T ZEEUWSE PLAKKEBORO Goes krijgt fraaie brandweerkazerne aan de Brouwersgang Meer dan 1000 ha boomgaard moet opnieuw worden ingeplant 'T SPIEGELTJE - Er wordt steeds meer gebouwd Zeeuwse collecte op 1 Februari De heer M* de Valk is Zaterdag a*s* 40 jaar in overheidsdienst Zaterdagvoetbal afgelast B AA YENS UW OPTICIEN GRABBELTON NOTEERT U f EN TEN SLOTTE Bouw van modern wachtlokaal aan de Koepoort In Hansweert moeten dertig huizen herbouwd worden, 45 varkens oingekomen Middelburg Goes Bijscholingscursus voor wijkverpleegsters. Drukbezochte fruitteeltdag te Goes Zeelands proeftuin wordt landelijk proefstation EEN UITKOMST VOOR MAAGLIJDERS C.R. MAAGTABLETTEN Zaterdag 9 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Opbrengst voor jeugdwerk en jeugdzorg De Commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, heeit een brief geschreven aan alle Zeeuwse gemeentebesturen, waarin hij hun medewerking Inroept voor de tweede Zeeuwse collecte, die in de eerste week van Februari zal worden gehouden. „Ik zou deze Zeeuwse collecte voor maatschappelijke en culturele doeleinden zeer nadrukkelijk in het teken van de dankbaarheid willen «tellen en zou mij dan ook geen betere datum voor een groots opgezette geldinzame ling kunnen denken dan de gedenkdagen in Febr. 1951", «o schrijft de Commissaris. In de brief wordt ook ge zegd wat het doel van de collecte ditmaal is: de op brengst zal bijna geheel worden bestemd voor het jeugdwerk en de jeugdzorg in onze provincie. Jhr de Ca sembroot zegt daarvan „Hoewel ik het grootste ver trouwen heb ik de Zeeuwse jongeren is het geenszins on denkbaar, dat de ramp en zijn naweeën, juist door zijn desorganiserende werking, de jeugd in psychisch op zicht ongunstig beïnvloed heeft. Het herstel en de ver nieuwing van onze provincie zouden in feite tot misluk king gedoemd zijn, wanneer wjj daarbij niet tevens onze volle aandacht zouden wij den aan de opgroeiende ge neratie. Het behoeft wel geen betoog, dat de te ver wachten offerbereidheid van de Zeeuwse bevolking een naamloze zal moeten zijn. Er zullen dus geen publicaties over de opbrengst per ge meente worden gedaan. Ik Verzoek U het daarheen te leiden, dat in Uw gemeente de collecte, bij voorkeur een huis-aan-huis-collecte ge combineerd met een straat- collecte, zal plaats hebben op 1 Februari 1954 en zo dit onmogelijk is dan toch zeker in de loop van de eerste week van deze maand". De Commissaris herinnert in zijn brief aan de rampza lige dagen in Februari 1953, toen wij ons allen in volle ernst afvroegen hoe we ooit de gevolgen van een calami teit van dergelijke omvang weer te boven zouden ko men, maar ook aan de grote offerzin in binnen- en bui tenland en aan de onver moeibare ijver van allen, die aan het herstel der dijken hebben gewerkt. „Nu de be klemming van deze ramp zalige Februari-dagen enigs zins van ons geweken is, lijkt het mij juist, dat wij slechts een antwoord kunnen geven aan de offerzin van zo ontelbaar velen en wel door nu ook zelf van onze offerzin blijk te geven". verzorgd. Reeds kort na het verschijnen der affiche wer den tastbare resultaten ge boekt. Voorts zijn plannen ont worpen voor tentoonstellin gen in een drietal grote ste den van ons vaderland, w.o. Amsterdam. Op deze ten toonstelling zal veel fotoma teriaal van het eiland te be zichtigen zijn. Kruiningen. Dinsdag 12 Januari a.s.: Raadsvergade ring. Kapelle. Donderdag 14 Januari a.s „Obadja": Film- Boomplantactie wordt WOtdt flink aangepakt avond bestrijdingsmiddelen. Goes. Vrijdag 15 Januari a.s. Vrij Evangelisch Ver. ge bouw 7.45 u.: leidersvergade- De boomplantactie voor Schouwen-Duiveland wordt door de propagandacommis- sie van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" zeer krachtig aangepakt. Over 't gehele land zijn affiches verspreid, voorstellende een boer. Deze fraaie affiche is ontworpen door de bekende tekenaar Eppo Doeve. Am sterdam heeft de samenstel ling en de verzending ervan ring C.J.M.V.