Hel «cricJcn neer! Ho. 10 van onze Fotoprijsvraag. Uitwerking Atoombank-plan desnoods zonder de Russen. Eerste Kamer aanvaardt wijziging pensioenwetten Minister van Thiel bezoekt Zeeland Qa-va-Seul Sport en spel Dammers uit Goes verslaan Vlissingen* Winterhanden ml genéést 19-jarige dochter wilde niet emigreren Slecht beloond. Vrij bewerkt door J. Harwood M.V. C. verstevigde haar positie. T en toonstelling de Luchtbode. G. Blom jeugdkampioen van de Bevelanden. Om de persoonlijke titel Donderdag 14 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Na een kort debat Uitbreiding van cumulatiebeperking van de baan (Van onze parlementaire redacteur). Na een kort debat heeft de Eerste Kamer gistermiddag de wijzi ging van verschillende pensioenwetten z.h.s. aangenomen. Het staat nu dus wel vast dat arbeidscontractanten pensioenrechten krijgen, dat de wachttijd wordt verkort, dat het minimum-invaliditeitspensioen wordt verhoogd en dat een nieuwe en betere regeling wordt getrof fen voor het maximum eigen- en weduwenpensioen. Geen enkele afge vaardigde had daar bezwaren tegen. Het debat draaide echter om de bepaling in dit wetsontwerp om de cumulatie-beperking ook toe te passen op hen, die in het vrije bedrijf werkzaam zijn. Tot nu toe was er practisch alleen voor de overheidspensioenen een cu mulatie-regeling. De pensioenen, die men in verschillende overheidsfuncties heeft verdiend mogen een wettelijk vastgesteld bedrag niet overschrijden. Minister Beel, lezende de heftige te genstand in het Voorlopig Verslag der Eerste Kamer, had reeds voor de open bare behandeling te kennen gegeven, dat deze nieuwe cumulatiebeperking niet juist was en uit het wetsontwerp gelicht zou worden. Na advies te heb ben ingewonnen was hij dus tenslotte ook tot de conclusie gekomen, dat een dergelijke ingrijpende regeling met een technische verbetering van de pen sioenwet niets te maken heeft. Het wetsontwerp intrekken zou een moeilijke zaak zijn, want de verbete ring zou dan te lang op zich laten wachten. Daarom drong hij er bij de Eerste Kamer op aan om het ontwerp toch maar te aanvaarden. Er zal dan een nieuw wetje verschijnen om de verdergaande cumulatiebeperking weer uit deze wet te lichten. De Kamer van Revisie had hier on getwijfeld wel een taak. „Weinig ele gant, staatsrechtelijk bedenkelijk", zo luidde de conclusie van de c.h. afge vaardigde Reyers. We nemen nu een wetsontwerp aan waar de minister ei genlijk tegen is. Dit is een les om in het vervolg dergelijke technische wets wijzigingen beter te bestuderen. Naar de mening van prof. Molenaar (v.v.d.) was de gang van zaken weinig geluk kig. De minister heeft de grote be' zwaren van de Kamer ingezien en een volledige terugtocht aanvaard. Dit lijkt er op, dat aan de Eerste Kamer een verkapt recht van amendement is gegeven. De heer in 't Veld (arb.) kreeg geen plezierige indruk van het geheel. Temeer niet, omdat hij vrees de dat het ontwerp niet met voldoende zorgvuldigheid is voorbereid. Het vraagstuk van de cumulatiebeperking moet later principiëel bekeken wor den. Incidentele wijzigingen in deze moeilijke materie hebben geen zin. En bij dit bestuderen zal men uit moeten gaan van de aard van het pensioen. Voor de katholieke afgevaardigde Derksen was dit voorval een reden om er op te wijzén, dat de Eerste Kamer beslist nog een reële taak heeft, ook al willen velen het anders doen voorko men. FOUT VAN DE REGERING. Men zal moeilijk kunnen ontkennen dat minister Beel de fout niet ruiterlijk erkend heeft. De critiek van de Sena toren noemde hij „niet