H EEN ROOD SPINNEWEB SPANT ZICH OM DE WERELD. DEZE WERELD van öaq tot ö&q Frankrijk in 't moeras keRStfeest. Vreemdelingenlegioen van het Kremlin Corps buitenlandse beroepssoldaten, avonturiers en misdadigers Tweede Kamerleden hadden haast» Premier van Luxemburg overleden» A. N.W. B. wendt zich tot 2500 verkeersautoriteiten HOUTMAN Rubattel president van Zwitserland Lonen kapperspersoneel "V ZEELAND HEEFT NU EEN HYGIËNISCHE DIENST. Donderdag 24 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 ET FEEST van licht, blijd schap en vrede staat voor de deur. Morgen zullen de Kerstklokken weer luiden en de bekende kerstliederen weer worden gezongen. Overal zal het Kerstfeest worden gevierd. In alle landen, door mensen van elke leeftijd, elke Stand en elk ras. In kerken, zieken huizen, gevangenissen en kampen en zeker in vele huizen. De grote vraag is nu, hoe wij dit feest zullen vieren. Er is immers een groot ver schil tussen het Kerstfeest en de kerstfeesten. Wij kennen het feest dat wordt geïnspireerd door de on veranderlijke boodschap van het Evangelie. Wij kennen echter ook de feesten, die alleen maar worden gestempeld door de met allerlei tij delijke middelen aangebrachte ge zelligheid. De Chr. Kerk bestond reeds meer dan honderd jaar toen men op de ge dachte kwam de geboorte van Christus jaarlijks te herdenken. Een bepaalde datum noemen de evangelie-verhalen ons niet en zo werd het geboortefeest eerst op verschillende tijden gevierd. Tenslotte heeft men tussen de vierde en vijfde eeuw een gemeenschappelijke datum vastgesteld en vanaf die tijd werd 25 December de grote dag in de christenheid. De heidenen hadden reeds de ge woonte sinds oude tijden de overgang van het ene jaar naar het andere te kenmerken door grote demonstraties ter ere van hun goden. Toen de vol ken van Europa het Christendom ge leidelijk aannamen wilden zij de smaak van deze jaarlijkse feesten behouden. Eerst ten tijde van de kerk hervorming werd er een einde ge maakt aan de verkeerde practijken die met het half heidens, half christelijk kerstfeest waren verbonden. De her vormer Calvijn wilde in zijn kerk niets weten van de kerstfeestvieringen: „Wij willen de geboorte van Christus niet vieren met een openbaar feest, anders zal het bijgeloof zich van zulke fees' ten meester maken. Wij willen de ge boorte van Christus in aanbidding en gehoorzaamheid vieren". Inderdaad: Jezus Christus is niet in deze wereld gekomen opdat wij een uitbundig feest vieren. Hij is gekomen Opdat wij Hem in onze harten als onze Heer en Heiland zullen aannemen. Helaas is er in de loop der jaren door de wereld weer beslag gelegd op dit feest. Tal van publieke vermake lijkheden maken gebruik van het Woord „kerst" en voegen er hun eigen programma of reclame aan toe. De Vele kerstwijdingen, die ook dit jaar fil zijn gehouden, kunnen dit niet voor komen. Helaas wordt het kerstfeest zeer verschillend gevierd. Hoe zullen tav het vieren? V VOOR DE CHRISTENEN, die be wust de Christennaam dragen, zal het kerstfeest nooit ontaarden in de verheerlijking van de mens en nooit feheel opgaan in uiterlijke vrolijkheid. Lerstmis is immers de wonderbare geschiedenis van het komen Gods tot de zondige mens, die zelf zonder enige heerlijkheid is. Kerstmis is de dag, waarop de gelovigen zich opnieuw door de H. Geest willen laten verze- „Het leven is geopenbaard". Chris tus Zelf is Gods onuitsprekelijke gave, waarin alle andere gaven, die de Christus in deze wereld brengt, zijn samengevat. Christus is ons leven. Hij schenkt het leven aan allen die in Hem geloven. Dat is het centrale punt van de echte kerstfeestviering. Want vergeten wij het nooit God was in Christus, in het Kind in de kribbe en in de Man aan het