Nieuws uit de Provincie. Van markt en veiling Middelburg Goes Het gaat goed met de Zeeuwse collecte KeJiÈ. m fendinq,. Ds. B. Scholtens overleden DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Dinsdag 9 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Chr. Onderofficieren vergaderden. Vrijdag j.l. kwam onder leiding van haar voorzitter, de sergeant-majoor H. van Winkelhof, in jaarvergadering pijeen de afdeling Middelburg van de Nationale Christen Onderofficieren Vereniging. Een bevredigend aantal leden met hun dames kon door de voorzitter worden welkom geheten. Naast de gebruikelijke huishoude lijke zaken verleenden enkele leden hun medewerking met een proza, ter wijl de hoofdschotel werd gevormd door een causerie van ds E. Sneller, over zijn ervaringen als vlootpredi- kant. Pols gebroken Tijdens het schaatsen kwam mej. M. Pouwer Zaterdag dusdanig te val- 1 datze eer. pols brak. Concours „Jaeoba van Beieren". Aan het concours liggende wip der Kon. Handboog Sociëteit „Jaeoba van Beieren" werd deelgenomen door acht sociëteiten met 21 schutters. De uitslag was als volgt: Hoogvogel en wisselbeker J. Glas, Willem Teil, Kapelle; le zijvogel H. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk; 2e zijvogel J. Glas, Kapelle; le hoogkal idem, 2e hoogkal B. Rijk, Concordia, 's-Hee- renhoek; le en 2e onderkal J. Glas, Willem Teil, Kapelle; le klep H. Drie- dijk, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk; 2e klep W. de Jonge, A.D.L.M., Kwa- dendamme; 3e klep A. Sorber, Bata vieren, Goes; Meeste kleine vogels P. Boonman, Jac. van Beieren, Goes. ANNA JACOBAPOLDER Kolenvereniging E.B. De kolenvereni- ging E.B. hield haar jaarvergadering in café Quist onder leiding van de heer M. J. Nelisse. In zijn jaarverslag deelde de secretaris-penningmeester, de heer K. Goudswaard, mede, dat in 1953 in totaal 1023 hl. brandstof is aangekocht. Het was practisch onmogelijk een voorraad aan te houden. De aanvoer is momenteel hope loos. Gezien het kassaldo van vorig jaar werd een vooruitgang van f 50.94 gecon stateerd. De aftredende bestuursleden, de heren M. J. Nelisse en J. Noorthoek, wer den herkozen. Het voorstel om het salaris van de secretaris-penningmeester te ver hogen werd aanvaard. ARNEMUIDEN Lezing. De heer J. Verkerk te Vlissin- gen heeft dezer dagen voor de leden van de voetbalvereniging Arnemuiden een le zing gehouden over de toepassing van de spelregels. Er bestond voor deze leer zame avond veel belangstelling. BORSSELE Zondagschool. Vorige week hielden be stuur en onderwijzend personeel der Zon dagschool hun jaarvergadering onder lei ding van ds Vrijlandt. De rekening over 1953 sloot met een batig saldo. Getracht zal worden een ouderavond te organise ren. BRESKENS IJsfeest. Zaterdagmiddag werd op de Veste een ijsfeest gehouden voor de schooljeugd, georganiseerd door de onder wijzers der scholen. Dat hiervoor een grote belangstelling bestond van de zijde der k.nderen, behoeft geen betoog. Ër wercc.r vele wedstrijden verreden, waar aan u-ruige prijsjes verbonden waren. Niet aileen de kinderen, doch ook de vele toeschouwers hebben deze middag veel kunnen genieten. Lelijke val. Zaterdagmiddag kwam, tij dens het schaatsrijden op de Veste, de 18- jarige A. Verduijn in botsing met een andere rijder. Hij kwam lelijk te vallen. Na eerste hulp door EHBO-ers werd hij door een dokter behandeld, die een ge- broken sleutelbeen constateerde. CADZAND Conferentie. Door de Vrij Evang. Ge meenten in W. Z.