DEZE WERELD GRIEKENLAND HEEFT VERTROUWEN IN TITO v&n 6&q tot ö&q MEUBELEN ZULLEN IN PRIJS STIJGEN Blijf hopen op Berlijn l MINISTER ALGERA HULDIGT HET THUISFRONT Een Griekse held £te Radio. Nog 10.000 kinderen zijn verdwenen Niet het aantal RIJKEN £de LANGE Kolensituatie niet verontrustend 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen ragen over de defensie van Nieuw-Guinea Amerikaanse atoom bommen in 't buitenland Hond redt kind van de dood „In stilte is veel en belangrijk werk verricht" Brandend maagznnr blust U in een mum... faengt onó üfrlfdag 5 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Papagos vertelt over zijn land DEN HAAG, 4 Februari. In een bijeenkomst met Nederlandse en buitenlandse journalisten, heeft de eerste minister van Griekenland, maarschalk Papagos, een aantal vragen beantwoord. De heer Papagos zei in de aanvang zeer blij te zijn in Nederland te vertoeven. Zijn bezoek had een tweeledig doel. Vooreerst wilde hy de koningin en het Nederlandse volk dank brengen voor hetgeen door ons land werd gedaan, toen Griekenland door de aardbevingsramp werd getroffen. In de tweede plaats wilde hij de reeds nauwe betrekkingen tussen Nederland en Grieken land nog meer helpen versterken. Nederland in het Noorden en Griekenland in het Zuiden van Europa, aldus maarschalk Papagos, hebben veel gemeen. Zjj streden steeds zij aan zij, zij hebben beide belangrijke vloten en nog veel meer. Om al die redenen is het van belang de nauwe betrekkingen nog verder aan te halen, zowel op economisch, als op cultureel terrein. Op hem gestelde vragen antwoordde de eerste minister, dat door Zuid-Slavie een officieel dementi is gegeven, dat het zich bij de Kominform zou aansluiten. Wat zal de houding van Griekenland zijn als zulks wel het geval zal zijn? Maar schalk Papagos antwoordde, dat zulks een veronderstelling is. Hij heeft te maken met het feit, dat er een dementi is. Hij herinnerde eraan, dat er een verdrag is tussen Zuid-Slavië, Turkije en Grieken land en hij had de zekerheid, dat maar schalk Tito hier eerlijk is. Op een andere vraag zei de maarschalk, dat Bulgarije opnieuw was bewapend door de Sowjet-Unie. Het is, zo zei hij. dat velen in Bulgarije niet tevreden zijn pret het bestaande regiem. Maar in al die landen, als in Bulgarije, is het voor de fractie zeer moeilijk. Het zal mogelijk (ÜD de diplomatieke betrekkingen tussen Bulgarije en Griekenland te herstellen, maar dan zullen van Griekse zijde zeer zeker voorwaarden worden gesteld. Zo •1st Griekenland de betaling van een schadevergoeding van 40 millioen dollar, een vergoeding voor de 1000 spoorweg- wagons en een aantal locomotieven, die door Bulgarije werden genomen. En ten slotte is er ook de terugbrenging van de in Bulgarije verblijvende Griekse kinde- Ten aanzien van de verdragen, die er tussen de verscheidene landen zijn ge. sloten, zei maarschalk Papagos, dat het goed is als er tussen landen verdragen worden gesloten, die een defensief ka. rakter hebben. DE GRIEKSE KINDEREN, Ten aanzien van het tragische probleem van de Griekse kinderen, zei maarschalk Papagos, dat men onderscheid moet ma ken tussen twee categorieën. Vooreerst de kinderen, die hun ouders, die vrij willig Griekenland hebben verlaten, zijn gevolgd. Hier bracht hij in herinnering de kinderen van de kleine minderheid der Slovenen, die uit Griekenland zijn vertrokken. De tweede categorie betreft de kinde ren, die werden weggenomen, maar wier ouders zich nog in Griekenland bevinden. Hij schatte het aantal dezer categorie op ongeveer 10.000. Zij bevinden zich in Bu' garije, Tsjecho-Slowakije en in andere landen. Desgevraagd zei maarschalk Pa pagos, dat het aantal dezer kinderen, dat zich nog in Zuid-Slavië bevindt, gering is. TRIEST. Wij hebben de maarschalk de vraag gesteld, of, bij het bestaande Balkan pact en de Noord-Atlantische verdrags organisatie, bij de verbinding waarvan Italië (Triest) nog een moeilijkheid vormt, Griekenland een bemiddelende rol zal spelen. Maarschalk Papagos antwoordde, dat het Balkan-pact een louter defensief verdrag is. Griekenland en Turkije heb ben zich bü de NAVO aangesloten. Hij zou willen, dat in de toekomst Zuid- Slavië zich ook daarbij zal kunnen aan sluiten, maar dan zal eerst de kwestie Triëst moeten worden geregeld. Er is alle kans. dat zulks zal gebeuren. Wat Triëst betreft heeft Griekenland geen partij gekozen. Eisenhower Ingezonden Mededeling (Adv.) piano's en vleugels, dat men kan aanbieden is van belang, maar de KWALITEIT Wendt U voor goede instru menten tot '8 jdjB 52 KORTE LIJNBAAN 28,hoA Kar«l OowwdTMl ROTTERDAM WASHINGTON, 4 Febr. President Eisenhower heeft op een persconferen tie te Washington verklaard, dat de Ver. Staten altijd moesten blijven po gen overeenstemming te bereiken over de onderwerpen, welke op het ogen blik in Berlijn door de ministers van Buitenlandse Zaken worden besproken. Hij ontving dagelijks verslagen van Foster Dulles, die zijn best deed om tot regelingen te komen welke logisch waren en pasten in het wereldbeeld. Er bestond volgens de president geen grote reden om te veronderstellen, dat op de conferentie grote successen zijn behaald, doch men moest blijven po gen, zo zei hij. De president liet zich afkeurend uil over bombastische grootspraak met betrekking tot de Amerikaanse kracht op atoomgebied en verspreiding van hysterische vrees. Rijpe en verstandige volken moesten de wereldvraagstuk ken onder de ogen zien en het beste doen wat in hun vermogen lag. Vol gens Eisenhower zou het beeld van een Amerika, dat zich rustig wijdt aan zijn eigen zaken, een vijand meer vrees aanjagen dan grootspraak. DEN HAAG, 4 Februari Het A.N.P. verneemt, dat de kolensituatie welis waar moeilijk, doch niet verontrus tend is. In Limburg zijn tot dusver vol doende spoorwegwagons beschikbaar geweest om de productie af te voeren. Extra opslag naar aanleiding van transportmoeilijkheden bij de afvoer was niet nodig. Wel wordt veel last ondervonden door bevriezing van wa ter in de wasserijen, vast vriezen van het gewassen product in de wagons enz. Met name in de grote steden be ginnen zich enkele moeilijkheden af te tekenen op het gebied van de huis brand. Er is echter nergens sprake van een noodtoestand. Te Amsterdam lig gen nog voorraden grove Donetz- en Wales anthraciet die volop worden ge broken en waarvan dagelijks wordt afgeleverd. Een deel hiervan wordt iedere dag over het land verspreid. Engeland heeft toegezegd voorlopig iedere dag een coaster met Wales-an- thraciet te zullen laden. De aanvoer der wagons uit Duitsland heeft een al leszins bevredigend verloop. Voor het kolentransport heeft men dagelijks 20 a 22.000 wagons nodig. Deze zijn tot dusver steeds beschikbaar geweest. Geruchten hebben er toe geleid, dat bij diverse verbruikers een neiging is ontstaan tot hamsteren, hetgeen de moeilijkheden onnodig vergroot. -'ocrterv Mededeling (adv.i Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van dd 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele gla zen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. DEN HAAG, 4 Febr. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Tjalma (a.r.) heeft aan de minister van Oorlog en van Marine de volgende vragen schrif telijk gesteld: 1) Heeft de minister kennis geno men van het rapport der parlemen taire missie naar Nieuw-Guinea, welke commissie unaniem als haar oordeel te kennen geeft, dat de defensie van Nieuw-Guinea uitsluitend aan de Ko ninklijke Marine behoort te worden opgedragen? 2) Heeft de minister eveneens ken nis genomen van de advertenties, wel ke twee dagen na de verschijning van dit rapport van de zijde der Koninklij ke Landmacht in de bladen van 1 Februari j.l. zijn verschenen, waarbij vrijwilligers opgeroepen worden om bij haar in dienst te treden, ten einde te worden uitgezonden naar Nieuw- Guinea? 