T ZEEUWSE PLAKKEBORD NieUWS uit de Provincie. Werkplaats voor minder validen zal in behoefte voorzien r - 'T SPIEGELTJE - Haven van Vlissingen had een goed jaar Verpleegtarieven van t ziekenhuis worden verhoogd Neerlands oudste en eerste bus onderneming jubileert Fa J. C. Krijger veertig jaar DE BUS NOTEERT U SLOTTE Middelburg. Goes Zierikzee. 7 holen Goese raad vergaderde RIJKENedeLANGE Parfumerie VAN BIEHEN Toeristen ver voer liep terug door slechte zomermaanden Levendige uienhandeL sSport en spel Vrijdag 8 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De bus, die men hier op deze oude foto ziet, staande voor het Goese station, is het voertuig, waarmede in 1919 de heer J. C. Krijger uit Goes de reizigers naar het Wolfaartsdijkse veer ver voerde. Het was een Renault en voor die dagen een ge weldig snelheidsmonster. Het vehikel er naast deed al langer dienst. Die aankoop van de bus was een enorme aanwinst voor de reizigers en voor de autobus- en touringcar-on derneming, die reeds van 10 Januari 1914 de verbinding onderhield. We schrijven thans 1954 en dus bestaat de onderne ming veertig jaar. Het is een jubileum, dat Maandag zal worden gevierd, met een receptie, een diner en een gezellig samenzijn. Het is tevens het veertigjarig echt- feest van de heer en mevr. Krijger. De heer Krijger kan over het wel en wee van zijn on derneming de eerste en oudste in het gehele land! heel wat vertellen. Tien Januari 1914 startte hij met een grote personen auto en verving daarmee de oude paarden-busdienst die werd geëxploiteerd door de thans nog te Goes wonende heer L. C. van Overbeke. In 1919 nam hij ook de dienst over naar het Katse veer en op 6 Februari 1922 volgde de dienst Stavenisse-Tholen, die later werd uitgebreid tot Bergen op Zoom. De dienst De kip en het ei Onlangs meldden we, dat een kip een ei van 125 gram had gelegd. Maar er is altijd kip-boven-kip en uit Zoute- lande komt nu het bericht, dat de heer J. C. Koppejan ook zo'n formidabel ei heeft geraapt. Op de weegschaal bleek, dat het ei 135 gram woog. Wilt U het niet gelo ven? Welnu, neemt u de bus naar Zoutelande en ga kij ken in de etalage van „De Vitaminebron", want daar heeft men het wonderpro- duct tentoongesteld. op Wolf aartsdijk is hem thans afgenomen, de diens ten op Katse veer en Stave- nisse draaien nog. Het wagenpark bestaat thans uit twintig wagens waarvan enkele zeer mo derne zoals een grote Bed ford Diesel waarin 43 per sonen een plaats kunnen vinden. Een tweede Bedford Diesel voor 45 personen is in aanbouw. Bovendien ver zorgt de heer Krijger sinds 1919 het ziekenvervoer en heeft hij met verscheidene gemeenten contracten lopen voor het begrafenisvervoer. En tenslotte toonde hij ons vol trots een Volkswagen station-car. „Om bij te kun nen springen", zei hij. „En om eens gezellig mee naar het buitenland te reizen met een klein clubje". En als je hem vraagt, hoe hij dit alle maal heeft weten te berei ken, kijkt hij zo eens over zijn bril naar je en zegt: „Werken, hard werken" Allereerst wat benoemin gen. Te Arnemuiden is tot klerk ter secretarie benoemd in vaste dienst de heer P. v. Wouwe te Serooskerke. De spoorwegbeambte J. v. d. Watering te Arnemuiden is m.i.v. 1 Januari overge plaatst naar Etten-Leur. De oud-Zierikzeeënaar, ir 3. L. van Oost, werkzaam bij de Prov. Waterstaat van Noord- Brabant met standplaats Den Bosch is benoemd tot ingenieur le klasse bij deze dienst. De vereniging „Weeg brug" te Krabbendijke heeft in 1953 heel wat producten en voertuigen gewogen. In totaal voor niet minder dan 9.989.724 kg waarvan aan bieten 5.719.975 en aan aard appelen 2.229.712 kg aan auto's en motoren 56 stuks en vee 72 stuks. De inwoners van St. Phi- lipsland kunnen op 21 Jan. in het oude gemeentehuis hun maten en gewichten la ten herijken. In Retranchement zal deze maand een duivententoon- stelling worden gehouden die georganiseerd wordt door dui venhouders van Retranchement en Sluis. Het D.U.W.