-jongensleiders Bevelanden en Tholen. Zierlkzee en Bruinisse: resp. Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Januari a.s.: Sa menkomsten Ned. Herv. Vrouwenverenigingen op Schouwen en Duiveland. Spreekster: mevr. J. A. de Ru-Dronkers te Rotterdam. Misschien zullen op 1 Februari a.s. in enkele plaat sen van onze provincie samenkomsten worden ge houden ter herdenking van de ramp, die Zeeland een jaar geleden zo smartelijk trof. Het is, zo vernamen wij, niet de bedoeling een provinciale herdenking vanwege het Provinciaal Bestuur te organiseren, om dat dit college daartoe het partciulier initiatief alle gelegenheid wil laten. Men weet, dat daarvoor een mooi plan bestaat. In de Grote Kerk van Goes zal op de avond van 1 Februari het Requiem worden uit gevoerd door verschillende koren uit de hele provin cie en dit belooft een bijzonder stijlvolle herdenking te worden. Wij geloven, dat het goed gezien is niet over te gaan tot de instelling van een jaarlijks terug kerende provinciale herdenkingsdag, omdat die zo licht een min of meer gedwongen karakter zou dra gen. Wanneer men ziet wat er is overgebleven van de nationale herdenking van al degenen, die in oorlog en bezetting hun leven gaven, dan wordt men enigs zins bevreesd om daaraan nu nog eens een herden king toe te voegen. Het is niet onmogelijk, dat dit sommigen wat al te nuchter en zakelijk klinkt laten wy hun mogen antwoorden, dat naar onze me ning het in stilte herdenken van al de onzen, die in de golven hun graf vonden, deze herdenking het zin volst doet zijn. Een dag van stilte en inkeer, van ge bed voor de achtergeblevenen en van bezinning op de weg, die voor ons ligt: dat zij telkenjare de le Fe bruari. Dit jaar zal deze dag een bijzonder karakter dragen door de Zeeuwse collecte voor de jeugd. Laat het een demonstratie van offervaardigheid worden! Het hulppostkantoor van de P.T.T. te Kapelle heeft 'n ware gedaanteverwisseling ondergaan door een ingrij pende verbouwing. Er is een stuk aangebouwd en alles is veel lichter en ruimer ge worden. Er is nu ook een behoorlijke wachtruimte, terwijl er ook enkele loket ten zijn aangebracht. Een grote verbetering daar op Kapelle'. In Arnemuiden is men druk bezig met de ver vaardiging van miniaturen voor de Walcheren-maquet- te. Er komen er o.m. van het gemeentehuis, van de Ned. kerken van Arnemuiden en Kleverskerke, van een ge deelte van het Marktplein, van de molen en van de scheepswerf van de gebroe ders Meerman. Verschillen de verenigingen hebben al deelname toegezegd aan het défilé, dat gedurende de feestelijkheden voor Konin gin Juliana te Middelburg zal worden gehouden. Uit Scherpenisse wordt gemeld, dat de reeds vergevorderde bouw van de lagere land bouwschool tengevolge van de vorst is gestaakt. Voor 't examen derde stuurman gro te handelsvaart is geslaagd de heer D. Hannewijk, leer ling der „De Ruyterschool" te Vlissingen. De heer I. Boone, ouderling der Ned. Herv. Gemeente te Arne muiden, heeft ontslag geno men. De actie voor het Ned. Bijbelgenootschap in Kapel le heeft een mooi resultaat opgeleverd. Er konden 16 nieuwe leden en 85 begun stigers worden ingeschreven, terwijl er f21,95 aan giften werd ontvangen. In de Ned. Herv. gemeen te te Renesse is als ouder ling herkozen de heer A. G. de Ruiter en als diaken de heer M. L. de Feiter. In plaats van de heren J. M. Bienefelt en J. L. v. d. Hoek werden als notabelen gekozen de heren J. J. Pad mos en H. J. Simons. werd ons gemeld dat in de maand December in St. An- naland 80 vergunningen voor huisslachting werden uitgereikt en in Dreischor 15 GOES, 9 Januari. In Maart zal men in Goes beginnen met de bouw van de nieuwe brandweerkazerne, die men nog dit jaar in gebruik hoopt te nemen. Het gebouw zal verrijzen aan de Brouwersgang en wel op het terrein van de vroegere tuinderij. De Brouwersgang zelf zal mettertijd ver breed worden, waarbij de oude brandweerkazerne