Nieuws uit de Provincie. KeAJk en uw Een vriendelijk verzoek van Kerstsamenkomst C.J.M.V. jongensleiders FAILISSEMENTEN Middelburg. Goes PROMOTIE Dr J. A. HEYNS. de Nieuwe Hervormde school aan Oimenlaan te Middelburg Fraaie hallschool met acht lokalen CONTACT MET EMIGRANTEN. Bezitten de Russ n „zak"* atoombommen 1 Noodregeling ten einde. Ziekenfondsinschrijving van watersnoodslachtoffers. BURGERLIJKE STAND Wordt Lauwerszee ingepolderd? VEILINGBERICHTEN Vakgroepen thans uit de tijd Nagekomen advertenties Maandag 21 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 GOES, 19 December In het Ver enigingsgebouw van de Vrij Evangeli sche Gemeente te Goes hebben de C. J.M.V. jongensleiders van de Bevelan- den en Tholen Zaterdagmiddag een Kerstwijdingsbijeenkomst gehouden. De Kerstliturgie van het C.J.M.V. werd gevolgd en hierbij hield ds J. van Oyen, Ned. Herv. predikant te Nisse een Kerstmeditatie. Ha de pauze vertelde de heer S. J. Vader te Middelburg een Kerstverhaal. Het ligt in de bedoeling om op 24 April a.s. in het Schuttershof te Goes een jongensbinnendag te organi seren. Hierbij zullen ook de leden van de jorgensclubs uit Schouwen en Dui- veland worden uitgenodigd. GOES, 21 December Het faillisse ment is uitgesproken van de N.V. Zeeuwsche Kustvaart Maatschappij Statutair gevestigd te Terneuzen, kan- toorhoudende te Amsterdam, Vossius- straat 3, R. C. Mr W. C. Hassolt. Cur. Mr C. H. Lind, Herengracht 420, Am sterdam. Voorstellen tot benoeming. B. en W. hebben de raad voor gesteld het per 31 December a.s. af tredende lid der commissie van be heer der sportterreinen, de heer H. G, Bruggeman, te herbenomen. Voorts zijn aftredend de volgende leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs: mej. C. Siebenga en de heren R. Nonnekes en P. M. Wolters, Allen zijn herkiesbaar en op de aan bevelingen komen verder voor resp. mevr. A. Th. van Hecking-Colenbran der en de heren H. de Wit en N. C. J. de Groot. Focus-ontspanningsavond. De directie der Focus-bedrijven heeft het personeel een ontspannings avond aangeboden in de Schouwburg. Op deze bijeenkomst heeft de heer Chr. J. Mazure herinnerd aan het 60 jarig bestaan en alle medewerkers een sleutelhanger en een map luxe post papier aangeboden. De heer Dieleman gaf goocheltoeren ten beste. Ook wer den er enkele sport- en speelfilms ge draaid. Enige gezelschapsspelletjes verhoogden de stemming. C.B,T,B.-Kerstmiddag De C.B.T.B. afd. Zeeland heeft Zater dag haar Kerstmiddag gehouden o.l.v. mej. T. Geelhoed uit Nieuwdorp. De Kerstliturgie bevatte zang, de clamatie en een Kerstverhaal, waaraan alle leden hun medewerking verleen den. In de pauze werden enkele piano- soli ten gehore gebracht. Geslaagde uitvoering van O.K.K. De Chr. Sportvereniging O.K.K. heeft Zaterdagavond een zeer geslaagde uit voering gegeven in de „Prins van Oranje". Onder de vele genodigden, die de voorzitter, de heer C. Simons, in zijn openingswoord kon verwelkomen bevond zich o.a. wethouder J. J. van Melle, verschillende vertegenwoordi gers van zusterverenigingen, benevens de voorzitter van het gewest. Met een v ja les door de meisjes D. werd de u Gering geopend. Over het algemeen s ..id het werk, zowel van de adspi- ranten als van de heren en dames op tamelijk hoog peil. Het vertoonde aan brug en rek liep nog wel eens uiteen, wat de prestaties betrof. De Chr. gymnastiekvereniging „Ge nie", te Bergen op Zoom, die binnen kort een jubileumuitvoering hoopt te geven, zorgde voor een extraatje. De dames van deze vereniging kwamen met