Nieuws uit de Provincie. I j Heft vcrlcJcn lieer! De laatste van onze foto-prijsvraag Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw heel? C.R. MAAGTABLETTEN LOUIS RIETBERGEN Arts WJi Mazzola overleden VAN MARKT BAAY&WS UW Uri.GiLN -Vrij bewerkt door J. Harwood 7- >rdag 16 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina [yhddelburg. Wie zag het ongeluk gebeuren? De commissaris van politie verzoekt de bestuurder van de vrachtauto met aanhangwagen, die op 23 December 1953 getuige was van een verkeerson geval op de Langevielesingel te Mid delburg, waarbij een personenauto in de langs die singel gelegen vest reed, ilch te melden aan het bureau van Politie, afdeling Verkeer. Zienkzee. Propaganda-avond van de padvindsters Woensdagavond werd in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een propa- ganda-avond gehouden, uitgaande van het Ned. Padvindstersgilde. De avond werd geopend door Mevr. H. H. du Vogelenzang, uie daarna de toestand van het N.P.G. ter plaatse uiteenzette. Zij merkte o.a. op dat er juist in deze tijd weer behoefte is aan jeugdbeweging om de jeugd iets te geven. Het grote aantal kinderen, dat toe wil treden getuigt hiervan, maar de moeilijkheid ligt in het gebrek aan leidsters. Daarom deed zij een beroep op de aanwezigen om leidsters te vin den, die dan door de trainster van het "XP.G. opgeleid zullen worden voor et werk. Zij dankte voorts het hoofd bestuur voor de vele hulp, die het bood en nog bereid is te bieden. De trainster, Mej. de Gooijer, benanaelde het ontstaan en het doel van de Pad vinderij en wees ook op de moeilijk heid van het leidstersgebrek. nierna volgde vertoning van een 3- tai aardige lilms over het padvind- sterswerk over de genele wereld. Benoeming De heer A. D. Gorter, leraar aan de alhier, is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot leraar aan de Ambachts school te Zaandam. ARNEMUIDEN Uitvoering. Woensdagavond gaf de mu ziekvereniging „Arnes Genoegen" in het Verenigingsgebouw een geslaagde uit voering. Na opening door de voorzitter de heer J. J. Huijssen werd het program ma o.l.v. dhr S. Lako op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Na de pauze werden 3 leden, t.w. B. de Nooijer, C. Labruijere en P. Ventevogel gehuldigd, i.v.m. het feit. dat zij gedu rende 25 jaar werkend lid der vereniging zijn. Zij werden door de voorzitter harte- - lijk toegesproken. Hij prees de jubilaris sen, omdat zij al die jaren op de bres hebben gestaan voor de vereniging en deze ondanks moeilijkheden in stand heb ben helpen houden. Spr. hoopte, dat hun voorbeeld door vele jeugdige personen zal worden gevolgd. Voorts memoreerde hij, dat P. Ventevogel reeds 18 jaar als secretaris der vereniging optreedt. Hierna werden aan de jubilarissen namens het bestuur oorkonden aangeboden. De heer Ventevogel dankte het bestuur voor deze huldiging en deed eveneens een dringend beroep op de gehele bevolking van Arne- muiden om Arnes Genoegen daadwerke lijk te steunen. Door de toneelclub „ONDA" uit Nieuw en St Joosland werd op verdienstelijke wijze opgevoerd dé klucht in 3 bedrijven „rumboe in Mokum". KAMPERLAND Filmavond. Donderdag bood de afdeling van de NCLB haar leden een filmavond aan in het Verenigingsgebouw. Voor de kinderen was-er na schooltijd een voor stelling. LEW EDO Rt- Verg. Ned. Bqb. Genootschap. De afd. LewedorpNieuwdorp van het Ned. Bij bel Genootschap hield in de Chr. School een vergadering. De Voorz. ds H. Wier- singa, hield een inleiding over het Ned. Bijbeel Genootschap. Verder werden er besprekingen gevoerd