bijzonder vlei end voor de Regering". Als verzachten de omstandigheid kan echter enigszins gelden, dat de Pensioenwet zo uiter mate moeilijk is, dat het niet gemak kelijk is een wijziging aan te brengen zonder fouten te maken. De staats commissie van Poelje is bezig om er een eenvoudig, leesbaar geheel van te maken. Maar het zal nog ruim een jaar duren voordat zij met haar rap port gereed is. De voorgestelde wijzi gingen vloeiden voort uit een interim rapport. Nu staat de commissie op het standpunt, dat de cumulatie-beperking voor pensioenen uit het vrije bedrijf niets bijzonders is. Men schijnt dat reeds te kennen bij de oorlogsslacht offers en voor het wachtgeldvervan- gend pensioen. De commissie van Poel je zag de veelgesmade maatregel niet anders dan als een rechttrekking. En het is de fout van de Regering al dus minister Beel dat zij deze recht trekking heeft overgenomen. De Twee de Kamer had ook reeds critiek geuit op deze bepaling. Maar het was vol gens de bewindsman niet mogelijk om op korte termijn het ontwerp accep tabel te maken. Daar is deze wet te ingewikkeld voor. Van een amende mentsrecht van de Eerste Kamer is geen sprake. De ommezwaai van mi nister Beel, zo zeide hij zelf, is een gevolg van het overleg tossen Staten- Generaal en Regering. Hij moest toe geven, dat deze zaak niet ideaal is, maar de pensioentrekkenden zullen er stellig geen nadeel van ondervinden. Mild als de Eerste Kamer vaak pleegt te zijn aanvaardde zij dit ontwerp zonder te repliceren. Wat de arbeids contractanten betreft, deelde minister Beel nog mede, dat er steeds meer in vaste dienst worden aangesteld en hij was er van overtuigd, dat de situatie over een paar jaar heel wat gunstiger zou zijn. Mr ALGERA'S BOOTJE. De heer Kraayvanger (k.v.p.) had bezwaar tegen het wetsontwerp om een villa in Rotterdam te kopen voor de huisvesting van verschillende diensten van de Rijkswaterstaat. Zijn stelling was dat ambtenaren niet in villa's moeten werken, want dat is niet bevorderlijk voor het arbeidstempo. En ook had hij er be zwaar tegen dat deze villa met 6000 m2 tuin geen pad had naar de pu blieke weg. Tenslotte kon hij niet begrijpen, dat een dienst van Ver keer en Waterstaat zich gaat vesti gen in de Muizenpolder, die in de rampdagen onder water heeft ge staan, al was het dan maar 10 cm. „Koop er een bootje bij", zo advi seerde hij minister Algera. „Als ik daarmee Uw stem kan winnen dan wil ik dat overwegen", zo merkte deze bewindsman zeer snedig op. Luchtigjes beantwoordde hij de heer Kraayvanger. Het gebouw mag dan laag gelegen zijn, het oude gebouw staat nog lager en zal dus nog eerder onder water staanEen ander pand in de omgeving was niet te vinden. De minister was zelf met Ir Maris gaan kijken. Maar dit alles was voor de heer Kraayvanger niet voldoende. Hij vroeg stemming over dit ontwerp. Twee partijgenoten kreeg hij mee, zodat het ontwerp met 323 werd aangenomen. Het wachten is nu op de volgende week. Dan gaat de Eerste Kamer beginnen aan het verdrag over de Europese Defensie Gemeenschap. Ingezonden Mededeling (adv.) DEN HAAG, 13 Jan. De minis ter van Maatschappelijk Werk heeft de behoefte gevoeld zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de maat schappelijke problematiek in het rampgebied mede in verband met de plannen welke thans t.a.v. de sociale reconstructie van de desbetreffende streek in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren. De minister van Maatschappelijk Werk zal daartoe, vergezeld van dr v. d. Putten en dr Hendriks van zijn departement, op Vrijdag 15 