een mooie hoepeloefening voor het voetlicht. Ook gaf deze vereniging nog een Tirolerdans ten beste. Wederom is gebleken, dat de leiding bij O.K.K. in goede handen is van de directeuren K. Kooy en J. Goedee, die zeer veel tot het welslagen hebben bij gedragen. COLIJNSPLAAI Avond M.V. en J.V. Vrijdagavond werd door de Geref. Meisjesvereniging „Kiest U heden wien gij dienen zult" en de J.V. „Timotheus" een gecom bineerde vergadering gehouden. De heer J. M. de Wild hield een inleiding over „Cultuur en Religie". KAPELLE Korfbalvereniging. Voor haar dona- KATS Bietenvervoer. Aan de Katsche kade zijn dit seizoen 4.595.905 kg. bieten aange voerd. Er arriveerde per schip 435.075 kg. pulp. NIEUWDORP Filmavond. De NCB, afd. Nieuwdorp, heeft een filmavond gehouden. Vertoond werden de films „Hoogovens", Grote Schoonmaak" en als hoofdfilm „Hard Steel". Onder de titel „Vanuit het hart" sprak de heer H. Koetsveld nog een pro pagandistisch woord. N.W. EN ST. JOOSLAND Groene Kruis-vergadering. In de alge mene ledenvergadering van „Het Groene Kruis" werd de begroting voor 1954 vast gesteld op een bedrag van f 4582,40 in ontvangsten en uitgaven. De aftredende bestuursleden, de heren A. Moens en J. K. Mesu werden herkozen. Tot bestuurs lid werd gekozen de heer J. Knuijt. In de plaats van dokter A. J. de Weerd, die als voorziter had bedankt, werd gekozen de heer A. M. van Zweden; tot onder voorzitter werd gekozen de heer Joh, Joosse. RILLAND-BATH Brandweercommandant nam af scheid. De leden van de vrijwillige brandweer hebben in een speciale bij eenkomst afscheid genomen van hun commandant de heer H. de Hartog, die over enkele dagen de gemeente zal verlaten i.v.m. zijn benoeming als di strictsopzichter bij de Centrale Dienst Bevelanden te Heinkenszand. Als aan denken ontving hij een prachtige radio tafel. Voorlopig zal de ondercomman dant de heer A. Goeree het commando waarnemen. ST. LAURENS Kerstbijeenkomst NCVB. De afd. van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield een Kerstbijeenkomst met leden en genodig den. De Kerstliturgie werd verzorgd door de dames Baas-Kemp en Kalkman- Den Haan, terwijl een zangkoortje enkele kerstliederen ten gehore bracht. Mej. M. P. Boon las een kerstverhaal „Compas" van Willem Kramer. Mevr. Kalkman be sloot de zeer geslaagde avond met dank gebed. Kerstavond Geref. Vrouwenvereniging. De traditie getrouw hield ook dit jaar de Geref. Vrouwenvereniging „Fébé" een Kerstavond met haar leden en genodig den oJ.v. Mevr. HillebrandMeliefste. Mevr. KoeijersBustraan verzorgde eên inleiding over het Kerstevangelie, terwijl voorts een Kerstliturgie werd uitgevoerd en enkele passende schetsen. De lang durige zieken in de gemeente werden evenals vorige jaren bedacht met een ver rassing in de vorm van een fruitmandje. ST. MAARTENSDIJK Oudste inwoner overleden. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer Adr. Heyboer is dezer dagen op ruim 94 jari ge leeftijd overleden. WAARDE Kerkelijke verkiezing1. In de Ned. Herv. kerk. werdén herkozen als ouderling de heren A- M. Alle wijn en W. Kootstra ep( als diaken de heer Joh. Schïier. IK GA AL... De arme, tot haan omge toverde Karolus was ver schrikkelijk van streek. Hij rende zenuwachtig over de ballustrade heen en weer, probeerde soms te vliegen en kroop tenslotte zo ver mogelijk achter Pieters jasje weg, zodat alleen zijn bont gekleurde staart nog zichtbaar was. Pieter werd héél erg kwaad. Zo lang wij hem kennen is hij nog niet zo kwaad geweest. Hij kreeg het gevoel alsof zijn stropdas