BERLI|N WORDT VANDAAG CONFERENTIESTAD ver f 1 Verklaring van Moorse leiders lokt verzet uit van Fransen en Britten Directeur van Simpang-hotel en hoofd redacteur „Vrije Pers' in arrest gesteld Met eresaluut van negentien schoten PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND V=VAnödAQ=J Burgemeester Schreiber vraagt drie minuten stilte voor aanvang der besprekingen Politieke sfeer uiterst rustig Verklaring van Foster Dulles Adenauer vraagt vrij lating van dr Ërnst Oud-Gastel loert op pyromaan De toestand in Spaans Marokko Strategische punten in Tanger bezet Zestig doden bij spoorwegongelukte Karatsji Nautilus te water gelaten N.E.S.B.-leiders thans veroordeeld Landbouw en industrie Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 tyj geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2436. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 85. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2688 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.— p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE VRIJDAG 22 JAN. 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. O. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. zullen de Westelijke drie minis ters, die met Molotof zullen con fereren, op het vliegveld Tem pelhof in West-Berlijn begroet worden met saluutschoten. Straks zal gesproken worden om Europa's toekomst. Mogen, als zij weer vertrekken de kanonnen bulderen ten teken dat Oost en West elkaar ditmaal begrijpen. De wereld wacht in spanning. BERLIJN, 22 Januari Met een eresaluut van negentien schoten zal Berlijn vanmiddag worden ingewijd als conferentiestad. Op Tempel hof, het in het hart van de gewonde millioenenstad gelegen vliegveld zuilen de schoten worden gelost. Maandag a.s. begint de conferentie der vier mogendheden. Burgemeester dr Walter Schreiber van West- Berlijn heeft een beroep op de West-Berlijners gedaan op die dag des morgens om half tien drie minuten stilte in acht te nemen. dat nog altijd als een Brits eilandje in de stad geldt. Minister Bidault zal zelfs met een snelle chauffeur een half uur nodig hebben om van zijn ver blijfplaats naar de conferentiezaal te rijden. Hij betrekt namelijk de nieuw gebouwde „ambassade" in de Noorde lijke, Franse hoek van de stad, zover weg, dat de vele Berlijners er zelf nooit geweest zijn. RUSTIGE SFEER. De politieke sfeer in Berlijn aan de vooravond van de conferentie is uiterst rustig. Noch in het Oosten, noch in het Westen der stad viel naar het uiterlijk iets bijzonders waar te nemen. De traditionele rode spandoe ken in Oost-Berlijn zijn minder talrijk dan ooit. Wij troffen op onze rondgang door het Oostelijke deel der stad slechts één enkele actuele noot. „Franse en Duitse patriotten ver enigt u" zo heette het daar. Frans- Duitse toenadering als redmiddel te gen „Adenauers S.S.-Europa". Als eerste vrucht van de conferentie oogst Berlijn in deze dagen het herstel van enkele in de koude oorlog bevro ren communicatie-middelen tussen beide helften van de stad. Er wordt hard gewerkt om enkele telefoonkabels te herstellen en vanaf Zaterdag zullen ook de Oostelijke taxi's weer vergunning krijgen om klanten naar West-Berlijn te rijden. Overigens gaat het verkeer tussen de beide stadsdelen weer zijn nor male gang. De in Berlijn neergestre ken journalisten ondervinden geen enkele belemmering bij hun bezoe ken aan het communistische stads deel en zij gunnen zich gaarne het genoegen van een goede maaltijd in een van de Intourist-restaurants. Op deze manier, zo zei dr Schreiber gisteren in de gemeenteraad van West-Berlijn, kunnen de inwoners van dit stadsdeel uiting geven aan hun vurige wens, dat er in Duitsland vrije algemene verkiezingen zullen worden gehouden en dat een verenigd Duits land