Nieuws uii de Provincie. H«i Goede vangst der douane in Groede Raad van Axel accoord met Ambachtsschool De rijkdom der historie Ruwe,geschaafde huid... Nieuw en Sf. Joosland nam afscheid van brandweer commandant Koninklijke onderscheiding voor Arnemuidenaar V lis sing en. Vrij bewerkt door J. Harwood £te Radio- faietiql o-tti en veiling Donderdag 28 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina I Gepantserdsmokkelauto geknipt Twee inzittenden» na worsteling» ontkomen SLUIS, 27 Jan. Drie douane ambtenaren hebben vanochtend in Groede een gepantserde tot be- istelauto omgebouwde Cadillac in beslag genomen. In de auto bevond zich 1250 kilogram boter. De twee inzittenden, die met een van de douaneamtenaren slaags raakten, wisten te ontkomen. kscj.iechef en twee douaniers heb ben, alvorens zjj vanochtend hun slag konden slaan, veel moeten ontberen. Op het vermoeden, dat in een garage te Groede een bestelauto geladen met 1250 kg boter stond, vatten zij gister avond post in de buurt van de garage. Gedurende ongeveer twaalf uur trot seerden zij de koude Noordoostenwind. Toen er vanochtend nog niets was voorgevallen, dat de aandacht van de postende douaneambtenaren had ge trokken, gingen de twee douaniers eens een kijkje nemen achter de ga rage. De sectiechef, die alleen voor de garage bleef wachten, zag toen plotse- ling de deuren opengaan en uit de garage reed de tot pantserauto omge bouwde Cadillac. De sectiechef aarzel de geen ogenblik en sprong op de treeplank van de rijdende auto. Hij probeerde de chauffeur van de auto te overmannen. Hij werd evenwel weg geduwd. Het gelukte de sectiechef evenwel weer op de treeplank te springen. Hij sleurde de chauffeur uit zwr Er kcimt een Marijkestraat AXEL, 27 Jan. In de gisteren ge- houden zitting van de gemeenteraad, wees de voorzitter, burgemeester P. L. D. J. van Oeveren, in zijn nieuwjaars rede o.m. op de stagnatie in de wo ningbouw. Gelukkig kon tegen het eind van '53 met de bouw van 32 wo ningen worden begonnen. De midden stand toonde zich actief en opende t diverse fraaie panden. De aandacht van het college blijft gericht op in dustrievestiging, waarom dan ook het Industrie-terrein aan de Axelse Sas sing wérd aangekocht. Uitvoerig stond de voorzitter stil bij het nijpende woningprobleem. Nog Steeds telt Axel 273 woningzoekenden É70 samen woningen. Spr. vond het rmer dat Zeeland en daardoor ook el niet ruimer met bouwvolume rdt bedeeld, waardoor de uitbrei- g van deze gemeente op ruimer Schaal zou kunnen worden aangepakt. Door de woningnood kan ook de krot- opruiming niet effectief ter hand wor den genomen. Toch wees de burgemeester op de bloei, waardoor Axel wordt geken- inerkt. SCHOLENBOUW. t Besloten werd medewerking te ver lenen aan de bouw van een nieuwe openbare lagere school in de kom der gemeente. De voorzitter deelde mede, flaat aan een architectenbureau op dracht is gegeven om een plan voor peze school te ontwerpen. De bouw Van een nieuwe bijzondere lagere School te Zoutespui werd op de urgen üelijst geplaatst. Met algemene stemmen besloot de laad de stichting van een ambachts school in Axel urgent te verklaren. De in aanbouw zijnde straat ten Wes ten van de Margrietstraat zal de naam krijgen van „Marijkestraat". De heer D. J. Oggel (G.P.V.) drong aan om bij naamgeving aan straten meer aan dacht te schenken aan Axels historie Goedgekeurd werd een wijziging van het reglement van het Burg. Arm