In 1954 herhalingsoefeningen voor 70*000 man Ho. 8 van @nze Foioprajsvraag. Oud-minister De Wilde 75 jaar Minister Algera in Zwitserland. Het Kinsey-rapporf. Verdere hulp voor Zuid-Slavië. Ver* Staten leggen sterker het accent op de Luchtmacht S BIC ABP AH Hel verleden Iteerl weet» Turkse nota aan Egypte. Derde divisie naar Duitsland? T ele visie-storing oorzaak Kabinetscrisis Tragiek Nog 5 Nederlanders in Indonesië aangehouden Westduitsc kolenproductie is onvoldoende, Nuttiger gebruik van militair personeel in verband met nieuwe wapens Vrijere handel Eisenhower dreigt met atoombom Vrij bewerkt door J. Harwood De „Prawda" over Frankrijk Voorlopig geen op volger van Plesman Holder de bolder.... De strijd in Indo-China. Vrijdag 8 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Drietandwordt niet herhaald DEN HAAG, 7 Januari Dit jaar zullen ongeveeer 70.000 man der Kon. Landmacht voor herha lingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen. De eerste herhalingsoefening zal op 8 Maart beginnen en zal personeel van de 44e regimentsgevechtsgroep van de nationale territoriale beveiliging (N.T.B.) omvatten. Tot deze gevechts groep behoren een regiment infante rie, een afdeling artillerie, een verken ningseskadron en een compagnie pio niers. Een groot deel van de herhalings- en reservepliehtigen der Kon. Landmacht zal in het najaar opkomen en zjj zullen hiervoor omstreeks 1 Mei een waar schuwing ontvangen hebben. De onderdelen die voor de oefenin gen opgeroepen zullen worden zijn de volgende: reserve officieren 5e divisie, reserve officieren 6e divisie. De 3e divisie: regimenten infanterie, compagnieën commandotroepen, com pagnieën nationale reserve, afdelingen lichte en zware luchtdoelartillerie, es kadrons pantserwagens, tankeenheden, genie, verbindings-, technische dienst, intendance, transport- en geneeskun dige eenheden. De derde divisie zal in Nederland ge mobiliseerd worden, doch daarna uil Nederland (waarschijnlijk naar Duits land) vertrekken. Wanneer dit zal ge schieden staat nog niet vast. Een mo bilisatie-oefening, zoals vorig jaar „Drietand", zal in 1954 niet worden ge houden en ook zal men geen vordering van voertuigen uit de particuliere sec tor doorvoeren. Tot nu toe zijn bij de herhalingsoe feningen in Nederland veelal de re serve-officieren en het onderoffi cierskader eerder opgekomen dan de troep, in verband met extra scholing en het vormen van instructie-teams. Nu zo langzamerhand het gros der eenheden op Amerikaanse leest ge organiseerd en geformeerd is wordt de vö'oropkomst minder urgent en men hoopt deze in de toekomst dan ook practisch te kunnen vermijden, hoewel deze regeling in 1954 nog niet consequent doorgevoerd kan worden. LEGERING. Gezien de toeneming van de troe pensterkte wordt de legering van alle mobilisanten een steeds nijpen der probleem. De normale legerings ruimte in kazernes is voor de her halingsoefeningen dan ook niet meer voldoende en tevens wil men er van afzien de loodsen van de mobilisatie complexen te gebruiken. In plaats van tenten hoopt men in dit verband verplaatsbare houten barakken aan te kopen. Van legering in scholen e.d. zal men dan geen gebruik meer hoeven te maken. Waarschijnlijk zal dit jaar in Mill reeds een barakken kamp opgeslagen worden, waaraan ook een aantal gebouwen van per manente aard zal worden toegevoegd. Voor de maaltijden zal men daarbij voor de rangen beneden officier een cafetaria-systeem invoegen, waarbij men echter van de eigen messtins gebruik zal moeten maken. GOES, 7 Jan. Eén van de be këndste staatslieden van ons land, mr J. A. de