HERSTEL VAN SCHOUWEN ver f 1 Goede verbindingen eerste voorwaarde voor opbouw en harmonische ontwikkeling Krijgsgevangenen komen beslist 23 Januari vrij Nog meer arrestaties in Indonesië PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND WVdnÖAAQ^jl Reconstructiecommissie rapporteert over Grote Vier en de oorlogsmisdadigers Voornaamste conclusies Nederlandse gezant Finland overleden in Ir* H* Visser benoemd De vierde binnen anderhalf jaar BRITSE COMET BIJ ELBA IN ZEE GESTORT 35 personen, waaronder 10 kinderen, verloren het leven Belangrijke datum nadert met rasse schreden Communistische inmenging zal met geweld worden gekeerd Koningin Juliana op de thuisreis Aantal werklozen met 29375 gestegen Broekman snelste in Oslo Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2678 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 11 JAN. 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek. Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp- J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. beginnen, de inleidende bespre kingen tussen Amerika en Rus land over het plan van president Eisenhower voor internationaal overleg over het vreedzaam ge bruik uan atoomenergie. Dit plan kan het gezicht van de wereld in korte tijd grondig ver anderenen het kan de angst van de gezichten wegnemen MIDDELBURG, 11 Jan. Het is bijna een jaar geleden dat de naam Schouwen op de voorpagina's van vele dagbladen ter wereld in grote letters stond afgedrukt: dit eiland werd het symbool van de ver woestende werking die de zee-had gehad in die eer ste nacht van Februari 1953. Vandaag staat die naam Schouwen weer op de voorpagina's: ditmaal om de wil tof herstel tot uit drukking te brengen. Het was 29 April 1953 toen de Reconstructie-commissie Schouwen-Duiveland werd ingesteld. Het was haar taak een inventaris van het eiland op te maken en, overeenkomstig haar naam, wegen aan te geven voor herstel. Welnu, de com missie heeft haar werkzaamheden voorlopig afgeslo ten met het aanbieden van een zeer lijvig rapport (179 bladzijden) waarin vrijwel alles aan een diep gaande beschouwing is onderworpen en waarin conclusies worden getrokken, welke het uitgangs punt kunnen vormen voor een harmonische ontwik keling van de samenleving in al haar facetten op dit zo zwaar getroffen eiland. Het is een studie, ver deeld in acht hoofdstukken, zo grondig als nog maar zelden is verschenen. En toch is de conclusie, of lie ver: de grote lijn in de conclusies, eenvoudig en voor de hand liggend: geef het eiland goede verbindingen! Goede verbindingen onderling, goede verbindingen met de rest van Zeeland, goede verbindingen met overig Nederland alleen daardoor zal een gezonde opbouw van het eiland mogelijk zijn! Mr dr A. J. J. M. Mes voorzitter BERLIJN, 9 Januari - De kans is groot, dat de grote vier tijdens hun Berlijnse conferentie zullen spreken over het verdere lot van zeven Duitse oorlogsmisdadigers, die nog in de gevangenis van Spandau opgesloten zitten. De drie Westelij ke hoge commissarissen overwegen voor te stellen een verlichting van de straf te bespreken. Bondskanse lier Adenauer had de hoge commis sarissen Vrijdag verzocht deze zaak te bezien. Het gaat hier o.m. om be ruchte figuren als Hess, Von Neu- rath en de gewezen groot-admiraal Raeder, Van beide laatsten is be kend, dat hun gezondheidstoestand slecht is. Inmiddels hebben de vertegenwoor digers der grote vier vanmorgen in het Russische hoofdkwartier in Oost-Ber- lijn weer vergaderd om te zoeken naar een voor a lie partijen aanvaardbare vergaderplaats. Uit het communiqué, dat na afloop is uitgegeven blijkt, dat men nog geen overeenstemming