. ver enigen. De heer Hanse heeft in de dag bladen gelezen, dat stemmen zijn op gegaan om de gemeenten Ellemeet, Eikerzee en Duivendijke samen te voe gen. Spr. heeft daaruit afgeleid, dat men op samenvoeging met de gemeente Kerkwerve geen prijs stelt. De heer den Boer wijst er op dat de samenvoe ging evenmin een verbetering van de samenwerking op het gebied van het verenigingsleven met name bet Groe ne Kruis zou brengen. Het voorstel van B. en W. om aan het college van G. S. mede te- delen, dat bet plan on aanvaardbaar is wordt z.h.s. aangeno men. A.R. kiesvereniging te Driewegen in 't goud. Driewegen, 10 Febr. De A.R.- kiesvereniging te Driewegen herdacht gisteren haar 50-jarig bestaan. Onder de aanwezigen waren o.a. de burge meester de heer J. D. Jansen en de heren A. Schout en R. Zuidema, resp. voorzitters van het Prov. Comité van A.R. kiesverenigingen en van de Cen trale Goes. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter ds J. van der Veen, die een openingswoord sprak, waarbij hij als uitgangspunt koos de woorden uit Richteren 6: „De Here is met u; vrees niet gij strijdbare held". Do secretaris, de heer P. de Muijnck gaf een interessant overzicht van het le ven der vereniging gedurende deza halve eeuw, gevolgd door een kort verhaal van het politiek verleden in eigen gemeente, waarbij vooral voor de ouderen, bekende figuren de revua passeerden. De penningmeester, dq heer Iz. de Dreu, gaf een financieel verslag. Toespraken werden gehouden door de burgemeester en de heren Schout en Zuidema. Verder werd nog een bijdrage geleverd door mevr. van der Veen en de heren A. de Jager ta Goes en A. Nijsse te 's-Gravenpolder, beiden oud-leden der vereniging dia tal van bijzonderheden uit het ver leden memoreerden. Een aantal dames zorgde voor een welkome versnape ring. Het was een gezellige avond vol afwisseling. Beroepingswerk, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Maartensdijk, B. Eysinga te Barneveldjte Oosternijkerk (F.), toez., R. Dijkmeijer, vic. te Mid- wolda. Geref. Kerken. Beroepen te Brisbane (Australië), J. J. C. Westera te Velp (G.); te Doorn, R. D. Beukema te IJmuiden. Examen: Aan de Theologische Hoge school te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen, de heer J. Eleveld te Smilde. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Arnhem en Harder wijk, C. Verhage te Broek onder Ak- kerwoude; voor Zeist, M. Baan ta Dordrecht. Visserij had een goed jaar In de raadsvergadering van Veere heeft burgemeester Jhr I. F. den Beer Poortugael in zijn openingswoord het plotseling overljjden van het oud raadslid, de heer A. C. van Nieuwen- huyzen, gememoreerd, waarna hij overging tot het uitspreken van zijn nieuwjaarsrede, waarin h(j enkele be langrijke gebeurtenissen in herinnering bracht. Grote dank is verschuldigd aan de de gemeente De Bilt, die Veere heeft geadopteerd en die al zeer belangrijke bijdragen in de geleden schade verstrek te. Voor de visserij wa* bet afgelopen jaar een erg goed jaar. De omzet van de Vismijn beliep 1588.255, Het oudste raadslid, de heer F. Hou terman, beantwoordde spreker. Van de firma G. M. Poppe en Zonen te Veere was een verzoek om goed keuring binnengekomen tot het op richten van een poortje in de muur aan de Kerkstraat. Besloten werd eerst een advies in te winnen van de Ver keerstechnische Dienst van de A.N W.B. Voor het huren van het arrestanten- lokaal aan de Kade, dat reeds lange tijd niet meer aan de eisen voldoet, doch dat gelukkig niet vaak dienst moet doen, hadden zich vier gegadig den gemeld. V.V.V. Veere heeft plan nen om er 's zomers een inlichtingen bureautje in te richten. Zonder hoof delijke stemming, waarbij de heer Huybrecht uiteraard als belanghebben de niet meestemde en waarbij de heer D. Kasse wilde geacht worden te heb ben tegengestemd, werd besloten om voor de tijd van vijf jaren het ge bouwtje met het aardige geveltje te verhuren aan de heer L. J. A. Huy brecht, die er een opslagplaats voor scheepsbehoeften van wil maken. De straatlantaarns, die anders op 1 September gaan branden, zullen in het vervolg op 16 Augustus worden aan gestoken. Het verzoek van de Ver. voor Bjjz. L.O. op G.G. te Veere, om toekenning van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 103, 6e lid der L.O.-wet 1920, werd inge willigd. RONDVRAAG. In de rondvraag informeerde de heer J. A. Mol (Gem. Bel.) in welk stadium de plannen verkeren t.a.v. de bouw van een waterkering op de Kade. De voor zitter verklaarde zieh nog steeds tegen een houten bekisting. Spreker voelt meer voor een muurtje, dat dan opge trokken zou kunnen worden van bjj Veere passende steen. De voorzitter zegde op aandringen van de vragenstel ler een spoedige bespreking van B. en W. met Waterstaatsautoriteiten toe be treffende de te nemen maatregelen. Dc heer J. Jacobusse te Krabbendijke teraardebesteld, KRABBENDIJKE, 10 Febr. He denmiddag is op de algemene begraaf plaats te Krabbendijke het stoffelijke overschot ter aarde besteld van de heer J. Jacobusse. Aan het graf spra ken ds Mooy, Ned. Herv. predikant te Schore, de heer H. Bos, namens de Groene Kruisvereniging. Spr. vertolkte de grote waardering en dankbaarheid voor hetgeen de overledene in het be lang van de vereniging heeft gedaan en zei, dat het Groene Kruis een grote stuwkracht in hem is kwijtgeraakt. Na mens het Prov. Groene Kruis sprak de heer A. de Lange te Goes woorden van troost tot de familie. De heer Waverijn te Krabbendijke deed dit namens de kolenvereniging „B.G.B.". Een neef van de overledene sprak een dank woord n.a.v. Ps. 90.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5