ineens veel te strak zat maar.... hij dorst niets te zeggen of te doen en daarom aaide hij troostend over de betoverde Karolus. „Het spijt me" zei Manetoet eindelijk „ik had gehoopt dat je verstandiger zou zijn. Je moet het maan-mannetje niet tegenspreken. Nu zie je mijn macht. Ik kan nog véél meer, maar je zult het zover niet laten komen, hè? Ga mee, ik zal je een vallende ster geven. Daarmee moet je naar de aarde om dat dekselse vliegtoestel kapot te maken!" Pieter voelde dat Manetoet hem helemaal in zijn macht had. Hij keek eens naar de gepluimde staart van Karolus. Hij dacht aan die knutselaar daar op de aarde wiens werk hij kapot moest gaan maken en zei: „Wwaarom mag niemand anders op de maan komen?? UU is toch zeker niet alleen de baas hier?? U heeft Karolus veran derd in een haanik wou dat ik U nooit ontmoet had!!" Pieter zag met knikken de knieën hoe Manetoet na zijn woorden rood begon aan te lopen. Het mannetje pakte de jongen plotseling bij zijn schouders en snauwde „Ais je niet onmiddellijk doet wat ik zeg verander ik jou in een speenvarkenDoe je het?!" „M.. maar hakkelde de jongen. Ineens begonnen er ook om Pieter sterren en ballen heen te draaien. Zijn benen waren al helemaal omgeven met kruitdamp. „Nee. nee1!" gilde hij „Ik ga almaar maak eerst Karolus weer gewoon!" Zo gauw je van de maan af bent zal Karolus weer Karolus zijn!" riep Manetoet. „Ga mee. Pieter nam zijn vriend onder zijn arm en zat even later op een ster, gereed om te starten AMSTERDAM, 18 Dec. Heden middag is aan de Vrije Universiteit gepromoveerd tot doctor in de theolo gie de heer J. A. Heyns, geboren te Tweeling in Zuid-Afrika. Het proef schrift droeg de titel: „Die grond struktuur van die modalistiese trini teitsbeskouing". Als promotor trad op prof. dr. G. C. Bérkouwer, terwijl als paranymfen fungeerden de heren D. J. Stoker en W. A. Krige, eveneens Zuid-Afrikaanse studenten aan de V.U. De promovendus werd 27 Mei 1928 te Tweeling in de provincie Oranje- Vrijstaat geboren. Aan het gymnasium te Potchefstroom genoot dr. Heyns zijn middelbare opleiding, waarna hij van 19461948 aan de Universiteit van Potchefstroom studeerde. Hij behaalde aan deze onderwijsinrichting de graad B.A. Aan de universiteit van Pretoria behaalde hij vervolgens de graden B.D. (theologie) en M.A. (philosophie). De graad B.D. staat gelijk met het candidaatsexamen hier te lande. Aan de Vrije Universiteit voltooide dr. Heyns zijn studie. Van zijn hand ver schenen twee geschriften n.l. in 1951 over Evolutie en in 1952 over De ken nistheoretische grondslag in het exis tentiële denken bij A. E. Loen. Dr. Heyns is voornemens in Februari a.s. naar Zuid-Afrika terug te keren en zich beroepbaar te stellen in die Nederduitse Geref. kerk aldaar. j .n«! Plannen zijn gereed - i,ia „i M3Di»AliBURG, 10 December Aan de Olmenlaan bij de Griffioen zal begin volgend jaar begonnen worden met de bouw van een achtklassige moderne school, uitgaande van de Vereniging „De Christelijke Burgerschool" te Middelburg. Het is een ontwerp van de architect ir F. H. Klokke, die erin is geslaagd een geheel te maken, dat niet alleen uit het oogpunt van doel matig onderwijs, maar ook uit aesthetisch oogpunt, een uitstekende indruk maakt. Het wordt een school, waarin de leslokalen rondom een grote hall zullen zijn gegroepeerd en die uit twee verdiepingen zal bestaan. Als de bouw vlot verloopt zal de school tegen Kerstmis 1954 betrokken kunnen worden. Het gebouw zal komen te liggen te-teerd. Op de eerste verdieping zullen 's-GRAVENHAGE, 