-kamp te Ouwerkerk zal op 1 Febr. verdwijnen. Dat wordt dus een afscheid van beheerder L. Looij die zich een uitste kende reputatie als kok heeft verworven. In Krabbendijke is men begonnen met de bouw van acht gemeentewoningen. De aanwinst is echter maar een druppel op de gloeiende plaat, want de gemeente telt nog zeker 70 woningzoeken den. De stoelen in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse zijn aardig versleten. Er be staan thans plannen de ge hele kerkinventaris te ver nieuwen. De stichting „Ons Dorps leven" in 's-GravenpoIder blijft actief. Zo hebben thans 22 personen deelgenomen aan een cursus veilig ver keer, welke werd gegeven door de heer M. Barendse de plaatselijke consulent van V.V., die alle cursisten met het behaalde resultaat geluk kon wensen. Tot hulpbesteller bij de posterijen te Borssele is aan gesteld de heer J. Versluys. Zo moet dat niet! Jongens zijn echte kata pult-liefhebbers. Met zo'n gevorkt stokje en een stevig stuk elastiek plus een stukje leer kun je een werptuig maken waarmee je van grote afstand een voorwerp kunt raken. Ze zijn zelfs al in de handel gekomen, de katapult. Uit Arnemuiden bereikt ons echter 'n klacht, dat de lampen van de straat verlichting door de jeugd worden kapot geschoten en ook openstaande slaapka merramen zijn dankbare ob jecten voor deze „schutters". Jongens van Arnemuiden, dat is géén werk! Als jullie wilt mikken en eikaars krachten beproeven trek dan het vrije veld in en pro beer bijvoorbeeld de stam van een boom te raken. Maar pas op de voorbijgan gers en laat ook de vogels vrij rondvliegen! T holen is een Zeeuws eiland, dat nooit aan de weg timmert. U begrijpt, wat wij met dit niet hele maal juiste beeld bedoelen: Tholen brengt weinig groot nieuws, omdat het leven er rustig zijn gang gaat en er geen grote gebeurtenissen plaatsvinden. Toch is er het laatste jaar heel wat meer over dit eiland geschreven dan de jaren daarvoor, omdat er zich pro blemen openbaarden, die allerminst eenvoudig zijn op te lossen. En dan doelen wij niet op de verschrik kingen van de ramp, die ook Tholen niet voorbijging, maar op het vraagstuk der werkgelegenheid, dat straks, als het werk aan de dijken en voor de her verkaveling zal zijn afgelopen, zich opnieuw in ern stige mate zal opdringen. De grootse plannen tot het stichten van een vlasindustrie in Sint Maartensdijk gaan niet door. Het kan nu wel worden gezegd, dat de financiële opzet ervan voor de toekomst veel te grote risico's zou meebrengen en o.m. op de gemeente een te zware last zou leggën. De ambachtsschool komt er en dat is een belangrijk winstpunt. En nu is het wachten op het Ontwikkelingsrapport, dat het E.T.I. heeft opgesteld en dat (nog in de zomerzitting der Prov. Staten?) onderwerp van bespreking zal uit maken. Het heeft wel een hele tijd geduurd, voordat het zover was. Reeds tijdens het bezoek van minister Zijlstra vorig jaar teas het rapport gereed, maar het kon toen niet worden aangeboden, omdat Ged. Staten het eerst nog moesten bestuderen en van verschil lende andere instanties adviezen moesten ontvangen. Laten wij hopen, dat de procedure nu snel verloopt. Het rapport moet zeer concreet zijn en dat is ook nodig. Tholen als gemeenschap dient nu op korte termijn te weten aan welke richtlijnen het zich voor de toekomstige ontwikkeling heeft te houden. De bus rammeide weer goed voor de Unie-collecte en wel in Poortvliet