bestuur, waarbij dit college wordt uit gebreid van 5 tot 7 personen en de gemeente wordt verdeeld in 7 wijken Een verzoek van de beide plaatse lijke muziekverenigingen om subsidie- verhoging zal bij de begroting worden behandeld. Bij de ingekomen stukken was een beslissing van Ged. Staten op het be roepschrift van het bestuur der Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs tegen het besluit van de gemeenteraad d.d. 3J Juni 1953, waarbij medewerking werd geweigerd voor het plaatsen van een centrale verwarmings-installatie voor d» nieuw te bouwen Ulo-school, het nieuw te bouwen gymnastieklokaal yn de bestaande lagere school in de Nieuwstraat. Het college deelde mede geen termen aanwezig te achten om de raad bijeen te roepen, teneinde tegen deze beslissing in beroep te gaan. Door het schoolbestuur zullen t.z.t. te 2e instantie plannen aan B. en w. moeten worden voorgelegd. Het college zal dan met voorstellen komen Inzake financiering. Bij de rondvraag drong de heer W. de Feijter (C.H.) aan om de ijsbaan zo spoedig mogelijk geschikt te maken Voor ijssport. de auto en samen vielen zij op de grond. De auto reed zonder bestuurder door een hek en botste vervolgens te gen een huis op. Een naast de chauf feur gezeten persoon, vermoedelijk een Belg, had inmiddels het hazenpad ge kozen. WORSTELING De sectiechef was inmiddels siaags geraakt met de chauffeur van de-smdÜ- kelauto. De laatste had de langste adem en wist te ontkomen. De twee douaniers, die door het lawaai waren gealarmeerd, hebben nog enige scho ten op de auto gelost. Tot nu toe ont breekt elk spoor van de smokkelaars. De auto en de boter zijn in beslag1 ge nomen. Onder de autokap was een pantserplaat aangebracht. Ook de ben zinetank en de rugzijde van de cabine waren van pantserplaten voorzien. Gevaarlijke bocht in de Rijksweg ter sprake. In de raadsvergadering is aan de orde gekomen de verkeerssituatie in de ge vaarlijke bocht van de Rijksweg in de kom. Er zijn hier vier ongelukken achter elkaar voorgevallen, waarbij één met een zwaar gewonde. B. en W. hebben er bij de Rijkswaterstaat op aangedrongen de bocht beter aan te geven door het plaat sen van knipperlichten, omdat de bewo ners hier steeds in levensgevaar verkeren en een tweetal huizen in de bocht prac- tisch onbewoonbaar is geworden. De raad keurde het beleid van B. en W. goed en sprak er zijn verontwaardiging over uit dat er een maand na deze ongelukken nog niets gedaan is. Daarna werd afscheid genomen van de commandant der vrijwillige brandweer, de heer J. Poppe, die zijn functie per I Februari a.s. zai neerlegggen wegens zijn hoge leeftijd. Het voltallige brandweer personeel was bij dit afscheid aanwezig, alsmede de brandweercommandanten van Middelburg, Arnemuiden en O. en W. Souburg en enkele brandweervrienden van de scheidende functionnaris. Hij werd door de burgemeester hartelijk toegespro ken en bedankt voor zijn grote toewij ding, waardoor is bereikt, dat de gemeen te een korps bezit, dat overal gezien mag worden. Namens de gemeente werd hem een vulpenhouder aangeboden. Voorts voerden nog het woord de raadsleden Polderdijk en Knuijt, de nieuwe com mandant de heer H. A. de Kam, die na mens het personeel een foto van het korps aanbood, en de brandweercomman danten der aangrenzende gemeenten. Na dat de scheidende commandant had be dankt en enkele oude herinneringen had opgehaald, bleef men nog gezellig bijeen. EEN GIL De vuurpijlen