-Vlaanderen zal op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Febr. a.s. een jaarlijkse conferentie worden gehouden te Cadzand. Als voorgangers komen ds P. J. Mietes uit Amsterdam en ds J. Enter uit Zeist. Ds Mietes heeft vroeger nog als dominee aan de Vrij Evang. Gemeente te Breskens gestaan. Filmavond. In het Verenigingsge bouw „Het Zwin" heeft de adjunct-se cretaris van het Ned. Bjjbelgenoot- ..cnap, de heer W. H. Scheunick, een ..veetal films vertoond. Hij sprak over het werk van het N.B.G. en wekte op tot bezoek aan de grootse samenkomst op 16 Juni a.s. ter viering van het eeuwfeest. Men kan zich daarvoor op geven bij de bestuursleden der afdelin gen en ook bij ds Ten Cate te Cadzand. l]N SP LAAI .voering S.D.G. Het Chr. Muziek gezelschap „Soli Deo Gloria" gaf voor zijn donateurs een uitvoering in de bo venzaal der Chr. Bewaarschool. Boven dien werd het ernstig spel: „Als het koren rijpt" opgevoerd. Voordrachten e.d. vulden de avond. Verkoping. Zaterdagmiddag werd ten overstaan van notaris Klop te Kortge- ne in hotel „De Patrijs" publiek ver kocht ten verzoeke van de erven mej. de wed. L. C. Schalekamp, het woon huis en tuin aan de Havelaarstraat no 240. Hoogste inschrijver was de heer M. van der Weele voor f 6666. Koper was de heer Iz. Lamse voor f 6900. UiMBURG Uitvoering „Apollo". De muziekvereni ging „Apollo" gaf voor een talrijk pu bliek haar jaarlijkse uitvoering in de zaal „Wilheimina". Het lid G. de Pagter werd gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap. De heer de Pagter. die ook tal van jaren bestuurslid is, bespeelde al die jaren op voortreffelijke wijze de eer ste piston. Hij mocht van de leden een cadeau in ontvangst nemen. Het muziekprogramma bevatte 11 num mers en werd onder leiding van de heer P. Broerse uitstekend uitgevoerd. Na het muziekprogramma werd het blijspel in 3 bedrijven „Deining om de Dorpsdokter" opgevoerd. GROEDE Nutsavond. Voor het departement van het Nut hield de journalist H. J. Stuvel uit Voorburg in hotel „De Drie Konin gen" een causerie over „Gevecht met het water". De spreker, die zes maanden in Kruiningen is geweest en het gevecht met het water van dag tot dag heeft meege maakt, gaf hiervan een boeiende reporta ge, toegelicht door een aantal lichtbeel den. Tot slot werd de film „Gevecht met liet water", vertoond. HEINKENSZAND Feestavond. De Geref. jeugdverenigin gen hielden gezamenlijk een feestavond n „Maranatha". Deze avond werd ge opend door de heer G. Geleedst. Versla gen werden voorgelezen en verschillende stukjes en schetsjes opgevoerd. Na de pauze volgde het spel „De schuur bij de grens". Ds Wiersinga van Lewedorp ein digde met dankgebed. Benoeming. Tot commandant van de vrijwillige brandweer is benoemd de heer H. de Hartog, gemeenteopzichter. KRABBENDIJKE Afscheid zr de Raad. Ook in Krabben- dijke heeft zr de Raad als wijkverpleeg ster afscheid genomen. Dr Polderman sprak namens het Prov. Groene Kruis en dankte haar voor hèt vele werk dat zij hier heeft verricht. Namens de beide dok toren voerde dr Noome het woord, en wees op de belangrijke plaats die de wijkverpleegster inneemt en waar de zie ke iedere dag naar uitziet.' Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Vader vele woorden van dank. Van dr Nieuwenhuijse was een schrijven binnen gekomen. Na al deze woorden sprak zr de Raad een dankwoord en noemde het een groot voorrecht deze dag te mogen vieren. Van de gemeenten Krabbendijke en Waarde ontving de jubilaresse als blijk van waardering een. fiets, een prachtige stoel, een tapijt en een infraphil-lamp: alsmede vele bloemstukken. KRUININGEN - Herv. Jeugdraad. Dezer dagen is een Ned. Herv. Jeugdraad geïnstalleerd. Voor zitter is de heer I. Stel, hoofd van de ULO school, secretaresse-penningmees- teresse,mevr. Flipse. NIEUW DORP Geitenfokvereniging. In de jaarverga dering van de Geitenfokverèniging deel de