waar f 125.40 werd opgehaald (vo rig jaar geen collecte); in Rilland-Bath f 115.21 (v. f 108.99); in Yerseke f216.60 (v. j. f 170.en in Zonne- maire f 316.75 (v. j. f 239. Dat was goed werk collec tanten! De extra collecte ten bate van de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk bracht te Waarde ruim f 400.op. De collecte te Borssele voor het verwaarloosde kind bracht op f 30. Krabbendijke: 13 Januari Consistorie Geref. Kerk 7.30 u. Vergadering N.C.V.B. kwam gistermiddag een goe de klant van de fa. Ooster- baan en Le Cointre het be drijf bekijken, waarbij na tuurlijk niet vergeten werd een blik in de „keuken van de krant" te werpen. Twee aanrijdingen Twet aanrijdingen hebben zich gis teren voorgedaan. De eerste vond plaats op de hoek Jacob Catsstraat- Veerse Singel tussen een vrachtauto, bestuurd door J. S. uit Souburg, en een personenauto, met aan het stuur K. I. F. uit Wolphaartsdijk. Laatst bedoelde wagen werd beschadigd. Oorzaak: er werd geen voorrang ver leend. De tweede aanrijding geschiedde op de Varkensmarkt, eveneens tus sen een vrachtauto en een personen wagen. De eerste, bestuurd door E. P. L. uit Vught, kwam uit de Graven straat, en de vrachtauto, bestuurd door W. V. te Middelburg, naderde uit de Gortstraat. Door de botsing werd de personenauto beschadigd, terwijl een deel der lading van de vrachtwagen (wastafelbakken) werd vernield. Tenslotte heeft de politie zich ont fermd over een fiets, die onbeheerd werd aangetroffen in het magazijn van de fa Agelink en Van Rentegem. Niemand wist wie de eigenaar was. Als die zijn karretje mocht missen kan hij terecht op het politiebureau. Ds Toornvliet sprak voor de N.C.V.B. Woensdagavond waren heel wat leden der N.C.V.B., alsmede belang stellenden bijeen om te luisteren naar een causerie van ds G. Toornvliet, studentenpredikant te Leiden, naar aanleiding van het door hem geschre ven boek „De duivel onder ons". Op zeer boeiende wijze, verlucht met tal van voorvallen uit de prac- tfjk, schetste deze spreker de harde realiteit van de duivel in en onder ons, daarbij duidelijk aangevend, dat de macht der demonen alleen maar onderschat kan worden. Dat boven deze presentie der demonen staan mag het verlossend werk van Jezus Chris tus, kan de strijdende christen slechts sterken en troosten. De Heiland heeft het laétste woord! Op deze causerie kwamen enkele interessante vragen van de aanwezi gen naar voren, waarop duidelijke antwoorden werden gegeven. Mevr. v. d. Maas leidde deze samenkomst en mevr. v. d. Rest sloot de avond. Muziekcorps helpt getroffen zustervereniging De harmonie „Nut en Uitspanning uit Zonnemaire heeft het plan opge vat haar door de watersnood getroffen zustervereniging „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk te helpen. Zij hoopt daartoe op Donderdag 14 Januari a.s. een muzikale avond te ge ven in „Concordia" te Zierikzee, waar van de netto-opbrengst zal worden af gedragen aan „Nieuw Leven". Aan deze avond werken mede„Nut en Uitspanning", o.l.v. de directeur, de heer K. W. Everwijn, die een zestal nummers zal uitvoeren, de humorist- conferencier-goochelaar-telepaath Ni co Scholenberg uit Dordrecht en di verse solisten onder wie de klarinet- tiste Janny van Nieuwenhuyze van „N. en U.", en een vijftal leden van „Kunst en Eer" uit Zierikzee, n.l. E. A. de Looff (piccolo), K. J. Feijen (kla rinet), I. Vlinkervleugel (saxophoon), M. Steketee (trompet) en P. Duson (klarinet). Mede gezien het doel van de avond mag op grote belangstelling worden gerekend. Komt er een Chr. Gemengde Zangvereniging Na de goed geslaagde Kerstzang- dienst op Tweede Kerstdag in de Ger. Kerk onder leiding van ds van Halse- ma worden