Januari a.s. een bezoek brengen aan dat gebied. Het is de bedoeling, dat het ge zelschap 15 Januari om 10.30 uur, een bezoek brengt aan Kruiningen, waar met de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland en een deputa tie van Gedeputeerde Staten, een be spreking zal worden gehouden met burgemeester en Wethouders en ver tegenwoordigers van enige particu liere organisaties, waarbij de situa tie ten opzichte van het voor dit ge bied te verrichten maatschappelijk werk zal worden bezien. Van Kruiningen gaat de reis naar Kloetinge, alwaar met betrekking tot een daar gevestigd kamp voor gezin' nen, met burgemeester en wethouders een bespreking zal worden gehouden. Om 12.30 uur zal het gezelschap de reis voortzetten naar Schouwen en Duiveland, alwaar te 15.00 uur in hotel van Oppen te Zierikzee een be spreking zal worden gehouden met een deputatie van de kring van bur gemeesters van Schouwen en Duive land en van autoriteiten werkzaam op het gebied van maatschappelijk werk en jeugdwerk. Tenslotte zal een bezoek worden gebracht aan het gemeentehuis van de meest getroffen gemeente Nieu- werkerk. Te 17.20 uur zal het gezelschap zich weder naar Jacobapolder begeven. 's-GRAVENHAGE, 13 Jan. Op 5 Januari vertrok de familie Harding uit de Appelstraat te Den Haag naar Aus tralië, evenwel zonder haar 19-jarige dochter Eleonora. Deze was n.l. de dag te voren uit huis verdwenen en was niet terug toen het schip met haar fa milie Nederland verliet. Zij is verloofd met een jongeman uit Haarlem, die eveneens op 4 Januari verdwenen is uit de ouderlijke woning. De chef van de Haagse kinderpolitie verzoekt thans bekend gemaakt te worden met de verblijfplaats van Ele onora, die op 2 September 1934 in Pa- lembang geboren is en blond haar heeft. Inlichtingen kunnen gegeven worden aan het bureau kinderpolitie te Den Haag of aan het dichtstbij ge legen politiebureau. Lester Pearson verklaart: Een hefscliroefvliegtuig van de „Sa bena", dat blijkbaar „de wind in de zeilen had", heeft vanochtend de vlucht Ant werpenRotterdam, waardoor normaal 42 minuten staat, afgelegd in 25 minuten. OTTAWA, 12 Jan. De Canadese Minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft in een radiorede verklaard, dat de landen desnoods zonder de Sowjet-Unie de uitwerking van president Eisenhowers plan voor een atoombank ter hand moe ten nemen. De deur kon dan altijd geo pend blijven voor latere Russische deel neming, zo meende hij. Pearson geloofde, dat de Russische be reidheid om deel te nemen aan een vier- mogendhedenconferentie en aan bespre kingen over Eisenhowers atoomplan mo gelijk duidde op een wijziging van de houding de Sowjet-Unie, doch het zou volgens hem beter zijn af te wachten, wat het resultaat van deze besprekingen zou zijn, alvorens een oordeel te vellen. Voorts geloofde Pearson, dat als Frank rijk niet het Europese verdedigingsver drag zou goedkeuren, „wij allemaal ons beleid zuHen moeten herzien, en alle her- Vandaag beginnen we dan aan de laatste drie foto's uit onze foto- prijsvraag en we hebben de titel van deze serie vorige week al aan gekondigd: de drie beste van het jaar. Haal nu niet direct schamper de schouders op bij het aanschouwen van deze foto en zeg niet: „Ik kan niet eens zien wie er op staan!" Dat laatste zullen we U vertellen en wat het eerste betreft: bedenk onder welke moeilijke omstandig heden de fotograaf hier zijn werk heeft moeten doen. In de nacht, op een ogenblik dat men weinig belangstelling had voor de fotograaf en op een boot, zodat hij ook maar niet vrij zijn positie kon