15 Dec. Op de morgen van de Tweede Kerstdag zai het „I.K.O.R." tussen 11 en 12 uur over Hilversum I een programma uitzen den, waarin dr E. Emmen, secretaris generaal van de Ned. Herv. Kerk en de heer J. Heersink, burgemeester van 's Heerenberg, die anderhalf jaar emi gratie-commissaris in Canada is ge weest, contact zullen hebben met en kele emigrantencentra in Canada, Australië en Afrika. Het ligt in de be doeling gedeelten van een kerstbijeen komst in de „Reformed Church" te Edmonton onder leiding van dr W. H. Vandermeer uit te zenden, alsmede van een samenkomst met kerkelijke medewerkers onder leiding van ds M. W. J. Geursen in Australië en een huissamenkomst op een „plaas" bij Johannesburg, waar dr K. H. E. Gra- vemeyer spreekt. Voorts heeft Koningin Juliana goed gevonden dat het „I.K.O.R." er voor zorgt, dat Haar kerstboodschap in elf verschillende emigrantencentra hoor baar wordt gemaakt. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. Reeds geruime tijd is bekend, zo deelt het persbureau der Ned. Herv. Kerk mee, dat de christenen in. Zuid-, Midden- Zuid-West en Zuid-Óost-Celebes, met wie de Hervormde, Christelijk Gere formeerde en Gereformeerde Kerken sinds lang missionaire contacten heb ben, herhaaldelijk aan druk en ver volging bloot staan ten gevolge van het feit, dat in deze streken rust en orde nog niet hersteld zijn en Moslim se guerillabenden daar opereren. Zelfs zijn er Christenen om hun be lijdenis ter dood gébracht. Een en ander heeft het moderamen van de Generale Synode der Nederl. Herv. Kerk aanleiding gegeven de ge meenten te verzoeken op Zondag 27 December de nood van deze mede- Christenen in de kerkdiensten in het gebed te gedenken. genover de vijver tussen de huizencom plexen van de nieuwe Griffioenwijk en zal door zijn 40 meter brede gevel dit stadsgedeelte op fraaie wijze afsluiten. Deze laatste voorwaarde de functie van het gebouw als afsluiting stelde de architect voor enkele moeilijkheden wat betreft de ligging der lokalen. Hij heeft het probleem zó kunnen oplossen, dat de klassen zowel des morgens als des middags zonlicht zullen ontvangen. In de middenpartij komen twee flinke toegangsdeuren, die onmiddellijk naar de hall voeren. Deze hall krijgt een breedte van 15 meter, een diepte van 7.50 meter en een hoogte van 4.50 me ter. Aan beide zijden wordt zij afgeslo ten door een trappenhuis, dat naar de leslokalen op de eerste verdieping leidt. Rechts in de hall is plaats gereserveerd voor de onderwijzers en voor de toilet ten en links kan de verhoging dienst doen als toneel. Met een gordijn kan dit gedeelte van de hall worden ge scheiden. GYMNASTIEK IN DE HALL. Deze ball kan ook worden gebruikt voor het vertonen van films. Op een- teurs en belangstellenden gaf Zater- voudige wijze zal zü verduisterd kunnen worden. Met het oog hierop zal zij maar van één zijde licht ontvangen, n.l. van de achterzijde. Zolang er nog geen gymnastieklokaal is, zal de jeugd hier gymnastieklessen ontvangen. Achter de school is ruimte voor een gymnastiek zaal gereserveerd, maar zoals men weet wordt er practisch geen volume voor de bouw van dit soort lokalen beschik baar gesteld. da' ond in hotel „De Zwaan" de korf bal' "en ging „Elto" een vrolijke avonu. Na het openingswoord van de voorzitter, de hee- P. Philipse, kwam het cabaretgezelschap „Hoger op" uit Goes voor het voetlicht met een zeer aardig programma. Je moet maar boffen. De heer A. Luteyn-Wisse was vorige week wel erg gelukkig. Hij was de winnaar van het radiotoestel dat de