over 't werk in de afdeling. N.W. EN ST. JOOSLAND Benoeming Politie. De wachtmeester le klasse der Rijkspolitie de heer C. Brand, postcommandant te Nieuw- en Sint Joos land is met ingang van 15 Januari 1954 overgeplaatst naar Rhoon (Z.H.). In zijn plaats te Nieuw- en Sint Joos- nd is benoemd met ingang van 15 Ja- .uari 1954 de wachtmeester le klasse der 'jkspolitie de heer J. A. Tellier uit IJzen- dijke. OOó'2 KAPELLE Gemoenteraadsverg. De Raad der ge meente Oostkapelle kwam in een spoed eisende vergadering hij een onder voor zitterschap van burgemeester F. G. pprenger. Het enige agendapunt was het Verzoek van de heer A. Maranus om toe kenning van een premie voor woning ver betering. De raad besloot deze te ver lenen. OOSTERLAND Geslaagd. Aan de Practijksehool voor Landbouwmechanisatie te Slootdorp (Wieringermeer) slaagden voor het diplo ma „Tractorenkennis", de herén Mach. Capelle en Jan Beije Mzn. Ingezonden Mededeling (adv.) Een of twee Rennies blussen die pijn dadelijk!. Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ren nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zijn nog smakelijk ook OUD-VOSSEMEER Van de goede weg. De heer M. de Graaf reed met zijn auto op de Oud-Vos- semeersedijk tegen een zes-tal bomen. Wei kwam de bestuurder er goed af, maar zijn auto werd lelijk beschadigd. Ontploffing. Het gezin van de heer F. Vos, dat rustig rond de kachel zat, werd plotseling opgeschrikt door een ontplof fing. Het roet vloog de mensen om de oren. De Kachel en de schoorsteenmantel werden beschadigd. Waarschijnlijk heeft een ontplofbaar voorwerp in de brandstof al dit onheil veroorzaakt. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering CBTB. Woensdagavond werd onder leiding van de heer B. Koole een jaarvergadering gehouden van de afd. van de CBTB. Als. lid van het bestuur koos de vergadering de heer L. Arendse. In verband met het aftreden van de voor zitter van het Gewest Walcheren werden door de vergadering als candidaten ge steld de heer P. Ton uit Middelburg en de heer A. de Kam, burgemeester van Vrouwenpolder. Drs J. J. Knibbe uit Goes hield deze avond een referaat over de PBO. Uitvoerig besprak drs Knibbe de bedrijfschappen in de landbouw, de land bouwschappen. De voorzitter dankte de heer Knibbe voor het leerzaam referaat. RILLAND'BATH Vergadering NCVB. Voor de afd. Ril land van de NCVB heeft in het Herv. Jeugdgebouw, zr W. van Kuyk een lezing gehouden over „Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Zes nieuwe leden gaven zich op, zodat het ledental nu 50 bedraagt. RIT THEM Bouw van woningen. In Ritthem zullen aan de Zandweg in de buurt van de ge meentelijke waterkraan 5 nieuwe wonin gen verrijzen, waardoor dit straatgedeelte aan de Noordzijde geheel zal zijn volge bouwd. Ze zijn onderhands aanbesteed en gegund aan A. Poelman en Zonen te Rit them voor f 80.800. Uitsluitend zij, die deze woningen zelf voornemens zijn te bouwen en tevens op 1 Januari 1954 ingezetene dezer gemeente waren komen in aanmerking. Door een gunstige regeling wil men deze gebouwen in eigendom doen overgaan. SCHOONDIJKE Bouwnijverheid. De bouw van de R.K. Lagere school is tijdelijk stop gezet door de aanwezigheid van enige granaten en een bornput. De bouw van de R.K. Kerk is thans zo ver gevorderd, dat deze eind Januari of begin Februari in gebruik kan worden genomen. B.B. De Bescherming Bur ge) bevolking hield een propaganda-avond voor leden werving van de opruimings- enreddings dienst. Er gaven zich 11 leden op, terwijl men er 15 nodig heeft. Het tekenen van een vrijwillige