kiezen! Laten we U allereerst vertellen wie er op staan. Dat zijn v.l.n.r. H. M, de Koningin, achter haar de minister van Verkeer en Water staat Mr J. Algera en naast haar de minister-president Dr W. Drees. En daarnaast nog een minister, n.l. Ir H. B. J. Witte, de man van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Ditmaal behoeft U geen onderschrift in te vullen: we zijn tevreden als U kunt aangeven ter gelegenheid waarvan deze foto is genomen. De prijsvraag Voor de laatste maal zetten we nu uiteen hoe deze prijsvraag werkt. Op briefkaart schrijft U ons adres dus: Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststr. 90 te Goes, en in de linkerbovenhoek zet U deze woorden: De drie beste. Op de schrijf zij de geeft U dan ant woord op de hierboven gestelde Vraag en U zet erbij dat dit foto 10 betreft. Morgen publiceren wij foto 11 en overmorgen foto 12; de laatste. U wacht met het inzenden van Uw briefkaart tot U ook de antwoorden op de vragen bij deze twee foto's hebt. Dan stuurt U de briefkaart in, waarbij U er zorg voor moet dragen dat deze uiterlijk Woensdag 20 Ja nuari in ons bezit is. zieningen zijn kwellend". (Dit zei hij in commentaar op Foster Dulles verklaring in Parijs over herziening van het Ameri kaanse beleid voor het geval de EVG zou mislukken) Het zou echter een vergissing zijn te denken, dat het EVG-verdrag, dat twaalf Duitse divisies in een bovennationaal Europees leger mogelijk zal maken, de enige manie zou zijn om Duitsland in de Westelijke verdediging op te nemen, zo meende hij. Andere mogelijkheden kon den volgens hem wellicht zijn Duits lid maatschap van de NAVO of een aantal tweezijdige verdragen tussen Duitsland en NAVO-landen. Dit zou echter een af zonderlijk Duits leger onder een afzon derlijke Duitse generale staf betekenen, zo verklaarde Pearson. Een straaljager van het type „Sabre" van de Amerikaanse luchtmacht is te Long Beach in Califonrnië op vier huizen neergestort, vijf personen, onder wie de piloot van het vliegtuig, kwamen om. aden Medech-IHg (Adv i SCHOENCRÈME - WRIJF WAS KOPERPOETS 's-GRAVENHAGE, 13 Jan. Op 30 December vond een zwerver, die zich wat kwam warmen in het hulppost kantoor aan de Laan van Meerder- voort, daar op de vloer een portemon- naie met een groot aantal bankbiljet ten. Zonder er in te kijken gaf hij de portemonnaie aan een beambte achter het loket, die bij een vluchtige inspec tie schatte dat er voor meer dan 700 aan bankpapier in zat. Kort daarop kwam een zekeere heer O. uit de Chassestraat te Den Haag zijn porte monnaie, die hij in het postkantoor verloren had, terug halen. De zwerver, die enige dagen daarna bij de loketbeambte kwam informeren hoe het met zijn vondst was gegaan kreeg van deze het adres van de heer O. Toen hij zich daar kwam melden met de mededeling, dat hij de vinder van de portemonnaie was, kreeg hij eerst te horen dat mijnheer niet thuis was en daarna de boodschap maar even buiten te wachten. De deur werd dicht gedaan en even later weer geo pend door een dame die hem 1. als beloning in de hand drukte..,. 