kruis. God Zelf was in het mysterie van Bethlehem. God Zelf was in de vernedering van Zijn Zoon en in de kribbe begint niet alleen het lijden van de Zoon, maar ook dat van de Vader. En voor die weg deinst noch de Vader noch de Zoon terug. Zij gaan samen. De Vader zendt de Zoon en de Zoon volbrengt de wil des Vaders. De Christus is geko men. Dat is de grote blijdschap die heel het volk ten deel valt. Dat is maar niet traditionele kerktaal, maar originele hemeltaal, die door elk op recht hart duidelijk kan worden ver- Het wordt wel gezegd dat het Kerst feest het feest der kinderen is. Dat is waar, maar dan toch niet slechts voor degenen die het nog zijn, maar dan in de hoogste zin voor hen die het weer geworden zijn door het werk der on doorgrondelijke genade Gods. Zij aan bidden hun Zaligmaker en Heer, want zij leven door Hem. V ZO WORDT HET KERSTFEEST een zeer persoonlijk feest, want het nieuwe leven in Christus maakt elk berouwvol zondaar tot een nieuw mens die persoonlijk deelt in de grote blijdschap. En als nieuwe mensen kun nen wij dan ook samen het Kerstfeest vieren als een gemeenschappelijk feest, want dan zijn wij allen kinderen Gods door het geloof in de Here Jezus Christus. Een wereldwijde gemeen schap is ontstaan sinds Gods Zoon als het Licht der wereld in Bethlehem reddend is verschenen. En op het Kerstfeest van 1953 weerklinke het overal in alle ChristenhartenJezus Christus is de Zaligmaker en de Hoop der wereld! Dan zal het feest morgen zo worden gevierd, dat hemel en aarde zich samen verheugen. En tot die vreugde roept Gods genadewoord ook UI G. J. K. (Bijzondere correspondentie.) PRAAG, December. Waar ter wereld hoort men niet van op standen, stakingen, ongeregeldheden e.d., waarbij men vermoedt, dat de communisten de hand in het spel hebben? Bestaat er een of andere „ondergrondse", die overal actief is, waar het Kremlin maar wil optre den? Het antwoord op deze vragen is bevestigend. In een grauw en vuil gebouw, ergens in Praag, de hoofdstad van Tsjecho-Slowakije, het brandpunt van allerlei communistische praktijken. Het huis ziet er uit als een gewone huurkazerne, zoals er twaalf in een dozijn gaan. Er zouden kleine ambtenaren of voorwerkers in kunnen wonen. Was dat maar waar! Hier zetelt kameraad Imrich, een der geheime leiders van het rode Vreemdelingenlegioen, het machtige wapen, door Stalin opge bouwd 's-GRAVENHAGE, 23 December. Het lijdt geen twijfel dat de leden van de Tweede Kamer gistermiddag de leden der Eerste Kamer dankbaar waren. De Eer ste Kamer keurde n.l. het wets ontwerp tot verhoging van de schadeloosstelling van Tweede Kamerleden goed. en daar de ver hoging terugwerkende kracht had tot Januari 1953 hadden de par lementariërs nog wat te goed (f2800.per man!). Het gevolg was, dat een aantal zich hedenmiddag kort na het be sluit reeds op de griffie van de Tweede Kamer vervoegde om dit tegoed te incasseren. Zij werden prompt uitbetaald, want het grif- fiepersoneel had kennelijk (zo tegen de Kerstdagen) op deze toeloop gerekend. raten ver ze- ,k keren, dat „IMMANUEL" is versche- nen en God nu met ons is en eeuwig met ons wil zijn. De barmhartige God laat ons niet door een boodschapper Amerikaanse divisies bliiven in itt;; XJ;; rrf I zoeken. Hij komt Zelf. Hij verenigt Zich met ons. In plaats dat Hij eist dat wij tot Hem opklimmen, daalt Hij het Verre Oosten WASHINGTON, 22 Dec. Naar tot ons af. De Christen-denker Vinet I aanleiding van persberichten, volgens heeft dan ook het woord „Immanuel' 1 welke twee der Amerikaanse divisies het eerste en het laatste woord van de I in het Verre Oosten, ondanks het niet Chr. dogmatiek genoemd. Want waar vorderen der inleidende besprekingen dit woord door het geloof wordt