thans pogingen in het werk gesteld om te komen tot de op richting van de Chr. Gemengde Zang vereniging. Er is een voorlopig bestuur gevormd en er hebben zich al leden aangemeld. Volgende week Woensdag wordt een vergadering belegd, waar definitief zal worden besloten tot oprichting van een vereniging over te gaan. OOS1 KAPELLE Vergadering L.J.G. Voor de Landbouw Jongeren Gemeenschap afd. Oostkapelle, hield de heer A. Haandrikman een lezing over „De taak van de jonge boer". Hier op volgde een bespreking in de discusf siegroepen De heer J. Vroom, voorzitter van de afd. St Maartensdijk der L.J.G. sprak woorden van dank voor de geschonken gelden na de Ramp. De heer W. van Lie- re reikte namens het Hoofdbestuur de prijzen uit aan de deelnemers van de provinciale graslandkeuring. Voorzitter J. Poppe sloot deze goed geslaagde avond. RETRANCHEMENT Ned. Herv. Kerk. In de kerkeraad wer den de volgende personen herkozen: de ouderlingen I. Risseeuw en J. Goossen; de diaken H. den Hamer. SCHERPENISSE Kerkelijke verkiezingen. In de vergade ring der diakenen in de Ned. Herv. Kerk werd D. C. Duinhouwer tot voorzitter ge kozen terwijl A. L. G. v. Doorn de func tie van administrerend diaken zal ver vullen. SI. ANN ALAND Voorzichtigheid geboden. Het gebeurde een dezer dagen, dat een passagier bij de' bushalte aan het einde van de Javadijk te Sint-Annaland wilde uitstappen uit de dienstbus van de TAD voordat deze ge stopt had. Hij kwam te vallen en door krachtig remmen van de chauffeur kon een ongeval worden voorkomen. Men doet er goed aan, niet uit- of in te stappen voordat de bus tot stilstand ge komen is. Vestiging burgemeester. Het ligt in de bedoeling van burgemeester J. van den Bos om de volgende week te verhuizen. Hij hoopt met zijn gezin zijn intrek te nemen in één van de bovenkamers van het Weeshuis in de Dorpsweg, totdat er een woning voor hem disponibel zal zijn. WOLPHAARTSDIJK Bevorderd Met ingang van 1 Jan. j.l. is bevorderd C. J. Overbeeke van Wacht meester le klas tot opperwachtmeester der Rijkspolitie. YERSEKE Uit de visserswereld. Aan boord van de R 24 van de fa Rammelo wordt een nieu we 100 PK Mercedes Benz geplaatst. De zelfde soort motor (100 PK) wordt ook in de YE 134 ingebouw. De werkzaamhe den geschieden aan de machinefabriek van de fa W. Bakker en Zn te Yerseke. Deze fabriek is de laatste tijd met or ders overstelpt. Meer en meer worden de zwaardere motoren verdrongen door lichtere constructie. GOES, 7 Januari. De gemeenteraad van Goes heeft vanavond besloten een werkplaats voor minder validen te stichten. Het is een proef maar de vooruitzichten zijn niet slecht. Getracht zal worden de omringende gemeen ten voor dit werk te interesseren. Ook de uiteindelijke beheersvorm moet nog bekeken worden. Vast staat evenwel, dat de voorwerpen (matten, mandjes en later misschien ook speelgoed) die hier vervaardigd zullen wor den, afnemers zullen vinden. De raad besloot voorts, eveneens als proef, de gemeentebegroting in twee bijeenkomsten te bespreken, n.l. eerst op een officieuze en zuiver informa tieve bijeenkomst, waar de raadsleden gelegenheid zullen krijgen aan de hoofden van dienst inlichtingen te vragen en vervolgens de begroting in een officiële raadsvergadering te behandelen. De officieuze vergadering zal plaats vinden op 20 Januari a.s. en de officiële behandeling volgt dan op 3 Februari. Bij de aanvang van de vergadering heeft burgemeester mr W. C. ten Kate het afgelopen jaar gememoreerd. De ramp spaarde Goes waarvan de in woners zich van hun beste zijde heb ben laten kennen. Hij dankte de raadsleden die thans geen zitting meer hebben, n.l. de heren de Roo, Merison en Buijs, en toonde zich