verbintenis voor 2 jaar leverde enige bezwaren op. Schoonmoeder op bezoek. Deze week ging een schoonmoeder op Dezoek in de noodwoning van J. M. v. d. V. Op hard handige manier werd zij naar buiten ge werkt met het resultaat, dat zij zich on der doktersbehandeling moest stellen. Er werd proces-verbaal opgemaakt. ji ANN ALAND Ds J. H. Cirkel sprak voor de CJMV. Woensdagavond sprak op uitnodiging van de Herv. CJMV ds J. H. Cirkel, Ned. Herv. predikant te Woudenberg, in de Ned. Herv. Kerk. Hij bepaalde zijn ge hoor bij Numeri 14 24. Jammer, dat door de ongunstige weersomstandigheden er voor deze tweede winterdienst zo weinig belangstelling bestond. Scheepvaartoverzicht. Er kwamen in 1953 in de Haven te Sint-Annaland in to taal 119 geladen schepen met een tonnen- maat van 22.882 ton binnen, 122 niet ge laden schepen met een tonnenmaat van 14.776 ton. Er voeren 114 geladen schepen de Haven uit met een totale tonnenmaat van 14.793 ton en 127 niet geladen sche pen van in totaal 22.865 ton. Moedercursns. Op Maandag 18 Januari a.s. begint te Sint-Annaland eeri Moeder cursus, waartoe men zich bij zuster J. A. Krijger aan de Dorpsweg (bij het Wees huis) kan opgeven. De cursus wordt ge geven in een lokaal van de O.L. schooi en begint des avonds om 7 uur. WEL ALLE KRAAIEN! Zo goed als het ging fladderde Karolus met de zware sleutelbos naar cel 113 waar hij een sombere Pieter op het houten bank je vond. Toen de jongen zijn zwarte vriend terugzag veerde hij echter op. „Gauw!" fluisterde de vo gel opgewonden. „Ik zie geen enkele bewaker en hier zijn de sleutels!" De celdeur piepte open en even later snelde het tweetal de gevangenis uit. Ja, ze von den zelfs nog tijd de drie overgebleven vuurpijlen van Manetoet mee te nemen. „Wat heb je gedaan?" vroeg Pieter terwijl ze zich uit de voeten maakten. „Roets machine laten ploffen!" antwoordde Karoius langs zijn snavel weg. Pieter verbleek te en bleef verschrikt staan. „Nee toch!" zei hij. „Dat had je nooit mogen doen." „Poeh!" verweerde Karolus zich. „Ik moet zeker maar rustig afwachten wat die Manetoet met me wil uithalen! Vandaag of morgen maakt hij nog een vlo van me jij hebt gemakkelijk praten maar ik krijg aldoor de kous op mijn kop! Ik heb in die machine gezeten en ben een boon als ie niet in diggelen is!" Op aanwijzing van enkele dorpsbewoners snelden ze naar de plaats waar de machine was neer gekomen. Spoedig zagen ze reeds een stuk van de zilveren raket verscholen achter een berg hooi. „Wel alle Kraaien!" snibde Karolus, „dat ding staat ongedeerd op de grond.Nee maar.nu nóg mooierheb ik daar mijn leven v.oor gewaagd!" Inderdaad waren er van het toestel maar een paar raampjes gebroken en een band leeg gelopen en die was Roets ijverig aan het oppompen. De Raket had bij de lan ding het hooibergje op zijn neus meegenomen, was zo een paar landerijen overge- stoven en tenslotte tegen een boom tot stilstand gekomen. Het hooi bleek een prachtige schokbreker te zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) EEN UITKOMST Y00R MAAGLIJDERS Maag,:jders U kunt weer alles gaan eten. De echte C. R. MAAGTABLETTEN zijn weer in Nederland verkrijgbaar. geven direct verlichting en zijn pijn stillend. Vooraanstaande doktoren en chirurgen, hier te lande, tellen wij onder onze cliënten. De chte Ameri kaanse C. R. MAAC TA3LETTEN zijn die lichtgele tabletten. Alléén verkrijgbaar bij de importeur Nieuwe Binnenweg 400 - Rotterdam. Vraagt de t ratis brochure zonder enige verplichting. Zierikzee vierde zangavond van geestelijke liederen Donderdagavond werd in