Wilde, mocht vandaag zijn 75ste verjaardag vieren. Mr Jacob Adri aan de Wilde werd 7 Januari 1879 te Goes geboren en is 'n zoon van wijlen de heer H. de Wilde, in leven lid van Ged, Staten van Zd. Holland. Hij studeerde aan de V. U, klassieke lette ren, maar wijdde zich na het candi daatsexamen te hebben afgelegd aan de juridische studie om in 1905 aan de Gem. Universiteit te Amsterdam te promoveren. Van 19051908 beoefen de hij te Goes de advocatuur en daarna te 's-Gravenhage. Hier trad hij al spoedig op politiek gebied naar voren. In 1916 bracht de A.R.-party hem in de gemeenteraad die hem in 1919 tot wethouder koos. Eerst was hij wet houder van financiën en in 1923 werd hij het ook van bedrijven. Tot 1931 was hij wethouder en in die kwa liteit heeft hij meermalen van zich doen spreken. Mr de Wilde zat tege lijk met dr Drees in het Haagse colle ge. Hij was voorzitter van de bouw grondmaatschappijen Meer en Bos en Ockenburgh, voorzitter van de raad van beheer der H.T.M. en van de Haagse Maatschappij voor gasdistributie. In 1918 werd mr de Wilde gekozen tot lid van de Tweede Kamer. Van 1933 1937 was hij minister van Binnen landse Zaken en van 19371939 mi nister van Financiën. In 1941 werd hij gegijzeld te Schoorl en als gijzelaar verbleef hij te Vught, Haaren en St. Michielsgestel. Na zijn vrijlating nam hij zitting in de toen gevormde top- organisatie van de illegale A.R. partij waarvan hij bij de bevrijding voorzit ter was. Mr de Wilde heeft ook zitting gehad in de Eerste Kamer. Hij behoor de tot één der bekwaamste sprekers en der meest gevatte debaters in ons parlement. De 75-jarige maakte ook deel uit van de staatscommissie voor de schrijf wijze van de Nederlandse taal waar van hij secretaris was. Hij was voor zitter van de rijkscommissie voor de werkverruiming, president-directeur van de Haagse Boazbank en mede oprichter en hoofdredacteur van het dagblad de Nieuwe Haagsche Ct. De Geref. Jongelingsbond diende hij als raadsman. Tal van brochures zijn van zijn hand verschenen. In zijn optreden deed mr de Wilde zich kennen als een geboren regent en zijn bonhomie die hem ook in het debat niet verliet heeft hem bij vriend en tegenstander tot een geziene figuur gemaakt. Mr de Wilde is ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Door uitstedigheid heeft mr de Wilde zich vandaag aan alle feest betoon onttrokken. BAZEL, 7 Jan. Woensdagmiddag is de minister van Verkeer en Water staat, mr J. Algera, te Bazel aange komen. De minister brengt een vriend- schapsbezoek aan Zwitserland, dat tot 9 Januari zal duren. Tijdens dit bezoek zal de minister contact opnemen met de Zwitserse ministeries van Buiten landse Zaken en Verkeer, alsmede met Zwitserse Rijnscheepvaartkringen. Na een officiële ontvangst op het stadhuis was de Nederlandse delegatie de gast van de regeringsraad van het Kanton Bazel. Vandaag zullen de minister en zijn gezelschap de Rijnhaveninstallaties van Bazel bezichtigen. Voorts zal dan voor het nemen van contact met persoon lijkheden uit Zwitserse scheepvaart kringen een bijeenkomst worden ge houden met de Pazelse vereniging voor de Zwitserse scheepvaart. legen de avond zal de delegatie zich naar Eern oegeven, wsi. zij op 8 Ja- r. ar; zal worden ontvangen door de bondsraden Petit Pierre en Escher. LONDEN, 6 Januari. Volgens de News Chronicle zou een storing bij de televisie - welke pas afgelopen weekeinde in Ita lië officieel met uitzendingen is begon nen - een naaste aanleiding tot het aftre den van premier Pella gevormd hebben. Door een technische storing bij de draad geleidingen werd Maandag namelijk in het