Nieuws uit de Provincie. TR0-B9ZEN Elfstedentocht werd enorm succes Hel «meJen fs®©irl «veer Middelburgse IJsclub Middelburg. Goes ^CftES# Elf-steden tocht 1954 BURGERLIJKE STAND Fries v. d. Berg winnaar in recordtijd Met VELPON zie je er geen barst van! VAN MARKT en veiling --- Vrij bewerkt door J. Harwood - I^onderdag 4 Februari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina J Hardrijderijen voor {scholieren De Middelburgse IJsclub organiseerde Dinsdagmiddag voor de middelbare scho lieren schaatswedstrijden op haar baan a*n de Langevielevest. Er hadden zich ruim tweehonderd meisjes en jongens op gegeven. De wedstrijden die onder lei ding stonden van dhr J. Wolthers, had den een spannend verloop. Na afloop reikte de burgemeester van Middelburg, car dr N. Bolkestein, met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslagen luiden: Meisjes tot en met 15 jaar 100 m. 1. J. M Poppe (I en H) 19.1 min; 2. Els tor Waal RHBS 19.7; 3. Hon. Sandberg flymn. 20. Meisjes 18 en 17 jaar 120 m. 1. M. Petiet opb. ulo 23; 2. Tanny Kra mer en 3. Anny Cornelisse 24.8. Meisjes 18 jaar en ouder 120 m. 1. Loes Haag opb. ulo 23.4; 2. M. Seij- bel RKS 25.9. Jongens tot en met 15 jaar 120 m. 1. Frits Prins Chr. HBS 20.2; 2. S. v. d. groeke Gymn. 20.5; 3. Adri Hoeikens RH BS 20.7; 4. B. v. Wouwe Geref. ULO 20.9. Jongens 16 en 17 jaar 120 m. 1. Kosten Mach. sch. 19; 2. Mar. Kunst f[BS 19.1; 3. W. v. d. Wouders Gymn. 3; 4. Smit T.S. 20.5. Jongens 18 jaar en ouder 120 m. 1. D. Oosterling RKS 16.9; 2. H. de Sraaff Geref. ULO 17.9; 3. De Boer Mach. Sch. 18; 4. K. de Vries RKS 18.2. Estafette Jongens 4x120 m. 1. RKS 1.13; 2. Machinistenschool 1.16.3; 3. Opl. Kleuterschoolleidster RKS 1.22.4. Estafette Jongens 4x120 m.è 1. RKS 1.13; 2. Machinstenschool 1.16.5; 3. Chr. Kweekschool 1.19.8; 4. Handels- School 1.21.2. van het 1.0. is mede van oordeel, dat dit lokaal zeer urgent ia. Een groot gedeelte van de lessen in lichamelijke oefening voor de leerlingen der lagere scholen kan niet meer in het bestaande lokaal worden gegeven, terwijl de verenigingen met de beschikbare uren moeten woekeren. Subsidie herstellingsoorden. Als de raad ermee accoord gaat, zal het subsidiebe drag per kind per dag als tegemoetko ming in de kosten van Uitzending door het Centraal Genootschap voor Herstel lingsoorden en Vacantiekoloi.ies worden verhoogd van f 0.25 tot f 0.60. Pinky Ten bate van het T.B.C.-fonds D.E.L, Reeft de toneelgroep van de Chr. Be sturenbond uit Vlissingen gisteravond in het Schuttershof het toneelstuk „Pinky" opgevoerd. De schrijver Cid Rickett Summer, heeft met dit toneel spel, dat wü reeds eerder bespraken, het probleem der rassentheorie in 'n scherp daglicht gesteld. Het publiek dat in grote getale aanwezig was stélde het gebodene zeer op prijs en de spelers kunnen dan ook terugzien een geslaagde avond. De heer ras, t weede voorzitter van de Ï.B.B., sprak een openingswoord. Uitvoering „Kasporgo" Gisteravond heeft „Kasporgo" in het Schuttershof te Goes een