in het, toe stel warén uitgewerkt en zodoende minderde de ra ket meer en meer vaart. Professor Roets, die hele maal ónder de indruk was- van hét ruwe maanland schap, vond hét nu tóch'zo* langzamerhand tijd worden de stuurknuppel ,weer ter hand te nemen. Hij stuurde' het toestel keurig.'tussen twëe hoge kraters door, met een lichte schok raakten de wielen de grond en even later stond de raket stil; Met tranen in zijn, ogen van aandoening stapte professor Roets naar het deurtje en wierp het open. „We zijn op de maan!" zei hij. „Feliciteer me!" „Graag!" lachte de jongen, Roets hand langdurig schuddend. „U had het zelf niet verwacht maar U- bent er tóch gekomen!" Ook Karolus legde zijn dunne pootje in de forse mannenhand. „Ik hoop daiMapetoet U niet in een papegaai verandert!" snibde hij. „Wie is Manetoet?" wop Roets weten. „Het mannetje van de* maan!" legde Pietèr uit „U- zult hem straks wel tegen komen." „Binnen blijven!" achalde in eens een opgewonden stem over de maan. „Ik duld dit niet.IK ben de maan man..,. HC ben de maan-manRoets staarde met open mond naar het kleine zwarte mannetje dat wild met zijn armen zwaaiend naar het toestel kwam gesneld. „Dat is Manetoet natuurlijk", sprak Roets. „Ik zal hem gaan begroeten!" Hij sprong de machine uit, maar op dat moment gaf Pieter een ijselijke gil. „Oh....!" riep hij. „Wat gebeurt er met Manetoet....?!" De maan-man die zojuist nog springlevend kwam aangerend, veranderde Ineens in een ruwe klomp steen. Dit gebeurde precies op het moment, dat Roets de maangrond aanraakte. Restauratie Ned. Herv. kerk te Vrouwenpolder, VROUWENPOLDER, 27 Januari. Hedenmorgen is door architect van Bevereh te Middelburg, namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, aanbesteed de restauratie van de kerk. Er werd als volgt ingeschreven S. A. Versluijs, Middelburg f 59.937, J. Geschiere, Middelburg f 61.200; A. C. Polderdijk, N. en St. Joosland f 67.900; J. Woudenberg Zn., Mid delburg f 69.100; Fa. DekkerSchuij- temaker, Middelburg f71.300. Na overleg met „Monumentenzorg", die de restauratiewerkzaamheden sub- sidiëert, zal het werk aan de laagste inschrijver worden gegund. R. Gosker sprak voor Goese A.R. kiesvereniging iy GOES, 27 Jan. Op 3 April zal de A.R.-partij haar 75-jarig bestaan gaan vieren de Goese kiesvereniging had deze gelegenheid aangegrepen om zich te bezinnen op de rijkdom der historie van deze partij en had daartoe de heer R. Gosker, adj. secretaris van het Cen traal Gomité als spreker uitgenodigd. Dat is een uitstekende gedachte ge weest, want anderhalf uur lang hebben de toehoorders er was ook een groepje uit Rilland Bath geboeid geluisterd. De heer Gosker heeft voornamelijk uiteengezet, wat de anti-revohltion- naire voormannen er in 1879 toe ge bracht heeft deze partij te stichten: het was de noodzaak die hen dwong, want langer in het kielzog der conservatie ven meevaren zou het einde van het positief-christelijk staatkundig streven hebben betekend. De rooms-katholie- ken hadden zich immers in die tijd af gewend van de liberalen en zochten aansluiting bij de conservatieven en anti-revolutionnairen. Het was Groen van Prinsterer die het consigne gaf: de samenwerking verbreken en de volks ziel gaan bewerken. En Kuyper heeft die taak op een grandioze wijze 'uitge voerd. In vogelvlucht tekende de heer Gosker daarna het beeld van die 75 jaren en zijn conclusie kon geen an dere zijn dan deze: in al die tijd is de A.R.