Dï Albert Plesman, president-directeur van de K.L.H. overleden Hel verleden Iteerf weer Promotor van de nationale en voorvechter van de internationale burgerluchtvaart Prins Bernhard over Plesman Wat weet U van de K. S. G. 1 Groot Nederlander ging heen Jaar van hogere lonen en lagere belastingen Zuid-Slavisch bezoek aan Noorwegen en Zweden. Vrij bewerkt door J. Harwood 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Belangrijk onderzoekings werk in Rusland. Elke dag krijg ik van allerlei nieuwe klanten complimentjes over King's Cross en ik maak die sigaret toch heus niet zelf. Ik verkóóp ze alleen maar graag. En ik hoef dat ook niet te doen. Want achter mij en duizenden winkeliers staan de millioenen trouwe King's Cross-rokers, die iedere dag het bewijs leveren: Niemoeller tevreden over O.-Duitsland Enquête van 't N.I.P.O Koningin Elizabeth bij de Maori's Ste Radio- oni Maandag 4 Januari 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina DEN HAAG, 2 Januari. In het Bronovoziekenhuis te Den Haag waar hij 31 December ter behandeling was opgenomen, is Oude jaarsavond omstreeks kwart voor tien in de leeftijd van 64 jaar over leden, Dr Albert Plesman, president-directeur van de - Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. Doctor Albert Plesman, de stichter en „de haas" van de K.L.M., de promo ter van de nationale en voorvechter van de internationale burgerluchtvaart, is niet meer. In het overgangstijdperk van het oude in het nieuwe jaar is deze grote Nederlander heengegaan. Zijn verscheiden zal zonder twijfel door' velen in binnen- en buitenland diep worden betreurd en een grote leegte achterlaten, in de eerste plaats in zijn gezin, maar eveneens in de K.L.M., in de Nederlandse en in de inter nationale burgerluchtvaartwereld. Dr Albert Plesman, de man die zeer veel van anderen eiste, maar steeds nog meer van zichzelf, de man die heel vaak eer heeft ingelegd met de mensen en machines van zijn maat schappij, die bij vele gelegenheden zich innig verheugd toonde over goede prestaties, heeft helaas ook vaak diepe droefheid ondervonden wanneer een ongeluk met een der K.L.M.-vogels 'n einde maakte aan het leven van zijn beste vrienden, zijn naaste medewer kers in de gehele beschaafde wereld bekende gezagvoerders, leden van vliegtuigbemanningen, kaj uitpersoneel, en van de passagiers. Het gezin van de heer en mevrouw Plesman heeft in de vlucht en in de tegenslagen meegeleefd en zijn deel ervan gehad. De drie zoons kwamen allen in de luchtvaart, en het is zo gegaan dat één ervan in de tweede wereldoorlog in een geallieerd mili tair jachtvliegtuig de dood heeft ge vonden en een andere na die wereld brand met een trotse K.L.M.-machi- ne, waarvan hij gezagvoerder was, ten onder is gegaan. De K.L.M., die alles voor dr Plesman was, heeft hem vreugde en droefenis geschonken, maar hij is nimmer aan de kant gegaan, hij heeft haar steeds ge zocht, immer gevonden. Aan zijn zijn niet te beteugelen werkkracht, inzicht, leiderschap, vakmanschap, intuitie, en thousiasme, geloof in de luchtvaart en in een betere wereld is het te danken dat de K.L.M. een van de grootste luchtvaartmaatschappijen ter wereld is geworden. BESLISSENDE PERIODE. Aan dit werkzame leven, is thans helaas een einde gekomen, juist op de overgang van een oud in een nieuw jaar en juist in een van grote beteke nis zijnde overgangsperiode in de bur gerluchtvaart. In deze periode zal be slist moeten worden over de typen vliegtuigen, en of vliegtuigmotoren, die de K.L.M. over enkele jaren" in staat moeten stellen haar internationa le positie niet alleen te behouden, maar veeleer te versterken en uit te bouwen. Dr Albert Plesman, in leven presi dent-directeur van de K.L.M., werd op 1 September 1889 te 's-Gravenhage geboren als zevende kind van een een voudig zakenman. Na beëindiging van de H.B.S.