Zeeland heeft een economisch gunstig jaar achter de rug. ALBERT HEIJN Geschenkzendingen voor gedupeerde middenstanders? Inauguraties aan de TheoL School der Chr* Geref* Kerk* Ambtsbevestiging door ds W. F. Laman te Rotterdam W. Slecht jaar voor groenteteelt Jaarvergadering Zeeuwse Groentetelersvereniging Jaarrede voorzitter Kamer van Koophandel. De ramp bracht grote schade, maar betekende vaak ook hogere omzetten. De huishuur kost méér, maar mijn huishouden kost minder, dank zij AtBERT HEIJN 33c Beschuit Cacao Maïzena Bruine Bonen Spliterwten Gelderse Rookworst p. stuk 69 79 19 61 39 ACCORDEONS Het werk der Kamer. Resultaten en perspectieven. GROOTHANDEL. Verkoudheid 1 |7f BOUWBEDRIJF E.A. Zwarte lonen brengen vele bedrijven in moeilijkheden INDUSTRIE. iuaa/c£ Ci /oe£ geee/fopet. Donderdag 14 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Bijzondere en ongekende dag. APELDOORN, 12 Januari. Vandaag hebben drie nieuwe hoogleraren van de Theologische school der Chr. Geref. kerk te Apeldoorn hun inaugurele oratie gehouden. Allereerst inaugureerde ds W. Kremer, laatstelijk predikant te Apeldoorn, die benoemd Is als hoogleraar in de Nieuw Testamentische en ambtelijke vakken met een rede, die handelde over „De Geestelijke leiding in de prediking". In de middagvergadering Inaugureerde prof. dr B. J. Oosterhoff te UtrechtC. met een rede over „Het openbaringskarakter van het Oude Testament" en tenslotte prof. dr J. van Genderen, laatstelijk predikant te Zutphen, die zijn ambt aanvaardde met het uitspreken van een rede, getiteld „Het practlsch syllogisme*' (De sluitrede des geloofs"). ambt bevestigd. Voorganger was de president-curator, ds W. F. Laman te RotterdamW. Deze opende de dienst, nadat de te bevestigen hoogleraren onder het zingen van Ps. 123 vers 1 de kerk. betraden en las Joh. 15 vers MIDDELBURG, 13 Januari. Het jaar 1953 was voor de Zeeuwse Groen tetelers rijk aan variatie. Voor de vroege aardappelen werden hoge prij zen betaald maar in het bijzonder in het najaar kwam er door de abnormale weersomstandigheden een prijsval - aardoor het voor de vollegronds- .•oentetelers een slecht jaar is gewor den. Dit werd medegedeeld door de wnd. voorzitter van de Zeeuwse Groente telersvereniging, de heer M. Ton te Middelburg op de jaarvergadering van deze vereniging die vandaag werd ge houden in de afmijnzaal van de veiling „Walcheren" te Middelburg. In zijn openingswoord constateerde de heer Ton, dat de prijs van de tuin bouwproducten niet in overeenstem ming is met het algemeen levenspeil van het Nederlandse volk. Verder be treurde hij het dat Engeland de invoer rechten op tuinbouwproducten zo dras tisch heeft verhoogd. Spr. herdacht het bestuurslid W. I. v. d. Velde uit Óuwerkerk, die het slachtoffer van de rump werd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Ton te Middelburg met alge mene stemmen als voorzitter gekozen, fie heer A. H. Geertse te Oostkapelle werd als secretaris herkozen en de heer A. de Paeter als nieuw bestuurslid. In de rondvraag werd geïnformeerd naar de stand van zaken ten aanzien van een proeftuin voor de Zeeuwse groenteteelt. Medegedeeld werd dat het bestuur niet de verantwoordelijk heid op zich durft nemen om de vele kleine proeftuintjes in het land met één te vermeerderen. De proeven bij diverse tuinders gaan echter door. De heer J. Bruinsma van het selec- tiebedrijf te Naaldwijk hield vervol gens een zeef interessante inleiding over de tomatenteelt onder glas en in de volle grond, welk onderwerp werd toegelicht met een film. MIDDAGVERGADERING In de middagvergadering werd aller eerst het woord gevoerd door de Rijks- tuinbouwconsulent ir van Hennik, die wees op het grote belang van het we tenschappelijk onderzoek. Vervolgens was het woord aan de heer W. H. Kemmers van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, welke het vraagstuk van heffingen en minimum-prijzenfondsen behandelde. Met nadruk wees spreker op het doel hiervan, namelijk het voorkomen van marktbederf en het instand houden van een redelijke prijs. 