ont- I met de communisten over een Kore- vangen, wordt het leven uit God open- I aanse vredesconferentie, zouden wor- baar. De apostel Johannes vat het I den teruggetrokken, is door hoge Kerstevangelie samen in de woordenambtenaren van het ministerie van „Hierin is de liefde Gods jegens ons Landsverdediging verklaard dat deze geopenbaard, dat God Zijn eniggebo- meldingen onjuist zijn. Zij verklaar- ren Zoon gezonden heeft, opdat mij den, dat er geen divisies zullen wor- zouden leven door Hem". den teruggetrokken, zolang de bestaan de spanning in het Verre Oosten aan houdt. In de berichten was gemeld dat een vensstroom die van Hem uitgaat Amerikaanse divisie uit Japan en één wil ons doordringen. Welk een wen- uit Korea zou worden teruggetrokken, ding in ons lot! Welk een perspectief! Tragisch is immers het menselijk be staan zolang de mens alleen staat te fienover de vijand der ziel, alleen wor stelt met zijn oude begeerten en nieu we schuld, alleen moet strijden tegen zonde, ziekte en dood, alleen moet ver werken zijn kommer, droefheid en Touw. Heerlijk, roemrijk wordt dat zelfde leven als het door genade is geworden een leven door HEM! EVEN door Jezus Christus. De le- Dagelijks zegt zijn secretaresse hon derdmaal: „Het spijt me, ik kan u niet verbinden, want kameraad Imrich is op reis". Imrich is een groot man. Hij beschikt over een eigen particulier vliegtuig, een der nieuwste, twee-mo- torige Fiattoestellen, dat hij zelf be stuurt. Maar hij start niet vanaf het Praagse vliegveld Ruzyne. Nee. Dat zou te gevaarlijk zijn. Aan pottekijkers heeft Imrich het land. Evenals meer dere leiders van het rode vreemdelin gen-legioen start hij vanaf een geheim vliegveld, dat „ergens" in een militair kampement ligt. Heer Imrich reist op een dienstpas, waarop als beroep staat aangegeven: Ambtenaar van het mi nisterie van landbouw. Hij interes seert zich natuurlijk sterk voor de landbouw-economische vraagstukken. Daarom moet hij dikwijls naar Parijs, Rome, Cairo, Tanger, enz. Slechts zelden gaat hij naar Londen en Zue- rich. Nimmer heeft hij een indruk wekkende bagage bij zich en zijn pa pieren en deviezen zijn steeds in orde. Hij is een van de vele leiders van het Russische Vreemdelingenlegioen, een sterke militaire organisatie, die recht streeks door het Kremlin wordt gedi rigeerd. Zijn voornaamste taak is: in filtratie van manschappen en wapenen in nog niet door de rode dictatuur be zette landen. Voorbeelden. Toen we opstanden kregen in Co lumbia, Italië, Griekenland, toen we in 1948 van nabij de sabotage-actie in Frankrijk konden aanschouwen die ook meer leek op een regionale revo lutie dan op een staking, toen Praag zonder slag of stoot in handen van Moskou viel, toen koning Michael van Roemenië gedwongen werd af te tre den, toen er ongeregeldheden uitbra ken in enkele andere Zuid-Ameri kaanse republieken, de rode legers in China oprukten, Birma semi-commu- nistisch werd, Malakka een opstand kreeg, die al tonnen bloed heeft ge kost, de „nationalisten" in Indo-China de Fransen vermoordden, Madioen op Java werd ingenomen door commu nistische „Indonesiërs" hebben we keer op keer versteld gestaan van de stipt heid, waarmee de organisatie liep. Iedere opstand liep af als een opge draaide wekker. Hoe machtig Moskou is, hoe handig de Kominform een en ander ook kan aanpakken (ieder in zijn vak, nietwaar) toch zpu de grote regelmaat van de acties, de perfecte organisatie, het voorhanden hebben van wapenen en blanke instructeurs onmogelijk zijn, indien Stalin naast de Kominform niet beschikte over het rode vreemdelingenlegioen. 