tot stand zal komen. In zjjn beroep drong dr Schreiber er bij de West-Berlijners op aan, zich te onthouden van elk optreden, dat zou kunnen worden uitgelegd, als een ver storing van de geest ter conferentie. Dulles, Eden en Bidault zullen van daag op Tempelhof arriveren. De gro te tegenspeler Molotof zal waarschijn lijk eerst Zaterdag op het Oostberljjn- se vliegveld Schoenfeld aankomen. Met de voorbereiding van de confe rentie is in de laatste dagen alles van een leien dakje gegaan. Ook de détails leverden geen moeilijkheden meer op. Voor het Westelijke conferentiege bouw, het sedert jaren verlaten ge bouw van de geallieerde bestuursraad stonden een paar Duitse politiemannen met Pruisische helmen op en twee Amerikaanse M.P.'s met hun groene halsdoeken om op post. Het gebouw zelfs is een vaalgrijze kolos, een som ber uitziend bouwwerk vergeleken met het nabij gelegen veertien verdie pingen hoge „Kathreinerhaus", een der nieuwe zakenpaleizen, die zo kwistig tussen de ruïnes van de stad zijn gestrooid. In dit kleine wolkenkrabbertje nes telen zich in deze dagen ongeveer dui zend journalisten, die van heinde en verre zijn gekomen om hun lezers te vertellen wat de Grote Vier nog aan hun een en twintig nota's over het Duitse vraagstuk hebhen toe te voe gen. NAAR DE SOWJET-HELFT. De conferentie zal eerst in haar tweede week naar de Sowjet-helft der stad verhuizen. Het vroegtijdige begin van de veiligheidsmaatregelen daar heeft het vermoeden versterkt, dat mi nister Molotof zijn intrek in de am bassade zal nemen. Vanaf de hoogste étages van het gebouw zal hij dan uit zicht hebben op de ruïne van het witte paleisje aan de rand van de „Tier- garten", waar hij verbleef tijdens zijn eerste bezoek aan Berlijn in 1938.... De drie Westelijke ministers zullen hun woning ver buiten het grauwe verwoeste centrum der stad hebben. Foster Dulles zal in een pronkvilla in het groene Dahlem wonen, die eens toebehoord heeft aan de I. G. Farben, Minister Eden is de gast van de Britse hoge commissaris in het Grünewald, WASHINGTON, 21 Jan. „Indien de Sowjetrussiche leiders op de ko mende besprekingen te Berlijn blijk geven werkelijk bezield te zijn door de wens de voorwaarden te scheppen, waaronder de wereldvrede kan wor den gevestigd en bestendigd, zullen hun Amerikaanse collega's hen onbe vooroordeeld en in opbouwende geest tegemoet treden", aldus verklaarde de Amerikaanse minister van buitenland se zaken, John Foster Dulles, voor zijn vertrek naar Berlij n op een vliegveld van Washington. Hij vervolgde: „Dit zal de eerste maal in vijf jaar zijn, dat de Verenig de Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk met de Sowjet-Unie zullen onder handelen. Wij vertrekken met een moeilijke, doch hoopgevende opdracht naar Ber lijn. Wij zullen de morele steun be hoeven der volken van het Ameri kaanse vasteland. Het gaat thans om de toekomst van Europa. Zal Duitsland herenigd wor den en zullen dit land en de rest van Europa gezamenlijk de weg des vredes kunnen gaan? Of zal het noodzakelijk zijn divisies te vormen, hetgeen Euro pa weer de bakermat van een nieuwe oorlog zou maken? Wij zullen te Berlijn géén definitief antwoord op deze vragen krijgen. Doch het verloop der Berlij nse bespre kingen zal wel sterke aanwijzing zijn om te weten te komen, hoe de defini tieve antwoorden zullen luiden. BONN, 21 Jan. Bondskanselier Adenauer heeft in een schrijven aan de Franse hoge commissaris Frangois- Poncet een beroep op de Franse rege ring gedaan, dr Robert Ernst, de bur gemeester van Straatsburg ten tijde van de nazi's die vorige week na een langdurige hechtenis weer gevangen werd genomen, vrij te laten. Het was de eerste maal, dat Adenauer zich openlijk in deze kwestie heeft ge mengd. OUD-GASTEL, 21 Jan. De burge