hoofdprijs was in de St Nicolaaswedstrijd van de Mid- denstndsvereniging „Handelsbelangen". De tweede prijs, een fraaie schemer lamp was voor de heer A. Voet-Zegers. Uitvoering mandoiinevereniging. On der voorzitterschap van de heer M. de Jager heeft Vrijdagavond in hotel ,,De Zwaan" de accordeon- en mandoline vereniging „De Flierefluiters", een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Voor de pauze was er vrolijke ontspan- ningsmuziek en verder vond de op voering plaats van het toneelstuk „Een vrouw op zicht". Om de damtitel. Om het persoonlijk damkampioenschap van Kapelle werden deze week de volgende partijen gespeeld: C. v. d. SchraafJ. C. van Liere 20' J. GansemanA. Hoogstrate 2—0' G 'dé Ruder—A. Hoogstrate 2—0; F. van Wel— A. Hoogstrate 0—2; G. de Rijder—J Poortvliet 2—0; A. Hoogstrate—G. van Neuren 20; J. Lindhout—G. de Rijder 02: J. C. van DiereA. Hcogstrate 20' L Bruinooge—C. Sulsters 0—2. Zoals gezegd, zal de school uit acht lokalen bestaan, waarvan zeven voor het gewone onderwijs en één voor han denarbeid. Allereerst is aan belde zij den van de hall een lokaal geprojec- vler lokalen komen, waarvan twee bo ven de hall zijn gelegen. De resterende twee krijgen een plaats (boven elkaar) op het Zuiden achter de andere lokalen. Elk lokaal zal 7.5 bij 7.5 meter zijn. Om galm te voorkomen zullen in de zolde ringen gelüidwerende materialen wor den verwerkt. GELUIDDEMPING. Er zal ook bijzondere aandacht wor den besteed aan de demping Van het geluld, dat in de lokalen op de begane grond van de bovenliggende klassen doordringt, De vloeren der bovenste leslokalen zullen gemaakt worden van beton, waarin glaswol zal zijn ver werkt. Verder komt er overal centrale verwarming. Wat het extérieur betreft: de middenpartij, tuss ende trappenhui^ zen, zal iets naar achteren staan. NEW YORK, 19 Dec. Volgens de Washingtonse correspondent van de New York Times zal de Amerikaanse regering binnenkort het publiek er van op de hoogte brengen, dat het vijandelijke agenten mogelijk is „zak"-atoombommen ia Amerika bin nen te smokkelen. De correspondent verklaarde, dat de regering de politieorganisaties be schrijvingen zal zenden van tenmin ste twee compacte atoombommen, die in een koffertje of in een diploma tieke tas vervoerd kunnen worden. Volgens de correspondent neemt de regering aan, dat Rusland in staat is kleine atoomwapens te vervaardigen. Deze stap van de regering zou ten doel hebben, het publiek zo veel inlichtingen over atoomwapens te verstrekken als de veiligheid toe ktaat, AMSTERDAM, 18 Dec. De Zieken fondsraad heeft aan de fondsen ver zocht, de registratie van watersnood slachtoffers met Ingang van 3 Januari 1954 stop te zetten en tot de normale Inschrijvingsregelingen terug te keren. Zoals bekend is, bestaat tot dusverre met het oog op de geneeskundige ver zorging van watersnood-slachtoffers een registratie van deze personen, ge- evacueerd of niet, bij de algemene ziekenfondsen. Hoewel een fonds dus bij de toelating tot de vrijwillige ver zekering van deze personen de bij het fonds gebruikelijke voorwaarden kan stellen, heeft de raad de fondsen drin gend aanbevolen, hen, die vóór de watersnood verplicht of vrijwillig ver zekerd waren en zich daarna als ver zekerde lieten registreren, zonder be perkende voorwaarden voor een vrij willige verzekering in aanmerking te laten komen. De fondsen zullen de premie voor de vrijwillige verzekering voorts wederom zelf bij de verzeker den incasseren. Ten slotte heeft de Ziekenfonds raad besloten, dat de