de Grote Kerk alhier de 4e zangavond van gees telijke liederen In dit seizoen gehouden, uitgaande van de verschillende kerkge nootschappen en het Leger dés Hells. Het thema was: „Jezus' komen om te zoeken en te zaligen wat verloren is." De leiding van deze avond berustte bij de heer H. Bakker, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente. Op deze avond werden gezongen: Ps. 116 1, 2, 3 en 10; Gez. 232 1, 2 en 3; Ps. 146 5, 6 en 3; Ps. 97 7 en 6; Gez. 223 1, 2 en S; Gez. 222 1, 2, 3 en 4 en de liederen: „Heer, wees mijn Gids, op heel mijn levenspad" en „Wandel maar stillekens achter Hein aan". De heer Bakker las Lucas 19 1 t/m 10 en hield een korte, meditatie n.a.v. Lucas 19 6, waarna hij met dankzegging eindigde. Hij diende 36 jaar het Zeeuwse volk VLISSINGEN, 15 Jan. Vandaag is alhier op 62-jarige leeftijd overleden de heer W. J. Mazzola, de overal in Zeeland bekende neus-, keel- en oor- arts. Gedurende 36 jaar heeft hij met zijn vele medische talenten het Zeeuw se volk gediend en velen zullen met ontroering van dit sterven kennis ne men. Als huisarts begon wijlen de heer Mazzola in 1918 te Kloosterzande zijn loopbaan om zich in 1920 te Hulst te vestigen. Na met veel succes een 12- jarige huispraktijk te hebben uitge oefend, verliet hij in 1930 Zeeuwsch- Vlaanderen om te gaan specialiseren. Na een driejarige studie te Amsterdam onder leiding van prof. Burger vestig de hij zich te Goes als neus-, keel- en oorarts. Zijn geboorteplaats Middel burg bood hem echter nog betere pers pectieven, zodat hij zich in 1937 daar als specialist vestigde. Vanuit deze plaats trok hij door de hele provincie. Hoe zwaar dit werk hem soms viel, hij hield het vol, ook tijdens de bezetting, gedurende welke hij als enige specia list de vele gevaren tijdens zijn reizen voor zijn patiënten op de eilanden niet telde. Toch hebben deze jaren van zijn schijnbaar onverwoestbare lichaamsge steldheid en energie zoveel gevergd, dat hij zich daarna genoodzaakt zag zich met een collega te associëren. Op 25 Juni 1952 vestigde hij zich te Vlis- singen, waar hij met een beperkte praktijk zijn verdienstelijke artspe riode afsloot. Wijlen de heer Mazzola was zowel bestuurslid van het Middelburgse Zie kenfonds als van het Ziekenfonds Wal cheren. Radiodistributie in Groede en Nieuwvliet GROEDE, 15 Jan. Indien het weer voor de uitvoering van de werken wil medewerken kunnen de bewoners van Groede en Nieuwvliet die een aan sluiting op het radiodistributienet be zitten, over een paar maanden de uit breiding van 2 tot 4 stations tegemoet zien. Zij zullen dan kunnen afstemmen op de beide zenders Hilversum I en II en nog twee door de distributiedienst aan te wijzen buitenlandse stations. en veiling MIDDELBURG, 15 Jan. Aardap pelen: Meerlanders grote 10.70; Bintjes drieling 4.60; Furore grote 8.90; Fruit; Goudreinette I 2535, A 36, BC 24 25, n 17, K 15—28; Jonathan A 41; BC 36—37, I 34—36, II 24, K 16—26; Belle fleur I 18, II 12, K 15; Appelen val en kroet 312; Zoete Ermgaard I 25, II 20—21; Winston I 30—32, K 13; Golden Delicious K 25—32; St. Remy I 23—25, Op gevaar af beschuldigd te worden van het maken van reclame publiceren we toch als laatste van de drie „De beste van het jaar en tevens als laatste van onze gehele fotoprijsvraag bovenstaande op name: Het is een jong echtpaar, toen wonend in de buurt van Eind hoven en het trok de belangstelling van geheel Nederland omdat het met een spitsvondige slagzin een fantastische prijs won in een prijs vraag- Misschien zijn we allemaal wel een beetje jaloers geweest, want