meester van de West-Brabantse ge meente Oud- en Nieuw-Gastel heeft besloten een beloning van 250 uit te keren aan diegene, die aanwijzingen of inlichtingen kan verschaffen, die lei den tot de aanhouding van een pyro maan, die sinds het einde van October onrust zaait onder de landbouwende bevolking van het vredige dorp. Op het einde van October werd op een Zondagavond een stromijt van een landbouwer in vlammen gezet. Aan gezien op dezelfde Zondagavond bjj een andere landbouwer eveneens een stromijt in vlammen opging gaf dit te denken. De politie stelde een onder zoek in, maar men kwam niet verder. Op het einde van November herhaal de zich een geval van brandstichting. Het -was opnieuw óp Zondagavond en was weer een stromijt. Op de eerste Zondagavond van het nieuwe jaar volgden niet minder dan drie branden tegelijk. Zondag j.l. brak opnieuw brand uit. de zevende in successie. Angstig wachten de inwoners van Oud-Gastel de komende Zondagavond af, zich afvragend wat er dan zal gaan gebeuren. Inmiddels is op grote schaal een po- litie-onderzoek gaande. Er zullen spe ciale voorzorgsmaatregelen worden g< troffen gedurende de aanstaande Weken. De schade die reeds veroorzaakt is, loopt in de duizenden guldens. Deze ongedwongen foto maakte onze fotograaf Woensdag in de filmzaal van het Koninklijk Paleis te Soestdijk: terwijl Prinses Marijke vol aan dacht een „pieper" probeerde, liet de jarige Prinses Margriet haar vrien dinnetjes het vulpotlood zien, dat zij gekregen heeft. Vol aandacht werd er vergeleken, „wie de mooiste heeft", want ook de bezoekstertjes werden met een vulpotlood verblijd. TETOEAN, 21 Jan. De Moorse leiders van Spaans Marokko hebben verklaard, dat zij het gezag van de nieuwe, door Frankrijk benoemde sultan van Marokko, niet erkennen. Zij hebben hun trouw aan de afgezette sultan bevestigd en eisten, dat de kalief volledige souvereiniteit over de Spaanse zóne krijgt, zonder dat hij afhankelijk is van de nieuwe sultan. Er z u een tijdelijke scheiding tussen de beide zones moeten komen. De leiders betuigden hun instemming met de Spaanse politiek in de zóne. Generaal Valino deelde de hoofden DJAKARTA, 21 Januari Het gebeurde in het Simpang-hotel te Soera- baja, dat door dertig opgeschoten jongelui werd toegetakeld, waarbij de gasten neest Nederlanders halsoverkop de straat op moesten vluchten, heeft een vervolg gekregen in de arrestatie van de directeur van dit hotel, de heer A. H. M. Johan en in de arrestatie van de hoofdredacteur van de Vrije Pers de heer E. Evenhuis. Twee, die alles zullen weten Een Zweed en een Zwitser zullen alles horen, wat ter ko mende conferentie van Berlijn door de vier ministers wordt af gehandeld, aldus meldt „Svenska Dagbladet", maar deze twee zul len zweren, van hetgeen zij ver nomen hebben niets te zullen onthullen. Het zijn namelijk twee „neutrale" ingenieurs, die de ver talingsinstallaties moeten contro leren. Nieuwe activiteit van de Merapi verwacht DJAKARTA, 21 Jan. Er wordt nieuwe activiteit van de Merapi ver wacht, aldus deelde het hoofd van de Indonesische vulcanologische dienst Donderdag mede aan de speciale cor respondent van Aneta in het bedreig de gebied. Reeds Woensdagmiddag werd te Solo wederom een verhoogde werking van de vulkaan geconstateerd, waarbij van verschillende zijden gloedwolken werden waargenomen. De observatiepost van de vulkanolo- gische dienst op Djarakah moest wor den verlaten en worden overgebracht naar elders. De evacuatie van de be dreigde kampongs en gehuchten duurt voort. FRANS OFFENSIEF IN INDO-CHINA SAIGON, 21 Jan. Strijdkrachten der Franse Unie ter sterkte van twee duizend man zijn aan de kust van An- nam geland en hebben daarmee een der grootste gecombineerde offensie ven in de afgelopen 2 jaar geopend.. Gisteren