EERST DUITSE REGERING DAN VERKIEZINGEN Molotof haalde oude koeien uit de sloot Berlijnse conferentie op Duitslands hereniging vastgelopen Het weer in Europa Helicopter-verbindingen met Zeeland? „PRINS WILLEM I" HAD VOORSPOEDIGE REIS Voorlopige overeenkomst voor honorering der fondsartsen k SNIPPER t NIEUWS PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND r Onaanvaardbaar' Commissarissen der Koningin benoemd Leiders N.E.S.B. vrijgesproken Barakken te Hansweert afgebrand Onderzoek naar grote fondspraktijken wordt ingesteld Zal Veere-Kamperland blijven varen? Nieuw Groene Kruis- gebouw te Kruiningen Weinig verandering Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2700 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rnbriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 5 Febr. 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. i^v&nöü&Cj^J of anders morgen zal het moge lijk zijn om vanaf Wojfaarts- dij kse Veer via het ijs in de Oosterschelde naar Kortgene te lopen. Het kon wel eens zijn, dat dit voorlopig de enige ver binding met Noord-Beveland is, want bij Veere wordt het ook steeds moeilijker voor de veer boot. BERLIJN, 4 Februari. De „nieuwe" voorstellen van Molotof, vandaag ter tafel gebracht op de Berlijnse conferentie, bleken niets anders te zijn dan een stel oude koeien, die uit de sloot werden ge haald. Nieuw was hetgeen Molotof voorstelde helemaal niet, want wat hij zei kwam neer op de oude Russische eis: Eerst vorming van een centrale Duitse regering en daarna verkiezingen. Twee dingen voegde Molotof daaraan nog toe: 1. Voor de verkiezingen zouden alle bezet tingstroepen uit West- en Oost-Duitsland moeten worden teruggetrok ken: 2. De Westelijken kunnen in hun eigen bezettingsgebied contro leren, doch niet in de Oostsector, want daar zullen de Russen wel controle uitoefenen. Geen wonder, dat deze voorstellen, die destijds al door het Westen onaanvaardbaar werden genoemd, nu opnieuw van de hand zijn ge wezen. Daarmee is ook de laatste hoop op een overeenkomst betref fende Duitslands hereniging in rook opgegaan. Eden was de eerste, die Molotofs voorstellen als volkomen onaanvaard baar van de hand wees. Men wees er op, dat deze afwijzing een voorlopig karakter draagt. Het officiële ant woord van de Westelijken volgt in de volgende bijeenkomst van de mi nisters. MOLOTOF, W, M. Minister v. Buit. Zaken Sovjet Unie onberekenbaarl 's-GRAVENHAGE, 4 Febr. Bij K.B. zijn met ingang van 1 Juli a.s. drie nieuwe Commissarissen der Ko ningin benoemd en wel voor de pro vincies Noord-Holland, Utrecht en Groningen. Deze benoemingen zijn nodig geworden omdat de drie huidi ge Commissarissen.de pensioengerech tigde leeftijd hebben bereikt. Voor Noord-Holland is als opvolger van dr J. E. Baron de Vos van Steen- wijk benoemd dr M. J. Prinsen te Voorburg, secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dr Prinsen, die 55 jaar is, werd ge boren in Heerenveen. Hij was vroe ger werkzaam bij de Belastingdienst. Hij is lid van de Partij v. d. Arbeid. In Utrecht is benoemd mr C. Th. E. Graaf van Lynden van Sanden- burg, wethouder der Utrechtse ge meente Neerlangbroek. Hij volgt de heer M. A. Reinalda op. De nieuwe Commissaris is voorzitter van de com missie voor het Nationale plan en be stuurslid van de St. v. d. Landbouw. Hij is 48 jaar en sympathiseert met de Prot. Chr. Partijen. Mr W. A. Offerhaus, die benoemd is tot opvolger van dr E. H. Ebels in Groningen, is 56 jaar en notaris in Groningen. Hjj is kamerheer in bui tengewone dienst van H. M. de Ko ningin. Mr Offerhaus, die van libe rale huize is, is niet bij een politieke partij aangesloten. COMMENTAAR. Het