23 Nationaliteiten. Laten we nu eens gaan naar het Oostelijk deel van Slowakije. Daar ligt het kleine stadje Presov, dat noch bijzonder mooi, noch econo misch belangrijk is. Achttien kilo meter er van verwijderd strekt zich het opleidingskamp XV12195. Ob. uit. De bevolking van het stadje weet dat er een militair kamp ligt, doch het merendeel der eenvoudige zielen gelooft te doen te hebben met een normale school voor Tsjechische onderofficieren. Inderdaad is er ook niets wat dit barakkendorpje onder scheidt van de oefeningskampen der Tsjechische weermacht. Maar hier, verborgen door de ano nimiteit van een ontvolkte omgeving ontvangen meer dan 350 toekomstige legionaires hun opleiding. Grotendeels komen zij uit de Slavische landen, zo als Tsjecho-Slowakije, Polen, Honga rije, Roemenië, Bulgarije, doch er zijn ook vertegenwoordigers van andere landen: Spanje, Italië, Frankrijk, ziet als 's werelds bokskampioen, stamt uit Galicië, en was aanvankelijk be stemd kleermaker te worden. Op 16- jarige leeftijd verloor hij zijn ouders, bezocht zonder geld of papieren de halve wereld en kwam tenslotte met de communisten in contact. Hij vocht in de Spaanse burgeroorlog en trad als zodanig reeds op de voorgrond. Zijn nationaliteit is niet bekend, doch hij spreekt even vloeiend Frans, En gels, Spaans als Italiaans en Russisch. Er zijn redenen om aan te nemen, dat hij gecamoufleerd als maquis in Frankrijk, tijdens de jongste oorlog, een rol heeft gespeeld. Hij noemt zich Vladislav, doch er is gee:, twijfel aan of dit minstens zijn twintigste naam. Vrouw, kindere i, ouders? Hij weet het niet meer. Ook zijn vader land heeft hij vergeten ofge ruild teg n 'n groter. Hij is een fana ticus, die geen compromis kent en het zijn pupdien niet gemakkelijk maakt. De instructrice voor de wapen handel noemt zich Dragica. Ze zal ongeveer 40 jaar oud zijn. Ze is allesbehalve mooi, doch haar vak verstaat ze uitstekend. Ze is mees ter op alle automatische wapenen en heeft een verbluffende techni sche kennis. Haar moeder was een Spaanse en haar vader Joego-Sla- viër. Ze gaat er trots op 27 gevan genissen van binnen tc hebben ge zien. In het huidige India vocht zij tegen de Engelsen met de revolver in de vuist. Hetzelfde geschiedde in China. Tijdens de oorlog streed zij onder Tito. Duitsland, Korea, Arabië. In totaal zijn hier minstens 23 nationaliteiten verenigd. Er bevinden zich ook enkele leiden zij volgelingen op voor de Samen met andere instructeurs meisjes onder de toekomstige leden revolutie in alle werelddelen. Ja, inderdaad deze bandieten hebben een grote taak. Misschien zijn ze van het vreemdelingen-legioen. Tucht Het dagprogramma is zwaar vooral de sporttraining is buitenge- morgen al over de vijf werelddelen verspreid om de communisten elders woon zorgvuldig. Men staat' om zes de moordwapens in de handen te uur op. Vier uren worden besteed aan du wen, hun te leren hoe zij doden sport en vier uren aan militaire oefe- ningen. Met grote zorgvuldigheid wordt men onderwezen in 't gebruik van velerlei wapenen van vrij wel al lerlei makelij, immers, op hun toe komstige operatieplaatsen moeten zij meester zijn over de techniek van wa penen van vreemde oorsprong, die niet alleen kunnen gebruiken, doch vooral ook het gebruik ervan kunnen in strueren. De discipline in de Duitse weer-1 macht was slechts kinderspel bij de tucht in deze opleidingskampen. Tfj- dens de opleiding wordt nimmer ver-1 lof gegeven. Indien de poorten van het kamp zich achter de nieuw aan-1 gekomenen sluiten, komen ze er nietl meer uit voor hun opleiding is vol-1 tooid en deze duurt twaalf maanden. I De afgestudeerden dwalen dan uit over de wereld, doch de een weet de bestemming van de andere nimmer. Ze vertrekken met verzegelde orders. Geen vinger breed mag men tijdens I de opleiding van de reglementen af-1 wijken zonder zich