en de openbare kleuter school alsmede het magazijn van de heer J. Gunst zullen worden afgebroken. Zo zal voor de kazerne een ruim plein ontstaan waar de brandweer gemak kelijk kan manoeuvreren. Op bijgaande foto ziet men het nieuwe gebouw. De torenzijde is aan de Brouwersgang gelegen en het ge bouw is hier 12 meter diep. De toren zelf, waarin de brandslangen worden gedroogd, is 15 meter hoog. De breedte van de voorgevel is 16 meter voor de garage aan de linkerzijde en SM meter voor het gebouw naast de toren. Er komen vier ruime garages in voor het rijdend materieel. Achter in deze garages bevindt zich een goot voor de brandweerslangen, die uitmondt in de toren. De ingang van het gebouw naast de garages ziet men naast de toren. Men komt in een hal met links daar van een centrale meldingspost en rechts een ruim waslokaal. Rechts achter de hal bevindt zich een maga zijn en werkplaats en links (op de fo to het tweede raam van rechts) is een kamer voor het personeel. Op de bovenverdieping liggen een grote leskamer, een bergruimte en een ruim magazijn. De toren zelf bestaat uit drie verdiepingen. De bouw is goedgekeurd en de nood zakelijke grondboringen zijn reeds verricht. Ook voor de Bescherming Burgerbe volking is dit gebouw van groot belang. Mocht het onverhoopt nodig zijn, dan kunnen op de bovenverdieping steeds manschappen worden gehuisvest om bjj gevaar onmiddellijk te kunnen Ingrijpen. Voor Goes betekent deze bouw zeker een aanwinst. KRUININGEN, 8 Jan. De raad zal Dinsdag o.m. een voorstel be handelen tot het op een andereplaats herbouwen van de woningwetwonin gen aan de Julianastraat te Hans- weert. Het ligt in de bedoeling aan architect M. J. le Clercq opdracht ta geven voor het maken van een plan voor de herbouw van de 30 huizen. Zes woningen kunnen ter plaatse worden herbouwd. De herbouw van de rest dient elders te geschieden. De raad moet de plaats aangeven, waarna in een volgende raadsverga dering besloten kan worden tot ver koop van grond aan de woningbouw vereniging. In de raadsvergadering zal ook aan de orde komen een voorstel om Ged. Staten te verzoeken de begroting van de Centrale Dienst Bevelanden niet goed te keuren. B. en W. zijn het n.l. niet eens met de salarisregeling van het districtshoofd te Kruiningen. Er is voorts een verzoek om aan koop van bouwgrond ontvangen van de Stichting „Ons Dorpshuis". Tenslot te zal worden voorgesteld de C.J.M.V. te Hansweert subsidie te verlenen voor de bibliotheek. Ingezonden Mededeling (adv.) Jongen van Nieuwerkerk werd hoofdinspecteur van politie Een leven in dienst van de gemeenschap MIDDELBURG, 8 Januari. Op Zaterdag 16 Januari a.s. hoopt de heer M. de Valk, hoofdinspecteur der gemeentepolitie te Middelburg, een niet- alledaags jubileum te vieren. Hij zal dan n.l. het feit herdenken, dat hij precies 40 jaar geleden in overheidsdienst is getreden en al wil de heer de Valk er allerminst een feest van maken, onopgemerkt zal deze bijzondere dag toch niet voorbijgaan. Dat is volkomen te begrijpen: velen zullen deze zeer geziene en humane politieman hun waardering willen doen blijken voor zijn werk In het belang van de gemeenschap. Dat zal gebeuren tijdens een receptie in het Chr. Militair Tehuis aan de Zuidsingel van half vier tot half zes. Het mag (al zal de heer de Valk het zelf misschien helemaal niet pret tig vinden) toch wel eens worden ge- z-„d, dat allen, die de jubilaris ken nen, diep respect hebben voor de car rière van deze eenvoudige jongen uit Nieuwerkerk, die alleen maar de la gere school volgde en daarna nog wat herhalingslessen, om op zijn 19e jaar als dienstplichtig soldaat zijn Vorstin en vaderland te gaan dienen. Soldaat de Valk voelde erg veel voor de be- roepsdienst. Hij kreeg zijn zin: op 1 November 1918 werd hij dienstplich tig soldaat en mocht hij een oplei dingscursus voor beroeps-sergeant vol gen in Kampen. Op 1 September 1919 ging hij als beroeps-sergeant