3 BERLI|NSE CONFERENTIE BEGINT OM DRIE UUR ,vcr W '4//?. C=vdnö&&q=J) r FRANS-SPAANS CONFLICT OVER MAROKKO Kruiser „De Ruyter" in Oslo ZEEGATEN UIT DE TIJD, ZEGT PROF. THIJSSE Burgemeester d' A illy getroffen door getoonde dankbaarheid* PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De wereld wacht in spanning af Molotof (bij aankomst): „China moet ook meepraten" Westelijken (als antwoord): „Eerst Europese zaken Hoe lang? Westduitse regering neemt maatregelen» Definitieve besluiten in Paramaribo» Twee doden bij auto- botsing in België Opstand in Spaans-Marokko door officieren van Franco op touw gezet Afsluiting van Wester-Schelde en Nieuwe Waterweg wordt mogelijk geacht Gezelschap verbleef lange tijd te Zonnemaire Noordelijken nemen geen gevangenen over Uitgave: iting „Zeeuwsch Dagblad" "'lantoor: Goes, L. Vorststr. iel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Te'leL 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dij kstraat. 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2690 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rnbriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 25 JAN. 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. is het de dag, waarnaar men in de gehele wereld met spanning heeft uitgekeken: het begin van de conferentie der grote vier. Laten we hopen, dat de vele pessimisten, die menen, dat de besprekingen tussen Oost en West toch weer op een misluk king zullen uitlopen, ongelijk krijgen. BERLIJN, 25 Januari. Vanmiddag om drie uur zullen Foster Dulles, Anthony Eden, Georges Bidault, resp. minister van Buiten landse Zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, in het gebouw van de geallieerde bestuursraad te Berlijn voor het eerst hun Russische collega Molotof ontmoeten. Op dat tijdstip zal de viermogendheden- conferentie, waarnaar de wereld met spanning heeft uitgezien, zijn begonnen. Erg hoopvol ziet het er niet direct uit. Molotof, Zaterdag in alle stilte per vliegtuig in Oost-Berlijn aangekomen en door afgezette stra ten naar zijn hoofdkwartier gereden, verklaarde bij aankomst, dat hoe eerder communistisch China deel zou nemen aan de onderhandelingen over de huidige internationale vraagstukken, hoe beter dit voor de vrede zou zijn. De Russen krijgen echter de wind van voren, want de Weste lijken hebben nu al verklapt, dat ze daar tegenover zullen zetten, dat rood-China niets met de Europese vraagstukken te maken heeft. Met deze beide uitspraken voor ogen, is het niet moeilijk te voor spellen, dat de standpunten van be gin af aan niet eenvoudig tot elkaar te brengen zijn. De Westelijken heb ben al laten weten, dat de hereniging van Duitsland en een staatsverdrag met Oostenrijk de belangrijkste pun ten inzake Europa's toekomst zijn en dus voorrang dienen te hebben. Er zou voorgesteld worden voor de Oos tenrijkse kwestie de kanselier van het land, dr Figl, uit te nodigen naar Berlijn te komen. Wat Duitsland aan gaat houden de Westelijken contact met Adenaugr. DE OPENING. Foster Dulles zal de conferentie van middag openen. Verwacht wordt, dat hij Bidault zal voordragen voor het voorzitterschap van de eerste verga dering. De Westelijken willen, dat er iedere dag een andere voorzitter is. Men verwacht, dat Molotof het voor zitterschap voor zich zal opeisen tij dens de te Oost-Berlijn te houden bijeenkomsten en de Westelijken zul len dan onderling moeten uitmaken wie hunner in West-Berlijn de leiding der vergaderingen heeft. Terwijl Zaterdag de Westelijke mi nisters druk bezig waren met him voorbesprekingen, waarbij een ver