-partij het krachtcentrum géweest, waaruit ons christelijk volksdeel de energie heeft geput om te bereiken wat thans op het christelijke erf be reikt is. Dat ook de heer Gosker echter niet meent dat wij nu op de lauweren kun- neb rusten bleek overduidelijk uit de discussie, waarin hij blijk gaf een open oog te hebben voor de noodzakelijke vernieuwingen in het partij-apparaat. Ingezonden Mededeling (Adv.) Nabij Sainte Maxime in Zuid-Frankrijk is Dinsdagochtend een Frans tweemotorig vliegtuig in dichte mist tegen een heuvel gevlogen en verongelukt. De zeven inzit tenden kwamen om het leven. ARNEMUIDEN, 27 Jan. Dinsdag jj. was het 40 jaar geleden, dat de heer L. K. J. de Pree in dienst trad bij de fa J. K. Crucq. Des morgens werd de jubilaris met zijn vrouw ontboden bij zijn werk gever, waar hem hartelijk dank werd gebracht voor betgeen hij in het belang van het bedrijf heeft verricht. Hij ontving een enveloppe met inhoud, zijn vrouw een bloemstuk. Des avonds werd hij in zijn woning gehuldigd door de waarn. burgemeester, de heer B. J. la Soe. Deze herinnerde eraan, dat de heer De Pree thans naast zijn 40-jarig dienstverband als timmermansknecht reeds meer dan 35 jaar zijn beste krachten heeft gegeven voor de vrijwillige brandweer, waarvan de laatste zeven jaar als commandant. De heer La Soe zei o.m„ dat de wijze, waarop hij zich heeft beijverd voor de brandweer, grote waardering heeft ge vonden zowel bij het gemeentebestuur ais bij de hogere autoriteiten. Het ver heugde hem dan ook te kunnen medede len, dat het de Koningin had behaagd de heer De Pree de eremedaille in Zilver, verbonden aan de Orde van Oranji Nassau, toe te kennen, waarna hij hem deze medaille opspelde. Zichtbaar ver rast dankte de jubilaris voor deze onder scheiding. N.C.V.B. verwelkomde 200ste lid. het Voor de afdeling Vlissingen van de Ned. Christen Vrouwen Bond sprak Dinsdagavond drs M. W. Rombout uit Go'ës over „iJproepskeuze en beroeps- voorlichting". In deze vergadering werd door de presidente het 200stelid welkom ge heten en haar als aandenken een le peltje met bondsinsigne aangeboden. AXEL Bakkersvereniging vergaderde. De Axelse Bakkersvereniging hield haar jaarvergadering in hotel ,,'s Lands Welva ren". De heren A. Dieleman, E. van Hec- ke en A. Geensen werden herkozen, resp. als voorzitter, secretaris en penningmees ter. In principe werd besloten een bezoek te brengen aan de bakkerij-tentoonstel ling te Apeldoorn. BORSSELE Ongeval. Een kindje van de familie R. viel in een onbewaakt ogenblik van de tafel met het hoofdje op de vloer. De dok ter constateerde een lichte hersenschud ding. COLI1NSPLAAT Middenstandsvereniging vergaderde. Een dezer dagen vergaderden de leden van de Middenstandsvereniging „Co- lijnsplaat" onder voorzitterschap van de heer P. G. v. d. Weele in hotel „Zeelan- dia", alhier. In het afgelopen jaar kon men over het algemeen een stijgende be langstelling voor de middenstands pro blemen waarnemen. De rekening en ver antwoording van de gehouden winkel week gaf allen reden tot tevredenheid. Het succes van deze actie kwam mede tot uiting in een flink batig saldo. Verhou dingsgewijs zal dit aan de deelnemers te rugbetaald worden. KAPELLE Vergadering Tuinbouwvereniging. In het C.J.M.V.