uitvoe ring gegeven, die niet alleen een pracht propaganda was voor de gym nastiek maar ook voor deze bloeien de vereniging zelf. Het programma was afwisselend en kleurig en zowel de kleinen als de groten werkten hun nummers vlot en voortreffelijk af, zo dat zij menig open doekje kregen. De leiding van de heer Van Zweeden was zeer goed. De voorzitter, de heer Vervest, sprak een geestdriftige in leiding uit en een pakkend slotwoord. AAGTEKERKE - Jaarvergadering CJMV. De CJMV „Ex celsior" hield haar 20e jaarvergadering onder leiding van de alg. adjunct, de heer M. C. de Smit. Aanwezig was am. de ge westelijke secretaris, de heer Bijleveld Er werd een Bijbelinleiding gegeven n.a v. Hebr. 13. De bespreking geschiedde ir de vorm van een forum. Diverse versla gen getuigden van een rustige voortgang van het werk. Voordrachten en binnen spel wisselden het programma af. AARDENBURG Jaarvergadering Tennisclub S.J.E.F, De Tennisclub S.J.E.F. hield haar jaarver gadering in da zaal van „De Roode Leeuw". Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat dit jaar gunstig is ge weest. Er waren 51 seniorleden en 16 ju rfloren. Door het gunstige weer konden de banen tot in December worden bespeeld, hetgeen nog ijlmmer is voorgekomen. Bo vendien had de vereniging voor de eerste maal een batig saldo nl. f 71-51. Tct nieu we bestuursleden werden gekozen mevr. G. BakkerBakker, speciaal belast met het onderhoud van het clubhuis en de heer G. van Vooren, die de functie van baancommissaris krijg1.. AXEL Geslaagd. Voor het examen Spaanse handelscorrespondentie slaagde mej. F. A. Dekker Cd., vroeger te Axel. De heer E. de Vent slaagde te Nijmegen voor het cand.-examen klassieke letteren, COLIJNSPLAAT IJsfeest. De IJsclub „Ons Genoegen" heeft gisteren voor de schoolkinderen uit Colijnsplaat een ijsfeest georgani seerd, waaraan schaatswedstrijden wa ren verbonden.- De prijswinnaars waren: Meisjes 89 jaar: 1. Martina Sa- lomé. 2. Agatha Snoep. Jongens 89 jaar: 1. Adri Luik. 2, Johan Komans. Meisjes 1011 jaar: 1. Eika Gasten. 3. Rietje Carman. Jongens 1011 jaar: 1. Wim van Gilst. 2. Jan Sinke. Meisjes 12 jaar en ouder: 1. Jannie Visser. 2. Jannie de Waal. Jongens 12 jaar en ouder: 1. Piet Kleppe. 2. Geert van Gilst. De kinderen werden nog heerlijk getracteerd. HOEDEKENSKERKE Overzicht Coöp. Boerenleenbank. In de maand Jan. werd bij de Spaarbank Inge legd f 91.336,61. Terugbetaald werd f 53.430,08. Het totale spaargeld bedroeg op 81 Jan. 1954 f 1.967.452,57. O.- EN W.SOUBURG k Wijkverpleging vergaderde. Dins- |&vojid vergaderde in „De Zwaan" de rpleging Souburg-Ritthem o. uson, waarn, voorzitter, lag van de secretaris ik, dat de ledenwerfactie 288 nieuwe ü-Tfi opleverde, zodat er nu 1135 zijn. peide wijkzusters, A. Vermaas en J. Vèrhoerf, legden 5737 bezoeken af. De penningmeester meldde een batig saldo. Tot bestuurslid werd gekozen ds G. D. L. Brederveld in verband met het aftre den van ds J. D. Stoppelaar. Herkozen n mevr. H, Antheunisse en de heer ole. Na