KERSTFEEST IN KAMP KRUININGEN II z\ Regionale verkeerstechnische leergang in Goes. Ho. 3 van onze Fotoprijsvraag. T ZEEUWSE PLAKKEBORD 'T SPIEGELTJE Structuurverandering van Goes rechtvaardigt extra uitkering u Verstopping xï'X" Aardappeltelers en aardappelmoeheid. DE BUS Leeuwarden— Kerkwervc Wat wordt er gedaan in de rijkskampen? Men kan niet de sfeer van „thuis'' vergoeden, maar wat mogelijk is gebeurt B. en W. bieden begroting aan Van rustig plattelandsstadje tot levend centrtum CONTACTAVOND CHR. M.UX.O. TE KRABBEN DIJKE AANBESTEDING Landbouwschuur te Stavenisse Snuif en wrijf IsZ-l A. N.W. B. laat vijf belangrijke lezingen houden» PUROL DOET HEER Baarland krijgt betere straatverlichting. Geslaagden Ambachtsschool Ere-saluut aan de Spoorwegen* TAFELTENNIS Zuid-Nederlandse kampioenschappen Donderdag 24 December 1953 Z2 Pagi: Er bestaan ontheffingsmogelijkheden. A irdappeltelers, opgeletaardappelen achtereen te Over de aardappelmoe- verbouwen, alvorens het heid behoeven wij u niets te perceel opnieuw tot blijvend vertellen. Daarvan weet u meer af dan wij! Maar mis schien kunt u nog wat heb ben aan mededelingen over ontheffingsmogelijkheden. Om maar direct te beginnen: deze mogelijkheid bestaat voor 1954 voor de rampge bieden. En zij geldt zowel voor de direct getroffen be drijven als voor de bedrij ven, waar aardappelen wor den verbouwd als hulp aan een getroffen bedrijf. Verder zijn er heel wat bepalingen en voorschriften op grond van het Besluit Bestrijding Aardappelmoe heid. Op nieuwe grond, die nooit eerder in cultuur is ge weest, kan men met onthef fing desnoods drie jaar achtereen aardappelen ver bouwen. Daarna worden de vruchtwisselingsbepalingen van kracht. U moet er aan denken, dat die nieuwe grond niet betreft gescheurd grasland, herontginningen of verwaarloosde terreinen. Als u ontheffing vraagt, moet u een bewijs van een ontgin ningsmaatschappij overleg gen. Er kunnen ook individuele Ïintheffingen worden ver eend ten aanzien van de preventieve vruchtwisseling, als de teler b.v. door ruil verkaveling, herindeling van het gehele bedrijf en ver plichte vloeivelden voor te grote moeilijkheden komt te staan. De ontheffingsmoge lijkheid bestaat ook voor een jonge boomgaard, waarin in 1954 aardappelen als laatst mogelijke onderteelt wor den verbouwd. Hetzelfde is het geval voor terreinen die ln 1955 niet meer beteeld kunnen worden tengevolge van wegenaanleg, bestem ming tot industrie- of bouwterrein enz. Dan moet een verklaring van het ge meentebestuur worden bij gevoegd. Voor verbetering van blij vende graslanden is de mo gelijkheid geopend na het scheuren twee gewassen grasland wordt ingezaaid. Een laatste mededeling: de ervaringen met 't grond- monsteronderzoek hebben er toe geleid de verplichte grondmonstering vooraf gaande aan het verlenen van de ontheffing in het vervolg slechts daar uit te voeren, waar dit naar de mening van de Plantenziek- tenkundigen Dienst wense lijk is. Alle aanvragen zen den naar: Contactcommissie Aardappelmoeheid, Grote Markt 28a, Goes. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. kerk te Scher- penisse heeft f 57,87 opge bracht. „Een stuk naastenliefde, dat verkwikkend werkt". Deze woorden sprak burge meester Francke van Kerk- werve tot zijn collega uit Leeuwarden, die deze week met een afvaardiging van 't rampencomité een bezoek aan deze plaats bracht. En met dat stuk naastenliefde bedoelde burgemeester Francke natuurlijk het vele, dat Leeuwarden voor deze getroffen gemeente heeft ge daan. Om maar enkele din gen te noemen: kort na de ramp heeft men een dank baar gebruik mogen maken van de diensten van de heer Ykema, die twee maanden op de secretarie werkzaam is geweest om de admini stratie van de gemeente in goede banen te leiden. Op verschillende tijden mochten de inwoners van Kerkwerve geschenken in ontvangst ne men. En dan niet te verge ten de hulpverlening, die di rect na het droogvallen van r~ De krant