110 om vervolgens het vijfde vers als tekst ter overdenking te kiezen. Aan het einde van de dienst ging ds Laman in opdracht van de Gene- De nieuwe hoogleraren werden des avonds in een godsdienstoefening, uit gaande van de kerkeraad van de Chr. Geref. kerk van Apeldoorn, in hun rale Synode en het curatorium over tot de bevestiging, waartoe hij de drie benoemde hoogleraren een vijftal vra gen stelde. Na de beantwoording sprak de bevestiger: „Hjj, Die Ja en Amen is geve U genade om Uw ja-woord te realiseren tot ere van God, de Vader en van de Zoon en de Heilige Geest en tot zegen van de duurgekochte Bruid ■- Kerk van onze Here Jezus Christus. Prof. Kremer wees er in zijn inau gurele rede op, dat de meest voorko mende critiek op de prediking is, dat ze te weinig geestelijk is. Men consta teert een tekort aan geestelijke leiding en daarom is bezinning hierop in de prediking een noodzaak. Prof. Kremei zette nader uiteen, dat deze leiding eis is: in de Dienst des Woords gaat het om wat men zou kunnen noemen de verenkeling van de Waarheid Gods in en voor ons. Ook stond spreker stil bij de vraag welke eisen gesteld dienen te worden aan de geestelijke leiding. In de eerste plaats moet zij exegetisch gefundeerd zijn, ten tweede theologisch verant woord. Vóórts moet de geestelijke lei ding confessioneel georiënteerd zijn (de confessie zegt duidelijk de kerk niet te zien als een vergadering van gelovigen van een standaardtype) en tenslotte moet de prediking afgestemd zijn op de werkelijkheid in de gemeen te, die gezien moet worden, zoals ze werkelijk is. Prof. Kremer besloot zijn rede met de gebruikelijke toespraken, waarna de vergadering geschorst werd. Na hun inauguratie recipieerden de nieuwe hoogleraren met hun dames in hotel „Ruimzicht", waar velen hun op wachting kwamen maken. In ue krant van morgen hopen we een uittreksel te geven van de rede voeringen van de professoren Ooster hoff en van Genderen. EEN PLUISJE Het maan-vlieg-toestel van Professor Roets ging sneller en sneller, reeds was het staart-wiel van de grond. Maar Karolus draaf de harder. Zijn oren plat in zijn nek en de vuurpijl ste vig tussen zijn tanden sjeesde hij naast de machi ne voort, zette zich plots met alle vier de poten krachtig af, vloog door de lucht en dook precies in het achterste raampje van het toestel dat Roets per onge luk vergeten had te sluiten. Geen seconde later had dit alles moeten gebeuren. De vuurpijl begon ineens te sissen en te fluiten, de machine sidderde en kraakte in al zijn voegen en schoot toen met verdubbelde kracht het luchtruim in. Eenmaal van de grond was de grote raket eenvoudig niet meer te houden. De vuurpijl dreef hem vooruit als een pluisje in een orkaan. Professor Roets in de cockpit wist niet wat hem gebeurde. Hij rukte en trok aan alle handgrepen, drukte acht, negen knoppen in, zette de motor afniets hielp. Het gevaarte duikelde over zijn kop. maakte achtjes, krakelingen en ruitjes. Het steeg stijl omhoog en viel daarna weer neer als een baksteen. „Ik moet een vergissing gemaakt hebben bij de berekening van de dikte van de glooiende slingeras!" bedacht Roets zich terwijl het kippenvel op zijn voorhoofd stond. „Dit wordt een rampdirect zit ik met hoofdpijn ergens tussen de brokstukken!" Eén was er echter die juichte van vreugde: Manet «.t. „Hoera!" riep hij. „Zó moet ik het hebben.daar gaat je snertmachineik ben het maan-mannetje en wens dat te blijven GOES, IS Januari. In economisch opzicht is 1953 voor Zeeland een gun stig jaar geweest. De ernstige ramp, die onze provincie trof, heeft in tal van sectoren van het economische leven zeer ongunstige invloeden gehad, maar daar staat tegenover, dat er op andere punten juist door de ramp sprake was van extra werk en dus hogere