is Opoe Neeltje van Velzen, de oudste inwoonster van Dordrecht, 103 jaar geworden. In het gebouw van het Leger des Heils, waarin opoe een liefderijk onderdak heeft gevonden, is zjj 's morgens in de bloemetjes gezet. De heer Johan is door de Indone sische politie naar het hoofdbureau van politie overgebracht. In een door de gouverneur van Oost- Java ondertekende verklaring over het gebeurde in het Simpang-hotel wordt o.m. gezegd: de stap, die op 13 Januari docr de leiding van het Simpang-hotel werd genomen het niet beschikbaar stellen van een ka KARATSJI, 21 Jan. De Pakistaan se exprestrein „Pakistan Mail is Don derdag nabij Karatsji op een ontspoor de olietankwagen ingereden, waar door, volgens officiële gegevens, onge veer zestig personen om het leven zijn gekomen en 49 gewond, waarvan 11 zwaar. Door de botsing ontplofte de tank wagen, waardoor brand uitbrak. De brand werd door de krachtige wind aangewakkerd zodat een aantal wa gens van de exprestrein in brand ge raakte. De inzittenden van de achterste wa gens snelden naar voren om de reizi gers in het voorste deel van de trein te redden. Een poging om de inzitten den van deze voorste wagens door de ramen naar buiten te trekken, moest worden opgegeven door de grote hitte. Het was onmogelijk de brandende wa gens dichter dan tot op vijftig meter te benaderen. GROTON, Connecticut, 21 Jan. De eerste atoomduikboot ter wereld, de „Nautilus", is vanmiddag door me vrouw Eisenhower te water gelaten. Twintigduizend mensen sloegen de ge beurtenis gade. Toen de „Nautilus' 'in zijn element gleed, waren zestig man van zijn be manning, onder wie de gezagvoerder, Kapitein t.z. Eugene Wilkinson, aan boord. Een groot deel van atoominstallatie is reeds in de duikboot aangebracht. De rest zal in de komende vijf of zes maanden worden gemonteerd. mer voor de minister van economische zaken wordt beschouwd als een handelwijze, die men niet zonder meer voorbij kan laten gaan. Met het oog hierop is degene, die verdacht wordt schuldig te zijn, gearresteerd. Verdere maatregelen zullen worden genomen. De instellingen van de staatsmacht hebben duidelijke stappen genomen. De gemeenschap wordt verzocht rustig te blijven en niet op eigen gezag maat regelen te nemen, aldus de verklaring. Een reden voor de arrestatie van de heer Evenhuis werd niet opgegeven. De heer Evenhuis, die correspondent voor Oost-Java is van het Algemeen Handelsblad, had Dinsdag een tele gram naar Amsterdam gezonden over de kwestie van het Simpang-hotel. Hij is over de inhoud van dat telegram door de politie te Soerabaja verhoord, doch niet vrijgelaten. mede, dat hij hun verzoeken aan ge neraal Franco zou doorzenden, die dan de maatregelen zou nemen die hij het best acht. We storen ons niet aan Frankrijk" zei hij. President Coty en de Franse rege ring hebben de sultan van Marokko doen weten, dat hij kan rekenen op hun volledige steun „bij de verdedi ging van zijn rechten en de handha ving van de vrede op het grondgebied van de Marokkaanse staat. De Franse regering heeft reeds alle maatregelen genomen die zij noodza kelijk acht om haar verplichtingen na te komen en zal doorgaan met het ne men van dergelijke maatregelen, aldus de boodschap. In November; eerst nu bekend Aanslag op president Zapotocky* WENEN, 21 Jan. Het orgaan van de niet-communistische Tsjeclio-SIowaakse gemeenschap in Wenen, „Videnske Svo- bodne Listy", zegt uit zeer betrouwbare bron vernomen te hebben, dat op 7 Nov. j.l. een aanslag gepleegd zou zijn op de Tsjecboslowaakse president, Zapotocky. De aanslag zou geschied zijn bij het plaatsje Rokycany, tussen Pilsen en Praag. Daarbij zouden vier leden van de lijfwacht van de president door schoten gedood zijn. Zapotocky zelf werd gewond, doch men wist niet of het door