heugende eenstemmigheid was te con stateren, bracht Molotof een bezoek aan de Oost-Duitse president Pieck en premier Otto Grotewohl. Hij was daarbij vergezeld van onderminister Gromyko en de hoge commissaris Semjenof. Minister Dulles brengt vanmorgen een eerste bezoek aan Molotof in Oost-Berlijn. Er werd op gewezen, dat het hier zuiver een beleefdheidsbezoek betreft, omdat nog niemand van de Westelijken Molotof na zijn aankomst heeft ontmoet. Dulles gaat dus mede uit naam van Eden en Bidault. GEBEDSDIENSTEN. Inmiddels zijn gisteren in alle evangelische en rooms-katholieke ker ken zowel in Oost- als in West-Berlijn gebedsdiensten gehouden, waar ge beden werd voor liet welslagen van de conferentie der grote vier. De drie Westelijke ministers woonden dien sten in West-Berlijn bij. Zeer druk bezocht was de dienst in de Mariakerk in Oost-Berlijn, waar het hoofd der evangelische kerk in Duitsland, bisschop Otto Dibelius sprak. Hij sprak de hoop uit, dat God de ministers van Bui tenlandse Zaken zal bezielen met een geest van eervol streven naar een blijvende en duurzame vrede. Uit een onderzoek van de publieke opinie te West-Berlijn blijkt, dat de meeste West-Ber- lijners rekening houden met 'n mislukken van de conferentie. 56 procent der ondervraagden verwacht een negatief resultaat, 41 procent een positief. Drie procent wist het niet. 60 procent meende, dat Westduitse verte genwoordigers de vergaderingen moesten bijwonen. Eveneens 60 procent geloofde, dat de confe rentie enige maanden zou du ren Of het zolang zal zijn? Minis ter Bidault rekent ook op lange duur, n.l. minstens vier weken. Hij heeft tenminste drie dozijn overhemden meegebracht en de leden van de Franse delegatie aangeraden hun voorraad lin nengoed aan te vullen. -J „Ik hoop", zo zei dr Dibelius, „dat de conferentie er toe zal bijdragen een einde te maken aan alle ver raad, verklikkerij en onwaarachtig heid, veroorzaakt door de verdeling van Duitsland, die reeds tallozen het leven heeft gekost." ARGWAAN. De Russische geheime agenten heb ben Zondagavond inspectie gehouden. Alle microfoons in de vergaderzaal werden nauwkeurig gecontroleerd en de draden werden nagezien of er ner gens geheime aftakkingen waren. Argwanend was men vooral tegenover de vertalingsinstallatie, waardoor de ministers in hun eigen taal kunnen spreken en direct vertaald worden. Molotof krijgt een dubbele lijfwacht mee. Militairen zullen hem tot voor het gebouw vergezellen, de burger- Hjfwacht zal post vatten voor de deu ren van de 30 m. lange vergader zaal. Tegen de wand, boven hun hoof den, is een uitbeelding gegeven van de dag van het laatste oordeel. Nog niet beslist is, welke minister onder dat gedeelte van de wandschilde ring, dat de verschrikkingen der ge- doemden uitbeeldt, moet zitten en wie onder de uitbeelding der zege ningen. Er zijn tegen de 1000 verslaggevers en radioreporters naar Berlijn geto gen, om van dit gebeuren getuige te zijn. De buitenlandse journalistenvereni ging heeft de ministers uitgenodigd aan te zitten aan een noenmaal in West-Berlijn. Indien Molotof alleen in Oost-Berlyn zal willen aanzitten, is men bereid het noenmaal daar te houden. Tenslotte zullen ingaande heden op alle postkantoren speciale postzegels worden uitgegeven. Natuurlijk ook hier weer: Oostduitse zegels in de Oostzöne en Westduitse zegels in de Bondsrepubliek. Vervuiling van de Rijn. BONN, 22 Jan. De Westduitse bonds regering zal dit jaar de strijd tegen de toenemende vervuiling van het grond water en de grote rivieren in de bonds republiek opnemen. Op korte termijn