is geen wonder, dat er uit gebreid commentaar is geleverd op deze gang van zaken, die een vast lopen van de conferentie tot gevolg zal hebben. Men tast in het duister wat er nu verder nog gaat gebeuren. Aangenomen wordt, dat er geen en kele kans meer is op een compromis daar de standpunten te veel van el kaar afwijken. De Westelijken kun nen ook niet meer aankomen met het plan, dat vorige week door minister Eden werd geopperd, omdat Molotof deze voorstellen heeft afgewezen. Foster Dulles heeft na het beëindi gen der besprekingen verklaard, dat Molotofs voorstellen neerkomen op het stopzetten van elke verdediging van West-Duitsland en zijn blootstel ling aan de geweldige strijdkrachten van het Oosten. En indien West-Duits land aldus wordt blootgesteld, dan moeten de ministers erkennen, dat dit evenzeer voor geheel West-Europa geldt. Ook is nog niet bekend, of deze week de aangekondigde geheime be sprekingen over de Oost-Aziatische kwesties zullen doorgaan. AMSTERDAM, 4 Febr. De pro cureur-generaal van het Amsterdamse gerechtshof zal zo vernemen wij cassatie aantekenen tegen het arrest dat het hof vandaag heeft gewezen, waarbij de leiders van de N.E.S.B. zijn vrijgesproken. (Voor bijzonder heden zie men pag. 4.) Hansweert, 4 Febr. Hedenavond omstreeks tien uur, zijn aan de los- wal bij de oprit Kanaalweg te Hans- weert-Oost twee houten barakken uitgebrand. De ene barak was een wachtlokaal en de andere diende tot opslagruimte. Beide barakken behoor den toe aan de Dienst Dijkherstel en de Comb. Verstoep. De brandweren van Hansweert, Kruiningen en later ook van Yerseke bestreden het vuur, dat was ontstaan in het wachtlokaal, vermoedelijk door het te hard opstoken van een kachel en dat later oversloeg op de barak met materiaal. De opvarenden van ten hun vaartuigen verlaten omdat enkele schepen aan de loswal moes- men bang was, dat door de vonken regen ook de schepen gevaar zouden lopen. Gelukkig wist men door snel en doeltreffend werken uitbreiding te voorkomen. Partijen bereikten overeenstemming AMSTERDAM, 4 Februari. De Ziekenfondsraad heeft in zijn heden gehouden vergadering goedkeuring verleend aan een hem voorgelegd voor lopige overeenkomst inzake het basishonorarium voor huisartsen, die aan algemene ziekenfondsen medewerking verlenen. De tekst van deze overeen komst is vastgesteld door het centraal overleg van ziekenfondsorganisaties en de federatie van verenigde maatschappij-ziekenfondsen enerzijds en de landelijke huisartsen-vereniging van de Kon. Ned. maatschappij tot bevor dering der geneeskunst anderzijds. De overeenkomst houdt een voorschotregeling in. S' In de Middellandse Zee heeft een Frans militair vliegtuig een noodlan ding moeten maken wegens ijsafzet ting op de vleugels. De vijf leden van de bemanning konden door een schip worden gered. Z. K. H. Prins Bernhard is door de regering van Zuid-Afrika uitgenodigd dit jaar een officieel bezoek aan dit land te bren gen. Het bezoek zou eventueel ge bracht kunnen worden in het najaar. Het fregat „Johan Maurits van Nas sau" keert Zaterdag uit de Koreaanse wateren in Nieuwediep terug. De aankomst vindt 's morgens om 11 uur plaats. Een arbeider van een Roo- sendaalse Kandijfabriek heeft het on geluk gehad om een afsluiter niet dicht te draaien, waardoor liefst 8 ton stookolie op het ijs van de Roo- sendaalse Vliet is gevloeid. Men be merkte dit toen in plaats van koel water uit de Vliet gistermorgen stook olie in de machines terecht kwam. De schade beloopt duizenden guldens. Een gewapende bende heeft op Celebes in de buurt van Makassar 'n Indonesiër van Nederlandse afkomst ontvoerd. De fondsenorganisaties