ver heugd over de snelle groei van de stad. Er zijn vele scholen gebouwd, het medisch centrum en het badhuis verrees, het parkeerterrein kwam er en de straatverlichting werd uitge breid. Het streeklaboratorium kwam hier en de dienst Herverkaveling kreeg een eigen barak. De riolerings werken werden verder afgewerkt, enz. Aan de B.B. wordt met kracht gewerkt. Jammer alleen, dat de medewerking van de burgerij niet groter kon zijn. De woningbouw ging voort. Maar hoeveel er ook gebouwd wordt, nog meer bouwvolume kan de gemeente verwerken. In December waren er 721 woningaanvragen. Het aantal in woners steeg in een jaar van 13654 tot 14020. Spr. hoopte, dat Den Haag meer begrip zal gaan tonen voor de centrumpositie van Goes. Binnenkort in de officieuze raadsvergader'ng zal het uitbrei dingsplan der gemeente ter tafel komen en het zal al spoedig door een saneringsplan worden gevolgd. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat er een belangrijke begrotings wijziging op komst is inzake de bouw van scholen. De heer R. Zuidema dankte spr. namens de raad. VERPLEEGTARIEVEN. Het voorstel tot verhoging van de verpleegtarieven van het Gasthuis ontmoette weinig bezwaren. Het te kort bedraagt thans f 49.000.Er blijft met een verhoging van f 1.per dag nog altijd een tekort van f9000. Het voorstel tot het toekennen van subsidie aan de afdeling Goes van het Centraal Genootschap kon in de ogen van de heren Vermaire (Middenstand) en Visscher (P. v. d. A.) geen genade vinden. Zij hadden bezwaar tegen het gestelde maximum. De heren Zuide ma (A.R.) en Van Melle (C.H.) kon den de moeilijkheden begrijpen doch ■wilden toch ook weer ruimte laten voor het particulier initiatief. Ten slotte maakte de heer Visscher er een voorstel van om het maximum bedrag te schrappen, dat met 10 tegen 5 st. werd aangenomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Éénmaal Gedupeerd is reeds teveel. Koopt daarom thar.„ een GOEDE PIANO 52 '8 KORTE LIJNBAAN 28.hoek Kerel DoonMnstml ROTTERDAM Middelburgse IJsclub vraagt medewerking der Walcherse gemeenten MIDDELBURG, 7 Jan. In de vergadering der Ver. van Burgemees ters en Secretarissen op Walcheren vanmiddag in Hotel „De Burg" ge houden heeft de voorzitter, burge meester J. L. Dregmans van Koude- kerke en Biggekerke, in zijn Nieuw jaarsrede kunnen vasStellen, dat er tussen de leden een uitstekende sa menwerking bestaat. Hij dankte hen daarvoor en herinnerde aan het vele Werk, dat vorig jaar is verzet en ook aan het gelukkige feit, dat niemand uit de kring door de dood werd weg genomen. Vervolgens bracht de heer Dreg mans ter sprake een verzoek van de Middelburgse IJsclub om een gelde lijke bijdrage voor eenmaal in de aanlegkosten van de ijsbanen achter Zanddorp. Na een toelichting wekte de voorzitter de leden op de gemeen teraden voor te stellen mee te doen, ook al, omdat het ijsvermaak op het platteland aanmerkelijk minder zal worden, doordat de waterstand wordt verlaagd. In deze vergadering is ook aan de orde gekomen het werk van de Stich ting Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging op het platteland van Walcheren. Dit geschiedde naar aan leiding van de dezer dagen aan de gemeentebesturen toegezonden begro ting voor 1954, die een tekort ver toont. Na enige bespreking bleek, dat men unaniem van oordeel was, dat deze Stichting in een grote behoefte voorziet, zich zeer gunstig ontwik kelt en als onmisbaar moet worden beschouwd. Verzocht werd een even tueel verzoek om een hogere bijdrage in de loop van het jaar in welwillende overweging te nemen. DE BEGROTING. De nieuwe behandeling van de ge meentebegroting bracht eveneens de tongen in beweging. De heer Zuide ma