zui len biertoe twee wetsvoorstellen bfl de bondsdag worden Ingediend. Het program van de regering wordt ge steund door initiatieven van de industrie. Zo hebben de metaalindustriën langs de Rijn een plan opgesteld voor eigen zui veringsinstallaties, waardoor zij voortaan slechts één maal water voor haar bedrij ven aan de Rijn zullen behoeven te ont trekken. Ook zijn rationaliseringsmaatre gelen genomen, waardoor het waterver bruik tot twintig procent kan worden teruggebracht. In Bonn wordt er op gewezen, dat het program om het Rijnwater zuiver te hou den van bijzonder belang voor Nederland is. Nederlanders en Westduitsers hebben, tezamen met vertegenwoordigers van an dere belanghebbende landen, een con trolestelsel ontworpen, dat een voortdu- gaat „Kleine Commissie' verhuizen. WILLEMSTAD, 22 Jan. De „verhuizing" van de Kleine Commissie uit Willemstad naar Paramaribo is thans bepaald op Woensdag. Aangenomen mag worden, dat dan het gehele werkstuk van 13 Mei 1952 diep gaand besproken is, waarna in Parama ribo definitieve besluiten te nemen zijn. Woensdag ontving minister Kernkamp alsmede gouverneur Struycken en de heer Jonkers een delegatie van Bonaire, die grieven tegen de eilandsregeling be sprak. Vernomen wordt, dat zij geen con crete voorstellen deed. Gisteren, had mi nister Kernkamp op Curgao een gesprek met het bestuurscollege van Aruba.' Families uit Terneuzen het slachtoffer TERNEUZEN, 24 Januari. Bjj een ernstige autobotsing op de grote weg tussen Brussel en Gent zijn vandaag de heer J. Weijns en mevr. Dekker-de Feijter uit Driewegen bij Terneuzen om het leven gekomen. Mevr. Weijns en de heer Dekker werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Assche overgebracht. Het ongeluk gebeurde omstreeks half elf op het zeer drukke verkeers knooppunt, waar de grote weg Brussel Gent de weg Dendermonde-Assche kruist. De Zeeuwse families waren per aut.s onderweg van Terneuzen naar Brussel, waarheen zij een uitstapje zouden maken. Toen de wagen, die bestuurd werd door de heer Weijns de verkeersweg naar Brussel insloeg, werd hij door een op die weg in de richting Gent rijdende 20 ton truck aanhangwagen in de flank gegrepen. De personen auto werd totaal vernield. Alle vier de inzittenden bleken ernstig te zijn gewond. Zij werden on' middellijk naar het ziekenhuis te As sche overgebracht, waar kort na aan komst de 29-jarige Weijns en mevr. Dekker zijn overleden. De toestand van mevr. Weijns werd zorgwekkend rende contröle op de toestand van het I genoemd. De heer Dekker liep een Rijnwater zal waarborgen. j zware hersenschudding op. Beschuldigingen over en weer RABAT, 25 Januari. De verhoudingen tussen Frankrijk en Spanje ten aanzien van Marokko dreigen uit te lopen op ernstige tegenstellingen. Tijdens het weekeinde vlogen de beschuldigingen over en weer. De Franse president- generaal verklaarde, dat de opstand in Spaans-Marokko op touw was gezet door officieren van Franco, terwijl de Spaanse hoge commissaris in het an dere deel van Marokko verklaarde, dat de Fransen destijds geheel onwettig de sultan hebben afgezet en een andere sultan op de troon hebben geplaatst. Het vlaggeschip van de Nederlandse Marine, de kruiser „De Ruijter", is voor een driedaags onofficieel bezoek in de haven van Oslo aangekomen. De foto werd genomen aan boord van de „De Ruijter", kort na de aankomst In de haven van de Noorse hoofdstad. V.l.n.r. de Noorse minister van Defen sie, Nils Langhelle, commandant W. J. Kruys, kapitein op de „De Ruijter", jhr M. P. M. van Karnebeek, Nederlands gezant in Noorwegen, en vice- admiraal