en de lande lijke huisartsen-vereniging zullen na melijk een definitieve regeling van het basishonorarium van huisartsen uitwerken. Onderhandelingen daar over zullen worden gevoerd aan de hand van gegevens, mede ontleend aan een enquête bij huisartsen naar de grootte en de kosten van een huis artsenpraktijk. Die definitieve rege ling zal worden geacht, op 1 Juli 1953 in werking te zijn getreden. DE BEDRAGEN. In afwachting nu van de definitie ve regeling znllen de fondsen aan de huisartsen als voorschot over ten hoogste 3000 zielen per arts van Juli 1953 af een honorarium van f 7.- per ziel per jaar betalen in plaats van het tot nu toe geldende honorarium van f5.46. Over het aantal zielen per arts boven 3000 tot en met 4000 blijft het honorarium voorshands vastge steld op f 5.per ziel per jaar. Voor wat betreft het aantal zie len boven 4000, wordt het honora rium van f5.per ziel voorlopig eveneens gehandhaafd, maar daar van wordt een bedrag van f2.- door de algemene ziekenfondsen gereserveerd. Van de zijde der Kon. Ned. maat schappij tot bevordering der genees kunst zal een onderzoek worden in gesteld inzake het probleem van de grote fondspraktijken, zowel wat be treft de aard van de praktijk voering als het aspect van de praktijkonlcos- ten als onderdeel van de honorering. De maatschappij zal er naar streven, dat besprekingen over een nadere overeenkomst nopens de grote prak tijken op de grondslag van de gege vens, welke bedoeld onderzoek zal opleveren, vóór 1 Juli 1954 met de organisaties der algemene ziekenfond sen zullen worden gevoerd. De fondsenorganisaties zullen be vorderen, dat de over het tweede halfjaar van 1953 verschuldigde aan vullende betalingen zo spoedig moge lijk zullen plaats vinden. Na goedkeuring van de definitieve regeling door de ziekenfondsraad zal het eventuele verschil in honorarium tussen deze regeling en de thans goedgekeurde voorschotregeling tus sen fondsen en huisartsen worden verrekènd. De VOORLOPIG. voorschotregeling maakt een onderdeel uit van een aan de zie kenfondsraad voorgelegde voorlo pige standaard-overeenkomst, over de tekst waarvan overeenstemming is bereikt. De voorlopige standaardovereen komst loopt af op 31 December 1954 met dien verstande, dat zij eindigt op 1 Juli 1954 voor het geval, dat vóór die datum de nadere overeen komst nopens de grote fondspraktij- keii niet tot stand is gekomen. Einde van de koudegolf in zicht? Noodtoestand in Roemenië LONDEN, 4 Febr. De kansen, dat er binnenkort een einde komt aan de koudegolf In West-Europa nemen toe, doch de dooi wint slechts lang zaam veld. In Noord-Engeland en Wales is de dooi ingevallen. In Zuid-Engeland vriest het echter nog. In Frankrijk verwacht men, dat de vorst geduren de het weekeinde zal verdwijnen en dit is ook in Denemarken het geval. Nog altijd komen berichten binnen over mensen, die als gevolg van het barre weer zijn omgekomen. Zo is het aantal doden in België weer met vier gestegen. In Noord-Italië kwa men vier studenten om, toen zij poogden twee kinderen, die door het ijs gezakt waren, te redden. In Spanje zijn tot nu toe als ge volg van de koude zes mensen om gekomen. Nog erger is het in Roe menië waar de noodtoestand is af gekondigd om de levensmiddelen voorziening te verzekeren. In de meeste steden is de distributie weer ingevoerd. Als overheid subsidieert: Voorzitter van Rotterdams helicoptersyndicaat ziet mogelijkheden 's-GRAVENHAGE, 4 Februari. De heer Kolff, voorzitter van het Rot terdams helicopter syndicaat, heeft een lans gebroken voor een helicopter- verbinding tussen een stad in het Westen van het land en Flakkee, Schou