een kogel gebeurd was of door het ongeluk dat met zijn auto tengevolge van de schietpartij ontstond. Zapotocky verdween enkele weken uit het politieke leven en pas later werd bekend gemaakt, dat hij ziek was geweest. Op het ogenblik bevindt de Tsje- choslowaakse president zich in zijn resi dentie bij Praag waar hij herstellende is. uitgezeten. Uit Tanger wordt gemeld, dat de speciale politiemacht, bestaande uit Spanjaarden, Fransen en Inheemsen, daar strategische punten heeft bezet, AMSTERDAM, 21 Januari Van middag hebben de twee leiders van de Nationaal Europese Sociale Beweging, die beiden hoger beroep hadden aan getekend, voor het Amsterdamse Ge rechtshof terecht gestaan. Ook de procureur-generaal, mr W. P. Bakhoven, was van mening, dat de ze twee verdachten, de 32-jarige Am sterdamse boekenimporteur Paul van Tienen, „algemeen leider" van de be weging voor Nederland en Vlaande ren, en de 50-jarige mr J. A. Wo'thuis uit Groningen, landelijk leider, zich schuldig hebben gemaakt aan wat hun ten laste is gelegd: deelnemen aan een verboden vereniging, de N.E.S.B. Juist als in eerste instantie de Am sterdamse rechtbank achtte hij wettig en overtuigend bewezen, dat de beide verdachten met de oprichting van en de deelneming aan de N.E.S.B. ge poogd hebben het streven van de voormalige N.S.B. van Mussert voort te zetten. Hij vroeg derhalve bevesti ging -van het rechtbankvonnis: twee maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Een hogere straf acht te hij niet gewenst, omdat daardoor het publiek misschien geneigd zou zijn het belang van deze beweging, die naar de mening van de procureur reeds te veel publiciteit gehad heeft, te overschatten. Beide verdachten hebben deze straf reeds in voorarrest In enkele regels melden wij nog vooral in de omgeving van Franse of ficiële gebouwen. ENGELS VERZET. Groot-Brittannië zal zich verzetten tegen een eventuele Spaanse poging om de kalief van Tetoean volledige souvereiniteit in Spaans Marokko te geven, zoals door de Moorse leiders is geëist. In Londense diplomatieke kringen toonde men zich zeer bezorgd over de verklaring van de Moren, die, naar men dacht, waarschijnlijk spanning en onrust zal veroorzaken. Indien de spanning in Marokko ge vaar gaat opleveren voor het inter nationale gebied van Tanger zal, Groot-Brittannië zonder twijfel in grijpen. (Groot-Brittannië is een van de besturende mogendheden van het vrije gebied vai. Tanger). Ambonees wegens moord tot twaalf jaar veroordeeld. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Jan. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft van daag de 27-jarige Ambonees J. T. wegens moord op zijn echtgenote conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek van het voorarrest. In October van verleden jaar heeft de man zijn vrouw, nadat zij samen des avonds een bezoek hadden gebracht aan Nijmegen, over de leuning van de Maas brug te Grave geworpen. L.J.G.-kaderdagen DAT gisteravond het Duitse motorschip „Glücks- burg" groot 1705 ton bij Westkapelle aan de grond is gelopen. Het schip, dat op weg was van Antwerpen naar Rotterdam, is op eigen kracht vlot gekomen. DAT gisteren een gezel schap deskundigen een tocht heeft gemaakt langs de gas- cellen van de veilingen in onze provincie. De heren waren zeer tevreden, want het bewaarde fruit bleek nog zeer goed van kwaliteit te zijn. DAT in Zierikzee de kies vereniging H.R.O. dat is Het roer moet om" is op gericht. De oprichters zijn van plan, zoals uit een ver spreide circulaire blijkt, om met een candidatenlijst uit te komen voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezin gen. De circulaire is o.m. ondertekend door mr K. A. Keuning, notaris J. J. Klaas- sens en S. A. van Gortel. DAT gisteravond tijdens de vergadering van de afd. Oost Zuid-Beveland van de N. F. O. te Krabbendjjke ingenieur Walrave heeft ge sproken en dat op deze ver gadering enkele films wer den vertoond over spintbe- strijding. De heer Houbiers lichtte de films toe. DAT Zondag in Nieuwer- kerk speciaal voor de bui tenlanders uit het C.C.H.