bespreking van enkele za- ST. ANN ALAND Voordracht. Ds D. J. van Dfl'k, Ned. Herv. predikant is namens de Geref. Zen- dingsbond voorgedragen als lid van de raad der Generale Synode. IJswedstrijden in Schoonrijden. Dins dagmiddag werden op de ijsbaan aan de Lange Weg ijswedstrijden in schoonrijden georganiseerd door de ijsclub „Sint-Anna- land". De uitslag was: le prijs: Meerman-Vis, Tholen, 112% punt; 2e prijs: J. van den BergeVis, Tholen, 112; 3e prijs: Abr. Goedegebuure- Bep Gaakeer, Sint-Annaland, 109%; 4e prijs; C. van de Berge-J. van Zanten, Tholen, 103%; 5e prijs: M. Moerland-M. Burgers, Sint-Annaland 103. Vanmiddag om half drie worden wedstrijden georga niseerd in turfrapen en ringssteken. Lezing Kerkelijk leven in Canada. Dins dagavond hield de heer C. van der Kloos ter voor de Ver. van Jong Hervormden een lezing over het kerkelijk leven in Canada, speciaal over dat in zijn woon plaats Woodstock. De heer Van der Klooster is daar voorzitter van de Chr. Jeugdbeweging. Hij zal een 50-tal boeken meenemen, als hij binnen veertien dagen weer naar Canada vertrekt. Oudste inwoonster. De weduwe Adr. Scherpenisse, Nieuwstraat, hoopt Maan dag 15 Februari a.s. haar 96 ste verjaar dag te vieren. SLUIS Varkensverzekerlng. De Varkensverze- kering „De Volharding" heeft een goed jaar achter de rug. Het aantal leden be draagt 75, terwijl er in het geheel maar voor 2 dode varkens uitgekeerd moest worden. Heit kassaldo bedroeg op 1 Jan, 1954 f 2085,56. DE REDDING We moeten toegeven dat het er somber uitziet, wan neer je aan een langzaam- zakkende parachute boven een oceaan hangt. Maar voor Pieter was er weer een lichtpuntje. Een licht puntje in de vorm van een alleraardigste stoomboot, die juist in de richting van de jongen kwam gevaren. Grote rookwolken kronkel den uit de dikke pijp en de machine stampte regelmatig. Aan boord was het erg rustig. De bemanning rustte uit, lag waarschijnlijk te dutten in haar kooi. Eén man was er slechts aan dek. Hij zat in een luie rieten scheepsstoel bij de scbeepsbel. In ieder geval keek hij niet naar de lucht. Het was dus zuiver toeval dat Pieter blijk- aar precies op dat schip ging landen. „Dat wordt hopelijk onze redding", sprak de iongen naar de boot wijzend. „Als de wind uit deze hoek blijft waaien, heb je best :ans dat we ongevraagd aan boord komen". Ingezonden Mededeling (adv.) wamt VAN ROSSEM'S VROUWENPOLDER Vleesfonds vergaderde. Tijdens de ver gadering van het Vleesfonds is medege deeld, dat in 1953 uitgekeerd is een be drag van f 2535,50 voor goedgekeurde die ren en f 2845,30 voor afgekeurde. Het fonds beschikt over een batig saldo. Bij de laatste veetelling zijn er geboekt 295 beesten van 45 leden. Het bestuurslid de heer H. Maljaars werd herkozen en de slager en bode werden eveneens herbe noemd. Ook het varkensfonds heeft vergaderd en ook hier bleek men een batig slot te kunnen noteren. De heer S. Melse werd als bestuurslid herkozen en de bode en slager eveneens. De spekprijzen werden herzien. Totole