van gisteren bracht mooi nieuws voor Zeeland. Een aantrekkelijk Kerstgeschenk: 900 wo ningen meer. Het is een bewijsdat niet het stomme cijfer, maar het gezonde verstand zegeviert. Wanneer men alleen naar de getallen kijkt, dan kan men niet anders zeggen dan dat Zeeland maar recht heeft op 1500 woningen in de komende drie jaar. Cijfers zeg gen gelukkig niet alles. Het wordt nu 2400 huizen en al is er zeker geen reden om te juichen, de beslissing van minister Witte geeft toch een gevoel van te vredenheid. Wij nemen aan, dat het juist is wat wij achter de schermen hoorden, n.l., dat al besloten was Zeeland meer te geven voordat in Middelburg de pro testvergadering werd gehouden. Het is alleen erg jammer, dat dit toen niet openbaar mocht worden ge maakt. Op het departement moet men toen toch al geweten hebben, dat, als de herb/ouw in Zeeland op korte termijn moest worden afgewerkt, een bouw volume voor 1500 woningen absoluut onvoldoende was. Laten we echter maar niet nakaarten en het extra-contingent in dankbaarheid accepteren. De „speling" wordt nu iets groter, doordat Ged. Staten van de 500 per jaar niet 200, maar 300 woningen voor andere dan herbouwdoeleinden kunnen verdelen. Het zal nog een hele.puzzle zijn om iedere gemeente aan haar trekken te laten komen. En het staat al bij voor baat vast, dat er heel icat ontevreden gemeentebe sturen zullen zijn! de gemeente werd ingezet om de nog overeind staande huizen schoon te maken. En nu is weer voor elk gezin 'n kistje met gereedschappen aangekomen. Bovendien is er voor de naaste toekomst meerdere hulp in het ver schiet, n.l. bij bouw en wo ningtoezicht, waarvoor Leeuwarden een technisch ambtenaar zal afstaan. „Noord en Zuid is nader tot elkaar gekomen", zo sprak burgemeester van der Meulen van Leeuwarden. Inderdaad, ook de inwoners van Kerkwerve stonden niet alleen en ze zijn daar dan ook onuitsprekelijk dank baar voor. Landjuweel van start De officiële opening van het „Zeeuwse Landjuweel voor het Amateurtoneel" zal op Zaterdag 26 December a.s. plaatsvinden te Hulst met de opvoering van „School der dapperen" van Arthur Laurents door de St. Joseph's Ghesellen in de St. Jozefkring. De uitvoering begint om 8 uur. Aan dit provinciaal tour- nooi nemen nog een vijftien tal provinciale verenigingen deel. De jury zal gevormd worden door de heren Lou Hoefnagels, toneelcriticus te Amsterdam en de heer Hes- sel Jongsma, die ook als to neelmedewerker aan ver schillende bladen verbon den is. Middelburg: Tweede Kerst dag, Noorderkerk, 2.30 uur jergdmeeting, Geref. M.V.'s en J.V.'s op Walcheren. Spr. ds G. R. Visser te Rotter dam over „Niet onze wil, maar Gods wil". Ds W. J. Meister te Middelburg zal een opwekkend woord spre ken onder de titel „De heer schappij van het kind". Colijnsplaat: Hedenavond zal in de Ned. Herv. kerk 'n Kerstwij dingsdienst worden gehouden. Voorganger: ds Hugo van Dalen. Medewer king verleent het Herv. kerkkoor. Krabbendijke: Zaterdag middag en -avond Kerst feestviering met de kinde ren der Zondagsschool. KRUI INGEN, Dinsdagavond. De regen miezert door de lucht en soms ook komt ze in harde vlagen naar beneden. Het is niet pret tig om nu buiten te zijn, waar de klei kleeft en trekt aan schoenen en laarzen. Het is weer om thuis te zitten, gezellig rond de haard of de potkachel en alvast de voorbereidingen te maken voor het Kerst feest dat op handen is. Thuiser zijn hier in Kruiningen twee arbeiderskampen, voor het gemak maar genummerd als Kruiningen I en II. Die kampen wor den bewoon door mannen wier werk het is de hele dag te ploeteren en te sjouwen in die kleverige klei. Die kampen zijn ingericht nadat de dijken het gegeven hadden en de mannen die nu nog in deze arbeiderskampen wonen, werken het dijkherstel af. Prettig werk? Voor sommigen wel, voor anderen niet, want ze zijn immers niet allen aan dit zware werk gewend. In deze rijkskampen kan men haast iedereen gebruiken, die gezond van lijf en