inkomsten. Zoals steeds en overal was het ook hier en nu de medaille had twee kanten. Voor sommige ondernemers ging door de inundatie een belangrijk afzetgebied verloren en konden uitstaande vorde ringen niet worden geïnd, anderen daarentegen konden jnist veel hogere om zetten bereiken, doordat in de rampgebieden hun goederen in grote hoeveel heden nodig waren en nog zijn. Deze conclusies kunnen worden getrokken uit de zeer uitvoerige jaarrede van de heer C. A. Kammeraad, de voorzitter van de Kamer van Kóóphandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, door hem vanmorgen uitgesproken in de algemene vergadering van de Kamer in Hotel „De Korenbeurs" te Goes. Familieberichten uit' andere bladen. Geboren: Margaretha S., d.v. Fam. G. van GinkelMeyer, Bunschoten. Overleden; J. Kappers, geb. Willemsen, 79 j., Haarlem: A. S. de Jong, 45 j.ü.Breu- kelen; E. W. Baron van Wassenaer van NederHemert, 90 j., Scheveningen; J. Aalbers, geb. Karreman, 77 j„ Amstelveen S. van Wijk, 72 j., .Heemstede; J. de Bak ker, geb. van Rij, 71 j., Rotterdam; A. de Jong, 66 j„ Woerden; B. J. de Ridder, 86 j.. Heemstede: H. van Beusichem, 7 mnd., Vlissingen; G. Schroevers, geb. Jasperse, 64 j„ Vlissingen; J. Huibregtse, 83 j., Westkapelle; F. J. Wisse, 68 j., Middel burg ;F. van Schependon, 83 j., Clinge; J. Dees, 49 j„ Axel. SCHERPENISSE Weer thuis. Na een verblijf van ruim een jaar in West-Indië keerde soldaat W. Anemaet met de „Willemstad" weer in ons land terug. De heer Kammeraad, die de storm ramp met alle verschrikkelijke gevol gen daarvan in de herinnering terug riep, kon toch ook wijzen op het vele goede, dat daaruit voortkwam en dat zich al begint te manifesteren, zoals de herverkavelingen, het onderzoek van het Drie-eilanden-plan, de krotoprüi- ming en de in voorbereiding zijnde verbeteringen in de verbindingen tus sen de eilanden. De werkloosheids cijfers waren, mede onder invloed van de ramp, gunstig. In het bijzonder het midden- en kleinbedrijf zal, ondanks enige ver lichting in de fiscale sector, voor ho gere lasten komen te staan door*' de loons- en huurverhogingen, waarvoor nog geen voldoende compensaties''Zijn aan te wijzen. Wat de Benelux betreft schijnt men thans over het- dode punt heen te zijn, hetgeen van nog meer betekenis is voor geheel West-Europa dan voor de drie landen alleen. Het stemde de heer Kammeraad tot grote voldoening, dat Zeeland als num mer één op het lijstje staat tert aanzien van de toekomstige helicopfcerverbin- ding. N.S. EN P.T.T, Uitvoerig besprak de heer Kamme raad de lotgevallen der Ned. Spoor wegen. Hij vertelde o.m., dat de uit- Vraagt 'i haar, die al haar bood* schappen doet bij Albert Heijn: do kwaliteit is er boven alle lof verheven. Alleen door vergroting van de omzet» waardoor nog hogere en voordeliger pro* ductie mogelijk is, kon Albert Heijn do prijzen opnieuw aanzienlijk verlagen. Profiteer haal ook èl Uw boodschappen bij Albert Heijn dan bezuinigt U aanmerkelijk op Uw huishoudelijke uitgaven. ALBERT HEIJN's ZAAHSE KOEKEK qrocer van stuk! r r Een bus met 30°/o meer inhoud maar de prijs blijft slechts eoootitXSoooooa Hier nog enige voorbeelden van kwaliteitsproducten tegen extra lage prijzen: grote rol 14 stuks 25 Spaart Albert Heijn's Bolfie-strips en Panorama-plaatjes 5 250 gram per pak 500 gram 500 gram Een van de goede dingen in het leven Verkeersagent WAGEMAN3 zegt: ,,'tlsweet'n barre dag geweest. Met 5 graden vorst steeds op één plek cc moeten blijven staan is geen ptëtje. Maar en* fin, 't zit er weer op, en ntt faat ik mij eens lekker ver# wennen, met een heerlijke kop BOFFlE-koffic." BOFFIE: het woord voor de lekkerste KOFFI© Tegen Hoest, Verkoudheid, Heesheid KATJESDROP per 100 gr. 0,38 Drogisterij SCHULTE THIEME In het Huis me»de Roode Pilaren Middelburg. 200 Piano's Orgels 100-tal nieuwste Guitaren, Banjo's, enz., "nz. Komt zien, kopers vrij reizen. Gedupeerden Febr.