televisieprogram voor het publiek een telefoongesprek hoorbaar, dat door De Gasperi, de secretaris van de christe- lijk-democratische partij, met Andreoit, een ondersecretaris, gevoerd werd. In de loop van dit gesprek maakte De Gasperi enige voor Pella minder vleiende opmer kingen en Pella zelf zou een der televi siekijkers geweest zijn, die van dit tele foongesprek getuige werden. Dit inci dent zou voor de premier de druppel ge weest zijn, die de emmer der politieke meningsverschillen binnen de eigen partij deed overlopen. Onderzoeker voor commissie gedaagd. NEW YORK, 7 Jan. Dr Alfred Kinsey zal voor een speciale commis sie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden worden gedaagd om uiteen te zetten uit welke bron hij de gelden ontving om de kosten van zijn onderzoekingen te bestrijden. Een woordvoerder der commissie heeft verklaard dat Kinsey bijdragen heeft ontvangen van een of meer in stellingen met een opvoedkundig of liefdadig doel, die vrijgesteld zijn van het betalen van belasting. De betreffende commissie van het Huis van Afgevaardigden bezit nu het recht om te onderzoeken of dergelijke instellingen wellicht onamerikaanse of ondergrondse bedrijvigheid bevorde ren, Dr Kinsey heeft werken doen ver schijnen over het sexuele gedrag van mannen en vrouwen. Zijn jongste be zoek, dat het gedrag der vrouwen in dit opzicht behandelde, heeft veel stof doen opwaaien en aanleiding gegeven tot heftige disputen over de vraag, of de gegevens, waarvan Kinsey is uitge gaan, al dan niet als betrouwbaar kun nen worden beschouwd. BELGRADO, 7 Jan. Amerika, Engeland en Frankrijk zijn met Zuid- Slavië overeengekomen, dat zij hun economische hulpverlening aan het land tot 30 Juni a.s. zullen voortzetten. In het lopende Amerikaanse belas tingjaar zal Amerika 75.750.000 dollar verschaffen, Engeland 3 millioen pond sterling en Frankrijk het equivalent van 2 millioen pond sterling. De drie landen hopen, dat zij de hulpverlening waarmede in 1951 een aanvang is ge maakt om te helpen een financiële in eenstorting van Zuid-Slavië te voor komen, dit jaar definitief zullen kun nen beëindigen. Op Donderdag 12 November werd tegen de ex-premier van Perzië, Dr adoor een militair gerechtshof te Teheran bgeëist. Hij werd ervan beschuldigd ongehoorzaam te zijn geweest aan zijn superieur, de cvan Perzië. De ex-premier was het meest bekend geworden door de nationalisatie van de scherpe neus heeft in 1953 veel van zich doen spreken. Als U de woorden hebt gevonden schrijft U ze bij op de briefkaart van de „buitenlandse serie" (zie voor bijzonderheden ons blad van gisteren. Morgen geven wij de derde foto van deze serie en dan worden de oplossingen ingewacht. Ze dienen in ons bezit te zijn uiterlijk op Woensdag 13 Januari. Iedere dag weer brengt de krant U kolommen nieuws binnen- en bui tenland. Veel lezen we dat al spoedig weer vergeten is soms ook blijft iets langer in ons geheugen hangen. En dat zijn veelal die gebeurtenissen, die een stuk menselijke tragiek ont hullen. Want achter hét nieuws schuilt immers meestal de mens, en juist de gedragingen van die mens maken in druk. Het zal U dan ook niet moeilijk val len de ontbrekende, woorden van bij gaand onderschrift in te vullen, want deze figuur met het kale hoofd en de Contact met de benden? DJAKARTA, 6 Januari. Van dé lijd' van het Nederlandse Hoge Commissariaat in Djakarta is vandaag medegedeeld, dat op officiële en officieuze verzoeken om inlichtingen over de recentearrestaties van vijf Nederlanders in Bandung, nog geen antwoorden zijn binnengekomen. Behalve de vijf genoemde Nederlanders