bijslagregeling voor de honorering van de mede werkers uit de getroffen gebieden nog éénmaal, met drie maanden, dus over het eerste kwartaal van 1954, wordt verlengd. Dit betreft huisartsen en specialisten, apothe kers, vroedvrouwen en heilgymnas- ten-masseurs uit de getroffen gebie den, ongeacht of zij geëvacueerd zijn of niet. WEMELDINGE. Geboren: Maria L., d. v. A. Moelker en W. Snoep; Leuntje J., d.v. F. Hamelink en A. Weststrate. Gehuwd: M. M. Noussen, 27 j. en J. J. J. Servaas, 24 j. ZAAMSLAG. Geboren: Geertrui, d.v. J. Kolijn en A. M. Goossen; Catharina F„ d.v. G. C. van de Vrede en N. A. Diele man; Antheunis H., z.v. J. Dekker en D. J. Dieleman. Ondertrouwd: L. Hamelink, 28 j. en P. Scheele, 21 j. te Axel; M. de Pooter, 20 j. en F. de Blaeij, 20 j.; J. Maas, 30 j. en L. Kaijser, 25 j. te Terneuzen. Overleden: M. C. Stoffels, 79 j., wedn. C. Koster; G. M. Maas, 5 j., z.v. j. Maas en D. C. van Overciulvc; G. C. van Over- dulve, 80 j., echtg. v. M. van Es; S. C Seitlel, 56 j-, een tg., v. G. Jansma. Het is al zo vaak gebleken hoeveel Zeeuwen, die prijs stellen op een positief christelijke voorlichting, aan een abonnement op hef „Zeeuwsch Dagblad" verre de voorkeur geven. Dat is ook alleszins begrijpelijk. En het is beslist niet onmogelijk, dat onder Uw vrienden en kennissen nog „nieuwe abonné's" schuilen voor „Zeeuwsch Dagblad". Met het oog daarop verzoeken wij U zeer vriendelijk deze krant aan hen door te geven. En maak hen dan attent op wat deze krant zoal geeft. Als regelmatig lezer van ons blad weet U dat best. Het „Zeeuwsch Dagblad"-nieuws is betrouwbaar en snel. En het geeft bovendien in ruime mate artikelen van het brede christelijke erf. Vooral ook in dit opzicht is de inhoud van deze krant veelzijdig. Onderstaande bon, volledig ingevuld, zien wij graag tegemoet. Wij zorgen dan voor gratis bezorging van „Zeeuwsch Dagblad" tot en met 31 December a.s. Ook het Kerstnummer wordt gratis toegezonden. Vraagstuk in studie. LEEUWARDEN, 19 Dec. In de Provinciale Staten van Friesland heeft de Gedeputeerde, de heer H. M. Ger- brandy, enkele mededelingen gedaan over de Inpoldering van de Lauwerszee. In het provinciehuis te Leeuwarden is een bijeenkomst gehouden doo de rtechnische commissie, in aanwezig heid van vetegenwoordigers van de Prov. Waterstaat van Groningen en van Friesland. Men is in deze vergade ring tot een bepaalde conclusie geko men. Besloten is een ropport samen te stellen dat in Augustus 1954 zal wor den aangeboden aan de betrokken mi nister en de provinciale besturen van Friesland en Groningen. In dit rapport zullen de technische, landbouwkundige en waterstaatkundige aspecten worden belicht. Inmiddels is gebleken dat de gron den van een hoge nationale econo mische betekenis zullen zijn. Dit is verheugend, omdat de Lauwerszee beschouwd moet worden als een proefpolder voor een Groter Wad dengebied. Ik wil mij graag abonneren op „Zeeuwsch Dagblad". Betaling per week/maand/kwartaal Naam: Adres: Woonplaats: Doorhalen wat men niet wenst. Deze bon inzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", afdeling abonnementen, 1 Lange Vorststraat 90, Goes. MIDDELBURG, 18 Dec. Aardappelen: Bintjes bonken 11.40, grote 8.1011; Fu rore grote 10.60; Meerlanders grote 9.10 10. Fruit: Golden Delicious A 5355, BC 43, I 50, IO 28—32, K 22—39; Goudreinet- te AA 34, A 28—30, BC 20—21, I 19—33, II 11—14, K 12—23; Jonathan I 29—33, II 14, K 12—28; Bellefleur II 7—13, K 9—15; Zoete Ermgaard K 26; Saint Remy I 21 22 K 2124; Comtesse de Paris I 2650, II 