-gehouw hield Dinsdagavond de Tuinbouwvereniging Kapelle-Bieze- linge haar Jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer C. v. d. Vliet. Het jaarverslag van de secretaris-pen ningmeester de Heer A3, de Jager Mzn. sprak van vele zaken die de vereniging in het afgelopen jaar heeft behartigd voor haar leden. In principe werd besloten dit jaar een excursie naar het aardbeien centrum Zaltbommel te maken. Bij de be stuursverkiezing werden de heren Z. de Groene en J. Hermes herkozen. ■S~H. HENDRIKSKINDEREN A.R. Kiesvereniging. De AR kiesvereni ging hield haar jaarvergadering, ditmaai onfter voorzitterschap van de heer A. Tie- leman, die de leiding waarnam wegens ziekté van de heer Snoodijk. De heer Verrijzer sprak over het onderwerp: „De tragiek 'Van de Partij van de Arbeid'*; waarop een geanimeerde bespreking volg de. De lijst met candidaten vóór de Sta tenverkiezingen uit eigen centrale werd aangevuld met de namen van de heren Balkenende» Laport en Knibbe. Verder werd de jubileum-actie besproken. HEINKENSZAND Benoemd. Mej. A. J. Pieterse, onder wijzeres aan de o.l. school, is per 1 Febr. in gelijke betrekking benoemd te Wol- f aartsdijk.. Tafeltennisclub opgericht. Alhier is op gericht een tafeltennisclub, waarvoor zich 25 leden hebben aangemeld. Het dagelijks bestuur bestaat uit: H. W. Grim, voorzit ter en W. Mes, secr.-penn. Brand. Aan de Grote Dijk bij de hofste de van de Gebr. de Roo ontstond brand, welke met blusapparaten van de brand weer kon worden geblust. VRIJDAG 29 JANUARI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.30 Waterst. 9.35 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VArA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Fluit en piano. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.35 Orgel en zang. AVRO: 12.00 Musette ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Voor de huisvr. 14.20 Cello en piano .14.50 Boekbespre king. 15.10 Orgelconc. 15.30 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muzikale caus. 17.10 Voor de jeugd! 17.40 Orgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Verz. progr. 18.45 „De haver- Kist", hoorsp. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten: De eenzame", hoorsp. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Sopr. en piano. 20.30 Benelux. 20.40 „De vrouwenemancipatie", gesprek. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Instr. kwart, en solist. 21.55 Buitenlands weekoverz. 22.10 Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) KRO 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10.00 Sympho- nette ork. en sol. 10.30 Radio Philh. ork. 11.00 Voor de zieken. 11.40 KI. koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land en tuinb. med.). 12.33 Gevar. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Piano en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Musette ork. en soliste. 14.25 Gram. 14.30 Hier Vrij Europa. 15.00 Schoolradio. 15.30 Viool en clavecimbel. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.35 Promenade ork. en soliste. 18.10 Amus. muz. 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: „Verklaring en toelichting". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Politiek-Fo- rum. 21.00 Gram. 21.30 „Terug naar God", caus. 21.45 Opéraconc. 22.45 Kerk en Mens. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. „Waar zou die toén heengegaan zijn?" peinsde hij. Voor wat liefs wilde hij, dat Arthur niet met die mede deling gekomen was. Zou hij nu toch weer met Roelf Sturge in aanraking moeten komen? Maar ja, hij had zijn woord gegeven, dat hij kennis zou gaan maken met die Helena Abboth. Wie was dat toch? Die vraag liet hem maar niet los. HOOFDSTUK XXIV. Enkeje dagen later reisde hij naar Stonedean, waar hij uiteraard niet; meer geweest was sinds Mi Arthur van Stur ge had weggehaald; Hij was niet rustig eh betreurde het 57. „Maar, vader, het is niet haar lief gezichtje, dat mij gevangen heeft genomen. Misschien zijn er wel mensen, die haar niet eens knap vinden. O neen, dat is het niet. Het is de ziel, die uit haar ogen spreekt. Zij is goed en eerlijk en oprecht enlief, vader, heus. Ik zou haar graag tot mifn vrouw willen hebben in de toekomst." Hij sprak met ongekende warmte. Iets onwrikbaars lag in zijn ogen. „Je zegt,, dat je van haar houdt. Ben je van het omge keerde ook zeker?" Dat weet ik niet, vader." „Heb je nog niet met haar gesproken over je liefde?' „Neen. Over zijn hart is een mens geen baas, maar over e zijn tong wel. Omdat u altijd zo goed voor mij bent en diep, dat Arthur in Stonedean die, althans voorlopig, con- het goed met mij meent, wilde ik u eerst raadplegen. Ik nectie had aangeknoopt. Hoe het ook liep, in elk geval zou zou graag zien, dat u eens kennis met haar maakte. Als in aanraking komen met Sturge en Lucie Everitt, al u zegt, dat ik mij vergist heb dat ik mij bedrogen heb zou M trachten, dat te vermijden. in dit naar mijn' idee edele en goede meisje dan zal Hij behoefde niet meer een rit met de omnibus te ma- ik mij aan uw uitspraak onderwerpen, hoe pijnlijk dit ook ken, want dei'; spoorweg was doorgetrokken en Stonedean voor mij zal zijn. Wilt u kennis, met haar maken?" was enorm veranderd in die zestien jaren. Het grote dorp Ernst schaamde zich diep, toen hrj de jonge man zó was een stadje geworden, hoorde spreken: hoeveel hoger stond die dan hijzelf inder- Hij vermeed de straat, waar de winkel van Sturge was tijd gestaan had. Was hij vroeger zo openhartig geweest I gevestigd en Zocht het huisje van Willy Mead op, gelegen tegenover zijn ouders, welk een ellende zou M zichzelf en aan eerl landweg, waar practisch niets veranderd was. anderen bespaard hebben! Het tafereeltje Van de twee jongens Arthur en Willy Maar wat moest hij nu antwoorden? Er was slechts die uit school kwamen, die dag, waarop hij Arthur ge- een antwoord en hij gaf het spontaan: „Ja, als je dat zo haald had, stopd hem nog zo levendig voor de geest, dat ernstig wenst, wil ik kennis met haar maken. Ik zal naar het schier een verrassing voor hem was, toen hij niet een Stonedean gaan. Zij komt elke dag hij Willy Mead?" jongetje, maar een jongeman voor het raam zag, in een „Elke middag om drie uur, vader. Wanneer gaat u er armstoel zittend, een boek in de hand. Hij kön alleen het magere, inbleke gezicht zien. Hij klopte aan de deur, die door vrouw Mead geopend werd. „Hoe maakt u het, vrouw Mead? Je zult me wel niet kennen, maar mijn zoon, Arthur Peyton, des te beter, niet? „Is u dominee Peyton? Komt u binnen. Dat zal Willy Officiële Publicatiën Openstelling Nieuwstraat voor het Ver keer met rijwielen in beide richtingen. (Art 4, lid 1, Wegenverkeersreglement). B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier ge meente van 13 Aug. 1951, overwegende, flat gebleken is, dat het bij hun besluit Van 6 Sept. 1952 vastgestelde verbod tot ftet berijden met rijwielen van de Nieuw straat vanuit de Lange Delft, kan worden opgeheven; gelet op het Wegenverkeers reglement; besluiten: de Nieuwstraat open te stellen voor het