3) Is de minister bereid mede te delen, of deze advertenties met zijn voorkennis zijn geplaatst? 4) Is de minister niet van mening, dat met een beslissing omtrent de vraag, aan welk onderdeel der krijgs macht de verdediging van Nieuw- Guinea ware op te dragen, niet dient te worden vooruitgelopen op de be handeling van het genoemde rapport door de Staten-Genëraal? WASHINGTON, 4 Febr. De commissie voor de strijdkrachten van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft elf millioen dollar gevoteerd voor het in richten van Amerikaanse atoomopslag plaatsen in het buitenland. Het Amerikaanse ministerie van Lands verdediging kan thans met de aanleg er van beginnen. Niet bekend is, waar de opsiaagplaatsen zullen komen. Dezelfde commissie heeft het Ameri kaanse leger gelden toegestaan voor het aanleggen van afschietplaatsen voor ra ketten van het type „Nike" te Los Ange les, Boston, New York en Chicago. Een delègatie van opper-officieren der Amerikaanse marine heeft op een uiterst geheime bijeenkomst der commissie voor de strijdkrachten van de Amerikaanse senaat verklaard dat op volle kracht wordt gewerkt aan het tot ontwikkeling brengen en vervaardigen van atoomwa pens, raketten en geheel nieuwe wapens in-het algemeen. NANCY, 3 Februari. Een hond te Nancy heeft een baby van acht tien maanden van de honger- en be- vriezingsdood gered. Het dier zat aanhoudend te jan ken voor de deur van een huisje en vestigde hierdoor de aandacht van de politie op zich. Enkele politie mannen besloten een onderzoek in het huisje in te stellen en zij for ceerden de deur. Binnengekomen troffen zij in een onverwarmde ka mer een huilende baby aan, die naast zijn wieg lag. Verder was er niemand in huis. De baby, die ge. heel verkleumd was, werd onmid dellijk naar 'n ziekenhuis gebracht. De politiemannen vermoedden verband tussen de afwezigheid van de moe der van het kind en het aantreffen van een toen nog niet geïdentifi ceerde jonge vrouw, die bewuste loos in een ander deel van de stad was .aangetroffen. Bij onderzoek bleek, dat de moeder haar ouders had opgezocht en dat zij op de terugweg door de koude bevangen was. De baby was hierdoor dertig uur aan zijn lot overgelaten geweest. LEEUWARDEN. 4 Febr. - Gis termorgen om zes uur startten de deelnemers aan de negende Elf stedentocht (zie boven). In ijltempo is de ruim 200 km lange tocht af gelegd, terwijl heel Friesland in spanning zat of een Fries het eerste over de eindstreep zou gaan. Nu, de Friese zonen zijn niet tegengevallen. Hier zien we mem van den Berg, die haar zoon, de schoolmeester J. van de Berg, de winnaar van dit jaar, omhelst. Premiere waterstaatsfilm DEN HAAG, 4 Febr. „Er is in het afge lopen jaar zeer veel groots verricht", zo zeide de minister van Verkeer en Water staat, mr J. Algera bjj de premiere van de waterstaatsfilm „Tegen tijd en getü" in het seinpost-theater te Scheveningen. De heer Algera zeide, dat de strijd op de dijken in Zeeland dikwijls vergeleken is met een oorlogstoestand. Deze gelijke nis overnemende, zeide hij, dat de strijd in Zeeland eigenlijk verdeelt dient te worden in het eigenlijke front en het thuisfront. Voor het werk aan het eigen lijke front hebben wij de grootste bewon dering, maar wij mogen het thuisfront ook niet vergeten, want in stilte is zeer veel en zeer belangrijk werk verricht, dat niet altijd de aandacht kreeg die het toch verdiend had. De minister noemde in dit opzicht de afdeling berichtgeving, vooral in de eerste dagen van Februari 1953, voorts de materiaalverstrekking, de aan koop van materieel en de distributie en het vervoer daarvan, waarbij hij het voorbeeld noemde, dat in korte tijd 15 millioen zandzakken werden verwerkt, en voorts de verbindingsdiensten, het KNMI en de PTT. Aan alle werkers, die hieraan hun beste krachten wijdden, bracht de minister hulde. Eveneens schil derde hij het administratieve apparaat van