heeft kunnen bereiken. Er is Zaterdag meer dan acht uur gepraat, doch nog altijd zonder resultaat. Ai is dan gezegd, dat de besprekingen voortdurend in vriendschappelijke sfeer plaats hebben, deze vriendschap schijnt men maar niet aanstonds in daden te kunnen omzetten. OOSTENRIJK. De Oostenrijker dr Josef Schoner, die de rang van ambassadeur heeft, zal naar Berlijn gezonden worden als de grote vier er h in bijeenkomsten hou den. De Oostenrijkse regering heeft Engeland, Frankrijk, Amerika en de Sowjet-Unie verzocht om dr Schoner te raadplegen sis Oostenrijkse vraag stukken ter sprake komen. DJAKARTA, 11 Januari Naar P.I.-Ancta verneemt, zouden behalve de 10 Nederlanders, die vorige week zijn gearresteerd ook Chinezen, Ara bieren en Indonesiërs zijn aangehou den en vastgezet. De arrestaties heb ben zowel in Djakarta als in Bandung plaats gevonden. Bijzonderheden zijn nog altijd niet bekend gemaakt. Alleen is verklaard, dat het onderzoek met voortvarend heid geschiedt, zodat dit spoedig kan zijn voltooid. DE BILT ZEGT: Enkele buien. DE BILT, 10 Januari Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Ma tige tot krachtige en aan de kust nu en dan harde wind tussen West en Noord. Weinig verandering in tempe ratuur. WATERSTANDEN Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag: Zon op 8.44 u., onder 16.52 u. Maan op 11.27 u., onder 1.37 u. Hoogwater Dinsdag 12 Jan.: Vlissingen: 6.49 u. 1.88 m., 19.28 u. 1.94 m. Terneuzen: 7.21 u. 2.11 m., 19.56 u. 2.18 m. Wemeldinge: 8.33 u. 1.59 m., 21.05 u. 1.76 m. Zierikzee: 8.10 u. 1.39 m.f 20.48 u. 1.56 m. We moeten op deze Maandag (waarom toch geeft men een dergelijk rapport op Zaterdag vrij?) volstaan met een zeer beknopte opsomming van de voor naamste conclusies. Morgen hopen wij uitvoeriger op de verschillende onder delen te kunnen terugkomen. Deze conclusies kunnen als volgt worden' samengevat: Bevolking, Het rapport constateert dat het met het bevolkingsverloop droef gesteld is. Het aantal bewoners nam in de laatste 70 jaren slechts met 4 pet toe, tegen de bevolking van Nederland met 150 pet! Het geboortecijfer ligt aan zienlijk lager dan in overig Nederland en de veroudering van de bevolking wordt nog in de hand gewerkt door het verschijnsel dat vele ouderen, die elders hebben gewerkt, na hun pensionnering naaf het eiland terugkeren. Zorg baart vooral de ook elders in Zeeland waar te nemen trek der jongeren naar andere delen van Nederland, waar meer kansen liggen. Men wil dit laatste verschijnsel verbeteren door het landbouwonderwijs uit te breiden (gedacht wordt aan oprichting van een landbeuwwinterschool), door het visserijonderwijs ter hand te doen nemen en door wat het be langrijkste is het economische leven op het eiland een betere grondslag te geven. Industrie. Men acht het niet goed mogelijk en waarschijnlijk ook niet gewenst grotere bedrijven naar het eiland te trekken sanering van deze sector van het economische leven verwacht men van een ontwikkeling der ambachtsbe- drijven tot klein-industrieën. Daarnaast wil men komen tot een modernisering van de vlasindustrie, waarbij men het oog heeft op een coöperatieve bedrijfs vorm welke zal kunnen beschikken over voorlopig één zwingelturbine. Landbouw. Zonder herverkaveling acht de Reconstructiecommissie het herstel van Schouwen-Duiveland een onmogelijkheid. Voor de bedrijven in Duiveland, in Zonnemaire en Dreischor en in de kop van Schouwen acht men een minimum grootte van plm. 7 ha. noodzakelijk, in overig Schouwen 9 ha. Het fruitteelt- areaal kan uitgebreid worden, mits aan bepaalde voorwaarden wordt vol daan, waarvan het beschikbaar zijn van zoet water wel de