-opleiding was het zijn be doeling beroepsmilitair te worden, waartoe hij de cadettenschool te Alk maar en de Koninklijke Militaire Aca demie te Breda bezocht. In Augustus 1911 werd hij beëdigd als 2e luitenant, waarna hij werd ingedeeld bij het 5e regiment infanterie te Amersfoort. In Ocober 1915 kreeg hy de gelegen- hed zyn hartewens te vervullen en werd hij officier waarnemer by de Lucht vaartafdeling te Soesterberg. In deze Soesterbergtijd werd zijn idee geboren het vliegtuig, dat tot dan toe alleen voor oorlogsdoeleinden was gebruikt, te gaan aanwenden voor het vervoer van passagiers, vracht en post. Uit deze tijd stammen ook zijn woor den „Dit vliegen dat een hel was, kan een hemel worden". Ondanks tegenstand en onbegrip, wist hij enkele collega's en later ook belangrijke personen voor zijn idee te winnen en werd met de organisatie van de eerste luchtvaarttentoonstelling Amsterdam (Elta) begonnen. Het succes van de Elta heeft de op richting van de K.L.M. op 7 October 1919 ten zeerste bespoedigd. OPRICHTER EN DIRECTEUR. Lt vlieger Plesman, die by de tot standkoming van deze Nederlandse Luchtvaartmaatschappy een byzonder aandeel had gehad, werd tot adminis trateur benoemd en enige tyd later tot directeur. Reeds terstond wist de jonge directeur door zyn inzicht, organisatie vermogen en werkkracht de aandacht van de wereldluchtvaart op zich te ves tigen, waarin zyn maatschappy zich reeds spoedig een leidende positie wist te verwerven. Toen de oorlog in Mei 1940 ook over Nederland kwam, werd Plesman's le venswerk voor een groot deel vernie tigd. Zijn bedrijf had zich tot op dat ogenblik uitgebreid tot vele landen in Europa en in West-Indië, en exploi teerde de toentertijd langste intercon tinentale luchtlijn van Amsterdam naar Djakarta, terwijl in Indonesië de K.N.I.L.M., een zustermaatschappij, luchtdiensten onderhield, waarvan dr Plesman eveneens een der oprichters en directeur was. Gedurende de oorlog was dr Ples man van Mei 1941 tot April 1942 te Scheveningen gevangene der bezetters, waarna hij naar Twenthe werd ver bannen. Hier werkte hij de plannen uit voor de wederopbouw van zijn be drijf en toen op 2 April 1945 dit gebied door de geallieerden werd bevrijd, vertrok hij terstond via Zuid Neder land en Engeland naar de V.S. van Amerika, waar hij tot ieders verba zing de oorlog was toen nog niet beëindigd veertien „Skymasters" wist te kopen voor zijn bedrijf. Een jaar later vlogen zijn vliegtui gen reeds naar vele delen van de we reld. In de internationale, luchtvaartwe reld was hy een man met zeer veel gezag. Zijn oordeel werd graag gezocht en legde gewicht in de schaal. In de acht jaren, die sinds de bevrijding van Nederland zijn verstreken, heeft dr Plesman, sinds 1946 presideiit'-direc- teur van de K.L.M., zijn schepping ge maakt tot één der grootste internatio nale luchtvaartondernemingen met vertakkingen over de gehele wereld. De K.L.M., die in 1919 begon met een staf van 12 man is onder zyn bezielende leiding uitgegroeid tot een concern, dat 13.545 employé's telt, dat een luchtnet exploiteert van 212.156 km, waarin 102 steden in 67 landen zy'n opgenomen. Haar luchtvloot is byna 90 moderne vliegtuigen groot. Het stoffelijk overschot van dr Ples man zal Dinsdag ter aarde worden be steld op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag. Een stroom van brieven en telegram men heeft inmiddels de K.L.M. bereikt, waarin meeleven werd betuigd. Ook Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben een in bijzondere hartelijke woorden gesteld telegram aan mevrouw Plesman gezonden, waarin innige deelneming met het grote leed wordt betuigd. Truman was geïmponeerd GRINDELWALD, 2 Jan. „Het heengaan van dr Plesman is voor Ne derland