blijken ook aangehouden te zijn de Ne derlanders: Schmidt, Kerseboom,Kam, Doornik en Mollema. De gearresteerde Nederlanders gou den ervan verdacht zijn betrekkingen te onderhouden of in contact te staan met benden, aldus wordt van welingelichte zijde vernomen. Officieel kunnen over de arrestaties echter nog steeds geen inlichtingen worden ver kregen BONN, 7 Januari. De Westduitsc steenkolenproductie heeft ook in het afgelopen jaar de snelle groei van de industrie niet geheel kunnen volgen. Aan het einde van het jaar was de ar beidsproductiviteit der mijnwerkers zelfs tot een sedert jaren niet meer bereikt dieptepunt gedaald. Het aan het einde van het jaar ontbonden Be heersinstituut voor de Duitse kolen mijnen had er naar gestreefd de pro ductie eind 1953 op te voeren tot 450.000 ton per dag. Gemiddeld werd in dit jaar echter slechts 410.000 ton geproduceerd. Ook het door de Euro pese Economische Raad voor West- Duitsland gestelde doel, een productie van 132 milloen ton, werd niet bereikt. De gehele productie bedroeg in 1953 124 millioen ton, slechts een fractie meét dan in het voorafgaande jaar. De nog altijd niet bevredigende ont wikkeling wordt toegeschreven aan het gebrek aan investeringen in de mijnen. In 1952 hebben de mijnen 780 millioen aan verbeteringen kunnen besteden, in 1953 iets meer dan een milliard. Dat is per ton veel minder dan in de Westelijke buurlanden. Jaarlijkse boodschap van Eisenhower WASHINGTON, 7 Januari. In zijn jaarlijkse boodschap aan het Ame rikaanse Congres, waarnaar met spannig is uitgezien, heeft President Eisenhower een nieuw program voor de defensie voorgesteld, dat unaniem door de staf-chefs wordt aanbevolen. In deze boodschap komt vooral tot uiting dat het accent van de verdediging steeds meer verlegd wordt naar de luchtmacht. Ook wordt een plan ontvouwen voor een nuttiger gebruik van het militaire personeel in verband met het invoeren van nieuwe wapens. In zijn boodschap wekt Eisenhower Rusland op in te gaan op zijn voor stellen voor een bank van atoommateriaal. In een afzonderlijk deel van de boodschap dringt de president aan op een vrijere internationale handel. van het Amerikaanse continent zou uitgeven dan in 1953. De militaire kracht van de Verenigde Staten bleef toenemen. Di+ was ten be hoeve van de eigen verdediging en om agressie minder aanlokkelijk te maken. „Wij zullen niet tot een aanval overgaan, maar zullen me4 onze bondgenoten zorg dragen dat wij paraat zijn om een aanval af te slaan". Eisenhower wekte de Sowjet-rege- ring op in te gaan op zijn voorstel voor een bank van atoommateriaal. „Als wij onze militaire kracht hand haven in het komende jaar en de ban den met onze bondgenoten nauwer aanhalen, zijn wij in een betere positie om de h: ogende kwesties met de Sow- jet-Unie te bespreken. Wij zullen dat gaarne doen indien er een redelijke kans op succes bestaat. Een waarlijk constructieve reactie van de Sowjet-Unie zal het begin van een nieuw tijdperk van vrede mogelijk maken en de kans op een fatale atoom oorlog verminderen" Een afzonderlijk de> van de bood schap is gewijd aan de hulp en aan de handel met het buitenland. De pre sident spreekt zich u t voor voortzet ting van de militaire hulp, handhaving van de technische bijstand en vermin dering van de ecpnom'sche hulp. Hij drong aan op een vrijere handel. Er moest een gezonder en vrijer stelsel van handel en betaling in de vrije we reld worden geschapen. Er moet een systeem komen waarb'. onze bondge noten genoeg kunnen verdienen en onzf eigen economie ka i blijven bloei en". „Dé vrije wereld lean zich niet lan ger de willekeurige beperkingen in het handelsverkeer veroorloven, die sinds de oorlog hebben gegoloen. Eisenhower heeft de volgende pun ten naar voren gebracht: 1. Grotere samenwerking tussen de Geallieerden op het gebied van de atoomenergie. Eisenhower zei: „On ze verdediging zal sterker zijn als wij met onze bondgenoten be paalde gegevens delen over het tactische gebruik van onze atoom wapens". 