- ramp 10 korting. Vra„gt prijslijsten. W. SOMMER Gorkum (3 zaken en toonzalen), Telef. 2759 en 3023 ('s a. 2868.) Lev. franco; 5 jaar schr. garantie. Repareren en stemmen door 't gehele land. Inruilen. (Ook gem. betaling) (meer dan 40-jarige ervaring) Tegen Hoest, Verkoudheid, Heesheid BLOKMOUT per zakje 0,40 Drogisterij SCHULTE THIEME In het Huis met de Roode Pilaren Middelburg. gang voor de reizigers te Goes zal worden verplaatst, zodat niet meer op het vertrek van de trein naar Vlissin gen behoeft te worden gewacht. P.T.T. meldde, dat het nachtpostvervoer weer via Zijpe en verder over de weg naar Zierikzee kan worden geleid, dat het postvervoer naar en van O.-Zeeuwsch- Vlaanderen nog steeds via Antwerpen geschiedt, dat nog altijd ca. 400 tele- foonabonné's in de rampgebieden niet opnieuw zijn aangesloten, dat deson danks het aantal telefoonaansluitingen in het rayon der Kamer met 700 steeg en dat in 1954 de sector Kruiningen (met Hansweert, Krabbendijke, Waar de, Rilland en Yerseke) - zal worden geautomatiseerd. Belangrijk is ook, dat men in de loop van dit jaar de volgende netten auto matisch zal kunnen bereiken: Alkmaar, Arnhem, Deventer, Eindhoven, Gronin- gén, Haarlem, Hengelo, 's-Hertogen- bósch, Leeuwarden, Maastricht, Nijme gen, Tilburg, Venlo en Zwolle. BINNEN- EN BEUKTVAART. De particuliere wilde binnenvaart had een goed jaar door het extra ver voer in verband met de ramp. De beurtvaart bewees het economische leven enorme diensten zonder welke dé financiële gevolgen voor handel en nijverheid bepaald verwoestend zou den zijn geweest. Om de exploitatie der Horeca bedrijven enigszins lonend te maken zal een prijsverhoging niet achter wege kunnen blijven. De bezetting in de hotels en de restaurants was over het algemeen in 1953 matig. In 1953 werden 98 aanvragen om steun uit het Borgstellingsfonds inge diend tegen 164 het jaar daarvoor. Verschillende middenstanders geraak ten in financiële moeilijkheden door gebrek aan liquide middelen. Door de watersnood getroffen middenstanders ontvingen een bijzonder crediet. Aan 14 aanvragers werd tot een bedrag van ƒ22.750.een z.g. Bedrijfsuitrustings- crediet toegestaan. Er werden 32 aan vragen afgewezen. De meeste zaken bleken niet voldoende levensvatbaar te zijn. Het viel op, dat diverse mid denstanders nog steeds niet de tering naar de nering zetten. Per 1 December liepen er nog 117 credieten met een totaal van 109.745,72. ,Wat de werkzaamheden der Kamer betreft deelde de voorzitter o.m. mede, dat er 320 zaken werden ingeschreven en dat er 285 werden opgeheven, terwijl het aantal ingeschreven wijzigingen 2.184 bedroeg. Er werden voorts 5.746 certificaten van oorsprong afgegeven, voornamelijk tengevolge van de vergrote mosselexport. Bij de Kamer kwamen 308 aanvragen om een vestigingsvergun ning in. Van 1952 waren er 179 nog niet af gehandeld. In 1953 werden 348 ver gunningen verleend, 1 werd geweigerd, 12 ingetrokken, terwijl er eind vorig jaar nog 126 in behandeling waren. In zijn jaarrede heeft de heer Kamme raad een gedetailleerd overzicht gegeven van de resultaten en perspectieven in practisch alle Zeeuwse branches boven de Schelde, van de groot-industrie tot de kleine middenstand toe. N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken noem de de resultaten der eerste 10 maanden zeer bevredigend, maar die van het jaar einde minder goed vanwege het abnor male herfstr en winterweer. Gebrek aan vrouwelijke arbeidskrach ten zowel te Middelburg als te Aarden- burg deed besluiten in Bergen op Zoom een nevenbedrijf te stichten. Er werken in totaal 280 personen. De Coöp. Zuivelfabriek „Walcheren" meldde, dat de exportprijzen van Melk en zuivelproducten veel lager waren en dat de vooruitzichten nogal somber zijn, mede doordat er in Amerika zeer grote voorraden zijn. Het hoofdstuk groothandel is zeer ge varieerd. De houthandel had grote extra leveranties voor