verkeer met rij wielen in beide richtingen. Middelburg, 26 Januari 1954. heen? ,De dag kan ik nog niet bepalen, maar lang duurt het niet meer. Het zal deze -week nog wel' zijn". „Ik dank u hartelijk, vader". Hij greep de hand van Ernst m vervoering en zeide nog: „U zult wel zien, dat ik mij met vergist heb. - - Toen hij de kamer verlaten had, bleef Ernst in diep ge- I aardig vinden. Arthur heeft zo vaak over u met hem ge peins zitten, zijn gelaat met de handen bedekkend. sproken". Het gehele gesprek ging hij weer na, waarbij één vraag I ZÜ had haar hand uitgestoken, die Ernst stevig drukte, hem vooral vervulde: wie is die Helena Abboth? „Willy, hoor 'es, daar is de dominee van Wynsdale, die In de lang vervlogen dagen van zijn ongelukkig huwelijk i°u eens komt opzoeken", met Marie Brandon had hij veel van haar familie en be- Ernst kon hem nu beter zien. De ogen schitterden nog trekkingen gehoord, maar de naam Abboth was daar niet even helder en verstandig als vroeger, maar ze waren onder geweest, dat wist hij zeker. En waar was Lucie dieper in zijn hoofd weggezakt. Om de bleke, bloedloze Everitt al die jaren geweest en waar had zij dan dat nichtje lippen waren diepe lijnen'gegroefd, maar niettegenstaande ontdekt? al deze tekenen van smart en lijden, was de jongeman, Opeens dacht hjj aan Suzana Palmer, die zoveel op haar althans uiterlijk, kalm en geduldig. leeh- „Het is heel vriendelijk van u, dat u eens naar mij komt Zou zij toch Lucie Everitt geweest zijn? Zij had gedaan, kijken", zeide hij, zijn smalle hand ih die van de dominee alsof zij hem nooit gekend had, maar de eerste indruk van leggend. „Hoe maakt Arthur het? Gaat het preken goed? de treffende gelijkenis drong zich weer aan hem op. Als ik hem er naar vraag, draait hij er om heen. Hij was Suzanna Palmer was verscheidene jaren geleden wegge- de eerste maal bang, dat hij stotteren zou, maar ik geloofde gaan van het kasteel, hij wist niet eens precies wanneer, er niets van- Het gaat zeker wel goed, hè?" hij had er trouwens niet eens precies op gelet, er was zó I vaak wisseling van personeel op het kasteel. (Wordt vervolgd.) NIEUWDORP Konjjnensport. Rus. bi. 3 CE110, be horende aan de heer J. M. Baayens, be haalde te Nieuwdorp, Middelburg, Delft en Tilburg het Predicaat ZZG en ZG, won als ere prijzen, erelint, plaquette, me daille en lauwertak en werd kampioen op de tentoonstelling te Tilburg. ST. ANN ALAND Bijenvereniging. Dinsdagavond hield de afdeling Tholen van de Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland haar algemene jaarvergadering in de zaal van de heer J. Moerland alhier. De voor zitter, de heer L. J. van Popering memo reerde in zijn openingswoord de ramp en herdacht het óverleden „bestuurslid Abr. Boon. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. den Haan herkozen en in de va cature Abr. Boon werd gekozen de heer P. J. Koopman uit Sint-Maartensdijk. De voorzitter deelde mee, dat de Vereniging geadopteerd was door de Provincie Gro ningen. Er was een geldbedrag binnen gekomen van 287.50 voor aanschaf van materiaal, terwijl ook nog 15 kasten wer den ontvangen. SLUISKIL NCVB. Maandagavond vergaderde de afd. Sluiskil van de NCVB onder leiding van de presidente mevr. BreurRoza. Op vlotte, onderhoudende wijze sprak de heer L. A. Dieleman uit Hoek over de Folklore van Zeeuwsch-Vlaanderen. Opening van het Herv. Jcugdgebouw, Onder zeer grote belangstelling vend Dinsdagavond