de meesten van ons hebben er op zitten loeren. Maarals U ons kunt vertellen welke prijsvraag dit jonge stel gewonnen heeft en welke prijs ze in de wacht sleepten, dan maakt U ook een kans iets te winnen, zij het dan een wel wat bescheidener bedrag. Wat U te doen hebt in deze fotoprijsvraag zullen we niet meer uiteenzetten: U kunt het lezen in ons blad van eergisteren. Uiterlijk op Donderdag 21 Januari moeten de laatste oplossingen binnen zijn van deze laatste serie. En dan kunnen wij aan het grote karwei be ginnen de prijswinnaars op te zoeken. Daarover hoort U dan nader. En bedankt voor Uw inzendingen K 2225; Comt. de Paris I 3748; K 2732; Gieser Wildeman A 45, I 41, K 2526; Peren val en kroet 1419; GOES, 15 Jan. Spruiten AI 21—23, All 15—20, BXI 15; Witlof AI 42-^4, An 38— 41, Stek 1422; Groene Savoyekool 11 18; Rodekool 7; Boerekool 12; Uien 37; Peen 6; Prei 1516; Veldsla 53; Knol selderij 115 WEMELDINGE NCVB. De Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar eerste vergadering van dit jaar. Declamator was de heer M. J. Flo- russe die zijn voordrachten „Ernst en Luim" getiteld had. I,ZllN DIJKE Overgeplaatst. De assistent bij Rijksbe lastingen de heer G. Visser is met ingang van 1 Februari overgeplaatst in gelijke functie naar Sluis. ingezonden Mededeling lAdv i LANCE VORSTSTRAAT 106 GOfcS TEL. 2159 uc BcU/o NÜltERDE GiSVEREN SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMS^ERDAMSCHfc BANK N.V.. GOES. Nederland 1947 99# 99# Dollarlening 1947 95# 95 Invest. Certif. 100# 100ll Nederl. 1926/64 cum. 101 101 Grootboek 1946 9814 98# 3#%_K._OIie '50 - /3 Cult. H. l. Bk Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's 8c Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ncd. Kabelfabr. Philip's Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Wilton-Fijenoord Biliton I rubr. Bilitoa II rubr. i 'ordtschc Petr. Dito, pref. Kon. Olie ito, onder a and. 74# 76# 130# 132H 169 170 187# 192% 280% 280% 124% 125 141% 142# 129% 130 192% 194 173% 174 251 249% 236 235 211212 162 161 232 231% 192191% 320 249 2497% 326}328% 334% 335 350% 352 348/2 350 Moeara Enim A'dam Rubber 109% 110 Bandar Rubber 122 124 Deli Bat. Rubber 143B- 148 Kendeng Lemboe 68 68%. Serbadjadi 46 De Oostkust 32B 33 Hol!. Am. Lijn 147 145% K. J. Ch. Paketvrt Kon. Boot 139 139 Kon. Paketvaart 126127 Kon. Rott. Lloyd 132/3 133 Ned. Sch. Unie 137% 137% Ommeren's Schvrt 169/t 169'% Stvrt Mij Nederl. 143% 143 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Jsenembach Müller Co. Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra 123% 124% 59% 59 80 80 22% 22% 103% 105% 92% 93% 182% 182% 184% 185% 68# 68 178% 179% 179% 178% 110 lil/2 113# 115 Internatio 151# 1S2% Am. Radiator 14# 14% Am. Smelting 29# 29% Anaconda Copper 32 32 Bethl. Steel 50# 50# Chrysler 62# 63# Ford Canada 63B 70 General Motor 60 60# Hudson Motor 11# 12# Intern. Nickel 36# 36# Kennecott 67 Nash Kelvinator I8#exd 18# Rep. Steel 47# 47% Stand. Brands 27% 27% U.S. Steel 38% 38# North. Am. Comp. 21# 21% Cities Service 82# Cont. Oil 53 53# Shell Union 79# Philip's Oil 55# Midcont. Oil 66# Tide Water 19# 20 Baltimore mi Miss. K. Teaas 4 New York Centr. 