over naar het Corps Politietroepen. groepscommandant. Bij dat onderdeel van ons toen malige leger heeft hij het grootste ge deelte van zijn diensttijd door gebracht. Groot is het aantal militai ren, dat van hem instructies heeft ge kregen. Van April 1920 tot Mei 1922 is de heer de Valk groepscommandant der Politietroepen in Sluis geweest. Toen daar de grensbewaking werd op geheven, werd hij overgeplaatst naar Vlissingen, waar hij in 1924 comman dant van de Politietroepen werd en dat bleef tot 1939. In 1926 werd de heer de Valk sergeant-majoor entwee jaar later volgde zijn bevordering tot adj udant-onder-of ficier. Op 12 Augustus 1940 trad de aan staande jubilaris in dienst bij de gemeentepolitie van Middelburg. Zijn rang werd: hoofdagent met de titulaire rang van adjunct-inspec teur. Het was voor een „goed" po litieman een moeilijke tyd: de heer de Valk zou er veel van kunnen vertellen. Hij wil dat zelf niet, maar ons is wel van andere zijde bekend, dat men op hem kan rekenen! Een paar dagen na de bevrijding (op 11 November 1944) werd de heer de Valk door het M.G. belast met de waarneming van de leiding van het Middelburgse politiecorps. En per 1 December van dat jaar volgde zijn benoeming tot hoofdinspecteur. Hij bleef waarnemend commissaris tot de terugkeer van de heer Fonteine op 15 Mei 1945. Na diens vertrek in Augustus 1946 werd de hoofdinspec teur opnieuw waarnemend commissa ris tot 1 Februari 1947, toen de heer Reneman commissaris werd. Meester op vele wapens. De heer de Valk was meester op vele wapens letterlijk en figuur lijk! In de twintiger jaren liep hij zes maal mee in de Vierdaagse en in 1931 behaalde hij het N.O.C.-vaardigheids- diploma. Voor zijn langdurige trouwe diensten bfj de Politietroepen ontving hij in 1939 de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De jubilaris is dankbaar, zo zei hjj ons, voor al hetgeen hij in die 40 jaar èn als militair èn als politie man heeft mogen doen. Hij is wars van alle mooie woor den, omdat bij niets meer dan zijn Varkensmesterij te Colijnsplaat uitgebrand COLIJNSPLAAT, 8 Jan. Van morgen om 10 uur is brand uitgebro ken in de varkensmesterij van de heer W. de Buck te Colijnsplaat. Het vuur vond in de grote hoeveelheid stro, die opgeslagen was op de zolder van de schuur, waarin de mesterij is onder gebracht, gretig voedsel. Hoewel de brandweer zeer spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat van de 75 varkens en biggen er slechts 30 konden worden gered, zodat 45 dieren jammerlijk in de vlammen omkwamen. De brandweer kon tegen de laaien de vlamm'enzee weinig uitrichten en de schuur brandde totaal af. Geluk kig stond er weinig wind, zodat de belendende percelen geen direct ge vaar liepen. De heer de Buck was tegen brand verzekerd. AUTOBOTSING Donderdagmorgen omstreeks 11.30 uur kwamen in de bocht van de Noordweg by de bakkerij van de Broeke twee auto's met elkaar in botsing. De personenauto bestuurd door de heer J. C., komende uit de richting Middelburg, uitwekend voor een kolenwagen, kwam op de lin kerhelft toen juist de personenauto van de heer S.A.V. uit Middelburg in tegen gestelde richting aankwam. Een botsing was onvermijdelijk en beide auto's wer den beschadigd. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Geref. Politiek Verbond vergaderde In de ledenvergadering van het Geref. Pol. Verbond afd. Goes welke onder leiding stond van de heer H. H. v. d. Lindeheeft de heer K. C. van Spronsen gesproken over het onderwerp: „Centralisatie en decentralisatie", toegespitst op de Prov. Staten en de dit jaar daarvoor te houden verkiezingen. De heer Van Spronsen gaf een historisch over zicht van ontstaan en ontwikkeling der Prov. Staten en wees erop, dat onze grondwet de sporen der revo lutie draagt. Ged. Staten hebben meer invloed gekregen door de ad ministratieve rechtsspraak en zij hebben veel te zeggen bij de uitvoe ring van diverse wetten. Groen van Prinsterer, die