wen, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze verbinding zou dan mis schien geëxploiteerd kannen worden door de K.L.M., waarbij de betrokken gemeenten, de Provincie Zeeland en het Rijk een subsidie zouden kunnen geven om het exploitatieverlies voor een deel of geheel te dekken. Dit zeide de heer Kolff op een lunchbijeenkomst van het Nederlands Verkeersinstituut, waar hij sprak over de toekomst van het helicopterverkeer. Uit deze mededeling blijkt overigens reeds wel, dat de heer Kolff op dit moment geen mogelijkheden voor een sluitende exploitatie van een helicop- terdienst ziet en, zoals hij zelf zeide: „Er zijn nog vele bezwaren verbon den aan een overijlde uitbreiding van het helicoptervervoer". BEZWAREN. De helicopter en haar exploitatie bevinden zich nog steeds in een min of meer experimenteel stadium en velen geven er daarom de voorkeur aan in deze voorlopig nog niet actief te worden. De bezwaren die thans in het al- Buitenom van Vlissingen naar Zierikzee MIDDELBURG, 4 Februari. De „Prins Willem I" van de Prov. Stoom bootdiensten heeft vandaag met succes de tocht VlissingenZierikzee en terug volbracht. Vanmorgen om tien over zes vertrok het schip, vooraf gegaan door de ijsbreker „Johan", uit de Vlissingse buitenhaven. Omstreeks tien unr arriveerde het in Zierikzee, waar direct met het lossen van de levensmiddelen werd begonnen. Om kwart voor drie vertrok het schip weer en om ongeveer half zeven was het terug in Vlissingen met ongeveer vijf ton goederen aan boord. De tocht is voorspoedig verlopen. Er werd niet veel langer over geva ren dan normaal. Voor de oorlog maakten schepen van de Provincie des zomers vaak deze tocht met ple- zierreizigers. Nu had de ijsbreker maar op enkele plaatsen dienst te doen, vooral in het onbetonde „On rust" voor Zierikzee. De „Prins Wil le I"-zag zelf kans in de Zierikzee- str haven te zwaaien en kon geheel op eigen kracht de tocht volbrengen. Het bleek niet nodig te zijn het schip achteruit het havenkanaal te doen uitvaren. VOLDOENDE VOORRAAD. Voor minstens een week is er thans op Schouwen en Duiveland voorraad aan levensmiddelen. Voor een groot aantal artikelen en producten is er zelfs een dubbele voorraad. Gelukkig bleek vandaag de verbinding tussen Zijpe en Anna Jacobapolder perma nent mogelijk. Vooral vlees en melk worden via dit veer aangevoerd. Waarschijnlijk zal Zaterdag a.s. vanuit Rotterdam een coaster ver trekken met o.m. 100 ton anthraciet aan boord naar Zierikzee. Mocht deze plaats niet meer te bereiken zijn, dan zal de lading in de haven van Burgh- sluis worden gelost. VEERE—KAMPERLAND. Of verbinding via het veer Veere- Kamperland met Noord-Beveland nog mogelijk zal zjjn, kon ons vanavond laat nog niet worden medegedeeld. Omstreeks één uur vanmiddag ver trok de „Zuidvliet" van Veere met 'n grote voorraad goederen en postzak ken aan boord naar de overkant. Het schip is aangekomen, maar moest aan de steiger van Kamperland blijven liggen vanwege het zich steeds meer ophopende ijs. Vanavond zou een po ging worden ondernomen om het schip naar Veere terug te halen. RIVIERIJS, Het laat zich aanzien, dat Vrijdag of Zaterdag de verbinding over het ijs tussen Kortgene en Wolphaarts- dijk mogelijk zal zijn. In het algemeen blijkt er vooral vandaag aanmerkelijk meer rivierijs in de Schelde te zijn terechtgekomen, overzee zowel als binnendoor. Dit rivierijs is van veel hardere substantie dan het zoutwaterijs en dientengevolge is het voor de schepen zeer veel moeilijker er doorheen te komen. Zij moeten er meestal omheen varen, maar aangezien de ijsvelden steeds uitgestrekter worden, wordt het ook steeds bezwaarlijker nog een gaatje