ver Minister Witte wil „zwarte lonen oogluikend toelaten Oostenrijk vraagt besprekingen te mogen bijwonen Anti-Britse demonstraties in Spaanse steden Hl1 Toeslag op de Indische pensioenen De nieuwe broodprijs PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND =VdnÖAAQ=i Waar blijft het overheidsgezag „Bestaande schijntoestand moet voorlopig gehandhaafd worden" GEV/ETENSGELD, De komende conferentie Beroep van Adenauer op Grote Vier kSHIPPER A' t Vi NIEUWS1 Wr/ willen Gibraltar" riep de menigte Bomscherf in wrak van „Cornet" De venters 50,000 ste vandaag of Maandag Kamerlid stelt vragen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2689 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord ZATERDAG 23 JAN. 1954 Hoofdredacteur: 3. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulnlngen; A. I. Catsman, Aardenburg,- Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes/ Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds 3. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. vragen wij Uw aandacht voor de mogelijkheden van een helicop- ter-verbinding tussen Zeeland en het Noorden. De Zeeuwse steden willen graag in het heli- copter-net, dat de Sabena tussen Brussel en Rotterdam exploi teert, worden opgenomen. Dui delijk is ons gebleken, dat Zee land zelf het initiatief moet ne men, wil het iets bereiken. (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 22 Jan. Over de kwestie van de „zwarte lonen" Is de laatste tijd herhaaldelijk In ons blad geschreven. Zowel op de vergaderingen van de Chr. aannemers en de Chr schilders als op die van de Ned. Cbr. Bouwarbei- dersbond werd tegen deze misstand stelling genomen. Overwogen werd, hoe hieraan door samenwerking een eind gemaakt zou knnnen worden. Dit in het belang van de gehele bedrijfstak, maar toch vooral ook omdat het in een rechtsstaat ontoelaatbaar moet worden geacht, dat overheidsvoorschriften aan alle kanten met voeten worden getreden en hierdoor ook grondig on dermijnd. Nu doet zich echter het zeer merkwaardige geval voor, dat een dienaar der Kroon, de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. B. J. Witte, zelf in een bepaalde vergadering vraagt, of het voor het bouw bedrijf wel gunstig zou zijn als aan de maximum-lonen in het bouwbedrijf de hand wordt gehouden. En op grond van de stelling, dat het doel de middelen heiligt, beantwoord Zijne Excellentie deze vraag dan in ontkennen de zin. De uitlating deed de minister in een bespreking met een delegatie uit „Cencobouw", een orgaan, waarin alle sectoren van het bouwbedrijf, zoals aannemers, architecten, schilders en ook overheidspersonen vertegenwoor digd zijn. Hier werd gesproken over de moeilijkheden, die zich in het begin van 1953 bij de woningbouw voorde den. Gewoonlijk verloopt er al een vrij lange tijd tussen het verlenen van de goedkeuring voor woningbouw en de aanvang van het werk. In 1953 was de ze periode extra lang door de langdu rige vorstperiode. Toen men in Maart alom de bouw hervatte, moest nog worden begonnen met de in December, Januari, Februari en Maart goedge keurde projecten. Het gevolg was een tekort aan bouwarbeiders en het uit betalen van zwarte lonen om werkers aan te trekken en het tempo op te voe ren. Uit de ons ter Inzage verstrekte officiële notulen van deze bespreking citeren we de nu volgende dicussie: „Ir J. J. G. van Hoek voorziet dat, als er ook dit jaar een langdurige, on gunstige weersperiode komt, het vol gend jaar zich hetzelfde verschijnsel zal voordoen als in 1953. In dit ver band brengt de heer Yan der Hoek ter sprake de mogelijkheid van straf baarstelling ook van werknemers bij de betaling van zwarte lonen. Naar