bloot te stellen aan zware straffen. Hora Stanislaus, die de vrijheid ver-1 koos, nadat hij enkele weken in het I hierboven genoemde kamp had door gebracht, vertelde, dat op roken tij dens de verboden uren 'n straf stond I van.... 13 weken cel. Ieder contact met de burgerbevolking is niet alleen I verboden, doch ook onmogelijk ge-1 maakt. De toekomstige legionaires kennen elkaar slechts bij hun schuil naam. Commandant-Kleermaker. De commandant van het kamp, een I reus van ongeveer 37 jaar, die er uit-1 LUXEMBURG, 23 Dec. Pierre Dupong, minister-president van Luxemburg, is in de afgelopen nacht aan een bloedvatver stopping overleden. De premier bevond zich in de Sainte Therese-kliniek te Lu xemburg, waar hjj Vrijdag j.l. was opge nomen, omdat hy een been gebroken had. Dupong was jurist. Hij heeft in Ber lijn, Parijs en Freiburg gestudeerd. Sinds 1915 was hij parlementslid en sinds 1926 fungeerde hij als directeur-generaal voor financiën, arbeidszaken en sociale zaken. De overledene was lid van de socialisti sche katholieke partij. In 1937 werd hij benoemd tot minister president en in 1940 vergezelde hij de re gering en de groot-hertogin naar het bui tenland. Na de oorlog hervatte hij zijn minis teriële arbeid en werkte aan het herstel van de Luxemburgse financiële toestand. Pierre Dupong, die zich steeds een so ciaal voelend mens heeft getoond, stichtte als minister van Sociale Zaken (1926 1937) de vereniging voor goedkope wo ningen, die de bouw van 8000 arbeiders woningen bevorderde. Als financieel deskundige had hij ook in het buitenland een goede naam. De premier werd in 1886 geboren en is dus 67 jaar geworden. Bromfietsen in sommige gevallen op de rijbaan DEN HAAG, 23 Dec. De ANWB heeft zich gewend tot de ruim 2500 autoriteiten, die bemoeiing hebben met het wegver keer, en er op gewezen, dat op vele plaat sen, vooral binnen de bebouwde kommen, rijwielpaden op sommige tijdstippen dus danig met wielrijders zijn bezet, dat het niet wenselijk is de bromfietsers te dwin gen eveneens van deze paden gebruik te maken. De wet kent in zulke gevallen de mo gelijkheid, de rijbaan plaatselijk en eventueel op bepaalde tijdstippen - voor bromfietsers open te stellen, een maat regel, die gezien moet worden als een correctie op het algemene principe, dat bromfietsers van de rijwielpaden gebruik moeten maken. De ANWB acht het van bijzonder be lang, dat met spoed wordt overgegaan tot het treffen van regelingen in die gevallen, waarin dit noodzakelijk kan worden ge acht. De Bond heeft er echter op gewe zen, dat het ontoelaatbaar is deze maat regel te treffen, wanneer dit door de gro te frequentie, de aard en de hoge snel heid van het verkeer op de betreffende rijbaan tot verhoging van het gevaar op de weg zou leiden. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) Singel 114-116 SCHIEDAM PIANO'S ORGELS Sedert jaren vertrouwd adres ET een hem uit het hart gegrepen: „Wie helpt Frankrijk uit het moeras?", besloot de bekende radioreporter 25S2f L2 S.e„°^?„e l!±rfie "lÏÏSfiSlvan Brussel (Vlaams), Paul van Rubattel is Dinsdag door de verenigde vergadering van de twee Zwitserse ka de Bussche, die nu al van het be- mers van het parlement gekozen tot pre- qjn af ;n Jje(; Da]e;s van Versailles sident van de Zwitserse bondsstaat voor 3 7 P ersames het jaar 1954. de stemmingen voor een nieuwe Van de 189 geldige stemmen kreeg Ru-1 president volgt, gistermiddag om battel er 185. één uur zijn commentaar uit Parijs. iWfflftlS Voorwaar, hij had er alle reden komstig is uit het Franssprekende kanton toe. De elfde stemming, waarvan rh'V'vm 1'd vaiad° b.0.nd,s" men toch wel iets meer had ver raad gekozen. Hij Is lid van de radicale T partij. Escher is een katholiek