werk aan de dijken, (maar zat met de moeilijkheid, dat er i veel hout van ongebruikelijke afmetingen jen vormen werd gevraagd. Er waren .klachten over de hoge prijzen in de pro ductiegebieden en over sterke concurren tie bij de verkoop. In de lompen- en me- taalhandel liepen de omzetten sterk terug sn er wordt met een verdere daling van de grondstoffenprijzen gerekend. De bouwmaterialenhandcl had het erg druk met leveringen voor de rampgebieden en klaagde over een belangrijk tekort aan vooral baksteen en dakpannen. Ook de .handel in bouwartikelen en ijzerwaren [zag zijn omzetten stijgen door de ramp. .De leveringstijden der fabrieken liepen Ivan 1 maand op tot 3 of 4 maanden. Er Werd belangrijk meer butagas en pro- Phaangas voor zeer vele bedrijven gele verd. Ingezonden Mededeling (adv.) van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met J W 1 JET Ja De zaad- en graanhandel raakte een groot deel van het afzetgebied kwijt. Pos ten werden oninbaar en orders konden niet worden uitgevoerd. De vervoerskos ten liepen bovendien schrikbarend op. De ramp maakte in verschillende delen der provincie de veehandel onmogelijk en nu wordt gewacht op het herstel der weiden. In het algemeen was de veehan del echter niet onbevredigend. De groot handel in levensmiddelen bereikte in het tweede halfjaar van 1953 behoorlijke om zetten na de ramp, die vele middenstan ders verplichtte tot evaeuatie. Door da lange wachttijden is elke levering aan Schouwen-Duiveland nog verliesgevend. De te kleine bevolkingstoename is me de oorzaak, dat het steeds moeilijker wordt de gewenste omzetstijging te be reiken. Bovendien zijn er nog altijd on voldoende jongelui, die een midden standszaak willen overnemen. Voor de graanmalerij en veevoederhan- del was 1953 een moeilijk jaar: dalenda markten en ingrijpende veranderingen op het gebied van overheidsbemoeiing. Het bouw- en aannemersbedrijf majj over 1953 niet ontevreden zijn. Het nor male werk werd echter gestagneerd door dat vele arbeiders naar de dijken trok ken. De zwarte lonen zijn niet denkbeel dig! Het loodgieters- en fittersbedrij! en de electro-technische branche rapporteer den veel en behoorlijk lonend werk. Da handel in radiotoestellen nam geleidelijk af en de handel in televisietoestellen waj practisch nihil. De hoop is nu gevestigd op de bij Goes geprojecteerde steunzen- der. Voor het drukkerijbedrijf was 1953 een goed jaar. GOES, 13 Jan. Niet voor het eerst in een vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden was de rondvraag één der belangrijkste agendapunten. Er blijken altijd onderwerpen te zijn, die vanwege hun actualiteit door de leden aan de orde worden gesteld, onder werpen, die voor bepaalde sectoren van het bedrijfsleven van belang zijn of die een algemeen aspect hebben. Vandaag ging het vooral over geschenk zendingen voor getroffen middenstanders, over maatschappelijk werk in de bedrijven, over zwarte lonen, over lagere veertarieven en ook over eisen van vakbekwaamheid, welke gesteld worden aan hen, die zich willen vestigen. Op een vraag van de heer A. M. de tijdens de fruitoogst ondervindt, door- Na enkele (door ons reeds gepubliceer de) mededelingen over „De Schelde" werd over de PZEM gezegd, dat de stroomverkoop door de ramp ongunstig is beïnvloed, dat het bedrijf grote schade heeft geleden en dat de hoop bestaat, dat de nieuwe Centrale Zeeland in de eerste helft van dit jaar in gebruik kan worden genomen. De N.V. Vitrite Works rapporteerde enig herstel na de slappe eerste vijf maanden en een ongeveer gelijke afzet als in 1952 naar 19 landen, alsmede een personeelssterkte van ca 440 man. De Rijke uit Zierikzee antwoordde voor zitter C. A. Kammeraad, dat, hoewel via de ,Evacuatiepost" voldoende voor lichting is gegeven voor het verkrijgen van overbruggingscredieten voor ge dupeerde middenstanders, het bestuur in een vergadering op Schouwen-Dui veland