A. D. E. de Booy, bevelhebber van de Koninklijke Nederlandse Marine. Naar Engels-Nederlandse samenwerking 's-GRAVENÉAGE, 25 Januari. Prof. Thijsse, directeur van het Water loopkundig Laboratorium te Delft, heeft verklaard, dat open zeegaten eigen lijk uit de tijd zijn en te veel onzekerheid opleveren door de bestaande oude dijken. Volgens prof. Thijsse moet men op de duur verder gaan, dan de Deltacommissie, die de plannen bestudeert tot afsluiting der zee-armen tus sen de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden. Hij ziet een toekomstbeeld, waarin zelfs wereldhavens als Antwerpen, Rotterdam en Londen van de directe weg naar zee zullen worden afgesloten. Bij afsluiting van zeegaten met een drukke scheepvaart zal men volgens prof. Thijsse uiteraard voordien zodanige werken moeten ontwerpen, dat geen sprake is van ontoelaatbare binder voor de scheepvaart. Bezoek Amsterdamse gemeenteraad aan Schouwen ZIERIKZEE, 23 Jan. Ook de volg van de band, welke met de hoofd tweede dag van het bezoek van bur gemeester en mevrouw d'Ailly en de Amsterdamse gemeenteraad aan Schouwen en Duivelend heeft een bij londer prettig verloop gehad, Vanmorgen om negen uur vertrok het gezelschap uit Zierikzee, ditmaal in de richting Schouwen. Als eerste plaats werd Kerkwerve aangedaan, waar burgemeester S. Francke het gezelschap rondleidde over het zwaar geteisterde dorp, waar nog maar ze- ten gezinnen zijn teruggekeerd. Via Duivendijke en Serooskerke, waar eveneens korte bezoeken werden ge- bïacht, ging de reis verder naar Re- fiesse. Hier werd samen met burge- meester mr G. F. Lunsingh Tonckens, diens echtgenote en de gemeente secretaris de lunch gebruikt. Daarna werd het door de Amsterdamse beeld houwer Havermans vervaardigde mo nument getoond, terwijl men verder nog even op het strand vertoefde, dat evenwel met dit vrij koude weer niet bijzonder aanlokkelijk was. ZONNEMAIRE. Via Scharendijke en Brouwers haven werd tenslotte nog een officieel beeoek gebracht aan Zonnemaire. Enige tijd geleden is de gemeente raad van deze plaats de gast geweest van de gemeente Amsterdam als ge- stad bestaat. Het gold thans een tegen bezoek aan Zonnemaire, waarbij de gasten hartelijk werden verwelkomd door burgemeester H. Roelvink, die symbolisch een geschenk aanbood. Dit geschenk zal bestaan uit een bord, waarop de wapens van Zonnemaire en de Ambachtsheerlijkheid Blooisen Oud Bommenede staan afgebeeld. Na mens de polderbesturen in de ge meente Zonnemaire sprak de dijk graaf F. van den Bout, die een Zeeuws broodmes aanbood aan me vrouw d'Ailly en een wapenlepel van Zonnemaire aan de burgemeester van Amsterdam en alle raadsleden. Hierna werd een korte tocht ge maakt door de gemeente, terwijl bij de terugkeer de harmonie „Nut en Uitspanning" zijn opwachting kwam maken. Burgemeester d'Ailly verklaarde, voordat het gezelschap de terugtocht naar de hoofdstad aanvaardde, bui tengewoon getroffen te zijn door de overal op het eiland getoonde dank baarheid. De nestor van de Amster damse gemeenteraad, dr Sajet, bracht tenslotte het college van B. en W. dank voor de wjjze van uitvoering van het raadsbesluit om hulp aan het zo zwaar getroffen Schouwen en Dui- veland te bieden. Generaal Guillaume verklaarde in Rabat, dat de anti-Franse demonstra tie van vorige week in Tetoean op be vel van Spaanse autoriteiten was ge schied. De afgevaardigden, die naar Tetoean waren gekomen, zouden vol gens Guillaume enige weken door Spaanse officieren zijn voorbereid. Ook zouden de Spanjaarden bij de in huldiging van de nieuwe sultan heb ben verboden, dat