- kamp in het kerkgebouwtje van de Apostolistische kerk een Engelse kerkdienst zal worden gehouden. De bui tenlanders, die zoveel voor treffelijk werk op Schouwen en Duiveland doen, hebben zelf het kerkgebouwtje op geknapt. DAT fruittelers bij Re- nesse zijn overgegaan tot het rooien van boomgaar den, die onder water heb hen gestaan. DAT tijdens de spoed eisende raadsvergadering, die gisteren te Wolphaarts- dijk werd gehouden de heer Vleugel (C.H.) tijdens de rondvraag heeft voorgesteld in het dorp een gedenkte ken op te richten ter nage dachtenis van de ramp slachtoffers. Ook besloot de Raad een nieuwe straat in het dorp de „Friesestraat" te noemen, omdat Friesland na de ramp zoveel voor Wol- phaartsdijk heeft gedaan. DAT de leerlingen van de O.L.-school uit St Annaland 116,95 bijeen hebben ge bracht om de kindertjes in Oostenrijk, die door een la wineramp werden getrof fen een helpende hand aan te bieden. DAT de krantenbezorger van het „Zeeuwsch Dag blad" te Yerseke, de heer Murre, tijdens een gym nastiekoefening is gevallen en zijn sleutelbeen heeft ge broken. Niettemin bezorgt hij nog steeds onze krant. DAT de 12-jarige tweeling van de familie van 't Hof te St Annaland het anders aanlegden en een film ver toonden in de garage van opa van 't Hof. Op hun beurt hielden zij een inza meling en haalden 10 op voor de Oostenrijkse vriend jes. AXEL, 25 Januari Van Donder dag tot en met Zaterdag worden in de jeugdherberg te Axel de kaderdagen der L.J.G. gehouden, waaraan door on geveer 40 personen wordt deelgeno men. Ir C. A. L. Horstmann, voorzitter der K, v. K. voor Zeeuwsch-Vlaanderen hiéld de eerste inleiding over: „De in vloed der industrie op de landbouw". Spr. zette uiteen hoe de landbouw en industrie soms gemeenschappelijk, soms tegenstrijdige belangen hebben. Uitvoerig stond li' Horstmann stil bij de noodzaak der industrialisatie in ons land. Industrialisatie zal investering van geweldige kapitalen vergen en de afzet van goederen in eigen land zal gewaarborgd moeten zijn. Daarom zal men eerst na nauwkeurige studie tot de vestiging van bepaalde industrieën kunnen overgaan. De industrie zal men moeten vestigen in gebieden waar een overschot aan mensen is. De landbouwende bevolking zal aanpassingsmoeilijkheden hebben als zij in de industrie wordt opgenomen. In de textiel bijv. werkt men enkel overdag, maar in de stikstof- en sui kerfabriek in continue. Dit laatste is tegen de gewoonte der landbouwende bevolking. Dit schept onenigheid tus sen ondernemer en arbeiders, mede omdat men bij landarbeid veel meer zelfstandigheid gewend is. Deze men taliteit heeft verloop van personeel tengevolge, zoals ook in de kanaal zone het geval is geweest, 's Zomers betaald de landbouw hoge lonen in accoordwerk; de industrie daarente gen is aan bepaalde lagere lonen ge bonden, waarom dan ook velen van de industrie naar de landbouw gaan. DE BILTZEGT: OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN DE BILT, 21 Jan. Overdrijvende wolkenvelden en ovex-wegend droog weei\ Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Middag tempera turen enkele graden boven het vriespunt. Zaferdag: Zon op 8.34 u., onder 17.10 u. Maan op 22.34 u., onder 9.49 u. Hoogwater Zaterdag 23 Jan.: Vlissingen: 4.27 u. 1.91 m., 16.51 u. 2.01 m. Terneuzen: 5.00 u. 2.08 m., 17.19 u. 2.18 m. "Wemeldinge: 6.19 u. 1.57 m., 18.35 u. 1.74 m. Zierikzee: 6.00 u. 1.32- m., 18.23 u. 1.50 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1