2. Het nuttig gebruik van het mili taire personeel! Het gebruik van deze nieuwe wapens schept een nieuw verband tussen personeel en materiaal. Het personeel kan nutti ger worden gebruikt. Zoals men la ter uit de begroting zal zien, wordt sterk de nadruk gelegd op lucht macht en Marine-Luchtvaartdienst. 3. Gecentraliseerde strategische reser ves: Onze strij'dkrachten moeten zo mobiel mogelijk worden. Onze stra tegische reserves moeten overal ge legerd zijn en snel kunnen worden ontplooid bij een plotselinge aan val op onszelf en onze bondgeno ten. 4. Verbetering van de levensomstan digheden van het geoefende mili taire personeel. 5. Verbetering van het mobilisatie plan om snel van gedeeltelijke tot algehele mobilisatie te kunnen overgaa. De president vroeg de goedkeuring van het Congres om samen met Canada de St Lawrence- zeeweg aan te leggen. Dit ter ver betering van het continentale ver voersysteem. Verbetering van de continentale verdediging. De President deelde mee dat de regering in het komen de belastingjaar bijna een milliard dollar meer voor de verdediging 6. Ingezonden Mededeling (adv.) maak! zwakke mensen, wanl zij nemen tenslotte hoe langei 3 hoe mindei voedsel tot zich Zit zitn bang voor de na tedere maaltijd optredende jachten zoals maagpijn, misselijkheid. maagzuur oi een drukkend gevoel Het maag- middel B1CARPAN bevat alles 1 voor het herstel van Uw maag, verlicht Uw klachten onmld- I I delink en bij voortgezet gebruik volgens voorschrift verdwijnen deze voor goed. U krijgt weer een gezonde maag en een even gezonde eetlust. De cachet- (ouwel-)vorm heeft speclaa voot gevoelige magen dubbel voordeel. AAG-CACHETS "AKKER Wat de- binnenlandse veiligheid aangaat, stelt de" president voor, dat al degenen, die bewust deelnemen aan de communistische samenzwe ring hun Amerikaanse staatsburger schap verliezen. Het ondermijnende karakter van de communistische par tij in de Verenigde Staten is op vele wijzen duidelijk aangetoond, ook in rechtszaken. Wij moeten bij de wet het feit erkennen, dat wij te doen hébhen met daden ;die verwant zijn aan verraad. NEW YORK, 7 Januari. President Ei senhower heeft te kennen gegeven, dat zyn politiek voorziet in een aanval met atoombommen op continentaal China, in dien de Noordelijken de strijd in Korea hervatten of de Chinese communisten zich mengen in de strijd in Indo-China. LONDEN, 7 Jan. Radio-Ankara meldt, dat de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Koprulu gisteren in de Turkse Nationa»-. Vergadering heeft medegedeeld, dat een officiële nota, handelende over het uitwijzen van de Turkse ambassadeur te Cairo door de Egyptische legering, aan de Egyptische ambassadeur te Ankara is overhandigd. De minister zei, dat het de Egypti sche regering vrijstond een ambassa deur als persona non grata te be schouwen. Zij had echter niet volgens de diplomatieke gebruiken gehandeld door zich niet rechtstreeks met het be trokken land in verbinding te stellen en om de terugroeping van de desbe treffende ambassadeur te verzoeken. Zij had besloten de Turkse ambas sadeur niet meer als zodanig te erken nen en twee leden van de staf van de Turkse ambassade verzocht de Turkse regering van een en ander op de hoog te te brengen en de terugroeping van de ambassadeur te bewerkstelligen. 