de voorzitter, de heer P. de Kok mede, dat het ledental der vereniging is toege nomen, doordat helaas alle verenigingen in de omtrek, t.w. Lewedorp, 's-Heeren- hoek en Heinkenszand, wegens afnemen de belangstelling voor de geitenhouderij, werden opgeheven. De heer Jan van Oos ten werd gekozen in het bestuür. De ver eniging, die, vooral met het oog op de bokhouderij, in een grote behoefte voor ziet in de omgeving, Wordt enigermate financieel gesteund door de gemeente 's- Heer Arendskerke. Jaarvergadering CBTB. In de jaarver gadering van de afdeling van de CBTB heeft de secretaris van de Grondkamer, mr Bouman, een toelichting gegeven op de nieuwe wet op de vervreemding van landbouwgronden. De voorzitter, de heer A. J. de Jager, deelde mede, dat op 17 Febr. het 35-jarig bestaan der afdeling op feestelijke wijze zal worden herdacht, De afdeling telt ca 40 leden. OOSTBURG Opening Jeugdcantine. In de loop van vorige week is de Jeugdcantine in de Ned. Herv. Noodkerk geopend door bur gemeester mr K. Hoeksema. De oprich ting ging uit van de Herv. Jeugdraad. De jeugd van de ULO en middelb. scholen, die tussen de middag in Oostburg moet overblijven, kan hier eten en ook spelle tjes doen. POORTVLIET Kolenbond. De kolenvereniging „Ons Belang" boekte in het afgelopen jaar geen slechte resultaten. 'Dé vereniging, die thans 289 leden telt, vergaderde dezer da gen in zaal Kesteloo. Het bestuurslid de heer D. C. Uijl werd herkozen, en in de plaats van de heer B. den Boer, die naar de N.O.P. zal vertrekken werd benoemd de heer M. J. Geuze Czn. De vergadering besloot 20 leden, die in twee jaar geen kolen hebben afgenomen, te schorsen. Met een nieuw soort brandstof, cynthra- ciet genaamd, zal een proef genomen worden. Chr. school. Op de ledenvergadering van de Chr. school is de heer H. Overbeeke als bestuurslid herkozen. De ouderavond zal worden gehouden op 19 Febr. a.s. Op deze bijeenkomst zal de heer A. de Kei zer, hoofd der school een opvoedkundig onderwerp behandelen en de heer C. Geuzen een inleiding over een gewijde geschiedenis. Uit de verslagen bleek, dat er thans een batig saldo van f 1418,22 in kas zit. Bond Plattelandsvrouwen. De leden van de Bond van Plattelandsvrouwen hebben een gezellige gezinsavond op touw gezet die geheel door de leden zelf werd ver zorgd. Zang en voordracht wisselden el kaar af en verrukt keken de ouders naar het alleraardigste kindertoneelspel „De verjaardag van Nelleke de pop". Mevr. KugelSwart, die deze avond leidde sprak een slotwoord en burgemeester Van Doorn dankte namens de aanwezigen voor het gebodene. [■■■■Ill IIEIUI ZOU JE 'M NIET! De stuurman van de vrachtboot ontdekte spoe dig het in nood verkerende schip, waaruit aan alle kanten de rook naar buiten kringelde. „Zet 'm op!" riep hij tot de brandweer man. Deze liet-er geen gras over groeien en gaf meteen van katoen. Een dikke, krachtige straal klaterde op het rokende schip. Met emmers vol stroomde het water door de luiken en de patrijspoorten naar binnen. Ook de kapitein, die zenuwachtig over het schip rende, kreeg de volle laag. Dé waterstraal spatte tenminste plots op zijn pet uiteen en dat kalmeerde allesbehalve. Vooral toen hij, druipnat moest constateren dat al dat gespuit geen sikkepit hielp. Maar er kwam meer en meer water. Het schip leek spoedig een drijvend zwembad. De lading dobberde gezellig door de ruimen en de etenspannen dreven uit de keu ken. Een vol uur duurde de spüitpartij, toen was er geen rook en...,, geen droog plekje meer te bespeuren. Pieter voelde zich verre van prettig. Druipend van de olie was hij uit de- ton geklommen en Strompelde met gesloten ogen het dek op. Hoewel .ook zijn oren vol olie