conserva- wacht, omdat Lamel tot het in- Itef. Rubattel is hoofd van het departe- zicht was aekomen. dat hii zich ment van economische zaken en Escher h A i i i j is hoofd van het departement van spoor- beter terug kon trekken, leverde Wegen en PTT. opnieuw niets op. Ja, zo erg was het, dat er nu helemaal geen touw meer aan vast te knopen viel. De TiTDrruT T", i verkiezing van een nieuwe Franse UTRECHT, 22 Dec. De vakraad voor het kappersbedrijf heeft bij het college I president is ontaard in een hope- Yan Rijksbemiddelaars voorstellen inge- J0ze partijtwist, waarbij de demo- dwnd die een 5 procent looncompensatie I n v inhouden voor alle werknemers in het I cra^ie in a"e opzichten door de kappersbedrijf. Niet alleen de lonen van I modder wordt gesleurd de werknemers boven de 23 jaar, maar ook die van de jeugdigen zullen hierdoor I De gebeurtenissen rond de verkie- het inkomen vTnrhet St™g bestaat uit loon, provisie en verval, heeft I Dinsdag en de elfde stemming van gis- men de 1.5 procent looncompensatie in I termorgen behoeven zeker enige toe- zake de wachtgeld- en werkeloosheids- lichting. verzekeringswet niet in het loon kun- Laniel, onverzettelijk in het begin, nen opnemen. Boven dit nieuwe loon bewerend, dat hij het zou volhouden al iFi;?cent van zou er twintig maal gestemd moeten benseren. Het college van RijkibemidT" I w°rden, trok zich terug. Hij had na zo- laars is verzocht deze verhoogde lonen I veel ronden ingezien, dat er voor hem per 1 Januari goed te keuren en verbin- Seen kans was op een meerderheid, dend te verklaren voor het gehele kap-1 Doch dit inzicht kwam te laat. Hij moet de stemming hebben zien aankomen. De Franse premier had toch moeten zien, dat hij wel door een groep parle mentsleden gesteund zou worden, maar dat dit niet voldoende was voor een meerderheid. Nu trok hij zich terug, terwijl de pap gemorst was. persbedrijf. dit toch waarlijk na de tweede of der- Toen Laniel zijn besluit bekend ge maakt had hebben de partijleiders de koppen bij elkaar gestoken en is men gaan zoeken naar een andere figuur, die wel voor een meerderheid aan vaardbaar zou zijn. Men kwam einde lijk na lang onderhandelen tot de slot som, dat de heer Jacquinot, minister van Overzeese gebiedsdelen in Laniels kabinet de candidatuur van de premier zou overnemen. Jacquinot behoort tot de onafhankelijke groep, maar is net zo min „onafhankelijk" in de ware zin van het woord, als welk parlementslid ook. Het resultaat was bedroevend: Naegelen, de socialist, die als enige overgeblevene uit de eerste ronde, nog altijd meedoet kreeg 372 stemmen. Hij kwam daarmee op de eerste plaats. Jacquinot kwam met 338 stemmen als no. 2 uit de bus. Beiden bleven ver on der de vereiste meerderheid. Gistermiddag om vier uur zou de twaalfde ronde volgen ,van de onver kwikkelijke historie. De gehele wereld spreekt met afschuw over dit alles. Frankrijk verspeelt op deze wijze een heleboel prestige. Vele commentators! hebben zich niet mals uitgelaten. De stemmingen werden in diverse bladen] vergeleken met „een wielerzesdaagse", een „carnaval" of „circus" Wanneer men de zo langzamerhand Rode Kruis Korps vergaderde. Naast de sectie motorordonnancen komt een sectie schippers. GOES, 24 Dec. In de vergadering van Colonnecommandanten in Zeeland van het Rode Kruis Korps, welke vergadering onder leiding stond van de Gewestelijke Commandant, Majoor P. C. J. v. d. Siikke te Middelburg en waarbjj o.m. tegenwoordig was de plv. Commandant van het R.K.K. te Den Haag, Overste G. Meulman, werd door de voorzitter een uitvoerige nabe schouwing gegeven omtrent de hulpverlening in de rampdagen en daaruit te trekken lessen. Om op alle onverhoopte gebeurtenissen voorbereid te z\jn, heeft men