het Departement en van de onderde len van Rijkswaterstaat, met inbegrip van de comptabiliteit, die zonder noemens waardige achterstand enorme hoeveelhe den extra werk, veroorzaakt door de ramp, hebben verwerkt. Deze mensen hebben bereikt, wat menselijkerwijs mo gelijk was dank zij hun geest van eens gezindheid en persoonlijk initiatief, waartoe velen de durf opbrachten. Ieder heeft gedaan, wat zijn hand vond om te doen, zo zeide minister Algera. Hij bracht allen hartelijk dank voor hun werk, dat ertoe bijdroeg om de nood te overwinnen, IR MARIS Aan het einde van de voorstelling van de Polygoon-Profiltifilm „Tegen tijd en getij", die een beeld geeft van de enorme moeilijkheden, die te overwinnen waren bij de sluiting van de stroomgaten bij Schouwen en Duiveland, sprak ir A. G. Maris, direct.-gen. van de Rijkswaterstaat, minister Algera toe. Namens alle mede werkers van de Rijkswaterstaat bracht hij hulde aan de minister die zo heeft mee geleefd met de strijd aan de dijken, de tegenslagen en de overwinningen. Minis ter Algera bracht 23 maal een bezoek aan het rampgebied en heeft zich van alle werkzaamheden ter dege op de hoogte gesteld. Speciaal ook toonde hij grote be langstelling voor het menselijke element, voor de werkers, die de grootse arbeid volbrachten. CARACAS, 4 Febr. Het is niet onmoge lijk, dat vertegenwoordigers van de be volking van Brits- en Nederlands-Guyana (Suriname) gehoord zullen worden op de komende pan-Amerikaanse conferen tie, die begin Maart in Caracas (Venezu ela) zal worden gehouden. Ingezonden Mededeling (Adv.) Eén of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlug ger genezen dan het opkwam. Daar om, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. Een Grieks held vertoeft op het ogenblik in ons land. Een held van het moderne Griekenland met zijn geschiedenis, die even be wogen is als die van weleer. Het is generaal Alexander Papagos de lei der van het Griekse volk, dat daar in de Zuid-Oosthoek van Europa woont, de hoek waar veel slagen zijn gevallen. Maar het is Papagos ge weest, die veel van deze slagen wist te pareren en zijn volk heeft opge heven uit de ellende en het een vol waardige partner heeft gemaakt van het Atlantisch Pact, van welk Pact hij thans op deze reis door West- Europa de banden steviger aanhaalt. Papagos, de man die thans zo'n goe de indruk maakt in West-Europa is in hart en nieren een militair. In 1906 trad hij in dienst van het Griekse le ger, als officier bij de cavalerie. Reeds spoedig leerde hij de strijd kennen in de bloedige Balkanoorlog. Daarna ver diende Papagos zijn sporen in de Eer ste Wereldoorlog en alsof dit nog niet genoeg was trok hij nogmaals ten vel de, nu in de Grieks-Turkse oorlog. Geen strijd in de heksenketel van de Balkan sloeg hij over. Eindelijk brak een tijd van rust aan voor het Griekse volk, een tijd waarin Papagos snel promotie maakte. Dat was geen wonder. Deze bezielende fi guur maakte grote indruk. Toen dan ook de Tweede Wereldoorlog uitbrak deed het volk een beroep op hem en werd hij aangesteld als opperbevelheb ber van het Griekse leger. Voordien was hij al een jaar minister van Oor log geweest en chef van de generale staf. De ramp van de oorlog ging weer langrijke Griekse grondgebied. Hel was Mussolini die Griekenland verra derlijk binnenviel. Hij dacht een zacht eitje te hebben. Maar hij had geen vol doende rekening gehouden met de dappere Papagos, die zich met eer- klein legertje in de strijd wierp en het leger van Mussolini het land uitwerk te. Papagos was meer dan ooit de na tionale held, de bevrijder van het volk. Maar toen kwamen de Duitsers met over Griekenland. De as-mogendheden j tische monster stak zijn kop op, waren belust op het strategisch zo be-1 goed dreigde Griekenland ond hun overmacht het land binnenstor men. Griekenland moest de wapens neerleggen en de held Papagos werd als krijgsgevangene naar Duitsland