19# 19# Pennsyh ania 17% 18# Canadian Pac, 23% 24 m 47. ,Nu, laat eens horen, Hij voelt natuurlijk veel voor Londen. Zo'n kans krijgt hij niet weer." „Neen, papa. Wij willen niet naar Londen, omdat ons werk hier niét af is. Dat is' de mening van Ernst en ik ben het daarmee ten volle eens. Er wordt op de wereld zo weinig afgemaakt, omdat de meeste mensen bij stukjes en beetjes werken. We hebben niet het recht om half afgedaan werk aan een, ander over te dragen, omdat wij zelf toevallig de kans zien, om ergens anders heen te gaan." „Maarmaar je vergeet het aanzien en ook de maat schappelijke voordelen." „Die tellen bij Ernst niet." „Maar bij jou dan, Alice? Wat je zegt lijkt nu wel heel onbaatzuttig, maar het is toch je plicht, om aan jezelf en je familie te denken!" „Ik denk aan mijzelf, papa, als ik aan Ernst denk, want mijn gedachten zijn de zjjne; zijn leven is het mijne sinds wij man en vrouw geworden zijn." „Maar dat is toch onzin!" riep de baron, boos, uit. „Hoor je dat, Ernst? Wat zeg jij daar nu van?" „Wel, dat ik nog nooit onzin heb gehoord, die mij zo veel plezier deed. Misschien is dat mijn slechte smaak wel. Alice heeft voor mij geantwoord. Ik had het niet beter kunnen doen. Ik dank je er hartelijk voor, kindje." „Nu, als dat je antwoord is, dan heb ik niets meer te zeggen", merkte de baron op, toch niet meer zo boos als zoëven. „Ik heb mijn best voor jullie gedaan. Zulk een kans zal allicht niet weerkomen. Maar als het je plan is, in Wynsdale te blijven tot de mensen er braaf zijn, kun je hier je leven wel slijten en dan gebeurt het nog niet." Het viertal bleef nog even praten, maar het was geen vertrouwelijk gesprek. Al vrij spoedig stond de baron op, om te vertrekken. Nog even naar de kleine zien", meende de barones, die met Alice naar een ander vertrek ging. „Jullie hebben wijs gehandeld, kind", zeide zij hartelijk. Ik had het wel verwacht en heb het vader al gezegd, maar ik had beloofd, dat ik zou zwijgen en niet proberen zou, invloed uit te oefenen. Voor hem is het wel een teleur stelling, maar hij komt er wel overheen." Even later was het tweetal vertrokken. In het rijtuig dacht de barones; „Was Isabella maar even gelukkig in haar huwelijk als Alice. Die twee zijn werkelijk één". En in de kamer zei Ernst: „Ik begrijp niet, waarom Percy mij weg wil hebben." „Hè? Wat bedoel je nu, "jongen?" „Hier zit Percy achter, ik ben er zeker van. Natuurlijk komt het papa van pas, want het streelt zijn familietrots, maar de gangmaker is Percy." „Ben je nu niet bevooroordeeld, Ernst?" „Misschien. Maar ik geloof het niet." „Waarom, in vredesnaam, zou hij je uit Wynsdale weg willen nebben?" „Ja, dat zou ik ook wel eens willen weten", antwoordde hij peinzend. HOOFDSTUK X. Die avond, toen zij vernam van de misdaad in het bos, had Alice hem gevraagd, eens met haar naar het graf van de vermoorde vrouw te gaan en, hoewel met tegenzin, had hij het haar beloofd. Hij had ook zijn belofte gehouden. Zij waren er heen gelopen. En na die eerste maal bezocht Alice het meer malen, steeds zorgend voor bloemen. Telkens weer, ook nu, had Ernst het besluit genomen, alles van het verleden te vertellen, maarals hij het wilde doen, begaf hem de moed, bevreesd als hij was dat haar geloof in hem en haar liefde voor hem zouden sterven, wanneer zij het vernam. En bij deze gedachte daaraan sidderde hij. Wat zou zijn leven zijn, als hij haar liefde missen moest? Neen, neen, dan maar uitstellen tot laterlaterOf misschien helemaal niet.... En tóch.... duidelijk zag hij, wat zijn plicht was; hij moest haar alles vertellen; niet alleen God moest er be kend mee zijn, maar zijn vrouw ook. Vroeg of laat moest het er toch van komen. Maar hoe? Allerlei plannen had hij gemaakt, waardoor de bekentenis voor haar minder smar telijk, voor hem minder zwaar zou zijn. Maar toch kwam hij er niet toe. Tenslotte dacht hij, een geschikte manier gevonden te hebben. Arthur, zijn zoon, de zoon van Marie