leden is en die, door welke om standigheden ook, in zijn eigen vak geen werk kan vinden. Maar of men het werk nu prettig of niet prettig vindt ieder van deze mannen mist iets: het eigen thuis. In die sfeer kan hij al leen maar tijdens de weekeinden vertoeven, voor de rest moest hij genoegen nemen met de „mannengemeenschap" van het kamp. Natuurlijk kan niemand die huise lijke sfeer vergoeden toch echter GOES, 23 December „Financieel ziet het er somber uit!" dat is de strekking van de toelichting, die B. en W. hebben gemeend te moeten geven op de begroting voor het jaar 1954, die heden is aangeboden. En de begroting doorbladerend (van bestuderen kan nog geen sprake zijn geweest) moet men met B. en W. instemmen als zij zeggen: „Menige activiteit wordt daardoor geremd en menige andere activiteit wordt geremd door gebrek aan bouw volume". Maar ook kan men instemmen met de slotzinnen: „Er is ook reden voor veel dankbaarheid voor wat is bereikt, ook in 1953, het jaar waarin Coes werd gespaard in de Februarinacht De toelichting begint met een uit- Het gasthuis zal binnenkort de tarie- voerige uiteenzetting van de wijze ven gaan verhogen. Nagegaan zal wor- waarop men van het Rijk te ontvan gen gelden heeft berekend. Dit is ge schied volgens de richtlijnen van de minister van Binnenlandse Zaken want het wetsontwerp tot herziening van de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten is nog niet door het parlement behandeld! Volgt men deze berekening dan komt Goes aanzienlijk te kort de minister heeft echter de mogelijkheid van correctie opengelaten voor die gemeenten, die kennelijk van structuur veranderen en die zonder een extra-uitkering deze structuurverande ring niet kunnen bijhouden. Dit nu achten B. en W. voor Goes het geval: „Van een rustig plattelands stadje ontwikkelt het zich tot een le vend centrum!" En men heeft dan ook reeds deze zienswijze aan de minister meegedeeld in de hoop iat hij bereid zal zijn het tekort op deze begroting ten bedrage van 470.000 door een ex- tra-uitkering weg te werken. „Mocht dit bedrag niet ontvangen worden dan zal het verzorgingspeil der gemeente sterk moeten worden verlaagd en dit kan nooit de bedoeling der regering zijn!" aldus wordt (optimistisch) in de toelichting meegedeeld. ALLERLEI UIT DE BEGROTING. Het gasbedrijf heeft op zijn begroting «en tekort van ruim 27.000. Om streeks Mei zal volledig gas uit Sluis kil geleverd worden. Over enkele maanden zullen nieuwe gasprijzen moeten worden vastgesteld. B. en W. zullen de raad hierover nog nader in lichten. KRABBENDIJKE, 23 December Onder veel belangstelling werd gister avond een contactavond gehouden voor ouders en belangstellenden door de Chr. M.U.L.O. te Krabbendijke. Er was ruimschoots gelegenheid om met het personeel te spreken en het werk der leerlingen te bezichtigen. Vooral aan het hand- en tekenwerk bleek veel aandacht te zijn besteed. Drie belangrijke onderwerpen werden behandeld, n.l. „beschaving" door de heer P. Kuyt, het hoofd der school; „M.U.L.O.-onderwijs van vroeger en in ae toekomst", door de heer P. de Jon ge en tenslotte over „De waarde van het M.U.L.O.-diploma", door de heer H. Don. den of dit het begrotingstekort (dat weer 12.000 hoger ligt dan vorig jaar) gunstig zal beïnvloeden. Een veegmachine staat op de lijst van artikelen die men in het komende jaar wil aanschaffen. Is de raad het hiermee niet eens dan zal men een nieuwe man moeten aantrekken bij de reiniging. Onderhandelingen zijn gaande over de totstandkoming van een Zeeuwse muziekschool en een onderzoek is gaande naar de mogelijkheid een zwembad te stichten. Binnenkort is een uitvoerig voorstel te verwachten over de oplossing van het scholenprobleem terwijl ook een concept voor het nieuwe uitbreidings plan wordt gereedgemaakt. Met Ged. Staten is reeds gesproken over de grondarmoede van de gemeente Goes en over de noodzakelijkheid van grens wijziging. En tenslotte: de gemeente wil een