zich sterk heeft ge keerd tegen de revolutionnaire ten- denzen in ons staatsbestel, heeft zeer terecht gezegd, dat het Staatsrecht zich heeft te conformeren aan Gods Woord en dient te letten op de his torie. Wegens de gesteldheid der terreinen zijn alle wedstrijden voor heden plicht deed, maar toch willen wij hem namens velen de verzekering geven, dat er grote waardering bestaat, zo wel bij de politie als bij het publiek, voor zijn optreden en voor de eer lijke en prettige wijze, waarop hij al tijd zijn taak vervulde! Hij heeft zijn carrière heus niet gekregen: het heeft hem vele offers en studie gekostl Districts-verpleegster Rheumabestrijding benoemd. GOES, 8 Jan. De door de be sturen van de Kruisverenigingen in Zeeland gevormde federatieve com missie voor de Rheumabestrijding benoemde met ingang van 1 Februa ri 1954 tot districts-verpleegster bij deze dienst Zuster G. M. Kloet, thans werkaaam in de Rheuma-afdeling van het Ziekenhuis Bethesda te Vlis singen. Zij zal zich metterwoon te Goes vestigen. GOES, 8 Jan. Dank zij een sub sidie van het Praeventiefonds konden door de Kruisverenigingen reeds en kele byscholingscursussen voor wijk verpleegsters worden gehouden. Was de vorige voor een belangrijk gedeelte gewijd aan de zorg voor de rheuma- patiënten, de cursus, die nu wordt ge geven, staat in het teken van de re validatie (de zorg voor de lichamelijk of geestelijk misdeelden en de pogin gen om hen te helpen volwaardige mensen in hun prestaties zo dicht mo gelijk te benaderen). Voor de wijkverpleegsters uit Zeeuwsch-Vlaanderen is dit onderwerp reeds in bijeenkomsten te Terneuzen behandeld. Voor de Zusters uit overig Zeeland wordt een cursus te Domburg georganiseerd. Deze Zusters zijn voor dit doel in twee grote groepen inge deeld. De eerste groep volgt de cursus van 7 tot 9 en de tweede die van 14 tot 16 Januari. De wijkverpleegsters zijn ondergebracht in Hotel Duinheu vel te Domburg. Eerste docent is de heer K. v. Dijk te Middelburg, Hoofdinspecteur-Direc teur der Districts Arbeidsbureaux in Zeeland over: Begrip en maatschappe lijke zijde der revalidatie. Over de medische zijde van de re validatie spreekt dr Te Riele te 's- Hertogenboseh en over de psychische zijde van dit vraagstuk dr Deodatus te Vlissingen. Op de cursus te Domburg wordt een proef genomen met de methode van groepsdiscussies. De leiding beiust bij de districts- vcipleegsters, dia een dergelijke cur sus reeds te Oosterbeek hebben ge volgd. De Kruisverenigingen doen, zoals de secretaris van de Prov. Zeeuwse Veren. Het Groene Kruis Donderdag j.l. bij de opening van de cursus op merkte, graag alles wat mogelijk is, om de wijkverpleegsters de voorlich ting te geven, die zij bij de volbren ging van hun verplegende en prae- ventieve taak nodig hebben. WACHTLOKAAL Een even zo belangrijke aanwinst i» het plan tot bouw van een wachtlo kaal aan de Koepoort waarvan we te vens een foto publiceren. Het komt te staan aan de rand van de vest. Het gebouwtje heeft een oppervlakte van 165 m2. Rondom een ruime wachthal zijn ruimtes geprojecteerd waar, op de foto geheel links, de A.M.Z. en daar» naast de Ver. Voor Vreemdelingen verkeer een bureau krijgt. Gebeel rechts bevindt zich een lokaal dat als patattes-frites verkoopruimte gebruikt kan worden. Rechts achter in dit ge bouw bevinden zich openbare toiletten. Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 GOES, 8 Januari Ongeveer 700 fruitkwekers onder wien vele Belgen hebben vandaag in Goes de jaarlijkse fruitteeltdag van de kring Zeeland der N.F.O. bijgewoond. De onderwerpen die aan de orde kwamen stonden in het teken van het herstel. Duidelijk bleek dat de Zeeuwse fruitteelt thans een om wenteling van ongekende omvang doormaakt. Meer dan 1.000 ha boomgaard zal er in de komende jaren opnieuw moeten worden inge plant en dit brengt grote conse quenties mee. De voorzitter van de kring Zeeland der N.F.O., de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, besprak