aanleiding hiervan vragen zo wel de minister als de secretaris-gene raal of er dan de laatste tijd nog straf vervolgingen tegen aannemers we gens het betalen van zwarte lonen zijn ingesteld. De heer Yan Hoek meent deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden, maar voegt er aan toe, dat het ook een principiële kwestie is. De minister vraagt zich af, of het voor het bouwbedrijf wel gunstig zou zijn, indien over de gehele lijn strikt aan de maximnm-lonen zou worden vastgehouden, zulks in verhand met de zuigkracht, die dan zou uitgaan van andere bedrijfstakken. De heer A. J. F. Slendebroek vraagt zich af, of bij 't geheel vrij laten van de lonen wel een sterke stijging zou ont staan. Ir Van Hoek is van oordeel, dat dit het geval zou zijn, doch ir Z. Y. van der Meer (de directeur-generaal van de Volkshuisvesting. Red.) betwij felt dit. De minister zegt de principiële on- 's-GRAVENHAGE, 22 Jan. De re gering is van plan in verband met de huurverhoging en de opheffing van de consumptiebeperking per 1 Jan. 1954 ook aan de gewezen overheidsdiena ren van het voormalige Ned.-Indië, hun nagelaten betrekkingen en de ge rechtigden op een uitkering ingevolge de algemene oorlogsgevallenregeling, voorzover deze thans ten laste van Ne derland komt, indien en voor zolang zij zijn gevestigd buiten het grondge bied van de Republiek Indonesië, in aanmerking te brengen voor een toe slag, (toeslag 1954). De daarvoor nodige wettelijke voor zieningen zullen zo spoedig mogelijk aan de Staten-Generaal ter overweging worden aangeboden. Zij stelt zich voor die toeslag, behoudens wettelijke be krachtiging, in het algemeen toe te kennen boven: 1. De Indonesische burgerlijke en mi litaire eigen pensioenen, de daar mede in aard overeenkomende on derstanden bij wijze van pensioenen weduwenpensioenen- en wezen onderstanden, daaronder begrepen de zgn. landspensioenen. 2. De ten laste van de R.I. komende wachtgelden of onderstanden bij wijze van wachtgeld. 3. Pensioen- en wachtgelduitkeringen, welke aan gewezen overheidsper soneel van Indonesië toekome inge volge wettelijke garanties of inge volge de overneming door Neder land van de verplichting tot beta ling. 4. De uitkeringen ingevolge de alge mene oorlogsongevallenregeling. Het ligt in het voornemen de toe slag toe te kennen gerekend van 1 Ja nuari 1954. Zij zal dan in het alge meen 5 pCt bedragen van het grond- bedrag, nadat dit eventueel is ver hoogd met duurtetoeslag en bijslag. In afwachting van de totstandko ming van de vereiste wettelijke voor ziening zal de bovenbedoelde toeslag 1954 bij wijze van voorschot worden uitbetaald. billijkheid van de eenzijdige straf baarstelling te voelen, maar zou er de voorkeur aan geven de bestaande schijn-toestand maar te handhaven en hij hoopt, dat slechts weinig straf vervolgingen zullen worden ingesteld. Hff is bevreesd, dat bij doorvoering van het principieel juiste standpunt de practische moeilijkheden zouden worden vergroot. VRAAGTEKENS. Vooral deze laatste uitlating van de minister is tekenend voor de situatie. Voor dreigende practische moeilijkhe den moet het principe en moet de handhaving van overheidsbepalingen wijken. Bij dit alles komt nog, dat de klei ne patroons, de schildersbedrijfjes e.d. door deze beschouwing van de minis ter wel zeer worden gedupeerd. Minis ter Witte spreekt de hoop uit, dat geen aannemers-woningbouwers verbali- seerd zullen worden. De controle bij de kleine onderhoudsbedrijven gaat echter met onverminderde gestreng heid door. Met als natuurlijk gevolg, dat deze mensen moeilijk arbeiders zullen kunnen krijgen in de drukke tijd. Hier wordt dus ook nog met twee maten gemeten. Bovendien