de stamhoofden in Spaans-Marokko betuigingen van in stemming zonden. DREIGEMENT De tegenwoordige sultan van Ma rokko heeft daarop een dreigement ge uit. Hij zei, dat hij enkele maanden ge leden geheel overeenkomstig de wette lijke procedure de troon had bestegen. „Een ieder die daarmee geen rekening houdt", zo vervolgde hij, „stelt zich zelf buiten de Mohammedaanse ge meenschap". De sultan hield de toe spraak via de radio. TEGENSPRAAK Generaal Valino, de hoge commissa ris van Spaans-Marokko verklaarde, dat de Franse bewering, dat de wens van 430 Moorse leiders om het gezag van de huidige sultan van Marokko niet langer te erkennen, de Marok kaanse politieke eenheid vernietigt, onjuist is. Ook zei hij, dat de Fransen zeer goed weten, dat men zich in Marokko beledigt voelt door het Franse optre den tegenover de vorige sultan, die naar Corsica verbannen werd. Inmid dels zullen op hoog diplomatiek ni veau (tussen Parijs en Madrid) be sprekingen worden gevoerd over de Marokkaanse kwestie. Het is het jongste nummer van „De Ingenieur", het orgaan van het Kon. Instituut van ingenieurs, dat bovenstaande publiceert. Prof. Thijsse heeft een en ander gezegd tijdens de vorige maand in Londen gehouden „North Sea floods conference". Behal ve prof. Thjjsse werd ook nog door andere Nederlandse deskundigen aan de conferentie deelgenomen. OBSERVATIECENTRUM. Onder hen bevond zich de oud minister van Verkeer en Waterstaat dr ir Ringers, die ook. met een plan is gekomen. Hem zweeft voor de ogen de aan leg van een eiland ter hoogte van Doggersbank, waar vandaan men in staat zal zijn het verloop van een stormvloed te observeren. Volgens dr ir Ringers kunnen de landen rond de Noordzee dan veel eerder gewaar schuwd worden. Een dergelijk eiland zou naar zijn mening eventueel gebouwd kunnen worden op palen, zoals de petroleum industrie deze kent. Op zo'n eiland zou men reeksen onderzoekingen kunnen doen. Oud-minister Ringers meende, dat dit een vraagstuk is, dat door de ingenieurs tot oplossing ge bracht moet worden, voordat de po litiek zich er van meester maakt. SAMENWERKING Lord Waverley, lid van het Engelse Hogerhuis, die in de afgelopen zomer een bezoek heeft gebracht aan het Zeeuwse rampgebied, verklaarde tij dens de conferentie, dat er meer studie gemaakt dient te worden van storm vloeden, getijden, wind en zeewerin In enkele regels melden wij nog DAT, teneinde een snelle voortgang van de wederop bouw op Schouwen en Dui- veland te bevorderen, de minister besloten heeft, met het oog op de geïsoleerde ligging van het eiland, een tijdelijk bureau op dit eiland te laten inrichten. Het bu reau zal met ingang van 1 Februari a.s. onder leiding van de heer D. Stam, plaats vervangend hoofdingenieur- directeur van de wederop bouw en volkshuisvesting in Zeeland, gevestigd worden aan de Blokweg te Zierik zee. DAT naar alle waarschijn lijkheid een gedeelte van de dienst, die op 1 Februari a.s. ter herdenking van de wa tersnood in de Grote Kerk te Zierikzee zal worden ge houden, door de gezamelijke omroepverenigingen en door de wereldomroep zal wor den uitgezonden. DAT het totale aantal wo ningen, dat door de Rode Kruis-organisaties in Fin land, Zweden-, Noorwegen en Denemarken is geschon ken 515 bedraagt, hetgeen een waarde van bijna zeven millioen gulden vertegen woordigt. DAT de heer J. Moll, pre sident-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente te Vlissin gen op uitnodiging van de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie Zaterdag een herdenkingssteen heeft geplaatst in de in aanbouw zijnde