en voor de K.L.M. eon onher stelbaar verlies" zo zei Z.K.H. Prins Bernhard. De Prins zelf hee?t met dit heengaan een goed vriend verloren. „Voor velen was hij zo op het cog een koelbloedige en energieke zakenman, maar hij was ook een zeer gevoelig n.an, dit tot tranen toe bewogen kon zijn, dat heb ik zelf meegemaakt", al dus Prins Bernhard. „Hij had bovendien naast de vliegerij nog zoveel goede en dynamische ideeën, die hem stempelden als een groot man. In de luchtvaart was hij degene, die de durf en de visie bezat om grote risico's te nemen en dan bleek het veelal achteraf, dat het eigenlijk helemaal geen risico's waren geweest. Hij bezat een grote fantasie, die hij echter toch altijd wist te paren aan een grote zakelijke nuchterheid. Ples man was bijvoorbeeld degene die, toen de „Cornet" als min of meer revolutio nair vliegtuig op de markt kwam, zich het sterkste verzet heeft tegen de aan koop van dit toestel op dat moment. En de feiten hebben hem ook hier in het gelijk gesteld. Hij was één van de mensen, die de luchtvaart nodig had, een man die wat durft te doen uit overtuiging". „Ik herinner me nog", zo zeide de Prins, „dat toen hij in Amerika was, hij president Truman wilde spreken over iets dat hem na aan hét hart lag. Truman wilde hem toen eei onderhoud van een kwartier toe staan, maar het antwoord v.an dr Plesman aan de man, die hem' deze mededeling overbracht, was„Zeg maar aan de president, dat me dat te weinig is en dat ik niet kan". En het resultaat was, dat Truman, die hierdoor kennelijk toch wel geïmpo neerd was, hem later toch veel lan ger heeft ontvangen. Dat was typisch Plesman. Zaandam, 2 Januari. De heer A. de Beer, directeur van een te Zaandam ge vestigde scheepswerf (Kraaier) 'is als vertegenwoordiger van een Stichtirtg van Nederlandse scheepswerven die tot taak heeft orders uit het buitenland aan te trekken, uit Indonesië gekomen met f 70 millioen aan orders voor de Nederlandse DEN HAAG, 2 Januari. De voor zitter van het Verbond van Neder landse Werkgevers, de heer T. J. Twijnstra, heeft in de rubriek „Uit het bedrijfsleven" voor de radio cèn oudejaarsrede uitgesproken. Na ëen inleiding en een overzicht over het jaar 1953, dat volgens hem in de reeks na-oorlogse jaren wel als het meest gunstige kan gelden, zei hij, dat voor Nederland het jaar 1954 zal ge kenmerkt zijn door hogere lonen en salarissen en lagere belastingen. Dat zal naar alle waarschijnlijkheid een groter binnenlands verbruik ten gevol ge hebben. „Indien wij met alle in spanning onze export veten 'e hand haven ondanks de meei'üeic bedrijfs kosten, die de loonsverhoging mee brengt, zal de industriële productie enigszins stijgen. Dat zal nog slechts in geringe r.rle mogelijk zijn door een verbetering van de werkgelegenheid en daarom voorai moeten woiden bereikt door een stijging van de productie per man, dus door een verhoging van de productiviteit van de bedrijven. Zo zal 1954 dus een goed jaar kunnen zijn voor allen, die in de industriële be drijven hun dagelijkse arbeid vinden. Voorwaarde daarvoor is evenwel het behoud van de arbeidsvrede, die na de oorlog voor ons land van zo grote be tekenis is geweest en waarom men ons in vele andere landen terecht benijdt' BELGRADO, 2 Januari. De Zuidslavi- sche vice-president Milowan Djilas en het bestuurslid der Zuidslavische communis tische partij Wladimir Dedyer zullen in Februari Noorwegen en Zweden bezoe ken als gasten van de Noorse arbeiders partij en de Zweedse sociaal-democrati sche partij. Djilas is uitgenodigd in zijn hoedanig heid van voorzitter van de commissie voor internationale betrekkingen van de socialistische bond van Zuidslavische ar beiders en Dedijer als secretaris van deze commissie. Het is de eerste maal, dat Westeuropese socialistische partijen de Zuidslavische socialistische bond hebben uitgenodigd vertegenwoordigers te zen den voor een officieel bezoek. Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele gla zen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. LONDEN, 2 Januair Ivan Bardin, vice- president van de Sowjet-academie van wetenschappen, heeft volgens een be richt van het persbureau Tass verklaard, dat Sowjet-geleerden in 1953 belangrijk onderzoekingswerk hebben verricht op het gebied van de kern-psysica, de elec- tronen en de optiek. Bardin zei, dat de geleerden in 1954 voorrang zullen geven aan werk, dat de snelle verbetering van de levensstan daard van het Sowjet-volk zal helpen verhogen en de verdere ontwikkeling van de landbouw en de uitbreiding van productie van verbruiksgoederen zal be vorderen. Hij verklaarde voorts, dat delegaties van Sowjet-geleerden dit jaar bezoeken hebben gebracht aan Canada, China, De nemarken, Frankrijk, Hongarije, India, Italië, Japan, Nederland, Oost-Duitsland, Tolen, Tsjecho-Slowakye en Zweden. 36. „Dat is een goede raad van Rob, moeder Martin", zeide Ernst, zijn diepe teleurstelling voor haar verbergend. „Dat moet u doen. En met spoed. Een meesterknecht is zeker wel te vinden. De smederij moet niet opgeheven worden Als Rob terugkomt, moet hij direct weer aan de slag kun nen". Na deze woorden ging Ernst terug naar de pastorie, om Alice op de hoogte te stellen. Het vreemde gedrag van Rob blééf een raadseL HOOFDSTUK XV. De dagen vergleden. Kerstmis was gevierd. Nieuwjaar was verstreken. Het was een mooie Januarimaand. Er was geen sneeuw gevallen. Wel vroor het regelmatig, maar lang niet streng. Over de moord in het bos werd geen woord meer gerept. Die was verdrongen door het sensationele gebeuren op de trouwdag van Rob Martin, die naar Amerika was uitgewe ken, naar nu algemeen bekend was. Zelfs dat gebeuren raakte op de achtergrond. Nog even werd het opgerakeld, toen Kitty Fletcher werkelijk in het huwelijk trad, al vrij spoedig nadat Rob verdwenen was. Een vroegere aanbidder van haar Fred Bullstrode was weer komen opdagen en in plaats van Martin heette zij nu Bullstrole. Haar man had een welbeklante herberg in Betcham. Er was er slechts één in het dorp, die het gebeurde in het bos niet vergat, niet kón vergeten: de predikant Peyton. Direct bedreigd voelde hij zich niet. De wissel van honderd gulden was nooit aangeboden. Een dreigbrief, die hij ver wacht had van Sturge, bleef uit. Maar wie had nu Marie Brandon vermoord? Zou het Roelf Sturge kunnen zijn, de beweerde echt genoot van de vermoorde? Deze oplossing van het geval drong zich telkens aan Ernst op. Hij herinnerde zich de krachtige, flinke man, ruw en onbehouwen, met een slechte reputatie, maar niet on knap, integendeel. Het leek hem niet onmogelijk toe, dat hij Marie de raad had gegeven, om te proberen geld van hem los te krijgen; dat hij meegekomen was, die avond, naar Wynsdale; haar had opgewacht, om te vernemen, hoe het onderhoud was afgelopen. Vermoedelijk waren zij daar na samen doorgelopen. Wat was natuurlijker dan dat zij twist hadden gekregen over de verdeling van de buit; dat er een worsteling was gevolgd, die geëindigd was met de dood van de vrouw? Hoe vaker Ernst er over nadacht, des te waarschijnlijker kwam hem deze verklaring voor. Te sterker vermoedde hij het, omdat Roelf Sturge, die toch had gehoord van de dood van Marie Brandon als hij het niet in de courant ge lezen had en van de pogingen, om te ontdekken, wie zjj was, niets van zich had laten horen en niet voor de rechtbank was gekomen, om getuigenis af te leggen, zoals een onschuldige zou hebben gedaan. Het was wel zeker, dat Sturge de moordenaar van Marie Brandon was. Een heel belangrijk ding zag hij daarbij evenwel over het hoofd: het stond vast, dat zij gedood