1822, K 2344; Gieser Wildeman A 4143, II 2425, K 2732; Peren val en kroet 427; Druiven Black Alicants 1.26; Appels Winston K 31; Lombart Calville K1221; Glorie van Holland II 713, K 5; Appels val en kroet 320. Groenten: Bloemkool A 3470. B 15 47, C 10—36, D 8—16; Rodekool 5—9; Sa- voyekool 5-15; Boerenkool 37; Witte- kool 56; Boslcroten 57; Bospeen 824; Kroot per kg. 5—9; Uien per kg. 4—7; Prei 8—11; Spruiten 1542; Andijvie 18— 43; Witlof 30—52; Spinazie 19; Schorsene ren 40; Sla per kg. 2366; Veldsla 935; Sla per stuk 813; Sladunsel 28—86; Koolrapen 212. BERGEN OP ZOOM, 18 Dec. Groenten en fruitveiling. Andijvie 1925; Bloem kool AA 55—81, A 36—61, B 23^3, C 1540; Waspeen 1015; Kroten 611; Prei 813; Savoye kool 918; Rodekool 6—16; Wittekool 9—12; Witlof 28—39; Boerenkool 913; Spruiten 2544; Schor seneren 3847. Appelen: Jonathan 32; Bellefleur 17; Golden Delicious 26—38; Peren: Comtesse de Paris 40—45; B. Lucas 36. TERNEUZEN, 18 Dec. Bloemkool A 38- 58, B 16—33, C 8—14 p. st; Peen 12—13 p. bos; Andijvie 2527; Boerenkool 712; Rodekool 510; Savoyekool 1318; Was peen 811; Prei 811; Knolselderij 57; Spruiten 2530; Uien 4; Witlof 3242, afw. 1132; Veldsla 2030, alles per kg. Fruit: Appelen Goudreinette F 613; Jo nathan F 1416; Zoete appelen 22; Ove rige soorten, appelen 3-r-15; Peren: Saint Remy Hl 19, F 17—19. 's-GRAVENHAGE, 19 Dec. De regering is van oordeel, dat een ver dere handhaving van de overblijven de vakgroepen (organisatie-Wolter- som) thans niet meer noodzakelijk is. Voor zover betrokkenen voor bepaal de taken nieuwe lichamen zouden wil len zien optreden, is hun voldoende gelegenheid gegeven tot voorberei ding en instelling daarvan. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder DINA LOUWERSE, Wed. van F. Wisse, in de ouder dom van 92 jaar en 10 maanden. Beemster: W. WISSE. Souburg: M. DE PAGTER—WISSE. J. DE PAGTER. A. WISSE. A. WISSE—WONDERGEM. Middelburg: JAC. WISSE. J. W. WISSE—ANDRIESSEN. Ritthem: J. WISSE. A. 'VISSE—DE KAM. Klein- en Achterkleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 20 Dec. 1953. Ritthemsestraat 18. De teraardebestelling zal plaats hebben te West-Souburg, Woens dag 23 December. Vertrek sterf huis 12 uur. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd, Grootmoeder en Overgrootmoeder MARIA DE VESPER (Wed. van Johannes Eckhardt) in de ouderdom van 83 jaar en 10 maanden. Haar leven was Christus, haar sterven gewin. Vlake: A. G. Mol-Eckhardt M. Mol Oostdijk: G. A. Harthoorn-Eckhardt F. Harthoorn Wemeldinge: E. J. Vleugel-Eckhardt W. Vleugel Vlake: Mart. Eckhardt J. Eckhardt M. Eckhardt Wed. J. Eckhardt-Dieleman Biezelinge: E. J. Rottier-Wondergem P. Rottier Klein- en achterkleinkinderen Vlake (Kruiningen), 19 Dec. 1953 Kanaalweg 77. Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg onze geliefde Moeder en Grootmoeder MARIA VAN DE LINDE Sinds 1938 weduwe van de heer H. M. Bruijnzeel, op de gezegende leeftijd van 95 jaar en 8 maanden. De diepbedroefde familie: Kruiningen Wed. A. BLOK—BRUIJNZEEL. Kruiningen: LEENTJE BRUIJNZEEL. Kruiningen: H. M. BLOK Ezn. Kloetinge, 20 December 1953. De begrafenis zai plaats hebben op Woensdag 23 December a.s. des middags om 12 uur. Te koop: Mistletoe, 85 cent per bos en Poinsettia's Kerst-sterren. Kwekerij M. H. Dekker. Middelburg. Gevraagd een te Goes woonachtig plichtsgetrouw en ervaren chauffeur; moet om kunnen gaan met een diesel. Brieven aan het expeditiebedrijf J. A. Kallewaard, Colijnsplaat. Telef. 3jy.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5