flat van 16 woningen aan de Wilhelminastraat. Deze flat herrijst op de plaats, waar 70 jaar lang de Nieuwe Kerk heeft gestaan. Van deze gelegenheid maak te de heer J. L. Verhagen gebruik om de heer Moll een pluim op de hoed te ste ken omdat deze „een open oog" voor de volkshuisves ting heeft. DAT dokter C. Dekker, waarnemend geneesheer-di recteur van „Vrederust" in verband met zijn vertrek naar Bloemendaal met in gang van 1 Februari a.s. af scheid genomen van het ver plegend personeel van de inrichting. Ds J. F. v. d. Berg en de directeur-ge neesheer dokter M. v. d. Beek spraken woorden van afscheid. Als herinnering mocht de scheidende arts een schilderij nemen. in ontvangst DAT het Noorse Rode Kruis boven het reeds toe gezegde aantal van twee honderd nog 25 houten mon tagewoningen naar Neder land zal zenden, die alle een plaats zullen krijgen op Schouwen. DAT onder leiding van de heer J. Krug Zaterdagavond in de jeugdherberg „De Scheldestroom" te Vlissin gen een nieuwe serie volks danslessen is begonnen, ter wijl tevens is overgegaan tot oprichting van 'n Volks dansvereniging op bredere basis. Aan de eerste les heb ben een dertigtal jongens en meisjes deelgenomen. gen, die tegen iedere vloed bestand zijn. Lord Waverley drong daarom aan op nauwere samenwerking tussen Ne derland en Engeland op dit punt. Hij wilde komen tot een gezamenlijk on derzoek en een gezamenlijke waar schuwingsdienst. „Atooxnmoord" in Mexico MEXICO, 23 Jan. Mogelijk zullen internationale verwikkelingen het ge volg zijn van een in Mexico gepleegde „atoommoord", bedreven door een vrouw, die haar echtgenoot een dosis radio-actief materiaal heeft ingegeven. Mexicaanse zowel als buitenlandse, en in de eerste plaats Amerikaanse, des kundigen zullen namelijk graag wil len weten, hoe de Mexicaanse het ra dio-actieve materiaal, voorwerp van zo strenge controle van de autoriteiten, heeft weten te bemachtigen. Het gaat in feite om vier milligram uranium- nitraat. Van Amerikaanse zijde schij nen een hoge functionaris en een aan tal gespecialiseerde geheime agenten naar Mexico gezonden te zijn om een onderzoek in te stellen. De Koreaanse kwestie PANMOENDJON, 24 Januari. Do Noordelijke afgevaardigden hebben ge- eist, dat alle niet-communistische ge vangenen, die inmiddels in vrijheid zijn gesteld, weer onder de hoede der neutrale repatriëringscommissie wor den gebracht. De Amerikaanse en Zuid Koreaanse gevangenen, die niet terug keren, willen het kamp, waarin zij da laatste maanden zijn onde"- cht, niet verlaten. Ze hebben m- eeld pas te zullen opbreken als hun voed selvoorraad uitgeput is. De Noordelijken hebben generaal Thimaja laten weten, dat zij niet be reid zijn deze pro-communistische ge vangenen onder hun hoede te nemen. Van officiële zijde te New Delhi fs vernomen, dat de Indiase troepen op 6 Februari aan boord van drie Indische en twee Britse schepen naar India zul len terugkeren. De Indiase leden van de repatriëringscommissie blijven nog tot 22 Februari in Korea. De Zwitserse en Zweedse leden van deze commissie zijn inmiddels al vertrokken. DE BILT ZEGT; Meer wind DE BILT, 24 Jan. Weinig bewol king met aanvankelijk matige en in de middag lichte vorst. Matige tot krach tige Zuidoostelijke wind. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 8.30 u., onder 17.16 u. Hoogwater Dinsdag 26 Januari: Vlissingen: 6.08 u. 1.62 m., 18.39 u. 1.62 m. Terneuzen: 6.38 u. 1.81 m., 19.04 u. 1.83 m Wemeldinge: 7.49 u. 1.39 m., 20.13 u. 1.52 m. Zierikzee: 7,26 u. 1.17 m., 19.57 u. 1.30 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1