was door een geweerkogel. Dus dan had Sturge die avond een geweer bij zich gehad moeten hebben. Het kwam niet in hem op, daaraan te denken. Want dat maakte zijn hypo these wel onwaarschijnlijk. Die Sturge was toch niet met een geweer iri de hand naar Wynsdale gekomen? Daaraan dacht hij evenwel niet. Voor hem ging het vast staan, dat Roelf Sturge de dader was. En dat gaf dubbele reden tot angst in zijn gemoed. Niet alleen beschermde hij door zijn stilzwijgen een moor denaar tegen de wet, maar in de handen van die man was zijn zoon, die Arthur genoemd was. Wat zou de opvoeding van die arme jongen zijn; wat zijn toekomst? Steeds kreeg hij sterker begeerte naar die jongen, van wie hij alleen het portret had gezien. Met de dag werd dat verlangen sterker. Maar hoe die begeerte te vervullen? Hij wist niet, waar Sturge woonde en al zou hij het weten, wat baatte dat? Hoe zou hij de schurk kunnen ontmoeten? Maar hoe hij er zich ook tegen verzette, die grote be geerte wilde hem niet verlaten. Hij moest die vervullen. Hij moest zijn jongen zien. Hij kwam tot de conclusie, dat er slechts één manier was, om zijn plan ten uitvoer te brengen. Sturge mocht hem niet herkennen, dus moest hij zich op de een of andere manier vermommen. Hij had zich al zo dikwijls gericht naar de omstandig heden en zijn gedrag gewijzigd, dat hij niet eens overwoog, of hij nu de rechte of de verkeerde weg ging. Onder het voorwendsel, dat hij eens wat rust nodig had en wat afleiding, ging hij enkele dagen op reis. Mirbrook, waar Marie Brandon vroeger gewoond had, lag meer dan zestig kilometer van Wynsdale verwijderd. De trein bracht hem naar Minschester, waar hij vroeger vaak was geweest en hij dwaalde door het stadje, niet gekleed als predikant, maar als een gewoon heer. Niemand kon in hem een predi kant herkennen. Maar daarmee nam hij nog geen genoegen. Hij kende er een kapper, die meteen grimeur was en hoop te, dat die nog in het smalle zijstraatje woonde. Dat bleek het geval te zijn. „Ik wou graag, voor een weddenschap, veranderd wor den in een oud heer", zei hij, „kunt u dat doen?" „Kunnen? Wel zeker, mijnheer. Hier kan alles. En in korte tijd. Gaat u maar zitten." Ernst voldeed aan de uitnodiging en de grimeur begon zijn werk. Hij knipte en borstelde het haar, waarop een grijze pruik wert gezet. Ook verschenen er een baard en een snor, die zijn gezicht voor het grootste deel bedekten. (Wordt vervolgd.) Want als vakman weet ik, dat er eigenlijk geen betere Virginia bestaat. Dat kan ik nu eenmaal niet onder stoelen of banken steken DEN HAAG, 2 Januari. „Ik heb de predikamen aan de andere zijde van de zönegrens veel opener en in nerlijk vrijer gevonden dan twee jaar geleden", zo verklaarde kerkpresi- dent Niemoeller kort na rijn terug keer van een preek- en voordrachts- reis door dé gemeenten in de Oost- zone. In plaats van een uitsluitende afweerhouding aan te nemen en in plaats van het gevoel van hulpeloos heid is bij de predikanten' en de ge meenteleden de wil gekomen om van de gegeven omstandigheden 'het beste te maken en na te gaan wat men op zijn plaats tot verbetering van de ver houdingen kan bijdragen. Niemoeller heeft in vele plaatsen gesproken, o.a. in Erfurt, Leipzig, en Dresden. Van de stampvolle Thomas- kerk te Leipzig uit werd zijn toespraak overgebracht naar de eveneens volle universiteitskerk en de Nikolaikerk. In Dresden waren 1400 studenten aanwezig bij een voordracht van Nie moeller. Ook hier moest de door storm achtige bijval telkens onderbroken re de over „De vrede en wij" van de aula uit naar een andere zaal worden overgebracht, aldus meldt het pers bureau der Ned. Herv. Kerk. AMSTERDAM, 2 Januari .In de loop van 1953 heelt het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie, herhaalde ma len uitvoerig de