te vinden. HANSWEERT, 4 Febr. De leden van de Groene Kruisvereniging afde ling KruiningenHansweert, hoorden vanavond prachtig nieuws. De voor zitter, de heer A. Weststrate, deelde namelijk mede, dat uit Zwitserland voldoende geld is gekomen voor de bouw van een nieuw Wijkgebouw. Dit gebouw zal te Kruiningen wor den gebouwd en er blijft dan nog vol doende geld over om het gebouw te Hansweert eens flink op te knappen. Aangezien door de ramp de beschei den verdwenen waren, wist men niet welke leden van het bestuur aan de beurt van aftreden waren. Daarom trad het gehele bestuur maar af doch het werd meteen bjj acclamatie her kozen. In enkele regels melden wij nog DAT in Vlissingen-Ha- vendorp brand ontstond in een hoop zaagsel waarbij een gevaarlijke vonken regen in de richting van de houten barakken waaide. Gelukkig kon men erger voorkomen. DAT sommige mensen de winterkoude toch aantrek kelijk schijnen te vinden. In Vlissingen moest de po litie tenminste een opva rende van een Portugees schip, dat naar warmere oorden zou vertrekken, uit een café gaan halen. Hij deed daar de warmte op, die hij buiten moest ont beren. DAT op de Spuikom te Vlissingen een dertigjarige Vlissingse dame een lelijke val maakte op de schaats en door de politie naar het ziekenhuis gebracht moest worden. DAT de Middelburgse po litie gisteren een 20-jarige jongeman, A. C. B. ge naamd, heeft aangehouden, die uit een jas in de garde robe van de Rijkskweek school f 19.had wegge nomen. DAT op verzoek van de Middelburgse politie te Eindhoven twee lieden zijn aangehouden, n.l. de 23-ja- rige J. W. G., die ervan verdacht wordt uurwerken uit een Middelburgse horlo gerie te hebben gestolen en een 38-jarige J. B. v. d. W. die een rijwiel heeft gesto len en in Middelburg heeft beleend. Eerstgenoemde ontkent alles, de tweede bekende. DAT in een damesmode- magazijn in de Korte Delft te Middelburg gistermiddag een schoorsteenbrandje uit brak, dat door de brand weer werd gedoofd. DAT gisterenavond te Krabbendijke het zoontje van de fam. Huijssen met het stuur van zijn fiets ver ward raakte in het stuur van de fiets van zijn vriend je. Beide jongens kwamen te vallen juist toen de dienstbus hen achterop reed. Dank zij het feit, dat de chauffeur van de bus on middellijk reageerde en de remmen goed waren, werd een ernstig ongeval voorko men. Een van de fietsen veranderde in een verwron gen massa. DAT op de gisteravond gehouden ledenvergadering van de Geref. Gemeente te Krabbendijke de heren C. Kruijsse en A. Wagenaar tot ouderling zijn gekozen. DAT te Rilland tot nota bel der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren D. Vonder en P. G. Windhorst. DAT de ouden van dagen te Zierikzee nu eindelijk 'n eigen societiet krijgen dank zij de bemiddeling van de U.V.V. en wel in het ge bouwtje „De Toerist" aan de Nieuwe Haven. Het wordt vandaag in gebruik genomen. DAT te Dreischor in de plaats van zr van Thiel, die op 1 Maart naar Sprang vertrekt, is benoemd zr D. N. ten Haaf te Rotterdam. DAT te Nieuwerkerk de heer C. Steendijk wegens vertrek naar elders, heeft bedankt als wethouder en raadslid. Opvolger op de lijst Gemeentebelang is de heer A. v. d. Linde. gemeen nog aan de helicopter als passagiersvliegtuig kleven, zijn, vol gens de heer Kolff, de geringe kruis snelheid (190 km per uur); het af wezig zijn van blindvlieginstrumen- ten; het "lawaai voor de passagier en de onmogelijkheid een sluitende exploitatie te krijgen. Toch zag hij grond voor optimisti sche verwachtingen en een daarvan is de grote betrouwbaarheid en veilig heid van de helicoptère. De technische vooruitgang die dit vliegtuigtype in de