kunnen deze bedrijven het zich niet permite- ren om zwarte lonen te betalen. Een grote aannemer kan nu eenmaal ge makkelijker een post voor zwarte lo nen verdisconteren in de kosten van een flink woningproject, dan dat bijv. een schilder kan doen op zijn nota voor het schilderen van een pui ten behoeve van een particulier. We moe ten bedenken, dat de lezing van dit stuk ons voor veel vraagtekens plaatst. Wij weten dat de geleide loonpoli tiek het bouwbedrijf voor bijzondere moeilijkheden stelt en dat de woning bouw niet stagneren mag. Deze moei lijkheden zullen dan echter op hoog niveau bekeken en opgelost moeten worden Het is in strijd met de waardigheid van het overheidsgezag, dat deze op lossing wordt verzocht in de voorlo pige handhaving van de bestaande schijntoestand en in de handlichting met de wet (het B.B.A. 1945) onder ministeriële goedkeuring. Tijdens hun tocht door Nederland heeft op het traject VenloAm sterdam, 'n Franse Rallye équipe bij een benzinelaadstation, beta lende met een bankbiljet van honderd gulden, drie verlopen en niets meer waard zijnde brief jes van vijf en twintig gulden als wisselgeld teruggekregen. Deze hoogst afkeurenswaardige prac- tijk waarvan ook de buitenlandse pers gewaagde, heeft uiteraard een bijzonder slechte indruk na gelaten. De K.N.A.C. spoort de dader aan om het onrechtmatig verkregen bedrag van vijf en ze ventig gulden, anoniem aan haar terug te zenden, waarna de, in Den Haag gevestigde Automobiel Club, ervoor zal zorgen, dat het geld in 't bezit komt van de gedu peerde équipe. De op Nederland geworpen blaam zou op deze wijze gedeeltelijk kunnen worden uitgewist, daar de K.N.A.C. niet zal nalaten, de pers in binnen- en buitenland van het teruggeven van het bedrag op de hoogte te stellen. BERLIJN Oostenrijk heeft de Grote Vier verzocht rechtstreeks op de ko mende besprekingen vertegenwoordigd te mogen worden. De leider der thans te Berlijn vertoevende niet-officiële Oostenrijkse delegatie, dr Schoener, heeft dit verzoek gedaan in aan de vier delegaties gerichte nota's waarin o.m. wordt verklaard, dat de Oostenrijkse regering als vaststaand feit aanneemt, dat het Oostenrijkse vraagstuk zal worden besproken. Aan de vooravond van de conferen tie, heeft dr Adenauer nog eens zijn stem laten horen en een beroep op de Grote Vier gedaan Duitsland eindelijk in vrijheid en vrede te herenigen. De grijze kanselier wees er met nadruk op, dat het Duitse volk de gelegenheid moet krijgen zich in vrijheid een na tionale vergadering te kiezen, een re gering voor heel Duitsland te vormen en een rechtvaardig vredesverdrag te sluiten. De verdeeldheid van Duits land, zo zei hij, is niet het gevolg van een geschil onder de Duitsers zelf. Inmiddels zijn Dulles, Eden en Bi- dault te Berlijn aangekomen. Zij zul len Zaterdag onderlinge besprekingen voeren. WAT ZAL MOLOTOF DOEN? Waarnemers te Berlijn verwachten, dat ook de Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, Molotof, zich voor het houden van verkiezingen in geheel Duitsland zal uitspreken. Doch zij achten het onwaarschijnlijk dat hij in zal stemmen met vrije verkiezingen, waaraan alle partijen kunnen deelne men en waarbij de kiezers geheimhou ding aangaande hun keuze wordt ge waarborgd, zoals de Westerse mogend heden dit wensen. Volgens Westerse diplomaten heb- Een groot Nederlands levensmidde- lenbedrijf gaat de prijzen van onge veer vijf en twintig producten met 10 tot 20 pCt verlagen. Het bedrijf heeft besloten de gevolgen van de recente loonsverhoging voor eigen rekening te nemen. Een 53-jarige ongehuwde arbeider uit Vlaardingen is gisteroch tend op het terrein van de Eerste Ne