afstond 195 km H. Koppejan gebed. _>rek: verpleging sloot de heer fe vergadering met dank- Tweede gymnastieklokaal? B. en W. hebben de raad voorgesteld te besluiten tot zo spoedig mogelijke bouw van een tweede gymnastieklokaal. De inspecteur Op een zomerse dag" in Februari LEEUWARDEN, 3 Februari. De Elfstedentocht 1954 is een groots eve nement geworden. Dat had twee oorzaken. Alle sombere weersvoorspellin gen ten spijt het was een zomerse dag vergeleken bij het weer van twee dagen geleden scheen een vriendelijk zonnetje uit een wolkenloze hemel en was er weinig wind. Maar, en dat was voor de Friezen het belangrijkste, een Fries, J. v. d. Berg uit Nijebeets heeft de wedstrijd in een adembene mende eindsprint gewonnen en dat nog wel in de snelste tijd, die ooit is gemaakt. Hij deed over de 200 km ruim zeven en een half uur, hetgeen meer dan een uur minder is, dan het in 1942 gevestigde record van 8 uur en 44 minuten. Duizenden Friezen hadden zich te gen half twee naar Leeuwarden ge spoed om getuige te kunneh zijn van de aankomst der eersten. Welnu, ze hebben waar voor hun geld gehad. Er had zich een kopgroep gevormd met v. d. Berg, Charisius, de Koning, Verhoeven en Nauta. Zij bleven tot vlakbij Leeuwarden samen. JAMMER. Kort voor de finish ging Verhoeven uit Dussen (N.-Br.) er tussenuit en er bleek geen houden meer aan. Doch op 200 m. voor het eindpunt bleef hij bij een tentje op het ijs staan. De arme jongen meende, dat hij al aan het eindpunt was, maar had zich'ver gist. De anderen stoven hem voorbij en Verhoeven kon de kracht niet meer opbrengen een eindsprint te be ginnen. Hij eindigde als vijfde. Jam mer, maar het bestuur kende de. Bra bander toch een medaille toe. De strijd ging nü tussen Charisius, de Koning en v. d. Berg. Laatstge noemde had de langste adem en werd winnaar. De Koning uit Purmerend neef van de winnaar der Elfsteden tochten in 1912 en 1917, werd tweede. Door een misstreek moest Charisius op het laatste nippertje met een derde plaats genoegen nemen. De Fries Nauta werd vierde. de strijd binnen twee uur na de aan komst van de winnaar, voor de toer tocht bestond grotere belangstelling. Onder hen was de minister van Landbouw, dfe heer S. L. Mansholt, die samen met de Commissaris der Koningin in Friesland de toertocht vol bracht en met trots het Elfsteden tocht-kruis om enkele minuten over half acht vanavond in ontvangst kon nemen. Ook in 1942 reed de minister de toertocht. De sportieve Commis saris deed zelfs in 1933 aan de wed strijd mee. Bij een brand, die gisteren drie dorpen in de nijldelta heeft geteisterd, zijn 700 personen dakloos geworden. GOES. Geboren: Robert W., z.v. J. F. G. Schlingemann en J. Héijer; Cornelis, z.v. L. Hijman en M. A. van Elteren; Bertus, z.v. B. P. Maas en A. E. van Ginkel; An ton J. B., z.v. J. B. Koert en P. Reijnhout te Wolphaartsdyk; Magdalena P., d.v. S. J. Leenhouts en M. W. van Strien; Wil- lemina A., d.v. J. Dieleman en J. j. van Halst te Wissenkerke. Gehuwd: J. Wisse, 24 j. en