laatste tien jaar heeft doorgemaakt, is groot geweest. In dit tijdperk is het laadvermogen vervijftienvoudigd, is de actieradius zesmaal en de kruissnelheid tweemaal zo groot geworden. NIEUWE TYPEN. In de V.S. heeft een helicopter van Piasecki, die plaats biedt aan 50 passagiers, reeds proef gevlogen en Sikorsky brengt (misschien nog dit jaar) een toestel op de markt, de S58, dat 20 passagiers kan mee voeren, dat voorzien is van blind- vlieginstrumenten en waarvan de motoren buiten de cabine zijn ge monteerd. Hiller experimenteert met een toestel met straalaandrijving en Bristol met een 2-motorig toestel, dat 16 passagiers kan vervoeren en dat bij een bezettingsgraad van 70 procent exploitabel zou zijn. De meeste van deze toestellen zul len over 2 a 2'/j jaar aan de markt komen en dan eerst zal men kunnen zeggen of een helicopterdienst een sluitende exploitatie kan geven en of men een aanvaardbare regelmaat van de dienst kan waarborgen. NIET LONEND. De heer Kolff ziet kansen in het „intercity"-verkeer en secundair voor aanvoer naar de luchthavens van de steden uit. In Nederland zal overigens nationaal helicopterverkeer niet lonend zijn, om dat de afstanden in ons land niet groot genoeg zijn en de andere ver keersmiddelen uitstekend. Men moet dan ook verder gaan, met als limiet een straal van 400 km. Trekt men met deze straal een cirkel met de W-kust van ons land als mid delpunt, dan bestrijkt men een inter nationaal gebied, waarin delen van Engeland, Duitsland en geheel België vallen. Daarbinnen zag de heer Kolff mogelijkheden voor de economie van Nederland, vooral ook als men Ne derlandse steden als landingsterrein onderweg kan gebruiken. Zo b.v. Zwolle op de weg naar Hamburg, da Twentse steden voor de route verder naar het Zuiden, steden in Brabant voor de route naar België enz. De heer Kolff deelde voorts nog mee, dat vele steden in Nederland zich nu reeds candidaat gesteld heb ben voor een helicopterhaven en er terreinen voor beschikbaar hebben gesteld. Verwachtingen voor een spoe dige vervulling van deze mogelijk heden acht hij echter zeer aan de optimistische kant. De luchtvaart is daarvoor te dynamisch, zo zeide hij en maar al te vaak moet men zijn ideeën herzien. Febr. Het K.N.M.I. DE BILT, 4 deelt mede: In de luchtdrukverdeling komt bo ven West-Europa maar weinig ver andering voor. Langs de Zuidflank van een langgerekte gordel van hoge- drukgebieden blijven Oostelijke win den koude continentale lucht naar West-Europa aanvoeren. Langs de Noordflank ervan trekt een nu weer in betekenis afnemende stormdepressie langs IJsland naar het Noord-Oosten. De invloed hiervan strekt zich echter niet verder uit dan tot het uiterste Noorden van de Noordzee, zodat in het heersende weertype in onze omgeving nog weinig verandering komt. De ma ximumtemperaturen bedroegen Don derdag in vrijwel alle stations in Ne derland min drie graden. Een uitzon dering hierop vormde Terschelling waar de temperatuur niet boven min 5 graden steeg, tengevolge van de aanwezigheid van een laag sneeuw op de Wadden-eilanden en het ijs in de Waddenzee. DE BILT ZEGT: Zelfde weertype DE BILT, 4 Febr. Zonnig weer met een zwakke tot matige Oostelijke wind en in de ochtend strenge tot matige, in de middag overwegend lichte vorst. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 8.15 u., onder 17.35 u. Maan op 8.58 u., onder 21.54 u. Hoogwater Zaterdag 6 Februari: Vlissingen: 3.32 u. 2.27 m., 10.58 u. 2.37 m. Terneuzen: 3.23 u. 2.40 m., 15.50 u. 2.48 m. Wemeldinge: 5.30 u. 1.79 m., 17.51 u. 1.99 m. Zierikzee: 4.32 u. 1.48 m., 17.03 u. 1.64 ra.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1