voornaamste is. Door de herverkaveling zal het noodzakelijk worden, dat 2500 ha. cultuur grond elders beschikbaar komt voor hen, die geen plaats meer zullen kun nen vinden op het eiland. Verbindingen, Zoals gezegd, draait het hele rapport eigenlijk om deze ene vraag: „Hoe kan men betere verbindingen tot stand brengen?" Want zonder die is van al die andere maatregelen weinig nuttig effect te verwachten. Welnu, éen van de conclusies, die op het ogenblik de eilandbewoners zelf levendig zal interesseren is deze, dat de tram zal moeten plaats maken voor de bus. En dat niet in de toekomst maar nu! Andere voorstellen zijn: concentratie van de havens tot enkele goed ge outilleerde havens; modernisering en verbetering van het wegennet (een hoofdweg in de richting Oost-West en een hoofdweg in de richting Noord- Zuid als de afsluiting der zeegaten een feit zal worden). En zeer behoorlijke wegen naar de havens die niet aan deze hoofdwegen liggen. Wat de bootverbindingen betreft, men wil „de val" als afzonderlijke veer haven voor de provinciale boot aangemerkt zien; met het plan-Argelo kan men zich overigens vrijwel volledig verenigen. Een tweede verharde startbaan op het vliegveld Haamstede acht men on nodig; wel wil men een grasbaan aanleggen voor de sportvliegerij. Spoedige automatisering van het telefoonnet wordt met klem aanbevolen. Bebouwing. Spectaculair is het voorstel om het aantal gemeenten terug te brengen van 18 tot 5 of 6! Verder wil men de niet-agrarische bewoning in, enkele flinke dorpskernen concentreren. En wat de woningbouw betreft wil men afbraak van de beschadigde één- en tweekamerwoningen en vervanging door vol waardige huizen. De opbouw van het landschap en het aanbrengen van doelmatige be planting heeft alle aandacht. Sociale en maatschappelijke zorg. In het rapport is veel aandacht besteed aan maatschappelijk werk, aan de zorg voor ouden van dagen, aan het jeugdwerk, aan lectuurvoorziening en aan culturele voorzieningen. Men heeft ruw becijferd dat er voor 150 bejaarden huisvesting in een pension-tehuis zal moeten worden gevonden; Haamstede, Zierikzee en Nieu- werkerk zuuen, als deze cijfers kloppen, de plaatsen zijn, waar deze tehuizen zullen moeten verrijzen. Bovendien zal het ziekenhuis Noordgouwe binnen enkele jaren dienst kunnen gaan doen als verpleeghuis. Voor de jeugd streeft men naar het inschakelen van jeugdleiders en een vernieuwing van de methodiek; er is op korte termijn behoefte aan ver enigingsgebouwen, sportvelden, zwembaden, gymnastieklokalen, en derge lijke. Men wil daarbij echter de bestaande jeugdorganisaties niet in een hoek drijven! In elke plaats van enige betekenis wil men een dorpshuis gesticht zien. Overigens wordt van het maatschappelijk werk gezegd, dat hier primair een taak ligt voor het kerkelijk en particulier initiatief. Wat de gezondheidstoestand betreft, men wil onmiddellijk na de terugkeer de bevolking op t.b.c. doen onderzoeken. Het aantal tandartsen en het aantal kraamverzorgsters zal moeten worden opgevoerd. Recreatie. Er dient naar gestreefd te worden het recreatiegebied in de Westhoek van Schouwen verder te ontsluiten. Men schat dat het aantal vacantiegangers in dit gebied in 1973 zestig- tot tachtigduizend zal bedragen en het aantal dagjesmensen in dat jaar 250.000. Om die stroom te kunnen opvangen be pleit men niet alleen de bouw van villa's, hotels en particuliere zomerhuisjes, maar ook die van gezins-kamphuizen, kampeereentra, jeugdherbergen, enz. Een jaarlijkse stijging van inkomsten uit deze sector van vier tot vijf millioen gulden zal hiervan het resultaat zijn. Maar ook hier geldt dat behoorlijke verbindingen