zaten meende hij toch in de verte een mannenstem te horen en daarom schuifelde hij die kant op. In werkelijkheid bulderde die man nenstem en hoorde toe aan de kapitein die eindelijk in de gaten kreeg wat er nu wel aan zijn schip haperde. „Wei alle doorgewinterde garnalen op een hoop!" schreeuwde hij. „De een of andere stokvis heeft mijn schoorsteen afgesloten!.Zou je 'm niet!.Als ik dat heerschap in mijn poezelige handjes krijg maak ik huts pot van hem, want: ten eerste is mijn lading naar de haaien; ten tweede, druipt mijn schip als een natte dweil; ten derde, zit er geen gloeiend kooltje meer in de ketels en daarom liggen we, voor de drommel, ten vierde stil!!" Een mooi geschenk. Dezer dagen kwam. een Fransman op het gemeentehuis met een mooi geschenk, n.l. zes etsen die ver moedelijk in de kleuterschool zullen, wor den opgehangen. De Fransman een inwo ner van een der adoptiegemeenten werd door de schooljeugd toegezongen, hetgeen hij ten zeerste op prijs bleek te-stellen. RILLAND-BATH Brandje. Toen de heer I. Imanse Za-. terdag zijn bevroren waterleiding wilde ontdooien, vatte het papier, waarmee de kraan" was omwikkeld, vlam. Ge lukkig kon met man en macht! erger worden voorkomen. - 7 Schaatswedstrijden. Zaterdag wer den op het Vinkenisse schaatswedstrij den georganiseerd door de IJsclub „Rilland". Uitslagen: hardrijden jongens (10—13 jaar); C. Hirde.s, A. Wouter- sen, Krabbendijke en H. Meéuwsèn. Idem 1416 jaar: K. Sinke, M. Blok, J. Jacobs. Uitvoering. Voor een goed bezette zhal gaf de Aceordeonclub „Erato" Zaterdagavond een uitvoering. Behalve muziek was er toneelspel: „Advertentie- gevolgen!'. SCHOONDIJKE C.-H. Statenkieskring vergaderde. In het gebouw „De Zonnebloem" verga derde de C.-H. Statenkieskring onder voorzitterschap van ds H. Wiebosch. Zeer uitvoerig werd gesproken over de samenstelling der candidatenlijst voor de Prov. Statenverkiezingen. Als num mer één op de groslijst werd geplaatst de heer G. J. v. d. Waal te Schoondijke en als nummer twee de heer L. M. v. Liere te Cadzand. Daarna sprak het Statenlid D. Dekker uit Waterland kerkje over: „De taak en de werkwijze van de Prov. Staten." S T. ANN ALAND Enkel gebroken. De echtgenote van de heer W. Rijnberg, Molendijk, had Zaterdagavond op de. ijsbaan het on geluk zodanig te vallen, dat zij haar enkel brak. ST. PHILIPSLAND CBTB vergaderde. Onder voorzitter schap van de heer I. G. de Jager hield de afdeling van de CBTB haar jaarvergade ring. Zijn openingswoord stond, evenals het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Wisse, in het teken van de ramp. De heer Wisse kon ook gewagen van een groeiend ledental. De penningmeester meldde een batig saldo. In dé plaats van de aftredende bestuursleden A. Wisse en P. Boudeling (niet herkiesbaar) werden gekozen de heren C. J. van Strien en H. Geelhoed. Daarna sprak drs J. J. Knibbe over de komende PBO. Er volgde een levendige discussie, waarna van gedach ten werd gewisseld over de loonbereke- ning en de loonadministraite. Betreurd werd, dat van vereenvoudiging nog geen sprake is. Ook de komende arbeidsvoor ziening in het seizoen kwam aan de orde. Getracht zal worden met Landbouwher- stel en Heide Mij afspraken te maken, opdat de nodige arbeiders tijdig voor de oogst beschikbaar zijn. Tenslotte deed de heer G. J. de Jager nog enkele medede lingen over de uitvoering van de wet op de watersnoodschade. MIDDELBURG, 6 Februari De eerste verantwoording van giften voor de Zeeuwse collecte 1954, die bestemd is voor de jeügd, is verschenen en het is nu al een respectabel bedrag, dank hij een bedrag van f 600,dat ge schonken is door mensen en instellin gen buiten de provincie. En een be drag van f 1000,geschonken door de Alg. Zeeuwse Ver. Mij heeft niet wei- bi geholpen. Het totaal bedrag is tot Öit ogenblik f 1759,56. Dc huis-aan-huis en straatcollecten in Zeelands steden en dorpen zijn nog niet gehouden, behalve in Zuiddorpe, waar f24,56 werd gecollecteerd. Vol gende week Vrijdag komt er 'n nieu we lijst uit en dan zullen' vele van de ze bedragen er in begrepen zijn. We zijn benieuwd Candidatenlijst S.G.P. voor Statenverkiezingen. GOES, 8 Febr. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van de Staten kieskring van de S.G.P. is de candi datenlijst voor de verkiezingen der Prov. Staten als volgt vastgesteld: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. C. Boender, Tholen; 3. A. S. Wisse, Waarde; 4. H. Flikweert, Nieuwerkerk; 5. I. de Feij ter, Axel; 6. A. J. Schot, Middelburg; 7. M. C. van Ast, Poortvliet; 8. G. van Velzen, Krabbendijke; 9. F. Dieleman, Tërneuzen; 10. J. v. Klinken, Ouwer- kerk; 11. F. D. Bentschap Knook, St. Maartensdijk; 12. C. L. M. v. d. Berge, Tholen; 13. Joh. Breurre, Colijnsplaat; 14. C. de Nood, Waterlandkerkje; 15. P. J. v. Liere, Borssele; 16. H. Cij- souw, Westkapelle; 17. A. J. Kurvink, St. Annaland; 18. J. Hage, Staveni^se, 19. M. A. Slotboom, 's-Gravenpoldèr; 20. J. L. Geluk, Tholen. De heer J. Jacobusse te Krabbendijke overleden KRABBENDIJKE, 8 Februari. Vandaag is in het ziekenhuis te Goes overleden de heer J. Jacobusse uit Krabbendijke. In deze gemeente zal men zijn verscheiden zeker betreuren want hij heeft op cultureel en sociaal gebied zijn sporen wel verdiend. Hij was ondermeer medeoprichter van de Groene Kruisvereniging, de Wijkver pleging en de plaatselijke vereniging voor t.b.c.-bestrijding. Vijf en veertig jaar is hij penningmeester van het Groene Kruis geweest. Twee jaar ge leden werden zijn verdiensten beloond met de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De overledene was voorts medeoprich ter van talrijke andere verenigingen. Kunstschilder Jan Heyse overleden, MIDDELBURG, 8 Febr, Te Veere is op 72-jarige leeftijd overleden de kunstschilder Jan Heyse. Heyse, die zijn opleiding genoot aan de Amster damse Academie voor Beeldende Kun sten, heeft tientallen jaren in Veere gewoond en gewerkt. Hoewel hij van tijd tot tijd wel exposeerde, o.m. in Middelburg en in Domburg, kreeg zijn werk toch weinig algemene bekend- héid. Daarvoor was hij een te beschei den figuur, die zich liever wat op de achtergrond hield. Behalve zijn schil derijen veelal in temperaverf moeten ook zijn houtsneden genoemd worden. Een aantal hiervan is in drie bun deltjes uitgegeven: „De ringrijderij", „De hofstede" en „De legende van Westen-Schouwen", welke laatste hij zeer gevoelig heeft uitgebeeld. Van elk dezer bundeltjes is slechts een dertig tal exemplaren verschenen, zodat deze werkjes maar weinig worden aange troffen. Ook heeft de heer Heyse ver scheidene „exlibris" ontworpen. „Het Ned. Trekpaard" Kring Tholen vergaderde. ST. ANNALAND, 8 Februari. De Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trek paard", Kring Tholen, hield haar ver gadering onder leiding van de heer G. J. de Wilde. De heer A. C. J. Brooij mans te Tholen werd gekozen tot be stuurslid der afdeling Zeeland. Voor het dubbeltal afgevaardigde naar de algemene vergadering in Den Haag werd als no. 1 geplaatst de heer Brooijmans en als no. 2 de heer J. L. M. Geluk te Sint-Maartensdijk. Tot plaatsvervangend jurylid bij de mer- riekeuringen werd ook de heer Brooij mans gekozen. Als afgevaardigden naar de verga dering der afdeling Zeeland te Goes werden aangegeven de heren J. F. Brooijmans uit Oud-Vossemeer en J. L. M. Geluk uit Sint Maartensdijk. Bij de rondvraag dankte de heer Brooijmans namens de vergadering de leer De Wilde voor de vertegenwoor diging gedurende 35 jaar van de Kring Tholen. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed onverwachts ons trouw medelid MAATJE BOGAARD „En zij zongen een nieuw lied Openb. 4 9a. Het Geref. Evangelisatie Zangkoor Koudekerke 8 Februari. Scheepvaartbeweging door het kanaal van Zuid-Beveland In de maand Januari 1954 passeer den er totaal door het Kanaal van Z.- Beveland 5021 schepen, welke een in houd hadden van 2190.602 ton. Daar van waren 3268 schepen van 1647.632 ton geladen en 1753 schepen van 542.970 ton waren ledig. Bij deze sche pen waren o.a. 2658 geladen motor schepen van 1003.093 ton en 1157 le dige van 296.274 ton en 568 geladen sleepschepen van 628.187 ton en 230 ledige van 217.021 ton. Verder passeer den er 718 sleepboten en 82 coasters waarvan er 33 geladen waren en 49 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden er 234 geladen sleepschepen van 297.228 ton en 2 ledige van 3781 ton en 422 gela den motorschepen van 228.354 ton en 44 ledige van 38.262 ton naar België en 80 geladen sleepschepen van 95.945 ton en 6 ledige van 5877 ton en 258 geladen motorschepen van 168775 ton en 74 ledige van 34.264 ton van België. In totaal passeerden er naar België 1445 geladen motorschepen van 544.106 ton en 461 ledige van 92.800 ton en 353 geladen sleepschepen van 403.301 ton en 60 ledige van 34.699 ton en van België 1213 geladen motorschepen van 458.987 tonnen, 696 ledige van 203.474 ton en 215 geladen sleepschepen van 224.886 ton en 170 ledige van 182322 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3541 Nederlandse, 856 Bel gische, 174 Franse, 238 Zwitserse, 1 Engels, 200 Duitse en 11 Luxemburgse. In de maand Januari passeerden er 1243 schepen van 513873 ton minder 'dan in de maand December. Geen veilingkisten naar Duitsland. 's-Gravenhage, 8 Febr. In de ouderdom van ruim 81 jaar is te Bols- ward overleden ds B. Scholtens, eme ritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds Scholtens werd 4 Juni 1872 te Grijpskerk (Gr.) geboren; studeerde aan de Rijksuniversiteit te Groningen In 1898 werd hij candidaat in Utrecht en 26 Februari 1899 werd hij te Sel- lingen (Gr.) in het predikambt beves tigd. In 1905 vertrok hij naar Anner- veen, welke standplaats hij in 1919 met Lellens verwisselde. In 1921 werd hjj predikant te Staveren en in 1926 te Foudgum. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd ging hij 6 Juni 1937 met emeritaat en vestigde zich metterwoon te Bolsward. Ds Scholtens heeft zich op verschillend gebied be wogen. Hij was praetor van de ring Holwerd en lid van het classicaal be stuur van Dokkum. Voorts was hij lid van de Classikale Zendingscommissie en voorzitter van de Christelijke school te Betterwird, tevens van de Christelijk Historische Kiesvereniging in de gemeente Westdongeradeel en van de plaatselijke kiesvereniging te Bornwerd. Zijn stoffelijk overschot zal Dinsdagmiddag, na een rouwdienst in de Ned. Herv. kerk te Foudgum wor den ter aarde besteld. bcoepingswerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoonhoven (toez.) J. Batelaan, zendingsdirector te Utrecht; te Kam, .1 (ioez.) G. Kaasaa te £>ex- bieiuin; ie Uithuizermeaen, J. J. van Zorge te Hattem; te Wezep, G. Boer te Gouda. Aangenomen voor bijzondere werk zaamheden (maatschappelijke en gees telijke opbouw in Zuid-Öost-Friesland, met binding aan zijn standplaats van de prov. kerkvergadering van Fries land, (toez.), P. Verdam te Wijnjeterp. Bedankt voor Nieuwe Tonge en voor Rijssen, D. v. d. Endtraat te Opheus- den; voor Veen (N.B.), H. K. van Win gerden te Kockengen. Geref. Kerken. Beroepen te Boscoop, C. H. Appelo te Nijkerk; te Koudekerke aan de Rijn, H. R. Zijlstra te Wilsum; te Onstwed- de, J. A. v. d. Peppel te Hijken (D.). Bedankt voor Bunschoten-Spaken burg, (vac. dr H. B. Visser), A. C Kersten te Opperdoes. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Pretoria, C. v. d. Waal te Leerdam. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Delft, X. de Bruyn te Hil- versum-C. en P. H. Seggelink te Zaan dam; tweetal te Dokkeum, J. M. Visser te Enschede en H. U. Westerterp te Lutten aan de Dedemsvaart. Aangenomen naar Tholen, P. v. d. Bijl te Driebergen. Bedankt voor Hilversum-C., I. de Bruyn, aldaar; voor J. H. Velema te Zwolle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor H. I. Ambacht, A. van Stuyvenberg te Nunspeet. Oud. Geref. Gemeente. Tweetal te Rijssen, E. van der Mar- chie van Voorthuysen te Leersum en H. Wiltink te Doetinchem. Beroepen te 's-Gravenhage, J. v. d. Poet te Giessendam. Chr. Plattelandsvrouwen op Walcheren vierden eerste lustrum MIDDELBURG, 6 Febr. De afde ling Walcheren van de Bond van Chr. Plattelandsvrouwen heeft in de Boo gaardzaal te Middelburg haar vijfde jaarvergadering gevierd onder leiding van mevrouw Haandrikman. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling thans 64 leden telt en dat de financiële positie gezond is. Mevrouw Louwerse- Goedbloed werd als bestuurslid herko zen en mevrouw Op 't Hof feliciteerde namens de afdeling Zuid-Beveland met dit eerste lustrum. De middag werd verder gevuld met declamatie door mevrouw van Kamer te Middelburg. „We gaen een dagje uut", luidde de titel van een voor dracht in Zeeuws dialect, waarin zij haar gehoor meenam van het ene eiland naar het andere en waarin de bewoners der verschillende streken met fijne humor werden getekend. Na- nog een paar vrolijke gedichtjes droeg zij het ernstige stuk voor „Zeeland voor en na de ramp". KAPELLE, 8 Febr. Met ingang van hedenmorgen mogen er geen veilingkisten met fruit naar West- Duitsland worden geëxporteerd. Deze maatregel geldt voorlopig tot 20 Maart. In deze periode mag het fruit naar West-Duitsland enkel worden verzon- den in eenmalige fust of in meerma- lige kisten van de exporteur of de im porteur. Welke invloed deze maatre gel op de prijzen zal hebben, valt nog niet te zeggen. Op het ogenblik is er in West-Duitsland grote vraag naar appels en de prijzen lopen geregeld iets op. Het verbod voor export in vei lingkisten houdt verband met een sta tiegeldwijziging. GOES, 8 Febr. Spruiten All 2428; Gr. Sav.kool 2226; Rodekool 79; Wittekool 6; Peen 911. BERGEN OP ZOOM, 8 Febr. Was- peen 1927; Prei 21—47; Savoye kool 716; Rode kool 615; Witte kool 11 12; Witlof 6681; Spruiten 451.01; Boerekool 2428. VEEMARKT. ROTTERDAM, 8 Febr. Aanvoer in to taal 1835. Vette koeien en ossen 907; Varkens 865; Schapen en lammeren 63. Vette koeien 288—306, 268—284, 230— 252; Varkens (lev. gew.) 194, 192, 188; Lammeren 110, 95, 85. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 8 Febr. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe witte tot 28.30; Betere kwaliteit iets daarboven, rode op voehtconditie tot 27.75. Voedergranen kalm; Zomergerst maalkwaliteit tot 22.25; Overigens 22.25—23.75, grove ge schoonde daarboven; Haver 21.50—23. blanke daarboven; Rogge 21.5022.25. Peulvruchten kalm; Groene erwten kalm 40—52; Schokkers iets vaster 5073; Bruine bonen lager 8099. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door dé AMSTERDAMSCHE BANK N.V.. GOES. Nederland 1953 Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest, Certif Grootboek 1946 Cult. H. I Bk 77% 7'77/i Nat, .Handelsbank 130*4 131*4 A.K.U. 192 J4 195*4 Bergh's Jurg 280*4 281 Calvé Delft Fokker Bevkel's Patent Ned. Handel Mij Gelder Zonen Kon, Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philip's Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. 