de officiële opening plaats van het nieuwe Jeugdgebouw. De leiding van deze eerste openings avond vandaag vólgt de tweede be rustte bij ds Starrenburg. In vlot tempo werd een rijk gevarieerd programma af gewerkt. Op enigszins officiële wijze werd de overdracht van het gebouw via de aannemer C. H. A. Vermeulen, Kerk voogdij aan de voorzitter van de Jeugd- gebouwcommissie door middelvan een versierde sleutel, uitgevoerd. De Jongens club bracht een aardige samenspraak „Op reis". De CJMV en CJVF „Kort en Bon dig" en wat zeer in de smaak viel „Mooi er dan Zonneschijn" gebracht door de Jeugdclub Zonnestraal. De Chr. Gem Zangvereniging „Soli Deo Gloria" onder leiding van A. van Dixhoorn werkte eveneens aan deze avond mee. Rest nog te vermelden dat vele sprekers het woord voerden w.o. de burgemeester van Ter- neuzen mr Teilegen, de pater-gordiaan van R.K. zijde, vele predikanten, het hoofd van de Chr. School, leidsters en lei ders van diverse verenigingen. Vele ca- deaux werden aangeboden. VROUWENPOLDER NCVB vergaderde. De afd. van de NCVB kwam onder leiding van mevr. Jager bij een. Spreekster was mej. M. Maas uit Leiden over: „De Mr W. v. d. Bergh Stichting te Noordwijk". VAN MARKT BERGEN OP ZOOM, 27 Januari. Waspeen 29. Prei 2238. Sav. kool 17 —23. Rode kool 7—11. Witte kool 7— 10. Witlof 42—56. Spruiten 36—81. Boeren kool 2129. Schorseneren 35. Appelen: Jonathan 44. Goudreinette 2441. Golden Delicious 5262. Win ston 46—63. Peren: Kleipeer 37. EIERMIJN De A.V.M. eiercommissie heeft da consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 29 Januari a.s. als volgt vast gesteld: Prijsklasse I 0,17)4; prijsklasse II 0,16%; prijsklasse III 0,15K; prijs klasse IV 0,14%. KAPELLE, 27 Jan. Exportveiling. Jonathan I gr 51,20, I f 49,80—53, II 23,30, K 34,70, fabr. 21,30. Goudreinette I gr 36,80, I f 34,40—35,10, II 17,20. Golden Delicious I gr 61,10, I f 44,70, K 33,20. Legipont I gr 12,90, I f 12,40— 12,90, K 11,40—11,60. Gewone veiling: Zoete Ermgaard 14 35. Goudreinetten 1432. Conference 1018. Sterappel 58. Saint Remy 17 22. Pondspeer 1722. Kleipeer 931. Jonathan 1842. Zoete Campagne 11 25. Wijnsap 716. Starking 615. Bre- derode 2328. Gieser Wildeman 18— 44. Golden Delicious 1845. Groenten: Boeren kool 1518. Spruitkool 1930. Prei 1525. Uien 8. Rode kool 56. Sav. kool 16. Witlof 47—48. Witte kool 7y2. TERNEUZEN, 27 Jan. Bloemkool 33 per st. Kroten 7 per bos. Rode kool 68. Sav. kool 1018. Witte kool 5,50 9. Peen 212. Prei 820. Knolsel derij 618. Spruiten 1528. Uien 17. Witlof 1657. Alles per kg. Fruit: Ap pelen. Bellefleur H gr 18,70, Hl 16,70. Golden Delicious H gr 4448,10, Hl 38,20—38, K 27—33, Fabr. 14—30. Goudreinette K 525, Fabr 1015. Jonathan fabr 26. Sterappel fabr 10. Zoete Ermgaard 1425. Winston A 52,50—54, BC 36,70—39, Hgr 47,70—48, Hl 23,70—35, K 23,70—24, Fabr. 11. Overige soorten appelen 713. Peren: Gieser Wildeman 2732. St Remy 22 —23. GOES, 27 Jan. Spruiten AI 1620. All 16—18. Witlof All 31—48, Bil 25— 32, Afw 21. Rode kool 7. Boeren kool 14,15. Witte kool 6. Peen 57. Prei 19 23. Uien 35. Andijvie 54 NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden is, door een zeer ernstig ongeluk, van mijn zijde weggeno men mijn innig geliefde vrouw, MARIA DEKKER, geboren de Feijter, in de leeftijd van bijna 22 jaar. De Here doe mij berusten in Zijn wil. W. Dekker Fzn Terneuzcn, 23 Januari 1954 O. 4.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5