J. M. Holle- stelle, 23 j.; B .Wilmot—Klink, 23 j, en L. Muller, 23 j. Overleden: J. Huissoon, 74 j„ echtg. v. J. Anthonise te Kapelle; A. J. M. Ver hoeven, 4 weken, z.v. H. Verhoeven en D. de Jonge te 's-Heerenhoek; A. den Enting, 73 j., echtg. v. J. C. Capello; S. van Koeveringe, 76 j„ echtg. v. J. van Iwaarden te Oud- en Nieuw-Castel; H. D. Amperse, 54 j., echtg. v. C. van Gouds waard; C. Dekker, 59 j. echtg. v. A. J. Dees te Krabbendijke. VLISSINGEN. Geboren: Theo, z.v. M. Sohier en J. Butz; Wilhelmina, d.v. W. J. Segboer en J. C. Korstanje; Wilhelmus J., z.v. W. J. Kanters en S. N. Ypelaar; Eli zabeth, d.v. C. Franke en P. v. d. Broeke; Peter J„ z.v, A. A. Smolenaers en C. P. Asselman- Pierre S. A., z.v. C. J. C. Wanst en A. F. Smit; Jannis P., z.v. J. J. van de Sande en E. P. Tilroe; Adriana, d.v. J. Sinke en C. van Belzen; Jeheskel C. F„ z. v. J. P. Malawauw en W. M. Saya; Peter J., z.v. P. C. van Marion en A. Quite; Ja nus M., z.v. A. C. A. Trimpe en M. Leijn- se; Godefridus M. M., z.v. M. Elshout en M. I. Ratelband; Margaretha M., d.v. C. Rolandus en J. C. Verschrage. Ondertrouwd: J. J. Verheeke, 21 j. en J. Admiraal, 23 j.; K. Reinders, 30 j. en M. W. C. Venrooij, 27 j. Gehuwd: H. G. Mandemaker, 27 j. te Middelburg en E. A. Filius, 24 j.; W. G. C van Beukering, 26 j. en J. A. Hament, 22 j.; H. A. Hettema, 25 j. en C. J. M. Schreurs; M. Tameris, 49 j. en C. van der Weele, 36 j.; J. J. Daane, 29 j. en P. Jan sen, 22 j. Overleden: J. J. A. Nederl'of, 63 j. echtg. v. H. Troost; C. Jasperse, 64 j.. echtg. v. J. Schroevers; C. Huiszoon, 85 j.; J. J. Jansen, 87 j., wed. v. J. Garcia; W. J. Mazzola, 62 j.; W. A. Veldhoven, 78 j., wed. v. C. Frieseifia;M. J. Krul, 84 j., wed. v. M. Visser; J. Goor, 69 j., echtg. v. N. Pierens; A. Jacobse, 74 j., echtg. v. J. Schroevers. MIDDELBURG. Geboren: Robert A., v. G. Gilde ten H. Sosnik; Piter A., z.v. Ingezonden Mededeling (adv.) Z0 GOED LIJMT VELPON VRAAG DE JUISTE SOOM SPORTIEVE MINISTER. Waren er 138 deelnemers aan de wedstrijd 60 van hen volbrachten GOES, 3 Febr. Spruiten All 22—26, BII 15; Witlof AI 52, All 35—45, BII 31—15; Groene Sav. kool 1318; Rodekool 78; Boerenkool 1314; Wittekool 5.50; Uien 35; Peen 57; Prei 39. TERNEUZEN, 3 Febr. Rode kool afw. 6, Savoye kool 11—24, Wittekool 5%8, Wijnpeen 610, Prei 32—40, Knolselderij 1018, Spruiten 26—34, Uien I 9—10, II 5—7, Witlof 59—62. Fruit; Goudreinette K 2526, fabr. 1520, Jonathan fabr. 1517, Lom bard Calville K 20, fabr. 89. Ove rige soorten appelen 5—11. BERGEN OP ZOOM, 3 Febr. Prei 44—84, Kroten 510, Savoye kool 7 11, Rode kool 711, Witte kool 10 11, Witlof 5666, Spruiten 4395, Boerenkool 2330. Appelen: Goudreinette 1727, Jo nathan 1928, Winston 1623. BERGEN OP ZOOM, 3 Febr. Eiermijn. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eie ren vanaf Vrijdag 5 Februari a.s. als volgt vastgesteld. Prijsklasse I 0.17%, II 0.16K, III 0.15%, IV 0.14%, „Ga dan, lieverd, ik zal op je wachten". In de gang stond Arthur, hoed in de hand. Hij leek zenuwachtig. „XI gaat zeker naar vrouw Martin, vader. Mag ik met u meelopen?" „Dat wilde ik jè' juist vragen, Arthur", zei Alice. Ernst was in verlegenheid. Hij; wist, wat Arthur vervulde. Hjj wist ook, dat hij diens vragen moeilijk kon beantwoor den. Maar toch kon hij geen redelijke verontschuldiging vinden, om het aanbod af te slaan. Dus verlieten zij samen de pastorie. Het was al heel laat, maar niet donker, want een vcöle maan goot haar zachte stralen over de weg. Zwijgend liepen zij door, tolt Arthur, die niet langer wachten kon, de stilte tussen hen verbrak. „Ubent in Stonedean geweest, vader?" „Ja". „En hoe is het met Willy?" „Hij ziet er slecht uit, Arthur. Maar geestelijk ligt hij goed, al heeft hij zo nu en dan aanvechtingen, wat te be grijpen valt". „Hij is een gelovige jongen", zei Arthur, vol overtuiging. „Dat geloof ik ook. Hij is zeer belangstellend naar jou". Weer zwijgen. Ernst wachtte op de volgende vraag van Arthur, die hij wel gissen kon. En Arthur wachtte op een mededeling aangaande Helena Abboth. Waarom zei vader niets van haar? Of had hij haar niet ontmoet? Dan kon hij dat toch zeggen? Of had hij een slechte indruk gekregen? Zo liepen zij door. Tot de smidse in het gezicht kwam. „Ik zal op u wachten, vader", zei Arthur, wanhopig. „Dat moet je niet doen, jongèii. 't Is vrij fris en ik weet niet, hoe lang ik hier zal blijven. Ga weer terug en houdt moeder gezelschap". „Zoals u wilt. Maar nog één ding, vader. U begrijpt.... hebt u haar gezien?? „Ja, jamaar ga nu". „Is zij u tegengevallen?" „De ontmoeting was te kort om een bepaald oordeel te vormen". „Maar u hebt toch een indruk, een gunstige of een on gunstige? U houdt iets voor mij verborgen. Het is toch een eerlijke zaak, vader? U kunt toch wel begrijpen, dat ik in spanning verkeer?" „Ja, dat begrijp ik, Arthur, maar ik weet niét „Zeg mij dan, is Helena iemand, die u als dochter zoudt willen hebben iemand, die ik u en moeder als mijn vrouw mag brengen?" Ernst zuchtte diep en antwoordde toen. met hese stem: „Je zult mij wel vreemd vinden, maar ik had je voorlopig nog niets willen zeggen. Nu jé zo aanhoudt, wat ik ver staan kan, moet ik je dit zeggen: Helena Abboth is een lief meisje; een goed meisje, maar, Arthur, het spijt mij, dat ik het zeggen moet, ik had het jé graag bespaard, z? kan nooit je vrouw wórden." „Vader!" Een diepe smart klonk uit dat éne woord. Ernst voélde zich verbleken en" pijn sidderde door zijn lichaam. „Vader, hebt u een reden voor die woorden? Wat is die dan?" „Die kan ik je niet zéggen, althans nu nog niet. Ver moedelijk later. Maar je hebt belopfd, dat je je aan mijn beslissing zult houden, nietwaar?" „Ja, ja," antwoordde de jongeman woest. „Ik wil er geen aanmerking op maken. Vergeef mij, vader, als ik dat ge daan heb. Maar zeg het mij nog eens. Zei u werkelijk, dat Helena nooit mijn vrouw kan worden?" „Nooit, Arthur. Zet alle gedachten daaraan uit je hoofd, jongen. Geloof mij, het is voor je eigen bestwil. Heb je alle vertrouwen in mij