40. Hij bukte zich en gaf het ventje een kus, diep geroerd. Paul Morton Morton, dacht Sturge, terwijl hij nog tegen de toonbank leunde. Hij heet niet Paul Morton, daar durf ik wel een eed op doen. Ik denk, dat hij het is, hij! Hoe kan ik daar achter komen? „Sluit de winkel maar, Arthur. Er komen toch geen klanten meer". De jongen ging naar buiten om de blinden te sluiten, terwijl Sturge naar het kantoortje achter de winkel ging, een fles uit de kast greep en zich een glas brandewijn in schonk. Met één teug dronk hij het uit en viel neer in een stoel, niet geheel gerust, dat was duidelijk aan hem te zien.. HOOFDSTUK XVII ,Kan ik nog wat voor u doen, vader, voor ik naar school ga?" vroeg Arthur, enkele maandeij,later, op een morgen. Hij was, als gewoonlijk, reeds om zes uur opgestaan, had I Sturge's en zijn eigen laarzen gepoetst, de vloer in de win kel aangeveegd, daarna zijn brood met stroop gegeten met een kopje koude koffie, die Sturge had overgelaten. Het was kwart vóór negen, tijd voor school, waarheen Sturge hem wel moest zenden volgens de wet. Anders zou hij het vast niet gedaan hebben. Hij stond in de winkel suiker af te wegen, toen Arthur hem dit vroeg. „Of er nog wat te doen is? Er is een massa te doen, kwa jongen! Waarom hoef je dat te vragen, hè?" Dat was een rare opmerking, want een paar dagen ge leden had Sturge de jongen een pak slaag gegeven, omdat hij toen weggelopen was zonder die vraag te stellen. Maar Arthur zweeg, met schuldgevoel, en dacht, dat hij wel erg ondeugend zijn moest. „Je vraagt dat alleen om de spot met mij te drijven, lastpost. Maak dat je weg komt! En uit school dadelijk thuiskomen, begrepen? Niet omlopen of op straat blijven spelen, hoor je?" „Ja, vader, ik hoor het", antwoordde het ventje bevend. Hij liep gauw naar buiten, blij, dat hij tenminste voor een paar uur van de tiran bevrijd was. Het schoolleven was voor hem een uitkomst, in hoofdzaak, omdat hij dan vrij was. De schakel tussen Arthur en Sturge was verdwenen met de dood van Marie Brandon. Veel moederliefde had zij hem niet geschonken, maar zij had hem toch wat beschermd tegen de ruwheid van zijn stiefvader en daarom had de jongen nog een dankbare herinnering aan haar. Sturge had hem verteld, dat zij dood was. Arthur had niet verder gevraagd dat durfde hij niet. Hij vond de dood zo iets geheimzinnigs en, ernstigs, dat er weinig over gesproken moest worden. By zyn schoolmakkers was hy zeer gezien. Hij gaf zyn toegenegenheid, die hij nergens anders geven kon, aan hen en zij beantwoordden die even hartelijk. Ruim drie maanden was het geleden sinds die vriende lijke mijnheer in de winkel was gekomen en hem bevrijd had van de boosheid van zijn vader. Dikwijls dacht hij aan hem en verlangde erg, hem nog eens terug te zien, maar de ene dag na de andere verliep zonder dat mijn heer Morton zijn naam herinnerde hij zich nog zeer goed zich vertoonde. Hij zou hem wel nooit meer zien, dacht hij. Hij liep snel door, toen hij een oude heer zag aankomen, die hij onmiddellijk als mijnheer Morton herkende! „Arthur!" riep deze, de hand opstekend. Het gelaat van de jongen was één blijde verrassing. Hij greep de hand van de vreemdeling. „Mijnheer Morton! Ikik dacht, dat ik u nooit meer zou zien!" „Je hebt mij dus niet vergeten, Arthur? Daar ben ik bljj om, want ik hoop, dat wij elkander spoedig heter zul len leren kennen. Hoe gaat het met je sinds ik je het laatst heb gezien? Heb je nog meer slaag gehad?" „Niet veel, mijnheer", antwoordde Arthur. „Ik ben een