weggevoerd. In gevangenschap ont moette hij onder meer de Nederlandse generaals Winkelman, J. J, Baron van Voorts tot Voorts met wie hij Woens dag in Den Haag nog ten ongedwongen onderhoud heeft gehad. De oude strijd makkers hebben een uurtje weer de prettigste herinneringen opgehaald. Maar om de draad van deze moderne Griekse heros weer op te vatten, het land zuchtte onder de Duitse bezet ting. De bevrijding kwam. Voor Grieken land brak een nieuwe tijd aan. Koning George II kwam terug. Papagos was ook in het land teruggekeerd, maar men wenste zijn diensten niet. Een nieuwe tijd was aangebroken immers, het oude had afgedaan. Maar het ging mis. Het communis- Voor onder de dictatuur van het communisme te ge raken. Toen herinnerde men zich Pa pagos en weer was het Papagos, die het land redde. De revolutie drukte hij de kop in en stukje voor stukje be vrijdde hij zijn vaderland. Het communisme had voorlopig af gedaan (meer dan 10.000 kinderen wa ren van hun ouders weggerukt en naar het buitenland getransporteerd) en nu moest het land politiek gereorganiseerd worden. Weer pakten sombere wolken zich boven het land samen. Het her stel leed onder de politieke twisten. Iedereen sloeg verlangend het oog naar de opperbevelhebber, Papagos, de .nationale held, die orde op zaken kon stellen. Waarom verrichtte hij geen staatsgreep en maakte hij dan geen schoonschip, zo dacht en zei men. Maar de democraat wilde niet. Tennrnste niet or ceze wijze. Toen kwam plotseling het bericht dat Papagos ontslag had genomen als opperbevelhebber. Dat was in 1951. De Grieken waren ontsteld. Nu was het gedaan. Maar Papagos liet zijn vols. niet in de steek. Voor de zoveelste keer zou hij het tonen waardig te zijn de nationale held te heten. Hg stichtte een eigen politieke partij. En de eens zo dappere strijder op het slagveld waagde zich nu in een felle verkie zingsstrijd. En met succes. Nee, geheel volgens de regels van het spel verliep deze verkiezing niet, maar eindelijk kreeg hij 239 van de 300 zetels, een vaste meerderheid. Voor de zoveelste maai had Papagos het Griekse volk van een zekere ondergang gered. Papagos heeft met zijn meerderheid gewoekerd. Veel goeds bracht hij in het binnenland tot stand. Met vaste hand regeert hij nu, het belang van zijn volk nastrevend. Nu maakt de 71 jaar oude rot een reis door Europa, om de banden met het Westen te verstevigen en begrip te vragen voor zgn volk, waarvoor hij zo ontzaglijk veel heeft gedaan. Meesters in het buigen van hout Werkclassificatie en rationalisatie van bedrijven (Van onze §-redacteur). OIRSCHOT, 4 Februari. Voor de meubelindustrie is 1953 een goed jaar geweest. In het tweede kwartaal ging de omzet stijgen en aan het eind van het derde kwartaal hadden veel bedrij ven het omzetpeil van het gehele jaar 1952 al bereikt of zelfs overschreden. De export, die voor 80 op de Benelux- partners is gericht, had in de eerste 11 maanden van 1953 een waarde van f 13.300.000. Dit is slechts weinig meei dan in dezelfde periode van 1952 en hier werd blijkbaar een evenwichtstoestand bereikt na de enorme toename sedert 1949, toen nog slechts voor f 2.7 millioen geëxporteerd werd. In 1954 is een stij ging van de menbelprjjzen te verwach ten als gevolg van de hogere lonen, sociale lasten, grondstoffenprijzen en huren. Dit aües werd ons verteld door de heer B. van Baren, voorzitter van de Centrale Bond van Meubelfabrikan ten tijdens de excursie, die als inleiding op de komende Beurs voor Meubelen en Woningtextiel gehouden werd. De fabrikanten zien die hogere prij zen ongaarne. In de meubelindustrie heerst een felle concurrentie en dezs bedrijfstak heeft steeds gestreefd naar een zo laag mogelijk kostenpeil. Alleen op deze wijze kan het meubel onder de massa worden gebracht en is een behoorlijke omzet mogelijk. Hiermee gaat samen het streven naar productiviteitsverhoging. De werkclassificatie bevindt zich hier in een