163*4 164 Unilever. 244*4 245*4 Wilton-Fijenoord 192*4 192*4 Biliton I rubr. 353 356 Biliton II rubr. 293 298 Dordtsche Petr. 356 362ex Dito, pref. 362 365ex Kon. Qlie 375* 385 101*4 10 P/2 99'/, 99 H 93*4 95% 101 101 98*4 98*4 143*4 144*4 143 *4 144*4 138 139*4 174 173*4 195*4 195 178 178 265 167 240 243 221*4 224*4 Dito, onderaand. 373*4 384 Moeara Enim 610ex 619*4 Bandar Rubber 128 140B A'dam Rubber 153*4 .150*4 Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe 71*4 75 Oost Java Rubber 55 56 De Oostkust 139*4 139*4 Serbadjadi 51 54 Holl. Am. Lijn 150*4 151*4 K, J. Ch. Paketvrt 224*4 - «Kon. Boot 139*4 140*4 Tton. Paketvrt 130*4 131*4 Kon. Rotterd. Llod 133 133 Ned. Sch. Unie 137*4 140*4 Onimerens Schvrt 170 171*4 Stvrt Mij Nederland 142*4 143*4 H.V.A Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden. Deli Bat. Mij Deli Mij Muller Co. Senembach Amsterd. Bank Ëscoinpto Bank 130*4 134*4 67*4 - gg 22* 23H 115* 122* 184(5 185 97% 105% - m% 70% 71 Rotterd. Bank mu 178*4 Twentsche Bank 178*4 179*4 Overzeese Gas 108 lil*/? Borneo Sumatra 120 125*4 Internatio 160 165 Am. Radiator 15*4 15*4 Anaconda Copper 32*4 33 Bethl. Steel 56*4 57 Chrysler Ford Canada 60*4 62 79*4B 81B Am. Smelting 30 30*4 General Motors 63*4 63 Hudson Motor io*4 10*4 Intern. Nickel 38*4 38*4 Kennecott 67*4 68*4 Nash Kelvinator 17*4 17 Rep. Steel 50 50*4 Stand. Brands 30*4 30*4 U.S. Steel 41*4 41*4 North. Am. Comp. 20*4 20*4 Cities Service 85 85*4 Midcont. Oil 6814 69 Cont. Oil 58 39*4 Philips Oil 58*4 59 Tide Water 22 22*4 Shell Union 84*i «3*4 Baltimore 20 SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. AARDIJK 9 Nw Orleans verw. ALBLASSERDIJK 8 te Beaumont. BOSCHFONTEIN 7 te Zanzibar. CALTEX THE HAGUE v. R'dam n. Sidon. BLOEMFONTEIN 7 Dakar/Las Palmas. NOORDAM 8 te Rotterdam." RIJNDAM 7 New York/R'dam. INDRAPOERA 8 te Genua. ZUIDERKRUIS 7 Cuba/New York. ORANJE 6 te Priok. ORANJEFONTEIN 7 te East London. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 6 Febr. MARY v. Londen; JOLLY v. Stettin; LENA v. Proefvaart; HENRICA B v. Grena; SOURIJA v. Gent; IRENE M. v. Antwerpen. 7 Febr. OTTO BLOEMENFELT v. Bones; CALTEX UTRECHT v. Rotterdam; NATO v. Zee; TUKA v. Kadis. 8 Febr. ASLOG v. Ant werpen; ANTARES v. Antwerpen. Vertrokken 6 Febr. MUZAFFER n. Ant werpen; OLWE n. Grimsby; SANTA LU CIA n. Grimsby; SOURIJA n. Stockholm; JOLLY n. Silicië. 7 Febr. HENRICA B n. Antwerpen; NATO n. Goole; IRENE M. n. Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Februari. MARIE KERK v. Las Palmas; DONGE- DIJK v. Vancouver. 7 Febr. ABEL TAS MAN v. Zee; HERMES v. Port Limon; JONEX I v. Londen; EREBUS v. Lissa bon; MERWEDE v. Hamburg; LEO- POLDSKERK v. Basra; ALBERGEN V. Zee n. Gent. 8 Febr. ALHENA v. Ham burg. Gepasseerd van Antwerpen 6 Febr. VLIER n. Rotterdam; AMPENAN n. Rot terdam; REX n. Greensmouth; ANDIJK n. Vera Cruz. AANBESTEDINGEN Landbouwschuur te Nieuwvliet. NIEUWVLIET, 8 Febr. Door het Architectenbureau I. de Groote te Zuidzande werd in de .Stads Herberg aanbesteed het herbouwen van een landbouwschuur voor de heer J. Her- weijer. Ingeschreven werd als volgt: P. de Groote te Nieuwvliet f 28226; A. Behage te Groede f 29995; F. Bron te Groede f 28735; J. de Reu te Nieuw vliet f28411; J. de Ligni te Zuidzande f 29620; Iz. van Kerkvoord te Groede f 30629; L. Martens te Hoofdplaat f30453; A. de Visser te Retranchement f 34084. De begroting was f 29678. Ge gund werd aan P. de Groote voor f 28226.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5