onontbeerlijk zijn! HELSINKI, 9 Januari De Neder landse gezant in Finland, de heer A. J. Th. v. d. Vlugt is Vrijdagavond in Helsinki op 59-jarige leeftijd tenge volge van een hartaanval overleden. Donderdag zal zijn stoffelijk overschot naar Nederland worden overgebracht om te worden bijgezet in het familie graf op het landgoed „Tongeren" te Epe. Voor het stoffelijk overschot per vliegtuig naar ons land komt, zal in Helsinki een herdenkingsdienst wor den gehouden, waarbij ook president Paasiviki aanwezig zal zijn. Van de kerk naar het vliegtuig krijgt de stoet een militair escorte. Abraham- Jan Th:odoor v. d. Vlugt werd in 1894 te Leiden geboren. Zijn diplomatieke loopbaan begon in 1912, toen hij aan het Nederlandse consu laat te Bordeaux werd benoemd. In 1920 werd hij vice-consul van Finland te Utrecht, later consul te Den Haag en tot 1946 consul-generaal. In dat jaar ging hij als gezant voor ons land naar Helsinki. Polder Walcheren MIDDELBURG, 9 Januari De al gemene vergadering van de Polder Walcheren, die vanmorgen in spoed eisende buitengewone vergadering bij eenkwam, heeft ir H. Visser te Gro ningen benoemd tot ingenieur van de Polder als opvolger van ir A. G. Wiers- ma. Ir Visser* die op 2 Juli 1921 in Wijchen werd geboren, studeerde in Delft en jkwam op 21 October 1946 in dienst van de Polder Walcheren als adjudant-ingenieur. Op 1 November 1952 ontving hij eervol ontslag we gens zijn benoeming bij de dienst van gemeentewerken in Groningen. Hjj bekleedde toen de rang van ingenieur. Gerekend kan worden, dat ir Visser op 1 April a.s. in dienst zal treden. Op verzoek van de voorzitter, mr dr R. W. Graaf van Lynden, herdacht men aan het begin der vergadering Staande de overleden commissaris W. Verhage Pzn. te Koudekerke. De voor zitter sprak enkele woorden van na gedachtenis. Daarna ging men m besloten zitting. Na de heropening werd medegedeeld, dat ir Visser was benoemd. Vervol gens was er weer een besloten ver gadering. Na de tweede heropening deelde Graaf van Lynden mede, dat het dagelijks bestuur was gemachtigd de 5 pCt salarisverhoging aan het Pol- derpersoneel uit te keren in afwach ting van een definitief besluit, dat nog aan de leden zal worden toegezonden. ROME, 10 Januari Een Brits passagiersstraalvliegtuig van het type Comet is Zondag ongeveer 25 km van Portoferrajo, de hoofd plaats van Elba, in de Middellandse Zee neergestort, met 29 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Volgens vertegenwoordigers van de „British Overseas Airways Corporation" (B.O.A.C.), de maat schappij waaraan het toestel behoort, was er Zondagavond geen hoop, dat er overlevenden zouden worden gevonden. Het vliegtuig was op weg van Singapore naar Londen. Het was om half elf uit Rome ver trokken. Aan boord bevond zich o.a de beken de Australische schrijver, Chester Wil mot, auteur van „Struggle for Europe" en voormalig oorlogscorrespondent van de B.B.C, TIEN KINDEREN. Er bevonden zich tien kinderen onder de inzittenden. Men neemt aan, dat de meesten zich naar En geland begaven na een bezoek aan hun ouders in het Oosten tijdens de Kerstvacantie. Er waren ook vrou wen aan boord. Tot Zondagavond waren vijftien lijken geborgen, voornamelijk door een Italiaanse vissersvloot. Het zoe ken werd omstreeks acht uur des avonds gestaakt. Een tiental vlieg- TOKIO, 10 Januari. Naar mate de 23e Januari nadert (de dag waarop volgens de wapenstilstandsovereenkomst de krijgsgevangenen, die weigeren naar hun land terug te keren moeten worden vrijgelaten) komt Korea weer in het middelpunt van de belangstelling te staan. De minister van Buiten landse Zaken van communistisch China, Tsjoe en