zag nog diverse bezwaren en de heer van .Riessen (V.V.D.) noemde het niet democratisch. Hij zei dan ook zich 't recht voor te behouden om al les wat in de officieuze bijeenkomst ter tafel is gebracht, in de openbare vergadering te herhalen. De heer Visscher kon evenmin erg warm lopen en voelde veel voor de benoeming van een commissie uit de raad, die de begroting kon bestude ren. Zijn partijgenoot Ph. Haverhoek kwam op voor de pers en kreeg ten antwoord, dat er na afloop van de vergadering een perscommuniqué ver Ingezonden Mededeling (Adv.) ZEPEN Lifeboy Teerzeep Overvette zepen Vinolia Glicerine zeep of welke zeep U ook vraagt heeft ze! KLOKSTRAAT 4, Tel. 2935, GOES strekt zal worden. Het voorstel werd tenslotte goedgekeurd. DE WERKPLAATS. De stichting van de werkplaats voor minder validen maakte eveneens een punt van brede discussie uit. De heer Bakker (K.V.P.) kwam met verscheidene vragen. De opzet vond hij wat klein en als beheersvorm zag hij liever een stichting met vertegen woordigers van het gemeentebestuur, van de sociale dienst, werkgevers en werknemers als leder. Wethouder mr H. B. Bouwman be antwoordde zijn vragen en deelde mede, dat de provinciale stichting, waarover in het voorstel wordt ge sproken als doel heeft het oprichten van verscheidene werkplaatsen in heel Zeeland. Deze provinciale stich ting tracht ook een provinciaal sub sidie te verkrijgen en G.S. staan er welwillend tegenover. De heer Knibbe (A.R.) noemde het onjuist dat de gemeente als onder neemster zou optreden en de heer Vermr.ire (Middenst.) zou liever de werkplaats op een ander terrein ge vestigd zien. De heer Polderman (C.H.) sloot zich hierbij later aan. Ook de heer Zuidema had gaarne wat meer inlichtingen gehad en zag inzake de beheersvorm verscheidene bezwaren liggen. De heer Visscher schetste tenslotte in den brede de moeilijkheden waar mede de A.V.O. reeds vanaf 1951 heeft gekampt. DIVERSEN. Tenslotte volgden nog een aantal benoemingen. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterleiding Mij „Zuid- Beveland" werden benoemd de heren mr H. B. Bouwmar en J. J. van Melle. De leden van de commissie voor woonruimte werden herbenoemd evenals de gedelegeerden in het be stuur Ambachtsschool. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd de heer A. de Roo en tot lid van het gasthuisbestuur de heer F. P. J. Polderman. Tot lid van de commissie van toe zicht op het M.O. werd benoemd ds A. W. M. Odé en als lid van het col lege van curatoren van het gemeente lijk gymnasium de heer mr H. J. M. Stieger. Minder schepen, doch grotere tonnage VLISSINGEN, 7 Januari - Hoe wel er in het afgelopen jaar minder schepen de Vlissingse haven zijn binnengelopen, dan in 1952 het ge val was, blijkt, dat het tonnage der vaartuigen aanmerkelijk groter was. Er kwamen 1.773 schepen binnen (vorig jaar 1.798) met een totaal van 3.212.567 br. reg. ton. In 1952 was dit cijfer 2.627.827 br. reg. ton. Uit het jaaroverzicht blijkt, dat 1.205 schepen binnenliepen om olie te bun keren, 142 schepen namen kolen in, er arriveerden 399 bijleggers, 8 vaar tuigen van de Maatschappij „Zeeland", 8 schepen voor reparatie, 58 ladende en lossende boten en 13 met diverse bestemmingen. De binnenscheepvaart nam in 1953 nog in omvang toe ver geleken met 1952. Er arriveerden 1.022 schepen met 433.383 br. reg. ton tegen 913 in 1952 met 404.919 br. reg. ton. TOERISTENVERVOER. Het toeristenverkeer tussen België en Vlissingen was in 1953 tengevolge van het slechte weer gedurende de zo mermaanden minder dan in 1952. In totaal arriveerden 88 (vorig jaar 121) schepen in Vlissingen met 16.104 (v. j. 23.931) passagiers. Van deze schepen maakten 23 (v. j. 