last voor vader, weet u. Ik ben niet veel waard in de zaak. De jongen sprak met een ernst boven zijn leeftijd. Hij scheen de kinderjaren al te boven te zijn. En hij was nog maar zo'n kereltje! Ernst keek hem scherp en onderzoekend aan. Hij voelde, dat het kind ver van gelukkig was, de arme jongen! Was hij een lastpost voor zijn vader? Hij nam het bleke gezicht tussen zijn handen en gaf Arthur, tot diens grote verwon dering, een kus. „Ik heb een jongen net zo groot als jij", stamelde Morton ter verontschuldiging. „Waar ga je heen, Arthur?" „Naar school, mijnheer". „En vind je het prettig om naar school te gaan?" „Nou en óf!" Het antwoord was eigenlijk overbodig geweest; de blijde glans in zijn ogen zei genoeg. ,Ik loop met je mee naar school, Arthur, als je 't goed vindt". En zo liepen zij, hand in hand. „Hoe zou je het vinden, om hier weg te gaan; weg van je vader en weg van Stonedean? Ik ken een heer - een dominee die veel belang stelt in wezen. En je bent een wees, Arthur. Als je wilt, zou hij je graag een prettig thuis geven, waar je altijd genoeg te eten zou krijgen en een goede opvoeding. En later zou hij je naar een kostschool kunnen zenden, waar je, met Gods hulp, een knappe rnan zoudt kunnen worden. Hoe zou je dat vinden, Arthur?" De ogen van de jongen schitterden! Ver weg van Sturge te wonen, daarvan had hij wel eens gedroomd, maar hij had niet kunnen denken, dat die droom wel eens verwe zenlijkt zou kunnen worden. Hij kon geen woord zeggen, maar zijn gezicht sprak meer dan genoeg. LONDEN, 7 Januari. Het Russische blad „Prawda" heeft er Donderdag weer bij Frankrijk op aan gedrongen een on afhankelijke buitenlandse politiek te voe ren, aldus meldde Tass, het Russische persbureau. Een dergelijke politiek zou Frankrijk in staat stellen een grote rol te spelen bij de oplossing van het probleem van de veiligheid in Europa, aldus de Prawda. De Sowjet-Unie heeft steeds een vriend schappelijke politiek jegens Frankrijk ge voerd wat in 1944 bezegeld is door een verdrag van wederzijdse bijstand. DEN HAAG, 7 Januari. De Raad van Bestuur van de KLM deelt mede dat hij, in overleg met de Raad van Commissaris sen, besloten heeft voorlopig niet tot be noeming van een opvolger van dr Ples man over te gaan, zodat krachtens de statuten de directie opgedragen blijft aan de directeuren de heren F. von Balluseck, ir F. Besancon en M. J. van der Ploeg. De uitvoerende taak ten aanzien van de buitenlandse betrekkingen blijft op gedragen aan mr L. H. Slotemaker, di recteur buitenlandse betrekkingen. DEN BURG, 7 Januari. Twee uit een stal ontsnapte koeien van de veehou der P. Boersen, wonende in de polder het Noorden op Texel, hebben kans gezien via een partij stro een zolder te bereiken. Het plafond bleek echter niet bestand tegen het gewicht van de lij vige uitbrekers, want een koe zakte er met haar beide voorpoten doorheen, terwijl haar metgezellin aan haar voor poten bleef hangen. Boer en buur slaagden er met veel moeite in de die ren uit hun onpleizierige positie te verlossen. SAIGON, 6 Januari. Frans-Laotiaanse troepen hebben in 24 uur zestig kilometer ten Noordoosten van Savannak in een hevige strijd 169 rebellen van de Vietminh gedood, aldus deelde het Fran se leger vandaag te Saigon mede. Franse vliegtuigen zijn de Frans-Laoti aanse patrouille die in gevecht was ge raakt met een sterke groep opstandeling gen, te hulp gekomen, waarop de rebellen zich in met oerwoud begroeide bergen te- ruktrokken. Ook nam de patrouille, vol gens de officier, een aantal opstandelin gen gevangen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4