Lai, heeft Zaterdag voor de radio het oude liedje weer eens gezongen, alleen schijnt hij nu haast te hebben. Drie dingen stelde hij voor, die overigens helemaal niet nieuw zijn. Allereerst wil hij, dat de besprekingen te Panmoendjon worden hervat en dat in afwachting van de politieke conferentie over Korea de uiteen zettingen aan de krijgsgevangenen weer zullen beginnen. Tenslotte is zijn derde (en blijkbaar zeer vurige wens) dat er binnenkort een conferentie van de grote vijf komt, waarhij de Chinese communisten met de grote vier aan de conferentietafel kunnen gaan zitten. tuigen, vissersschepen en Italiaanse marineschepen namen aan de opspo ring deel. De verongelukte machine, die bij de vliegtuigbestuurders bekend stond als „Toke Peter", is het toestel, waar mee op 2 Mei 1952 de eerste geregel de dienst met straalvliegtuigen tus sen Londen en Z.-Afrika werd ge opend. Het stortte kort na elf uur neer. Het weer was prachtig. Politie functionarissen te Pinmbino, een nabij het gebied van het ongeluk gelegen, kustplaats, verklaarden, dat de ma chine in brand scheen te staan, toen zij in zee stortte. Men had eerst ex plosies gehoord. DE VIERDE. Dit is de vierde Comet, die is neer gestort. In Mei j.l. ging een toestel van dit type verloren bij een zware storm in de omgeving van Calcutta. Alle 43 inzittenden kwamen om het leven. Op 3 Maart van hetzelfde jaar ver ongelukte een Comet van dé „Canadian Pacific Airlines" bij Karatsji, hétgeen aan 11 personen het leven kostte. Op 26 October 1952 stortte een Co rnet van de B.O.A.S. neer na van het vliegveld van Rome opgestegen te zijn. Er waren geen mensenlevens te be treuren. Zowel in Londen als in Washington was het commentaar schaars. Wat be treft het hervatten van de enkele we ken geleden afgebroken besprekingen te Panmoendjon zei men alleen, dat dit de voortdurende aandacht heeft. AFGEWEZEN, Tsjoe en Lai's verzoek om hervatting van de uiteenzettingen aan de gevan genen ging vooraf aan een officieel verzoek gedaan door de Noordelijken in de wapenstilstandscommissie, die van daar vergaderde. De verbondenen heb. ben er zonder meer de wensen van de communisten afgewezen. Ze hebben de tijd gehad tot 23 December j.l., zoals afgesproken was, en de verbondenen willen daarop niet meer terug komen. 's-GRAVENHAGE, 11 Jan. Koningin Juliana en de vier prin sessen hebben gisteravond om kwart over zes per postauto Grindelwald, waar zij hun wintervacantie hebben doorgebracht, verlaten. Zij vertrok ken om half acht per trein uit In terlaken en worden vandaag in de loop van de dag in ons land ver wacht. DREIGEMENT. De bevelhebber van het achtste leger in Korea, generaal Maxwell Taylor, heeft inmiddels de communisten ge waarschuwd. Hij zei, dat wanneer zij zich zouden mengen in het vrijlaten van de gevangenen op 23 Januari a.s. en daartoe de neutrale zóne zouden binnentrekken om met geweld de uit voering van het besluit der verbonde nen te verhinderen, dit zou kunnen lei den tot een totale hervatting van de Koreaanse oorlog. 's-GRAVENHAGE, 9 Januari Ten gevolge van het winterseizoen is het aantal werklozen in ons land in De cember toegenomen met 29.375. Dit blijkt uit de aanwas van het aantal mannelijke arbeidskrachten dat geen werk heeft van 66.326 tot 91.206 en het aantal op door de D.U.W. gesubsi dieerde objecten werkzame personen van 15.911 tot 20.406. In vergelijking tot eind 1952 ligt het werklozencijfer 55.000 lager. Deze aan zienlijke daling is een gevolg van de uit de watersnood voortvloeiende werkgelegenheid, de gunstige weers omstandigheden en de opvallende con junctuurverbetering in enkele takken van het bedrijfsleven. OSLO, 11 