motormaaimachine aanschaffen, een schaftlokaal voor gemeentewerken bouwen, twee meerstoelen in de haven plaatsen en de Willem Zelleweg ver beteren. Door de Stichting Bouwbureau voor do Landbouw in Zeeland werd aan besteed de bouw van een landbouw schuur met herstelwoning voor de Wed. P. van Iwaarden te Stavenisse. Er werd als volgt ingeschreven: C. J. Geluk te St. Maartensdijk f22.681; J. M. Kauffman te St. Maar tensdijk f22.800; J. C. van Driel te Oud-Vossemeer f 25.740; Aannemers bedrijf van Loon te Vlissingen f 26.200. worden er pogingen gedaan om het deze mannen zo gezellig mogelijk te maken in hun kampen. Dat is de taak van de commissie voor cultureel werk in arbeiderskampen in Nederland. Deze commissie werd in 1946 door de minister van Sociale Zaken ingesteld en zij is samengesteld uit vertegen woordigers der kerken, der erkende vakcentrales, werkgeversorganisaties en enkele departementen Waar het nodig is kan de commissie provinciale of regionale commissies inzeilen, die op dezelfde wijze worden samenge steld. Ook Zeeland heeft sinds 1946 zo'n commissie en haar voorzitter is de heer L. Onderdijk uit Middelburg. MEN DOET WAT MEN KAN Die huiselijke sfeer vergoeden, neen, dat kan die commissie niet; maar wat men doen kan dac doet men ook. En dat is, gegeven de omstandigheden, veel. In de eerste plaats zorgt men dat er goede, gezellige cantines komen, waar de mannen hun vrije tijd kunnen doorbrengen en dus niet op de plaat selijke café's zijn aangewezen. Maar die cantines moeten ook ingericht zijn en zo heeft men gezorgd voor billards, tafeltennis, sjoelbakken en zo al meer. Ook daarmee is men er echter niet, want men wil de mensen ook goede ontspanning bieden en ontwikkelings mogelijkheden voor hen die daar prijs op stellen. En daarom organiseert men allerlei avonden: muziek, toneel, film, waarvoor inderdaad zeer behoorlijke gezelschappen worden uitgenodigd. Niet in de geest van „nu ja, het is toch maar voor die arbeiders!" men beseft ook ten volle dat men „cultu rele" ontspanning wil brengen. En als de mannen zelf eens wat uitgedacht hebben: een aardig zang- of muziek programma of ze willen zelf wedstrij den organiseren, dan krijgen ze alle steun, die de commissie maar kan ge ven. In ieder kamp zijn door de be woners zelf gekozen kampcommissies en deze vinden bij het secretariaat van de Zeeuwse commissie altijd een open oor. Los hiervan staat het geestelijk, werk in de kampen waarover wij U al eerder verteld hebben en dat in het komende jaar met nog meer kracht zal worden aangepakt. Maar zoals U hierboven hebt kunnen lezen, hebben de kerken ook wel een stem in het culturele program ma. Dikwijls immers gaat het een ook rnet het ander samen. KERSTFEEST IN HET KAMF. Juist om dit laatste zijn we deze miezerige avond naar Kruiningen ge gaan. En we hebben daar, in die keu rig ingerichte cantine van Kruiningen II het al 30 jaar oude maar steeds weer boeiende kerstspel „Kermisvolk op Kerstmis" zien opvoeren. Neen, he was geen Kerstpreek, en kapelaan Kroon, die de avond opende, sprak van zijn toehoorders als van „vogels van wel heel verschillende aard". Daar zou een kerstpreek, ook de beste niet, niet die indruk gemaakt hebben, die nu het spel verwekte. Want er werd geboeid geluisterd door deze mannen en de wens van Ds. G. den Boer van Waarde, die deze avond sloot: „Misschien neemt U hiervan iets mee naar huis!" was een wens met een redelijke kans op vervulling. De meesten van deze mannen zullen met Kerstmis thuis zijn, bij hun vrouw en kinderen of bij hun verloofde. Mis-- schien zullen ze daar rond de haard zitten en de oude liederen zingen misschien ook zoeken ze hun vertier elders. Maar misschien ook zullen ze toch nog terugdenken aan deze avond en wat verzoend raken met het niet zo prettige bestaan van kamparbeider. En heel misschien zullen sommi gen die zich nooit met „de kerk hebben ingelaten", ook nog even terugdenken aan wat hun spelenderwijs verteld is