derlandse Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen van zeven meter hoogte gevallen en kort daarna overleden. De partijraad van de K.V.P. heeft besloten een nieuw partijorgaan in het leven te roepen. Het zal de naam „Be stuursraad" dragen. Te Genève is thans overeenstemming bereikt over de arbeidsvoorwaarden voor de Rijn opvarenden. Volgens het Britse con servatieve parlementslid, Cyril Osbor ne, zal Churchill zich als premier te rugtrekken als Koningin Elisabeth in Mei van haar reis door de landen van het Gemenebest terugkeert. De mi litaire commissie uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft inge stemd met de aanleg van vier lucht- bases in Spanje, die samen 200 mil- lioen dollar zuilen kosten. ben Molotofs raadgevers hem reeds lang geleden gewaarschuwd dat ver kiezingen volgens de Westerse maat staven tot een nederlaag voor de S.E. D., de Oostduitse Communistische par tij, zullen leiden. Zij zouden hem heb ben gezegd dat de regering voor ge heel Duitsland, die na dergelijke ver kiezingen zou worden gevormd, zeer zeker anti-communistisch gezind zou zijn en dat zij waarschijnlijk spoedig zou besluiten sterke banden met de Westerse mogendheden tot stand te brengen. MADRID, 23 Januari Verscheide ne honderden personen hebben Vrij dag betoogd voor de Britse ambassade in Madrid. Zjj droegen Spaanse vlag gen mee en riepen leuzen als „Wij wil len Gibraltar". In Granada gooiden betogers, voor de politie na verloop van 20 minuten tussenbeide kwam, 20 ruiten in van de woning van de Britse vice-consul en hesen zij de Spaanse vlag op het huis. In Sevilia werd het gebouw van het Britse consulaat gedurende 25 minuten met sinaasappelen bekogeld door een menigte, die schreeuwde: „Franco, Franco, Franco, wij willen Gibraltar". Ook in Malaga deden zich anti-Brit- se betogingen voor. Door betogende studenten werd te Madrid een ruit van de Britse ambas sade en twee van de persafdeling van dg ambassade ingegooid. Ook werd ge demonstreerd yoor het gebouw van het •Britse instituut. Hier zongen de beto gers het lied „Cara al sol", terwijl zij met gestrekte arm de groet brachten. De politie deed geen poging om de met stenen en steenkolen werpende betogers te arresteren. Zij verzocht hun alleen door te lopen. In Cordona marcheerden studenten van de veeartsenijkundige school door de straten. Zij zongen liederen die be trekking hadden op Gibraltar. Er de den zich hier geen incidenten voor. De burgemeester van Sevilia heeft de betogers, ten getale van ongeveer 3.000, verzocht buitensporigheden te Amerikaans vliegtuig bij Capri in zee gestort NAPELS, 23 Januari Een Ameri kaans militair vliegtuig, dat op weg was van Sicilië naar Napels, is Vrij dagavond ter hoogte van het eiland Capri in zee gestort. Het toestel was van het type „Aven ger" en had vermoedelijk drie man aan boord. Onmiddellijk zijn schepen uit Napels naar de plaats van het on geluk vertrokken. vermijden. In Sevilia werd behalve het Britse consulaat, ook het hotel „Ingla- terra" (Engeland) met sinaasappels bekogeld. Naar verluidt heeft de Britse am bassadeur, Sir John Balfour, de Spaan se autoriteiten om de verzekering ver zocht, dat de Britse ambassade vol doende beschermd wordt. FLORENCE, 22 Jan. De Italiaan se hoogleraar, Carossini, heeft meege deeld dat hij een metaalscherf gezien heeft In een ten Zuiden van Elba op gevist wrakstuk van een vliegtuig, dat mogelijk afkomstig is van de in die buurt verongelukte Britse „Cornet". De professor vermoedt, dat het een bomscherf is. DEVENTER, 22 Jan. Na het be richt, dat Deventer de geboorte van de 50.000ste ingezetene zal begroeten door schenking van een compleet ge meubileerd huis ten name