vergevorderd stadium van voor bereiding. Binnenkort hoopt men toe stemming van Rijksbemiddelaars te krjjgen om dit systeem, gecompleteerd door een prestatie-beloning in te voe ren. Ook aan de directe productivi- teitsbevordering door rationalisering van bedrijven wordt alle aandacht be steed. De vraag naar geschoolde meubel makers overtreft nog steeds het aan bod. Het ziet er ook niet naar uit, dal het personeelstekort in deze bedrijfs tak spoedig tot het verleden zal beho ren. De cursussen voor meubelmaken aan de Ambachtsscholen zijn doorlo pend onderbezet en in sommige ge vallen meldde zich zelfs geen enkele gegadigde aan. Een grote grief van de meubelfabri kanten en -winkeliers is, dat voor de zgn. kleinmeubelen nog steeds het weelde-tarief (15 van.de Omzet belasting geldt. Dit vermindert de om zet in artikelen, die zeker geen luxe genoemd mogen worden als naaitafels, boekenplanken, krantenbakken e.d. Een eigenaardigheid van de meubel industrie is, dat ze zich vooral heeft geconcentreerd in enkele centra als: Waddinxveen, Culemborg en Oirschot. De heer Van Baren vertelde dit alles dan ook in laatstgenoemde plaats, „het meest Brabantse dorp van Brabant", in de cantine van de grootste stoelen- fabriek van Nederland. Deze fabriek vervaardigt ongeveer 2500 stoelen per week, waarvan de grootste helft naar Canada, Engeland, de Ned. Antillen, België en Luxemburg wordt geëxpor teerd. De Oirschotse stoelen hebben een eigen type. Ze heetten oorspronkelijk Amerikaanse stoelen, omdat een eeuw geleden met de vervaardiging werd begonnen door een Hollandse emigrant die naar Oirschot terugkeerde en dië het model voor het eerst in de V.S. had gezien. Sedert 1932 worden in Oirschot ook de stoelen van het Wener model ge maakt. De kunst om deze gebogen houten stoelen te maken had men in Polen en Tsjecho-Slowakije afgekeken. Thans is men in ons land een meester in 't buigen van hout en zijn wij zelfs grote leveranciers aan vele landen van dit type stoel. Ook op de Meubel beurs zullen zij weer een voorname plaats innemen. ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. Om (9.30 Waterst.). VP RO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Strijkkwartet. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.30 Pianoreci tal. 15.00 „Eerst denken dan doen", caus. 15.15 Accordeonork. 15.45 Boekbespr. 16.00 Kamerork. 16.45 Radioweekjournaal. 17.15 U.S.A.-cabaret. 17.45 Sport. 18.00 Nws en comm. 18.20 Pianospel. 18.35 Dansmuz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gev. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Weense' muz. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz. programma. HILVERSUM II. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Mu- sette-ork. en soliste. (12.30-12.33 Land- en tuinb. med.). 12.33 Gram-, 12.45 Europese schaatskampioenschappen. 13.00 Nws en Katholiek nws. 13.20 Symphonette-ork., theaterkoor en solist. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Ama- teursuitz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kun sten. 15.55 Promenade ork. en klein koor. 16.30 „De schoonheid van het Gregori aans." 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.40 Gevar. muz. 18.40 Rege- ringsuitz.: „Atlantisch allerlei." 19.00 Nws. 13.10 Pianospel. 19.20 Parlementair overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 „Een mens kan wat meemaken". 22.30 „Wij luiden de Zondag in!", Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22 Rotterdams Philh. ork. 23.5524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gevar. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15, 15.15 en 15.45 Idem. 16.00 Accord, muz. 16.15 Gram. 16.30 Accord, muz. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.00 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Cabaret. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.40—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3