van het Kind in de kribbe. En dan zal er wellicht blijdschap in de hemel zijn om wat gedaan is op deze miezerige avond in het arbeiderskamp Kruinin gen II. ingezonden Mededeling (Adv Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Op 21 Januari a.s. DEN HAAG, 23 December. Naast de driedaagse nationale Leergang, welke de ANWB in Februari te Utrecht organiseert, zal de Bond in het begin van het vol gend jaar een tweetal ééndaagse regionale verkeerstechnische leergangen houden in Harlem en Goes. De leergangen, die een vijftal voordrachten alsmede een korte excursie op het gebied van de wegverlichtïng omvatten, hebben tot doel de deelnemers kennis te doen nemen van de nieuwste inzichten in de wegenverkeers techniek. De leergangen zijn bestemd voor die genen, die in het algemeen bemoeiing hebben met de inrichting en vormgeving van wegen en de regeling en beveiliging van het verkeer, zoals o.m., functionaris sen van Rijk, Provincie, gemeenten wa terschappen, Politieambtenaren etc. De Leergang te Haarlem heeft plaats op 14 Januari in café-restaurant Brink man op de Grote Markt, die te Goes op 21 Januari in „De Prins van Oranje". Bei de zullen geopend worden door de heer A .G. M. Boost, Directeur Wegen en Ver keer van de ANWB. Voordrachten zullen achtereenvolgens gehouden worden door: Ir C. A. Kuysten, Chef van de Ver- keersafdeling van de ANWB, over „De mens in het verkeer". Hoofdinspecteur K. J. Muller, Che,f van de Rotterdamse Verkeerspolitie, over: „Samenwerking tussen politie en wegbe- heerder en het verzamelen van ongeval- lengegevens". Ir A. E. J. Nap, Hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, over „Verbetering van kruispunten en andere ongevalsbronnen". Ingezonden Mededeling (adv.). dan genezen; maakt ook de huid door en door zuiver en gezond. Mr J. M. Harmsen, Chef van de Juri dische afdeling van de ANWB, over „De rol tfan de wegsituatie in strafzaken en civiele zaken". De heer J. B. de Boer van het Licht- technisch Laboratorium van de N.V. Phi lips over „Verkeerstechnische principes van de wegvér lichting". Tijdens de -discussies zullen de deel nemers van gedachten kunnen wisselen over de behandelde onderwerpen. Daar de noodzhak tot specialisatie juist ook op verkeersgebied zich hoe langer hoe meer doet gevoelen, bestaat er voor deze ANW B-leergangen begrijpelijkerwijze een zeer grote belangstelling. In de raadsvergadering van Baar land werd besloten de straatverlich ting te verbeteren door zestien lan taarns over te schakelen op kwiklicht. Als lid van de Commissie van Advies Woonruimtewet werd benoemd de heer L. Murre. De heer A. Oele werd her benoemd als lid van het B.A. Aan het Maatschappelijk Werk zal met ingang van 1 Januari a.s. een sub sidie worden verleend van f0.10 per inwoner. Met de restauratie van de toren zal begin volgend jaar een begin worden gemaakt. Over de huurverhoging volgde een brede discussie. Men zal pogingen in het werk stellen een lagere huurver hoging vastgesteld te krjjgen dan 29 Tijdens de rondvraag jyees de heer de Vriend op de zeer gevaarlijke bocht RaadhuisstraatZuidstraat; op de noodzakelijke herbestrating van de nieuwe weg; op de straatverlichting van de Dorpsstraat en verzocht spoe dige afwerking van de verlichting in de o.l. school. De Nederlandse Spoorwegen zijn niet bij de pakken blijven neerzitten. Al heel spoedig was er weer een geregelde treinverbinding tussen Goes en Vlissingen en al voordat het dijkgat bij ageslo ten was liet men goederentreinen rijden over de met kistdammen beschermde rails. Die eerste goede rentrein reed op bJuli 1953 en uiteraard alleen maar bij water. De eerste perso nentrein reed weer het station Kruiningen binnen op d - Diploma leerling-schilder, GOES, 23 Dec. In de Ambachts school werd het examen afgenomen voor het diploma leerling-schilder van het Landelijk Leerlingstelsel voor het Schildersbedrijf. Aan de volgende candidaten kon het diploma uitgereikt worden: J. Bent- schap