van de ver wachte baby, is de bevolking van de „Koekstad" nog sneller toegenomen dan men had kunnen denken. Zo snel zelfs, dat men de nieuwe wereldbur ger reeds Zaterdag of Maandag denkt te kunnen begroeten. Als het zover is, zal de burgemeester samen met zijn echtgenote, gezeten in een landauer de gelukkige moeder en de jonge wereld burger of burgeres gaan begroeten en het gezin een reusachtig krentenbrood aanbieden. De Zaterdag na de geboorte volgt een reusachtige optocht. Alle Deventernaren kunnen dan op het gemeentehuis gratis beschuit met muisjes gaan eten en de café's zullen open blijven tot vier uur in de nacht. Ook de schoolkinderen krijgen be schuiten met muisjes getracteerd. >*- *>- In enkele regels melden wij nog DAT m.i.v. 1 Februari de wachtmeester der Ie klasse, Postcommandant W. Ver- sluys te Krabbendijke, is overgeplaatst naar Lex- mond. Tot zijn opvolger in dezelfde rang is benoemd, de heer J. Plezier uit Aar denburg. DAT de heer L. Looy be heerder van het D.U.W.- kamp te Ouwerkerk af scheid heeft genomen. Er werden vele hartelijke woorden gesproken o.a. door burgemeester Romijn, wet houder Kuyper en natuur lijk door een kampbewoner, die de heer Looy vooral om zijn kookkunst prees. DAT, na de jeugd van St Annaland en Stavenisse ook de schoolkinderen van Zie- rikzee, N.-Vossemeer, Mid- delharnis, Sommelsdijk en Den Bommel versnaperin gen, toiletartikelen en aller lei speelgoed bijeenbrachten voor de Oostenrijkse kinde-. ren, DAT, en zo helpen we el kaar over en weer, in Haamstede vier houten noodwoningen, geschonken door Oostenrijk, juist gereed zijn gekomen. Vier door de watersnood getroffen gezin nen, die huis en haard zijn kwijtgeraakt, kunnen er hun intrek nemen. DAT, gisteravond voor de A.R.-kiesvereniging te St Laurens de heer J. D. Troostheide uit Goes een causerie gehouden heeft, waarin hoofdzakelijk de cri- tiek onder de loupe werd genomen op de A.R.-partij en wel met name op sociaal terrein en op het beleid in zake de Europese politiek. Er was een geanimeerde ge- dachtenwisseling. Als num mers 8, 9 en 10 op de can- didatenlijst voor de Staten verkiezingen werden geko zen de heren Knibbe, Steur en. Toq, DAT gisteravond ook in Kapelle de A.R.-kiesvereni- ging heeft vergaderd, waar de heer A. Mol uit Goes heeft gesproken over „De rol van het waterschap in het staatsbestel". Hij ging uitvoerig in op het ontstaan van de waterschappen; hun tegenwoordige taak en die (Delta voor de toekomst plan enz.). DAT in het C.J.M.V.-ge- bouw te Kapelle gister avond een zeer geslaagde propaganda-vergadering is gehouden van het Ned. Ro de Kruis. De heer J. de Vis ser-Smit uit Den Haag hield een toespraak en het Herv. Kerkkoor verleende mede werking. Er werd een aantal films vertoond. De belang stelling voor deze avond was enorm groot. Er werden niet minder dan 61 nieuwe leden ingeschreven. DAT vannacht aan het station van Goes voor het eerst is gewerkt onder het licht van schijnwerpers aan de verlegging van de spoor lijn en de verlenging van het perron in de richting van Middelburg. DAT de wielrijder G. N. te Yerseke, die gisteravond op de Zanddijk plotseling overstak, de bestuurder van een Belgische auto noopte het stuur te wenden, waar door de auto van de dijk af tuimelde. De wielrijder werd echter nog geraakt en ge wond. De auto was lelijk be schadigd, doch de bestuur der mankeerde niets. DAT de leerlingen van de Christelijke Kweekschool te Middelburg gisteravond in het „Schuttershof" met veel succes het toneelstuk „In de schaduw van de guillotine" hebben opgevoerd. We ko men op deze avond van on ze toekomstige onderwijze ressen en onderwijzers na der terug. DAT Frankrijk de