de gevolgen van de ramp. Dankbaar is de fruitteelt voor de hulp die werd ontvangen. Nog steeds z\jn de normen van scha devergoeding aan boomgaarden niet be kend en de heer Lenshoek sprak de hoop uit dat deze spoedig medegedeeld zullen worden, opdat de getroffenen we ten waar re aan toe zijn. Zeelands Proeftuin zal worden omgezet in een landelijk proefstation voor de fruitteelt in de volle grond en dat is voor Zee land zeer belangryk. Over de fruitoogst 1953 kunnen de fruitkwekers tevreden zqn. HET HERSTEL. Over het herstel in het rampgebied werd een beschouwing gegeven door Ir. van Hennik. De sombere verwach tingen ten aanzien van de inundaties zijn bewaarheid geworden: 20 van het fruitareaal in Zeeland en West- Noord-Brabant zal moeten worden vernieuwd. De fruitteelt maakt een tij door van snelle evolutie. Tot voor kort was het allemaal winterfruit wat de klok sloeg doch nu zal de fruit kweker ook meer aandacht moeten gaan schenken aan zomer- en herfst- rassen. Aan het moderne fruitteeltbedrijf stelde Ir. van Hennik drie eisen, n.l.: 1. Fruitteelt op korte termijn in verband met wijzigende vraag van de consument en zo vlug mogelijk in pro ductie komen van de bomen, 2. Kwaliteit in verband met de concurrentie, 3. Lage kostprijs, economische be drijfsvoering. BODEM EN HERINPLANT. De heer A. op 't Hof sprak over de bodem en herinplant. Spreker behandelde de verzilting van de grond en besteedde veel aan dacht aan het vraagstuk van de bo demstructuur. Vooral in verband met de herverkaveling zullen velen voor lopig nog gedwongen zijn het stichten van een nieuw bedrijf uit te stellen. Aan hen gaf de heer op 't Hof de raad al vast een goede windkering te planten. Dit dient tenminste een jaar voor het planten der vruchtbomen te gebeuren. Verder raadde hij aan om tijdig de bomen te bestellen en een plantschema te maken. Ook voerde hij een pleidooi voor het laten karteren van de percelen. AANDACHT VOOR PEREN. De heer A. van Oosten te Kapelle behandelde de keuze van de boom- vorm. Moet de fruitkweker spillen of struiken hebben? Hij kwam tot de conclusie dat voor vakkundige telers die over goede grond beschikken de spil beslist de meest aanbevelenswaardige boomvorm is. Hij raadde aan er echter geen won deren van te verwachten. De laatste jaren heeft de belangstel ling zich toegespitst op de appels. De heer van Oosten zei, echter ook graag in bescheiden omvang aandacht voor de peren te willen vragen. In de middagvergadering werd het woord gevoerd door Ir. G. S. Roosje, die sprak over de bestrijding van schurft en meeldauw en door de heer M. v. d. Vrie die de problemen rond de fruitspintbestrijding behandelde. Beide onderwerpen toonden aan de moeilijkheden welke er op deze ge bieden liggen maar ook de wegen die worden ingeslagen om de bestrijding zo effectief mogelijk te doen zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) Maag,:jders U kunt weer alles gaan eten. De echte C. r. MAAGTABLETTEN zijn weer in Nederland verkrijgbaar. geven direct verlichting en zijn pijn stillend. Vooraanstaande doktoren en chirurgen, hier te lande, tellen wij onder onze cliënten. De chte Ameri kaanse C. R. MAACTA3LETTEN zijn die lichtgele tabletten. Alléén verkrijgbaar bij de importeur LOUIS RIETBERGEN Nieuwe Binnenweg 400 - Rotterdam. Vraagt de ratis brochure zonder enige verplichting. Steentje in tribune van Mid delburgs sportterrein wordt onthuld. MIDDELBURG, 9 Jan. Vanmid dag om drie uur zal de ere-voorzitter van de Adviescommissie voor Sport- aangelegenheden, burgemeester mr dr N. Bolkestein, in de nieuwe tribu ne op het sportterrein aan de Nadorst- weg een kleine steen onthullen, wel ke bedoeld is als een bewijs van er kentelijkheid der gezamenlijke Mid delburgse sportverenigingen aan de particulieren, die door een royale geste de bouw van deze tribune heb ben mogelijk gemaakt.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2