gaarne bereid is nog meer voor lichting te verstrekken. De heer De Rijke vond het een beetje zuur, dat getroffen middenstanders, in tegenstel ling tot de landbouwers, nog altijd niet voor geschenkzendingen in aanmerking komen. Het bleek, dat de voorzitter deze zaak met de departementen van Land bouw en van Economische Zaken had opgenomen en dat hem was toegezegd, dat bij volgende zendingen met de wensen zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden. MAATSCHAPPELIJK WERK. Het bestuur der Kamer zal de sug gestie van de heer G. J. Rijnten te Middelburg die de mogelijkheid op perde van aanstelling van maatschap pelijke werksters of -werkers door sa menwerkende bedrijven nader be spreken, hoewel de heer J. Steutel uit Zierikzee hier voorlopig geen taak voor het bedrijfsleven zag. De heer J. H. Roose te Goes wees op de nog altijd bestaande ingewikkeldheid der admi nistratie in de middenstandsbedrijven en drong aan op contact met andere organisaties. De heer Kammeraad zal de zaak in de Vereniging van Kamers van Koophandel aan de orde stellen. De noodzaak van goede Noord-Zuid verbindingen in Zeeland bij uitvoering van het Drie-eilanden-plan, waarop de heer Roose wees, hebben de volle aan dacht van het bestuur, dat Ged. Staten daarop reeds attent maakte. ZWARTE LONEN Het onderwerp „zwarte lonen", door de heer Roose aan de orde gesteld, lok te veel bespreking uit. De heer Rose wees vooral op de fruitteelt. De heer J. Balkenende uit Kapelle onderstreep te dit, maar liet ook een andere zijde der médaille zien: bepaalde bedrijven in de fruitteeltgebieden moeten wel, willen zij over personeel kunnen be schikken, meer betalen dan soortge lijke bedrijven b.v. in Goes. Ir J. P. Berdenis van Berlekom te Middelburg vertelde, dat zijn bedrijf (de Vitrite Fabriek) veel last van de hoge lonen dat dan zeer veel vrouwelijk personeel wegtrekt. Een oplossing kon (uiter aard) niemand geven: de voorzitter zei ervan, dat de zwarte lonen pas zullen verdwijnen, als zich de wet van vraag en aanbod heeft hersteld. HELICOPTERVERBINDING der studiecommissie, in samenwerking Ir van Berlekom vroeg, of het werk met de Zeeuwse Kamer door die van Rotterdam ingesteld, zal worden „op gehangen" aan het onderzoek der Staatscommissie, waartegen hij wel be zwaren zou hebben. Dit bleek echter niet het geval: binnenkort zal de Ka mer de resultaten der Rotterdamse studie vernemen. De heer C. v. d. Peijl te Goes, die -nogmaals pleitte voor la gere veertarieven voor de Ooster- Schelde, kreeg ten antwoord, dat dit met Ged. Staten zal worden besproken. Hij verzocht ook diligent te zijn met betrekking tot de voorgenomen „be vriezing" van de woonkernen op Schouwen-Duiveland, waardoor mid denstanders in moeilijkheden zullen geraken. De heer Kammeraad zegde dit toe, maar wees op de algemene fa cetten van het probleem en op het feit, dat hier aan grote persoonlijke offers niet te ontkomen zal zijn. De heer Steutel meende, dat de eisen van vakbekwaamheid veel te hoog worden gesteld, maar deze mening werd door de voorzitter en de heer Zuijdweg met klem van argumenten bestreden. BENOEMINGEN Uit de ingekomen 'stukken bleek, dat de heer Roose was benoemd tot plaats vervangend lid der Noteringscommis sie bij het Bevrachtingscommissariaat te Terneuzen. Namens de gezamenlijke Kamers heeft de heer C. Kolff te Rot terdam zitting genomen in de Helicop- tercommissie. De voorzitter zelf was benoemd tot bestuurslid der Vereni ging van Kamers van Koophandel. Het bestuur had de minister van Fi nanciën verzocht de haven van Hans- weert aan te wijzen a!s zeehaven in de zin van de Omzetbelastingwet, aange zien deze haven steeds meer door coasters wordt aangedaan. AAGTEKERKE. Geboren: Martien ,z.v. W. de Visser en N. Kwekkeboom. Overleden: Andr. Maljaars, 59 j., wedn. v. C. de Visser; Chr. Koets, 71 j„ wed. v. A. de Lange.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5