verloren?" „Neen, neen, dat niet. Maar het is zo moeilijk te be grijpen." „Het zal niet lang meer duren, dan begrijp je het wel, mijn jongen. Vertrouw mij nog een beetje langer." Liefdevol legde hij zijn hand op Arthur's schouder. Toen keerde de jongeman zich om en liep, het hoofd gebogen, weg. Vol gedachten en vol droefheid zag Ernst hem na, om dan tot de werkelijkheid terug te keren en de kleine woning naast de smidse binnen te gaan. In het hem zo welbekende vertrekje vond hij mevrouw Hesselton, die stil aan het bed van de oude vrouw zat. Eén blik was voor Ernst voldoende, om te zien, dat vrouw Martin inderdaad op haar uiterste lag, al behoefde het die nacht nog geen sterven te worden. Weliswaar stonden haar ogen niet meer'helder, maar zij was bij volle bewustzijn en zag onmiddellijk, dat hij er was, toen hij onder de flauw lichtgevende petroleumlamp stond. „Hier is de dominee, vrouw Martin," zei mevrouw Hes selton. „Ik zie het," antwoordde de zieke met flauwe stem. Mevrouw Hesselton verliet bescheiden het vertrek en ging naar het keukentje. Ernst nam haar plaats in, de magere, reeds koude hand van Rob's moeder vattend. „Hoe gaat het, moeder Martin?" „Goed, dominee, goed," was het flauwe antwoord. Hij begreep dat antwoord: zij hadden al zoveel afge praat; hjj wist, dat zij bereid was om te sterven; dat de dood voor haar alleen een overgang was naar de eeuwige heerlijkheid. „U hebt gevraagd, of ik nog komen wil?" „Zou.... Robnog ojp tijd komen?" Arme moeder! Hij wist niet eens, of Rob wel komen zou op het telegram, dat hij hem gezonden had! (Wordt vervolgd.) J. A. Blanker en S. C. Grims; Huigerina, d.v. J. Baaijens en W. Kersseboom; Hen- riëtte C., d.v. M. C. Melger en F. Bassie; Pieternella J., d.v. J. J. Holthuijzen en N. C. Zembsch; Andries C., z.v. W .F. Burg- hardt en A. P. Will; Catharina A., d.v. A. P. Schat en A. Albers; Pieter, z.v. I. de Klerk en J. den Boeft; Johanna, d.v. G. F. den Toom en J. C. de Vos; Abraham F., z.v. A. van Leest en L. A. Joosse. Ondertrouwd; L. C. Cornu, 23 j. te St Laurens en D. de Nooijer, 18 j.; H. M. van Boldrik, 28 j. en A. A. Boogaard. 31 j.; C. Dunnes, 27 j. en E. Beun, 21 j.; A. A. Floresse, 24 j. en P. Wisse, 19 j. Gehuwd: W. Vader, 25 j. en M. M. Voorn, 24 D. Beekman, 23 j. en L. E. Sief, 19 j.; J. P. Gillissen, 22 j. en C. van Schelven, 21 j. BIGGEKERKE. Bevallen: P. Schreijen- bergde Regr, d.; P. CaljéVos, d. Overleden: Joh. Wielemaker, 72 j., wed. v. A. Brasser. BORSSÉLE. Geboren: Johanna M., d.v. A. C. Siebregts en D. Walhout; Leendert P ,z.v. N. de Kunder en L. Smit. KATTENDIJKE. Geboren: Petrus A„ z. v. F. Dieleman en J. J. Maartense. Gehuwd: G. Slabbekoorn, 22 j. te Ka pelle en H. Luteijn, 21 j.; J. Sturm, 24 j. te Goes en J. van de Schraaf, 23 j. Overleden: M. Kallemein, wed. v. M. v. d. Vliet. KLOETINGE. Geboren: Jan C.. z.v. C. M. Walrave en W. Bazen; Carla, d.v. E. T. van Minde en C. J. Kniest; Jan, z.v. J. Weststrate en L. C. Korstanje; Cornelis W„ z.v. A. P. de Laat en A. C. de