Knook te Wemeldinge (met lof), G. Bokkers te Goes, J. Hagesteyn te Zierikzee, J. Hoogesteger te 's-Graven- polder (met lof), D. Jurry te Hoek, C. Kooman te Wemeldinge, A. de Krij ger te Biervliet, M. Levs te Schore, M. Maganek te Renesse, J. Moens te Biervliet, M. de Rijke te Arnemuiden, J. Steenhard te Goes, J. Uiterhoeve te Ovezande (met lof), C. v. d. Velde te 's-Gravenpolder, D. Verboom te Elle- meet, Chr. v. d. Wekken te Haamstede, J. Westerweel te Wolfaartsdijk, G. de Witte te 's-Gravenpolder (met lof), en D. Zegers te Hoek. De geslaagden werden na afloop van het examen toegesproken door de voorzitter van de examencommissie, de heer C. Wisse en de controleur van het Leerlingenstelsel, de heer Mertens. De heer C. J. Buurman, de directeur der school, overhandigde namens de examencommissie de diploma's en complimenteerde de candidaten met het behaalde succes. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat vier candidaten geslaagd zijn met het predicaat „met lof", hetgeen nog nooit eerder bij de landelijke examens voor het Leerlingenstelsel Schilderen is voorgekomen. Twee candidaten moesten worden afgewezen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vlug, zacht en pijnloos werken Mijnhardt's Laxeertabletten 65 ct. Met dit derde plaatje uit onze serie van 12 foto's waarmee we Uw geheugen willen opfrissen over de belangrijke ge beurtenissen van het afgelopen jaar, willen we een eresaluut brengen aan de Ned. Spoorwegen. Denk nog eens even terug aan die moeiljjke tijd toen men, om in de rest van het land te komen, ofwel zjjn weg door België moest kiezen of gebruik moest maken van allerlei bootjes en boten, waarop menigeen zich niet altyd kiplekker heeft gevoeld! De Spoorwegen hebben toen alles op alles gezet om Zeeland weer zo spoedig mogelijk aan een veilige ver- ber), foto 2 (in ons blad van Dinsdag binding t« helpen vla de rails en het rijden van de eerste trein door de rampgebieden heeft velen het gevoel gegeven: „Nu komt er schot in!" NU GAAN INZENDEN. Zoals U weet valt er met deze „op frissing van het geheugen" voor U geld te verdienen, want wij hebben aan deze 12 foto's een prijsvraag ver bonden met in totaal f 400.aan pre zen. Wat U te doen hebt is op een briefkaart, gericht aan het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90 te Goes, de woorden „Zeeuwse serie" neer te schrijven en dan de ontbrekende woor den uit de onderschriften van foto 1 (geplaatst in ons blad van 19 Decem- j.l.) en deze foto op die briefkaart in te vullen. Voor ieder goed ingevuld woord (of serie van woorden) ont vangt U een punt en wie de meeste punten haalt wint de hoofdprijs van f 100.—. Met deze derde foto is de Zeeuwse serie afgesloten en U moet nu gaan in zenden. Uw oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk op 30 December. Volgende week beginnen we met de tweede serie, bestaande uit in Nederland genomen foto's. U zult ze vinden in de kranten van 29, 30 en 31 December, Met spanning wachten we nu op de stroom van inzendingen. We bebbcn het rode potlood al klaar liggen om de juis te antwoorden aan te strepen! Nu het jaarlijkse tafeltennistournooi van T.T. Ver. „Victoria" uit Breda, dat 2e Kerstdag aldaar gehouden wordt, tevens de Zuid-Nederlandse kampioen schappen verbonden zijn, wordt voor het eerst door de afd. Zeeland deel genomen. Voor dit tournooi, waaraan alle N.T. T.B.-leden aangesloten bij de afdelin gen Brabant, Zeeland, Limburg en N. Limburg kunnen deelnemen, hebben ongeveer 600 spelers en speelsters in geschreven, waaronder een niet te ver waarlozen aantal Zeeuwen. De Middelburgse T.T.-vereniging „Will van Zoelen", waarvoor enige sterke spelers uitkomen, heeft vijf van haar leden afgevaardigd. Hieronder be vinden zich Tilroe en Hofman, die resp. in 1952 en 1953 kampioen van Middel burg heren-enkelspel le klasse werden, in welke klasse zij ook in dit tournooi uitkomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2