26) gebruik van de buitenhaven en 65 (v. j. 95) van de gemeentelijke voorhaven. Behalve door genoemde schepen were', van de KAPELLE, 7 Jan. De ingetreden vorst heeft de uienhandel in Zeeland een geheel ander aanzien gegeven. Er is thans behoorlijke vraag van Engelse zijde, terwijl ook West-Duitsland een belangrijke afnemer is. Tot vorige week lag de prijs van de gewone uien rond 6 cent per kg doch thans wordt reeds 9 cent betaald. Bo vendien worden er voor deze prijs be hoorlijke kwantums verladen zowel per boot naar Engeland als per wagon naar West-Duitsland. Ds G. den Boer te Waarde met ziekteverlof. WAARDE, 7 Jan. Aan ds G. den Boer, Ned. Herv. predikant te Waarde is op doktersadvies een maand extra verlof verleend. Het noodzakelijke werk zal door ds J. S. Hartjes, em. predikant te Vlis singen, worden waargenomen. Twee arbeiders op Schouwen ontslagen. KAMP FLAAUWERS, 7 Jan. De directie van de N.V. Gvontmij op Schouwen en Duiveland heeft zich vandaag genoodzaakt gezien een twee tal arbeiders, de heren E. J. G. G. en J. Th. van S., beiden afkomstig uit Nijmegen, te ontslaan. Een en ander gebeurde op grond van geconstateerd wangedrag. havens een groot gebruik gemaakt tegen 913 in 1952 met 404.919 br. reg. het Loodswezen en de Prov. Stoom bootdiensten. HERSTEL. Nóg steeds bleven de vroegere aan legplaatsen van de Maatschappij „Zee land" onhersteld. Tengevolge van de ramp in Februari ondervond de bouw van de nieuwe sluizen een vertraging, waardoor de verwachting is, dat ze eerst in de zomer van dit jaar gereed zullen komen. De bezetting van de tankinstallatie was in 1953 veel minder dan in 1952. Alhoewel niet zo goed als in 1952 was de bezetting van de loodsruimte zeer bevredigend. Tenslotte kan worden gemeld, dat het stuwadoorsbedrij van de N.V. Ha ven van Vlissingen vorig jaar 7.787.000 stenen, 4.000 dakpannen en 83.751 ton diversen verwerkte. BURGERLIJKE STAND SINT LAURENS. Geboren: Pieter. z. en Zoetje, d.v. P. Verhage en E. van Sloo- ten; Cornelia A., d.v. J. Gideonse en M. P. Louwerse; Jan D., z.v. J. D. van den Berge en S. Bosschaart; Piet, z.v. A. Din- gemanse en C. C. Jongepier. Ondertrouwd: F. Pouwer, 18 j. en M. Gideonse, 18 j. Gehuwd: H. G. van den Doel, 26 j. en J. A. Davidse, 26 j.; J. de Rncke, 28 j. en L. Lorier, 25 j. Het landelijk M.T.S. Schaaktournooi. Het landelijk MTS-Schaaktournooi, dat begin van deze week onder auspiciën van de Kon. Ned. Schaakbond te Dordrecht werd gehouden, is gewonnen door R. Versnel uit die plaats. De enige Zeeuwse deelnemer, M. de Wit uit Middelburg, die de Vlissingse MTS vertegenwoordigde, wist met de kleinst mogelijke achterstand op de win naar beslag te leggen op de tweede plaats. Vier spelers wisten zich in de finale te plaatsen. De einduitslag luidt: 1. R. Versnel, Dordrecht (4punten uit 5 part); 2. M. de Wit, Middelburg (4V4 uit 6); 3. R. H. Dekker, Den Haag (3 uit 6); 4. H. Haenraets, Heerlen (214 uit 5). De tafeltenniscompetitie. Het programma van de tafeltennis competitie vermeldt voor de week van 11 tot en met 16 Jan. slechts één wedstrijd. Het is de ontmoeting tussen de dames van MTTC III en Spirit IV. Vermoedelijk zullen nog enkele, tijdens de eerste helft van de competitie uitgestelde wedstrij den, worden ingelast. WIELERSPORT. Wedstrijd op home-trainers ïn Sluiskil werd een wedstrijd op ho me-trainers voor nieuwelingen gehouden. Winnaar werd P. Jansen uit Sluiskil, die acht kilometer per uur meer haalde dan de overigen. De uitslag was: 1. P. Jansen, Sluiskil, 59 km. per uur; 2. P. Adriaansen, Hulst, 51 km. per uur; 3. J. Antheums, Axel 48 km. per uur; 4. P. Doeselaar, Sluiskil 41 km. per uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2