Januari. Kees Broek man, onze grote nationale favoriet voor het Europese schaatskampioen schap heeft Zaterdag op de tweede en laatste dag van de landenwedstrijd NoorwegenNederlandZweden op nieuw getoond in welk een prachtige vorm hij is. Vrijdag versloeg hij de Noorse crack Andersen op de 5000 m., Zaterdag was de zege van de Neder lander over de Noor nog overtuigen der bij de strijd op de 10.000 m. Hoe goed Broekman gereden heeft blijkt wel uit het feit, dat hij in het per soonlijk klassement bovenaan kwam te staan. Andersen moest met een derde plaats genoegen nemen. Wim van der Voort, die de eerste dag niet best had gereden, gooide er Za terdag een schopje op en wist op de 1500 m. Andersen te kloppen. Ook Ge rard Maarse en Wim de Graaff deden het best en beiden slaagden er in op diverse afstanden hun persoonlijke re cords niet onaanzienlijk te verbeteren. PRACHT TIJDEN. Broekman kan met recht trots zijn op de prestatie tijdens de landen wed strijden. Zowel op de 1500, de 5000 als de 10.000 m. noteerde hij de snelste tijden van alle deelnemers. De 10.000 m. wist hij te rijden in de pracht tijd van 17 min. 13.1 sec. Het offensief van de Vietminh- opstandelingen, waardoor op 23 Decem ber Indo-China in twee delen -werd gesplitst, is tot staan gebracht, zo heeft de bevelhebber van de Franse troepen, in midden-Laos, generaal Franchi, Zondag verklaard. >*- In enkele regels melden wij nog DAT de laatste dagen gróte zwermen wilde duiven over het Zeeuwse land trekken en dat deze vredelievende dieren in het bijzonder ver zot zijn op de spruitjes, die nog op de akkers staan. En de spruitenkwekers maar duiven wegjagen. DAT de Westkappelaars blij werden verrast door de eer ste klanken, die de nieuwe stadhuisklok over het dorp strooide. De nieuwe klok zong een lied, het lied van het herstel van Westkapelle. DAT, en dit is niet zo vreugdevol, het aantal werklozen in Zeeland in een maand tijd meer dan ver dubbeld is. Het aantal be droeg per 31 December 1953 1907 en per 30 November 851. Maar, dit moet er nog bij gezegd worden, een jaar geleden bedroeg het aantal werklozen in de provincie 3558. Dan komen we er dit jaar toch niet slecht af. DAT, om nog even bij wat droge, maar toch interessan te cijfers te blijven, in Ter neuzen het vorige jaar 4370 zeeschepen en 41.262 binnen vaartschepen werden ge schut. DAT, en het probleem van de verkeersveiligheid doemt weer op, in Axel Zaterdag de 70-jarige weduwe N. Bak ker aangèreden werd door een auto, bestuurd door de garagehouder S. D. uit Ter neuzen. De vrouw moest ernstig verwond naar het iekenhuis worden vervoerd. DAT het Zaterdag op ver- scheide plaatsen erg glad was en de chauffeur van de bus van de fa. de Baar uit Goes dit pas in de gaten had toen hij bij Kloetinge met werkmensen- uit- Arnemui- den in zijn bus in de sloot lag. Gelukkig werd niemand gewond. DAT deze gladheid een fruithandelaar uit Goes een gebroken as van zijn auto heeft gekost. Bij Bergen op Zoom moest deze chauffeur plotseling remmen en zijn wagen zwiepte dwars over de weg. En heel merkwaar dig bleek dit belangrijke on derdeel van zijn wagen ge broken te zijn. Het kan raar gaan. DAT de P.Z.E.M. maar trots is op de in aanbouw zijnde centrale te Vlissingen. Zaterdagmiddag is het nieu we bedrijf aan personeelsle den uit de gehele provincie getoond. De nieuwe week, die eigenlijk maar triest is begonnen, kunnen andere employé's van de P.Z.E.M. plezierig beëindigen want dan zijn zij aan de beurt om de trots van de maatschappij te bezichtigen. En wat ons betreft, een stukje blauwe lucht krijgen we vast deze week nog wel te zien.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1