1 45. Arthur schudde het hoofd: hij had niets van betekenis, zelfs niet een stukje speelgoed of een boekje „Goed. Dan gaan we naar Headbury, waar je komt te wonen". „Ik mag toch wel eens naar Stonedean gaan, om Willy Mead op te zoeken" vroeg hij bedremmeld. „Wie is dat? Is dat die kreupele jongen, met wie ik je zag lopen?" „Ja, mijnheer". „Wel zeker, mijn jongen, mag je hem zo nu en dan gaan opzoeken. Hij mag ook wel eens bij jou komen, als hij dat kan. Ik hoop, dat je altijd armen en ongelukkigen zult bij staan". „Dan is het goed", vond Arthur, wijs. „Ik breng je nu naar een ander tehuis. Naar dominee Merrick te Headbury, met de omnibus hier een uur van daan. Tot nog toe ben je niet gelukkig geweest, maar dat zal wel veranderen". „U bent heel vriendelijk, mijnheer. Mijn moeder was ook vriendelijk", zei de jongen, spontaan. „Was zij lief voor je?" vroeg Ernst met stokkende stem. „Als vader 't wou hebben. Als hij mij geslagen had en ik in bed lag te schreien, kwam zij wel eens bij mij, om mij een kus te geven en dan zei zij, dat ik het mij maar niet moest aantrekken. De laatste maal, dat ik haar gezien heb, was op een Zaterdag, ik weet het nog heel goed. Vader had mij geslagen en naar bed gestuurd. Vader had geen geld en ik hoorde hem tegen moeder zeggen, dat zij het moest gaan halen. En toen ik in bed lag, ging de deur open en kwam moeder binnen en gaf mij een kus. Ik was blij, dat ik niet schreide, want zij schreide erg. Zij had een mantel aan en een hoed op en zij ging er op uit, om geld te halen. Later :s vader ook weggegaan en hij kwam pas de andere morgen terug, toen ik al opgestaan was. Moeder heb ik niet weergezien. Vader zei, dat zij dood was. Toen zijn we hier in Stonedean in de winkel komen wonen". Met ontroering luisterde Ernst naar dit sober relaas van de bewuste Zaterdag. Zijn vermoeden werd bewaarheid: Marie was door Sturge opgezet, om hem geld af te zetten en hij was ook naar Wynsdale gegaan, die middag.... Intussen hadden zij de halteplaats van de omnibus be reikt, die op het punt van vertrekken stond. Binnen een uur waren zij in Headbury, waar Arthur met open armen werd ontvangen door dominee Merrick en diens vrouw en waar hij allereerst een stevig maal te verorberen kreeg. Tegelijk at Ernst met het kinderloze echtpaar mede. Al spoedig was de eerste verlegenheid voorbij en zat Arthur over van alles te babbelen, alsof hij de dominee en mevrouw zijn hele leven had gekend. Ernst was zeer blij, dat de jongen zich dadelijk zo thuis gevoelde. .Wees een brave jongen", zei hij bij het afscheid nemen. „Wees gehoorzaam en doe alles, wat dominee en mevrouw Merrick je zeggen. Het is alles voor je bestwil, zul je dat nooit vergeten, Arthur?" „Neen, mynheer. En u zal ik ook nooit vergeten". Met een tedere blik zag Ernst hem aan en zei: „Ik zal ook altijd aan je denken. En God voor je bidden. Bidden zul je hier ook wel leren. Bid dan ook voor mij", zei hij gesmoord. „En nu, goeden dag, Arthur". Hij gaf hem een kus op het voorhoofd. „Maar zal ik u nooit terugzien, mijnheer?" „O ja, jongen. Dikwijls, al kan ik niet zeggen, hoe dik wijls. Natuurlijk kom ik je hier opzoeken". Daarop verdween hij en toen hij een hoek omsloeg, zag hij Arthur nog aan de deur staan, hem peinzend nastarend. HOOFDSTUK XIX. 't Was, of de storm in zijn hart uitgewoed was, nu hij zijn jongen in handen van godvrezende mensen wist, die hem, naar hun beste weten, zouden opvoeden. Al die tijd had hij geen rust gehad, al had niemand er iets van bemerkt, zelf Alice niet, die hem toch door en door meende te kennen. Het was een gelukkig gezin, dat van de dominee van Wynsdale en Glenby. De kleine meid groeide voorspoedig op, begon haar omgeving goed op te nemen. Het zou niet lang meer duren, of de eerste, krampachtige pogingen, om het lopen te leren, zouden worden aangewend. Zij waren dol op de kleine, die wondergraag „paardje reed" op de rug van papa. De gemeenteleden hadden eens moeten zien, hoe hun eerwaarde dominee door de kamer kroop, zijn kraaiend dochtertje op de rug! Het was ver van „eerwaardig", maar zo zuiver menselijk! Dat gebeurde ook op een mooie, zomerse Junidag, toen rijtuigwielen vóór de pastorie knarsten: baron en barones Glenby kwamen op bezoek en werden door de dienstbode in het salon gelaten. „Wat kan dat zijn?" vroeg Ernst, speciaal met het oog op de baron. Want deze kwam niet dikwijls op de pastorie en sinds het huwelijk van Isabella met Percy waren zijn bezoeken nog zeldzamer geworden. En nu midden op de dag! Ernst en Alice gingen naar het salon en Ernst merkte direct op, dat zijn schoonmoeder niet op haar gemak was en er ongerust uitzag. De baron was natuurlijk zoals altijd: kort, uit de hoogte, op een afstand. ,Ik hoop ,dat we je niet storen. Ernst", zei hij, na de be groeting, „maar de zaak, waarover ik jullie wou spreken, kan niet wachten Ernst keek verwonderd, niet begrijpend, waar zijn schoonvader heen wilde met zijn inleidende woorden. „Met enkel woorden kan ik je het doel van dit bezoek meedelen. Al lang heb ik gevoeld, dat je talenten als spre ker hier niet op hun plaats zijn. En het tractament is nu eenmaal ook niet hoog. Percy, die tot mijn grote vreugde lid van onze familie geworden is, heeft er meermalen met mij over gesproken. Hij en ik zouden graag wensen, dat je een plaats kreeg, waar je talenten meer tot hun recht kwa men. Dat kan niet in Wynsdale". Wie de vier series heeft opgestuurd dingt mee naar de beschikbaar gestel de prijzen: een hoofdprijs van 100, twee van 50,vier van 25,en tien van 10,elk. Voorwaarde is dat U abonnee bent op het Zeeuwsch Dag blad. En ook nu weer wijzen wij er op: het is heel gemakkelijk aan deze voor waarde te voldoen want een brief kaartje aan onze administratie is vol doende om U als lezer te doen inschrij ven. Dan ontvangt U iedere dag de krant in Uw bus, het Zeeuwsch Dag blad dat langzaam maar zeker aan de spits komt van de Zeeuwse dagbladen! A.N.W.B. heeft ruim 270.000 leden 's-GRAVENHAGE, 13 Jan. De Kon. Ned. Toeristenbond ANWB deelt mede dat in 1953 't aantal leden van 257.327 tot 270.855 is gestegen. Het aantal wegen- wachtleden onderging in dezelfde periode een uitbreiding van 119.593 tot 131.192. De Indonesische Minister van Verbin dingen, prof ir Rooseno, heeft medege deeld, dat het in de bedoeling van de re gering ligt alle particuliere spoorwegen te nationaliseren. Op Java zijn 11 parti culiere spoorwegmaatschappijen. Het per soneel van die bedrijven is thans reeds geheel in dienst. VOLLEYBAL. In de tweede klasse van de Walchersj volleybalcompetitie vestevigde MVC II haar positie aan de kop. De Middelburj gers speelden twee wedstrijden, waaruij de volle buit werd gehaald. EWC li werd met 13 geklopt en UOC II met 30. Zuidwesters II won met 3—0 van Marathon II, maar verspeelde een kost baar puntje tegen UOC III (22). Niet temin behielden de Souburgers de tweede plaats. EWC II bracht het tegen Mara thon II ook al niet verder dan een 22 gélijkspel en EWC III kwam weer wat steviger op de onderste plaats door een 03 nederlaag tegen UOC III. De stand is: MVC II Zuidwesters II EWC II UOC II Marathon II UOC III VCU M. de Ruyter II EWC III 20— 6 17— 7 11— 8 11—10 9— 9 7— 7 8—10 3—11 2—20 Bij de dames werden de eerste wed strijden gespeeld. Marathon veroverde de leiding door een 30 overwinning op EWC II en een 13 zege op UOC. De Zuidwesters wonnen van EWC II (0-3), maar speelden gelijk tegen EWC I (2-2). Doordat EWC I met 0—3 won van UOC, delen nu EWC I en Zuidwesters de tweede plaats. De stand is: Marathon 2 2 0 Zuidwesters 2 1 1 EWC 2 1 1 UOC 2 0 0 EWC II 2 0 0 1 6—1 5—2 5—2 1—6 0—6 Op Vrijdag en