in enige plaatsen van dit gewest rampendepots gesticht, waarin belangrijke voor raden van materialen, medicamenten e.d. liggen opgeslagen, terwijl men voorts in bet centrum van de provincie een reservevoorraad heeft aangelegd. Naast de bestaande sectie motoror- volkomen onverschillig geworden par-1 donnaneen, destijds als eerste in den lementsleden zou vragen, wie uiteinde- lande in Zeeland opgericht en waarvan lijk gekozen zal worden, zal niemand de belangrijkheid speciaal in de Febru- U dat kunnen vertellen. We willen ons aridagen naar voren trad, zal binnen, ook niet wagen aan een voorspelling, kort ook een sectie schippers in het daar er op het Franse parlement van leven worden geroepen, terwijl er ook vandaag geen peil meer te trekken besprekingen gaande zijn daaraan een valt. Het parlement is het beu, maar zogenaamde hulpdienst toe te voegen, het Franse volk schijnt het ook zat te zijn. SECTIE SCHIPPERS, Zou er dan geen figuur in Frankrijk De sectie schippers omvat de beman- te vinden zijn, die aannemelijk is. Het niuff van alle mogelijke vaartuigen, zou de zotheid gekroond zijn als men welke geregistreerd en verzekerd zijn de liberaal Herriot, een zieke man van en die in tijden van nood direct kun- 81 jaar, die voor de verkiezingen heeft nen worden ingezet, terwijl de hulp gezegd zich in verband met zijn leef- dienst gebaseerd is op het verlenen van tijd niet candidaat te zullen stellen, bulp bij huishoudelijke bezigheden zo- president van Frankrijk te maken. als bet klaarmaken en verstrekken van Er was een oplossing geweest, als warme dranken, het schoonhouden en men er eerder aan begonnen was. Toen -maken van lokaliteiten enz. na enkele stemmingen duidelijk was, Hoewel het bereiden van maaltijden dat het een lijdensweg zou worden, zo- niet tot de competentie van het R.K.K. als de Franse Republiek nooit gekend behoort, besteedde men in de vergade- had, had men een beroep moeten doen ring toch voldoende aandacht daaraan op de aftredende president. Vincent]en wordt de mogelijkheid onder het Auriol had zich waarschijnlijk dan nog oog gezien om in elk district een ver- wel beschikbaar gesteld, hoewel de plaatsbare keuken te stationneren. man een verre van gemakkelijke] ambtsperiode achter de rug heeft. Met algemene stemmen werd beslo- Nu, na 12 ronden, is deze kans wel ten een Hygiënische Dienst op te rich- volkomen verkeken. ten, daar zowel gedurende de oorlog Het wordt overigens hoog tijd dat in als ramptiJd gebleken is dat de hygiëne Frankryk een man opstaat, die het land van een politieke ondergang kan 70 bier en daar veei te wensen over- redden! liet. Aan het hoofd van deze Dienst in Zeeland, welke is toegevoegd aan het Gew. Commando en waarvan Secties en Ondersecties deel uit zul len maken, komt te staan dr M. J. Mol, directeur van. het Openbaar Slachthuis te Middelburg. Een der gelijke Sectie bestaat uit: a. een eenheid waterverzorgers; b. idem al gemene Hygiënisten; c. verdelgings eenheid en d. atoombescherming, ook gas en bacteriën. In ieder district zal een sectie plus commandant, verschijnen, t/w op Schouwen, 1 op Tholen, 2 in Z. Vlaanderen (Oost en West), l op Walcheren en 2 op de Bevelanden. Overste Meulman had tevoren om trent de doelstelling van dit belangrijk onderdeel een duidelijke uiteenzetting gegeven. Verdere uitwerking der plannen, o.m. met betrekking tot het organiseren van cursussen, voorlichting enz., zal met de meeste spoed ter hand worden geno men. Nadat over de Bescherming Bevol king ook nog uitvoerig van gedach ten werd gewisseld, demonstreerde de Gew. Commandant een koffertje met eenvoudig verleegmateriaal mee te nemen bij vervoer van slachtoffers.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3