Brandon, zou het middel moeten worden. Alice was er van op de hoogte dat hij voor het verwaar loosde ventje moeite had gedaan; dat hij het gered uit de handen van de wrede stiefvader en dat het een goed te huis had bij dominee Merrick in Headbury, waaraan Ernst zo nu en dan eens een bezoek bracht. Meermalen had zij naar de jongen gevraagd én maar al te graag had hij verteld van de jongen; van zijn doen en laten; van zijn aardige gezegden; van zijn liefde voor de kreupele jongen in Stonedean. Zo had Alice belangstelling gekregen in het ventje, dat zij heel niet kende, en meermalen Ernst gevraagd, het ke reltje eens mee te brengen naar Wynsdale, maar hij had allerlei uitvluchten bedacht, want daarvoor voelde hij zich nog niet sterk genoeg. Maar toen zij verklaarde, dat het haar ernst was, dat zij zelf de jongen zou gaan halen, als hij hem de volgende maal niet meebracht, werd de knoop doorgehakt: hij zou hem meebrengen en zij besloten, dat hij een weekje in de pastorie zou logeren. Het was toen dertien October. In die week, overlegde hij, zou er wel gelegenheid ko men, om Alice het geheim van het verleden te vertellen, maar hij zag er verschrikkelijk tegen op. Doch nu scheen de tijd toch gekomen te zijn en hij moest, als een man, zijn plicht doen. (Wordt vervolgd.) Ongeval bij 's Heer Arendskerke 's-HEER ARENDSKERKE, 15 Jan. Doordat hij- krachtig moest remmen voor een tegenligger slipte vanmorgen om half elf de heer v. d. Sluis uit Utrecht op de Rijksweg bij 's-Heer Arendskerke tegen de bestelauto van de heer Kolbe uit Groningen. De heer J. K. Luitwieler, die da Groninger juist de weg weeg, werd gewond en liep een gekneusde pols op. De bestelauto werd licht en de perso nenauto vrij ernstig beschadigd. Waar zijn 5 B onze schepen- GROTE VAART. AAGTEKERK 15 te Port Said. AARDIJK 15 n. Antwerpen. ALBLASSERDIJK 14 Havanna/Vera Crui APPINGEDIJK 16 te Hamburg. AXELDIJK 14 n. Antwerpen. DIEMERDIJK 14 Londen/Bremen. DUIVENDIJK 14 Fiores/Curagao. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 15 Suez/Aden. MAASDAM 15 Cristobal/Kingston. MARIEKERK 16 te Kaapstad verw. NIEUW AMSTERDAM 14 n. Ciudadtru- jillo. ALMDIJK 14 te Galveston. ANDIJK 15 n. Antwerpen. AVERDIJK 14 Bremen/Antwerpen. BLOMMERSDIJK 15 te Baltimore. BOSCHFONTEIN 16 te Mombasa verw. DALERDIJK 14 n. Vera Cruz. JAGERSFONTEIN 14 Kp St Vincent/ Southampton. LAAGKERK 14 Kp St Vincent/Boulogna. LEOPOLDSKERK 14 te Port Sudan. SCHIÈDIJK 14 New Orleans/Havanna. SOESTDIJK 14 Djeddah/Aden. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 14 Jan. NORDEN v. Ant werpen; CATELI v. Gooie; CORSICA V, Antwerpen; WIETZE v. Antwerpen; TU- BO v. Hansweert; DIJA v. Antwerpen; HOOP OP ZEGEN v. Breskens; BELLA- TRIX v. Hansweert; SPARTA v. Ant werpen; SPICA v. Antwerpen. 15 Jan. BRAGE v. Antwerpen; COURTANCES V. Antwerpen; MADO v.Antwerpen; MAR- KAB v. Antwerpen. Vertrokken 14 Jan. TERSCHELLING Aalborg; BARACUDA n. Londen; WIEKA n. Hull; MIES n. Plymouth. 15 Jan. SPICA n. La Rochelle; CLDVA n. Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 14 Jan. NEZO v. Zee; MAARTJE v. WisbeckJ DENEB v. Faversham. 15 Jan. RIGEL v. Rotterdam; RAKI v. Bremen; MARJAN v. Esbjerg; BEREND N v. Londen. Gepasseerd van Antwerpen 14 Jan. STAD DORDRECHT n. Rotterdam; DA LERDIJK n .Vera Cruz; DEPA n. Esb jerg; CATHARINA G n. Malmö; HOL LAND n. Grimsby; PRINS ALEXANDER n. Rotterdam; HEELSUM n. Amsterdam; VLIER n. Rotterdam; VESTA n. Dublin, 15 Jan. AMSTELKROON n. Rotterdam; SIRA n. Amsterdam; BORNRIF n. Nor wich.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 7