Zaterdag hield De Lucht bode te Souburg een tentoonstelling van postduiven. Er waren 320 inzendingen. Keurmeesters waren de heren L. van Eysden uit Rotterdam en A. v. d. Berge uit Vlissingen. De uitslagen waren: Klasse I (oude doffers): 1. J. Florisse; 2. A. Riekwel; 3. G. Uytedehaag. Klasse II (oude duivinnen): 1. F. Ots; 2. J. Meulmeester; 3 en 4 H. Meulmeester. Klasse III (jarige doffers): 1. J. Baak; 2. J. Meulmeester; 3. F. Ots. Klasse IV (jarige duivinnen): 1. F. Ots; 2. C .Meulmeester; 3. F. Ots. Klasse V (jonge doffers): 1. H. Korte- weg; 2. F. v. d. Berg; 3. L. Braet. Klasse VI (jonge duivinnen): 1. J. Baak 2. W. Wouters; 3. F. v. d. Berg. Klasse VII (late jongen): 1. en 3. J. Florisse; 2. Ch. de Poorter. De mooiste doffer was van J, Florisse; de mooiste duif van F. Ots. Zeeuwse damcompetitie. GOES, 11 Januari. In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie heeft G. D.C. uit Goes ook de vierde wedstrijd gewonnen. De laatste keer was het Vlis singen I, die in de Goese dammers hun meerdere moesten erkennen. G.D.C. won met 12—8. Aagtekerke I wond Vlissingen II om zijn vingers. De uitslag van deze ont moeting was 15—5 voor Vlissingen. De gedetailleerde uitslagen van G.D.C. en Vlissingen I zijn: L. Anderson—W. Heydra 11; R. RijkseJoh. de Smit 1 1; J. SinkeIz. Porrey 20; C. van Bie- men-L. Goedbloed 1—1; M. Jeremiasse— P. Maas 11; F. den HertogO. Hellinga 11; C. de Klerk—H. de Vlieger 1—1; J. BehageJ. Rijkse 20; J. MangeJ. Jeugdkampioenschap. GROEP WALCHEREN. Marietje Kasse •A. Geldof, Grijpskerke 20; C. van Rijswijk—C. Francke 2—0. In deze groep staan Marietje Kasse en C. van Rijswijk aan de kop, elk met 7 punten uit 4 par tijen op de voet gevolgd door A. Geldof, Grijpskerke en G. Meerman te Vlismgen, zodat de bezetting van de eerste drie plaatsen nog geheel onzeker is. GROEP BEVELAND. K. Louwerse—P. Lamain 1"1: P. Lamain G. Blom 0 2, G. Gorsse—K. Louwerse 1—1. Deze groep is uitgespeeld en de eind uitslag is als volgt: 1. G. Blom, 's-Gra- venpolder, 12 punten uit 6 partijen; 2. G. Gorsse, Goes, 7 uit 6; 3. K. Louwerse, Yerseke 4 uit 6 en P. Lamain 1 uit 6. G. Blom en G. Gorsse komen in de finale uit. Geljon 2—0; H. van Benthem—G. Luwe- ma 02. In de eerste klasse boekte Souburg een grote overwinning op 's-Gravenpolder. Door deze wedstrijd emt 155 te winnen staat Souburg nu ongeslagen aan de kop. Ook Arnemuiden iiet zich van zijn beste kant zien en won voorlopig met 133 van „De Schelde'.' De uitslagen van de wedstrijden om do pedsoonlijke titel zijn: le KLAS GROEP A. F. Openneer—O. Scherp 0—2; C. J. Hollestelle—Ph. Haver- hoek 2—0; O. ScherpM. P. Breel 20; F. OpenneerC. J. Hollestelle 11; M. P. BreelC. Blankenburg 02; E. Ekkelen- kampC. J. Hollestelle 02. In deze groep gaat 't duchtig spannen, daar er voor de 4e plaats 5 candidaten zijn, n.l. Schot, Ekkelenkamp, Hollestelle, Scherp en Openneer. GROEP B. K. Kootstra—C. P. de Vos 11 en P. CoppoolseC. P. de Vos 11; Ook in deze groep valt moeilijk iets te voorspellen, want hier komen 5 spelers in aanmerking voor de finale en wel: Thenu, C. P. de Vos, H. Overtveld, P. Coppoolse en W. Kootstra. GEOEP C. De bij het reglement vast gestelde uitslag Kerkhof—v. d. Berge 2— 0 is op verzoek van de heer Kerkhof ge annuleerd en overgespeeld. II. Kerkhof— Joh. v. d. Berge 02; P. VaderJoh. v. d. eBrge 0—2; P. van BovenJ. C. Nijs- sen 02; L. AdriaanseP. Vader 11 en J. C. NijssenJoh. v. d. Berge 02. In deze groep hebben theoretisch bijna alle deelnemers kans op de le drie plaatsen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4