openbare mening ge peild over de Kolen en Staal Gemeen schap. Hoe goed is het publiek op de hoogte? In de eerste plaats is nagegaan hoe goed of hoe slecht het Nederlandse pu bliek van de Kolen en Staal Gemeen schap op de hoogte is, onder meer door eenvoudig te vragen: „Kunt u mij vertel len wat de Kolen en Staal Gemeenschap is?" Meer dan de helft van het publiek blijft op deze vraag het antwoord schuldig. Ruim veertig procent weet er wel iets over te vertellen hoewel in graden van zeer vaag tot behoorlijk scherp omschre ven. Over de deelnemende landen weet iets meer dan de helft van het Nederlandse publiek iets te zeggen, maar er zitten merkwaardige lacunes in hun kennis. In een der enquêtes vroegen de Nipo-inter- viewers: „Welke landen doen er volgens u mee aan de Kolen en Staal Gemeen schap? 54% noemt Nederland; 52 België; 50 Frankrijk; 58 West-Duitsland, 45 Lu xemburg, maar slechts 14% Italië; 19% meende echter (foutief) dat ook Enge land lid is, 10 procent noemt Amerika; 5 procent Zweden en kleinere percenta ges nog andere landen. Zoals bijna de helft der volwassen Ne derlanders niet weet wat de KSG is zo heeft bijna 50% geen mening over de al of niet wenselijkheid der KSG. Van de mensen met een mening is bijna iedereen voorstander van de Nederlandse deelne ming. ROTORUA, 2 Jan. De Maori's van Nieuw-Zeeland zullen Koningin Eliza beth een voorrecht verlenen, dat nim mer tevoren aan een vrouw toeviel, namelijk toestemming te spreken van af de „Marae", de heilige plek grond voor de plaats waar de Arawa-stam vergadert. Alle Maori-stammen zullen vertegenwoordigd zijn, maar alleen de „Arawa"-stam, in welks district Roto- rua gelegen is, voert de plechtige wel- komstdans uit, de grootste plechtigheid welke de Maori's een gast bereiden kunnen. Tevoren wordt de Koningin tot tweemaal toe door een Maori- krijger „uitgedaagd" wanneer zij op de heilige plek toetreedt. Na haar toe spraak wordt de Koningin, en ook de Hertog van Edinburgh, omhangen met uit vlasdraad vervaardigde matten, waaraan de eretekenen (Korowi) van de hoogste Maori-orde bevestigd zijn. Tenslotte worden de Koningin ge schenken aangeboden, terwijl dansen worden uitgevoerd en liederen gezon gen. DINSDAG 5 JANUARI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Orgelconc. 9.25 Waterst. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Amerikaanse muz. kaleidos- coop. 14.30 Dansork. en sol. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Surinaamse muz. 17.45 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 Pi anospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Gram. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Mil. ork. 19.30 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muz. 21.55 Med. 22.00 Lichte muz. 22.05 Tiroolse muz. 22.45 „De woelige wereld", caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Radio Philh. ork. 11.50 „Als de Ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Lunchconc. 14.00 Gev. progr. 14.50 Kamerork. en soliste. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee. Nieuw jaarscauserie v. d. vertegenwoordigers v. d. Ned. Antillen, mr C. Debrot. 18.00 Pianoduo. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boe ken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Radio Philh. ork. en solist. In de pauze: Ken een haan een ei liggen? 21.50 „Ouders en kinderen", caus. 22.05 Blaas- kwintet. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Operettemuz. 13.00 Nws. 13.10 Tuinb. kron. 13.15 en 13.20 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.30 en 16.15 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Verz, progr. 20.15 Voor de vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 en 22.45 Gram. 22.5523.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4