export heeft verboden van alle mosselen beneden 18 kg schone vis per ton. Men overweegt thans de goede mosselen procentsgewijze aan de exporteur aan te bieden. DAT gisteravond het ver plegend personeel van „Vre derust' 'afscheid heeft geno men van de waarn. genees heer-directeur dr C. Dek ker. Er werden hartelijke woorden gesproken en mooie geschenken aangeboden na mens het personeel en pa tiënten. Ruim drie maanden nadat het enorme gat door middel van 4 cais sons was gesloten, is Ouwerkerk weer drooggevallen. Waar eens groene weiden en akkers waren, met rijke oogsten, waar bomen en planten een lust voor het oog vormden, is thans nog slechts een zandwoestijn. Wat er overgeble ven is van het eens welvarende dorp Ouwerkerk, ligt thans te midden van zand en nog eens zand. Wij zien hier het dorp uit de lucht, zoals het er thans ligt. (Luchtopnamen A.N.P.-foto). over spoorwegongelukken. 's-GRAVENHAGE, 22 Jan. Het Eerste Kamerlid de heer de Vos van Steenwijk, heeft aan de Minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk de volgende vragen gesteld: Heeft de minister er van kennis ge nomen, dat gedurende het laatste week einde drie spoorwegongelukken .zijn voorgevallen, bij een waarvan een dode en een ernstig gewonde waren te be treuren? Is de minister niet van oordeel, dat, gelet ook op de spoorwegongelukken, die in de laatste tijd zijn voorgekomen, een onderzoek naar de oorzaken daar van door een onpartijdig college ge wenst is? Is de minister niet van oordeel, dat een dergelijk onderzoek ter geruststel ling van het personeel en het publiek zou kunnen strekken en ook in het be lang zou kunnen zijn van de Neder landse spoorwegen? Is de minister bereid te bevorderen, dat nu spoedig wordt overgegaan tot de instelling van een Raad voor de Spoor wegen, die een soortgelijk onderzoek zou kunnen instellen als waarmede thans de Raad voor de Scheepvaart en de Raad voor de Luchtvaart zijn belast voor scheepvaartrampen en ongevallen met vliegtuigen? DEN HAAG, 23 Januari Vanaf vandaag geldt, blijkens een medede ling in de Staatscourant de volgende maximumprijs voor witbrood: Voor al le gemeenten van Zeeland 37 ets per broodje van 800 gram afgehaald en 38 ets wanneer het wordt bezorgd. De maximumprijzen voor volksbruinbrood zijn 1 ct per brood van 800 gram lager dan de prijzen van volkswittebrood. De minimumprijzen voor volkswit- en bruinbrood zijn 2 ets per brood van 800 gram lager dan de daarvoor gel dende maximumprijzen. Weer twee kustmijnenvegers voor de K. M. 's-GRAVENHAGE, 22 Jan. De Kon. Ned. Marine heeft opnieuw de beschikking gekregen over twee nieu we kustmijnenvegers van de serie, die zij overeenkomstig het programma voor wederzijdse militaire bijstand van Amerika zal ontvangen. Hr Ms „Borne" (in Amerikaanse dienst A.M.S. 108) en Hr Ms „Brielle" (A.M.S. 167) zijn onlangs het ene schip aan Amerika's Oostkust, het an dere, als eerste van deze serie, aan de Westkust door Nederland overge nomen" en in dienst gesteld. Verwacht wordt, dat beide schepen dit voorjaar de haven van Den Helder zullen bin nenlopen. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond: OOSTELIJKE WIND DE BILT, 22 Jan. Droog weer en overdrijvende wolkenvelden. Matige, tot vrij krachtige Oostelijke wind. Lichte vorst to* temperaturen om het vriespunt. Op- en ondergang van Zon cn Maan: Zondag: Zon op 8.33 u., onder 17.12 u. Maan op 23.43 u„ onder 10.02 u. Hoogwater Zondag 24 Januari: Vlissingen: 4.58 u. 1.86 m., 17.24 u. 1.91 m. Terneuzen: 5.30 u. 2.03 nr., 17.52 u. 2.09 m. Wemeldinge: C.48 u. 1.52 m., 19.06 u. 1.68 m. Zierikzee: 6.29 u. 1.23 m., 18.52 u. 1.44 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1