Fouw; Anthonie M., z.v. A. Braamse en A. Cu- veljé. Gehuwd: J. Sanderse, 29 j. en M. Wil- lemstein, 25 j. Overleden: J. Minnaar, 78 j., wedn. v. A. Mieras; P. J. Doelernan, 80 j., echtg. v. C. L. de Vrieze; C. C. Serlé, 84 j., wed. v. A. Casteleijn; J. Hoogesteger, 22 j.; C. van Iwaarden, 77 j„ echtg. v. J. Dek. KORTGENE. Geboren: Janus G., z.v. J. W. de Looff en C. Westerweele; Abraham C., z.v. A. C. -Hollestelle en P. van Gilst; Cornelis W. en Willem C., zs.v. A. J. de Smit en S. J. van Goudswaard. Ondertrouwd: A. G. Geelhoed, 27 j. te Wissenkerke en A. M. de Wild, 23 j.; J. B. Nieuwenhuijze, 24 j. te 's-Heer Arends- kerke en T. Geelhoed, 23 j. Overleden: J. Goulooze, 86 j., wed. v. C. Korsulze; Jacoba M. Schrier, 21 j„ d.v. C. Schrier en J, de Looff te Leiden. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren; Eveline B„ d.v. K. J. Mol en A. Veer; Antonia M. M., d.v. J. Oosthoek en A. C. Joosen; Adriana M„ d.v. J. Koppejan en M. Meulbroek; Michael A., z.v. M. Raas en A. M. de Kooning; Francina, d.v. J. Kole en J. van de Vreugde; Jan M., z.v. J. Traas en S. Traas; Jan S., z.v. M. D. Hollestelle. en W. L. Verbrugge; Jacobus A., z.v. iD. J. Smits en C. M. Rampaart; Wilhelmina C, L.,„ d.v, W. Davidse en M. Nieuwdorp. Gehuwd: J. de Hamer, 19 j. en M. Maat, 16 j. Overleden: M. den Dekker, 70 j., wed. v. A. de Boot; A. M. Koppejan, 5 d., d.v. J. Koppejan en M. Meulbroek. OVEZANDE. Geboren: Maria E. A., d.v. L. Stobbelaar en J.,0. de Jonge; Daniël, z.v. C. F, Schijf en C, Francke; Geertrui- da J., d.v. A. de Winter en C. Ars, Gehuwd; L. Priester, 29 j. en J. M. Moerdijk,, 27 j.; P. Peeters, 29 j. en M. Rijk, 32 j. Overleden; W. van Loenhoud, 78 j., echtg*.V...J. Kaas. WEMELDINGE. Geboren: Anthonie J., z.v. E. Hamelink en W. Lamper; Hen drik W. ,z.v. W. P. Lamper en J. J. J. Brik; Janna. d.v. C. Traas en J. Bom; Cornelis, z.v. J. C. Schouwenaar en E. Wijnmaalen; Leendert, z.v. L. Luteijn en C. C. Noels. Ondertrouwd: P. A. Corstanje, 25 j. te Goes en C. de Baar, 24 j.; W. Eversdijk, 26 j. te Kloetinge en M. Weststrate, 20 j. A. J. Eckhardt, 32 j. en E. G. Dominicus, 22 j.; P. Jasperse, 29 j. te Koudekerke en P. A. Hoogerheide, 26 j. Gehuwd: W. S. v. Stel, 27 j. en J. M. Verbeke, 22 j.; P. A. Corstanje, 25 j. te Goes en C. M. de Baar, 24 j.; W. Evers- dijk, 26 j. te Kloetinge en M. Weststrate, 20 j. Overleden: J. van Hoepen, 66 j., echtg. v. J. Anthonisse; E. Wabeke, 86 j., wedn. v. A. de Zeeuw. NAGEKOMEN ADVERTENTIE IJs en weder dienende EERSTE WALCHERSE DORPENTOCHT. Vertrek Zaterdagmiddag a.s., tussen 13 en 14 uur. Startkaarten en inlichtingen tussen deze uren Sociëteit „De Vergenoe ging", Markt, Middelburg. Afstand ongeveer 35 km. Inleggeld 1.50. GECOSTUMEERD IJSFEEST op Zaterdagavond a.s. Aanvang 19.30 uur. Opgave vóór Zaterdagmiddag 16 uur, loket baan. Inleggeld voor leden 1.voor niet- leden 2. Uitreiking prijzen voor dame, heer, paar, groep om 10.30 uur Sociëteit „De Vergenoeging".

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5